3552,- Met kist vol lezers naar Orlando WorldCup USA 94 Ik zal Oranje niet zien spelen Manager Ronald McDonald Huis 'verschrikkelijk blij' met WK Goal-spel 11 dagen Orlando Estrade ZATERDAG 29 JANUAR11994372ZAT Puzzel mee eif win een reis J naar Florida Voor de echte kenners r voetbalprijsvraag WK-Go n waarmee Leidsch DagblatL woensdag gaat beginnen, et peuleschil zijn. Maar gewonn r hebben ze nog lang niet. Wahet zelfs de mensen die nog no war gehoord hebben van Johva Cruyff, Nou Camp, Frank Ri aard of De Meer, maken e even grote kans op de hooi kan prijs van het WK-voetbalsp onv een vliegreis naar Orlando, clusief de wedstrijden Oranje tegen Marokko en bra: die klei Ida! Acht weken lang, op woei grol dag, verschijnt de voetbalqi (an( in Leidsch Dagblad. Telke staan er verspreid over tvi naast elkaar liggende adverte«Pini tiepagina's elf vragen. Wie 'h antwoord schuldig moet b ven, geen nood. Bij de vra staat ook de keiier in wiens etalage de opl< sing ligt. De deelnemer moet dan wel even op zijn fiets met de auto) op uit, om het a woord met eigen ogen te ki nen zien. De winkelier zelf beslist geen telefonische inf< matie geven. Bij de prijsvraag zit een b die moet worden ingevuld opgestuurd in een gefrankeer enveloppe. Briefkaart gebruik mag ook. Naast gewone frank ring (0,80 cent) moet minirr f 2,50 worden bijgeplakt, v het goede doel: Het Ronald McDonald Huis. De laatste en achtste spelro de is op woensdag 11 nemers mogen onbeperkt brif kaarten en /of gefrankeerde veloppen met oplossingen sturen, mits ze zijn voorzii van de extra f 2,50 aan postz gels. Meedoen mag elke spi ronde, het is ook mogelijk lal op de actie in te haken. Élke levering staat min of meer zich. Per spelronde zijn er 12 w naars, van wie een de supe weekprijs krijgt. De 12 winnaa van iedere ronde (8 maal 12 totaal 96 kanshebbers) mak< aan het einde van het WK-sp kans op de hoofdprijs: een 11-daagse vliegreis voor 2 personei naar Orlando Florida. Jeroen Guliker van Expersport/Airtradeorganisator van WK-reizen: den gehuurd van de Leidse uni versiteit. „Maar daar hebben we wel negen ton voor nodig", merkt ze op. „En we hebben nu al een exploitatietekort. Want het wordt steeds drukker." Sinds de opening van het op vanghuis op 15 juni 1992 maak ten al heel wat personen ge bruik van de mogelijkheden tot overnachting. „Het gaat heel goed, jammer genoeg", meldt Mieke Crijns dan ook. „Het is hier altijd druk. Het huis voor ziet in een behoefte, mensen willen graag dicht bij hun kin deren zijn, en als ze van ver ko men, biedt dit uitkomst. Hier kunnen ze hun verhaal kwijt. Maar hier maken ze ook hun ei gen eten klaar, doen ze de was en doen ze zelf boodschappen. Op die manier kunnen ze hun gedachten verzetten en dat is heel belangrijk. Zeker voor ou ders van kinderen bij wie het al lemaal wat langer duurt. Als die weken lang alleen maar in het ziekenhuis rondlopen, weten ze op een gegeven moment niet meer hoe het er in het normale leven aan toe gaat. Dat vinden ze hier. Een thuis ver van huis." Dat het 'instituut' als zodanig ook in Leiden leeft, wordt door lopend bewezen. Door de overgave waarmee 60 vrijwil- lers aan het werk zijn, door de groei ende lijst sponsors en donateurs (mini maal 25 gulden, re- keningno: 424949490 van de ABN AMRO of giro 9030) en nu de spectaculaire acties even afgelopen wa ren ook door inci dentele giften. „Vorige week nog kwam hier een vrouwtje op de fiets 100 gulden brengen. Dat geld had ze ver diend met het inza melen van oud pa pier en liever dan het zelf te houden gaf ze het aan ons", vertelt Mieke Crijns. „En kijk, dat doet FOTO nou extra goed, zo'n gebaar." WK Goal-spel en reisaanbieding voor abonnees Leidsch Dagblad Met Leidsch Dagblad