6 De Rijneke Boulevard ruimt op. Da'sdus 15x prijs! Schrijvende Lezers Loze en onjuiste uitspraken van wijkvereniging Aktief Nederland komt er no^ niet zo slecht vanaf Ondernemers staan niet achter beleid voor autoluw centrum Rijneke Boulevard Zoeterwoude. Vlakbij, veelzijdig en verrassend voordeli DONDERDAG 6 JANUAR11994 N BRANDENBURG,C De fusiegesprekken tussen wijkvereniging Aktief en de stichting Leefbaar Zuidwest zijn stukgelopen. Het Leidsch Dagblad maakte daar melding van. Ex-leden van Aktief reage ren op het artikel. In het Leidsch Dagblad van vrijdag 31 december 1993 is van de hand van uw redacteur Aad Rietveld een artikel verschenen met als hoofdkop 'Geen zin in fusie met 'protestclub'. In het bewuste artikel, ver schenen door het toezenden van een vier kantjes tellend stuk aan de genoemde redacteur, sa mengesteld door het bestuur van de Stichting Leefbaar Zuid west, komen enkele zaken voor, die ons helaas nopen hierop te reageren. Met name omdat het hier gaat om loze en onjuiste uitspraken van voorzitter Kruit van wijkvereniging Aktief. Als de heer Kruit in het betref fende stuk letterlijk zegt: 'Ik zou zo denken dat wij in 23 jaar on ze sporen wel hebben verdiend in dit werk', dan willen wij er de heer Kruit met nadruk op wij zen dat dit absoluut niet zijn verdienste is, want hij is pas de laatste vier jaren op komen dui ken in een functie bij Aktief. De meeste mensen die hetzij als bestuurder, hetzij als com missielid jaar in jaar uit bezig zijn geweest voor Aktief en die deze wijkvereniging groot heb ben gemaakt, hebben voor 95 procent Aktief de rug toege keerd en zijn grotendeels op nieuw actief geworden, in dit geval bij de Stichting Leefbaar Zuidwest. Als de heer Kruit in hetzelfde artikel ook nog schermt met zijn gegeven dat in 1993 12.000 mensen het clubgebouw van Aktigf hebben bezocht, dan plaatsen wij daarbij enorme vraagtekens. Zelfs in de beste tijd van Aktief is een dergelijk aantal nooit gehaald; met één uitzondering, dat in de 'goeie oude tijd' wèl duizenden men sen op één dag Aktief bezoch ten, maar dat gold dan het grote wijkfeest op Koninginnedag, maar ook dat is over. Het zou de heer Kruit dus sieren als hij eens met beide be nen op de grond ging staan en zich voortaan onthoudt van be lachelijke uitspraken. In elk ge val zijn we er trots op te mogen behoren tot de Stichting Leef baar Zuidwest, een alsmaar groeiende organisatie die zich op alle terreinen inzet voor Zuidwest, door de heer Kruit in het betreffende artikel aange duid als 'prótestclub'. Deze reactie onzerzijds kunt u beschouwen alsmede ge steund door veel ex-actieve da mes en heren van Aktief. H. en K. de Ligny, Leiden Th. Schroder, Leiden. (ex-bestuursleden Aktief) Hierbij doe ik u een aanteke ning toekomen over uw redac tionele beleid ten aanzien van enkele recente publicaties van de hand van Pim Fortuyn. Het gaat mij om een artikeltje met een betoog, waarin de PvdA verantwoordelijk wordt gesteld voor de opkomst van de CD. Die verantwoordelijkheid zou voortkomen uit een vasthouden aan de verzorgingsstaat en een gebrek aan inzet om de werke loosheid te keren. Het stukje deugt niet. In de eerste plaats zijn be windslieden van de PvdA ver antwoordelijk geweest voor in grijpende ombuigingen in de sociale voorzieningen. Het lijkt waarschijnlijker dat de CD ter rein heeft gewonnen door te leurstelling over dit beleid dan omgekeerd. In de tweede plaats is nog door niemand het ei van Co lumbus ontdekt ten aanzien van de werkeloosheidsbestrij- ding. In vergelijking met veel landen om ons heen komt Ne- Stil protest tegen de plannen om auto's uit de Leidse binnenstad te v ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN Op een bijeenkomst over de autoluwe binnenstad ging het begin december hard tegen hard. De ideeën van ver keerswethouder Walenkamp en van de winkeliers in de binnenstad bleken haaks op elkaar te staan. Op de avond, die wethouder Walen kamp had georganiseerd met de on dernemers over de autoluwe binnen stad, bleek wederom dat zijn eerdere uitspraak 'dat hij de steun van de on dernemers in de binnenstad heeft' vol strekt niet op feiten berust. stadondememers zich inmiddels schriftelijk tegen het beleid van wet houder Walenkamp hebben gekeerd. Hij riep de wethouder op zich eerst op de verbetering van de bereikbaarheid van de binnenstad te gaan richten en de plannen voor een autoluwe binnen stad voorlopig op te schorten. Veel ondernemers balanceren op de rand van de afgrond. Door het auto- luw-beleid door te zetten zullen veel ondernemers het niet redden en hun bedrijf moeten verplaatsen of sluiten. Het imago van onbereikbare