Verdachte ambtenaar slaat terug Verhuizing schrikbeeld voor voetballers SVLV Watertoren blijft fier overeind I Onderzoek naar kwaliteit bruggen Roelofarendsveen Politiek Voorschoten struikelt over verkeersdrempels VVD: Jacobswoude kan toe met één wethouder minder Verdachte aanranding legt gedeeltelijke bekentenis af Regio/Rijn enVeenstreek DONDERDAG 6 JANUAR11994 eugt opzit onstn .poli M Een I kje la ikel Inbreker blijkt ook autodief wassenaar De Wassenaarse politie heeft vannacht rond twee uur een 19-jarige Utrechter aangehouden, die wordt verdacht van diefstal van rookwaren uit een benzinestation aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat. De Utrechter werd in de omgeving van de pomp gearresteerd. De auto waarmee hij naar Wassenaar was gekomen bleek te zijn gestolen in Vianen. Een tweede ver dachte bleef onvindbaar. Motorrijder breekt sleutelbeen langeraar» Een 42-jarige man uit Alphen is gisteravond om acht uur met zijn motor gevallen op de Langeraarseweg in Langeraar. Hij liep kwetsuren op aan zijn ribben en brak een sleutelbeen. Het slachtoffer is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De oorzaak van de valpartij is waarschijnlijk het glad de wegdek. Pompbediende beroofd alphen aan den run» Een 45-jarige Alphense pompbediende is gisteravond door een gemaskerde man beroofd van 750 gulden. De vrouw had in de winkel de dagopbrengst uitgerekend en moest even naar het kantoortje om een boek te halen. Toen zij terugkwam zag zij hoe een man met een bivakmuts het geld Oude munten gestolen oegstgeest» Uit een huis aan de Oranjelaan in Oegstgeest is gis teravond een pot met oude munten gestolen. De waarde be draagt ongeveer 8000 gulden. Tevens werden een schoudertas met 700 gulden en enkele eurocheques meegenomen. De dader heeft een raam aan de achterzijde opengebroken. De inbraak werd gepleegd terwijl de bewoner een douche nam. Insluiper slaat slag oegstgeest» Geld en een horloge zijn gistermiddag gestolen uit een woning aan de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest. De in sluiper kwam binnen via een openstaand slaapkamerraam. k| dod s. zol bokki roelofarendsveen De gemeente Alkemade laat volgende week onderzoeken hoe het staat met de kwaliteit van de bruggen in de Noorder- hemweg en de Floraweg in Roelofarendsveen. De bruggen vertonen al enkele jaren man kementen. Brokken cement zijn hier en daar al afgebroken. Ook is op sommige plekken de ijze ren bewapening al zichtbaar. Indien blijkt dat de kwaliteit zo slecht is dat er gevaar dreigt voor de weggebruiker, worden de bruggen met grote spoedop- geknapt, zegt A. Peters, direc teur openbare werken van de gemeente Alkemade. Voorliet onderzoek dat door Heidemij wordt uitgevoerd, trekt Alkema de 65.000 gulden uit. In verband met het onder zoek zijn de bruggen - gelegen tussen de Noorderhemweg 24 en de Noordkade - dinsdagoch tend 11 januari niet toegankelijk voor het verkeer, 's Middags worden ook de andere bruggen in de Noorderhemweg onder zocht, waérdoor er dan hele maal geen verkeer mogelijk is. De bruggen op de Floraweg worden dinsdagmiddag 11 ja nuari en woensdag 12 januari aan een onderzoek onderwor pen. Het doorgaande verkeer moet dan via het Westeinde, No'órdeinde en de Kerkweg naar de Floraweg rijdëti. Meeste politici willen af van alle obstakels op Leidseweg-Noord voorschoten »judy nihof De Voorschotense politiek heeft grote twijfels over de maatrege len die college van B en W wil treffen om de overlast van de drie drempels op de Leidseweg- Noord te verminderen. Het col lege - met uitzondering van wethouder F. ten Have - wil één drempel weghalen en twee drempels lager maken. De meeste fracties denken dat het wellicht beter is om de drie ob stakels maar helemaal