Bert Jansen i trainer van De Sleutels PSV vindt een nieuwe Romario MVV zou sjoemelen met ziekengeld BOLLEN Sport TRAINER Eelman neemt Hilversum erbij Real Madrid uitgeschakeld JJ —Woensdag 2 februari 1994 b onderwater. 0 maastricht rsDe opsporingsdienst van de Be- laidrijfsvereniging BVG onder- je-zoekt op 'politioneel verzoek' of ïiëMW in het recente verleden ten enonrechte ziekengeld heeft ge- ïrsind. Het onderzoek moet voor ihet eind van de maand zijn af gerond. 1 Dat zegt P. Habermehl, chef van de afdeling opsporings- tedienst van de BVG (Bedrijfsvereniging voor de Ge zondheid, Geestelijke en Maat schappelijke Belangen). Verder wil hij inhoudelijk niet reageren op het onderzoek. De beschuldigingen over het ten onrechte innen-van zieken geld door de Maastrichtse prof club zijn naar voren gekomen in het strafrechtelijk onderzoek naar de zaak MVV. Volgens de oud-administrateur van de club, Wim K., heeft MW in twee jaar tijd ten nadele van de be drijfsvereniging zo'n 100.000 gulden ziekengeld hebben ge kregen, terwijl de club daar geen recht op had. Dat zou op drie gebeurd. Zieken werden te laat beter gemeld, spelers die ge schorst waren kregen ten on rechte ziekengeld uitbetaald, terwijl ook mensen die niet ziek waren toch zo te boek stonden. MW heeft de beschuldigingen van K. altijd ontkend. Als de opsporingsdienst van de BVG consateert dat MW in derdaad ten onrechte zieken geld heeft geïnd, kan de be drijfsvereniging volgens Haber mehl twee dingen doen. Het schadebedrag vaststellen en dat terugvorderen, maar tevens proces-verbaal opmaken en dat bij justitie indienen. Het is dan aan het openbaar ministerie om te bepalen of er voor die feiten al dan niet vervolging plaats vindt. Vorige week zijn in verband met het onderzoek naar het ten onrechte innen van ziekengeld door MW nog eens vier spelers op het politiebureau van Maas tricht gehoord. Jan van Bemmelen stapt boos op 1- Bert Jansen is tot het einde van het seizoen veldtrainer 30|bij zaterdagvierdeklasser De Sleutels. Jansen is de opvol ger van de vorige week boos opgestapte Jan van Bemme- len. De Voorschotenaar voelde zich in zijn hemd gezet het bestuur van De Sleutels, dat hem 'niet volwaar- dig' had gewogen in de sollicitatieprocedure. Vorige week bepaalde het bestuur haar keus op Hennie Beerenfenger. In eerste instantie schaarden de spelers zich achter Van Bemmelen en dreigden met een staking. Inmiddels lijkt de rust weergekeerd bij de Leidse club aan De Vliet. leiden rob onderwater a~Het bestuur heeft met Jansen '61 afgesproken dat hij de coaching lk op wedstrijddagen niet voor zijn rekening neemt, die wordt ver- ;alzorgd door het duo Rinus de j Bruin/Isaac Klinkhamer. 2 I Oud-profvoetballer Jansen, na zijn trainersschap bij ARC J gestopt wegens drukke werk- - zaamheden, neemt de plaats in van Van Bemmelen, die op zijn beurt eerder dit seizoen Wil Henskens was komen vervan- gen. Van Bemmelen stapte vorige i week op na een aanvaring met het Sleutels-bestuur: „Dat ik het uiteindelijk niet ben geworden, maar Hennie Beerenfenger, is uiteraard een zaak van het be stuur. Ik zal niks zeggen over de beste man, want hij is een goe de trainer. Maar de wijze waar op het bestuur met .mij is omge gaan, is niet eerlijk. Ik ben niet op een juiste manier behandeld en heb mijn conclusies getrok ken." De spelers van De Sleutels ko zen in eerste instantie partij voor hun huidige trainer. Ze overwogen een staking. Van Bemmelen: „Ik begrijp die hou ding wel, want het ging lekker de laatste weken. De resultaten Stewards letten op supporters brussel» Op voorspraak van de Belgische minister van binnen landse zaken Tobback zal met ingang van 6 maart worden geëx perimenteerd met de inzet van zogenoemde stewards bij voet balwedstrijden. Dit als bestrijding van geweld rond het veld. De stewards zullen, naar Engels voorbeeld, worden geposteerd rondom het