'Lekker hard op op kop scheuren' Lelijke misstap bowlers Falcon Sport Cees Marbus is weer fit De Roode hersteld Laudrup wil nog niet weg Steven Toal is ijzersterk Bollenstreek op schot Verlies Sporters voor Sporters bijna negen miljoen I Zuid-Afrikaan naar DIOK j leiden De Zuidafrikaanse rugbyer Chet Lion-Cachet zal tot het einde van het seizoen voor de Leidse club DIOK spelen. De 24- f jarige Lion-Cachet, die Nederlandse ouders heeft, was aanvoer- I der van het universiteitsteam van Oxford. Hij heeft inmiddels een aanvraag ingediend voor een Nederlands paspoort. Op het terrein van DIOK wordt op zondag 17 april de oefenwedstrijd i tussen Nederland en Engeland B gespeeld in het kader van de j voorbereiding voor de WK-kwalificatie van Oranje. Wouter Eikenhout trainer LOHC j oegstgeest Wouter Eikenhout wordt in het volgende seizoen de nieuwe trainer van het eerste mannenteam van LOHC. De 32-ja- rige fysiotherapeut uit Vlaardingen volgt Cees Koppelaar op die twee jaar de scepter zwaaide bij de Oegstgeester hockeyclub. Ei kenhout verruilde in 1986 als speler Leiden voor Bloemendaal waarmee hij onder Roelant Oltmans landstitels en een Europees kampioenschap behaalde. Als speler/trainer was hij daarna twee j jaar actief bij Roomburg en thans bij Forescate. Eikenhout is in de afrondende fase van de cursus trainer/coach B. Alflen somber over toekomst utrecht Ajacied Rob Alflen vreest voor het einde van zijn loop baan als profvoetballer. De 25-jarige Utrechter kampt opnieuw met een rugblessure. Hij onderging vorig jaar zomer al een ope ratie wegens een hernia. De middenvelder krijgt volgende week na medisch onderzoek uitsluitsel over de aard van de huidige kwaal, die hem sinds november aan de kant houdt. Tour start in '95 in Saint-Brieuc saint-brieuc» De Ronde van Frankrijk start in 1995 in de Noord- bretonse plaats Saint-Brieuc. Daar wordt op 1 juli de proloog verreden. Gisteren werd daartoe in Bretagne het contract gete kend. De eerste etappe staat voor 2 juli op het programma met een rit van Dinan naar Lannion, langs de kust. Het peloton ver laat de Cotes d'Armor op 3 juli en rijdt dan naar het zuiden. Saint-Brieuc werd sinds de instelling van de Tour de France in 1903 nimmer aangedaan door de wielerkaravaan. Van Tiggelen vrijgesproken zeist» De tuchtcommissie van de KNVB heeft Adri van Tiggelen van PSV geen straf opgelegd naar aanleiding van de rode kaart, die hij op 9 februari tijdens de bekerwedstrijd NAC - PSV kreeg. Na een mondelinge behandeling sprak de commissie Van Tigge len vrij wegens onvoldoende wettig en overtuigend bewijs. De verdediger kreeg van arbiter Van der Ende in de vijfde minuut van de eerste verlenging de rode kaart na een overtreding tegen de Bredanaar Remie. Zier Tebbenhoff van de eerste divisieclub ADO Den Haag kreeg een schorsing van vier wedstrijden wegens het trappen van een tegenspeler tijdens de wedstrijd tegen NEC van afgelopen zon- dag. Gen Jakobs wil opvallen bij Zoeterwoudse amateurploeg Wie wil, mag hem feliciteren met zijn overstap. Graag zelfs. Want: „Ik ben er best heel blij mee." Zegt Gert Ja kobs, die tien jaar beroepswielrenner was en sinds woensdag lid is van de Casba Wonen Wielerploeg. „Ook al ben ik nu dan amateur, als ik weer ga koersen blijf ik tenminste in beeld." ROB ONDERWATER Mm*" Gert Jakobs heeft geen zin in 'nerveus gedoe' en 'gezeur en gezeik' deventer rob van der zanden foto henk bouwman t/RIJDAG 18 FEBRUAR11994 aadsiera medewerker De koplopers op de maandag in Zuid-West vroeg lieten het be hoorlijk afweten. Het Falcon Bowling team kwam met Ilford remise overeen (2-2). Nummer twee op de lijst, het Wedde, scoorde geen enkel punt. Tegen No Name werd een smadelijk 4- 0 verlies geleden. Het Falcon team blijft wel de lijst aanvoe- Op de maandag laat was het trio van Verboon in goede doen. Tegen Ladan werd het 4-0. Jan Cornet scoorde een game met liefst 268 pins. Het Professional Bowling shop liep eveneens met 4-0 over het