'Konings-Indisch, dat speelt leuk' p.ro,b'emen Posthuma weer terug in Oranje j i Reserves Philidor presteren op tijd Lissenaar Opstal wint biljarttoernooi Toch geen wereldrecord voor Colin Jackson Sport RDC 2 in mm v Sportscholen toe aan ontmoedigingsbeleid Van Rijn blijft bij Alkmania oude wetering Het bestuur van voetbalvereniging Alkmania heeft het contract met trainer Kees van Rijn verlengd met een jaar. Van Rijn is nu bezig aan zijn eerste seizoen bij de zondag- vierdeklasser uit Oude Wetering. Campfens met Nederland tegen Italië ieiden De 15-jarige i.eidenaar Alan Campfens is wederom gese- lecteerd voor het Nederlands voetbalelftal onder 16 jaar. De se- lectie van bondscoach Rinus Israël speelt woensdag in Bari te- gen Italië. Campfens speelde in Leiden voor UVS. Tegenwoordig s komt hij uit in het B1 -elftal van Ajax. Afgelopen zaterdag scoorde 1 hij drie keer in het duel met DWS (3-0), nadat hij de doelpuntlo- s ze eerste helft met een blessure aan de kant had gezeten. Axel Bouman weg bij Madjoe runsburg De korfballers van het Rijnsburgse Madjoe moeten op zoek naar een nieuwe trainer. Axel Bouman heeft na twee jaar f bij de Rijnsburgse club zijn overeenkomst opgezegd. Bouman wordt trainer in Voorburg bij VEO. i Lichtinstallatie voor Kickers 3 leimuiden Kickers'69 uit Leimuiden neemt woensdag de lichtin- stallatie in gebruik. De openingshandeling wordt verricht door burgemeester Van Beek van Jacobswoude. Hij verricht om 20.00 ft uur de aftrap van de wedstrijd Kickers'69 - NSV. Om 19.00 spe- len de jeugdelftallen van deze vereniging een voorwedstrijd. Seles komt niet meer op ranglijst voor i, londen De nog altijd revaliderende Monica Seles staat niet lan- ger op de wereldranglijst van de tennisvrouwen. De 20-jarige Se ll, les werd tien en een halve maand geleden bij een toernooi in Hamburg met een mes in de rug gestoken en heeft sindsdien I geen partij meer gespeeld. De voormalige nummer één hoopt bij het toernooi van Delray Beach, dat op 28 februari begint, haar rentree te maken. Stich beschikbaar voor Duitsland 9 stuttgart Michael Stich heeft zich na een aarzeling van enkele weken beschikbaar gesteld voor de eerste ronde van het Davis- cuptoernooi. De kans bestaat dat hij na de eerste ronde gezel- x. schap krijgt van Boris Becker. De drievoudige Wimbledonkam- 5 pioen die vorig jaar verstek liet gaan, zegt dat hij overweegt zich ,e weer beschikbaar te stellen. Al is dat dan niet voor de eerste ron de, waarbij titelhouder Duitsland van 25 tot en met 27 maart in Graz tegen Oostenrijk uitkomt. Djurovski terug naar Slovenië Groningen Milko Djurovski heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige spits van FC Groningen komt voortaan uit voor 1 de Sloveense club Branik Maribor. FC Groningen ontvangt voor Djurovski een transfersom van 55.000 gulden. Zico weg uit Japan Tokyo» De Braziliaanse voetballer Zico keert in juni uit Japan te rug naar zijn vaderland. De 40-jarige heeft aangekondigd om persoonlijke redenen en slechte conditie zijn club Kashima Ant lers na afloop van zijn contract te verlaten. Zico verdiende in Ja pan in zijn nadagen nog ruim drie miljoen gulden per jaar. Miljoenenstrop military valt mee boekeloDe financiële schade ten gevolge van het afgelasten van de 23ste internationale military van Boekelo afgelopen herfst is tot ruim 160.000 gulden beperkt gebleven. De meeste sponsors maakten de toegezegde bedragen toch over en credi- I teuren zagen af van een deel van hun vorderingen. Het evene ment werd op 4 oktober afgelast als gevolg van hevige regenval. De organisatoren vreesden destijds een miljoenenstrop. chef* willem spierdijk. 071 -356464. plv.-chef rob onderwater. 