Zwaar weer voor kwekers op komst Ruziën over kostenverslindende verkiezingskrant Schrijvende Lezers Foto Beatrix een blamage Zwembad De Vliet: meer bezoekers nodig Leiderdorps Kamerkoor mooie recensie gegund l De Boterhuispolder in Leiderdorp. een reactie zegt nu de Leider- afweging betrokken dorpse raad dat, als Valkenburg den. of een andere grote bouwlocatie niet tijdig ter beschikking komt, de Boterhuispolder nader in de or- weging natuurwaarden vol doende gewicht in de schaal Tegen nadere afweging kan mogen brengen. En daar zijn ook GroenLinks geen bezwaar wij, eerlijk gezegd, ook niet he- hebben, als tenminste bij die af- lemaal gerust op. Dus zijn wij FOTO ELLEN MARTENS misschien toch wel een beetje blij met het bewuste artikel. Jos Janssen, fractie GroenLinks Leiderdorp. DINSDAG 8 FEBRUAR11994 Blij met verhaal over Leiderdorpse polder In een bericht in het Leidsch Dagblad van 21 januari met als kop 'Leiderdorp bouwt huizen in natuurgebied' wordt gesug gereerd dat de gemeenteraad van Leiderdorp akkoord is ge gaan met bebouwing van de Boterhuispolder, met als pikan te bijzonderheid dat dat met in stemming van GroenLinks is gebeurd. Als het betreffende ar tikel als doel had verontruste bewoners en natuurbescher mingsorganisaties te mobilise ren, hebben wij daar vrede mee. Maar als het bedoeld was als objectieve berichtgeving, dan behoeft het toch wat commen- Wat is er aan de hand? De ge meenteraad reageerde vorige week op een provinciale nota over woningbouw in de Duin en Bollenstreek en de Leidse re gio. In die nota blijft de Boter huispolder in elk geval tot 2005 buiten schot; zoals bekend speelt het vliegkamp Valken burg een sleutelrol in de discus sie over woningbouwlocaties. In Het is het al weer een jaar gele den dat ik reageerde op een stukje uit de krant met als kop 'Als de dood'. Dit naar aanlei ding van de vrees van Geertse- ma uit de Leidse politiek (WD), m.b.t. extreem-rechts. Wat lees ik 19 januari in het Leidsch Dagblad? Nog meer schrik! Ik herhaal hier een klein stuk je van februari 1993: 'Wanneer luistert de politiek eens naar de gewone burger? De politiek, ge kozen door de gewone burger, om ze te dienen en te vertegen woordigen.' Einde citaat. Dit laatste geldt zéker voor Rianne Peeters van GroenLinks. (Wed den dat je niet in Leiden-Noord woont?) Ik ben het met haar eens, en ik citeer haar uit de krant: 'Leiden moet een recht vaardige, gastvrije stad blijven, waar (en nu draai ik het even om) Leidenaars en vluchtelin gen kunnen wonen.' Dat moet kunnen, dat kan al vele jaren, zie het telefoonboek van Leiden maar eens met de vele frans- klinkende namen. En wat ver der uit de krant: en elk idee over spreiding van allochtonen geen enkele kans mag krijgen. In zo'n stad krijgt extreem rechts geen poot aan de grond...'. Het laatste deel is nu het gevolg van het eerste deel. Waarom reageren de poten tiële CD-kiezers zo? Men is het niet eens met de huidige poli tiek. Ligt dat aan de kandidiaten van de CD? Nee, toen jullie 4 jaar geleden (weer) aantraden om Leidse Politiek te bedrijven zijn jullie al vergeten te luiste ren. Nu tracht men dat in twee maanden goed te maken. Ver der vraag ik me af: als een bode een hekel heeft aan iemand van GroenLinks, mag die bode dan ook weigeren om de betreffende persoon te helpen? (Dit n.a.v. een ander stukje uit die zelfde krant van 19 januari). Verder nog eventueel leden van de CD negeren? Dom, dom, dom. Het voorbeeld hebben we onlangs op de TV kunnen aan schouwen. Ik doel hier op de uitspraken van de heer Janmaat bij het overlijden van len Dales. Dat kostte hem partijleden! We hebben het op 27 maart 1993 kunnen lezen in het Alge meen Dagblad, het stemgedrag van de heer Janmaat. Als de TV en het AD dit ook hadden gene geerd dan had het volk een stuk minder geweten over het waar om ze niet op de CD moeten stemmen. Maar ach, jullie luis teren toch niet naar het volk. Dus laat maar. Ga maar lekker zitten ruziën over een kosten verslindende verkiezingskrant! Over vier jaar kunnen we weer stemmen. Tot ziens op 2 