Postkantoortje heen. Verboon blijft de koplo per. Op de dinsdag vroeg won Kriek met 3-1 van KMK. Met de zelfde cijfers ontdeed Verboon zich van Van Muiden. De Bow ling Stones blijft de koploper. De Giganten verzamelde be langrijke punten op dinsdag dubbel laat. Tegen het team van de Saucijsjes werd het 4-0. Wel blijft Van Hemert de trotse lijst aanvoerder. Ongekend spannend is het op de woensdag vroeg. Zowel Van Bostelen als concurrent de Zijl won met 3-1. Van Bostelen leidt de dans met een voorsprong LEIDEN FRANK BONTE De handbalslers van Bollen streek hebben in de kwartfinale van de bekercompetitie geen enkel probleem gehad met eer ste divisionist Haka E. en O. In een eenzijdige wedstrijd werd het 6-22. Met de rust was het.al duidelijk dat Bollenstreek een maatje te groot was voor de zich dapper verwerende Emmense ploeg. Vooral defensief toonde Bollenstreek zich een klasse be- De schotkansen van E. en O. waren op de vingers van een hand te tellen en het verzilveren van die kansen bleek door het sterke keeperswerk van Natasja Radder en in de slotfase Moni que van der Poel nog moeilijker dan het scheppen van die kan- Toch leek het in de eerste mi nuten of de thuisploeg moge lijkheden had. Dat duurde pre cies zeven minuten, 2-3. Toen was Bollenstreek warmgedraaid en begon het schuttersfestijn. De Bollenstreek-aanval vroeg zoveel van de Emmense defen sie dat de adem voor een tegen aanval van enig kaliber nauwe- van 1,5 punt op het dezelfde de Zijl. Jan Cornet had de hoogste game met 236 pins. Voor Les Petites Quilles is er geen vuiltje aan de lucht. De lei der op de woensdag laat liet haar concurrent Arbouw&Sieval met 3-2 achter zich. Hendo sloop door een 3-1 overwinning wat dichterbij de kopgroep. Bij de Holiday Inn is er op de maandag vroeg nog niets be slist. Het trio van Halc haalde te gen Black and White vernieti gend uit (21-0). Koploper Anbar deed het nauwelijks minder. Casinetto moest er met 19-2 aan geloven. Hetzelfde bij de maandag dubbel. Elve Labor Vincent blijft in het kielzog van koploper Poulet Fit. Beiden wonnen hun partijen. Opmerkelijk waren de per soonlijke scores. Bij de dames kwam Francoise (Froggy) van der Heuvel tot een hoogste ga me van 237. Kees Plaisier liet zich met 363 pins gelden. De trio's laat (dinsdag) heeft in V &R haar koploper. O Sole mio staat tweede. Bij de trio's op de donderdag staat de kampioen min of meer al vast. Met 40 punten voorsrong kan Pins A lot de titel niet meer mislopen. Greet van der Plas deed weer van zich spreken. Zij kwam tot een score van 236 pins. lijks meer aanwezig was. Met als resultaat dat Bollenstreek weer snel aan het offensieve werk kon beginnen. Van de kant af gezien leek het ook meer op een training in aanval en verde diging dan op een serieuze wedstrijd. In dit gebeuren kon Nicoleta Boriceanu zich uitleven. Voor de Emmense defensie moet zij een schrikbeeld zijn geworden omdat iedere actie van haar de belofte inhield van een doel punt als afronding. Zo ongeveer moet Bollenstreek zich hebben gevoeld in de wedstrijd tegen de absolute nummer een van Ne derland, Swift, en met name bij de acties van Katalin Szylagyi, die in de competitiewedstrijd tegen Bollenstreek tekende voor tien treffers. De loting die gisteravond plaatsvond voor de halve finale bracht Bollenstreek thuis, in Nieuw- Vennep, tegen V. en L. en Swift tegen Quintus. Een fi nale Bollenstreek-Swift zit er dus in. Tegen E. en O. scoorden: Nicoleta Boriceanu 7, Manja van der Klaauw 5, Gerrie van Jaarsveld 3, Elly van Leeuwen, Simone Lakeman en Jorinda Koster 2 en Betty Renfern 1 borger janet van puk Het is duidelijk: Jakobs heeft het profpeloton deze week dan wel ingewisseld voor dat van de amateurs, wat hem betreft is zijn carrière als beroepswielren ner nog niet afgesloten. Goed rijden, opvallen en een contract krijgen bij een profploeg, dat is zijn doel. Dan immers kan hij weer gaan doen wat hij het al lerliefste wil: „Lekker hard op kop scheuren