Ajax laat zich niet meer verrassen PSV rond met talent Zé Elias 'Interland' leeft pas laatste minuten op Sport Feyenoord schadevrij uit affaire Van der Vlies wel; Zwolle en Timmer niet DONDERDAG 3 FEBRUAR11994 'Leidse' talenten mogen stage volgen Amsterdam Veertig jeugdige sporters en coaches werden giste ren door het Leo van der Karfonds verblijd met de mededeling dat op kosten van het fonds een stage kan worden gevolgd. On- ider hen drie talenten uit de Leidse regio: judoka Tamara Meijer uit Alphen a/d Rijn, rugbyer Tim Lips uit Wassenaar en schaker .Erik van den Doel uit Leiden. Bax verspeelt kostbaar punt Dordrecht» De zaalvoetballers van Bax verspeelden gisteravond i een kostbaar punt. In Dordrecht bleef de Voorhoutse formatie tegen degradatiekandidaat IFD op 3-3 steken. Hennie Koet voor kwam in de slotfase nog net een nederlaag. Bax was het duel overigens wel goed begonnen. Mario Faber en Patrick Scheur water schoten de Voorhouters in het eerste deel naar een 2-0 voorsprong. Masefield weer terug bij Lisse lisse Keith Masefield heeft deze week weer meegetraind met de selectie van FC Lisse. De ex-prof van Haarlem verliet de club 'eind vorig jaar omdat hij niet in het tweede wilde voetballen. Masefield vroeg overschrijving aan naar de Haarlemse vierde- ]klasser DIO, maar de KNVB verleende geen toestemming. Waar na Masefield alsnog eieren voor zijn geld koos. Peter de Waal blijft bij Marken leiden Peter de Waal blijft ook volgend seizoen verbonden aan zaterdageersteklasser Marken. De inwoner van Abcoude be hoorde tot de kandidaten voor de trainersfunctie van FC Lisse. Twee hoofdprijzen Apolloschool leiden De Apolloschool heeft op het jaarlijkse zaalkorfbal-toer- nooi voor Leidse basisscholen twee hoofdprijzen gewonnen. Bij groep 7 waren de Apollo's in de finale tegen Roomburg opper machtig (8-2), maar bij groep 6 hadden zij strafworpen nodig om de Telderschool te verslaan. Roomburg won bij groep 8, de Pacellischool bemachtigde bij groep 5 de eerste plaats. Parma mist drie verdedigers tegen Ajax milaan Parma heeft zich via een 2-0 zege op AC Milan verras send verzekerd van de Europese Super Cup, maar houdt een na re smaak over aan het tweede duel tegen AC Milan. De tegen- stander van Ajax in de kwartfinales van de Europa Cup voor be kerwinnaars mist in het eerste treffen tegen de Amsterdammers bijna de volledige achterste linie door schorsingen. Gewonden bij 'beleg' huis Maradona moreno Zeker vijf journalisten zijn gewond geraakt toen zij werden beschoten vanuit het huis van Diego Maradona. Volgens sommigen was de voetballer mogelijk zelf de schutter. Marado na (33) maakte dinsdag bekend dat hij er de brui aan geeft bij de Argentijnse club Newell's Old Boys en trok zich vervolgens terug in zijn buitenhuis in Moreno. Journalisten en fotografen beleger- den het huis om een reactie van Mgradona los te peuteren. Ver volgens werd vanuit het huis met een buks geschoten, waarbij vijf journalisten door hagel werden getroffen. Amsterdammers kloppen RKC; NAC verslaat Roda JC npa-verslaggever Zo'n koude, verloren woensdag avond in februari. In een hou ten hok, waar met heel veel du wen en trekken zesduizend kij kers in gepropt worden. Precies de ambiance waar Ajax zo'n hartgrondige hekel aan heeft. Op deze akkers verspeelden de Amsterdammers steevast het landskampioenschap. Tijden veranderen. Ajax zal nooit van de Nederlandse dorpsclubs gaan houden, maar is de klein tjes wel gaan waarderen. Daar om was ook RKC in het inhaal- duel van gisteravond kansloos (0-3). Het zal wel toeval zijn. Feye- noord, de club die vorig seizoen zo goed op de kleintjes lette, verloor zondag een punt. Ajax, dat nog wel eens weg wilde dro men, pakte er twee. In beide ge