veld om op die manier de toeschouwers in de gaten te houden. Zij zullen naast een veiligheidstaak ook een preven tieve- en hulpverlenende functie hebben. Het systeem wordt uitgetest tijdens vijf wedstrijden. De eerste is de topper tussen Club Brugge en Anderlecht. Ex-man Harding bekent schuld portland Kunstrijdster Tonya Harding en haar voormalige echtgenoot Jeff Gillooly zijn betrokken geweest bij de aanslag op Hardings rivale Nancy Kerrigan. Gillooly heeft dat gisteren te genover een rechter in Portland toegegeven. Harding zou zelfs de uiteindelijke opdrachLhebben gegeven. De kunstrijdster ont kent alle betrokkenheid. Wel geeft ze toe dat ze de autoriteiten niet meteen heeft'ingelicht toen ze aan de weet kwam dat be kenden van haar achter de aanslag zaten. Gillooly bekende zijn betrokkenheid in ruil voor strafvermindering. Kerrigan werd op 6 januari na de training met een staaf tegen de knie geslagen. Zij kon daardoor niet deelnemen aan de Amerikaanse kampioen schappen annex Olympische kwalificatiewedstrijden. Voorals nog zijn Harding en Kerrigan beiden aangewezen voor de Olym pische wedstrijd in Noorwegen. Nike heeft Harding inmiddels bijna 50.000 gulden toegezegd om zich te kunnen verdedigen te gen de aantijgingen, De kunstrijdster heeft geen sponsorover eenkomst met de sportkleding- en schoenenfabrikant. In '95 via Intertoto in UEFA-beker bern» Met ingang van het seizoen 1995-1996 mogen de vier beste deelnemers aan de Intertoto-competitie deelnemen aan de voorronde van het Europese toernooi om de UEFA- beker. Dit heeft de Europese voetbalunie gisteren besloten. De UEFA hoopt daarmee het Intertoto-toernooi interessan ter te maken. De laatste jaren namen nauwelijks nog aan sprekende clubs deel aan het evenement. De Intertoto-com petitie is in hel leven geroepen om ook in de voetballoze zo mermaanden in Europese landen te kunnen gokken op uit slagen van wedstrijden. Hoe de kwalificatie precies in zijn werk zal gaan, moet nog worden besloten. NEC wil coach Pruyn als manager nijmegen Het bestuur van de eerste-divisieclub NEC heeft maandagavond besloten hoofdcoach Jan Pruyn voor te stel len met ingang van het seizoen 1994-'95 de functie van manager technische zaken te bekleden. Over de opvolging van Pruyn als coach zal binnenkort een beslissing worden genomen. Pruyn heeft het aanbod in overweging genomen. Hij zal zijn standpunt uiterlijk vrijdag aan het bestuur van de Nijmeegse club kenbaar maken. Eddy Smulders op 5 maart tegen Tiozzo RKVV Meerburg te Zoeterwoude RD zoekt voor het seizoen 1994-1995 een voor de A- en B-selectie Sollicitaties te richter! aan de secretaris G.M. Zandbergen, Rijnstraat 44, 2382 BH Zoeterwoude, tel. 071-410560. waren goed en er werd goed ge speeld. Er waren wat probleem pjes opgelost. Dat ze wilden stoppen, heb ik ze uit het hoofd gepraat", zegt Van Bemmelen, oorspronkelijk aangenomen als oefenmeester van de B-selectie. Aanvoerder Marcel Groenen dijk: We hoordden eeerst het verhaal van Van Bemmelen en een aantal jongens waren het met hem eens. Toen gingen er wilde verhalen rond. Maar na dat het bestuur de zaak had uit gelegd, werden de rijen geslo- Van Bemmelen: „Die jongens doen het uiteindelijk voor het plezier en de club is er helemaal niet mee gebaat. Een trainer is tenslotte maar een voorbijgan ger en over een paar weken is alles weer vergeten. Vergeten wel, maar Jan van Bemmelen vergeeft De Sleutels het gedrag nooit. De trainer heeft een week na de aanvaring nog steeds de smoor in dat De Sleutels Beerenfenger aantrok op het moment dat hij op va kantie was en dus niet aan de gesprekken kon deelnemen. Be stuurslid Ger Scheffer weigert op de zaken in te gaan: „De eni ge mededeling die ik doe, is dat Jansen de nieuwe trainer is. Wat Van Bemmelen heeft te zeggen, is voor zijn rekening." Duidelijk is wel dat het be stuur van De Sleutels is aange slagen door