TOP moeizaam langs Diamco Basketbaltopper loopt uit de hand Sport KZ maakt het Fides Pacta niet erg lastig 1 Fiks kan te weinig scoren bij Pernix funioren van Grasshoppers (vinnen van .Groningen Kansen op play-offs Grasshoppers Theo Korporaal weg bij TOP BS Leiden laat kans op dure punten liggen baandag 14 februari 1994 23 De Algemene verspeelt kansen CHEF •WILLEM SPIERDIJK. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 e -BOEN MICHEL VAN GENT •-PRFBALMEDEWERKER -Met twee doelpunten in een ifjwartier valt zelden een zaal- sbrfbalwedstrijd te winnen. Dat l-verd zaterdag nog eens bewe- ilfen in de streekderby Pemix - •rijks. De bezoekers stonden hal- i-jerwege de tweede helft 9-11 njoor, maar daarna haperde de etfwerking. De thuisclub kwam ijpede door twee productieve olfissels wel tot scoren en won ntrdiend, zij het geflatteerd met itfe-13. islet duurde lang voordat de nweestrijd tussen de beide eer- dieklassers echt op gang kwam. .-feide achttallen begonnen ner- i-jeus en maakten veel plaatsfou- eeri, zodat de aanvallen moei- -bam draaiden. Pernix nam al isjauw een 2-0 voorsprong en •r leef tot aan de rust steeds het dfcoreverloop bepalen (6-5). is| Fiks startte de tweede helft ?1 eel wat energieker. Annemieke nlan der Gugten, sterk in de on dersteuning, en Maikel Martens ).j!) zorgden in vier minuten tijd npor 6-8, waarbij vooral de ^tveede goal van Martens - een pmbinatie met Theo Vreeken - (pplaus verdiende. De begin- pnval van de Oegstgeestenaren pu ook in de volgende beurt rotimaal presteren met goals pn Vreeken en Chantal Bouw- han, die de zieke Gwenny de lest verving (8-10). ,Als de scheidsrechter ver- pimt bij overtredingen van jernix in de paalzone de bal op p stip te leggen houdt alles ;Jp", stelde coach Henny Piket pn Fiks wrang vast na afloop, pj had ten dele gelijk, maar be- kngrijker was toch dat zijn loeg ook van ver zonder zui- prheid schoot. i Twee vrije ballen van Karen pnoldus en twee afstandscho- fcn van broer Robin zetten Per- ux terug in het goede spoor 14-12), waarna invallers Ineke pn der Vegte en Marco van der oicht het werk afmaakten (16- P). Coach Cor Gravekamp van jernix was vanzelfsprekend in |jn nopjes; „Ik moet de ploeg en compliment maken, want j moest deze week toch heel rat blessures opvangen. Of 18- 3 geflatteerd is? Ach, als Fiks p 9-11 was blijven scoren, had e weegschaal ook dik in hun _Dordeel kunnen uitslaan." - IDEN JUST BLOM a ASKETBALMEDEWERKER Ie meisjes junioren van Grasshop- eers kwamen in de thuiswedstrijd e •gen Groningen moeizaam tot e inst. Bij rust stonden de bezoek- ,rters, die twee belangrijke speel- a Iers moesten afstaan aan hun se- iorenteam, zelfs nog voor met 33- 5. In de laatste vijf minuten van ,5 e zeer matige partij lieten de Kat- lijksen hun tegenstanders echter >t ich nog achter zich: eindstand 63- 'ci Scores Grasshoppers: Doets 21, uyt 20, Van der Plas 12. .jlok de meisjes junioren van Lei- erdorp kwamen in de eredivisie d )t winst. Het team van coach Joris j{ andbergen had geen moeite met j C Lelystad en liet de bezoeksters ia een ruststand van 39-9 ver ach- ;|Br zich. Na twee keer twintig mi- uten stopte de teller bij 89-35. Scores Leiderdorp: Van Zegveld 7, Wagemaker 16, Saidi 15, Van - er Voort 15. ij de jongens junioren van Leider- orp zat in de uitwedstrijd tegen Wildcats in de eredivisie het venijn 