vallen heette de tegenstander RKC. Het verschil was opmerke lijk. Ajax geeft niets meer weg. Of de tegenstander nu uit Rotter dam, Eindhoven, Leeuwarden of Waalwijk komt. De Amster dammers kunnen zich ook geen misstap permitteren. Vijf wis sels schuiven wekelijks ongedu rig heen en weer op de bank. Wachtend, hopend. Ze houden elf veldspelers messcherp. De grootste concurrent van een Ajacied is.... een Ajacied. Gisteravond was technisch directeur Louis van Gaal niet te spreken over de inbreng van Finidi George. Dan Petersen was wel op dreef. Clarence See- dorf was al voor de wedstrijd te gen RKC uit de eerste elf ver bannen. Stefan Pettersson speelde zoals altijd, verdienste lijk. Marco Overmars, licht ge blesseerd, stond zijn plaats in de slotfase vrijwillig af aan Peter van Vossen. De Zeeuw mocht weer wat kilometers maken. John van den Brom zat een wedstrijd schorsing uit. Tarik Oulida maakte indruk op zijn plaats. Voor het eerst dit sei zoen viel rugnummer vier ook daadwerkelijk op. „Redelijk", was het veel te har de oordeel van Van Gaal. Oulida speelde uitstekend. De Marok kaan met het Nederlands pas poort wordt echter al jarenlang heen en weer geslingerd door twee trainers. Johan Cruijff had het broekie als coach van Ajax al in de peiling. De frele Marok kaan deed 'Jopie' aan zichzelf denken, toen hij nog gewoon uit Betondorp kwam. De trainer vertrok, maar de herinnering aan Oulida bleef. Zelfs vanuit Barcelona snapte hij er niets van dat de middenvelder het bij Ajax toch maar niet maakte. Louis van Gaal voelde zich aan gevallen. Het zal wel toeval zijn dat de twintigjarige in deze trai- nerstwist nauwelijks aan de bak kwam. Oulida scoorde gister avond en gaf er één, de mooiste, aan. Hij bewees niemands ge lijk, alléén zijn eigen klasse. De linksbenige middenvelder heeft misschien een minpuntje: hij is eigenlijk net iets te goed voor die plaats. Ajax moest vooral geduld hebben in Waalwijk. RKC zat bijna massaal bij doelman Teeuwen op schoot. De tegen stoten, via Marco Boogers, wa ren gevaarlijk. Het kwam Rijk aard op zijn vierde kaart te staan. Het gaatje in de verdedi ging van RKC werd gevonden. Door een oud-Ajacied. Finidi le pelde de bal de doelmond in, Hans Werdekker sprong om hoog en schampte de voorzet. Een mooie 'assist' voor het doelpunt van Rijkaard, die dankbaar raak kopte: 0-1 'Naar Veure' 'Naar veure, schreeuwde een supporter, waarschijnlijk van RKC, en de Waalwijkers deden een stapje in de goede richting. Het was precies dat beetje ruimte dat Ajax nodig had. Een kwartier na rust kon Litmanen, als een schaduw gevolgd door Valk, de bal terugleggen. Oulida werd minder scherp gedekt en schoot raak (0-2). Ook 'wisselspelers' kunnen mooie acties maken. Ajax' der de doelpunt was zo'n voor beeld. Petersen en Oulida de den de leuke dingen op de rand Frank Rijkaard blijft Ramon van Haaren van RKC de baas en zet Ajax koppend op 1-0. van het strafschopgebied, Mare Overmars haalde opvallend koel Er zit bij Ajax dit maar een ding tegen; alles zit mee. Petersen, Van Vossen, Ou lida, ze waren allen maanden lang geblesseerd. Precies op het moment dat de drie weer 'gere pareerd' zijn, valt plotseling er gens een speler met vormverlies uit. Zo blijft iedereen scherp. Bijna iedereen. Na de tweede wissel sjokte Stanley Menzo met een stapeltje trainingspakken naar de uitgang. Voor de reser vedoelman is een seizoenkaart op de bank gereserveerd. Hoe wel, werd Edwin van der Sar niet voor de tweede keer deze week op een onzekerheidje be trapt? NAC wint Een eredivisiewedstrijd in retro spectief. NAC won gisteravond met 2-1 op Kaalheide bij Roda JC zoals Roda JC bij de sei zoensopening aan de Bredase Beatrixstraat: vloeiende coun ters tegen een