iMnmnrnm ])e Bierbengel op de Antillen 'Dader meldt zich maar in biechtstoel' Katwijkse groenteveiling klimt uit dal iDOSthoff Leiden Regio In de rij voor vuurwerk chef gert visser. 071-356430. plv -chef hans koenekoop. 071 -356429 leiden Lange rijen stonden gistermiddag op de Rijnsburgerweg. In wat normaliter een bloemenkiosk is. wordt deze dagen vuurwerk verkocht. Gisteren was de eerste dag dat de bestelde klappers en pijlen konden worden afgehandeld. foto loekzuyderduin VRIJE TIJD Nieuwjaar De Abva/Kabo-afdeling Leiden houdt op zaterdag 8 januari een nieuwjaarsreceptie van 16-17.30 in het afdelingskantoor aan de Driftstraat 49a in Leiden. Sjoelen Op zondag 9 januari is er een klaverjas- en sjoelmiddag in buurthuis 'de Pancrat' aan de Middelstegracht 85. Met live muziek van Mathijs en Joopie. Volkshuis Op maandag 10 januari is van 13-16 uur en van 19-21 uur de inschrijving voor de nieuwe cursussen van het Leidse Volks huis. De nieuwe folder ligt dan klaar. Daarbij gaat het om korte taalcursussen, computerge bruik, kunst en cultuurcursus sen en creatieve cursussen. Ook zijn er een speciaal program ma's voor vrouwen en specifie ke cursussen voor 55-plussers. Inschrijven tegen contante be taling. Nieuwe Media Het Holtland College organi seert, in samenwerking met een aantal bedrijven, een onderwijs markt met als thema 'nieuwe media'. Het gaat onder meer over computerondersteund on derwijs, beeldplaten, cd-rom toepassingen en cd-i. De bij eenkomst duurt van 14-16 uur en wordt gehouden gehouden aan de Leidsedreef 4 in Leider dorp. Klaverjassen In het Vijf Hovenhuis aan de Hoflaan 169 wordt op 15 januari 1994 een klaverjasmarathon ge houden. Deelnemers dienen zich het liefst voor 31 december op te geven voor de marathon, die van 10-22 uur duurt. De kosten bedragen 15 gulden per persoon. Opgeven: tel. 071- 768910, 322499,310178. Karate Een cursus Shuri-Ryu Karate voor vrouwen begint half janua ri in vier Nederlandse steden, waaronder Leiden. De cursus bestaat uit 15 lessen waaraan ook gehandicapte vrouwen kunnen deelnemen. Voor infor matie: 071-720772. Diabetes Op dinsdagavond 18 januari houdt de Diabetes Vereniging Nederland een informatieavond in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Podotherapeute Manhoudt-Bierhoff spreekt dan voor diabeten en niet-diabeten over voetafwijkingen. Vroegtij dige behandeling kan bij diabe tespatiënten voetcomplicaties en klachten voorkomen. Aan vang 20 uur. K&O cursus De Leidse Volksuniversiteit K &0 begint half januari met een aantal nieuwe creativiteits-, taal- en studiecursussen. K&O raadt belangstellenden aan zich zo snel mogelijk in te schrijven bij het bureau aan de Oude Vest 45 of via tel. 071- 141141. Psychische problemen De Riagg start eind januari een zogeheten doe-praat-groep voor kinderen (in de leeftijd van 5-12 jaar) van ouders die psy- chiscne problemen hebben. Voor informatie: 071 -350650. Brandweer uren in touw voor een rotje sley William Jacobus, zv. W.J.J, van Rossum en M. Zwaan Mohamed, zv. T. Berdai en F. Tahiri Tamara Jessica, dv. J. Hoek en