Katwijk verdient ferme draai om de oren Geen revanche voor 'schande van Lisse' FC Lisse: lange halen, snel thuis Sport ARC is de kluts kwijt Volendam zet RB voor schut Iedereen weet dat Noordwijk niet degradeert Bonfrère assisteert Westerhof Burgemeester helpt Napoli MAANDAG 7 FEBRUARI 1994 VOLENDAM Net als vorige week na het verlies tegen Marken bleef de kleedkamerdeur van Rijnsburgse Boys lang ge sloten. Binnen bleef het lang muisstil. De 3-2 neder laag bij staartploeg Volen dam gaf allerminst reden tot vreugdevolle uitbarstin gen. Rijnsburgse Boys heeft slecht overwinterd. Binnen twee weken heeft de ploeg de goede positie op de ranglijst te grabbel gegooid. RB heeft nu plaatsgenomen in de grauwe middenmoot. Zo goed als het elftal voor de winterstop speelde, zo slecht acteert geelzwart nu. De ploeg van Rob Kiebert probeert het wel, maar niets lukt. De eerste helft tegen Vo lendam was uiterst slecht van Rijnsburg-zijde. De wijze waarop Edwin Keizer 1-0 aantekende, gaf al te denken. Routinier Richard Hoogervorst leverde het le der pardoes in bij de aal- vlugge spits van Volendam. Voor RB was de achter stand geen reden om beter te voetballen of een stapje harder te lopen. Kansen kwamen er nauwelijks voor de bezoekers. De gelijkma ker van Leon Vonk kwam dan ook als een geschenk uit de hemel. De aanvaller rondde een voorzet van Rob de Ruiter mooi af. In de tweede helft liet Rijnsburg zich van zijn be tere kant zien, al was de vertoning nog weinig in drukwekkend. De 1-2 van Dick Heemskerk, na een een-twee met Steven Fa- ber, was een terechte belo ning voor het wat betere spel. Peter van Duyn had daarna de wedstrijd kun nen beslissen, maar zijn in zet leidde tot niets. Groot was de teleurstel ling bij Rob Kiebert, dat Rijnsburg de wedstrijd toch nog uit handen gaf. Nico Buis en Edwin Keizer profi teerden van onoplettend heid in de geelzwarte de fensie. Kiebert, naderhand: „Dan denk je de wedstrijd in de taste hebben ven dan gebeurt er dit. Volendan scoort tegen uit twee spel hervattingen. We staan ge woon te spalen achterin." Het slotoffensief van RB leverde alleen een op de lijn gekeerde kopbal van Steven Faber. Voor de rest was Vo lendam de meest gevaarlij ke ploeg. Het was aan het goede keeperswerk van Hans Schot te danken, dat de achterstand niet verder opliep. Volendam-Rijnsburgse Boys 3-2 (1-1). 10. Keizer, 34. Vonk 1-1,6-1. Heemskerk 1-2, 73. Buis 2-2, 76. Keizer 3-2. Toeschouwers 500. Scheidsrechter De long Katwijk verdiende zaterdag een ferme draai om de oren. De ploeg van trainer Cees Guyt speelde matig bij degradatiekandidaat Rozenburg; kwam desal niettemin op een 0-2 voor sprong, maar gaf die in de slotminuten ook nog eens weg: 2-2. Een landskam pioen onwaardig. Redenen genoeg voor een kritische beschouwing, maar die viel niet uit de mond van Cees Guyt op te tekenen. ROZENBURG De oefenmeester brengt de les sen van zijn voorganger Arie La gendijk in praktijk. De Leidse nestor nagelde zijn discipelen openlijk aan de schandpaal. Guyt: „Natuurlijk heeft iedereen kunnen zien dat het niet denderend was. 