maart B. Pater, Leiden. Indien u reageert op een ar tikel in deze krant, wilt u dan in uw ingezonden brief de datum vermelden waar op het betreffende artikel werd gepubliceerd? Brieven worden in het al gemeen in deze krant on dertekend met naam en woonplaats. Plaatsing van ingezonden brieven betekent niet dat de redactie het eens is met de inhoud ervan. De redactie behoudt zich het recht voor ingezonden brieven in te korten en plaatsing van brieven te weigeren. Het Rijnsburgse RPF/SGP- raadslid J.C. van der Graaf ver klaarde onlangs dat bloemen veiling Flora kansen dreigt te missen. De reactie van Flora- medewerker P. Kralt van 25 ja nuari in deze krant: Van der Graaf schiet met losse flod ders'. Onderstaand een reactie van de RPF/SGP-fractie. Op 13 januari j.l. besprak de raadscommissie ruimtelijke or dening, economie en volkshuis vesting een analyse van de Rijnsburgse economie met de titel 'Kiezen voor kansen'. De conclusies met betrekking tot de bloemensector zijn weinig verrassend: ruimte bieden aan verdere uitbouw van Flora en handhaving van een regionaal glastuinbouwgebied. Als RPF/SGP-fractie stelden wij vast dat het rapport geen sterkte-zwakte analyse bevat met betrekking tot de bloemen sector, noch verwijst naar even tueel reeds uitgevoerd onder zoek op dit gebied. We missen de notie dat 'de wereld een dorp is geworden'. We kunnen de he le wereld bellen en luchttrans port is de gewoonste zaak van de wereld geworden. Beide vor men van transport worden ove rigens steeds goedkoper. Het is een illusie te veronderstellen dat in een dergelijke wereld de huidige Nederlandse monopo liepositie voor wat betreft de bloemensector, bij ongewijzigd beleid, onaangetast zal blijven. Het is een ijzeren economi sche wet dat ook bloemen in nationaal en internationaal ver band uiteindelijk daar zullen worden gekweekt waar het to taal van de productie- en trans portkosten het geringst is. Gelet op onze hoge arbeidskosten, ons klimaat (kosten voor ener gie en kassen), onze grondprij zen en diepte-investeringen in verband met het milieu lijkt, zonder diepgaand onderzoek, de verwachting gerechtvaardigd dat de Rijnsburgse kwekers het in dat perspectief steeds moei lijker zullen krijgen. Als fractie hebben we inder daad op basis van recente kran- teberichtenuitgesproken dat Flora op oris nogal conservatief overkomt waar het gaat om 'te- leveilen'. De heer Kralt geeft een overzicht van de verschillende verschijningsvormen van deze technologie. Het verheugt ons dat Flora de ontwikkelingen op dit gebied nauwlettend volgt. Thans komen (bijna) alle bloemen nog letterlijk 'voor de klok'. Op basis van wat we heb ben opgemerkt over concurren tiepositie, gevoegd bij de prille ontwikkelingen op het gebied van 'informatieveilen', is op de langere termijn een loskoppe ling tussen logistieke bloemen- stromen en de prijsvorming (i.e. het veilen) niet geheel ondenk beeldig. Naar wij begrepen heb ben is een en ander op de korte termijn niet te verwachten van wege de wijze waarop thans de export is gestructureerd. Juist omdat daar nu nog tijd voor is, dienen de Nederlandse bloe menveilingen te onderzoeken op welke wijze de huidige sterke positie kan worden benut om blijvend de internationale bloe- menstromen te beheersen. Nu het nog kan moeten de overlevingskansen van de Ne derlandse bloemenkwekers in kaart worden gebracht op basis van een sterkte-zwakte analyse. Gelet op de complexiteit van de materie is dit, naar ons inzicht, primair een taak van de veilin gen eventueel in samenwerking met de branche-organisatie. De kwekers (i.e. de leden van de coöperaties) hebben daar recht op! De heer Kralt reageert slecht op één detail uit een samen hangend betoog. Hij bestempelt j onze opmerkingen als 'kretolo- I gie'. Voor wat betreft de tech- i niek van televeilen is dat volko- men terecht. Wat wij echter wil den aangeven is dat er in onze visie voor alle bloemenkwekers zwaar weer op komst is. We be treuren het dat juist een rapport met de veelbelovende titel 'Kie zen voor kansen' slechts de constatering