_UVS levert onnodig punt in tegen RVC Roodenburg blij met gelijkspel Lof voor Rijswijk; de punten voor Lugdunum Ruime nederlaag bij VELO komt hard aan bij SJC Sport Blijleven: 3165 pins _WSB hard op weg naar kampioenschap Suttorp wordt op zijn wenken bediend 1700» €J Graal mswiJK WILLEM SPIERDIJK Taihutj fSjbyS heeft in de strijd om de eerste plaats een kostbaar Hint laten liggen. Tegen het opportunistisch spelende ofVC kregen de Leidenaars in de eerste helft hele beste :ansen op de overwinning. Uiteindelijk mocht de ploeg schou jan Gerard Désar nog blij zijn met een punt. In de twee- 'N C)pe helft kwam UVS met 1-0 achter, maar maakte binnen •en minuut weer gelijk: 1-1. bij de thuisploeg. Hooguit dat zij in de eerste helft soms wel erg hard de duels aanging. De ploeg kreeg maar één kans voor rust. Dat was ook meteen een hele goede. Uit een corner stuitte de bal voor de voeten van Jan Meers hoek die van dichtbij tegen Ma- rijn Mokveld op schoot. UVS mocht in de eerste helft dan wel het beste van het spel hebben en ook een behoorlijk veldoverwicht creëren, het lever de uiteindelijk te weinig kansen op. Désar signaleerde dat zijn ploeg eigenlijk te veel moeite had met het opportunistische spel van RVC. „Alle ballen werden meteen naar voren getrapt. We konden eigenlijk te weinig met goede combinaties bij het doel van de tegenpartij komen." De Engelse speelwijze van RVC werkte in de tweede helft, met de wind in de rug, beter. De aanval len van de ploeg zagen er wat dreigender uit en UVS werd steeds verder in de verdediging gedrongen. In de 22ste minuut na rust kwamen de Rijswijkers op voorsprong. De enige vloeiende •elo"fOol 2 Vanneer UVS echt om het kam- k v<" jioenschap wil meespelen, zou- Robbe ten duels als tegen RVC eigenlijk noeten worden gewonnen: ook "s imdat de Leidenaars op een der- 2-3 Ie positie op de ranglijst staan en |wers tvC in de onderste regionen bi- ,urgen! iakkeert. Die kansen op de over- l-o, winning waren gisteren in Rijs- vijk volop aanwezig. Vooral in de ierste helft kreeg de ploeg enkele lotten van kansen. De beste mogelijkheid was voor Jans de Kruijs. Hij speelde zich lï 26 ichitterend vrij na een voorzet 71 yan Walter de Kievit, maar zijn la- 33 ge schuiver werd door doelman 2( iobert Hendriks gekeerd. Al eer- 53 - 3! fer had Hans de Kruijs de paal 58 - 3) retroffen op aangeven van Edgar 12 nan Tol, die kort daarna overigens !3 - 32 vegens een blessure het veld 52 knoest ruimen. RVC stelde daar weinig tegen- Dver. Bij de Rijswijkers was trainer 3fMark Bos vervangen door de rmalige oefenmeester van Voorburg, Toon Brakus. Van een ichokeffect was weinig te merken combinatie eindigde bij Jan Meershoek, die de bal simpel kon intikken. Incident Meteen daarop speelde zich een opmerkelijk incident af. RVC-aan- valler Patrick Bosman omspeelde bij de zijlijn UVS-doelman Mok veld. Hij speelde de bal echter te ver voor zich uit. Mokveld haalde zijn tegenstander echter toch neer. Scheidsrechter Van As dacht dat het theater was van de RVC'er en liet de overduidelijke overtre ding onbestraft. UVS sloeg meteen terug. Een corner van Van Leeuwen werd bij de eerste paal doorgekopt door De Kievit; de bal kwam vooi de voeten van Marco Akerboom die van dichtbij inschoot. De wedstrijd werd er in het ver- fraaier op. Beide ploegen niet meer in om ge vaarlijk te worden voor het doel. Désar kon na afloop nog wel vrede hebben met een punt. „We voetbalden wel beter, maar kon den toch geen greep krijgen op de wedstrijd. Het is in deze klasse geen zekerheid dat je een uitwed strijd van een degradatiekandi daat even wint." RVC - UVS 1-1 (0-0). 