DIGR0S Wethouder vecht tegen geruchten SGP Leiderdorp wil auto's weren Hij leeft tenminste nog Regio CDA Zoeterwoude breekt lans voor vrijwilligerswerk CÖTES DE DURAS Ijsbaan Warmond open Niemand wil een halfuur wandelen voor een pannekoek DINSDAG 15 FEBRUAR11994 14 Dl Partij wil klussenbank ZOETERWOUDE BRENDA FILIPPO In Zoeterwoude moet een klus senbank komen. Dat schrijft het CDA in zijn verkiezingspro gramma. In dit systeem knap pen vrijwilligers karweitjes op voor ouderen en gehandicap ten. „We denken aan bood schappen doen, maar ook aan kleine reparaties", vertelt lijst trekker P. van Son. De klussenbank wordt een nieuw onderdeel van het Zoe- terwoudse ouderenbeleid. Het CDA wil zich hiervoor sterk blij ven maken. De (tijdelijke) dagopvang voor bejaarden moet zo snel mogelijk van de grond komen. Want het CDA vindt het belangrijk dat ouderen zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. Op het welzijnsprogramma mag niet verder worden bezui nigd, stelt het CDA. „Voor dit jaar is er al met de kaasschaaf overheen gegaan. Meer kan niet meer," meent Van Son. Het CDA wil er juist voor zorgen dat de vele Zoeterwoudse vereni gingen kunnen blijven bestaan. Zoeterwoude moet veiliger worden voor schoolkinderen, ouderen, gehandicapten en fiet sers. Daarom wil het CDA een groot aantal woonwijken tot 30- kilometer-gebied bestempelen. Daarnaast moet er extra aan dacht komen voor veiliger voet en fietspaden. De lasten moet betaalbaar blijven, meent het CDA. Maar de partij verbloemt niet dat zij de, komende jaren moeilijke keuzen moet maken. Dat bete kent bezuinigen of verhoging van de belastingen. Op milieu gebied hanteert het CDA de stelregel: de vervuiler betaalt. Ten slotte besteedt het CDA als enige Zoeterwoudse politie ke partij nog enige aandacht aan de opvang van vluchtelin gen. Als het Rijk de gemeente verzoekt meer vluchtelingen op te nemen, zal het CDA daar in principe positief tegenover Diefstal uit sportkantine zoETERWQUDE-RiJNDUK» Uit het clubhuis van de tennisvereniging Meerburg aan het Kooikerspad in Zoeterwoude-Rijndijk is dit weekeinde geld gestolen. De inbrekers braken een deur open. Het is bij de politie niet bekend hoeveel geld er is meegenomen. Meisje ontsnapt aan aanrander voorschoten Een 9-jarig Voorschotens meisje is zondagmiddag bij een speel plaatsje bij De Vink in haar wooplaats lastiggevallen door een ongeveer 40-jarige man. De man toonde het Kind zijn geslachtsdeel en wilde haar meenemen. Doordat de negenjarige flink van zich afbeet wist zij zich los te rukken en de benen te nemen. Thuis vertelde zij het verhaal aan haar ouders die de po litie waarschuwden. Een onderzoek naar de man leverde niets op. Volgens de verklaringen van het slachtoffertje had de man een baard en een snor. Politie tevreden na alcoholcontrole regio Bij regionale alcoholcontroles in het carnavalsweekeinde zijn 18 automobilisten betrapt. In de nacht van 12 op 13 februari hield de politie 1249 voertuigen aan. Na de blaastest raakten twee bestuurders hun rijbewijs kwijt. Vier overtreders betaalden de boete van 400 gulden, tegen de overigen is procesverhaal op gemaakt. De politie is tevreden met het lage aantal overtreders. Het resultaat van 1,5 procent ligt beneden het gemiddelde van Zuid-Holland: 4 procent. Verder heeft de politie 'opmerkelijk veel taxi's' gezien. Concert leerlingen muziekschool voorschoten Leerlingen van de Streekmuziekschool Leiden en omgeving geven vrijdag 18 februari een uitvoering in het Cultu reel Centrum aan de Prinses Marijkelaan in Voorschoten. D.e muziek zal variëren van klassiek tot pop. Aanvang 19.30 uur, toegang is gratis. Muziek in boerderij Ter Weer wassenaar Bij Twilight Zone wordt vrijdag 18 februari muziek gemaakt door professionele- en amateurmuzikanten. Vanaf 22.30 