!"cheADOPenHaag Eerste zege Rijsbergen met Volendam Groenendijk teruggezet naar B-selectie 'Ik ben best een goeie spits' Dramatische nederlaag Barcelona Sport Beckenbauer ziet Bayern verliezen MAANDAG 14 FEBRUAR11994 CHEF WILLEM SPIERDIJK, 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. C EREDIVISIE ADO Den Haag heeft zich in de competitie gerevancheerd voor de omstreden bekernederlaag tegen NEC, afgelopen woensdag. In het Zuiderpark won de thuisclub zondag wel, 2-1. Ongeregeldheden deden zich niet voor. Daar was wel voor ge vreesd nadat enkele aanhangers van ADO vorige week nog op de spelers van NEC hadden gejaagd. Met succes had het bestuur van de Nijmeegse club de supporters geadviseerd thuis te blijven, de Haagse fans bleven op 750 man na op eigen initiatief weg uit het koude stadion. Door de winst speelt ADO weer volop mee in strijd om periode- en „echte" titel. In de ietwat vertekende stand staat de formatie van trainer De Ruiter er zelfs beter voor dan NEC en Heracles. Alleen AZ en Dordrecht hebben minder verliespunten dan de Hagenaars. Dordrecht'90 heroverde de koppositie door in de andere topper van het beperkte programma Heracles te verslaan. In zijn tweede duel voor de Dordtse club maakte Valke, gekomen van Sparta, zijn tweede doelpunt. Topschutter Breetveld en Rook deden de rest. Voor de Almeloërs scoorde Durmusoglu. Fortuna S. won bij het onderaanstaande Veendam. Het werd 2-1 voor de Limburgers, voor wie de beide Janssens (Paul en Anton) de treffers voor hun rekening namen. De routinier Koolhof maakte het doelpunt van Groningers. ADO was gebrand op herstel tegen NEC. „We hadden revanche- gevoelens, geen wraakgevoelens", zei trainer De Ruiter, die zijn ploeg van het begin agressiever zag zijn. Edmund Vriesde opende de score voor de thuisclub, Kooistra maakte op fraaie wijze gelijk. Topscorer Van der Laan besliste de wedstrijd na de hervatting. In de slotfase werd de goed spelende Hagenaar Tebbenhof door scheidsrechter Van Dijk uit het veld ge stuurd. Hij maakte een grove overtreding tegen Aalbers. Oefenzege Feyenoord in Japan hirosjima» Feyenoord heeft zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Japanse Flirosjima met 2-1 gewonnen. Mike Okiku en Ron Witsche scoorden de treffers voor de Rotterdamse ploeg, die vanwege het inhaalweekeinde een trip naar Japan organisserde. Feyenoord komt nog voor een tweede wedstrijd in actie. Rusland zet twee ton op titel moskou De Russische voetbalbond probeert de dwarsliggende internationals met veel geld te paaien. Het bestuur heeft op de wereldtitel een premie van twee ton per speler gezet. Het start- geld bij het eindtoernooi in de Verenigde Staten bedraagt voor elke international veertigduizend gulden. Het bondsbestuur hoopt met de financiële toezeggingen de sterke bezwaren weg te nemen, die een groot deel van de nationale selectie tegen bondscoach Sadirin heeft. Veertien topspelers weigeren voorals nog voor Rusland uit te komen. De opstandige internationals vinden Sadirin volstrekt onbekwaam. Rangers blijft winnen Glasgow Glasgow