de gebeurtenissen van afgelopen dagen en maan den. Scheffer: „Wij wilden Henskens niet weghebben. Dat blijkt wel, want hij is zelf opge stapt. En Van Bemmelen wilden we ook niet kwijt. Ook hij kapte uit eigen beweging. Wat we de laatste weken hebben meege maakt, is tiet normaal meer. Vandaar dat we als bestuur niks willen zeggen. Wij willen alleen rust in de tent." Bert Jansen stond gisteravond voor het eerst op het trainings veld aan De Vliet. leiden» willem spierduk John Eelman wordt trainer van zondagamateurclub Hilversum. De Haarlemse trainer, die 17 jaar Noordwijk onder zijn hoe de had, blijft daarnaast assis tent-trainer van Haarlem. De le raar lichamelijk opvoeding heeft volgend jaar minder lesu ren op de LTS in Hillegom en beschikt daarom over voldoen de tijd om twee clubs onder zich te nemen. De 50-jarige oefenmeester denkt dat de trainingen bij bei de clubs goed te combineren zijn. „De training bij Haarlem begint om half vijf, bij Hilver sum om half acht." Bovendien speelt Haarlem de meeste wed strijden op zaterdagavond. Eelman was ook in beeld bij FC Lisse, dat nog steeds geen besluit heeft genomen over een nieuwe trainer. „Op zich was dat een ideale mogelijkheid. Maar de hele procedure daar loopt nu al zes weken. Het duurt me allemaal te lang." Maradona weg buenos aires» Diego Maradona is gestopt met voetballen bij de Argentijnse club Newell's Old Boys. Dat heeft voorzitter Walter Cattaneo gisteren gezegd. De 33-jarige Argentijn, die zijn land in 1986 naar de wereldtitel leidde, was depressief na een reeks van blessures die hem teisterde sinds hij vorig seizoen terug keerde in het Argentijnse club voetbal. Door de beslissing van Mara dona is het onzeker of hij van de zomer meedoet aan de we reldtitelstrijd in de Verenigde Staten. Hij was actief op drie WK's. Cattaneo: „We zijn overeen gekomen dat de relatie tussen Newell's Old Boys en Maradona voorbij is. Diego was niet in staat met waardigheid te blijven voetballen." madrid «anp Real Madrid is gisteravond in een dramatische wedstrijd uit geschakeld in de kwartfinale van de strijd om de Spaanse be ker. Op eigen veld werd met 0-3 verloren van Tenerife. Ook wer den nog eens drie spelers van Real uit het veld gestuurd. Aguilera (44e minuut) en twee keer Latorre (53, 79) zorg den voor de overtuigende over winning van Tenerife, dat het eerste duel (2-1) ook reeds won. Real zal van de tegenstander van de Canarische Eilanden een complex overhouden. De laatste twee seizoenen verspeelde de „Koninklijke" door een neder laag bij Tenerife op de laatste dag van de competitie de titel aan Barcelona. Milla, Zamorano en Sanchis maakten het drama niet in zijn geheel mee. Ze kregen de rode kaart in respectievelijk de 32e, 55e en 86e minuut. Van het trio kreeg alleen de Chileense spits Zamorano rechtstreeks rood. Met de uitschakeling in de nationale bekerstrijd lijkt het seizoen voor Real Madrid defi nitief verpest. zoeterwoude Zoeterwoude heeft zichzelf uitgeroepen tot Olympisch Dorp nu Jeroen Straathof zich heeft geplaatst voor de 1500-me- territ op de Olympische Winterspelen. De grote aankondigingsborden staan bij de 'poorten' van Zoeterwoude zelf en van het buurt schap Gelderswoude, waar de schaatser woont. Ze zijn volgens zijn moeder gemaakt en neergezet door een groep vrienden. Elders in het dorp hangen spanddoeken. De ijsclub Zoeterwoude is van plan meer activiteiten te organiseren. Vrijdagavond wordt daar tijdens de ledenvergadering waarschijnlijk over gesproken, het onderwerp komt zeker aan de orde op de bestuursvergadering van maandag. Wanneer Jeroen Straathof het Olumpisch Dorp '94 zal betreden is overigens nog onduidelijk: afhankelijk van de weersomstandigheden zou hij vanochtend of morgenochtend uit Davos vertrekken. Hij rijdt zijn Olympische rit op woensdag 16 februari, foto henk i Professional Eddy Smulders verdedigt op 5 maart