65 Meershoek 1- 0,66 Akerboom 1 -1 Scheidsrechter: Van As. Toeschouwers: 250. UVS: Mokveld, Van Orssagen, Aker boom, Robbers, Devilee, Roest, Gallert, LEIDEN AAD SIERA BEN DE BRUYN Paul Pikaar (I) wordt onder het spiedende oog van trainer Fielemon afgestopt door zijn tegenstander van Vitesse. VOETBALMEDEWERKER jij koploper WSB heeft zijn voorsprong vergroot in de -2. derde klasse. De Noordwijkerhouters behaalden een 4 overwinning op VEP, terwijl achtervolger SVLV aan 27 het kortste einde trok tegen Olympia. Blauw Zwart 25 bleef in het spoor door Woerden terug te wijzen. )-2 (0-0). 68. Aanhane 0-1, 80. Marijnen 0-2. r 400. Gele kaarten: Krui- B lijkt af te stevenen op het kampioensschap, ik al speelt de ploeg niet bést, de organisatie zorgt >r dat de tegenstander niet gevaarlijk kan wor- En omdat de Noordwijkerhouters gevaarlijke ^aanvallers in de gelederen hebben is het slechts wachten wanneer een van hen toeslaat. Gisteren was dat pas halverwege de tweede helft het geval. Trai ler Paul van der Zwaan sprak over „een degelijke iVerwinning". Dat de typische 0-0 wedstrijd alsnog kreeg, lag aan een misverstand in de Voorschotense defensie. Olympia maakte er dankbaar gebruik van. Zonder aanvallers Björn Canter Visscher (geschorst) en Rene Bierhuizen (geblesseerd) kon SVLV de ach terstand niet meer goed maken. De gastheren waren slechts gevaarlijk via Remi Engelhart. Blauw Zwart - Woerden 3-1 (3-0). 18. Van Hemert 1-0, 20. Remmerswaal 2-0, 26. Lagerberg 3-0, 50. John Jansen 3-1 Scheidsrechter: Man in 't Veld. Toeschouwers: 200. Gele kaart: Sjaak Jansen (Woerden). Rode kaart: Minnema (Blauw Zwart). Blauw Zwart behaalde dan wel een goede overwin ning op Woerden, het verloor ook Danny Minnema. De behendige linksbuiten riep geirriteerd na het zo veelste forse duel jegens hem tegen zijn medespeler „Doe niet zo gek". De arbiter hoorde alleen het laatste woord, hetgeen de Wassenaarse speler op een rode kaart kwam te staan. Het zat Roodenburg gisteren niet mee. De ploeg miste vier vaste waarden, speelde bij na een uur met tien man en trof in Vitesse '22 een bovengemiddelde tegenstrever. En of het allemaal nog niet genoeg was, viel de gelijkmaker van de Castricummers in de slotfase. Toen Sportpark Noord al stiekem in een wondertje begon te geloven. Toch sprak Eelco Fielemon, de oefen- meester van Roodenburg, na afloop van 'een winstpunt'. „Gezien mijn spelerspro blemen en de rode kaart voor Maurice Barends. En Vitesse is natuurlijk een hele goeie ploeg, ik was echt bang voor ze. Hun aanvoerder, Dick Jan Ente, is een prachtige voetballer en de spitsen zijn ontzettend be weeglijk. Ik wist dat wij het moeilijk zouden krijgen." Vitesse '22 speelt voor het derde jaar in de eerste klasse, in de eerste twee seizoenen pakten de Noordhollanders even zoveel periode-titels. Ook dit jaar rekent Vi tesse op een periode, ondanks de marginale positie op de ranglijst. Fielemon heeft geleerd van het verleden. De 29-jarige trainer liet zijn formatie in de eerste seizoenshelft met drie spitsen opere ren. „En dat is voor deze afdeling te veel", weet Fielemon. „Vaak hadden we bij bal verlies zes spelers voor de bal, dat kan niet, dan krijg je problemen." In de uitgerekte