choenmaker alleen aar Saudi-Arabië praat in je eigen straatje, trainer Sport De Romijn en Talan staken liever niet bij ADO Den Haag rouwen LÜSV blijven verbazen TRAINER UVS begint met zaterdagvoetbal JEUGDTRAINERS iNSDAG 23 FEBRUAR11994 CHEF «WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER 071 556463 leiding tot 'scheids KNVB', aflevering 3 i het bondsbureau van KNVB Afdeling Leiden irdt deze weken een rsus 'scheidsrechter ee' gehouden. Een ver- Igcursus voor al enige en actieve arbiters die t aan deze opleiding rbonden certificaat no- hebben om de 'grote [VB' te mogen fluiten, ider de toehoorders n de docenten Jan van r Linde en Bert van der ker sportredacteur Rob iderwater, vervanger li de zieke Gert-Jan On- e. Henk Krauwel, trai- r van KRV en leraar li- amelijke opvoeding, s maandagavond door cursusleiders uitgeno- |d om zijn visie op de leidsrechter te geven, aanwezigheid van de [enmeester was voer >r een zeer aardige dis- isie. tRDORP ROB ONDERWATER ling 1 van Henk Krauwel. n scheidsrechter moet ma- histische trekjes hebben, je et het leuk vinden om voor Lui te worden uitgemaakt." lelling 2. „Met praten kun je 1 meer oplossen, geel geeft en maar narigheid." lelling drie. „Op training ge- ik ik nooit een fluit. Ik laat de spelers altijd zelf regelen jat werkt. Ook tijdens mijn llessen op school." lelling 4. „Trainers zouden porteurs moeten zijn van de ridsrechters. Trainers voe- de wedstrijd meer aan dan porteurs. In basketbal en eybal gebeurt dan ook." enk Krauwel, trainer van en docent lichamelijke op- ding in Katwijk, was vooraf tikkeltje bevreesd dat zijn öngen geen discussies zou- uitlokken. De vrees was egrond, want Krauwel's be- gaf genoeg voer voor dis- iic. enk Krauwel is een opge- den standje langs de lijn. Bert van der Akker (I) en Jan van de Hem is in zijn carrière geregeld het geel, zelfs rood voorgehou den. „Terwijl dat niet eens kan", zei Krauwel gisteravond voor zijn aandachtig gehoor. En hij heeft gelijk, want trainers kunnen alleen via aanvoerders worden bekeurd. Maar daar ging het gisteravond niet om. De cursusleiders Jan van der Linde en Bert van der Akker wilden dat gisteravond de visie van de trainer ten aanzien van een scheidsrechters op tafel werd gelegd. Zoiets kun je wel aan Henk Krauwel (41) overla ten. Zijn stellingen waren interes sant, maar werden door de toe komstige KNVB-arbiters niet voor zoete koek geslikt. In Wil lem Rekelhoff had Krauwel soms een fervent tegenstander. Rekelhoff, over de masochisti sche houding van arbiters: „Ik vind het helemaal niet leuk om r Linde: „Van zo'n lezing kunnen de uitgescholden te worden. Ik werk er in het veld juist hard voor om niet uitgescholden te worden. Als dat gebeurt, weet je dat je het goed hebt ge daan." Krauwel is van oordeel dat praten veel oplost in het veld. En hij vindt ook dat primaire reacties van trainers en spelers moeten kunnen. ,,Als er een speler vlak voor mijn dug-out onderuit wordt gemaaid, dan reageer ik. Dat is de emotie die bij het spel hoort." De meesten waren het daar wel mee eens. Tijdens de bijeenkomst werd geregeld naar 'regel 18' gewe zen. Dat is het gebruiken van het gezonde verstand. Cursus leider Van der Akker: „Primaire reacties moeten kunnen. Dan moet je doof zijn. Maar als even later weer wordt gerea