zijn Europese ti tel in het halfzwaargewicht tegen de Fransman Fabrice Tiozzo. Manager Ruhling sloot daarover gisteren een contract af. Waar schijnlijk wordt het gevecht in Lyon gehouden. eindhoven/sao paulo PSV heeft bijna een nieuwe Romario. Vol gende week wordt José 'Zé' Elias Moedim in Eindhoven verwacht, een 17-jarig voetbal talent van het Braziliaanse Corinthians. Vandaag verwachten beide clubs tot over eenstemming te komen over de transfer- prijs. „We hebben een bod gedaan en het zou fantastisch zijn als het rond komt", aldus bestuurslid Harrie van Raaij. Hij verwacht ook dat de transfer doorgaat, ondanks het nog beslaande gat tussen vraag en aanbod. Vice-voorzitter Henrique Alves van Co rinthians gisteravond vanuit Sao Paulo: „Wij vragen 2 miljoen dollar, PSV biedt 1,2 miljoen. Maar we praten verder." Bij PSV heeft de technische staf zich ly risch uitgelaten over de jonge topper, die afgelopen competitie debuteerde op het hobgste niveau in Brazilië. Kees Rijvers, Er nie Brandts en Frank Amesen bekeken Zé Elias, een linksbenige middenvelder met een opvallend sterke persoonlijkheid en een opmerkelijk spelinzicht. En uiteraard met een Braziliaans goede techniek. Met Co rinthians bleef Zé Elias de gehele competi tie ongeslagen; in de halve finales werd de club verrassend uitgeschakeld door het on bekende Vitoria. Zé Elias had toen zijn naam al gemaakt. Met de eveneens 17-jarige Ronaldo wordt hij gezien als het grootste talent dat Brazilië momenteel heeft. Het laatste deel van de competitie speelde Zé Elias overigens links back bij Corinthians, een rolwisseling die hij ook al moeiteloos tot een goed einde bracht. Het ligt in de bedoeling dat het contract met Zé Elias onmiddellijk ingaat. Zo snel de Stichting Arbeidszaken toestemming heeft verleend, is de Braziliaan in principe inzet baar bij PSV. Dat kan een kwestie van hoog uit enkele weken zijn. SIIIZ IE OPMERKELIJKE ACHTERGRONDEN VAN DE SPORT W dwaalde bal op het trai ningsveld van Docos al niet toe kan leiden. Drie weken geleden kreeg Jose' Visser van het derde vrouwenelftal van Docos de bal verkeerd op de schoen. In plaats van in het doel suisde het projectiel ra kelings langs het hoofd van trainer Frans Rijken. Dat had ze dus niet moeten doen. De oefenmeester ontstak in woede en^tuurde Visser weg. De zaak werd direct voorge legd aan de damescommissie bij Docos, die de boosdoener een wedstrijd schorste. En Visser mocht pas op de trai ning terugkeren als zij haar excuses zou maken ten over staan van de gehele dames commissie plus trainers e'n begeleiders. Jose' Visser is dat laatste niet van plan. Want: „Ze gaat niet haar excuses aanbieden voor iets dat ze niet heeft gedaan. zegt moeder Clara, spreekbuis voor de nog steeds geëmotio neerde dochter Jose'. Hoezo, niet heeft gedaan. Do cos schorst toch niet iemand voor de lol? Moeder Clara: Nou ja, die bal heeft ze wel geraakt, maar niet expres. En dat kan toch gebeuren op een voetbalveld, zeker bij dames drie van Docos. Ogenschijnlijk lijkt dit het verhaal van de mug en de oli fant. Moeder Clara is nauwe lijks meer tot bedaren te brengen: Dat is het zeker. Waar ma ken ze zich in hemelsnaam druk om? Maar ik weet wel waar het aan ligt. Ze hebben de pik op ons en dan speciaal op m'n man. Die hebben ze ooit verweten dat hij heeft staan 'tongen' met een andere vrouw. Nou, die vrouw was m 'n vriendin en voor haar steek ik m 'n hand in het vuur. Nou, ze bekijken het daar maar. Knap stom dat ze ons zo behandelen, want m'n man sponsort het derde team. je denk toch zeker niet dat hij die kleren onder deze omstan digheden aan dat elftal mee geeft. Trouwens, al die meiden in het elftal spelen niet meer. Ze zijn het allemaal niet eens met de gang van zaken bij Do cos. Tijd voor wederhoor. De tweede hoofdpersoon, Frans Rijken, is opvallend spraak- ,,Ik zeg hier niks over. Je moet bij Paula