Rangers heeft zijn positie als favoriet voor de Schotse titel zaterdag bevestigd. De koploper won met 2-0 van Hibernian, maar dreigt het wel enkele weken zonder de gebles seerd uitgevallen ster-aanvaller Gordon Durie te moeten stellen. volendam anp FC Volendam heeft in het inhaalduel tegen Roda JC de wind eronder gehou den: 2-0. Het was de eerste overwinning voor de nieuw gekomen trainer Rijsber gen. Hij kon thuis tevreden aanschuiven bij de aardap pelen. volendam anp Zijn collega Stevens heeft de wind er al weken niet onder. Zijn ploeg, zo goed en zo leuk in de eerste competitiehelft, haal de na de jaarwisseling één scha mel punt uit vier wedstrijden. In Volendam verweet hij zijn spe lers gèen bezieling te hebben. „Als je geen duels wint, kun je ook geen wedstrijd winnen." FC Volendam - Roda JC was een draak van een wedstrijd. Door de ijskoude harde wind en een bevroren veld was voetbal onmogelijk. De lichte bal dwar relde in de lucht en maakte op de bodem gekke capriolen. Het resultaat moest op karakter be haald worden. In de duels, op kracht en inspiratie. Volendam, in degradatienood, was ertoe bereid. De geschorsten Steur en Den Ouden werden niet gemist. Roda JC bood niets van dat al les. Waarmee de uitslag is ver klaard. De Limburgers, compleet op de geschorste Broeders na, had den de eerste helft de wind in de rug. Zij speelden de meeste tijd ook op de helft van de thuisclub, maar de combinaties waren zo steriel dat er niet meer dan één kans uitkwam. Baban- gida gleed in de vijftiende mi nuut langs Jongsma en gaf Van de Luer de kans. Zoetebier keer de het harde schot. Tegen de wind in kreeg Vo lendam al twee kansen. In de zesde minuut schoof Stefanovic de bal naast. Ln de 45e stuitte Obdam op Waterreus nadat hij Van Hoogdalem de bal door de benen had gespeeld. „Nu kunnen wij pressie spe- Hoe koud het was. Doelman Zoetebier kan de snijdende kou niet meer verdragen en bedekt zijn gezicht. len", bulderde Rijsbergen in de rust. „Nu is de wind voor ons. Druk ze naar hun eigen doel." De Volendammers, die in te genstelling tot hun tegenstan ders wel bereid waren een over treding te begaan, voerden de opdracht uit en draafden ener giek naar de overwinning. In de 55e minuut verschalkte Vukov zijn dom inkomende bewaker Luypers en joeg de bal langs de verkeerde opgestelde Waterreus in de korte hoek, 1-0. De overwinning was daarmee al zeker, want de tegenstander presteerde niets. Zelden zal Vo lendam zo n slap zooitje tegen over zich hebben gehad. In de 69e minuut maakte Stefanovic 2-0. Stevens kondigde aan maat regelen te gaan nemen op Kaal heide. „Volgende week moet al les anders." Rijsbergen juichte ingetogen. „Volgende week kan alles weer anders zijn." Volendam: Zoetebier Kromheer, Bin ken, Molenaar en Jongsma: Pastoor, Wasiman en Smeets; Vukov, Stefano vic en Obdam. Roda JC: Waterreus; Ihalauw, Nasci- mento, Van Hoogdalem en Luijpers; Doomernik, Vanderbroeck en Van der Luer (63. Senden): Babangida. Hofste de en Huiberts (48. Van Galen). Een kwartier hartverwarmend voetbal, daarna ijzige koude. Het