geerd, dan moet er worden in gegrepen." Krauwel was het scheidsrechters leren." met de mening roerend eens. „Ik heb alleen niet het idee, dat alle scheidsrechters zo hande len." Consequent en inconse quent. Krauwel berijdt een stokpaardje. „Met consequent slecht kan ik leven, want dan weet je waar je aan toe bent. Maar er lopen scheidsrechters rond, die de vreemdste dingen uithalen. Bij KRV hebben we dove jongen in het eerste team rondlopen. Van tevoren meld ik een scheidsrechter dat hij daar rekening mee moet hou den. Het komt regelmatig voor dat scheidsrechters met nie mand willen praten voor een wedstrijd. Dat krijg je dus mis verstanden. Die dove jongen heeft 'ns geel gekregen omdat hij doorging na een fluitsignaal. Daar kan ik me vreselijk over opwinden." Krauwel maakt zich wel over FOTO HENK BOUWMAN meer kwesties druk. Als hij met zijn ploeg op een zeer negatie ve tegenstander stuit. „Stel dat die ploeg alles heeft gedaan om niet te voetballen. En wij staan met 1-0 voor. En er is nog een kwartier extra speeltijd. Gun je die negatieve ploeg die extra speeltijd of beloon je het posi tief ingestelde elftal door af te fluiten?" Daar moesten de meesten toch even over naden ken. Maar het gros schaarde zich achter de visie van Krau wel. Refererend aan regel 18. het gezonde verstand dus. Bert Maurits: „Ik fluit lekker af hoor. Ik ga geen negatieve ploeg be voordelen." Maar ook: „Jij praat in je eigen straatje, trai ner", is Dirk Schouten het on eens met de 'gast'. Praten in het veld. Volgens Krauwel kan een hoop ellende worden voorkomen als de scheidsrechter de spelers ver baal waarschuwt. „Voorbeeld. Piet van de Raadt floot ons een keer en op een gegeven mo ment zei ie tegen mij: 'nummer tien wisselen'. Wat bleek? Was die speler in het veld voortdu rend bezig geweest en op deze manier probeerde Van de Raadt dat op te lossen. Hij leg de de verantwoordelijkheid bij de trainer. Ik haal zo'n speler er direct uit. Heel goed, zo'n ini tiatief. Wat mij betreft verdient dat navolging, alleen weet ik niet of het mag." Er mag veel. Van der Akker: „De beroemde regel 18. Preventief optreden. Daarmee voorkom je veel na righeid." Twee scheidsrechters in een wedstrijd zouden veel meer na righeid voorkomen. Krauwel: ..Ik vind het een grof schandaal dat er bij de profs niet twee scheidsrechters fluiten. Er gaan miljoenen, nee, miljarden om in dat wereldje en nog steeds die ene scheidsrechter. Waar om wordt er geen gebruik ge maakt van tv-beelden? Kijk naar het ijshockey bij de Olym pische Spelen. Daar ziet ie mand vanachter het tv-toestel of een doelpunt zit of niet. En terecht." Zijn gehoor knikt in stemmend. Krauwel heeft nog een wijze raad voor de arbiters. „Wees al tijd jezelf en laat je niet mislei den door allerlei verplichtin gen. Bij KRV worden we dood ziek als een scheidsrechters vijf minuten voor tijd de grens rechters bij zich wil hebben. Jongens, geloof me. die grens rechters luisteren niet eens. Weet je wat die van ons zegt als-ie terug is in de kleedka mer? 