'Dat we ook nog eens dom in de laatste minuut een punt verspelen. Daarover zullen we komende week intern spreken. Wat Guyt nog het meest er gerde dat Katwijk niet optrad als collectief. Vanaf het moment dat zijn voorganger aan de slag ging op De Krom is collectief het toverwoord. Maar van het 'samen sterk' gevoel was bij Ro zenburg weinig te bekennen. De ploeg voetbalde op de auto matische piloot en toonde zelfs arrogante trekjes. Het scorever loop gaf daar ook aanleiding De eerste de beste inspanning op het schitterend gelegen sportpark West leverde direct resultaat op. Kees Krayenoord leverde een standaard voorzet op, Marco de Ridder kopte de bal door naar de bij de tweede paal opgestelde Hans Zwaan, die met een droog tikje de 0-1 verzorgde. Een doelpunt uit het boekje. De gedachte dat degra datiekandidaat Rozenburg een 'eitje' zou worden, vatte snel post bij de Katwijkers. Katwijk in gewone doen had de gehavende thuisploeg, zon der de snelle aanvaller Ronald Vermeulen, volledig van de mat gespeeld, maar zaterdag werd het aanvankelijk aangeslagen Rozenburg de gelegenheid ge gund om weer terug in de wed strijd te komen. Met name vete raan Eddy Ridderhof (38) kreeg zijn elftal weer in het juiste spoor. Dat kon omdat beurte lings Kenneth Braaf en Henry Pouw de ex-prof van Excelsior de gelegenheid gaven te excelle- refT. Tot veel kansen leidde dat (nog) niet, maar de speldeprik- jes van Ridderhof en Danny Kuppen gaven te denken. Óndanks het plichtmatige spel, waren de beste kansen voor de landskampioen. Het zegt iets over de bijzondere klasse die het elftal nog altijd in zich herbergt. Maar ook op het onderdeel scoren gaf Katwijk niet thuis, hoewel Hans Zwaan met een kopbal op de kruising vlak voor rust dicht bij een tref fer was. Carlo van Zeist zorgde een minuut na het theeinter mezzo wel voor 2-0. En dat ge beurde weer uit een standaard situatie. Krayenoord nam op links een corner, Pim Langeveld kopte bij de eerste paal door en Van Zeist knikte een paar meter verderop binnen. Daarna kregen de oranjehem den nog volop mogelijkheden op 3-0 en meer. Maar aan alles was te merken dat Katwijk Kat wijk niet was. De scherpte was er niet. Voorin niet, op het mid den en ook achterin niet. Een kwartier vond Jojan van Dok- kum, op aangeven van Jan Wil lem Beukei, het eerste gaatje. In alle vrijheid mocht hij de hoek naast Teun van Duyvenbode uitzoeken. Katwijk liet die tegenvaller ge laten over zich heen komen. Aanvoerder Henk Langemaat spoorde zijn ploeggenoten ver baal aan tot meer arbeid, maar de waarschuwing was gericht aan dovemansoren. Rozenburg rook bloed en bemachtigde drie «minuten voor het laatste signaal van arbiter Harinck de verdien de prooi. Jan Willem Beukei, hij voetbalde vorig seizoen nog in de afdeling bij Blanburg, rondde beheerst voorbereidend werk van uitblinker Roderik van Ze venbergen af. Eigen schuld, dik ke bult. Ondanks de tegenvaller en ondanks met magere spel bleef Cees Guyt de nuchterheid zelve. „Zo'n wedstrijd zit er wel eens tussen. Ik kan alleen maar respect hebben voor mijn ploeg. We hebben 23 punten uit 14 wedstrijden. Dan heeft het toch geen enkele zin om hectisch te doen na zo'n wedstrijd. Volgen de week Volendam thuis en dan gaan we er weer vol tegenaan." Arie Lagendijk had het niet beter kunnen zeggen. Rozenburg - Katwijk 2-2 (0-1). 5. Zwaan 0-1, 46. Van Zeist 0-2, 72. Van Dokkum 1-2, 87. Beukei 2-2. Toe schouwers 1000. Scheidsrechter Ha rinck. Geel: Braaf (derde boeking) en Pouw (Katwijk), Kuiper en Hecker (Ro zenburg). Katwijk: Van Duyvenbode; De Kroon, Pouw, Langemaat, Van Zeist; Braaf, Langeveld, Van der Plas; Krayenoord, Zwaan, De Ridder. ARC heeft ook tegen Marken geen potten kunnen breken. De Alphense Racingclub gleed op het schiereiland met 2-0 onder uit. Het betekende de derde achtereenvolgende nederlaag voor de zwalkende pupillen van Wim van Zwam. Pal voor de winterstop 'walste' ARC thuis nog met 4-0 over de eilandbewoners. Maar de ploeg van Marken trainer de