099 'Dit is het enige wat de Amerikanen interesseert' QSè Handstand op het ijs idff Olympische Winterspelen Lillehamn Eerste gouden plak voor Italiaanse femme fatale Sobere opening Winterspelen straalt warmte uit wf* rm Bosnische Serviërs houden Spelen rond Sarajevo MAANDAG 14 FEBRUAR11994 18 I Kerrigan speelt rol in televisiefilm new york Nancy Kerrigan heeft een contract getekend ter waar de van twee miljoen gulden met ABC-TV en Disney. De kunstrijdster verleent, volgens het tijdschrift Newsweek, mede werking aan een televisiefilm en een special over schaatsen. Ker rigan liet weten zelf een rol in de film over haar leven te willen spelen. De Amerikaanse, slachtoffer van een aanslag waarbij mogelijk haar concurrente Tonya Harding betrokken was, zal de scènes op het ijs zelf doen. Tevens bedong de deelneemster aan de Spelen in Lillehammer dat de film niet alleen over de aanslag zou mogen gaan. Volgens het artikel in Newsweek zal er ook een boek uitgegeven worden en verschijnt er een Kerrigan-pop. Hackl maakt jacht op rodelrecord lillehammer» Georg Hackl is in zijn sleetje op weg naar de re cordboeken van de Olympische Winterspelen. De 37-jarige sol daat uit Berchtesgaden heeft na twee manches in de eenzitter de leiding bij het rodelen. Hij heeft éénhonderdste seconde voor sprong op de Oostenrijkse Europese kampioen Prock. Hackl ver dedigt in Lillehammer zijn olympische titel. In Calgary 1988 won hij zilver, in Albertville 1992 goud. Sinds de introductie van het rodelen in de Winterspelen, in 1964, is er nog geen man in ge slaagd op twee opeenvolgende Spelen goud te bemachtigen. Een vrouw wel, Steffi Martin-Walter in 1984 en 1988. Bosnisch T-shirt bij opbod verkocht lillehammer» Een T-shiit met de handtekeningen van de olym pische ploeg uit Bosnië-Herzegowrna wordt bij opbod verkocht tijdens een veiling waarop ook shirts van andere landen onder de hamer komen. De actie is op touw gezet door Olympic Aid, LOOC (het organisatiecomité in Lillehammer), Adidas en Cham pion. w. Lillehammer '94 Stadion één van de deelnemers te zijn. Daar trapten de heldere Noren dus niet in. ,,Men is ze ker bang dat ik te ver spring", mopperde de kreupele adelaar. Bedelen Het olympisch debuut van In- grid Paul als schaatscoach is gisteren op een grote teleurstel ling uitgedraaid. De Nederland se, die zes jaar geleden in Cal gary aan de Winterspelen mee deed, zou de Canadese rijders Michael Hall en Neal Marshall van advies dienen tijdens de vijf kilometer. Dat 'feest' ging niet door. Paul moest vanaf de tri bune toekijken, omdat ze geen coach-kaart kreeg van de orga nisatie. Paul, die al het hele seizoen coach is van de Canadese all- rounders, heeft vanaf donder dag vergeefs geprobeerd om zich te accrediteren. Dat kwam mede doordat de medewerking van de Canadese teamleiding beneden alle peil was. Vlak voor de 5000 meter moest Paul bo vendien nog bedelen om een tribunekaartje te bemachtigen. „Heel triest allemaal. En dat nu mijn rijders het hartstikke leuk doen." De olympische Kerrigan-show draait op volle toeren Sinds Nancy Kerrigan voet op olympische bo dem heeft gezet, is ook Noorwegen in last. Het Amerikaanse mediacircus heeft zijn ten ten in Hamar opgeslagen om het thuisfront Kunstrijden over iedere stap van de gekwelde kunstrijdster te informeren. De showmasters maken zich op voor twee opwindende weken nu ook Tonya Harding naar Noorwegen komt. De olympische Kerrigan-show draait inmiddels volle toeren. lillehammer renze lolkema npa-verslaggever Zaterdag gaf Kerrigan (24) haar eerste persconferentie in Lille hammer, op ruim een uur rij den van Hamar. Dat was voor de Amerikaanse media en hun internationale collega's geen probleem. Het hele circus ver plaatste zich geordend over de besneeuwde Noorse wegen, maar toen Kerrigan eenmaal aan de poorten van het pers centrum klopte, was niemand meer netjes. Fotografen en ca mera-mannen vochten om elke vierkante centimeter, verslagge vers duwden elkaar omver om goed in de ogen van het Ameri kaanse Wehkamp-koppie te kunnen kijken. De organisatie was erop be dacht dat de goede manieren van de verslaggevers tot dieren manieren zouden verworden zodra Kerrigan haar goedlachse gezicht liet zien. De door een tiental agenten geëscorteerde Amerikaanse werd binnen en kele tellen in een geblindeerd wachthokje ondergebracht, zo dat menig fotograaf haar bin nenkomst miste. Toen Kerrigan uiteindelijk via de nooduitgang de perszaal betrad, was de cha os compleet. Honderden foto grafen schreeuwden naar el kaar, vielen over elkaar heen en zorgden met hun flitsers voor een unieke lichtshow. Vooral Kerrigans lach deed het goed. Geen glimp werd gemist, geen beweging bleef onopgemerkt. Na twintig minuten was de voorstelling voorbij. De olympische Kerrigan- show zorgt in de VS voor de hoogste kijkcijfers ooit gehaald bij de Winterspelen. „Dit is het enige wat de Amerikanen mo menteel interesseert", zei Bill Glauber na afloop van de korte maar opwindende media-show. Glauber, verslaggever van de Baltimore Sun, was afgelopen week de meest besproken jour nalist in Lillehammer doordat hij de Noorse langlaufer Vegard Ulvang in tranen liet uitbarsten toen hij vroeg naar de mysteri euze verdwijning van diens broer. Het Noorse volk weende hardop mee met hun populaire held en sprak schande van de Amerikaanse manier van jour nalistiek bedrijven. 'Zulke vra gen stel je niet uit respect voor de familie', schreef het dagblad Aftenposten. „Het was niet mijn bedoeling om Ulvang te laten huilen. In Noorwegen is er veel ophef over ontstaan, ik ben zelfs geïnter viewd door de Noorse TV. Maar in Amerika zijn dergelijke vra gen aan sporters heel gewoon", verklaarde Glauber. Hij illu streert vervolgens het botte ge drag van zijn collega's met een onsmakelijk voorbeeld van en kele jaren terug over Jim Plun- kett, Amerikaans footballer bij de LA Raiders. Plunketts' vader was net overleden, zijn moeder was blind. „Plunkett werd vlak voor de Super Bowl door een journalist het volgende ge vraagd. 'Hé Jim: is je moeder net gestorven en je vader blind, of is je moeder blind en je vader dood?' Geloof me, echt ge beurd." Volgens Glauber is dat proces Honderden fotografen vielen over elkaar heen om de lach van de Ame rikaanse kunstrijdster Nancy Kerrigan vast te leggen. foto rtr jaren geleden ingezet. „Toen de Engelse mediamagnaat Rupert Murdoch destijds een pulpkrant in Washington opkocht, is het begonnen. Die krant werd een succes. Artikelen over geld en sex bleken goed te verkopen. Murdoch heeft een aanzet gege ven om de mentaliteit onder de Amerikaanse journalisten te veranderen. We beginnen op de Britse te lijken. In de jaren vijftig trouwde Joe DiMaggio, de beste honkballer van Amerika ooit, met Marilyn Monroe. Dat was toen een groot verhaal. Als dat nu gebeurd zou zijn, zou die man geen leven meer hebben gehad." „Waarom is honkbal verre weg de populairste sport in Amerika? Omdat het een lange avond duurt, de mensen achter over kunnen leunen en over el ke man die aan slag komt een roddel weten te vertellen. Die heeft immers