'Jongens, vandaag een zaadje, want hij stikt van de ze nuwen.' Zeg nou gewoon voor de wedstrijd tegen die grensja- ger: joh, we gaan het vandaag met z'n allen doen en basta. Al dat gezwets. Stilte. Ook bij de cusurslei- ders, want zo staat het niet in de boeken. Maar naderhand tonen Van der Alcker en Van der Linde zich bijzonder geluk kig met de lezing van Krauwel. Van der Linde: „Mooi hè, voor al toen hij dat vertelde van die grensrechters, dat scheidsrech ters soms zo zenuwachtig doen. Daar leren ze van." DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356481 (Wim van IJuivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB leiden. BI ij de schoolschaats- kampioenschappen van Hoogmade gin gen de titels bij de meisjes naar Sandra van Leeuwen, Lissy van Goozen, Silvana Makkinga, An- gelique Bodrij. Debby Volwater en Karin van Rijn. Bij de jon gens werden Jordy van Leeu wen, Gregory Makkinga. Ron van Leeuwen, Carl van Leijden, Christiaan van Goozen en Ton van der Star kampioen Henk de Geus (v.v. loeiden) wordt de nieuwe jeugd-coördinator van voetbalvereniging De Sleutels De trainerscarrousel van de voetbaltrainers draait nog steeds. In tegenstelling tot eer dere berichten stapt Hans Blom bij 1 leemstede op. Jacques Kos ter heeft zijn contract met EDO een jaar verlengd en Bert van der Poppe blijft aan het werk bij Scheveningen. 1 lij gaat daar ook de jeugd coördineren. Henk Schouten wordt de nieuwe man bij Maasdam. Bij hoofdklasser R( 11 moet i esle> I Idlings de club weer een beetje op de rails zien te krijgen Gymnastiekver eniging Jahn (l-eiden) telt na een actie nu 571 leden Het wielerpeloton kijkt verlangend uit naar de start van nieuwe sei zoen. De laatste dagen kwamen veel renners aan de start bij trainingswedstrijden. Etiennc Vergeer (Warmond) werd derde in Lemelerveld. Davy Dub beldam (Casba Wonen) was de sterkste in Beverwijk en Ronald van der Tang (Voorhout) werd tweede in Spaarnwoude. Peter van der Reep (Hillegom) was de sterkste in Lisse. Piet Kralt (Rijnsburg) werd tweede los Bellemakers (microfonist bij de Tour de France 1994) was vorig jaar mei nog aan het werk bij de Omloop van Rijnland (Finish op de Leidse Breestraat) De voet- baljeugd kan zich weer opgeven voor het voetbalkamp van de JQNVB afdeling Leiden. Het eve nement wordt gehouden in de week van 1 tot en met 5 augus tus 1994. Het voetbalkamp is bestemd voor jongens en meis jes geboren tussen 1 augustus 1981 en 1 augustus 1984 Het bestuur van de voetbalvereni ging ADO heeft zaterdagtrainer Piet Gelauf met directe ingang ontslagen. Gelauf vond dat de zaterdagafdeling van de Haagse club niet voor vol werd aange zien Korfbalclub KZ1 eiden wil nieuwe leden en gaat binnen kort de nieuwbouwwijk Ste venshof met 3500 folders be strijken De Nederlandse Win terkampioenschappen zwem men voor junioren worden het komende weekeinde in het Bra bantse Uden gehouden Voet balvereniging Valken'68 heeft van de gemeente Valkenburg te horen gekregen dat zij nog tot in de jaren 2000 aan de Du\fra klaan mag blijven spelen Sport en Recreatie start weer enkele cursussen. Het gaat om volley bal (bij Leython). paardrijden (bij de Poclruiters). squash (bij LSRC) en bridge (met Frits Hol leman). Aanmelden: Aad van der Luit (071-315601) F.en aantal regio-waterpoloërs zijn uitgenodigd voor de Nederland se selectie. Het gaat om Debbie Elsgecst (Alkemade). Simone Smolders en Natasja Sierag en Linda Weijermans (allen LZ 86), Greetje Schouten en Alexandra Onderwater (beiden De Z.ijl- LGB) bij de meisjes en Jorien Kleywegt (De Zijl/1 GB) en