071-356463 Talent Van den Doe! krijgt les van grootmeester medewerker Erik van den Doel wil later grootmeester worden. Het 14-jarige talent mag een stage gaan volgen bij de Bosnische grootmeester Nikolic. foto loek zuyderduin pINSDAG 15 FEBRUAR11994 leiden ruud dobbelaar Met de adem van het degrada- tiespook steeds heter in de nek, komen de teams van Philidor 2 en 3 in de promotieklasse van de Leidse schaakcompetitie ook tot beter presteren. Philidor 3 ging in de vijfde ronde tegen schaduwkoploper AAS met 5-3 eervol ten onder, terwijl Philidor 2 tegen een slechts even grote nederlaag opliep in het treffen 1 met LSG 5 en daarbij lange tijd zicht had op meer. Van cruciaal belang voor de uiteindelijke de- i gradatie lijkt nu de confrontatie in de zevende ronde tussen s, hekkesluiter Philidor 2 en Kat wijk 1 te worden. Na een snelle openingswinst van Peter Verwoerd tegen Paul van Schie moest LSG 5 in het j treffen met Philidor 2 even door i een zure appel heen, toen Peter iHendrickx een succesvol tegen offensief lanceerde in zijn partij met Cees Beekhuis en Frank Ze ven soepeitjes van Gerard Vink won: 2-1. De Philidor-reserves mochten daarmee zelfs enige il lusies koesteren, totdat het tij zich in twee belangrijke duels verliezend keerde. Zowel good-old Ab Smit als Pim Brag- gaar liet zich namelijk foppen door de trucendoos van respec- U I tievelijk Edwin Vreugdehil en Joop Bakker: 2-3. Kopman Bas I Doelman kon de score vervol- I gens nog rechttrekken met een i fraaie winst op Arno Sprinkhuij- Izen, maar daarmee bleek de koek op. Michiel Vergeer kwam immers tegen Christel van der Vorst vanuit een goede positie in een verliezend eindspel te recht, terwijl LSG-er Lauer uit eindelijk een reeds lang in het verschiet liggende winst tegen Pajcin veilig stelde: 3-5. De Aalsmeerders van AAS verzaakten in hun duel tegen Philidor 3 op de staartborden. Erik Stikvoort won hier namens de Leidenaren van Helsloot, te- wijl Arnold Hoekstra opponent Eveleens de baas bleef. Cyp van de Bult en Sjaak van de Wijn gaard waren bovendien goed voor remises tegen respectieve lijk De Jong en De Leur. Tegen de sterke Aalsmeerder top had den de Leidenaren echter wei nig in te brengen. Op het kop- bord verloor Ton Sedee van na tionaal jeugdkampioen Harmen Jonkman. Een verliezend lot dat ook praeses Marcel Fresco en Jan van de Knaap was bescho ren tegen respectievelijk oud Philidoriaan Gert-Michiel de Niet en Könst. Rob Rijnbeek ging bovendien onderuit tegen Korenwinder: 5-3. De liefhebbers van computer schaak kunnen morgenavond (woensdag) in het kader van het 75-jarig bestaan van Philidor te recht bij een lezing van de he dendaagse autoriteit op dit ge bied: prof. Jaap van den Herik. Van den Herik houdt zijn voor dracht in het Centraal facilitei tengebouw van de Rijksuniver siteit aan de Cleveringaplaats, aanvang 20.30 uur. Er zit Coca-Colabehang op de muur, en op het dekbed voert Ruud Gullit een actie uit. Maar een normale slaapkamer, eentje zoals zo veel 14-jarige jongens die hebben, is het bepaald niet. En dat komt dan nog niet eens door die drie planken met bekers en dat prikbord vol vaantjes en medailles. Of door het schaakbord op het bureau. Nee, echt opvallend en af wijkend is de rij boeken. Dikke exemplaren met glanzende kaften en in drukwekkende titels: 'The Sicilian Pelikan' en 'The Nimzo Indian Defence'. leiden janet van puk Het is de slaapkamer en het zijn de boeken van Erik van den Doel uit Leiden, 14 jaar oud en talentvol schaker. Zo talentvol dat hij, net als 39 andere jonge sporters, op kosten van het Leo van der Karfonds een stage mag volgen. Gaan alle andere uitver korenen trainen in het buiten land, Erik van den Doel en een 18-jarige schaker uit Brabant blijven in eigen land. Zij krijgen een week of wat les van de Bosnische