1 de staart. Na een 31-28 achter land bij rust had Leiderdorp bij 4-53 en nog acht seconden te aan balbezit, en nam de tweede ime-out van de helft om de strate- f- ie voor de winnende score te be- talen. Het 8-jarige jurylid was ech ter van mening dat dit al de derde "ime-out van Leiderdorp was. Ge- olg: een technische fout voor de oach en dus twee vrije worpen en ijkant voor de thuisclub, hetgeen "Ie eindstand op 56-53 bracht. On- k elukkig voor Leiderdorp, dat wel 1 protest is gegaan tegen de ge- leurtenissen. 1' Scores Leiderdorp: Wolfslag 13, ienft 12, Smeding 10. 'tlVA verspeelt kans LPHEN AAN DEN RUN 1VA Alphen heeft de kans laten ggen alleen de leiding te nemen n de eerste klasse rayon. De ploeg fan Ben Ponsioen speelde tegen - )AS uit Delft vooral aanvallend en slechte wedstrijd. Na een rust- tand van 20-33 ging de partij uit- indelijk met 51-75 verloren. De "phense ploeg heeft nu de zaken liet meer in eigen hand en moet 1 lopen op een misstap van DAS 1 >m nog voor het kampioenschap n aanmerking te kunnen komen. LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDWERKER TOP en Fides Pacta bezetten met nog vier speeldagen voor de boeg nog altijd de eerste plaats in hun klassen. De club uit Sassenheim won dit week einde zonder veel glans met 15- 14 van Diamco en de hoop van Leiden was met 22-13 bedui dend sterker dan plaatsgenoot KZ Leiden. Crescendo raakte een punt achter op koploper Haarlem door een zware 11-3 nederlaag tegen DES. Voorlopig staan KZ Leiden en Velocitas als enige onder de rode streep, maar Pernix, Fiks en Tempo hebben angstvallig weinig af stand van de degradatieplaat sen. Afgaande op de 22-15 eindcij fers had De Danaïden het ge makkelijk tegen DKV(IJ), maar de werkelijkheid was anders. De Leidenaars kwamen pas bij 6-5 voor het eerst aan de leiding en tot 10-9 bleef het verschil klein. Richard Dikken (3), Marcel Keij- zer (2), Ingrid Slingerland, Paul Hüsken en Heiko Locher zorg den voor 18-10, waarmee de strijd over leek. De degradatie kandidaat haalde echter op tot 18-15, reden voor coach Ruud Schreuder om Casper van Nier- op te laten warmlopen. Deze kon al gauw weer op de reserve bank gaan zitten, omdat zijn clubgenoten in het veld alsnog orde op zaken konden stellen. Tempo speelde bij KVR zeker beter dan in de voorgaande we ken, alleen leverde dit geen punten op: 12-11. „Als je gou den kansen laat liggen en op cruciale momenten ook straf- worpen mist, dan maak je het jezelf wel moeilijk", verzuchtte coach Nico Oskam achteraf. Hij doelde op de gemiste worpen vanaf tweeënhalve meter op 3-2 en 4-4, die steeds door tegen treffers werden gevolgd. Na 7-5 (rust) brachten Joke Boot (2), Arianne Verweij, Ronald Drie- duite, Rudolf de Jong en Ben Nikkels het verschil driemaal te rug tot één punt, maar de kan sen op een gelijkmaker werden niet aangegrepen. Geruime tijd leek TOP tegen Diamco op weg naar zijn twee- HAARLEM MARTIN HOEKSTRA De basketbalwedstrijd tussen BV Haarlem en lijstaanvoerder Den Helder is zaterdagavond compleet ontspoord. In de tu- myltueuze slotfase en na afloop van het door Den Helder met 80-86 gewonnen duel wilde een supporter van Haarlem de Hel- derse speler Jeff Chambers tot twee keer toe te lijf gaan. Verder de (thuis)nederlaag van deze competitie. De koploper van 1F begon zonder Ron van der Wil- lik, die vanwege zijn gele kaart voor