N. Wolthaus Jasper Hans Marius, zv. R.J.W. Sanders en C.F.I. Smits Rianne Patricia, dv. P.J. de Win ter en M.W.M. Coenen Anne, dv. R. de Lange en A. Schöppe Daniëlle, dv R. de Lange en A. Schöppe Nicolas Chris tian, zv. G.A.M. Kruse en J.C. Brandwijk Stephany, dv. R.A.J. van der Zwet en C. Zoutendijk Huig, zv. P. van Beelen en M. de Jong Niels Jeroen, zv. P.C. Varkevisser en J.P. van der Does Anna, dv. C. Kuijt en C.W. van Beien Jim, zv. H.W. Bakkeren M.A.M. van den Berg* Bram Peter, zv. P.G. Choufoer en M. Bannink Maria Christina, dv. R. van In- gen en L.M. Noort Nathalie Frédérique Marilou, dv. M.W.M. van den Brekel en S.R.S. Debrabandere Max Roelof, zv. P.J.G. van Hooven en J.J. Vinke Tho mas, zv. W.F. van Biemen en A. van der Chijs Florianne, dv. W.F. van Biemen en A. van der Chijs Daniël Dion Dimi- tri, zv. J.M.A. Wegh en A.P. Dagevos Jamie, dv. W.T.G. van Steijn en I.A. Vol- lebregt Benjamin, zv. I.B Small en J. Doeswijk Björn, zv. R. Overwijk en E.E.J. Zijp Arie Jacob, zv. K. van der Bent en A.J. Zwaan Christa Sandra Noëlla, dv. L. Soeters en S. van der Hoek Pieter, zv. P Lepelaar en D.S. Moeliker Steven Wim, zv. R. van der Veld en M.C.M. Bakker Hajar, dv. Y. Oulmouden en H. Aroubat Sander Leon, zv. E.C.L. van der Kroft en M.L. Fonk Madieke Dagmar, dv. B. Douma en H.M.M. Hendriks. Overleden: M.J. Zuijdeweg, geb. 4 juli 1915, man C.K. van Egmond, geb. 14 mei 1912, echtg. van J.P. van Haastrecht A.M. Walet, geb. 20 maart 1919, echtg. van J.G. Sierink D. van den Berg, geb. 25 jan. 1913, geh. gew. met J. Roggeveen W.F. van der Kaay, geb. 10 okt. 1930, man A.J.D. Vonk, geb. 8 maart 1915, man H.J. Hensing, geb. 12 maart 1924, man G. de Jong, geb. 22 aug. 1914, man L. van Riet, geb. 10 mei 1905, man M. van Schaik, geb. 10 ju li 1915, man L.M. Hanno, geb. 9 maart 1907, geh. gew. met J. Ravens- bergen J. Dubbeldeman, geb. 11 juli 1911, echtg. van TJ. Voskuil M.C. Snoek, geb. 27 sept. 1928, man T. Ouwehand, geb. 20 april 1913, man G^Hoogendoorn, geb. 17 maart 1915, man M. Giezen, geb. 29 dec. 1913, man K. de Vogel, geb. 3 nov. 1904, vrouw* L-L. Mans, geb. 11 sept. 1993, dochter J.C. de Kruis, geb. 27 nov. 1912, man M.H. Stouten, geb. 11 juli 1916, geh. gew. met W.P.F. Vinkesteijn J. Oudshoorn, geb. 18 april 1932, man. Getrouwd: R.D.A. Smith en M.C. Vargas Argel P. de Boer en G.J.C. Bidenbach R.A. Jon- gedijk en M. van der Lijn T. Bogda- novski en M.K.C. Keverling M. de Tombe en E.E.M. Sinkeldam Z. Kareis en H. Micetid J.W. van de Wetering en E.M. Neuteboom J. Kool en S. Brdja- novió H.J.M. Langen en G.J. Derks. VOORSCHOTEN Geboren: Bibi Selina Zarah, dv. R.L. Nikijuluw en B.A. Ahmad Rosita, dv. P.A. van der Meyen H.J. Koole«Jennifer,dv. J.L. Kneijberen M.J.C. deCanne* Leanda, dv. J.M.H. van den Bergen M.C. Ooster- veer Melissa, dv. L.P. Bregman en I.A.J. Ipema Benjamin Felix, zv. M.J.J.M. Malmbergen F.B. Hart* Mar- go Stephanie, dv. E.D.J. Bellekom en J.J.L. van de Ark Annemiek, dv. G. Klein Hesseling en Y. van de Grift Mark Sebastiaan, zv. R.H.P. Flier en IM.J. Duurkoop* Jennifer, dv. M. Don ovan en S. Gardner Thijs