naar het WK-voetbal Het zijn hoogtij-dagen voor Haarlemmer Jeroen Guliker. De reisorganisator wordt van 's morgens vroeg tot 's avonds laat vol ledig in beslag genomen door voetbalkaart jes voor het WK, vliegtuigstoelen, hotelre serveringen en bustranfers van vliegvelden naar hotels en omgekeerd. „En we worden voortdurend bestookt met telefoontjes van mensen die alleen een voetbalkaartje wil len. Maar Expersport/Airtrade verkoopt al leen kaartjes me't voetbalreizen." Voetballiefhebbers die denken alles op ei gen houtje te kunnen regelen in de VS moe ten vooral hun gang gaan, zegt hij. „En mis schien lukt het ze een vliegticket te kopen en een hotel te reserveren. Ze zijn wel duur der uit dan wanneer ze een complete reis boeken. In de periode voor en tijdens het WK zijn vliegreizen naar locaties waar wordt gespeeld stukken duurder. Let maar op, in 1995 worden die bestemmingen weer fors in prijs verlaagd." De combinatie Expersport/Airtrade werkt in de VS tijdelijk samen met 70 ervaren Ne derlandse reisleiders, mensen die niet al leen vloeiend Engels schrijven, lezen en spreken, maar ook een toeristische oplei ding hebben genoten of al verscheidene ja ren bij een reisbureau of touroperator wer ken. „Wij hebben al 450 aanmeldingen bin nen. Een dezer dagen gaan we de mensen selecteren." Samen met Roever Reizen in Amsterdam heeft Expersport/Airtrade circa negentig procent van alle toegangsbewijzen, die aan Nederland zijn toegewezen. „We onderzoe ken wat we samen met Roever kunnen doen. De belangstelling is enorm. Bij de KNVB hebben 52.000 mensen geïnfor meerd. Alle bellers mochten twee kaarten bestellen. Dan kom je uit op 104.000 kaar ten. En als je alleen al weet dat de KNVB er maar 2000 heeft." De voetbalbond verwijst belangstellen den door naar Expersport/Airtrade. In to taal beschikte het Expersport over 21.000 kaartjes voor wedstrijden yan Noorwegen (40 procent), Zweden (10 procent), Amerika (20 procent) en Nederland (30 procent). Voor de Nederlandse voetballiefhebber heeft Expersport 15 medewerkers, kaartjes, busvervoer ter plaatse, hotels) samen met de touroperator Airtrade (40 medewerkers, vliegtickets) tal van reizen (minimaal 8 da gen) samengesteld naar onder meer Was hington, vlak bij New York, waar Oranje op 20 juni begint tegen Saoedi-Arabië en naar Orlando, waar het nationale team zijn wed strijden in de groep afwerkt tegen België en Marokko. „Onze doelstelling is dat mensen een on vergetelijke reis hebben'. Alles moet goed zijn. Daarom vervoeren we meer dan tach tig procent van onze klanten met vlieg maatschappijen van naam als Martinair, NorthWest en United Airlines. En steeds rechtstreeks. Ik zie ze wel, die aanbiedingen die onder onze prijs zitten. Maar dan vlie- „Die kist komt vol." Theo van Hoesel, coördinator van de WK- lezersacties bij Leidsch Dagblad heeft goede hoop dat op 23 juni het vliegtuig naar Orlando vol zit met LD-lezers. Deze krant heeft beslag weten te leggen op honderd volledig verzorgde elfdaagse WK-voetbalreizen naar Orlando voor de voordeel- prijs van, all-in, f3552,15. „En we verkopen ze onder het mot to: wie het eerst komt, het eerst maalt." „Ik denk dat je kan spreken van een unieke lezersservice. Het is toch fantastisch dat een regio nale krant dit klaarspeelt. Ik weet dat de belangstelling van mensen om naar het WK in Amerika te gaan groter is dan de vraag. Maar veel mensen zijn wat huiverig. Want er zijn zo veel onduidelijke aanbiedingen. Ze willen weten met wie ze in zee gaan. Leidsch Dagblad heeft een vertrouwde naam. Voor Van Hoesel breken span nende tijden aan. Hij is nauw betrokken bij het welslagen van de groepsreis, maar het is ook zijn verantwoordelijkheid om van het WK Goal-spel voor