winterstop kreeg Fiele mon de kans om te gaan experimenteren, het resultaat was een twee-mans voorhoe de. Tot volle tevredenheid van de verant woordelijke man, die in Patrick Kamper veen en Peter Kruit zijn ideale spitsenduo ziet. Marcel van den Burg mag zich achter het tweetal in de Bergkamp-rol uit gaan le- Gisteren gooide Kamperveen het strijd plan van Fielemon in de war, de linkspoot heeft de ziekte van Pfeiffer opgelopen. Van daar dat Van den Burg het maatje van Kruit in de voorste linie werd, Paul Pikaar de rol van schaduwspits kreeg en Ron van Iterson als rechtermiddenvelder mocht starten. Naast Kamperveen was Patrick Heijmans (schorsing) eveneens afwezig, Richard Gott- mer en Fred Ouwerkerk mochten op de bank plaatsnemen omdat het duo de afge lopen week op wintersport was geweest. De thuisploeg startte, ondanks de slechte voortekenen, voortvarend. Al in de eerste minuut pikte Van den Burg de bal op. De nummer 9 behield goed het overzicht en zijn teruggelegde bal werd door Henk Buyn in het doel geschoven: 1-0. Roodenburg bleef na de openingstreffer de betere ploeg, Vitesse was slechts gevaarlijk vanuit de tweede lijn. Tot de 38e minuut, toen kreeg Maurice Barends zijn tweede gele prent voor gehouden. Toch bleef de gedecimeer de Leidse equipe mogelijkheden Zo knalde Kruit schitterend met een halve omhaal op de lat en lifte Van den Burg op slag van rust de bal net naast. Na de pauze ging Roodenburg met de kont in het eigen strafschopgebied liggen, alleen Kruit bleef als eenzaam speerpunt op de middenlijn. De razendsnelle spits kon zich in de vrije ruimte voor hem heerlijk uitleven, achter iedere bal spurtte hij aan. „Grote klasse", vond Fielemon. „Hij heeft verschrikkelijk veel gelopen. Het is ook zijn spelletje, hé. Peter rendeert het beste als hij ruimte krijgt." De gasten uit Castricum speelden fanta sieloos, vanaf de zijkanten werd de bal steeds opnieuw het strafschopgebied inge pompt. En daar heersten de gebroeders Pret en doelman Marcel Vink. Slechts een keer was de organisatie zoek, vlak nadat de Leidse verdediging zich had verleid tot een aanval. De snelle tegenstoot van de gasten bracht spist Ferdy Baltus in stelling, die boog de bal over de vertwijfelde Marcel Vink heen: 1-1. Roodenburg - Vitesse '22 1-1 (1-0). 1. Buyn 1-0, 82. Baltus 1-1. Geel: Van Oosten (Roodenburg). Chandrangam (Vitesse '22). Rood (2 keer geel): Barends (Roodenburg). Scheidsrechter Dragtsma. Toeschouwers: 400. BOWUNCMEDEWERKER Het afgelopen weekeinde wer den in de bowlinghuizen de verenigingskampioenschappen gehouden. Bij Hans Menken Bowling mag Jan Snik zich voor de derde achtereenvolgende keer kampioen noemen van Zuid-West. Bij de all events pro duceerde hij een totale score van 3076 pins. Tweede werd Bas Menken met 2989 pins. Bij de dames eiste Paula van He mert de titel op (2380). Moni que Klaassen volgde als tweede. In Leiderdorp ging de titel naar Hans van Bildenbeek (3124 pins). Hans Landwaart bracht het tot een tweede plaats. Bij de dames deed Petra Hozee van zich spreken. Zij wist voor de fa voriete Nicolien Verkerk op de eerste plaats te eindigen met 2800 pins. In Holiday Inn mag Cock Blijleven zich voor een jaar kampioen noemen. Een mooi aantal van 3165 pins was voor hem voldoende om Aad Kreeft (3110) voor te blijven. De damestitel kwam terecht bij Di- ny de Mooy. Zij kwam tot 2864 pins. Francoise van der Heuvel legde beslag op de