weg te halen. „We moeten tot een goe de oplossing komen. Niet een compromis dat niks oplost", al dus WD-fractievoorzitter P. Verschoor. Hoewel de fracties nog geen officieel standpunt hebben be paald, winden de fractievoorzit ters van met name CDA en D66 er geen doekjes om. „Die drem pels zijn ondingen. Ze werken frustrerend voor zowel de auto mobilist als de mensen die in de omgeving wonen", aldus CDA- fractievoorzitter W. Valkenburg. Hij is het volkomen eens met wethouder en partijgenoot F. ten Have, die alle drempels weg wil halen. „Ik moet het nog in mijn fractie bespreken, maar ik denk dat we het met elkaar eens zullen zijn." D66-fractievoorzitter Y. Mo lenkamp denkt ook dat de drempels het beste allemaal weggehaald kunnen worden, waarbij ze benadrukt voor zich zelf te spreken. „Het lijkt mij dat de sluizen die zijn aangelegd af doende zijn voor de grootste problemen op de Leidseweg- Noord.". Pvda-raadslid P. den Hartog kan zich wel vinden in het colle gevoorstel, maar heeft wel be- Club wijst fusie met Randstad Sport ook af De hobbels in de Leidseweg-Noord bezorgen de bewoners veel overlast. Trillingen zouden al scheuren in huizen hebben veroorzaakt. Voorts wordt geklaagd over herrie van remmende en optrekkende auto' denkingen. „Want wat is nou de garantie dat de klachten ver dwijnen. Dat moet wethouder Van de Poel maar aantonen." Ook de WD kijkt kritisch naar het voorstel, maar wil even af wachten hoe de bewoners rea geren op de bijeenkomst die op 12 januari voor hen wordt ge houden. Het gaat de WD erom dat er nu een goede, definitieve oplossing komt. „Als alle bewo ners vinden dat de drempels weg moeten, dan zullen we dat ondersteunen. Maar dan moe ten de bewoners zich wel reali seren dat een groot deel van de oude situatie terugkeert. Er zal weer harder worden gereden", aldus fractievoorzitter P. Ver schoor. De onlangs aangelegde weg versmallingen met drempels op de Leidseweg-Noord zijn een bron van ergernis voor veel be woners. De drempels waren be doeld om de hoeveelheid ver keer en de snelheid op de druk ke route terug te dringen. De bewoners van de Leidseweg- Noord hadden de gemeente om maatregelen gevraagd, maar drempels hoefden voor hen niet. De gemeente zag drie weg versmallingen met drempels erin echter als de beste oplos- FOTO LOEK ZUYDERDUIN sing. Er rijdt nu weliswaar min der verkeer over de Leidseweg- Noord, maar de bewoners heb ben nu andere klachten. Ze hebben veel last van trillingen van verkeer doordat auto's op de drempels 'stuiteren'. Er zou den in sommige huizen al scheuren zijn ontstaan. Verder' klagen ze over het geluid van optrekkend en afremmend ver keer. VOORSCHOTEN JUFDV NIHOF De Voorschotense voetbalclub SVLV voelt er niets voor om te verhuizen naar sportpark Ade- geest. De leden willen blijven voetballen op de huidige stek: het Burgemeester Van der Hoe ven-sportpark. En van een fusie met de voetballers van Rand stad Sport willen de leden van SVLV al helemaal niets weten, bleek gisteravond tijdens een bijeenkomst in het Ambachts- en Baljuwhuis over de gemeen telijke discussienota 'Sport (voorzieningen) Nader Bezien'. De gemeente Voorschoten geeft in de nota aan dat de voet balvelden van SVLV in het Bur gemeester Van der Hoeven- sportpark vrijgemaakt kunnen worden voor woningbouw. Er zou plaats zijn voor zeker ne gentig huizen. Volgens de ge meente is het goed mogelijk om alle Voorschotense voetbalclubs op sportpark Adegeest te con centreren. Daar voetballen mo menteel al twee clubs: Randstad Sport en SV Voorschoten. Op Adegeest is volgens de nota zo veel ruimte dat SVLV er best bij kan. In de rapportage wordt ook gesproken van een fusie tussen Randstad Sport en SVLV. Dat zou de hele operatie verder ver gemakkelijken. Voorzitter