één duel was geschorst. De ploeg kwam moeilijk op gang, wat zich vertaalde in een gemis te strafworp op 1-1 en een 1-3 score na twintig minuten. Deze achterstand bleef ondanks het inzetten van routinier Stella Tiggelman op 7-9 bestaan (10- 13). Anne van der Zaag dichtte eindelijk het gat, waarna Gerco Langelaan voor de eerste voor sprong zorgde (14-13). Imiddels was Tim van der Horst ook in het veld gekomen, die daarmee na lange afwezigheid zijn ren tree maakte. Na de gelijkmaker van Diamco bracht Steven Baart 15-14 op het scorebord en die stand bleef in de zenuwslo pende laatste twee minuten on veranderd. De Algemene is na de 11-14 nederlaag tegen Sporting West vijf punten achterop geraakt op TOP. Dat lijkt teveel om nog hoop te koesteren op een kam pioenschap. Coach Ed Molloy was echter vooral teleurgesteld over de wijze waarop zijn selec tie verloor, want hij vond dat de tweede aanval onvoldoende had gepresteerd. Alfred Lam- booy (3), Remco Molloy, Ar- noud Lambooy (2), Diana Hop penbrouwer en Brenda Venema hielden tot even na rust met 9-8 een positieve marge intact, maar daarna werd het 9-11. De eerstgenoemde schutter her stelde in korte tijd het even wicht (11-11), zodat de tweede aanval weer voor de Amster damse paal kwam. In de reste rende eenentwintig minuten kon dit vak niet meer scoren, terwijl er kansen te over waren. Ook het inzetten van Jeanet Ruigrok mocht niet meer baten. „Wij zaten totaal niet in de wedstrijd, het was barbaars slechts", zo becommentarieer de Ruud Niesing het spel van Crescendo bij DES. De coach zag Gert Jan Hensing en Wijn and Alberts een strafworp be nutten en Saskia Baak de enige veldgoal maken. Dat leverde met twee gemiste strafworpen na negenenveertig minuten een 8-3 tussenstand op, waarna er dan een door de Amerikaan uit gedeelde klapJcwam het niet. In de ogen van het thuispu bliek was Chambers de gebeten hond. De stevige center vloog na een incident met Erik Huy bens (ex-Leiden en Leiderdorp) de Haarlemse center Milko Lie- verst aan. Lieverst zou een dis criminerende opmerking heb ben gemaakt. Haarlem-coach Bert Samson: „Wij hebben vier ook geen late opleving meer volgde: 11-3 verlies. Voor Velocitas lijkt degradatie vrijwel onafwendbaar, nadat bij HKC(U) voor de negende keer dit seizoen werd verloren: 9-4. kleurlingen in de ploeg, ik ge loof niet dat Milko zoiets gezegd heeft.". De Haarlemmer kreeg een klap in zijn nek. De scheids rechters Koorenhof en Veenstra zagen het incident van nabij, maar bestraften Chambers slechts met een opzettelijke fout, waar een diskwalificerende op zijn plaats geweest zou zijn. De verwarring was enkele mi nuten later dan ook groot, toen Coach Klaas Bosman miste Sel- ma Hulst, Femmy van Nieuw koop (wintersport) en Paul Meerburg (geblesseerd) en stel de mistroostig vast dat het schotpercentage alweer onder- Rolf Franke en Jeroen van Veen (ex-Leiden en Leiderdorp) door het duo wèl naar de kleedka mers werden gezonden. Franke, eerder al bijna op de vuist ge gaan met Mario Bennes sloeg zich een weg door het screen (blok) van de forward van de thuisploeg. Beide spelers wer den weggestuurd vanwege 'het gebruik maken van de ellebo gen'. maats was. Rita Beens en Paul Robert Nugteren halveerden na 5-3 nog wel de achterstand (6- 4), maar ook met de debuteren de juniore Karin van der Grijp bleven verdere goals uit. KATWUK GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER De basketbalsters van Lisse zijn de laatste weken de weg kwijt. De ploeg van Roy Emanuels is duidelijk aan het einde van het seizoen toe. Zaterdag was ook Grasshoppers - van wie Lisse dit seizoen reeds drie keer simpel won - te sterk. De Katwijksen, die bezig zijn aan een flinke op mars in de elite A, hielden het simpel en wezen de bezoekers met duidelijk verschil terug: 61- 45. Daarmee qua verliespunten gelijk komend met Lisse. Lisse heeft zich wel geplaatst voor de play-offs, maar gaat die met weinig vertrouwen in. Voorlopig lijkt het er op dat Lis se derde blijft en Den Helder treft. Daar was Lisse al vier keer kansloos tegen dit seizoen. Pakt het nog slechter uit en Lisse wordt gepasseerd door Grasshoppers, dan wacht lands kampioen Tonego in het sei zoenstoetje. Vanaf het begin had Lisse moeite met het vinden van de basket. Toen Grasshoppers in de dertiende minuut al een gat van tien punten had geslagen (24-14) was Lisse rijp voor de sloop. Dat Grasshoppers Lisse nog enigszins terug liet komen was niet de verdienste van de bezoekers. In de 31ste minuut leek het zelfs weer een wedstrijd te worden. Lisse naderde tot op vier punten (39-35), maar wist zelf niet met de weelde om te gaan. Binnen vier minuten was ae aanval afgeslagen (48-37) en zat de wedstrijd in de knip voor de thuisploeg. En zo zijn de rapen bijna gaar voor Lisse. Op onderling resul taat blijft de ploeg Grasshop pers nog voor, maar dan moet de laatste wedstrijd tegen Pris ma College* echt gewonnert worden. Gebeurt dat niet dan wordt Grasshoppers derde en bestaat er opeens een reële kans dat de Katwijksen de finale van de play-offs halen. Dat zou matig seizoen in een klap helemaal goed maken. Scores Grasshoppers: Weeda 16, Kuyt 11. Driessen 10. Lisse: Van den Bosch 13, Van der Heuvel 9. LEIDEN MICHEL VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Fides Pacta heeft op weg naar de eerste klasse weer een barri cade genomen, al was de hin dernis die stadgenoot KZ Lei den opwierp niet erg hoog. De formatie van Steven Tims hoef de niet eens tot de bodem van zijn kunnen te gaan om toch ruimschoots te zegevieren: 22- 13. Voor de verslagen tegen stander wordt het zaak in de ko mende ontmoetingen met zwakkere broeders wel punten te pakken, anders wordt degra datie naar de derde klasse on vermijdelijk. Wie KZ Leiden - Fides Pacta verkozen had boven het Olym pische schaatsen, zal zich wel afgevraagd hebben of deze keu ze verstandig was. De stadsder by was allesbehalve een opwin dende wedstrijd met flitsende acties en een dito scoreverloop. Met het eerste schot van de wedstrijd maakte Martin Verho- rik na veertien seconden 1-0, maar dit zou de enige keer zijn dat KZ Leiden een voorsprong had. Na een kwartier was het met een 2-7 tussenstand al vol strekt duidelijk dat Fides Pacta moeiteloos zijn ongeslagen sta tus zou verlengen. Coach Steven Tims van Fides verbaasde zich wel over deze ontwikkeling; „Vorige week kre gen we bij ONDO met veel fy siek geweld te maken. KZ Lei den zit net als ONDO in degra datienood, dus je verwacht weer een zware wedstrijd. Maar ze speelden zo tam. alsof ze zich bij voorbaat bij een nederlaag hadden neergelegd. Het pro bleem was eigenlijk dat wij daardoor ook tam gingen spe len." Ook zijn collega Herman Go- defroij was het gebrek