duel tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles (2-0) benader de het slechtste wat de eredivi sie te bieden heeft. Dat moest ook trainer Van Veen van de thuisclub erkennen. „Het was maar kort leuk en dan vooral voor ons", keek hij met een schuin oog naar zijn verbitterde en verkleumde collega Ten Ca- te. FC Utrecht vecht zich, na een zwakke seizoenstart, naar bo ven. Soms letterlijk, want het vorige week behaalde punt te gen Willem II kostte de formatie drie gele kaarten die alle een schorsing tot gevolg hadden. Van Veen moest het zondag te gen Go Ahead Eagles daardoor stellen zonder Roest, Van der Ark en Bijl. „We maakten ons zorgen over dit duel", biechtte Van Veen na de eenvoudig behaalde over winning op. „We misten niet zo maar drie spelers. Zonder onze luchtmacht, Van der Ark en Bijl, waren we genoodzaakt totaal anders te spelen." De Utrechters hadden geen aanpassingsproblemen. De thuisploeg startte verbluffend sterk, vond ook Eagles-trainer Ten Cate. „We zijn in de begin fase afgebluft. Dat was vooral bij de doelpunten duidelijk. Wij hebben teikens hetzelfde pro bleem in uitwedstrijden. Uit BUITENLANDS VOETBAL manchester rob onderwater Manchester City heeft Alfons Groenendijk teruggezet naar de B-selectie. De Leidenaar leeft in onmin met manager Brian Horton van de Engelse Premier League-club. Het conflict ont stond na de met 0-1 verloren bekerwedstrijd tegen Cardiff, twee weken geleden. Groenen dijk werd in dat duel opgesteld als linksbuiten. „Dat is geen plaats voor mij," legt de 28-jari- ge profvoetballer uit. „Dat weet ik al sinds m'n tijd bij de jeugd. Dat heb ik Horton gezegd en dat heeft hij mij kennelijk kwa lijk genomen." Sinds de ge wraakte opmerking traint Groe nendijk bij de jeugd. Afgelopen woensdag speelde hij met de re serves van City. „Dat was niet bepaald inspirerend. Dat weet ik nog wel uit m'n tijd bij Ajax. Op zulke wedstrijden zit ik niet te wachten. Er moet dan ook snel een oplossing worden ge vonden." Groenendijk is niet van plan uit eigen beweging naar Horton toe te stappen. „Die man begrijpt er helemaal niks van." De Leidenaar heeft zijn hoop gevestigd op Francis Lee, de nieuwe baas van Man chester City. Lee heeft voor 25 miljoen pond de 'inboedel' van Peter Swales overgenomen. „Lee moet de zaak maar oplos sen. Ik denk dat er onder hem een nieuwe wind gaat waaien. Dan hoor ik meteen of ik mag blijven. Er is hier de laatste tijd nogal wat gebeurd. Onder de nieuwe manager zijn er zes nieuwe spelers aangetrokken." Volgens Groenendijk zijn ze niet allemaal een verrijking van de selectie. „De selectie is iet in balans. We hebben zes centrale verdedigers, maar geen links back." De Leidenaar heeft na deze competitie nog een jaar te gaan. „Ik hoef hier niet per se weg. M'n vriendin en ik hebben het uitstekend naar ons zin, al leen zit het sportief even tegen." Groenendijk zag zijn ploeg 0-0 spelen tegen West Ham United. Tottenham Hotspur heeft za- Johnny Bosman vindt zichzelf een schlemiel mechelen npa Het publiek scandeert de slogan massaal: 'Johnny Janet! Johnny