Hakker van SVLV voelde weinig voor de sugges ties in de sportnota. „Er wordt te gemakkelijk voorbijgegaan aan de gevoelens van de 400 le den en 120 donateurs van SVLV. Hun ziel en zaligheid liggen in het Burgemeester Van der Hoe- vensportpark". betoogde Hak ker. Hij denkt dat verhuizing de club leden gaat kosten. Hakker vroeg zich af of het hier wel gaat om een sportnota. „Is het niet gewoon een nota grondbeleid met als achterliggende gedachte Hij vroeg zich ook SVLV per se weg moet. Volgens hem zou Randstad Sport beter naar het Burgemeester Van der Hoeven-sportpark kunnen ver huizen. Dan zouden er huizen gebouwd kunnen worden in het dan vrijkomende deel van sportpark Adegeest. Volgens wethouder sportzaken M. Breu- nesse is dat geen geschikte loca tie voor woningbouw. „Je kunt JACOBSWOUDE» Het nieuwe college van Ja- cobswoude moet bestaan uit twee wethouders in plaats van drie, zo betoogt de WD in haar verkiezingsprogramma. „Ge zien het salaris van de burge meester, moet je hem een be hoorlijke portefeuille geven. Zijn werk moet niet overwegend bestaan uit lintjes knippen", al dus fractievoorzitter J. van Dam. Nu bestaat het college nog uit drie wethouders. Een sober, maar doeltreffend gebouw. Zo moet in de ogen van de WD-Jacobswoude het 'Burgemeester moet niet alleen lintjes doorknippen nieuwe gemeentehuis eruit gaan zien. „Geen onnodige ver spilling van gemeenschapsgel den", aldus Van Dam. Hoog in het vaandel bij de li beralen in Jacobswoude staat de voorlichting van de gemeente aan de burgers. „Het wordt bij voorbeeld hoog tijd dat de in- iets te horen krijgen over het gemeentehuis", vindt de fractievoorzitter. Ook de be zoeken van het gemeentebe stuur aan de kernen moeten doorgaan. „Hiermee wordt het begrip tussen bestuur en kernen vergroot", schrijft de WD in het programma. Het verbaast Van Dam dat sommige partijen zo laks zijn met de kernenbezoe- ken. „Wij zijn er altijd. Zo hoor je wat er leeft onder de inwo- De WD is verder voor het zo veel mogelijk afstoten van ge- meentetaken, het behoud van het zwembad in Leimuiden en de uitbreiding van verpleeg- en verzorgingshuisplaatsen. De li beralen zijn faliekant tegen de baggerstort in de Braassem. Aandacht moet de komende vier jaar voorts worden besteed aan de verkeersonveilige situa ties in de gemeente. Als voor beeld noemt Van Dam het Noordeinde in Hoogmade waar veel te snel wordt gereden en het aanbrengen van een zebra pad bij de onlangs geopende supermarkt in Leimuiden. De haalbaarheid van een fietspad langs de Herenweg in Rijnsater- woude zou best mogen worden onderzocht, stelt de WD. ZOETERWOUDE-RUNDUK De 59-jarige Leiderdorper die maandag is aangehouden op verdenking van aanranding en openbare schennis, heeft een gedeeltelijke bekentenis afge legd. De man werd vanmorgen voorgeleid aan de officier van justitie. Hij wordt ervan verdacht af gelopen drieënhalf jaar diverse vrouwen binnen de katholieke gemeenschap van Zoeterwou- de-Rijndijk en de toneelvere niging daar te hebben lastigge vallen. De zaak kwam aan het licht toen een aantal vrouwen aangifte deed. De politie wil nog niet zeggen om hoeveel vrouwen het gaat; ook worden geen mededelingen gedaan over de inhoud van de beken tenis. De parochie OLV Onbevlekt Ontvangen doet evenmin me dedelingen over de zaak. „De parochie is geen partij", zegt pastoor Schlatmann. „Ik wil er alleen maar over kwijt dat het een hele nare zaak is." Secre taris R.J. Spaas van toneelvere niging Anabasis zegt weinig te weten van de affaire. „Ik weet dat er iets aan de hand was maar dat weet ik nog niet erg lang. Het is allemaal heel ver velend. Ik denk overigens niet dat de toneelvereniging deze man zal royeren. Tenzij er echte problemen van komen als hij blijft. Ik