in de kranten ge staan, en daar moet over wor den gediscussieerd. Sport telt niet, de persoonlijkheden moe ten worden uitgediept. Wij sportjournalisten zouden zo po litiek verslaggever kunnen wor den. Want wordt er nou veel over Clintons visie geschreven? Nee, zijn sexuele uitstapjes zijn veel interessanter. Dat verkoopt. Ik zou het liever anders willen. Maar ik mag niet. Mijn hoofdre- dakteur wil het zo. En dat geldt voor alle Amerikaanse journalis ten hier." Kerrigan vreest dat de affaire de mogelijke medailles van haar landgenoten zal overschadu wen. „En dat verdienen ze niet. Ik hoop dat ze net zo veel aan dacht loijgen als ik nu." Toen een reporter van NBC- televisie het alsnog waagde Ker rigan te vragen of ze bij de na derende hereniging met Tonya Harding de zaak zou uitpraten, reageerde ze bits: „Dat gaat jul lie niets aan. Dat is een zaak tussen Harding en mij, niet tus sen jullie, Tonya en mij." Daar na stoof ze weg. „Maar ze is nog niet van ons af', liet Glauber al vast weten. „Nu Harding naar de Spelen komt, begint het dra ma op ijs pas echt." Harding mag toch deelnemen washington npa De Amerikaanse kunstrijd ster Tonya Harding mag volgende week toch mee doen aan het olympisch toernooi in Lillehammer. Het Amerikaanse Olympi sche Comité (USOC) be sloot zaterdag voorlopig af te zien van stappen tegen Harding, die in opspraak is gekomen vanwege de door haar ex-echtgenoot be raamde aanslag op haar grote rivale vopr een olym pische medaille, Nancy Kerrigan. Het comité vreesde dat voortzetting van het proces tegen Harding voor beroe ring in het Amerikaanse olympische kamp zou blij ven zorgen en ook andere atleten zou afleiden van hun sportieve prestaties. De zaak rond Harding is al we kenlang voorpagina-nieuws in de VS. Een voor maan dag in Oslo geagendeerde hoorzitting, waar Harding zich had moeten verdedi gen en die tot schorsing had kunnen leiden, is afge zegd. In ruil liet de schaatster - die ontkent bij de aanslag op Kerrigan betrokken te zijn geweest - haar schade claim van 25 miljoen dollar tegen het USOC vallen. Het akkoord kwam zaterdag na urenlang overleg in Har- dings woonplaats Portland tussen haar advocaten en die van het USOC. Daarbij speelde een rol dat de rech ter in Portland liet weten een eventuele schorsing ongedaan te zullen maken. Hoewel hij het recht van het USOC erkende om Har ding disciplinair te straffen, zei de rechter ook dat zij recht heeft op een eerlijke en onpartijdige hoorzitting. Volgens hem zou daarvan, gezien de stemming tegen Harding en de tijdsdruk, geen- sprake kunnen zijn. Het USOC wilde niet tij dens de Spelen in een juri dische slag gewikkeld blij ven en besloot Harding als nog haar startbewijs te ge ven. lillehammer Zigmund Palffy van Slowakije bekijkt het ijshockeyduel tegen Zweden eens van een andere kant. De Zweed Daniel Rydmark (links) en de Slowaak Robert Svehla hebben geen oog voor'dit staaltje acrobatiek. Niet alleen Palffy, maar ook de beide landen bewaarden het evenwicht: 4-4. foto rtr Ontembaar Op het levenspad van Manuela di Céhta (31woedt altijd een storm. Wild en meedogenloos baant de femme fatale uit Italië zich een weg voorwaarts. Een weg die haar gisteren de titel 'eerste olympisch kampioene van Lillehammer 1994' oplever de, op de vijftien kilometer langlaufen vrije stijl. Haar eerste individuele olympische victorie in een loopbaan die twaalf jaar geleden tot bloei kwam. „Het mooiste moment uit mijn carri ère." Het is altijd het doel geweest van Di Centa, in het verleden bevriend met