Janet!' Het is de Belgische variant op de Hollandse bewering dat ie mand 'een vriend is van Van Swieten'. Janet is Frans voor nicht. Johnny Bosman: „Ze roe pen het overal. Vooral ook naar Luc Nilis." Dat is de glamour boy van An- derlecht, Luc Nilis. Een technisch virtuoos, een mooie, slanke jon gen met fijne toets. Eentje ook die snel opspringt of valt. Sneller dan Johnny Bosman die eerder voor zichtig is dan bang. Luc Janet. Johnny Janet. En dan hebben ze bij Anderlecht ook nog Mare De- gryse, de onomstreden nummer 1, de balkunstenaar met de vrije rol. Anderlecht is Voetbal met een grote V. Deze vrijdagavond wordt het voetbal met de grote V platge walst door voetbal met de v van verdoeme. KV Mechelen moet en zal de prestigeslag winnen. De helft van Anderlecht heeft vroeger bij KV Mechelen gespeeld. Die ploeg, onder Aad de Mos kam pioen in '89, ook winnaar van de Europa Cup II, speelt dus op extra eerzucht. Het is een kraker vol snelheid, spektakel, vreselijke schoppen, emoties. KV wint: 1-0. Johnny Bosman kletst na afloop in het spelers-home met oud ploeggenoten van KV. Ondanks een schele koppijn. Hij heeft in de rust om een wissel gevraagd. „Ik zag niks meer. Migraine. Na een half uur kreeg ik een tikje in m'n nek. Ik heb barstende koppijn nu." De volgende dag is dat over. Hij heeft dan alweer getraind. „Na een nacht slapen is het altijd weg. Het zit in de familie, ik heb er al last van sinds m'n puberteit. Toen had ik het elke week, het wordt nu minder." Het is vrijdag echter al de tweede keer dit seizoen dat hij zich met hoofdpijn laat wisse len. „Ja, tegen Club moest ik er ook uit. Vervelend als het tijdens een wedstrijd gebeurt." Het zou ook al te schlemielig zijn als Johnny Bosman vanwege somtijdse migraine-aanvallen niet voor het WK zou worden geselec teerd: Bosman is al schlemielig genoeg geweest in zijn loopbaan bij Oranje. Bij het EK van '88 zou hij het mannetje zijn. Michels had een duidelijke keuze gemaakt voor Bosman, ten koste van Van Basten. Het liep anders: Bosman speelde een wedstrijd, werd ver vangen door Van Basten die ver volgens de ster van het toernooi werd. Daarna miste Bosman het WK van '90 omdat Beenhakker liever Van Loen in de selectie had en zag hij het EK van '92 op televisie; Viscaal was de reserve-spits. Nog een typisch Bosman-feitje: hij maakte vijf goals tegen Cyprus, die niet bleken te tellen; de wed strijd moest vanwege het bomin- cident worden overgespeeld en werd door een botte KNVB uit de boeken geschrapt. Nog een ty pisch Bosman-feitje: hij werd on langs voor de interland tegen Tu nesië uit de selectie gegooid, om dat zijn coach, Johan Boskamp, tegen een journalist eerlijk had gezegd dat met Advocaat was af gesproken dat Bosman maar een helft zou spelen. Vanwege een competitie-wedstrijd van An derlecht, twee dagen na 'Tunesië'. Bosman: „Ik wist niet op wie ik boos moest zijn, op Boskamp of op Advocaat. Ik denk dat Advo caat mij gebruikt heeft om een daad te stellen. Dat gebeurt me nu al m'n hele carrière, die schle mielige dingen. Maar ja, dat is m'n