uur is iedereen welkom in boerderij Ter Weer aan de Deij- lerweg 153 in Wassenaar. Natuurgenezer geeft lezing De natuurgenezer en irisscopist J. Verhoeff houdt dinsdag 22 februari e'en lezing in de openbare bibliotheek aan de Luifel- baan 1 in Wassenaar. Hij zal het onder meer hebben over ge zonde voeding, homeopathie en positief denken. Een irissco pist stelt een diagnose op grond van bijzonderheden in vorm, kleur en tekening van de irissen. De lezing begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt vijf gulden. EEN VERRASSENDE ONTDEKKING VAN ONZE WIJNINKOPERS! MET GOUD BEKROONDE La Nouvelle Eglise 1991 Onze inkoper bezocht het afgelopen najaar de "Cótes de Duras" gelegen in het Zuid-Westen van Frankrijk. Een wijngebied dat volop in intwikkeling is en kwalitatief steeds betere wijnen heeft voortgebracht. In de kelders van Caves Les Peyrières deed hij de ontdekking van het jaar. "Een gouden medaille" een toevalstreffer bij uitstek. Deze Cótes de Duras heeft en eigen karakter, veroorzaakt door de combinatie van ligging van de wijn gaarden, de gebruikte druiverassen en het vakmanschap van de eigenaresse Madame Jacqueline Greffard. Eigenlijk zijn wij een beetje trots op de ontdekking van deze fraaie rode Cótes de Duras uit 1991, La Nouvelle Eglise. Niet voor niets werd deze wijn op t beroemde Concours in Parijs in 1992 met goud bekroond. De Engelendaal in Leiderdorp. De plaatselijke SGP wil dat de weg wordt versmald foto hielco kuipers liesbeth buitink De SGP wil dat het doorgaande verkeer in Leiderdorp drastisch afneemt. De twee- baans aansluiting van de Leidse Willem de Zwijgerlaan op de Engelendaal in Leider dorp moet worden teruggebracht tot één rijstrook. De linkerbaan van de Engelendaal moet worden gereserveerd voor linksaf- slaand verkeer. Dat schrijft de SGP in het programma voor de gemeenteraadsverkie zingen. Het openbaar vervoer binnen Leiderdorp kan volgens de partij ook worden verbeterd. „Het stelsel van buslijnen is niet optimaal. Zo zijn er enkele wijken van waaruit bij voorbeeld het ziekenhuis niet te bereiken is", contateert de SGP. Belbussen zouden volgens de partij een oplossing bieden. De christelijke partij verzet zich tegen verbreding van de rijksweg 4. De SGP vreest dat de andere partijen zich daarbij al heb ben neergelegd. Volgens de partij moet de snelweg echter worden omgelegd. Tot die tijd moeten maatregelen worden genomen om geluidshinder tegen te gaan. Ook tegen stankoverlast moet worden gestreden. De SGP, die zijn kiezers vooral in het oude dorp zoekt, verwijst daarbij naar Heineken. „De SGP wil deze overlast krachtig aan de orde stellen, zonodig via hogere overhe den." De christelijke signatuur is in het ge meentelijk verkiezingsprograriima duidelijk herkenbaar. Zo vindt de SGP dat de zon- Leiderdorp bevorderd moet worden. Evenementen op zondag, zoals de marathon, de kermis en de openstelling van winkels op zondag, zou Leiderdorp daarom moeten tegengaan. Subsidiëren van kunst staat de partij voor, tenzij het 'onzedelijke, anarchistische of revolutionaire' kunst is. En de SGP noemt zichzelf tegenstander van 'emancipatie om het rolpatroon van man en vrouw te doorbreken'. Ook kinderopvang ziet de SGP in het licht van 'het gezin als hoeksteen van de samen leving'. Kinderopvang zou daarom voor slechts tweeënhalve dag per week door de gemeente gesubsidieerd moeten worden. Grootouders die hun kleinkinderen opvan gen zouden eveneens recht hebben op fi nanciële steun. Vietnamees echtpaar geschokt na beroving Van Chong Nguyen stond gisteren al weer Viet namese loempia's te verkopen in zijn kraampje in Haarlem. „Hij moet wel gewoon werken", zegt zijn vrouw door de telefoon. „We hebben drie kinderen." Het afgelopen weekeinde kreeg Van Chong de schrik van zijn leven toen hij op