aan be zieling opgevallen: „Sommige spelers zagen op de training al tegen deze wedstrijd op. Je kon al horen: als ik tegen Jan Willem Meijer of Frank Peter de Haas moet, krijg ik zeker een flink aantal goals om m'n oren. Kijk, als je zo een wedstrijd begint, hoef je natuurlijk niet veel te verwachten. Bovendien hebben we vorige week op domme wij ze verloren van Olyinpiek en zo n klap suist altijd nog een tijdje door." Het was in elk geval opmerke lijk hoeveel ruimte de verdedi ging van KZ Leiden steeds weg gaf aan de aanval van Fides Pacta. Dit had tot gevolg dat al na vijfendertig minuten alle spelers van Tims tenminste één keer raak hadden geschoten (7- 13). Annelies van der Blom, Sa bine Marquenie, Linda Weer- heim, Dirk Jan de Kreek en Ro nald Siera verkleinden de marge tot 12-17 enige malen tot vijf punten, maar doeltreffende ac ties van de gevreesde Jan Wil lem Meijer en Frank Peter de Haas betekenden 12-20. Daar mee leek met tien minuten te gaan het laatste sprankje strijd lust gedoofd te zijn. Linda Weerheim (KZ) en Wendy van Hooven (Fides) dreigden even het vuur op te stoken met een pittige woordenwisseling, maar coach Godefróij greep meteen in. Hij wisselde Weerheim voor Carla Akse, waarna het duel in alle rust met 13-22 eindigde. Topscorers bij Fides Pacta wer den Jan Willem Meijer (7), Bet- tina Buikstra (4), Dimitri IJzer man en Frank Peter de Haas (3). Ondanks de zware nederlaag ziet Godefroij nog mogelijkhe den voor KZ Leiden in de twee de klasse. „Wij zijn vandaag heel duidelijk op onze tekortko mingen gewezen. Als we zo blij ven spelen, zijn we inderdaad geen tweede klasse waard en zouden we het ook in de derde klasse moeilijk hebben. Maar we hebben nu het zwaarste ge had en win je van Rotterdam. Rozenburg en ONDO, dan kun nen we het nog gemakkelijk redden." Jeff Chambers (links), in bedwang gehouden door de niet zichtbare Erwin Hageman, bitst Milko Lieverst enkele scheldwoorden toe. Scheidsrechter Koorenhof (rechts) probeert het bakkeleiende tweetal uit elkaar te houden. foto united photos de boer poppe de boer Supporter BV Haarlem wil Chambers te lijf gaan Dimitri Uzerman (wit shirt) van Fides Pacta brengt zijn verdediger Martin Verhorik van KZ Leiden in een be narde positie. Het was typerend voor de overmacht van Fides Pacta dat de stadsderby met 13-22 afgetekend won. foto loek zuyderduin TOP en Theo Korporaal gaan aan het einde van dit seizoen uit el kaar. De Hagenaar is bezig aan zijn vierde jaar bij de Sassenhei- mers, waarmee hij zowel succes als tegenslagen meemaakte. In 199L-1992 behaalde hij met zijn selectie op het veld het kampioen schap in de overgangsklasse, maar het volgende seizoen volgde er degradatie in de zaal en op het veld. Nico Oskam blijft wél tenminste nog een seizoen langer in dienst van Tempo, zij het in een andere functie. De Amsterdammer train de de laatste drie seizoenen met veel succes de senioren-selectie, maar wordt coördinator van de jeugdteams. LEIDEN OUST BLOM BASKETBALMEDEWERKER Voor de mannen van BS Leiden worden de resterende negen wed strijden in de promotiedivisie van levensbelang. Omdat er twee ploegen aan het einde van de competitie degraderen, en de ploeg van coach Tiemen Winkel zich slechts twee punten boven de rode streep bevindt, zijn overwinningen nu broodnodig. Dit weekend lieten ze in de Vijf Meihal een kans