denk dat hij zelf wel weg zal gaan." geen woningen bouwen mid den op een sportcomplex." De in de nota voorgestelde fusie met Randstad Sport is bij de leden van SVLV in het ver keerde keelgat geschoten, zo bleek gisteravond. „De gemeen te weet dat eerdere onderhan delingen over een fusie op niets zijn uitgelopen en dat er verder geen uitzicht is op een fusie", aldus Hakker. Breunesse verze kerde hem dat het voor de ge meente geen harde voorwaarde is dat de clubs fuseren. „Het zou handig en wellicht verstan dig zijn, maar als dat niet kan moet er een andere oplossing komen." Overigens wil Randstad Sport wel graag samengaan met SVLV. Mocht de fusie er inder daad niet komen, dan ziet de wethouder al een oplossing voor het clubhuisprobleem voor zich: het neerzetten van een kantine voor SVLV bovenop het clubhuis van Randstad Sport. De Voorschotense sportver enigingen kunnen tot 13 januari schriftelijk op de discussienota reageren. De politiek buigt zich op 18 januari over de nota. VRUETUD Burenhulp De nieuwe coördinator Buren hulp in Jacobswoude Ank Vree burg houdt donderdag 13 janu ari een bijeenkomst voor.de vrijwilligers. Deze ontmoeting vindt plaats in Het Schoolhuis in Rijnsaterwoude. Bezoekers kunnen tussen 13.30 en 15.30 uur kennismaken met de nieu we coördinator. Zomerzegels De Stichting Welzijn Ouderen (SWO) in AJphen krijgt maan dag 5000 gulden uit het fonds Zomerzegels. De SWO krijgt de bijdrage voor het samenstellen van een informatiekrant voor 55-plussers. Het fonds Zomer zegels keert jaarlijks ruim 3 mil joen gulden uit aan projecten voorouderen. Leiderdorper schrijftschaduw-rapport' De van fraude verdachte Leiderdorpse ambtenaar grond zaken heeft een 'schaduw-rapport' opgesteld. Hierin veegt hij de vloer aan met het rapport van VB-accoun- tants waarin is geconcludeerd dat hij bouwgrond heeft verkocht voor zo'n twee miljoen gulden te weinig. B en W van Leiderdorp blijven onverkort achter hun accoun tantsbureau staan. leiderdorp roy klopper De betrokken ambtenaar, die verantwoordelijk wordt geacht voor het berekenen van te lage prijzen voor bouwgrond in 1992, zegt dat er niets mis was met de grondverkopen. In een uitgebreide verklaring meldt hij dat het rapport van VB-accoun- tants een groot aantal leemten, onvolkomenheden en fouten bevat. De conclusies zijn vol gens hem onvolledig, waardoor een verkeerd beeld is gegeven van de werkelijkheid. Zo meent de betrokkene dat VB-accountants in haar onder zoek had moeten melden dat de grondverkoop erg veel geld in het laatje heeft gebracht voor Leiderdorp. „Ondanks alle extra uitgaven zoals dit onderzoek, levert de exploitatie toch een winst op van tien miljoen gul den." Verder meldt hij 'dat iedereen op de hoogte was, of had kun nen zijn'van c sten. Vooral de rol malige wethouder ruimtelijke ordening J. Veldstra wordt door de ambtenaar gehekeld. Zij was wel degelijk op de hoogte van de wijze waarop de totale ver koopsom in Buitenhof tot stand De nieuwjaarsreceptie van de gemeente Rijnwoude heeft 1500 gulden opgeleverd voor de slachtoffers van de overstro ming in Zuid-Limburg. De col lectebus in de hal van het ge- Jfijnzicht m.iWatertoren dfazerswoude Rijndijk. is gekomen, aldus de ambte naar die al maanden op non-ac tief staat. Veldstra heeft tot nu toe altijd beweerd dat ze hele maal niets wist van de te lage prijzen en dat ze blijkbaar te goed van vertrouwen is ge weest. De D66-wethouder trad vorig jaar af naar aanleiding van deze affaire. B en W van Leiderdorp lieten vanochtend in een eerste reac tie weten dat ze vierkant achter de conclusies van VB-accoun- tants blijven staan. Ze hebben dit bureau de beschikking geve ven over het rapport. VB con cludeert dat de verdachte amb- tenaar de conclusies niet weer