Waal had zijn lesje van toen goed bestudeerd. Vanaf het begin wer den de Aiphenaren, zonder Lammers (geschorst). Bos en Hoogendoorn( beiden geblesseerd), veelvuldig op eigen helft teruggedrongen. Terwijl de bezoekers aanvallend een uiterst moeizaam openingsstart kenden, sneed de gastheer keer op keer door de weifelende defensie. Het leidde tot hectische tafe relen voor het doel van Remco Tuinenburg. Maar de Alphense sluitpost hield zijn ploeg keer op keer met formidabele reddin gen op de been. Echter na twintig minuten moest hij toch buigen omdat er op het middenveld een gapend gat ontstond waarvan Marken spits Teerhuis met een fraaie stiftbal handig profiteerde: 1-0. Het ijverige Marken sloeg pal voor de eerste rondgang voor de tweede maal toe. Weer was het chaos troef in het hart van de verdediging. Nu was het Weehuizen die uitblinker Tuinenburg het nakijken gaf. Na de pauze kwam ARC weer tot redelijke da den. Slechts Rody van der Vlist kwam na een snelle uitbraak dicht bij het vijandelijk doel, maar hij 'vergat' het leer op zij te schuiven naar de geheel vrijstaande Leunissen, zodat deze kans onnodig verkwanseld werd. Marken - ARC 2-0 (2-0). 20. Eric Teerhuis 1-0, 45 Wrehu rechten Kreileman. Toeschouwers: 300. Geel: Kooy (ARC) Quick Boys deelt met Excelsior KATWUK CHRIS HARTMAN Op de inzet van de spelers van Quick Boys viel zaterdag weinig aan te merken. De Katwijkers wilden zich in de eigen duinpan duidelijk revancheren voor de 'schande van Lisse'. Dat het du el met het eveneens tot de sub top behorende Excelsior on danks al die goede bedoelingen slechts een punt opleverde, was te wijten aan domme pech, ma tig afwerken en een goede Maassluise doelman. Om met de domme pech te beginnen: tot drie keer toe stond het houtwerk rond doel man Robert van de Broecke Katwijks succes in de weg. De eerste keer dat de Maassluise sluitpost kon knipogen naar het engeltje op de lat was in de vijf de minuut. Op aangeven van Gert Aandewiel kopte Hans van der Plas op de dwarsligger. De eerste symptomen van een ma tige afwerking vertoonde Jaco van der Hoeven. Hij schoot in kansrijke positie naast. Bijge staan door Martin de Waard nam Quick Boys even later toch de leiding. De Excelsior-verdediger be oordeelde een verre trap van Van der Hoeven verkeerd, waar door Aandewiel Martin Steen voorden in stelling kon bren gen. De lange Amsterdammer faalde niet. Dat laatste kon niet gezegd worden van Fred Kan bier, Edwin Otte en opnieuw Van der Hoeven. Zij verschenen in scoringspositie, maar zagen hun inzetten naast of over het doel gaan. Ook Excelsior deed leuk mee. Het verstopte zich niet en was bij counters in de slotfase van de eerste helft en kele keren dicht bij de gelijkma ker. Kort na de doelwisseling werd het 1-1. Door een fout van Floor van Duijn kon Excelsior op rechts een aanval opzetten. Ma- rinus Dijkhuizen trok de bal voor, Marco Ruwaard kwam ten kopbal. Nadien speelde de strijd zich hoofdzakelijk op de Maas sluise helft af. Kansen creeerde Quick Boys voldoende, ze wer den alleen niet verzilverd. Zo raakten Floor van Duijn en Steenvoorden de paal, miste Kanbier voor een leeg doel en toonde doelman Van de Broec ke zijn kwaliteiten bij schoten van Steenvoorden en Ótte. dediger De laatste zeven minuten diende Excelsior met tien man vol te maken omdat Gert Jan Vreugdenhil vanwege een twee de gele kaart naar de kant was gestuurd. Aande wiel en Otte ver- zuimden in deze periode Quick Boys aan de win nende goal te hel pen door in vrije positie naast en over te schieten. Quick Boys-trainer Van der Zee: „Ik kan mijn spelers niets verwijten. In tegenstelling tot een week eerder is er strijd geleverd. Jammer dat de scherpte voorin ontbrak. Want dit soort wedstrijden moet je natuurlijk gewoon win- Quick Boys-Excelsior Maassluis 1-1 (1-0). 