karakter, dat verander je niet." Want hij is en wordt nooit een jongen die met de vuist op ta fel een plaats eist of anderszins met assertief gedrag de aandacht zal trekken. Bosman is een zacht mens die de warmte van solidari teit en kameraadschap moet voe len om te gedijen. Thomas Ritter (r) van Kaiserslautem probeert Mario Basker van Werder van het lijf te houden. foto madrid rtr/npa Een dramatische nederlaag van 6-3 bij Real Zaragoza heeft de kans op de vierde achter eenvolgende titel voor Barcelona zeer klein gemaakt. Deportivo La Coruna, dat Sevilla versloeg (2-0), heeft bovenaan de ranglijst een voorsprong van zes punten genomen op de ploeg van Johan Cruijff. Real Madrid staat er zelfs beter voor dan de Catalanen. De „Koninklijke" klom naar de tweede plaats door een zege bij Oviedo, 1-0. Hierro besliste de wedstrijd. Gijon ver loor terrein en staat zelfs op zeven punten. De verrassend hoog geklasseerde formatie ging onderuit bij Atietico Madrid, 2-0. Kiko en Garcia scoorden voor de ploeg uit de hoofdstad. Van de laatste zeven gespeelde wedstrij den, in competitie en beker, won Barcelona er slechts één. Opvallend was dat de forma tie van Cruijff vorig seizoen in Zaragoza nog met 6-1 won. De laatste keer dat de Catala nen in competie-verband zes doelpunten tegenkregen, was in november 1961. Valen cia won destijds op eigen veld met 6-2. Esnaider, de 20-jarige Argentijn die Zara goza begin dit seizoen overnam van Real Madrid, scoorde al in de vijfde minuut. Tien minuten later zorgde Gay voor 2-0. Hij pro fiteerde van een fout van Koeman. Door Romario leek Barca terug te komen in de wedstrijd, maar twee volgende treffers van Esnaider gaven Zaragoza nog voor de rust veel voordeel. Laudrup zorgde na de hervatting nog wel voor 4-2, maar twee treffers van Higuera beslisten de wedstrijd voor Zaragoza. Ro mario had nog wel het laatste woord, 6-3. Cruijff, aangeslagen door het verlies, weet de nederlaag aan een combinatie van ver- dedigingsfouten, het missen van kansen en een gebrek aan geluk. Parma Louis van Gaal is gewaarschuwd. Parma be hoort dezer dagen tot de absolute top van het Europese voetbal. De ploeg, die ander halve week geleden de Supercup ten koste van AC Milan veroverde, strijdt op alle fron ten. Gisteren maakte de aanstaande tegen stander van Ajax indruk tegen Sampdoria. In de laatste seconde van het toptreffen stelde Gianfranco Zola de overwinning van zijn ploeg veilig. Sampdoria lijkt door dit verlies uitgeschakeld in de titelstrijd. De beslissing viel volgens een beproefd recept. De directe vrije trap is een belang rijk wapen van Parma. Voor de uitvoering beschikt de provincieclub over twee feilloze executeurs: Faustino Asprilla en Gianfranco Zola. Gisteren mocht de voormalige Napoli- taan in blessuretijd aanleggen. Doelman Pagliuca verkeek zich op de curve en zag de bal in zijn doel zeilen. Eerder werden Milan en Juventus op dezelfde wijze verslagen. De lijdensweg van Inter duurt voort. On der de nieuwe trainer Marini werd een nieuw dieptepunt bereikt. De dure ploeg (met de hopeloos