legt. „De opmerking over de be haalde winst in het complex is voor het onderzoek niet rele vant. Overigens is de meeste winst behaald uit de verkoop van kavels in de duurdere prijs klasse". VB-accountants ver klaart 'geen enkele aanleiding te zien ons rapport te herzien of aan te vullen." De betrokken ambtenaar, te gen wie nog steeds een justitieel onderzoek loopt, wilde vanoch tend niet reageren op de reactie van B en W. „Ik heb die verkla ring nog niet gezien, dus ik kan er ook niet op ingaan." De 79 jaar oude watertoren in Hazerswoude-Rijndijk wordt in oude glorie hersteld. Hazerswouds bedrijf knapt monument op Rijnwoude: 1500 gulden voor Limburg runwoude meentehuis bevatte afgelopen maandag aan het eind van de receptie 733,80 gulden. Het ge meentebestuur heeft de op brengst verdubbeld en naar bo ven afgerond. In de hal van het gemeentehuis blijft voorlopig nog een collectebus staan. De watertoren in Hazerswoude- Rijndijk wordt in oude luister hersteld. De gemeente Rijnwou de koopt de toren voor één gul den de watermaatschappij WZHO. Het Hazerswoudse be- tonrenovatiebedrijf MTS is ver volgens bereid om het pand voor dezelfde prijs over te ne men en te restaureren. Wel wordt de gemeente geacht voor de restauratie een subsidie van 100.000 gulden te geven. Het voortbestaan van de 79 jaar oude schepping van archi tect Schotel is vooral te danken aan de meevallende restauratie kosten. Die werden door de WZHO, die de toren het liefst wilde slopen, geschat op onge veer één miljoen gulden. De ge meente Rijnwoude, vóór be houd van dé toren, ging uit van een aanmerkelijk lager bedrag. Uit onafhankelijk onderzoek blijkt nu dat de restauratie kan worden uitgevoerd voor tussen de drie en de vier ton. Gemeen te en provincie zijn in principe bereid de restauratie voor maxi maal 175.000 gulden te subsidi- Directeur P. van der Krogt van MTS heeft nog geen idee wat hij na de restauratie met de watertoren zal gaan doen. „We hebben eerst het idee gehad om ons kantoor er in te vestigen. Maar omdat we verder geen grond erbij konden kopen voor opslag, ging dat niet door. We gaan het nu eerst opknappen, en dan zien we wel wat we er mee doen." Wanneer zich bij voorbeeld iemand meldt die in de toren een restaurant wil ex ploiteren, is Van der Krogt wel bereid daarin te investeren. Een eventueel restaurant zou overigens veel geld gaan kosten en slechts 'plaats bieden aan dertig personen. De geringe ruimte wordt veroorzaakt door dat de betonnen waterbak bo venin de toren moet blijven zit ten. „Wanneer die wordt verwij derd, moet er enorm veel wor den veranderd aan de construc tie. De restauratie wordt dan veel te duur." Van der Krogt geeft volmon dig toe dat de restauratie van de watertoren „een stuk reclame" is voor zijn betonrestauratiebe- drijf. „Maar er moet ook wel wat uit komen. Want alleen met re clame kom je er niet." De verkoop van de waterto ren moet voor het eind van de maand rond zijn. Per 1 februari loopt namelijk de aanbieding van de WZHO af. Heeft de ge meente op dat moment haar ja woord niet gegeven, dan wordt de toren onherroepelijk ge sloopt. De commissies ruimte lijke ordening en financiën moeten volgende week nog in stemmen met de subsidiëring van de restauratie. De 100.000 gulden subsidie moet komen uit de pot dorpsvernieuwing. Eigenlijk bevat die geen geld voor de watertoren, maar toch staat het zo goed als vast dat de gemeente over de brug zal ko men. Om de provincie zo ver te krijgen het laatste onafhankelijk onderzoek te betalen, moest Rijnwoude beloven om een eventuele restauratie financieel te ondersteunen. Van der Krogt denkt kort na de overname van de watertoren te beginnen met het opknap- werk.

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 17