de Noorse langlaufheld Vegard Ulvang, om te triomferen in de zwaarst denkbare wintersport, de cross country. Maar vaak leidt haar ontembare instinct haar in een draaikolk van conflicten. Voort durende ruzies met de Italiaan se bond, een echtscheiding, een mislukte poging zich om te scholen tot atlete. LIaar sterke wil is sterker dan haar verlangen de beste te zijn. Om te winnen, hoefde Manuela di Centa slechts zichzelf te tem men, zo bleek nu. In het Birke- beineren stadion verpulverde zij gisteren het Russische leger Ljo- bov F.gorova en Nina Gavriluk. Haar populaire landgenote Stefania Belmondo hield zij zelfs buiten de medailles. Uiter aard zei Manuela di Centa, de diva uit Paluzza, na haar zege dat deze te danken was aan haar geheel eigen voorberei ding. „ik heb weken alleen ge werkt in Levignio. Ik kon op de hoogte trainen waarop ik wilde en ik leidde een comfortabel al ledaags leven." Manuela di Centa heeft op 31 -jarige haar driften onder controle, maarzij wil niet anders dan een buiten beentje zijn. Adelaar Over koninklijk gesproken. In Lillehammer landde gisteren ook Eddie The Eagle' Edwards. De nar uit Engeland, die be roemd werd omdat hij meer van de schans viel dan sprong, beweerde bij het Olympisch lillehammer paul berkhout npa-verslaggever Op de honderdste verjaardag van de moderne Olympische Beweging vertelden Noorse to- verwezentjes het verhaal van een nieuw begin. Grappige geestjes en trollen beleefden bij de opening van de zeventiende Winterspelen de hergeboorte van moeder aarde. Het gebeur de pal na de emotionele oproep van Juan Antonio Samaranch, president van het Internationaal Olympisch Comité. „Stop het vechten, stop het doden, laat uw wapens vallen." Zijn woor den stonden niet in de oor spronkelijke voordracht. Het bracht hem voor het eerst sinds zijn aankomst in Noorwegen applaus. Uit de sneeuw, tussen de krioelende aardwezentjes, rees een groot ei op. Het Aard-Ei, symbool in de Noorse traditie voor het begin van de wereld. Het ei werd getekend door de contouren van alle continenten en barstte daarna open als een bloem, om de vredesduif vrij te laten. Het was het slot van de festiviteit, die opwindend was in zijn soberheid en puurheid. Met het vrolijke sprookje bracht Noorwegen, land van vertellin gen en bijgeloof, de wereld een boodschap. „Dit zijn de Winter spelen van de warmte." In ijzige kou en stille bewon dering keken 15000 toeschou wers, onder wie Amerika's 'first lady' Hillary Clinton en Ruud Lubbers, en 2000 atleten naar de sympathieke festiviteiten in het olympisch park. Aan de voet van twee indrukwekkende springschansen zagen zij een vrolijke bijeenkomst van cultu ren en sport. Het Lappenvolk met zijn rendieren en lied, de Oer-Noorse taferelen bij de opening van de Olympische Winterspelen van Lillehammer. Geen futuristische hoogstandjes, maar traditioneel gekle- dè Sami's uit het noorden van Noorwegen achter een rendier op de slee. foto epa Vikingen met volksdansen en violen. Van de besneeuwde hel lingen daalden de Telemark- skiërs en acrobaten af. In het hart zat een koor van vierhonderd kinderen, in kleu ren en vorm van de vijf olympi sche ringen en in speciaal geï soleerde pakken - tegen de kou. De voorstelling leek in niets op de futuristische spektakels in 1992, toen Albertville en Bar celona verrasten met groteske shows. „Ik heb het sein willen geven voor een sportief en cul tureel evenement", verklaarde producer Baardson. „Ik wilde er geen manifestatie van onze know-how en high-tec van ma ken." Het bleef