straat werd beroofd van 14.000 gulden. Zaterdagnacht arriveerde hij, samen met zijn zwager, om een uur of vier bij zijn woning aan de jan Evertsenlaan in Voorschoten. Hij was de koning te rijk. In het casino in Scheveningen had hij kort tevoren maar liefst 14.000 gulden gewonnen. Toen Van Chong en zijn zwager het huis wil den binnengaan, sprongen er twee overvallers tevoorschijn. Ze richtten een revolver op Van Chong en eisten geld. De Vietnamees wilde het eerst niet geven, maar de overvallers gristen het volgens mevrouw Nguyen gewoon uit zijn zak ken. Ook een horloge, een ring en een ketting wilden Van Chong en zijn zwager niet aan de overvallers afgeven. „Maar ze rukten alles ge woon af." Zijn vrouw begreep het verhaal eerst niet. „Ik zei nog: waarom heb je niet 'help' geroepen? Maar mijn man zei dat hij bang was. Ze hielden het pistool tegen mijn nek, zei hij." Achteraf is ze blij dat hij niet om hulp heeft geschreeuwd. „Nu leeft hij tenminste nog. Misschien hadden ze hem anders wel doodgemaakt." Volgens mevrouw Nguyen is het best mogelijk dat haar man en zijn zwager vanaf Schevenin gen zijn achtervolgd. „Maar mijn man weet het niet zeker. Hij heeft de overvallers niet uit het casino herkend." Mevrouw Nguyen vindt het jammer dat het gewonnen geld nu weg is. Ze had het willen gebruiken om te sparen voor een eigen huis. Onderzoek naar de daders heeft nog geen re sultaat opgeleverd. Volgens een woordvoerder tast de politie volledig in het duister. VRIJE TIJD Hogenelst: 'Iemand wil me zwartmaken De Zoeterwoudse CDA-wethouder R. Hogenelst voelt zich mikpunt van een lastercampagne. Al enige tijd doen in het dorp geruchten de ronde dat hij is ontslagen bijj het Leidse Holtlant College. Het ontslag zou te maken hebben met ongewenste intimiteiten met een leerlinge.! Hogenelst is echter niet ontslagen en ook is geen aan-j klacht tegen hem ingediend. De school gaat op zoek naar de bron van de geruchten. Bridgen Enige enthousiaste zoeken nog mensen om mee te bridgen op vrijdagmiddag in ac tiviteitencentrum Wielewaal. Belangstellenden kunnen 's morgens tussen 9.00 en 12.00 uur telefonisch contact opne men met Anneke Wegener: 01720-74966. De Wielewaal ligt aan de Kwartelstraat 66 in Al phen aan den Rijn. Cursus Het Studiecentrum voor Antro posofie voor Alphen en omstre ken start in maart een cursus voor openbaar spreken. De les sen worden gegeven door ver telkunstenaar Johannes Kem- kens. De cursus kost 175 gulden en zal iedere maandag zowel overdag als 's avonds gegeven worden. Het studiecentrum staat aan de Vierambachtsweg 57a in Woubrugge. Voor meer informatie en inschrijving: 01729-9455. Hogenelst is 'hoogst verbaasd' over de verhalen die over hem de ronde doen. „Ik sta perplex. Ik ben niet ontslagen, er is geen aanklacht tegen me ingediend." De wethouder denkt dat ie mand hem wil zwartmaken. „Ik leg zelf het verband met de ver kiezingen. Dit kan me de kop kosten. Maar ik kan niet beden ken wie me dit zou willen aan doen. De school moet dit uit zoeken. Dit is een zware beledi ging van een personeelslid", al dus een bezorgde Hogenelst. „Dit richt zo veel schade aan. Degene die deze verhalen ver telt, moet maar uit de anonimi teit treden", vindt schooldirec teur M. Candido. Hogenelst is docent bij en coördinator van de korte opleiding voor detail handel en administratie aan het Holtlant College. De school steunt Hogenelst. „Zijn functio neren heeft nooit aanleiding ge geven voor negatieve gedach ten", aldus Candido. Volgens Candido bereikte de school voor de kerstvakantie een klacht over Hogenelst. In een gesprek met een leerlinge zou Hogenelst een hand -op haar schouder hebben gelegd, aldus een personeelslid, dat de kwestie aankaartte op verzoek van de oüder die anoniem wilde blijven. Candido: „Hogenelst is