le zers e'n adverteerders een (commercieel) succes te maken. „Leidsch Dagblad is op drie fronten met het WK voetbal ac tief. We hebben de reizen naar Orlando, we hebben de prijs vraag voor de lezers en er is een actie voor onze adverteerders. Als die op onze wekelijkse prijs vraagpagina's een blokje adver tentieruimte kopen, krijgen ze een lot. Aan het einde van deze actie is er voor hen een gezellige avond. Op die avond gaan hun loten in een ton en wordt er een uitgetrokken. Net als bij de prijsvraag voor de lezers kun nen ook zij een WK-reis voor twee personen naar Orlando Het idee voor de voetbalprijs vraag is ontstaan op de redactie. Van Hoesel: „Daar zeiden ze al maanden geleden: we moeten tijdens dat WK wat voor de le zers doen. Kort daarna zijn we begonnen met de voorbereiding zowel met de inkoop van de rei zen als met het ontwikkelen van Verkoopleider Theo van Hoesel, op de voorgrond omringd door medewerkers, is al in Oranje-sfeer: „Onze reis-aanbieding naar Orlando in de VS is een uniek initiatief." united photos de boer rob Hendriks de prijsvraag. Wij kunnen het wel aardig vinden, maar het zijn onze lezers die bepalen of het een succes wordt. Nee, over die reisverkoop maak ik me niet nerveus. Dat vliegtuig komt wel vol, dat weet ik zeker." Toch blijft f3552,15 een be hoorlijk bedrag voor een voet baltoerist. „We zijn mensen ter wille door ze via de Rabobank Haarlemmermeer de mogelijk heid te bieden om gespreid te betalen. En met LD naar het WK is nog altijd zo'n honderd gul den goedkoper dan wanneer mensen een dergelijke voetbal- reis bij een officiële touropera tor boeken." Op 25 juni bezoeken de deelne mers de wedstrijd van Oranje tegen België in de Citrus Bowl (70.000 plaatsen) en op 29 juni zitten ze in hetzelfde stadion bij de wedstrijd tegen Marokko. „En het wordt wel in Orlando beslist of Oranje doorgaat naar de volgende ronde. Wie wil daar nou niet persoonlijk getuige van zijn? Er blijven genoeg dagen over om de omgeving te ver kennen. Je moet de reis zien als een vakantie in Oranje-sfeer." Wie de LD-reis boekt, vliegt met Martinair op donderdag 23 juni rechtstreeks naar Orlando in Florida en verblijft daar negen nachten in een meer dan goed hotel. Op zondag 3 juli keert het 'voetbalgezelschap' weer in Ne derland terug. Voor de vakantiegangers annex voetbalfans bestaat de moge lijkheid om excursies te maken naar beroemde toeristische be zienswaardigheden als Epcot, Disney en Seaworld, Bush Gar dens en de filmstuido's van MGM en Universal. Mensen (of bedrijven) die mee willen kunnen vanaf vandaag de bon in de krant invullen. Leidsch Dagblad organiseert de reis samen met het bureau Ex persport (hotels, bustranfers) en de touroperator Airtrade (vlieg tickets). Belangstellenden kun nen over de reis informatie in winnen bij Expersport (023- 291155) en ovèr de betalingsre geling bij Rabobank Haarlem mermeer (02503-17681). Van Hoesel: „Iedereen kan mee. Ook mensen die onze krant niet kennen. Maar een kist vol trou we lezers naar Orlando, dat zou perfect zijn. Daar doen we het allemaal voor." Ze is 'verschrikkelijk blij' met de actie. „Voetbal is toch sportat- tractie 1 een en staat vooral bij het WK heel erg in de belang stelling. Die interesse straalt op ons af, nu we als goed doel zijn uitgekozen. En het gaat natuur lijk niet alleen daarom. Voor ons is elk bedrag meegeno- Mieke Crijns, huismanager van het Ronald McDonald Huis in Leiden, weet meteen een goede beslemming voor het geld dat het WK-goal Spel in deze krant gaat opbrengen voor haar op vanghuis in de Boerhaavelaan. „Eerste prioriteit is het draaien de houden van het huis", zegt ze in de twee samengevoegde herenwoningen, waar ouders van zieke kinderen die in