faleftde Jonk en Berg kamp) gleed uit bij Piacenza. De provincie club zonder buitenlanders won verdiend met 2-1. Genoa verdient nu de titel van de meest Nederlandse club in de Serie A. Na Van 't Schip deed Marciano Vink van zich spreken. De oud-Ajacied, die een seizoen kaart op de eretribune leek te hebben, mocht na drie maanden het veld betreden. Hij greep zijn kans en scoorde het enige doelpunt tegen Torino. Vorige week scoor de Van 't Schip tegen Napoli. Trainer Scoglio verklaarde dat beide spelers voorlo pig op een basisplaats mogen rekenen. Ge noa verkeert in degradatiegevaar. Sparta - Ajax 0-1 (0-0). 55 Frank de Boe 0-1. Scheidsrechter Blankenstein Toe schouwers: 12.500. Gele kaart De Brur (Sparta). Van Vossen (Ajax). FC Utrecht - Go Ahead Eagles 2-0 (2-0). 3 Graanoogst 1-0, 13. Vierklau 2-0. Scheids rechter Houben. Toeschouwers 3500 Volendam - Roda JC 2-0 (0-0). 55. Vuko 1-0, 69. Stefanovic 2-0. Scheidsrechte Schuurmans. Toeschouwers: 1900 22 11 8 3 30 41 - 2 Vitesse 22 13 2 7 28 47 2 NAC 22 11 4 7 26 43 - 3 Willem II 22 10 5 7 25 36 - 2 RodaJC 21 10 4 7 24 31 - 2 FC Twente 21 9 5 7 23 28 - 2 MW 21 7 6 8 20 30 - 3 WV 22 6 8 8 20 22 - 3 Sparta 22 6 7 9 19 30 - 3 GA Eagles 22 8 3 11 19 30-3 FC Utrecht 22 7 5 10 19 27 -4 Heerenveen 22 6 7 9 19 20-4 Groningen 21 5 4 12 14 26-4 Volendam 22 5 3 14 13 27-4 RKC 21 2 6 13 10 21 - 4 Cambuur L 21 2 5 14 9 15-3 foto anp zijn we véél en véél zwakker dan thuis." In de derde minuut nam de thuisploeg al de leiding. Bos, tot voor kort derde doelman in De venter maar na het vertrek van Ensink (Dordrecht) en de bles sure van de Nigeriaan Rufai ge promoveerd, kreeg een schot van Van Kessel niet onder con trole. Graanoogst, de vervanger van Van der Ark, was er het snelst bij. Utrechts tweede tref fer viel tien minuten later. Plug- boer leidde de perfect uitge voerde counter in, rechtsachter Vierklau was de doelpuntenma ker. FC Utrecht: Van Ede: Vierklau, De Koek, Van der Net en Van der Meer, De Jong, Plugboer en Van Kessel: De Kruy- ff, Graanoogst (65. Kelders) en Smola- rek (78. Aalbertsen). Go Ahead Eagles: Bos; Hulshof!", Arts, Michels en Van Blerk; Bosvelt, Potho ven enSteinmann, Heering, Kam- meron (62. Kort) en Rorije (46. Knip penberg). terdag tegen titelkandidaat Blackburn Rovers de zesde op- EERSTE DIVISIE Veendam - Fortuna 1-2 (0-1). 12. Pau Janssen 0-1, 58. Koolhof 1-1, 71. Anto Janssen 1-2. Scheidsrechter: Van de Neut. Toeschouwers: 2090. Gele kaart Mac Andrew (Veendam), Deckers (Fortuna ADO Den Haag - NEC 2-1 (1-1). 18 Eo mund Vriesde 1-0, 22 Kooistra 1-1, 52 Van der Laan 2-1. Scheidsrechter: Vai Dijk. Toeschouwers: 750. Rode kaart: 85 Tebbenhof (ADO Den Haag) trappende be weging naar tegenstander. Gele kaart. Va Eijkeren (ADO Den Haag), Kooistra, D Jong(NEC) Dordrecht'90 - Heracles 3-1 (1-0). 