aanvalslustige thuisploeg. Zoals Roda JC en NAC dit sei zoen voetballen is niets zeker. De meeste van hun wedstrijden zijn leuk. Lang niet altijd even goed, meestal wel volgepropt met momenten in de 16-meter- gebieden. Dat NAC won lag aan het vleugje afgedwongen geluk. Za terdag tegen FC Twente (2-1 winst) was dit reeds te zien, gis teren tegen Roda JC stond op nieuw elke speler op het juiste moment op de goede plaats. Dat Roda JC verloor lag aan het vleugje opgelopen tegen slag. Zaterdag bij Go Ahead Eagles (1-3 verlies) was dit reeds te zien, tegen NAC ontbeerde elke speler net die finesse die er wel is in geval van vorm. Zo werd in de 4e minuut, toen de revelatie van de eerste competitiehelft agressief open de, een treffer van Huiberts af gekeurd op het randje van bui tenspel; net wel of net niet? Grensrechter Kloeg vlagde nochtans zeer beslist. Bij de eerste twee uitbraken bracht NAC de stand op 0-2. Eerst strafte Remie een fout van Van Galen af en tikte Lammers 0-1 in. Van Hooydonck kreeg 0- 2 zo maar aangeboden door een mistrap van Luypers. Vrijwel identiek kwam Roda JC in au gustus in Breda aan drie treffers na een 1-0 achterstand. Met 4- 4-2 was de uitploeg telkens win nend tegen de 4-2-4 van het thuisteam. Gezien het gebode- ne was er overigens geen enkele reden de verdedigende uit gangspositie heilig te verklaren. Op Kaalheide werd de span ning tijdig gered. Van de Luer maakte nog voor rust 1-2 op een slim passje van Babangida. Beide ploegen hadden in de rust genoeg reden nieuwe moed te verzamelen. De partij bleef ook in de twee de helft amusant, Roda JC bleef aandringen, NAC gevaarlijk uit breken. Eerst keerde Karelse buiten het strafschopgebied een schot van Babangida. Met de borst of met zijn armen? Scheidsrechter Sterk zag er geen overtreding in, hield de rode kaart op zak. In de 64e minuut haalde spits Van Hooydonck een inzet van Van Hoogdalem van de lijn, in de rebound kopte Van Hoogdalem de bal tegen de kruising. Een vleugje geluk voor de een, pech voor de ander. Dat was de omgekeerde wereld op Kaalheide. Geen enkele speler van Feyenoord wordt vervolgd in de zogenoemde Helderse affaire. De Alkmaarse offi cier van justitie mr. Van Riel ziet wegens gebrek aan bewijs af van vervolging. Aanleiding tot het justi tieel onderzoek was een vechtpartij waarbij een spe ler van het Helderse elftal een gebroken kaak opliep. Dat gebeurde op 29 juli vo rig jaar tijdens een oefen duel tussen Feyenoord en het Helderse elftal. Van Riel heeft de zaak volgens een verklaring van persofficier Gelissen giste ren na een 'uitvoerig en zorgvuldig onderzoek' moeten afsluiten. Van Riel betreurt dat, omdat nu on duidelijk blijft welke speler van Feyenoord verantwoor delijk is voor de klap waar bij een Helderse speler een gebroken kaak opliep. Vanaf het begin stond niet vast welke Feyenoorder de klap heeft uitgedeeld. Een aantal getuigen meen den dat Van Gobbel de da der was. Feyenoord zelf liet de tuchtcommissie van de KNVB schriftelijk weten dat het om Esajas ging die zich ,,in een bedreigde situatie had verweerd en niet te we ten te hebben geslagen." Tevergeefs probeerde Van Riel de videoband te achterhalen die de Alk maarse amateurfilmer Her man Ackermann van het incident maakte. Bij een huiszoeking werden welis waar videobanden in beslag genomen, maar de film van de vechtpartij was niet meer aanwezig. „Daardoor is eigen waarneming van de gebeurtenissen niet moge lijk gebleken," aldus de ver klaring van persofficier Ge- lissen. Eindhovenaren willen tweede Braziliaan eindhoven/sao paulo henri van der steen De transfer van Zé Elias is rond. PSV en Corinthians zijn het eens geworden over een trans ferbedrag van 2,7 miljoen gul den. Volgende week komt de 