Jessi ca Rijnhout (LZ '86) bij de jon gens Ajax-jeugdcoördinator Co Adriaanse is morgenavond te gast bij de NKS afdeling Lei den/Gouda bij'de voetbalver eniging SJZ in Zoetcrwoude Bij rugbyclub DIOK heeft Ab Huisman zijn werkzaamheden als team-manager neergelegd. Bouwe Broers neemt zijn taak tot het einde van het seizoen over De voetbalscheidsrech ters Van Leeuwen (Alphen), Wortman (Noordwijk), Dijkers (Voorschoten). Van Tol (Leiden) en Rijsdam (Leiden) zijn 25 jaar verbonden aan de GOVS afde ling Leiden Hans van As (Lugdunum) is de vierde Leide naar die op het hoogste zaal voetbalniveau bij het I laagse FV Snoekie speelt. Cees van Tonge ren, John Erades en Bennie de Roo gingen hem al voor Klaas Varkevisser, Teun Langmuur, Jaap Kuyt. Kees de Best. Jan Heeringa, Johan Varkevisser, Gert Zwaan en Jan Willem Kuyt vormen de jubileumcommissie bij voetbalvereniging Quick Boys. De Katwijkse club bestaat in 1995 75 jaar De korfbalwed- strijd KZ Leiden-Rozenburg is voor zondag van de kalender gehaald. SCOREBORD 3en ging de telefoon in huize Schoenmaker. Leo hakker vanuit Saudi-Arabië. ,,Ik dacht nog, dit wordt joort 'Het spijt me-scenario", reconstrueert Corry enmaker. ,,Zo van: Sorry Lex, ik sta overmorgen met bloemetje op de stoep." Het liep even anders. Leo hakker, Wim Jansen en Monne de Wit sneuvelden in strijd tegen de Arabische mentaliteit, maar het irige contract van Lex Schoenmaker werd tot ieders izing wel gerespecteerd. De huidige trainer van de ïdam-amateurs gaat het Saudische jeugdelftal met trs tot negentien jaar voorbereiden op de Afrikaanse trijd van 1995. dat onder zijn contract nog geen handtekening stond. Het telefoontje van Beenhak ker bracht uitkomst. De voet balbond van Saudi-Arabië. het speeltje van kroonprins Faisal, wil Schoenmaker graag houden. „Dit is een heel plezierige situa tie", geniet de 46-jarige Hage naar een dag later nog steeds na van het mooie nieuws. „Natuurlijk verraste het mij ook. Ik rekende nergens meer op. I let is echt fantastisch dat ik het komende jaar toch weer werk heb." De oud-speler van onder meer FC Den Haag en Feye- fhoenmaker kan het nog moeilijk bevatten. Het Ne- ids/Arabisch avontuur rie trainers en een fysio- )eut leek één duidelijke ter op te gaan leveren, tnmaker kon aan de slag lofdtrainer bij RBC, maar een onzekere foe tussen de boortorens van g Fahd. Na het collectieve g van de Nederlandse de- leek zijn rol ook uitge- I. Erger nog: hij zou als van de vier geen recht jn op een afkoopsom, om- noord vindt het jammer dat hij in het olie-rijk niet meer kan te rugvallen op zijn landgenoten, „lammer wel, maar niet on overkomelijk. Beenhakker, Jan sen en De Wit zouden geregeld met het nationale team in het buitenland vertoeven. Dus zou ik toch op mezelf aangewezen zijn. Of ik moeite zal hebben met de strenge leefomstandig heden? Ach, het is gewoon een kwestie van aanpassen. Daar heb ik geen moeite mee." Hij ldinkt zelfverzekerd, toch bekent hij eerlijk dat in z'n ach terhoofd de twijfel knaagt. Hon derd procent zekerheid over zijn aanstelling heeft hij nog niet en als hij dan toch afreist, is het nog maar dé vraag hoelang hij het daar volhoudt, of beter, mag volhouden. „Natuurlijk, in de voetbalwereld heb je nooit honderd procent zekerheid, maar daar word je er wel heel