in de Ronde van Spanje en in andere etappe koersen." Wat allemaal niet betekent dat Jakobs ervan uitgaat dat hij maar heel kort voor de Zoeter woudse formatie zal rijden. De hele winter heeft hij tevergeefs gewacht op belangstelling van een profploeg. „Het lijkt me niet dat ze me nu ineens wel een contract aanbieden." En dus gaal hij er voor, 'voor honderd procent'. Hij heeft er ook zin in: „De moraal is goed." Vooral voor de wat zwaardere koersen, zoals Olympia's Ron de, de Ronde van Limburg en het Nederlands Kampioen schap. Maar stel nu dat er bij TVM ineens drie renners uitvallen, of dat de sprinter Jean-Paul van Poppel meer te zeggen krijgt bij zijn ploeg en te kennen geeft dat hij wil dat zijn trainings maat en meesterknecht Jakobs meegaat naar de Ronde van Spanje, ja, dan aarzelt de Drent geen moment. „Dat is ook het prettige van Casba: ik kan er weg, die mensen zijn bereid aan zoiets mee te werken." Het is niet alleen daarom dat Jakobs blij is dat juist deze ama teurploeg belangstelling voor hem had. „Alles is er goed voor elkaar, de kleding en het mate riaal zien er prima uit. Als je die wielen ziet en alles, nou, dat is daar beter geregeld dan bij me nige profploeg. Het contact was prettig, het Wikte meteen. De sponsor is een echte wielerman, dat merk je. Van de topploegen utrecht» anp De stichting Sporters voor Spor ters heeft een schuldenlast ach tergelaten van bijna negen mil joen gulden. Dat blijkt ruim twee maanden nadat de arron dissementsrechtbank van Utrecht het faillissement van de organisatie uitsprak. De actie Sporters voor Spor ters, waaraan tussen 5 oktober zoals Dextro en Giant ken ik de ploegleiders nog uit vroeger tij den: die heden je dan als grote man binnen en dan begint het gezeur en gezeik. Ik heb geen zin in dat nerveuze gedoe. Als ik had kunnen kiezen, was mijn voorkeur zeker naar Casba Wo nen uitgegaan." Telefoontje Dat hij niet eerder een telefoon tje kreeg van deze of een andere amateurformatie, steekt trou wens wel een beetje. „Ik heb twee maanden in een interview met het Algemeen Dagblad en ook bij Studio Sport laten door schemeren dat ik eventueel wel bij de amateurs wilde rijden. Het viel me tegen dat niemand daarop reageerde. Ze dachten zeker dat ik er geen moraal voor had. Maar nu, vanaf vanoch tend, word ik gek gebeld door clubs." Die zijn te Iaat. Jakobs gaat fietsen voor de Zoeterwoudse club. En zo hard mogelijk. Want na het drukke trainingspro gramma van de afgelopen maanden, werd hij 'een beetje flauw' van het idee te moeten blijven fietsen 'zonder doel'. Terwijl hij vorig jaar nog op 'su pertopniveau' reed. Hij hielp Van Poppel aan een aantal overwinningen in de Ronde van Spanje, hij reed de 'loodzware' Tour de France uit, deed mee aan de grote voorjaarsklassie kers. „En dan een jaar later er mee stoppen, dat gaat er bij mij niet in." Dat het bijna zo ver was, heeft volgens de coureur vooral te maJcen met een toevallige sa menloop van omstandigheden. Slecht reed hij immers niet. „Ik heb vorig jaar een van mijn bes te seizoenen gehad." Maar toen hij te horen kreeg dat er bij de Spaanse ploeg Festina geen plaats meer voor hem was, was het al september. En toen had den de meeste ploegen al nieu we renners aangetrokken. „Als ik voor de Tour de France was en 6 november ruim twintig topsporters meewerkten, was opgezet ter ondersteuning van de gehandicaptensport in Ne derland. Een loterij, een natio nale wedstrijd collecteren en een speciaal televisieprogram ma maakten tjeel uit van de ac tie die niet aansloeg. Zo stond de opbrengst van de loterij (330.000 gulden) in geen ver houding tot het prijzengeld (een miljoen). ontslagen, had ik zeker een nieuwe ploeg gehad." Van Poppel Dat was ook het geval geweest als Van Poppel net als hij een een-jarig contract had gehad in Spanje, verzekert hij. „Dan was van Poppel wel door een andere ploeg aangetrokken en dan was ik zeker meegegaan. Maar hij had bij Festina een contract voor twee