liggen en verloren met 60-62 van het Waalwijkse WSC. Zoals wel vaker dit seizoen had Leiden in de eerste helft een groot probleem om te scoren. Pas na vier minuten konden de eer ste punten worden opgetekend (2-8), en het was aan de verdedi gende inzet te danken dat dit gat niet veel groter werd. De rust ging, onder meer dankzij zes punten op rij van de steeds langer in zetbare Theo de Bruyn, in met een nadelige marge van acht pun ten: 23-31. De eerste minuten na de pauze was het beeld van de wedstrijd totaal omgekeerd, en was het WSC dat de basket niet kon vinden. Binnen vier minuten had Leiden de kloof gedicht" (31-31), en in de minuten erna gaven de twee ploegen elkaar weinig toe. Een spette rende dunk van Diederik Hofstede over een Waalwijker heen bracht Leiden met nog zes minuten te gaan op voorsprong (51-50), maar met nog anderhalve minuut te spelen was de achterstand vijf punten (53-58). De in de tweede helft uitblinkende Martin Gilliot (18 punten na rust) schoot echter een driepunter en twee vrije worpen achter el kaar raak en bracht daarmee de ploegen weer naast elkaar. WSC scoorde vervolgens via de bovenkant(l) van het bord, waarna beide ploegen twee vrije worpen wisten te benutten. Theo de Bruyn mis te vervolgens een een-om-een-situatie en het noodschot van Loet de Ruijter werd geblokt, zodat Leiden met lege handen bleef staan (60-62). Scores BS Leiden: Gilliot 20, Stuyfzand 12. Lisse behaalde een belangrijke overwinning in de eerste divisie B, door thuis met 97-70 zich van Braggarts te ontdoen. Coach Ge rard van der Worp gebruikte de eerste helft vooral om te experi menteren: hij liet vijf grote mensen starten en zijn ploeg de eerste twintig minuten een full-court press spelen. De voorsprong bij rust was daarom slechts een punt: 38-37. Na rust was Lisse echter veel sterker en overheerste vooral in de rebound (54-30). Via 67-57 na tien minuten kwamen uiteindelijk met 97-70 de twee punten in Lisse. Scores Lisse: Koot 23, Van Schijndel 20, Van den Akker 16 (lOreb). De heren van MSV bleven ook in hun twintigste wedstrijd in de eerste divisie B ongeslagen. Tot de zesde minuut kon Rotterdam 2 nog bijblijven (9-11). maar de rust ging voor de bezoekende Noordwijkers in met een 28-52 voorsprong. Na de rust bepaalde de chaos in het veld het beeld van de wed strijd: technische en diskwalificerende fouten werden aan de Rot- terdammers uitgedeeld door de warrig fluitende scheidsrechters. De einduitslag kwam uit op 71-99. Volgende week zondag Jcan de ploeg van de vertrekkende coach Frank van Mastrigt, die zich een jaar niet met basketbal gaa' bezig houden, het kampioenschap binnenhalen in de thuiswedstrijd te gen Azimma (18:00 uur Northgohal). Scores MSV: Van Velzen 28, B.Driessen 21Dogo 21 De dames van MSV kwamen in Apeldoorn tegen BCA'60 tot een knappe overwinning. Een meevaller voor de Noordwijksen was dat Renate Sluys onverwachts toch mee kon spelen ondanks dat ze de gehele week niet getraind had. Met de spelmaakster in de gelede ren werd de rust bij 27-38 bereikt. De thuisploeg begon de tweede helft echter beter en kwam terug tot 45-46, maar een aantal verde digingswissels zorgden ervoor dat de overwinning bij het als een team spelend MSV terecht kwam (63-70). Scores MSV: Sluys 24, Jansen 13, Berghahn 11, Van der Salm 10.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 23