17-jarige Braziliaan naar Neder land om een contract bij de Eindhovense club te tekenen. Intussen werkt PSV aan de transfer van een andere Brazi liaan, de 21-jarige spelmaker Ri- valdo Vitor Ferreira. Wat de jonge Zé Elias betreft kan de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal (SABV) nog wel roet in het eten gooien. Volgens de nieuwste, afgelopen decem ber opgestelde, criteria kan er reglementair geen positief ad vies worden uitgebracht aan het Centraal Bureau voor de Ar beidsvoorziening (CBA) als het om Zé Elias gaat; alleen spelers boven de 18 komen nog voor een werkvergunning in aanmer- king. Ook aan een bijkomende eis voldoet Zé Elias niet: voetballers uit landen die niet tot de EEG behoren moeten de voorafgaan de twee jaar ook in minstens 50 percent van de A-interlands van hun land hebben gespeeld. Volgens voorzitter Cees Pot van de SABV ligt hier inderdaad een probleem. „Als je de criteria volgt is het dus nee. Tenzij het blijkt te gaan om een uitzonder lijk talent, iets heel bijzonders. Dan schuiven we de formele re gels natuurlijk terzijde." Uitzondering Uitzonderingen worden immers onverkort erkend en zonder probleem van een arbeidsver gunning voorzien. De vraag is hoe bepaald kan worden wie een uitzonderlijk talent is en wie niet. De 17-jarige Nwankwo Kanu moet zo'n uitzonderlijk talent zijn; hij kreeg eind vorig jaar toestemming een contract te tekenen bij Ajax. Frank Arnesen verwacht dat ook Elias wordt erkend als iets bijzonders. „Iedereen van ons die hem heeft gescout is posi tief, unaniem. In Brazilië zelf wordt hij gezien als een van de grootste talenten van het land. Zagalo, de oud-bondscoach die nu de bond adviseert, noemde hem een kanjer. Ik kan me dus niet voorstellen dat hij geen ar beidsvergunning zou krijgen. We hebben het niet over een jongen uit Luxemburg. We heb ben het over een hele jonge speler die nu al een basisplaats heeft bij een topclub in het grootste voetballand ter we reld." Misschien dat Arnesen buiten de waard rekent. Zélfs in het ge val de SABV een positief advies geeft, is een werkvergunning nog niet gegarandeerd. Het CBA was niet voor niets zeer tevre den over de nieuwe criteria zoals die door de Stichting Ar beidszaken zijn opgesteld. Di recteur Ab Dieben van de SABV: „Je moet het CBA niet onder schatten, zeker niet nu het voornemen is uitgesproken het beleid nog eens te verscherp- Intussen werkt PSV aan een tweede Braziliaanse transfer. Het oog is gevallen op de 21-ja rige Rivaldo, net als Zé Elias een speler van Corinthians. Rivaldo is overigens eigendom van een kleine club, Mogimirin, maar was de afgelopen zes maanden verhuurd aan het grote Co rinthians. Rivaldo Rivaldo is een grote, maar snelle en complete aanvaller. In de cember maakte hij zijn debuut voor de nationale ploeg in een interland tegen Mexico. Brazilië won met 1-0, doelpunt: Rivaldo. De - net als Zé Elias - linksbeni ge Rivaldo was de ster van de avond; bondscoach Carlos Al berto Parreira neemt hem ook vrijwel zeker op in de Brazi liaanse selectie voor het WK. Frank Arnesen wilde gister avond niet te veel zeggen over het feit dat Rivaldo de nummer 10 is die PSV nog zoekt. „Hij is een nummer 10 ja, Rivaldo staat bij ons op de lijst. Maar of hij interessant is voor ons en of hij haalbaar is..." Dat laatste voor behoud maakte Amesen omdat PSV in de slag moet met twee clubs. Gistermorgen tekende Ri valdo immers een nieuw con tract van zes maanden bij Co rinthians, nadat die club en Mo gimirin het eens waren gewor den over een nieuw huurcon tract. Koop bleek niet tot de mogelijkheden te hehoren voor Corinthians; Mogimirin vroeg vier miljoen dollar voor Rivaldo. )en haag govert wisse ^pa-verslaggever Het NOC*NSF heeft