bescheiden. Koning Harald de Vijfde die in zijn ski- jas de Spelen voor geopend ver klaarde, de vlag die door vroe gere Noorse olympiërs werd ge hesen. Waarna reserve-schans springer Stein Gruben de laatste vrees voor een mislukking weg nam door met brandende toorts veilig in het stadion te landen. Kroonprins Hakan stak de vlam aan die zestien dagen lang zal branden. Zestien dagen vol vre- De Bosnische Serviërs, die niet welkom zijn bij de Olympische Winterspelen in Lillehammer, houden deze week hun eigen spelen in de bergen rond het be legerde Sarajevo. IOC-voorzitter Juan Antonio Sama ranch is door het niet erkende Bosnisch-Servische Olympisch Comité gevraagd de opening van vandaag bij te wonen, maar de Spanjaard heeft niet gerea geerd. De minister van sport van de Bosnische Serviërs en voorzitter van het op eigen gezag uitgeroepen Natio naal Olympisch Comité, Zukovic, verschilt van me ning met degenen die vinden dat het houden van sportwedstrijden temidden van het bloedbad van de belegerde Bosnische hoofdstad getuigt van slechte smaak en uit het oogpunt van public relations ramp zalig zal uitwerken voor de Serviërs. „De mensen gaan daar beneden dood, maar ook hierboven", was zijn commentaar. De Serviërs zeggen dat zij 80 procent in handen hebben van de installaties die werden gebouwd voor de Olympische Winterspelen van tien jaar geleden. Al leen het stadion, waarin destijds de opening vond, is Bosnisch bezit en wordt gebruikt als plaats voor de oorlogslachtoffers. Het Holiday Inn Hotel, dat speciaal voor de Spelen werd gebouwd, is in de 22 maanden van de belege ring zwaar beschadigd, maar puilt uit van de journa listen. Op de hellingen van de Jahorina is het een drukte van belang. Waar troepenbewegingen zouden worden verwacht, staan skiërs in lange rijen te wachten voor de bussen om naar de top te komen. Het is een to neeltje dat in een chique wintersportplaats in de Al pen niet zou misstaan. De barre werkelijkheid blijkt als Servische soldaten met een Kalasjnikov op de schouder dezelfde bus binnenstappen. De Serviërs hebben het programma van hun spelen beperkt tot slalom, reuzenslalom, skilopen en biathlon, waarbij gericht schieten een vereiste is. ■«■■QBQai Noorwegen 1 2 0 0 Ver. Staten 1 0 0 0 Italië 1 0 0 0 Rusland 0 0 1 1 Canada 0 0 0 1 Nederland 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 OS OP TV de, is de wens van de olympi sche beweging, een groepering die in 1984 door Pierre de Cou- bertin werd opgericht. Als de boodschap van het sprookje goed is begrepen, mag ook daarna de warmte van de vlam niet verdwijnen. Maar gelooft de wereld nog in sprookjes? VANDAAG 17.30-18.00 EURO Programma-over zicht. 18.00-19.15 EURO IJshockey: Duits- land-Noorwegen. 19.15-20.00 EURO IJshockey: Tsje- chié-Oostenrijk. 20.00-22.30 EURO IJshockey: Rus- land-Fmland. 20.30-21.00 Ned 2 Hoogtepunten van de dag. 21.00-21.45 Did 2 Hoogtepunten van vandaag, gasten ert ijshockey (Tsjechië- Oostenrijken Rusland-Finland). 21.00-22.00 BBC 2 IJshockey (Oosten- rijk-Tsjechië en Noorwegen-Duitsland), rodelen (individueel mannen), langlau fen (30 km cross-country mannen) en schaatsen (500 m mannen. 21.00-22.00 Ned 2 IJshockey: Tsje- chië-Oostenrijk en Rusland-Finland. 22.15-22.30 Did 2 IJshockey (Rusland- Finland). 22.15-22.50 Ned 2 Studio Lilleham- 22.50-23.15 Ned 2 IJshockey: Rus land-Finland. 00.00-00.30 EURO Programma-over zicht. 00.15-00.55 BBC 2 Samenvatting van vandaag en een portret van het kunst schaats-duo JayneTorvill en Christopher 01.00-02.15 EURO IJshockey: Duits- land-Noorwegen, hoogtepunten. 