makkelijk uitgebonjourd. Als Leo morgen (^vandaag, red.) te rugkomt, zal ik eens uitgebreid met hem van gedachten wisse len. Ik heb het nieuws ook al leen maar uit zijn mond verno men. Vanuit de Saudische hoek heb ik nog niets gehoord." PRIJSVRAGEN Den Haaf?. Lucky 10 van dinsdag 22 febru- 2-4-6-8 - 14 19-25 30-31 -3943 49-50-55-56 66 -67 74 76 -78 TOTO 7 Eerste prijs geen winnaar, tweede prijs: 43 winnaars, elk t. 240.80. derde prifs: elk f. 42,60 VOETBAL I SPANJE Real Valladolid - Barcelona 1-3 S ENGELAND Aston Villa Manchester City I 0-0, Ipswich Sheffield United 3-2. Nor I wich Blackburn 2-2. HANDBAL S.ttard.a VAL 20-26. 17 Finale VAL EAOopl3 maart In Nieuwegem Vrouwen, kwartfinales bekercompetitie. VAL Arnhem 22-13 Hennie de Romijn blijft bij ADO Den Haag. ARCHIEFFOTO JAN HOLVAST XE N NIS LEIDEN. JANET VAN DUK CHRIS HARTMAN mars van de volleybalsters USV blijft verbazing wek- n de eerste acht wedstrij- 'an de competitie verza- tn de studentes drie pun- h geen enkele overwin- De volgende zeven duels m echter alle in winst om- reden waarom LUSV is lommen naar de zesde Nummer vier van de ranglijst, Inter Amicos, kon de opmars van LUSV ook al niet stuiten. In Leiden won LUSV nipt met 3-2 (4-15, 13-15. 15-6, 15-7 en 15-11). LUSV heeft door deze overwinnning nog een oogje op de vijfde plaats. Deze positie wordt op dit moment ingeno men door Orion. In de uitwed strijd tegen Den Ouden/Nivoc maakte de Hazerswoudse equi pe, met Petra en Linda Sieval weer in de gelederen, geen fout. 3 v.v. Koudekerk zoekt voor het seizoen 1994/1995 |or de training van de B-junioren selektie op de aandag- en woensdagavond alsmede de begeleiding zaterdag. Ihriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de secretaris i de v.v. Koudekerk: dhr. C. Geerlof, Burg. de Herder- ntsoen 42, 2396 WZ Koudekerk aan den Rijn. Het treffen eindigde in 0-3. Setstanden: 13-15, 8-15 en 15-17. De prestigestrijd tussen de nummers twee en drie van de ladder, respectievelijk RW en Mov'over, werd door het team uit Rijnsburg knap met 3-0 ge wonnen. In de andere eerste klasse no teerde WW uit Wassenaar een 3-2 zege op het Schoonhovense DOS. Het tweede vrouwenteam van Leython toonde zich in de zelfde afdeling sterker dan Net werk (3-1). Bij de mannen ging hekke- siuiter SKC ten onder bij Zovoc 2. Het werd in Zoetermeer 3-0 (15-9,15-9 en 15-13). Ook Graficon/Donar bleef aan de positieve kant van de score. Het klopte Kalinko 2 met 3-2. In de andere eerste klasse won Gemini/Kangeroes 2 met 3-0 van het onderaan staande Sovicos 3. NOVO 2 verloor in Driebruggen met 3-1 van DVC. Hennie de Romijn en Jeffrey Ta lan zitten niet bepaald te wach ten op een spelersstaking bij hun club ADO Den Haag. Ze verklaarden gisteravond even tueel wel mee te doen aan de acties, waarmee de spelersraad heeft gedreigd. „Als je iets wilt bereiken, moet je het als team doen", aldus Leidenaar De Ro mijn. De spelersraad overweegt trainingen te boycotten als hel hestuur nog langer wacht met het betalen van de pensioengel den van de spelers. De Romijn verwacht dat het niet zo ver komt: „Het bestuur heeft be loofd dat het geld wordt overge maakt. De spelersraad wil op deze manier wat meer druk uit oefenen." De Leidenaar vindt dat niet zo nodig. De spelersvakbond WCS heeft de voetballers im mers