tweede plek (2753). Juist voor Evelien Jansen (2715). In Alphen kwam bij de dames de kampioensbeker in handen van Monique Blok (3024). Bij de mannen gold dat voor Paul Meka (3131). Opval lend was de 277 pins die Wil Meuldijk in één game gooide. In Sassenheim was Piet Nieuwen- huis heer en meester. In totaal wist hij tot 3159 pins te komen. Op meer dan honderd pins ach terstand belandde Nico van der Valk op een tweede plek. De da mestitel kwam op naam van Li- selotte van der Berg, met 2735 pins. Op een niet verwachte tweede plek kwam Wil Putman. Zij liet Tony Molenaar met een pins achter zich (2578). In Noordwijk was het bij de da mes Paula van Noppen die zich de sterkste toonde (2062). An- negre Voorham werd vice-kam pioen. Bij de heren was Jan Breedijk succesvol (2239 pins). In Noordwijkerhout werd een opkomst genoteerd van liefst 133 deelnemers. Bij de mannen kreeg Edwin van Aarle de meeste pins bijeen (3118). Cock Edelaar werd eerste bij de dames. Zij stopte pas bij een score van 2950 pins. LEIDEN RON HOOGENDAM Lugdunum - Rijswijk was giste- en wedstrijd met twee ge zichten. Na ruim negentig mi- strijd toonde trainer Fer ry Nijhuis van de Leidse twee deklasser het meest blije ge zicht. Niet zo verwonderlijk zijn ploeg trok uiteindelijk met 2-1 aan het langste eind. En dat is knap van de in mei jubile rende Kikkers, die het de ko mende weken moeten stellen zonder Cees van Tongeren, die vorige week tijdens een zaal- voetbalwedstrijd aan zijn linker enkel geblesseerd raakte. Met het humeur van Rijswijk- trainer Peter Ciere daarentegen was het veel minder gesteld. En dat was begrijpelijk voor de in degradatienood verkerende Leidse oefenmeester. Ciere: „Qua voetbal waren we toch sterker, bovendien hadden we pech dat de scheidsrechter een loepzuiver doelpunt af keurt. Maar zo gaat dat als je degradatievoetbal speelt", keek de Leidenaar met een zuur ge zicht terug op het duel. Inderdaad verdiende het team van Ciere lof. Maar dat slaat dan wel op het eerste ge deelte van de wedstrijd. Mooi het allemaal niet wat beide ploegen op de hobbelige mat Voorschotelden. Daarbij ont sierde het vele gepraat tegen de correct leidende scheidsrechter Rij. Vijf minuten voor rust keur de de leidsman uit Maasdam een discutabel doelpunt af van Doekzema, die de bal snoeihard n vrije trap inschoot. Bui tenspel, vond de arbiter. Ondanks het balverlies ach terin aan Leidse zijde kreeg Rijs wijk met de balvaardige spitsen Hoekzema en Bodman geen voet aan de Leidse grond. Dit mede dankzij het adequate op treden van Hans van As die ach- terin een heldenrol vervulde. En dat was nodig, want op Van As na miste de gehele Leidse ach terhoede veelal de rust bij voet ballende oplossingen. De voor Van Tongeren acterende libero Ron de Bruin straalde in het be gin wel rust uit, al ontbeerde ook hij in hectische situaties de kalmte en het overzicht. Dat Ron van der Weiden bij een voorzet van Michel Prins pal voor rust op de juiste plaats stond en 1-0 inknikte verbaasde op dat moment vriend en vij and. Echter, de onverdiende Rijswijkse achterstand werd nog geen drie minuten na de her vatting verdiend weggewerkt. Jeffrey Zwarts, met voor zich Brussee en De Bruin, zorgde voor de gelijkmaker. Lugdunum was er nauwelijks van onder de indruk. De Leidse aanvallen liepen nu veelal over links waar Michel Prins, alsook de voor Marcel Prins ingevallen Henk van Berkel levensgevaar lijke