sprinter Ni co van der Vlies aangewezen voor de Olympische Winterspe len. De sprintsters Sandra Zwol le en Marianne Timmer daaren tegen moeten thuisblijven. Flet drietal voldeed het afge lopen weekeinde tijdens de WK sprint in Calgary aan de olympi sche limiet op de 1000 meter, lubel derhalve op de Canadese ijspiste. Het NOC*NSF temper de echter de feeststemming door niet meteen de Hamar-tic- kets klaar te willen leggen. De nationale olympische bond vond de prestaties, ondanks het halen van de limieten, van een erg mager gehalte. Van der Vlies en Zwolle eindigden in Calgary als 20ste, Timmer als 23ste. Het NOC*NSF meent, dat er een reële kans op een plaats bij de eerste acht tijdens de Winter spelen moet zijn. Na beraadslaging kreeg Van der Vlies gisteren het groene licht. Met zijn 1.14,06 (14e plek) op de 1000 meter was hij een halve seconde verwijderd van de achtste positie op het WK. Jan Loorbach namens het NOC *NSF: „We moeten niet uitslui ten, dat hij in Hamar bij de eer ste acht eindigt. Daar is bij ons geen twijfel over. Daarom ver dient Van der Vlies een startbe wijs. Met Zwolle en Timmer ligt dat anders. Gezien hun resulta ten in Calgary hebben zij geen kans om straks de eerste acht te halen." Het bericht over de afwijzing kwam bij Sandra Zwolle hard aan. De Friezin, op het WK op de 1000 meter 20e en 21e, is het niet eens met de beslissing. „Het NOC'NSF meet met twee maten. Waarom wij niet en Van der Vlies, Aaftink en Loef wel. Dat wij geen kans maken op de eerste acht, okee. Maar dat geldt ook voor de anderen. Als je zo redeneert, mag alleen Ge rard van Velde naar Hamar. Loef eindigde in Calgary ook achterin, maar omdat hij twee maanden Jerug tweehonderdste binnen de limiet zat, mag hij wel. Van der Vlies gaat, omdat hij slechts een halve seconde van de nummer acht verwijderd was. Dat lijkt me een enorm gat. Nee, de argumenten kloppen niet. Ik vind dit waardeloos. Maar wat kun je er tegen doen? Niks toch", aldus de regerend marathon-kampioene van Ne derland. Of ze straks, als 'haar' olympi sche 1000 meter wordt verre den, voor de TV kruipt, waagt Zwolle te betwijfelen. „Daar moet ik eens hard over naden ken. Ik ga dan misschien liever op Thialf een stukje schaatsen." Selectie Het aantal Nederlandse sporters bij de Olympische Winterspelen in Lillehammer (12-27 februari) is nu gelijk aan de ploeg van twee jaar geleden in Albertville: 23. Onder hen bevinden zich dertien schaatsers, zes short trackers, drie bobsleeërs en een freestyle-skiër. Schaatsen, mannen: Rintje Ritsma, Falko Zandstra, Bart Veldkamp, Arjan Schreuder, Jeroen Straathof, Martin Hers man, Gerard van Velde, Arie Loef, Nico van der Vlies; vrou wen: Carla Zijlstra, Annamarie Thomas, Tonny de Jong en Christine Aaftink. Shorttrack, mannen: Eric Duyvelshoff; vrouwen: Sandy Hak, Priscilla Ernst, Esmeralda Ossendrijver, Penelope di Lella en Anke-Jannie Landman. Bobslee: Rob Geurts, John Drost en Robert de Wit. Freestyle-ski: Michiel de Rui- pas als de korfbalwedstrijd bijna is gespeeld, komt er wat leven in de Vijf Meihal. Ér wordt de laatste tien minuten [rij snel achter elkaar gescoord. Het publiek juicht, een beetje, het publiek joelt, een beetje. En als een bal net langs de korf valt, klinkt het zachtjes: 'oehoeh'. Tot zo'n tien minuten voor tijd s de tiende editie van de 'korf- )alinterland' Leiden-Oranje ta- nelijk saai. Nederland mist de :erste helft vrij veel kansen. De uststand is 4-9. „De junioren- vedstrijd was veel leuker en ipannender", vinden Mascha ^ieuwenhuijsen en Stefanie Ko- ïing uit Sassenheim. De Leidse unioren lieten zich dan ook be- )aald niet inmaken door de na- ionale selectie: 13-16. „Het leek ivel of we niet uitgeslapen wa- en", zegt speelster Suzanne ran Groeningen van het Neder- andse juniorenteam. „Bij deju- ïiorenwedstrijd waren er hele ege stukken op de tribune, ter- vijl de seniorenwedstrijd veel iaaier is. Daar hadden we meer ran verwacht", zeggen de twee Jassenheimse TOP-speelsters. „Ze kunnen maar beter stop- )en", constateert een toeschou wer als Oranje ruim elf minuten mor tijd 21-9 scoort. „Ik val bij- ia in slaap", zegt een ander, daar dan wordt het de laatste ien minuten toch nog leuk. uist in die periode spelen er moral streekgenoten in het midse team. 