jaar." De Franse ploegleider die hem in september aan de kant Het stichtingsbestuur, onder voorzitterschap van John Teu- nissen, was medio november al gedwongen uitstel van betaling aan te vragen. Het faillissement werd 8 december uitgesproken waarbij als curator mr. lebbink van het Utrechtste advocaten kantoor Wijn Stael werd be noemd. „De bedoeling bij dit soort za ken is te proberen zoveel moge-. schoof, is Van Poppel trouwens ook liever kwijl dan rijk, be weert Jakobs. Ondanks dat de sprinter onlangs de Ster van Besseges won. De ploegleider vindt volgens Jakobs niet dat een ploeg in dienst moet rijden van een sprinter. „Ik snap het niet: met Van Poppel kun je Gert Jakobs heeft er niets meer mee te maken. De cou reur met het bijna kale hoofd en de meerdere oorbellen in beide oren 'weet zeker' dat hij goed lijk activa te gelde te maken", aldus de curator. „Maar veel verder dan het terugeisen van een verzekeringspremie van 300.000 gulden zijn we nog niet gekomen. Als dat bedrag binnenkomt zal het percentagegewijs over de schuldeisers worden ver deeld. Het onderzoek naar an dere terugvorderingen loopt nog en kan in principe jaren in beslag nemen." gaat rijden bij de amateurs. „Hoewel het wel wat aanpassin gen zal vergen. Maar het kost niets en alles is netjes verzorgd. Een klein beetje prof voel ik me Een klein beetje prof? Op het toilet in zijn woning in Borger hangt een kalender, waarop alle wielerwedstrijden staan ver meld. De wielerwedstrijden voor profs om precies te zijn. een koude week. Telstar sloot Ron de Roode weer in de ar men. De 28-jarige Leidenaar is maandag onder leiding van fy siotherapeut Maarten Gozeling begonnen met trainen op Schoonenberg. Als alles volgens schema verloopt zal De Roode over vier weken volledig met de selectie meetrainen. Zelf hoopt hij over zes weken klaar te zijn voor het grote werk. „Dan sta ik er tijdens de nacompetitie weer helemaal." Ron de Roode is door het diepste dal gegaan dat een mens zich maar kan voorstel len. Tweede Kerstdag werd hij ontslagen uit het AZL in Leiden, na een uitputtende chemokuur. Vorig jaar oktober kreeg hij te horen dat deze zware behande ling noodzakelijk was omdat kanker was geconstateerd in een van zijn testikels. Deze week werd hij na een scan-on derzoek volledig genezen ver klaard. „Tot gisteren heb ik natuurlijk een enorme moeilijke tijd door gemaakt", verzucht de aanval ler. „Ik heb vier chemokuren doorstaan, waarvan de laatste twee ontzettend zwaar waren. Na de laatste mocht ik naar huis, maar ik was meer dood dan levend. Ik ben een week vreselijk ziek geweest, overgege ven, m'n haar was uitgevallen. Als ik 's morgens m'n bed uit klom was ik al doodmoe. Ik heb toen ontzettend veel geslapen en langzaam maar zeker ging het beter met me." Volgens het maandblad Penthouse, dat in het maart nummer een groot artikel aan de affaire wijdt, is de ING-bank de grootste schuldeiser. De bank verleende de stichting een onverzekerd krediet van vijf miljoen gulden. Cees Marbus is weer fit en hoopt zaterdagavond zijn ren tree te maken bij Go Ahead Eagles dat thuis speelt tegen VW. De 25-jarige Noordwijker brak vorig jaar december in de uitwedstrijd tegen Ajax zijn en kel. Na twee maanden van in tensieve kracht- en looptraining voelt de voorstopper zich weer sterk genoeg voor een terugkeer in de basis van de eredivisionist uit Deventer. „Ik weet niet of de trainer mij al wil opstellen, maar als hij een beroep op me doet ben ik er klaar voor." aldus Marbus. „Misschien begin ik op de bank. in elk geval voeg ik me bij de se lectie. Volgende week als we uit naar FC Twente moeten, hoop ik in het veld te staan." De robuuste verdediger zegt nog niet voor honderd procent fit te zijn. „Ik kom nog wal kracht te kort, maar ik durf de duels weer aan als we op de training een partijtje spelen. Al leen zijn de velden keihard en dat is niet bevordelijk voor mij. Ie kunt er niet echt inkleunen. Op de training heb ik nog geen