angels werden voor de moegestreden Rijswijkse defen sie. Zo bood Prins De Vos (voor langs) evenals even later Ton de Rooy (schot tegen paal) een kans op succes. Maar De Vos herstelde zich goed door een knappe individu ele actie af te ronden met 2-1. In de spannende slotfase kwam Lugdunum nog wel goed weg toen Bodman zijn kopbal via de Eerste zege DOSR in derde klasse Marcel Prins vuisten van IJzendoorn tegen de paal zag belandden. Eerlijk ge zegd sloeg de balans qua kan senverhouding uit in het voor deel van de thuisclub. Nijhuis: „Een gelijkspel was misschien meer op zijn plaats geweest. Maar wat ik niet begrijp is dat Ciere me niet eens een hand geeft na afloop. Dat doe je toch als trainers onder elkaar. Ach, we hebben in ieder geval twee Van de Weyden, Marcel n Berkel), De Vos, Michel De Vos 2-1. Scheidsrechter Rij. Toe schouwers: 250. Geel: Bamhoorn, Bodman (Rijswijk). ZOETERMEER LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER Als die eerste overwinning er maar snel komt, dan kan het dit jaar nog goed komen." Deze uitspraak liet DOSR- trainer Rob Suttorp zich afge lopen zatetdag ontvallen. Hij werd op zijn wenken be diend, want in Zoetermeer moest gisteren het plaatselij ke DSO eraan geloven (2-3). Het betekende de eerste com petitiewinst sinds 25 april 1993. Dat was de dag dat de ploeg uit Roelofarendsveen het kampioenschap in de vierde klasse behaalde. Het is een wereld van ver schil met vorig seizoen. T<?en haalden de Veners de punten redelijk gemakkelijk binnen. Bovendien wist DOSR het net vaak te vinden. Dat het een klasse hoger minder gemak kelijk zou gaan was bekend in Roelofarendsveen, maar dat de ploeg van Suttorp een de sastreuze eerste helft van de competitie zou hebben hield nieihand voor mogelijk. DOSR sloot 1993 als derde klasser af met het schamele totaal van twee punten. Gekscherend gesproken heeft de ploeg in het nieuwe jaar de ongeslagen status te verdedigen. Twee weken ge leden een gelijkspel tegen Soccer Boys, gisteren de winst op DSO; het betekende ook dat DOSR het puntentotaal met 150 procent heeft ver groot. LEIDEN LARS ULRICH VOETBALMEDEWERKER De 4-0-nederlaag tegen VELO kwam hard aan bij tweedeklasser SJC. Niet de Wateringse kracht was doorslaggevend, maar wel het eigen falen in de afwerking. Bij Foreholte - RKAW bleven de doel punten uit ondanks gevaarlijke momenten voor beide doelen (0-0). VELO - SJC 4-0 (0-0). 52. Bulo 1-0, 78. Duyvenstevn 2-0, 81 Ri'ijgersherg 3-0, 84 Van Velsen 4-0. Scheidsrechter: Rijs- bergen. Toeschouwers: 300. Gele kaart: Hazenoot (SJC). „Deze nederlaag was weer niet nodig", sprak SJC- leider Jos van Laar na afloop. Met hem zag trainer an Leeuwen hoe tot driemaal toe opgelegde kansen onbenut gelaten werden. Remco Martens, Jos de Haas en Piet Hazenoot wisten in de eerste helft de goed uitgespeelde mogelijkheden niet te verzilveren. De laatste had een ongelukkige dag. Niet alleen kreeg hij een gele kaart voor het na het fluitsignaal wegschieten van de bal, maar hij was ook betrokken bij het eerste doelpunt van VELO. Een ongevaarlijk schot kwam via het hoofd van Hazenoot precies voor de voeten van Gurby Bulo: 1-0. Na de openingstreffer kwam SJC er tegen de fy siek sterkere gastheren niet echt meer aan. De door de achterstand noodzakelijke risicovolle speelwijze bracht echter wel gevaar voor het Noordwijkse doel. De thuisclub zette de kustbe- dan ook uit een counter op een