'Het vak' van de Delftse hoofdklasser Fortuna, lij het Leidse selectieteam ge voegd om wat meer tegenwicht te bieden aan Oranje, zit op de lank. Coach Peter Kuipers: „Leide- naars willen zich in eigen huis denk ik meer bewijzen. Boven dien: Fortuna zit op dit moment in de competitie in een dip, en daar blijkt zo'n groep op zo'n avond ook niet echt uit te ko men. Ze hebben wel wat leuke acties in huis, maar de Leidse spelers deden er zeker niet voor onder." Jarenlang had Leiden de hulp van hoofdldassers van buiten de regio niet nodig. Maar toen het nationale team op een gegeven moment de Leidenaars com pleet wegspeelde, eiste 'Oranje' meer tegenstand. „Anders zou den ze niet meer komen", weet bezoeker en korfbalscheids- rechter Teun Lepelaar zich te herinneren. Gisteravond was de eindstand 16-26. Oranje-coach Harrie Dassen had liever een wat ster kere tegenstander tegenover zich gehad, geeft hij toe. „Het team was niet sterk genoeg. Volgens mij kumien ze wel ster ker tevoorschijn komen. Ieder een heeft belang bij een zo sterk mogelijke tegenstander, dan bied je meer spektakel. Maar ik zeg niet dat we hier niet meer komen. Deze wedstrijd was voor mij heel nuttig." Dat het Nederlands team elk jaar Leiden aandoet voor een oefenpartij, heeft vooral te ma ken met de ambiance, aldus Dassen. „We weten dat hier veel publiek komt, en dat moti veert." Dat de Leidse toeschouwers zich behoorlijk rustig houden, deert hem niet. „Er zitten hier liefhebbers te kijken, dat merk je. Je kunt hier nu eenmaal geen Ahoy'-sfeer creëren. Die zou misschien wel ontstaan als er meer Leidse inbreng was. We speelden bijvoorbeeld ook te gen Groen-Geel uit Workum. Daar leeft de sport enorm vanuit de vereniging. Je speelt dan tegen de thuisclub, het pu bliek leeft daar heel erg mee." „Er zitten achthonderd man, maar er zit eigenlijk niemand", zegt Lepelaar in de rust. En hij denkt weer terug aan eerdere wedstrijden: „Toen was het sfeervoller, want de wedstrijd ging meer gelijk op. Ook coach Kuipers, vroeger speler van Per- nix, weet zich dat nog wel te herinneren: „Toen ik nog mee speelde, stonden we een keer gelijk in de rust. Nou, dan krijg je het publiek wel op de ban ken." Nu had hij van het Neder landse achttal wel wat meer "spektakel verwacht. De 'crème de la crème' speelde in de ogen van de Leidse coach 'wat mat jes'. „Ik had verwacht dat ze meer volgens ingestudeerde pa tronen zouden spelen." Oranje trainer Dassen denkt daar - ui teraard - heel anders over. Dat de selectiespelers de eerste helft behoorlijk wat kansen miste, wil hij wel toegeven. Maar over de tweede helft is hij zeer tevreden. En: „Vorig jaar was er wat meer spektakel van hün kant." Jan-Willem Meijer aan de bal voor de Leidse selectie in het duel met Nederland. foto dickhocewoninc Maar goed, spektakel of niet, balfamilie is immers aanwezig, er hier achthonderd." Achthon- het publiek is er ook om een „Ga maar na", zegt de scheids- derd mensen, maar, constate- hoop bekenden te zien, zegt Le- rechter. „Er korfballen 1600 ren de twee Sassenheimsen, pelaar. De halve Leidse kor- mensen in Leiden, en er zitten 'niemand zegt wat'.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 25