17. Steenvoorden 1-0, 51. Van de Roer 1-1. Gele kaart: Vreugden hil (2), Van Duyl, Dijkhuizen (allen Ex celsior). Rode kaart: Vreugdenhil. Scheidsrechter: De Ruijter. Toeschou wers: 1800. Quick Boys; Ruwaard; Rog, Heeringa, Invaller Mark Ens van FC Lisse is gevloerd door Jeffrey Stolk. foto loekzuyderduin NOORDWUK WILLEM SPIERDÜK De buitenwacht weet het zeker, Noordwijk degradeert niet. „Deze ploeg is gewoon te goed om te degraderen", luidt de al gemene opinie. Noordwijk-trai- ner Henny Schipper houdt er een andere mening op na. „Ik vind het gevaarlijk om te roepen dat wij er wel inblijven. We heb ben nu twee wedstrijden achter elkaar goed gespeeld en twee keer geen punten gepakt." Noordwijk speelt al sinds de op richting van de eerste klasse in het begin van de jaren '70 in de hoogste afdeling van het zater dagvoetbal. Oud-bestuurder Spaanderman kan zich met moeite herinneren dat zijn ver eniging een stapje terug moest doen. „Dat zal een jaar of veer tig geleden zijn." Zover zal het volgens de meeste mensen niet komen. John Eelman, die 17 jaar trainer was bij de Noordwijkse club: „Ik durf er heel wat geld op te zet ten dat Noordijk niet degra deert. Het moet de ploeg alleen even meezitten. Noordwijk heeft een wat mindere periode nadat twee jaar geleden vier spelers door het betaalde voet bal werden weggehaald." Oudgediende Geert-Jan Bak ker, die ook de succesjaren van zijn club meemaakte, sluit uit dat Noordwijk het volgend sei zoen een klasse lager moet pro beren. „Vorig jaar.waren we ook wat afgezakt en hebben we de zaken met een goede serie weer recht gezet. Dat gaat dit jaar ook ge beuren. Zeker als we spelen zoals we tegen FC Lisse hebben gedaan." Ruud Bröring, die de Noord wijkse selectie volgend seizoen onder zijn hoede heeft, maakt zich evenmin zorgen om degra datie. „Ze moeten zo lekker blij ven voetballen. Dan komen de punten vanzelf Noordwijk-trainer Henny Schipper is het meest pessimis tisch. „We hebben tegen FC Lis se toch weer een knauw gehad, want we speelden goéd en pak ken geen punt. Natuurlijk heb ben wij geen ploeg om te degra deren, maar als je de punten niet binnenhaalt, wordt het las tig. Je krijgt een beetje het ge voel over je dat de bal er bij jou via de binnenkant van de paal ingaat en bij de tegenpartij via de binnenkant van de paal er- Noordwijk moet oppassen na weer nederlaag Lange halen, snel thuis. Het is eigenlijk de speelstijl niet van FC Lisse-trainer Ruud Bröring. Maar de man die volgend jaar Noordwijk onder zijn hoede heeft wilde - op een slecht veld - 'persé niet verliezen' in het duel met zijn toekomstige club. Dat gebeurde dan ook niet. Brörings ploeg haalde zelfs gelukkig twee punten weg uit Noordwijk: 0-1. Die ploeg komt na deze neder laag gevaarlijk dicht bij de rode streep terecht. Bij FC Lisse was er zaterdag weer een cruciale rol weggelegd voor Bert van Duyvenbode. De voormalige speler van Stormvo gels en Telstar werd vlak voor de winterstop door Bröring uit de centrale verdediging wegge haald en in de spits geposteerd, omdat Mark Ens niet in vorm was. Vorige week maakte Van Duyvenbode er drie tegen Quick Boys, tegen Noordwijk legde hij de bal met het hoofd panklaar neer voor Rene Ras, die in de 33ste minuut van dichtbij kon inschieten. Telstar