Schouten zijn, de voorzitter van de damescom- Dus Paula Schouten gebeld: „Ik heb geen commentaar. „Ik probeer het 1 bal te promoten en de familie Visser doet daar zeker niet aan Maar het gaat hier toch om een verdwaalde bal, die al dan niet expres naar het hoofd van de trainer is geschoten. Wordt het niet allemaal een tikkeltje overdreven, me vrouw Schouten? „Zeker niet, want het gaat niet alleen naar om dat gevalletje. Er speelt meer en voor meer informatie moet je bij de voor zitterzijn. Praeses Wijnen weet Vctn de hoed en de rand, zoals het een goed voorzitter betaamt: „Ik had uw telefoontje wel verwacht. De zaak ligt simpel: dat meisje Visser heeft zich enorm misdragen. En bij een club als Docos volgt dan een schorsing. Dat is toch niet meer dan redelijk, dat recht heeft de damescommissie. Dat de familie Visser nu wijstop die verdwaalde bal is grote onzin want er speelt meer. Ik kan u zeggen dat de trainer verschrikkelijk met dit geval in zijn maag zit. „Die familie reageert agressief, schrijft anonieme brieven in het clubblad en dat is natuur lijk stijlloos. Ik heb vader Vis ser al eerder in de bestuurska mer gehad met als gevolg dat hij geen enkele functie bij Do cos mocht uitoefenen. Nu ma ken ze van dit geval een grote rel door de pers in te lichten. Dat willen wij niet en dat is dit geval ook niet waard. Die mensen hebben zich verlaagd tot een bedenkelijk niveau en daar willen we niks mee te maken hebben. De vrouwen afdeling van Docos draait uit stekend en dat willen we graag zo houden. ven voor alle duide- j lijkheid: Rijnsburg- se Boys-trainer Rob Kiebert heeft niets tegen win tersport. Vindt het zelf een leuk tijdverdrijf waar op zich niks mee mis is. Het wordt al leen anders als die sport door selectiespelers wordt bedre ven op het moment dat de A- selectie van Rijnsburgse Boys op een voetbalveld wordt ver wacht om daar een competi tiewedstrijd af te werken. Zoals afgelopen zaterdag, bij voorbeeld. Tegen Marken moest Kiebert het doen zon der het viertal Martin de Louw, Piet Janmaat, Folkert Wesselius en Peter van Duyn. De wedstrijd werd prompt verloren, waardoor de Rijns burgers de aansluiting met de absolute top in de eerste klas se A, Katwijk en FC Lisse, ver loren. Of kwam dat niet door de absentie van die vier? Kie bert: Dat had er niets mee te ma ken. Een wedstrijd is een mo mentopname. En we hebben dit seizoen wel vaker partijen gespeeld waarin we spelers door blessures en schorsingen misten. Dat hoort er allemaal bij. Alleen de bank was zater dag natuurlijk minder sterk bezet. Dus toch? „Nogmaals, op zich staan de nederlaag en de ajivezigheid van die vier los van elkaar. Maar dat ik het de spelers wel kwalijk neem, is duidelijk. Tenminste, drie van de vier. Voor Peter van Duyn maak ik een uitzondering. Bij hem was het een combinatie met zijn studie. Daar heb ik geen pro blemen mee. Maar waarom neemt hij het die andere spelers eigenlijk wèl kwalijk? Amateurs, vrij heid, blijheid, je kent dat wel. „Dat heeft niets met amateur zijn te maken. Je begint als groep aan een seizoen. Preten deert top-zaterdag te willen spelen. Dan vind ik dat je de groep laat barsten. Daarbij kun je het tegenover de vereni ging niet maken. De spelers hebben het goed bij de club, hebben faciliteiten, privileges. Dan kan je het niet maken er op zo'n moment tussenuit te gaan. Ik moet ook zeggen dat ik dit bij Excelsior Maassluis nooit heb meegemaakt. Zaterdag zijn de wintersport - gangers weer terug. Rijns burgse Boys is dan weer op oorlogssterkte. Of niet? Kie bert weer: „Het ligt er aan hoe je dat ziet. Ik heb de jongens voordat ze op wintersport gingen gezegd dat ze dan ook de consequen ties moesten aanvaarden. In de praktijk betekent dat dat ze niet hoeven te verwachten dat ze zaterdag tegen Volendam spelen. Al heb ik acht gebles seerden.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 27