een joviale man met een fysieke manier van praten. Daar is niet iedereen van gediend. Dat wordt het een kwestie van inter pretatie. Is het bijvoorbeeld troostend bedoeld of is er meer aan de hand? Hogenelsts ver haal gaf geen aanleiding om dit verder te onderzoeken. Met de leerlinge of haar ouders konden we niet spreken, omdat deze anononiem wilden blijven. Maar nu zo'n verhaal een eigen leven gaat leiden, moet dit dui- Wethouder R. Hogenelst: niet ontslagen. foto delijk worden", vindt Candido. j De wethouder snijdt het ver haal met de leerlinge uit zich zelf aan. „Als coördinator praat ik vaak met leerlingen die pro blemen hebben. Voor de kerst vakantie bleek dat iemand zich had beklaagd. Ik zou mijn hand op de schouder van een meisje hebben gelegd. Dat schijnt be dreigend te zijn overgekomen." Hogenelst zegt direct open1 kaart te hebbèn gespeeld met het Zoeterwoudse college en andere politieke collega's. Burgemeester A. Houdijk rea geert verbaasd en verontwaar digd. „De school moet dit gron dig onderzoeken. Het is uiter mate tragisch dat Hogenelst op basis van geruchten zo in moei lijkheden komt. Ik hoop maar dat de schade niet onherstel baar is", aldus Houdijk. De politie bevestigt dat er geen aanklacht is ingediend. De ijsbaan in Warmond is vanmorgen om 10.00 uür opengegaan. Morgenavond worden er kortebaan-wedstrijden voor leden gehou den. Perry van Wijk van de Warmondse ijsclub zegevierde gister avond tijdens een marathon op de Haagse Uithof. Zondag won Van Wijk ook al een wedstrijd in Utrecht. Eethuisje Meijendel vreest verlies parkeerplaatsen wassenaar judy nihof „Bijna iedere bezoeker komt met de auto." J. Bouman, ex ploitant van het pannekoekhuis in het hartje van Meijendel in Wassenaar kent zijn klanten. Bouman moet het voornamelijk hebben van de dagjesmensen die met de auto naar het na tuurgebied komen. Hij heeft weinig op met de plannen van de gemeenten Den Haag en Wassenaar en de beheerder van het gebied, duinwaterbedrijf DZH, om het aantal parkeer plaatsen in het centrum van Meijendel drastisch terug te brengen. Als het aan de plan nenmakers ligt, kunnen bezoe kers hun auto alleen nog aan de rand van Meijendel parkeren. Dan krijgt de natuur in de vallei weer vrij spel. „Maar al die ou deren, gebrekkige mensen en gezinnen met van die hummel tjes, je denkt toch niet dat die helemaal hiernaar toe komen lopen? Van de rand naar hier is het wel een half uur lopen." Bouman ziet de plannen met le de ogen aan. Hij vreest minder inkomsten. „De DZH denkt vooral aan de natuur. Maar wij praten naar onze eigen porte- Da's toch logisch?" Het is maandagmorgen en rustig in het pannekoekhuis. Buiten is het vier graden onder nul. Een groep mannen en vrouwen in dikke truien warpit zich bij de open haard. Ze ge nieten van appeltaart met slag room en warme chocolademelk. Tegen de middag druppelen steeds meer bezoekers binnen. Op het parkeerterrein is nog Even met de auto steeds plaats genoeg. „Had je het gisteren moeten zien. Het was hier ei- en eivol", aldus Bouman. In het weekeinde, en dan vooral op mooie zondagen, is er in heel Meijendel geen par- keerplaatsje meer te vinden. Al le ongeveer 1200 plekjes zijn dan bezet. Vooral in de nabij heid van het pannekoekhuis, waar 150 plaatsen zijn, is het dringen geblazen. Veel vooral oudere bezoekers maken zich zorgen. „Er wordt de hele dag over gesproken. Hoe moet dat nou straks, vra gen de mensen zich af. Kunnen we hier dan nog wel komen?" Want ook de verbinding met het openbaar vervoer laat te over. „De dichtstbijzijn de bushalte is bij De Kievit. Dat is ook ruim een half uur lopen." Bouman zit niet zozeer over zichzelf in. „Het zal mijn tijd wel duren. Ik ben 76 jaar. Maar mijn zoon neemt de tent straks

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 14