Rudolf, zv. M.S. Bosch en H.H. Haasjes Stasja, dv. M.A.H. Zonneveld en J. Paape Tyr- za, dv. L.J.L.'van Leeuwen en I.H. Lem merzaal Natasja Cloë, dv. R.E.F. Ver mond en A. van der Zwan Renske, dv. C.A. Lamboo en E.F. van Ast Martijn Arend, zv. S.A.M. van Dam en J.H. Col- lee. Ondertrouwd: T. Wagner en C.L.M. van Meel. Getrouwd: A.C.A. van Schaick en M.C. Borst N.A. Vervelde en C. Murekatete. Overleden E.W.J. van Os, oud 91 jaar C.S. Mooten, wv. Ravensbergen, oud 90 lisse» peter van der hulst „Het is toch diep triest dat zo veel mensen in touw zijn voor één rotje." W. Randsdorp, lid van het kerkbestuur van de Ma- riaparochie in Lisse, zegt dat op een moment dat de brandweer gaten boort in de muur van de pastorie. In de wand vreet een vuurtje zich langzaam een weg door het isolatiemateriaal. Zeer waarschijnlijk is een rotje in een van de ontluchtingsgateiT de boosdoener. „Meneer Vuurwerk wordt bedankt", uit Ransdorp zijn woede. Gelijktijdig reali seert hij zich dat er van geluk mag worden gesproken. „Het is onze redding geweest dat we de brand tijdig ontdekten, anders was de kerk in de fik gegaan." Tijdens een bezoekje aan de pastorie even na half tien gister avond werd pastoraal werkster J. Vermeulen overvallen door een blauwe damp in het kerkge bouw. Na een telefoontje naar Ransdorp, gingen ze beiden op zoek naar de brandhaard. .Aan vankelijk dachten we dat de ke tel in brand stond. Dat was niet het geval. Dan ga je zoeken, maar bij elke deur die je open doet, weet je niet of het daar achter in brand staat. Om het zekere voor het onzekere te ne men, heb ik daarom de brand weer maar gebeld. De gewaarschuwde brand weer arriveert gelijktijdig met een elektricien en een man van het gasbedrijf bij de kerk. Aan vankelijk wordt rekening ge houden met een gaslek, maar na een speurtocht van enkele minuten blijkt de isolatie in een van de spouwmuren te smeu len. „Je ziet maar wat voor pro blemen los isolatiemateriaal tot gevolg kan hebben. Vaste platen branden veel minder snel." Een speurtocht naar de om vang van de brand in het vijf tien jaar geleden aangebrachte piepschuim begint dan. In de muur worden met een grote klopboor drie gaten gemaakt. In een van de openingen wordt met een hogedrukspuit water naar binnen gepompt. In de dagkapel worden de liturgische gewaden ondertussen in veilig heid gebracht. Een inspectie onder de vloer van de kapel maakt duidelijk dat het vuur tot dan toe alleen tot de muur beperkt is geble- Via een gat in de pastorie bestrijden brandweerlieden het vuur in de spouwmuur. ven. „Draagbalken en de vloer komen in de muur uit. Je moet dan toch even kijken of het vuur niet is overgeslagen. Voor je het weet staat de vloer in brand", zegt brandweercommandant M. Noordervliet. Een kleine drie uur is de brandweer vervolgens zoet met het vuurtje in de muur. Als de brandweer even na middernacht terugkeert naar de kazerne, begint voor Ransdorp een lange nacht. Hij blijft in de kapel voor het geval het vuurtje weer oplaait. „Je kan niets an ders. Ik hoop alleen dat de da der zich meldt, zodat wij de schade