het AZL worden verpleegd kunnen overnachten in 17 kamers. Lo- geerprijs: 25 gulden per dag, terwijl de werkelijke kosten voor een kamer meer dan 100 gulden bedragen in het familieverblijf dat niet wordt gesubsidieerd en volledig afhankelijk is van giften en donaties. Tweede doel: de aankoop van de panden, die tot nu toe wor- Jeroen Guliker: „Finalekaarten zijn er al lang niet meer." united photos de boer olaf kraak gen mensen met minder bekende maat schappijen en moeten ze minimaal ergens een keer overstappen. Het combineren en op elkaar afstemmen van vliegtuigstoelen, vertrekdata, hotels, bustransfers en de wensen en verlangens van de voetbalreizigers, het lijkt wel hogere wiskunde. „Valt wel mee hoor. Het is alleen een beetje een stress-tijd. Op kantoor zijn, tachtig tot honderd uur in de week in touw. Net als mijn collega André Hesselink van Airtrade. Maar een zenuwentijd is het niet. Wel nee. We hebben alles goed op de rit staan. Alles loopt op rolletjes. Maar we zijn ook al anderhalf jaar met de voorbereiding bezig." Of hij zelf nog wedstrijden van Oranje of andere nationale elftallen bezoekt? Hij heeft er eerlijk gezegd een hard hoofd in. „Nee, ik zal waarschijnlijk geen wedstrijd van Oranje zien. Jammer, maar niets aan te doen. Mijn verantwoordelijkheid is dat het onze gasten in Amerika aan niets ontbreekt, dat onze organisatie vlekkeloos verloopt. We hebben tijdens de WK ons hoofdkantoor in Amerika aan de westkust tijdelijk verplaatst naar een hotel in Orlando, waar we een suite hebben afgehuurd." Guliker vertrekt de eerste week van juni naar Amerika en hij blijft tot minimaal 25 juli. „Maar dan moet ik terug omdat op 1 augustus het jeugdvoetbaltoernooi om de Coca Cola Haarlem Cup weer begint. Daar wil ik, nee daar moet ik bij zijn. Dat evene ment organiseren we al zo lang. Dat wil ik absoluut niet missen." v d d PROGRAMMA Donderdag 23 juni: Vertrek vanuit Nederland. Aankomst in Orlando en bustransfer naar uw accommodatie in Orlando. Vrijdag 24 juni: Vrije dag. Mogelijkheid tot excursie programma Zaterdag 25 juni: Bustransfer naar de Citrus Bowl in Orlando voor de wedstrijd Nederland tegen België (aanvang 12.30 uur plaatselijke tijd). Na de wedstrijd bustransfer terug naar uw accommodatie. Zondag 26 juni: Vrije dag. Mogelijkheid tot excursie programma. Maandag 27 juni: Vrije dag. Mogelijkheid tot excursie programma. Dinsdag 28 juni: Vrije dag. Mogelijkheid tot excursie programma. Woensdag 29 juni: Bustransfer naar de Citrus Bowl in Orlando voor de wedstrijd Nederland tegen Marokko (aanvang 12.30 uur plaatselijke tijd). Na de wedstrijd bustransfer terug naar uw accommodatie. Donderdag 30 juni: Vrije dag. Mogelijkheid tot excursie programma. Vrijdag 1 juli: Vrije dag. Mogelijkheid tot excursie programma. Zaterdag 2 juli: Bustransfer naar de luchthaven van Orlando voor terugvlucht naar Nederland. Zondag 3 juli: Aankomst in Nederland. Naam Voorletters Adres Postcode en woonplaats Geboortedatum Bank/Gironummer Tel. overdag Tel. privé Aantal personen Namen en leeftijden medereizigers Toeslag 1-persoonskamer Ja/Nee u Ik geef hierbij een machtiging aan de Rabobank Haarlemmermeer. Ik ga akkoord dat van mijn rekening aan het einde van iedere maand het vastgestelde termijnbedragen de di recte aanbetaling wordt afgeschreven voor de WK-reis. aanbetaling Eind februari Eind maart Eind april Eind mei Handtekening: De termijnbedragen per r 2-pers. kamer ƒ400,- 788,- 788,- 788,- ƒ788,- 1-pers. kamer ƒ400,- ƒ915,50 ƒ915,50 ƒ915,50 ƒ915,50 Deze bon geheel ingevuld opsturen (geen postzegel) naar: Leidsch Dagblad Postbus 54 2300 AB Leiden t.a.v. WK-reis WorldCupUSAM Authorized Tour Operator

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 24