grootmeester Pre- drag Nikolic die momenteel in Oegstgeest verblijft. Erik heeft Nikolic al eens ont moet. „Hij was een keer gastdo cent op een trainingskamp." De Leidenaar heeft daar wel goede herinneringen aan: „Ik vond hem wel goed: hij was serieus en aardig." De Bosniër hoort volgens Erik bij de beste twintig schakers van de wereld. Wanner hij de lessen gaat geven is overi gens nog niet bekend. De Leidse schaker ziet de sta ge bij Nikolic als een gedeelte van de weg die moet leiden naar zijn eigen grootmeester schap. Zijn grootste wens is im mers beroepsschaker worden - 'als ik goed genoeg ben'. Voor de titel grootmeester moet een woerden anp Jan Posthuma is teruggekeerd in de selectie van het Neder lands volleybalteam. De dertig jarige speler van de Italiaanse club Gabeca Montichiari heeft zich beschikbaar ges'teld voor de komende serie wedstrijden in de World League. In de selectie van achttien spelers is Posthuma de oudste. Robert van Es (Capelle) is met achttien jaar de jongste interna tional. Slechts acht geselecteer de spelers komen in de Neder- lanse competitie uit. Acht van de tien „buitenlanders" zijn in dienst van Italiaanse clubs. Na de Olympische Zomerspe len in Barcelona (1992) bedank te Posthuma voor het nationale team vanwege een gebrek aan tijd en motivatie. Bondscoach Joop Alberda heeft hem onlangs tijdens een bezoek aan Italië kunnen verleiden tot een ren tree. Posthuma was in 1989 de eerste international die voor het leiden npa Doping in de krachtsport is niet meer weg te denken, zegt drs. C. Tijmstra van de GGD Eemland (omgeving Amersfoort) naar aanleiding van een onderzoek naar het gebruik van spierver- sterkende middelen op sport scholen en bij fitnesscentra. „Ontmoedigen waar dat kan, maar waar het nodig is helpen", zo omschrijft hij een nieuw, ex perimenteel beleid. Voor het eerst zijn nu Wat cijfers voor handen over het gebruik van doping: 6,5 procent van de sportschoolbezoekers tussen 16 en 25 jaar gebruikt. Tijmstra krijgt voor zijn nieu we beleid steun in de rug van de sportschoolhouders, want de meesten zien de slikkers onder hun honderdduizend bodybuil- dende en krachtsportende klan ten liever gaan dan komen. De schaker drie maal een bepaald resultaat halen op verschillende toernooien. De scholier streeft ernaar op z'n 18de zo ver te zijn. „Maar ik weet niet of dat reëel is." Voorlopig moet hij zich eerst richten op de titel 'nationaal meester'. „Er zijn al leen niet zo veel toernooien waarop je daarvoor punten kunt behalen." Zes jaar oud was hij toen hij van zijn vader het spel leerde en vervolgens lid werd van schaak club Op Eigen Wieken in de Merenwijk. In het begin viel hij niet zo op tijdens de wekelijkse schaakbijeenkomsten. „Maar ik wilde wel altijd winnen." Dat winnen ging hem steeds gemakkelijker af en hij raakte ook steeds meer in de ban van grote geld in de Italiaanse prof competitie koos. De Nederlandse selectie voor de prestigieuze World League telt twee debutanten: Guid Görtzen (23) van VCG en Arjan van Duinen (20) van Donitas (eerste divisie). Jeroen Bijl ont breekt als enige speler uit het team, dat vorig jaar in Finland bij het EK zilver won. Hij heeft de voorkeur aan zijn maat schappelijke loopbaan gegeven. Mark Lentelink (BoVO), Ri chard Schuil (Dynamo) en Cees van Opijnen (ZVH) zijn toege voegd aan de trainingsselectie van het Nederlands team. Het drietal wordt niet voor de World League opgeroepen. In overleg met Pierre Mathieu, de bonds coach van Jong Oranje, zullen regelmatig talentvolle jeugdspe lers bij de A-selectie meetrai- nen. Nederland is voor de World League ingedeeld bij Cuba, Duitsland en Zuid-Korea. De eerste twee ploegen van die meeste bezoekers van de sport scholen trouwens eveneens. Toch