verzekerd dat het geld, in clusief de rente, op hun pen sioenrekening terechtkomt, zelfs al gaat de club failliet. „Dan denk ik: Is het wel nodig om je zo druk te maken. Wc moeten presteren, en dat wordt met al die rompslomp erom heen steeds moeilijker." De Romijn heeft het ondanks de financiële problemen nog steeds naar zijn-zin bij de Haag se eerste-divisieclub. Deze week heeft technisch directeur Henk Willems de Leidenaar laten we ten dat het bestuur volgend sei zoen graag met hem verder wil. De Romijn, die vorig seizoen uitkwam voor NEC, wil zelf ook graag bij ADO Den Haag blij ven. „Ik heb het hier uitstekend naar mijn zin. Daarom zou het jammer zijn als het verkeerd gaat met de club." Katwijker Talan heeft er wel vertrouwen in dat het goed komt met ADO Den Haag, ook al doen de wildste verhalen de ronde. Zelf bemoeit hij zich niet of nauwelijks met de problemen en de manier waarop de spe lersraad die wil oplossen. Hij merkt er ook niet veel van: „Het salaris is gewoon gegaran deerd." Het is alleen wat lastig dat de verzorger sinds vorige week niet meer voor de mid dagtraining komt, maar pas er na. „Zeker met die harde velden hebben veel spelers last van kleine blessures. Nu moet de trainer of een andere speler bij voorbeeld gaan intapen." Zelf was Talan ook de dupe van de ze bezuinigingsmaatregel. „Ik had last van mijn knie, die was wat stijf. Die had wel even los gemaakt mogen worden, dat gebeurde dus niet." INDIAN WELLS Eerste ronde Helgeson (VSt) Rottier (Ned) 6 4 6-0. Raymond (VSt) - Oremans (Ned) 6-7 6 1 6-4 SCOTTSDALE Eerste ronde Gilbert (VSt/3) Appel (Zwe) 6 3 6 3, Agassi 'VSt/5) Keil (VSt) 6-1 6 2, Pescosohdo (Ita) Tsierkasov (Rus) 6-4 6 1Adams (VSt) Emilio Sanchez (Spa) 7 5 6 2. Tarango (VSt) Nestor (Can) 6-3 6 2. Braasch (Dui) - Stolle (Aus) 7-6 6-3. Black (Zim) Woodlorde (Aus/4) 6-4 6-3. Kriek stem (VSt/7) Spadea (VSt) 6 3 6-4. Was hington (VSt/2) Ratter (Aus) 4-6 6-2 7-6. Stafford (ZAt) Wilander (Zwe) 6-2 6-2. Tarango (VSt) Nestor (Can) 6-3 6-2, Kulti (Zwe) Sznayder (Can) 6 4 6-4, Nemecek (Ts|) - Morgan (Aus) 7 6 6-0. Palmer (VSt) - Karbacher (Dui) 6-4 6-4 ROTTERDAM Eerste ronde Hlasek (ZwO Winnink (Ned) 7-6 7-6. Vacek (Tsj) - Olhovsky (Rus) 7-6 4-6 6 4, Biorkman (Zwe) - Camporese (Ita) 6-1 7 6 6, Kühnen/Stich (Dui) Davids/Norval (Ner|//Ali 4 6 7 6 7 6. Ferrmra (ZAI/6) Damm (T-.|) 6-7 6-1 7-5, Becker/Mr.Enroe (Dui/VS) Siemerink/Vacek (Ned/Tsj) 7-6 (De Vlieger) 2.06,3 1 18,5, 2 Hunter Stew Boko, 3 Heliozoa Express. Niet ge start Hoy van de Lente Toto; winnend 10,50 plaats 3,90 9,20 koppel 92,20 trio 1 518.70 3. Gudrun Kingly. Niet gestart Harold Spencer Toto winnend 2,00 plaats 1,70 3.60 koppel 7,60 trio 125,60 Vi|fde koers. 1609 m. 1 Heid. M (Post) 2,05,1 1.17,8. 2 Floor Kievitshot. 3 Gritty Sunshine Niet gestart Grenadier. Toto winnend 3,50 plaats 1,50 1,30 kop pel 2.40 trio 26.20 Zesde koers. 2000 m 1 Gais Montana (Wagenaar) 2 37,4 1 18.7. 2 Woodhill's Newport. 3 Hairos Belwin Niet gestart Gold Melody, Gianni Laurelton TotO: win nend 4.90 plaats 2.00 1.50 2,10 koppel 26,90 trio 151.80 Zevende koers. 1609 m 1 Gallant Up (Kooyman jr) 2 04,2 1 1 7.2. 2 Grand Vi- deau, 3. Gustave d'Almere Toto winnend 1.80 plaats 1.00 1.50 1,20 koppel 10.00 trio66.40 DubbelwinnenddO 7) 13,10. Achtste koers. 