13 Valke 1-0, 57. Durmusoglu 1-1, 72. Breel veld 2-1, 89. Rook 3-1. Scheidsrechte Luinge Toeschouwers: 1302. Gele kaar, Liefden (Dordrecht'90), Dikken, Durmus oglu (Heracles) Dordr.'90 22.14 3 5 31 47 -2 AZ 22 13 4 5 30 42 - 1 NEC 22 11 5 6 27 40 - 2 Heracles 22 10 6 6 26 46 - 2 Telstar 22 9 7 6 25 39 - 2 AD0 Oen H 20 10 4 6 24 43 -3 Deo Bosch 22 8 8 6 24 39 -3 FC Zwolle 22 9 5 8 23 33 - 3 FortunaS 21 8 6 7 22 24 - 2 Graafschap 21 7 7 7 21 26 -2 Eindhoven 21 4 9 8 17 19 -3 Excelsior 22 7 3 12 17 28-4 RBC 22 6 4 12 16 33-4 TOP 22 5 6 11 16 25 4 Haarlem 22 5 5 12 15 32 - 4 Veendam 22 4 6 12 14 26 - 3 PERIODE NEC 6 5 0 1 10 19 - ADODenH 5 4 0 1 8 9 - Dordr'90 6 4 0 2 8 15 - Heracles 6 3 2 1 8 14 - PROGRAMMA EREDIVISIE Vrijdag 18 februari. Heerenveen - Can buur, MW - PSV; zaterdag 19 februari G Eagles - WV. Willem II - Roda JC, NAC RKC; zondag 20 februari Volendam Feyenoord, FC Groningen - FC Twente, Aja - FC Utrecht, Sparta - Vitesse. EERSTE DIVISIE Zaterdag 19 februari: Eindhoven - AZ, Hel mond Sport - De Graafschap, NEC - FC Dei Bosch, Heracles - TOP, Emmen - FC Zwol Ie, Haarlem - Veendam, RBC Dordrecht'90, Fortuna S. - Telstar, zonda 20 februari: Excelsior - ADO Den Haag. 0-2. Dat was de Spurs nog niet eerder in de geschiedenis over komen. Shearer was één van de doelpuntenmakers. De 1-0 was zijn 50e treffer voor Blackbum. Daarvoor had hij slechts 59 wedstrijden nodig. Gallacher scoorde eveneens. De nummer twee van de premier league verkleinde de achter stand op Manchester United tot tien punten. TOPSCORERS 1. Litmanen (Ajax) 21, 2. Gillhaus (Vites se), Van Hooijdonk (NAC) 17, 4. Lammer (NAC) 14, 5. Hofstede (Roda JC) 13 EERSTE DIVISIE 1. Breetveld (Dordrecht) 21, 2. Van dt Laan (ADO Den Haag) 19, 3 Velten (Hera cles) 16, 4. Hoop (Telstar) 15 BUITENLAND frankfurt sid De koplopers in de Bundesliga hebben de competitie na de lange winterstop slecht hervat. Leverkusen ging onderuit bij Borussia Dortmund. Het voor de winterstop al moeizaam draaiende Eintracht Frankfurt, dat nu bovenaan staat, ver speelde een punt tegen het laag genoteerde Nürnberg. Bayern München, dat zondag door een zege op Stuttgart medekoploper had kunnen worden, profiteer de niet. De Duits recordkam pioen verloor voor eigen pu bliek met 1-3. Ondanks de terugkeer van Ye- boah en het debuut van de van Lazio Roma gekomen Doll, kon Eintracht Frankfurt niet overtui gen. Nürnberg hield de ploeg van trainer Toppmöller op 1-1. Het was pas het tweede punt voor Frankfurt in de laatste zes duels. Nürnberg gokte in Frankfurt op de counter en nam door Kramny in de 33e minuut de leiding. Vlak voor de pauze zorgde de Bosniër Mihajlovic voor de gelijkmaker. Na de her vatting, toen de sterk gestarte Doll terugviel, maakte Frankfurt vergeefs jacht op een tweede treffer. Ook invaller Yeboah, die sinds eind september met een knieblessure aan de kant had moeten blijven, kon zijn ploeg niet verder helpen. Stuttgart bedierf het debuut van Franz Beckenbauer als trai ner in de Bundesliga. Liefst 34.000 liefhebbers trotseerden, ondanks de rechtstreekse tv-uit- zending, de bittere kou in het olympisch stadion (tien graden onder nul) om „Kaiser" Franz en zijn Bayern bij te staan. Het werd een bittere teleurstelling. Buchwald scoorde al na vijf mi nuten voor de Stuttgarters. Mat- thaus zorgde nog wel voor 1-1 uit