is er een aanzienlijke groep sporters, meest mannen, die de wondermiddelen ge bruikt. Een kwart van de onder vraagde sportschoolhouders laat blijken dat slikken enigszins te begeleiden om gebruik van gevaarlijker middelen te vermij den. Vooral bodybuilders kun nen dol zijn op spierversterkers als anabole steroïden, clenbu- terol, amfetaminen, schildklier preparaten of groeihormonen. Zo'n beetje een op de zes spie renbouwers heeft wel eens wat gebruikt voor een snel resultaat. De bijwerkingen worden ge negeerd, maar langdurig en bo venmatig gebruik kan agressie het spel. Het lidmaatschap van voetbalvereniging Roodenburg werd opgezegd, want: „Voor schaken had ik wat meer ta lent." In 1989, toen hij 9 jaar oud was, werd hij tweede bij de kampioenschappen van de Leidse schaakbond voor kinde ren tot en met 10 jaar. „Dat gaf wel wat motivatie." Inmiddels is hij twee keer nationaal kam pioen geworden bij de jeugd tot en met 14 jaar. In mei zou hij meedoen met de jeugd tot en met 16 jaar maar hij overweegt zich in te schrijven voor een ho gere leeftijdsgroep. „Dan heb ik wat meer tegen stand." Het meest trots is Erik van den Doel op de gedeelde twee- groep plaatsen zich voor de fi naleronde, eind juli in Turijn. Oranje begint in het eerste weekeinde van mei met een tweeluik in en tegen Cuba. Bij die wedstrijden en het dubbele duel met Duitsland (13-15 mei) ontbreken wellicht een paar in- of depressiviteit veroorzaken. Bij mannen slinkt met het zwel len van de spierballen de om vang van de zaadballen. Ook impotentie behoort tot de bij werkingen, evenals een vermin derde leverfunctie. Een lijstje waarvan je niet vro lijker wordt, maar waar de slik kers niet van wakker liggen. Hun halfbakken medisch advies kwam veelal van familie, vrien den of kennissen. In de regel niet van de sportschoolhouder en al helemaal niet van de arts. De bijwerkingen blijken dan pas in het gebruik. Uit gisteren gepubliceerd on derzoek van het instituut voor preventieve gezondheidszorg TNO, het centrum voor doping- de plaats die hij in december haalde bij de Europese Rapid Kampioenschappen. De leukste tegenstander ontmoette hij een jaar daarvoor: in Groningen zat hij tegenover dammer Jannes van der Wal. „Een grappige man." Tegen Leidenaar John van der Wiel speelde hij remise op een toernooi in oktober vorig jaar, van Jeroen Piket won hij zelfs een keer. „Maar dat was tijdens een simultaanwed- strijd." Zijn taktisch inzicht maakt hem sterk, denkt hij zelf. ,,lk ben goed in combinaties." Zijn favoriete opening is de Konings- Indische. Hij verplaatst wat pionnen en paarden op het bord. „Dit speelt leuk." Zo'n anderhalf uur per dag - ternationals in verband met de play-offs in buitenlandse com petities. De selectie: Zwerver (Trevi- sio), Benne (Paris UC), Blangé (Parma), Held, Grabert (beiden Latte Giglio), Posthuma, Zoods- ma (beiden Gabeca Montichia- vraagstukken NeCeDo én het instituut voor sport en gezond heid NISG samen met de GGD's van Rotterdam en Eemland, komt naar voren dat zo lang de bodybuilder geen slikker in zijn omgeving heeft, hijzelf ook niet voor de bijl zal gaan. Simpelweg omdat hij niet weet waar hij moet aankloppen. Vooral de ge legenheid maakt de gebruiker. Niet iedere slikker jaagt op topprestaties in de sport, soms is het beoogde cosmetische ef fect de enige aanleiding voor dopinggebruik. Dan valt na een half jaar fanatiek halteren het resultaat tegen. Het getrainde li chaam is nauwelijks mooier ge worden. De zomer komt en het strandparaderen lokt onweer- in het weekeinde langer - is Erik van den Doel met schaken be zig: hij speelt dan voornamelijk partijen na uit boeken, af en toe oefent hij op de schaakcompu ter. Verder vergt de school - hij zit in 3 gymnasium - nog de no dige tijd. Ruimte voor andere dingen is er dus nauwelijks. Maar dat kan hem niet schelen. Af en toe gebeurt het weieens dat hij geen zin heeft om te schaken, maar langer dan een dag duurt dat niet. Want de sport maar boeien. „Het is leuk om sterker te zijn dan de tegenstander." En, moet hij bekennen, thuis is schaken weliswaar een eenzame bezig heid, maar op de club - inmid dels is hij lid van LSG - is het 'gezellig'. ri), Klok (El Campero), Van der Meulen (Napoli), Van der Horst (Dachau), Van Ree, Rodenburg (beiden ZVH), Bas en Mike van de Goor (beiden Dynamo), La- tuhihin, Görtzen (beiden VCG), Van Es (Capelle) en Van Duinen (Donitas). staanbaar, evenals de dure pre paraten. Intussen is het de onderzoe kers duidelijk dat hun bevindin gen slechts het topje van de ijs berg hebben laten zien. Onge twijfeld wordt meer geslikt dan nu bekend is, omdat vooral de 'netste sportscholen' aan het onderzoek hebben meegewerkt. En vrij zeker is, dat sporters bo ven de 25 jaar een voorkeur hebben voor instant-spieren boven geleidelijk trainen. Ondanks de licht alarmeren de bevindingen over het ge bruik van doping voelen de on derzoekers niet voor een doel gericht voorlichtingsbeleid op middelbare scholen. Van alle scholieren vanaf zestien jaar In de voorlaatste ronde om de titel in de Dambond Midden Holland maakte Samen Sterk geen fout. Met 13-3 werd RDC 2 in acute degradatienood gedre ven. Tot overmaat van ramp za gen de Rijnsburgers mede-de gradatie kandidaat KDC met een verrassend gemakkelijke ze ge (4-12) terugkeren uit Alphen aan den Rijn waar HDC er niet al teveel werk van maakte. RDC 2 - Samen Sterk: 3-13 De Hazerswoudenaren zijn nog slechts een punt verwijderd van de al 20 jaar zo begeerde ti tel. RDC mag alleen maar ho pen dat de aanstaande kam pioen in de slotronde tegen Krimpen, dat net als RDC pas vijf punten binnenschoof, net zo tekeer gaat als in Rijnsburg. Het kwaliteitsverschil tussen de teams was overigens te groot om serieus aan een verrassing te denken. De Hazerswoudena ren wonnen vijf partijen en stonden slechts drie remises toe. HDC-KDC: 3-13 De Katwijkers redden met de ze zege hun huid. De kloof met Rijnsburg is nu drie punten en dat is voldoende. Alphenaar Willem Meijer zat na afloop met een flinke damkater. Ook in zijn partij tegen Theo Zwetsloot kon de HDC'er zijn vormcrisis niet verbloemen. De Katwijkers toonden echter over een ruime portie vechtlust te beschikken, een prettige eigenschap voor een degradatiekandidaat. SCOREBORD PRIJSVRAGEN LUCKY 10, van maandag 14 februari 2-7-9-14-20-24-30-33-36-37- 46 - 48 - 55 - 59 - 65 - 71 - 75 - 76 - 77 - 80. (onder voorbehoud) LOTTO 6 Eerste prijs: geen winnaar, twee de prijs: 2 winnaars, elk bruto f. 38.612,10. derde prijs: 189 winnaars, elk f. 612.80; vierde prijs; 6.495 winnaars, elk t. 17.80; vijfde pri|s 81.652 winnaars, elk f. 5.00. CIJFERSPEL: Vaste pri|zen Zes cijfers goed; geen winnaar; vijf cijfers goed. 5 win naars; vier cijfers goed; 30 winnaars; drie cijfers goed; 267 winnaars; twee ci|fers goed: 2.543 winnaars. VOETBAL Hiroshima OEFENWEDSTRIJD Sanfrecce (Jap) Feyenoord (1-2). Doelpunten Feyenoord; Witschge, Taument ENGELAND: Southampton - Liverpool 4-2 BASKETBAL Vrouwen Elite A: Tonego - Grasshoppers 77-31 CRICKET Nairobi WK B-Landen Nederland verslaat Gibraltar met tien wickets Gibraltar 80 all out. Ne derland 85 voor 0. Stand in de groep. Nederland 2-4. Papoea Nieuw Guinea 1-2. Ierland 0-0. Maleisië 1- 0. Gilbraltar 2-0 SCHAKEN PROMOTIEKLASSE, vijde ronde: Philidor 2 - L.S.G. 5 3-5; Katwijk 1 - Oegstgeest 1-7. LSG 4 - Alphen 1 51/2-21/2; AAS - Philidor 3 5-3 L.S.G. 41031. A.A.S. 110241/2, Oegst geest 1826, L.S.G 5 4201/2, Alphen 14181/2, Philidor 3214, Katwi|k 1213, Philidor 20121/2 TENNIS STUTTGART Eerste ronde; Pioline (Fra/6) - Larsson (Zwe) 6-7 6-4 7 6, Tsierkasov (Rus) - Svensson (Zwe) 6-3 4-66-1. Leconte (Fra) - Javier Sanchez (Spa) 6-2 7-6. Edberg (Zwe/3) - Goellner (Dui) 6-7 7-6 6-0. Steeb (Oui) - Mansdorf (Isr) 6-4 6-4. Costa (Spa) - Emilio Sanchez (Spa) 6-3 6-2. SPORT OP TV DINSDAG 18.40-18.50 Ned 2 Sportjournaal 18.45-19.10 RTL Sport 19.30-20.00 BRT 1 Sport 21.30-22.00 BRT 2 Sport. 