stad moet worden verbeterd. Door het beleid van wethouder Walenkamp wordt het slechte imago van Leiden bevestigd. Ondernemers zijn best bereid te investeren, maar dan moet er wel perspectief zijn. Dat ontbreekt te enenmale. Rietveld noem de het beleid van wethouder Walen kamp ondememersonvriendelijk. Tij dens de discussie bleek dat vrijwel alle aanwezige ondernemers het standpunt van Rietveld ondersteunden. Niet al leen winkeliers uit Pancras-West, maar ook ondernemers van de Breestraat, de Oude Morsch, de Haarlemmerstraat en andere delen van de binnenstad. De voorstelling van zaken die de be- stuursmedewerkster van Walenkamp in deze krant gaf, staat dan ook ver af van de werkelijkheid. Ik heb moeten constateren dat de aanwezige SOL-ver tegenwoordigers tijdens de avond steeds meer afstand van het beleid van de wethouder namen en dat ook het KNOV liet blijken niet gelukkig te zijn met wezenlijke onderdelen van het be leid. Wethouder Walenkamp, die steeds beweert dat als hij ondernemers maar even uit kan leggen wat zijn beleid in houdt, hij hen wel overtuigt, slaagde er in de zaal van zich te vervreemden. Op concrete vragen van onder anderen mevrouw De Vrind en bakker Jacobs ontweek hij voortdurend het antwoord, waardoor het wantrouwen gedurende de avond alleen maar toenam. Mijn conclusie van die avond is dat het draagvlak voor het beleid bij de on dernemers volstrekt afwezig is. Dat is zorgelijk want dat betekent dat de sfeer voor investeren in de kwaliteit van de binnenstad voor ondernemers vol strekt verziekt is. Dat zou een wethou der van economische zaken zich moe ten aantrekken, maar helaas blijkt Walenkamp voor dit soort geluiden stokdoof. Het zou goed zijn geweest als een van de redacteuren van deze krant dat zelf op die avond had vastgesteld. derland er nog niet zo sle vanaf. In vergelijking met vc gaande kabinetten komt dit binet er evenmin slecht vana In de derde plaats deugt stukje niet in moreel opzi< Naast de gekunstelde c tie waarmee de PvdA verai woordelijk wordt gesteld vq de opkomst van de CD, word ook opmerkingen gemaakt oj Kok en Wallage, die ik niet a ders kan lezen dan als belet gingen en op de man spelé Hoe men ook over het belj van deze mensen denkt, poliö ke moed kan men hen niet o( zeggen. Er zijn de laatste jarj ingrepen in de sociale voora ningen gedaan, die zeer gevd lig liggen in de achterban \j hun eigen partij. Een schrijver kan een kj over de schreef gaan. Een dactie kan een keer zitten s pen en een dergelijk stukje lat passeren. Nu echter in de knj van 29 december Pim Fortu de gelegenheid krijgt een en al der te herhalen door de puq catie van een persoonlijke brij wisseling, kan geen sprake ma zijn van een ongelukje. Redactie en Pim Fortu\| toets voortaan - al was het ma een beetje - of een artikel g plaatst kan worden. Beledig!) gen horen niet in ee thuis en een persoonlijke brij wisseling evenmin. De inhoud van het stukje kj de toets der kritiek niet doq staan. Het toont te veel gelijlj nis met de kromme redeneri) gen van duistere clubjes, zoi de CD, waarmee zondebokkj gezocht worden en stemmii gekweekt wordt ten aanzien vj bepaalde groepen in de maa schappij. Verlaag u niet tot dat niveau Waar heb je al het opruimvoordeel van 15 zaken vlak bij elkaar? Op de Rijneke Boulevard in Zoeterwoude! Geen straat of plein, maar een unieke boulevard vol meubels, kleding, audio/ video-apparatuur, keukens, woningtextiel, slaapcomfort, parketvloeren en sport artikelen. Nu tijdelijk met hoge kortingen en veel op=op aanbiedingen. Kom gezellig winkelen èn profiteren; 't is het ritje waard! BCC - Elektrospeciaalzaak in de ruimste zin. Ton van Bemmelen - Kampeer- en (winter)sportartikelen. Beter Bed - De beste merken, de scherpste prijzen. Casba Wonen - Zet de trend in Sfeervol en Modern Wonen. Euro Vloeren - Enorme keuze parket-, kurk- en kunststofvloeren. Fauteuilerie - Maatwerk in zitkomfort. Hage - 'n Wereld van sfeerideeën in tapijt, gordijnen en bedden. Trendhopper Zoeterwoude - Meeneemmeubelen en woonaccesi Kagie Keukens - Luxe, exclusieve keukens in iedere prijsklasse. Kwantum - De grootste discounter van Nederland. LeenBakker! - Alles wat met wonen te maken heeft. Leski Meubelen - Kómpleet wonen voor een betaalbare prijs. Lucky Leder - Specialist in Zitmeubelen. Oase - Slaapkamer Speciaalzaken. Superconfex - Dames-, heren- en kinderkleding. Deze week is de Rijneke Boulevard niet alleen op donderdagavond maar ook op vrijdagavond geopend tol 21.00 uur. U bent van harte welkom! (BCC, Ton van Bemmelen, Leen Bakker, Euro Vloeren en Kagie Keukens zijn vrijdagavond niet open).

Leidsch Dagblad | 1994 | | pagina 16