haalde hem jaren ge leden bij Stormvogels weg als spits. In de eerste divisie kreeg hij hij van de toenmalige trainer in IJmuiden, Niels Overweg, een kans in de verdediging, toen Jerry de Jong werd verkocht. De 28-jarige Velserbroeker is nu aan zijn tweede seizoen bij FC Lisse bezig. Het maakt Van Duyvenbode zelf niet veel uit waar hij speelt. „Nadeel is wel dat je in de aan val zo afhankelijk bent van de aanvoer van achteruit. Je bent soms niet zoveel aan de bal". Daar komt volgens de speler van FC Lisse nog bij dat de ruimte voor een aanvaller in de eerste klasse van het zaterdag voetbal kleiner is dan in de eer ste divisie. „Ik heb daar eigen lijk geen verklaring voor. Mis schien omdat er in deze klasse meer op karakter wordt ge speeld." Karakter moet ook Noordwijk de komende weken in de strijd brengen, want de ploeg van trainer Henny Schipper staat maar drie punten van de onder ste plaats verwijderd. Tegen Lis se ging Noordwijk vanuit een gesloten defensie van start, in de hoop dat de snelle spitsen Scheurwater en Pitti voor ge vaar konden zorgen. Beide aan vallers kregen ook elk een goede kans op de openingstreffer. Scheurwater kwam alleen voor de keeper maar schoot te slap en en Pitti deed de bal naast het doel van Werner Kooistra be landen. Echt veel dreiging ging er ver der niet uit van de Noordwijk- voorwaartsen. Dat was in de tweede helft heel anders. Schip per bracht aanvallers Frank Aboikoni en Fred Bloem in de ploeg en koos daarmee van een zeer aanvallend concept. Dat le verde toch niet al te veel kansen op. Scheurwater kwam een keer vrij voor het Lissese doel, maar schoot tegen de doelman op. FC Lisse kwam nog een keer goed weg toen Aboikoni over de knie ging bij een van de verde digers van FC Lisse. Scheids rechter Don zag er geen over treding in, maar na afloop ga ven zelfs spelers van Lisse toe dat hun ploeg op dat moment goed wegkwam. Door de coulantie van de ar biter en het puntverlies van Kat wijk werd het toch nog een mooie middag voor FC Lisse. Bröring rekent zijn ploeg zeer nadrukkelijk bij de kansheb bers. „Katwijk heeft misschien meer in huis, maar wij zijn ze ker titelkandidaat. e 0-1 (0-0.33. Ras n, Smit (Aboikoni), Verdonkschot (Bloem), Van Houten, De Ridder, Stolk, Smits, Bakker, Scheurwater, Pitti. Kooistra, Vermeulen, Spruyt DEN HAAG ANP Jo Bonfrère is teruggekeerd als assistent-trainer van Nigeria. Hij gaat in Afrika werken ónder su pervisie van technisch directeur Clemens Wester hof. Na Saudi-Arabië (Beenhakker/Jansen) en Nederland (Advocaat/Israël) is Nigeria daarmee de derde WK-deelnemer met een volledig Neder landse technische staf. Tussen 1990 en 1992 was Bonfrère ook al werk zaam met Westerhof in Nigeria. De oud-speler van onder meer MW was daarna actief in België, bij Verbroedering Geel. Hij zal in elk geval tot en met de wereldtitelstrijd in de Verenigde Staten deel uit maken van de technische staf van Nige- Inr t al wacht het land een ander belangrijk Jat om de Afrika Cup in Tunesië. NAPELS SIP De voetbalclub Napoli is voor lopig gered. Na tussenkomst van de burgemeester van Na pels, de voetbalbond en zelfs het Nationaal Olympisch Comi té van Italië is ruim dertig mil joen gulden beschikbaar gesteld voor de in de hoogste afdeling uitkomende vereniging. Voorlopig kan de voormalige werkgever van Maradona daar mee verder. De problemen zijn echter nog lang niet volledig op gelost. De totale schuld van de oud-Kkmpioen bedraagt rond de 90 miljoen gulden.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19