een strafschop, maar Walter en Buck hielpen VfB na rust ver rassend aan beide punten. ITALIË: Atalanta-AS Roma 1-1. Genoa-A' Torino 1-1, Juventus-Lecce 5-1, Lazio R Cagliari 4-0, AC Milan-Cremonese 1-C Parma-Sampdoria 2-1, Piacenza-lnter W 2-1, Udinese-AS Napoli 3-1, Foggia-Re§ giana 1-0. AC Milan 23-36 Sampdoria 23-31 Juventus 23-31 Lazio R. 23-2 Parma 23-31 Inter M 23-2 SPANJE: Dep.La Corufia-Sevilla 2-0, Ath Bilbao-R.Vallecano 0-0, Lleida-Logrone 1-1, Rac.Santander-Celta V. 2-1, Atl.Mê dnd-Sp.Gijon 2-0, Valladolid-R.Socieda 0-0, Osasuna-Albacete 3-1, Zaragoza-Ba' celona 6-3, Tenerife-Vafencia 1-0, Oviedc Real Madrid 0-1. LaCoruria 23-34 Sp.Gijon 23-2 Real Madr. 23-29 Bilbao 23-2 Barcelona 23-28 Sociedad 23-2 DUITSLAND: Wattenscheid-Dyn Dresde 1-1, Bor.M'gladbach-Karlsruhe 1-2, Bo' .Dortmund-B. Leverkusen 1-0, Hamburgt SV-Freiburg 1-1, Eintr Frankfurt-FC Nürr berg 1-1, Werder Br-Kaiserslautern 2-C MSV Duisburg-VfB Leipzig 2-1, FC Bayer M-VfB Stuttgart 1-3 Frankfurt 21-26 Duisburg 21-2 Leverkusen 21-25 Bayern 21-2 Werder 21-25 Kaïsersl. 21-2 Dyn.Dresden krijgt aan het einde van he seizoen 4 punten in mindering. ENGELAND: Aston V-Swindon 5-0, Ever ton-lpswich 0-0, Manchester City-Wes Ham 0-0, Oldham-Chelsea 2-1, Sheffiel Utd-Coventry 0-0, Tottenham-Blackbur 1 R. 0-2, Wipibledon-Newcastle 4-2, No' wich-Arsenal 1-1. Maandag: Southampton Liverpool. Manch.Utd. 28-67 Newcastle 27-4 Blackburn 27-57 Liverpool 27-4 - Arsenal 28-47 Aston V. 27-4 I BELGIE: KV Mechelen-Anderlecht 1-C RWDM-AA Gent 2-0, Rac.Genk-Cercle Br 2-2, Club Luik-Waregem 1-0, Beveren 1 Lommei 2-1, Charleroi-Oostende 2-1, Clu i Brugge-Lierse SK 1-0, G.Ekeren-Standari L. 14, Seraing-FC Antwerp 4-2. Anderlecht 24-37 Charleroi 24-3 Cl Brugge 24-37 FC Antwerp 24-2 Seraing 24-33 Standard 24-2 FRANKRIJK- Beker tweede ronde i Sochaux-01.Marseille 0-1, Beauvais-Mon! pellier 0-3, Auxerre-Edan 4-2, Guingamp Red Star 2-1, Sete-Libourne 1-0, Le Mans Bordeaux 0-0; Bord wns, Laval-Lyon 1-1 Lav.wns, L'Orient-FC Nantes 0-2, Chatelle i rault-Metz 3-1, Avion-Paris StG 1-4, Pai Charleville 1-1; Charl wns, Chateaurou» I Rac.Paris 1-1,- Paris wns, Toulouse-A i Monaco 0-2, Rac.Lens-Bastia 3-0, Alès L Duchère 3-0 PORTUGAL Farense-Beira Mar 2-2, F Porto-Maritimo 2-0, Boavista-Famalicao 3 0, G Vicente-Pac.Ferreira 1-1 Estr Amadora-Belenenses 2-2, Eston Benfica 0-3, V.Guimaraes-Braga 0-0. Benfica 19-32 Boavista 19-2 Sporting 19-29 Maritimo 19-2 FC Porto 19-26 Estr.Amad. 19-2 SCHOTLAND Aberdeen-Raith 4-0, Dur dee Utd-Motherwell 1-2, Hearts-Celtic G 0-2, Kilmarnock-Partick 1-2, Gl Rangen Hibernian 2-0, St.Johnstone-FC Dundee 1 1. Gl.Rangers 30-40 Hibernian 30-3 Aberdeen 30-38 Celtic Gl 30-3 Motherwell 30-38 Dundee Utd 30-3 GRIEKENLAND Athinaikos-AEK Ath. l-< Xanthi-Panathinaikos 2-1, Olympiaka Naoussa 2-1, PAOK-Pamonios 3-1 Panahaiki-Heraklis 1-1, OFI Kr-Apollon 1, Levadia-Doxa Dr. 3-0, Kalamaria-Lariss 5-2, Edessa-Aris afg. AEKAth. 24-54 ArisS. 23-4 Panathin. 24-48 PAOK S. 24-4 Olympiakos 24-46 Levadia 24-3

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20