2440 m 1 Dutchess Mar vei (Havegheer) 3 18.5 1 20.7. 2 Rollys Luck. 3 Hank the Bank Niet gestart Gar net W. Defoe Hanover Toto Winnend 1,50 plaats 1.20 1.30 1,30 koppel 5,00 tr.o 16.10 Negende koers. 2000 m 1 El ita Morgan (Hauber) 2 36,0 1 18.0. 2 U 0 Me Ab ba. 3 Bold Perspective Toto winnend 6.40 plaats 12.20 2.30 koppel 12.10 do 172.40 Tiende koers. 1609 m. 1 Grand Due (Van Buytene) 2 06.0 1 18.3, 2. Haunting Fr» sia, 3 Super Candor Toto winnend 7,00 plaats 4.30 10,90 koppel 49.00 trio 440.50 Omzet totalisator 135 764.00 WIELRENNEN KOERSEN spelen. „Je merkt dat steeds meer mensen liever op zaterdag spelen. In die behoefte willen we voorzien", zegt UVS-voorzitter Bart van Leeuwen. Het bestuur van de Kikkerpolderclub benadrukt dat het zondagvoetbal en het hogere jeugdvoetbal voorop bliiven staan bij UVS. „Dat is een van de voorwaarden- Anders zouden we niet aan het za terdagvoetbal beginnen", aldus Van leeuwen. De Leidse club had al eerder een standaardteam op zaterdag. „Maar dat is zeker 25 jaar geleden." Hilversum Eerste koers. 2440 m 1 Hallo Fortuna (Kammmga) 3.21.3 1.22,5. 2. Fleur Wielmga. 3 Ivo Kievitshof TotO: winnend 10,20 plaats 6.40 10,90 koppel 189,00 trio 648,10 Tweede koers. 2000 m. 1 Henry Yellow- star (gruys) 2 45.2 1,22.6.2. IkentusFn- sia, 3 iron Maiden Toto winnend 3,00 plaats 1,40 2.20 koppel 14.40 trio 281.00 Derde koers. 1609 m. 1 Henny Meerwi|k RONDE VAN VALENCIA Eerste etappe 1 Baffi (Ita) 153 km in 3 56 12, 2 Aldag (Dui), 3 Wesemann (Dui). 4 Gutierrez (Spa), 5 Saitov (Rus). 6 Frattini (Ita), 7 Tsioedia (Rus), 8 Van Poppel (Ned), 9 Fabri/io Bontempi (Ita), 10 Anderson (Aus). 11 Dekker. 22 Cor des. 30 Theumsse, 50 Maassen, 64. Breukink, 85 Bouwmans. 10? Rooks, 112 Den Bakker. 139 Blnlevensl7 19 SICILIAANSE WIELERWEEK Vierde etappe 1 Roscioli (Ita) 153 km in 4.23.13, 2 Calcaterra (Ita), 3. Tati (Ita) 0.57, 4. Citracca (Ita), 5. Casagrande (Ita) 0 59. 6 Sörensen (Deri). 7 Spruch (Pol) 1 01, 8. Rebellin (Ita), 9 Coppohlio (Ita). 10 Bartolami (Ita) Algemeen klassement 1 Calcaterra 16 26 17, 2 Massi 0.31. 3 Coppolillo 0 38, 4 Berzin (Rus) 0.40, 5 CasaRrande 0 44,6. Rebcllin 0 46. 7 Fondriest 0.48, 8 Sörensen 0.52. 9 Zanmi (Ita) 0.53. 10. Bartolami 0 54 SPORT OP TV WOENSDAG 18 40-18 50 Ned 2 Sportiournaai 18 45-19 10RTI Sport 19 30-20 00 BRT 1 Sport 21 30-22 05 BRT 2 Sport 22 00 22 15 RTL 5 Sportnieuws 22 30-23 20 BRT 2 Sport E «tra wielrennen vooruitblik op de klassieker 'Omloop het Voik 22 35 23 00 BRT 1 Sport 23 50-01 20Ned3 Stud.oSport ABN/AMRO tennistoernooi m Rotterdam 00.00-30 00 EURO Eurosport news UVS gaat met zaterdagvoetbal beginnen. De Leid se vereniging hoopt volgend jaar over twee senio renelftallen op de zaterdag te beschikken. De be doeling is dat het eerste team in de eerste klasse van de afdeling zaterdag gaat spelen. Het bestuur van UVS bespreekt de plannen op de ledenverga dering op 7 maart. UVS hoopt dat vooral oud-eerste-elftalspelers belangstelling hebben om op zaterdag te gaan V.V. RIJNSBURGSE BOYS vraagt twee ambitieuze A junioren trainer, tevens hoofd jeugdtrainers en coördinatie jeugdafdeling TRAINER voor de D1 en D2 selekties Sollicitaties richten aan secretaris Riinsburgse Boys: G A. van Zuijlen. Postbus 163, 2230 AD Rijnsburg

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27