22.35-23.00 BRT 1; Sport. 23.30-00.30 EURO Tennis: ATP-toernooi van Stuttgart. 00.00-00.30 Old 1 Sport eHra tennis. ATP Toernooi van Stuttgart. samenvatting zegt ongeveer een op de hon derd wel eens doping te hebben gebruikt voor betere leer- of sportprestaties. Door te wijzen op de gevaren van spierverster kers breng je een groter deel van de schoolgaande jongeren juist op het verkeerde spoor, vermoeden de onderzoekers. Wel vinden zij dat op gezette tij den nagegaan moet worden of dopinggebruik op scholen toe neemt. Voorlichting op de sportscho len heeft wèl effect, verwacht de GGD Eemland. Mits degene die de uitleg over de kwalijke spier versterkers verschaft het streven naar schoonheid van de body builders kan onderschrijven. Bovendien kan bij een stagnatie in de sportieve ontwikkeling van de bodybuilder op alterna tieven als aangepaste voeding en doelgerichte training worden gewezen. sassenheim De Duif driekamp voor biljar ters is gewonnen door L. Opstal uit Lisse. Het toernooi, dat voor de achtste keer werd gehouden, werd verspeeld over de onder delen kader, fibre en bandsto ten. Plaats van handeling was wegrestarant De Uiver in Sas- senheim. De meest opvallende prestatie in het fibre waren voor L. Opstal, H. Smit en B. Duiven voorde. Zij maakten honderd caramboles in één beurt. In het kaderspel stootte C. Juffermans 75 maal in drie beurten raak. Het hoogste moyenne in het libre was 26.17 van H. Smit, in het kader 21.47 van P. Sassen en bij het bandsto ten 7.27 van L Opstal. Uitslagen: 1. L. Opstal 12 pt; 2. P. Sas sen 10 pt; 3. B. Duivenvoorde 10 pt; 4. C. Juffermans 9 pt. 5. K. Moddemeijer 6 pt. 7. R. Overgaauw 4 pt. Jan Posthuma is een van de tien 'buitenlanders' in de volleybalselectie voor de World League, foto archief london sid/afp Colin Jackson heeft te vroeg gejuicht. De Britse sprinter liep zaterdag in Glasgow de zestig meter horden indoor in 7,35 seconden, waarmee hij het wereldrecord van de Amerikaan Foster uit 1987 met 0,01 seconde scherper stelde. Na een nadere analyse van de finishfoto's werd Jacksons tijd echter gecorrigeerd tot 7,36, waarmee hij Foster slechts evenaarde. Officials van de Britse atletiekbond maakten de nieu we tijd maandag bekend. De 26-jarige Jackson liep de wedstrijd in het kader van een landenwedstrijd tussen Groot-Brittannië en de Verenigde Staten. Finishfoto- graaf Hutchinson verklaarde dat hij direct na de race na een vluchtige blik op de finishfoto had bekendgemaakt dat Jackson een nieuw wereldrecord had neergezet. Bij een nadere analyse van de opname werd echter een afwijking in de tijdwaarnemingsapparatuur vastge steld, waardoor de recordtijd moest worden bijgesteld. Zijn exacte tijd was 7,352, die volgens de reglementen naar 7,36 werd afgerond. De foto wordt nu eerst voor gelegd aan de Internationale Atletiekfederatie. Daarna wordt Jacksons tijd definitief vastgesteld. De Welshman was overigens niet al te zeer teleurge steld over het verlies van zijn record. Hij liet weten, dat de toptijd van 7,36 dit seizoen zeker zal worden verbe terd. Het wereldrecord op de 60 meter horden indoor is nu in handen van drie atleten. Naast Jackson en Foster kwam ook de Amerikaan Kingdom vijf jaar geleden in Piraeus tot een tijd van 7,36 seconden.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 21