grotere achterstand. Een ondanks vermeend hands goed gekeurde goal en een treffer van Sven van Velsen gaven de uitslag een geflatteerd karakter. Foreholte - RKAW 0-0. Scheidsrechter: Martin. Toeschou wers: 600. Het was gisteren een wedstrijd, waarin de beide goalies de hoofdrol op zich namen. Namens RKAW hield Gijsbertsen het doel schoon, Ralph van der Hulst deed hetzelfde bij Foreholte. Het keeperswerk was wel noodzakelijk, want beide ploegen kregen mogelijkheden om de brilstand te wijzigen. Al in eerste minuut leek Rob van Duyn de thuisploeg op een voorsprong te zetten. Maar RKAW redde op de lijn. De Leidschendammers stelden daar gevaarlijke counters tegenover. Het was dan ook allerminst een bloedeloze 0-0 wed strijd. Een Voorhoutse overwinning zou de verhoudin gen niet goed hebben weergegeven, al was Nico van Rijn vlak voor het slotsignaal dichtbij de 1 -0. Hij moest overigens, evenals Stan Uljee, invallen omdat twee ploeggenoten het einde niet haalden. Fred Arroyo en Joost Deutekom haakten voortij dig af door blessures aan respectievelijk achilles pees en knie. Foreholte richt zich op de derde plaats in de rangschikking, omdat die plek waarschinlijk recht zal geven op een plaats in de nacompetitie. Met het punt van gisteren zitten de Voorhouters op schema. Wat dit seizoen de plöeg van Suttorp steeds achter volgde was het chronische ge brek aan geluk. Gisteren was Vrouwe Fortuna DOSR wel goed gezind. De gelijkmaker van Leon Kerkvliet mocht al lerminst een bewuste actie genoemd worden. Ger van der Zwet zette hem met een knap steekballetje dan wel al leen voor de DSO-goalie, maar de bal ging op onortho doxe wijze het doel in. Vlak na de rust kwam een oude kwaal weer naar boven. „Het gebeurt vaak, zo uit de kleedkamer", aldus Suttorp. Want alsof DOSR nog met de gedachten bij de thee was, zo makkelijk kon de Zoeter^ meerse ploeg voor de tweede maal op voorsprong komen. De luidruchtige vraag van keeper Arno Schouten of ie dereen wakker was, sprak boekdelen. Rob Suttorp kon alleen maar hopen dat zijn ploeg deze slag zou overwinnen. Het bleek uiteindelijk het ge val te zijn, al moest de mee gereisde aanhang er tot de blessuretijd op wachten. Net zoals Leslie van Es de 1-1 met een keiharde vrije trap op het scorebord bracht, maakte hij ook op schitterde wijze de winnende treffer. Het gezegde 'een zwaluw maakt geen zomer' lijkt mis schien op zijn plaats, want het tegenvallende DSO liet zien hoe de Veense achter hoede nog te kwetsbaar is om een voorsprong te kunnen verdedigen. Ook opbouwend laat de defensie nog menig maal een steekje vallen. Maar aan de horizon gloort ook in dat opzicht de hoop. De was lijst van geblesseerden slinkt met de dag. Viel Richard Stra- ver in. de anderen zijn alle maal weer op het trainings veld actief. Bovendien kende DOSR gisteren een ander uniek mo ment dit seizoen. Slechts achtmaal kon een DOSR- doelpunt gevierd worden. Tot gisteren dan, want met de drie treffers tegen DSO liet de ploeg van Suttorp zien de weg naar het vijandelijke doel weer gevonden te hebben. De tekenen zijn er, dat het wer kelijk nog goed komt met DOSR. DSO DOSR 2-3 (1-1). 25. Gielis se 1 -0.34. Van Es I 1.47. Versloot 2 I. 61 Kerkvliet 2-2. 91. Van Es 2-3. Scheidsrechter: Sehrcudcr. Toe schouwers: 250 Gele kaarten: Van Es (DOSR), Kerkvliet (DOSR), Van Heiningen (DOSR), Versloot (DSO),

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 19