02.15-03.30 EURO IJshockey: Tsje- chië-Oostenrijk, hoogtepunten. 04.00-06.00 EURO IJshockey: Rus land-Finland, hoogtepunten. DINSDAG 06.00-08.00 EURO Programma-over zicht en nieuws. 08.00-09.00 EURO Alpine skiën (com binatie-afdaling mannen), hoogtepun- 09.00-10.00 EURO IJshockey: Duits- land-Noorwegen, hoogtepunten. 09.35-09.55 Ned 2 Samenvatting van de vorige dag en een vooruitblik op van- 09.50-17.55 Did 2 Reportages en in terviews, rodelen (le en 2e run vrou wen), langlauf (5 km vrouwen), skiën (Super G vrouwen) en ijshockey (Zwe- den-ltalië). 09.55-11.00 Ned 2 Rodelen: singles vrouwen en cross country (5km vrou wen). 10.00-10.30 EURO Rodelen: een-per- soons vrouwen. 10.30-11.30 EURO Langlauf skiën: klassieke 5 km vrouwen. 11.00-12.00 Ned 2 Skiën: Super G 11.30-12.30 EURO Rodelen: een-per soonsvrouwen. 12.00-12.30 Ned 2 Rodelen: singles vrouwen en cross country (5km vrou- 12.30-13.00 Ned 2 Skiën: freestyle, kwalificatie buckel-piste. 12.30-13.30 EURO Alpine skiën: Su- per-G vrouwen. 13.05-15.00 Ned 2 Skiën: freestyle, kwalificatie buckel-piste. 13.30-15.00 EURO Freestyle skiën: halve finales buckels, live. 15.00-17.25 Ned 2 IJshockey: Zwe- den-ltalië. 15.00-17.30 EURO IJshockey: Zwe- den-ltalië. 15.15-16.00 BBC 2 Skiën (Super G vrouwen), rodelen (individueel vrouwen) en Noordse combinatie (5 km cros country vrouwen). WINTERSPELEN in cijfers cord), 2. Storelid (Noo) 6 42,68, 3 6 43,94, 4. Zandstra 6.44,58, 5. Veldkamp 6 49,00, 6 Itokawa (Jap) 6.49,36, 7 Radke (Pol) 6 50,40, 8 Dittrich (Dui) 6 52,27, 9 Hadschieff (Oos) 6.53,02, 10. Eminger (Oos) 6 53,18, 11. Anoefrijenko (Rus) 6.53,23, 12 Schön (Zwe) 6.53,39, 13 Sato (Jap) 6.54,83, 14. Berigtsson (Zwe) 6.57,37, 15. Sighel (Ita) 6.57,70, 16. Biksjentajev (Kaz) 6.58,17, 17 Marshall (Can) 6 58,44, 18 Zygmunt (Poll 6.58,91, 19. Sanarov (Kaz) 6 59,02, 20. Hor vath (Roe) 6.59,04, 21. Sjoelga (Oekl 6.59,32, 22 Hall (Can) 6.59,58, 23. Baumg ërtl (Dui) 6.59,64, 24. Aoyanagi (Japl 6.59,88, 25. Kah (Aus) 7.00,02, 26. Vaarvik (Noo) 7.00,83, 27 Savjoetin (Kaz) 7.01,93, 28. Feigenwinter (Zwi) 7.02,12, 29. Kumm (Dui) 7.02,18, 30. Wanek (VSt) 7.05,95, 31 Pavlov (Rus) 7.07,09, 32. Novisjenko (WRul 7.17,55 ALPINE-SKi Afdaling: 1. Moe (VSt) 1.45,75, 2 Aamodt (Noo) 1.45,79, 3. Podivinsky (Can) 1.45,87, 4. Ortlieb (Oos) 1.46,01, 5. Girardelli (Lui) 1.46,09, 6 Burtin (Fra). Trinkl (Oos) 1.46,22. 8. Alphand (Fra) 1.46,25, 9 Skaarda 1 46,29,10. Thorsen (Noo) 1 46,34 KUNSTRIJDER Paarri|den, stand na technische programma: Gordeieva/Grinkov (Rus), 2 Misjkoetienok/Di- mitri|ev (Rus). 3. Brasseur/Eisler (Cai SjiS|kova/Naoemov(Rus), 5 Kovarikova/Novot SKILOPER Vrouwen, 15 km vrije stijl: 1 Di Centa (Ita 39 44,5. 2 Jegorova (Rus) 41 03,0, 3 Ga vriloek (Rus) 41 10,4. 4 Belmond 41.33,6, 5. Lazoetina (Rus) 41 57.6. 6 Valt* (Rus) 42 26,6, 7 Ordina (Zwe) 42 29,1, 8 Havrancikova (Slo) 42 34,4, 9 Villesr (Fra) 42 41,3. 10. Moen (Noo) 42.42.9 RODELEI Eenzitter. Stand na twee van de vier manches: 1 Hackl (Dui) 1.40.856 (50,296+50,560), 2 Prock (Oos) 1.40.866 (50,300+50,566), 3 Zöggeler (Ita) 1.41.042 (50,441+50,601), Kennedy (VSt) 1.41,220. 5. Arnold Huber (II 1 41,321 USHOCKE Groep A, eerste ronde: Finland-Tsiechié 3-1 (2 1 1-0 0-0), Rusland-Noorwegen 5-1 (2-1 1-C 2-0). Du itsland-Oostenrijk 4-3 (1-1 0-0 3-2) Groep b, eerste ronde: Zweden-Slowakije 4 (2-1 0-2 2-1), Canada-ltaliè 7-2 (2-1 4-0 1-1) Frankrijk-Verenigde Staten 4-4 (1-2 1-0 2-2).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 18