bevat dat van de huidige 172 Rijnsburgse tuin- dersbedrijven er naar verwach ting nog 30 a 40 zullen overle ven. Als de veilingen hun ver antwoordelijkheid voor de pro- j ductiesector niet nemen, kon dit weieens een te optimistische schatting blijken te zijn! (van redactiewege ingekort) Fractie RPF/SGP, Chris van der Graaf en Wim de j Mooij, Rijnsburg. I Wat een blamage om op 31 ja- nuari een dergelijke foto van onze vorstin in uw krant af te drukken. Heeft u niet een flatte rende foto van onze vorstin in I uw archieven? Haal deze er a.u.b. snel uit en i volgende keer zie ik graag een mooie kleurenfoto van haar, j want dat mag toch zeker wel als je 56 jaar bent geworden! Mevr. L Janssen, Leiden. i 1 Tel.nr.: 1. VUL DE BON IN: enveloppe zonder postzegel a. Dagbladuitgeverij Damlate bv Op de enveloppe links boven v Telefoon 071-143545 sp Het Leiderdorps Kamerkoor o.l.v. van Wim van Meeuwen gaf zondag 23 januari een con cert in de Hartebrugkerk te Leiden. Vorige week maandag zocht ik op de pagina Cultuur Kunst naar een recensie van het con cert, dat het Leiderdorps Ka merkoor onder leiding van Wim van Meeuwen op zondag 23 ja nuari heeft gegeven in de Har tebrugkerk te Leiden; tever geefs. Kennelijk heeft uw recensent, die uiteraard niet overal tegelijk kan zijn, gekozen voor de uit voering door het Projectkoor en daarvan genoten. Met mij hebben ruim 200 be zoekers evenzeer genoten; Mo tetten van Poulenc (weinig te horen) en Duruflé, a capella ge zongen op het altaar in een om geving waar deze muziek thuis hoort: adembenemend mooi. Daarna klonk over onze hoof den heen vanaf de orgelgalerij het Requiem van Duruflé, bege leid door Rijk Jansen op het eni ge romantische orgel dat Leiden bezit. Het is wellicht voldoende te melden dat vele luisteraars tot tranen toe geroerd waren 8e door de prachtige uitvoering. Koor, dirigent en de solisten An- 8C ke Zuithoff en Tom Sol kregen cll dan ook een staande ovatie. Een heerlijk concert! Ik had de uitvoerenden graag een mooie recensie gegund. cc Vandaar deze brief. ve di Janny van Nieuwkoop, Leiden. aa Nog een paar maanden; op 1 mei gaan we toch weer buiten zwemmen. Wie had dit vorig jaar gedacht, maar de werk groep 'Zwembad De Vliet moet blijven' heeft het toch voor el kaar gekregen. Toen wethouder Van Bocho- ve ons vertelde dat De Vliet openbleef, waren wij natuurlijk erg blij. Naar aanleiding van het interview in het Leidsch Dag blad van Emiel Fangmann en de leuke foto van Loek Zuyder- duin heb ik, omdat ik begonnen was met handtekeningen, veel telefoontjes, kaarten en een heel mooi bloemstuk van de '7 uur club' gehad. Allemaal nog bedankt! Maar nu gaan we met z'n al len proberen om meer bezoe kers te krijgen, want dat is na tuurlijk nodig en dat kan want het bad blijft van de zomer 's avonds langer open, dus als je de hele dag gewerkt hebt kun je nog lekker even zwemmen. Als u ons wilt steunen en je wilt jezelf lekker verwennen, koop dan een abonnement voor De Vliet, je bent altijd zeker van schoon verwarmd zwemwater! Dat kunnen we van de zee niet zeggen, nu is het gifzakjes en stookolie, een andere keer ligt het vol met teer, als je dan thuiskomt heb je een panne spons en peut nodig om je schoon te maken! Maar als je uit De Vliet komt, ben je lekker schoon, ook door de warme douche en voor de liefhebbers zijn er ook harde koude dou ches en dat is echt waar, wént ik ga als het bad open is elke dag Je kunt er de hele dag doorlo pend terecht en voor weinig geld. Het zwembad wordt hele- j maal opgeknapt, de schilders zijn al druk bezig, de deuren hebben leuke kleuren gekregen, w. dus het wordt een gezellig bad! nf Ik hoop dat ik jullie zo nieuwsgierig naar het bad heb Vi gemaakt zodat wij meer bezoe- M kers krijgen. Het is er altijd ge- sp zellig, dus kom zwemmen in De te Vliet! st Ria Zonneveld, ec Voorschoten, ru dt b£ de leukste/origineelste inzender belonen wij met een fraaie bos rozen en een gratis advertentie in onze nieuwe rubriek "felicitaties met foto".

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 20