sliding gemaakt." Go Ahead Eagles stond er iij december toen Marbus wegviel erg goed voor met zestien pum ten uit vijftien wedstrijden. Tij dens de absentie van de verde diger haalden de Eagles not; maar drie punten uit acht wed strijden. Marbus wil geen ver band leggen. „Aan de andere kant is het wel zo dat ik het ge voel heb dat mijn plaats niet ter discussie staat." barcelona npa Michael Itiudrup heeft gisteren ontkend dat hij per se weg wil bij FC Barcelona wegens pro blemen met Johan Cruiiff. Laudrups contract met Barcelo na loopt op 30 juni af. Hij kan. dan vertrekken naar iedere club, die bereid is de door de UEFA vastgelegde transfersom van 200 miljoen peseta (bijna drie miljoen gulden) te betalen. Real Madrid heeft al enige keren la ten weten interesse te hebben voor de 29-jarige Deense inter national. Het is een publiek geheim dat Laudrup en trainer Johan Cruijfï niet goed met elkaar kunnen opschieten. Cruijfï kritiseert de sierlijke speler regelmatig in het openbaar. Op zijn beurt is Laudrup weinig gelukkig met het feit, dat hij soms als vierde buitenlander op de reservebank moet plaatsnemen. De problemen rond Laudrup komen op een moment, dat Barcelona de grootste crisis van de laatste vijf jaar doormaakt. De landskampioen heeft in de competitie zes punten achter stand op koploper Deport ivo en is al uitgeschakeld voor de Spaanse beker. Cruijff heeft al eerder laten weten na dit sei zoen een grote schoonmaak te willen houden en heeft bij het bestuur een lijst met namen van mogelijke nieuwe spelers inge diend. Het vertrek van Salinas, Juan Carlos, Eusebio, Vucevic, Ekelund en doelman Zubizarre la zou al vast staan. Het bestuur heeft Cruijff gis teren laten weten niet bereid te zijn om al zijn eisen in te willi gen waar het het aantrekken van nieuwe spelers betreft. De komst van nieuwe spelers wordt gekoppeld aan het vertrek van huidige spelers. Om die reden zou zelfs de verkoop van de Bulgaar Stoichkov en Ronald Koeman bespreekbaar zijn. leiden In de super-league houden de Ixridse snookerteams vooruit zichten op een plekje in de play-offs. De Snookerij won haar partij tegen het Bredase Pompadour. In een spannend duel werd de vice-koploper met 5-4 verslagen. Steven Toal schreef de meeste frames (3) op zijn naam. Parkas Kalicharan en Kees Essaadi maakten de vijf vol. De Center trad aan tegen lijstaanvoerder Slaakhuis 1. Met-' 5-4 leed het een eervol verlies. De punten werden gepakt door Milco Schermer (2), Pascal Wes- terop (1) en Adri Stoffels (1). In de 17e ronde van het War- monds kampioenschap was Steven Toal heer en meester. Al leen Walter Scheltyens sputter de in de kwartfinales tegen (2- 1). Voor de overige tegenstan ders was er ditmaal tegen Toal geen eer te behalen. Ronald Bok moest er in de finale met 2-0 aan geloven. Ook de hoogste break kwam in bezit van Steven Toal. Hij kwam tot 65 punten. Hilversum Ruud Gullit heeft de Gouden Bal, die hij in 1987 won en opdroeg aan Nelson Mandela, gisteren werkelijk geschonken aan de ANC- leider. Mandela en Gullit zagen tijdens de thema-avond van de VARA onder de naam „Geef Zuid-Afrika een eerlijke kans" de lang gekoesterde wens om elkaar te ontmoeten in vervulling gaan. Mandela en Gullit vielen elkaar in de armen. De voetballer sprak van een emotioneel moment, de ANC-leider noemde het zelfs één van de meest onvergetelijke momenten van zijn leven. Gullit overhandigde Mandela tevens een shirt van Sampdoria, zijn huidige club, en een plaquette van de stad Genua. Mandela zei dat de voetballer een voorbeeld is voor de zwarte jeugd in zijn land. Na de vrijlating van Mandela is aangestuurd op een ontmoeting tussen Gullit en Mandela. Op 11 juni 1993 zouden ze elkaar in Johannes burg de hand schudden tijdens een toernee van AC Milan door Zuid-Afrika. Tot teleurstelling van de Zuidafrikanen, voor wie Gullit hét spor- tidool was, liet hij de trip schieten. foto anp

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25