op hem kunnen verha len." Hoe groot het schadebe drag is op dat moment nog niet bekend. Ondanks alle proble men is de kerkbestuurder zijn gevoel voor humor op dat mo ment nog niet kwijt. „Laat de dader zich maar melden in de biechtstoel", zegt hij lachend. foto hielco kuipers PHILIPS KLEUREN TV 63 cm Blackline beeldbuis Hifi-Stereo Teletekst met een zeer uitgebreid geheugen zeer geschikt voor sateliet ontvangst On Sreen Display 60 voorkeuzezenders Sleeptimer Infrarood- afstandsbediening 25 ML 8500 2999 NU VOOR HïFi - Foto - Video - TV 'ien jaar zat Krekelaar in de Toen verkaste hij naar toenmalige Gouden Leeuw het Noordeinde, waarvan vijf jaar eigenaar was. Daar am hij ook weer terug na drie r Bristol en een mislukt intuur in de wijnhandel in ïerika, waarvan hij al na ze- i maanden berooid terug- irde. Daarna brak een perio- van acht jaar in de Bierben- aan. Daar kwam door over- ding van de sluitingstijden einde aan. „Op een gegeven iment mocht ik nog maar tot talf uur open zijn. Eigen luid natuurlijk, maar het was het einde van mijn zaak. nt de klanten kwamen pas elf uur binnen." Een aantal ?n was hij zijdelings betrok- bij café Cheers en de Leidse ecageschiedenis van Kreke- r eindigde, nu ruim een jaar eden, in De Kreek. woont Krekelaar alweer :e maanden in Willemstad, huis bij Jan en Rosaly Wort- n. Kouderkerker Wortman leidde hem tot het Antilli- ïse avontuur. „Die man am elk jaar een keer of wat in den Bierbengel. En dan zei Piet Krekelaar: 'Behang neem ik zelf mee want dat hebben ze daar niet.' hij: wat zou het mooi zijn als je deze zaak kon oppakken en op Cur^ao zou neerzetten. Want zoiets heb je daar niet." Wortman geeft Krekelaar ook het vertrouwen dat het geen mistig avontuur is waar hij straks instapt. „Die man is di recteur van de Sun-groep. Dat is een groep van bedrijven op Cu- r^ao. Straks zit hij ook in de ho reca. Ik word managing-director van Club Paradise en dat is dan een onderdeel van de Sun- groep." Oud-Hollands zijn 'Antilliaanse Bierbengel' opent is al in volle gang. Het moet een exclusieve sociëteit worden, waar zakenlieden el kaar treffen. Het behang dat hij nodig heeft voor een oud-Hol lands café neemt hij mee uit Nederland. „Want dat heb je daar niet." Krekelaar heeft er zin in. „Veel mensen gaan na hun pen sioen naar zonnige streken. Ik ga erheen om te werken. Ik hoef niet rijk te zijn, maar ik wil wel rijk leven. En dat kan daar. Mensen leven er veel meer bui ten, ze zijn veel gemoedelijker. Er is veel minder stress. Daar moet je eerst wel aan wennen, URGERLIJKE STAND 'uk* peter van der hulst omzet van de groenteveiling 'Katwijk is in vergelijking met jaar met 6 miljoen gulden tot 22 miljoen. De vei- klimt daarmee langzaam dal. De 16 miljoen omzet 1 in 1992 werd gehaald, was jn dieptepunt in de geschiede- aanvoer van pro- jkten zorgde in 1992 voor lage |jzen en het slechte jaarresul taat. Dit jaar bleef de aanvoer van groenten beperkt met een betere omzet tot gevolg. „We zitten nu op het niveau van 1989 en de jaren die daaraan voorafgingen. Maar echt goed is het nog niet. Twee jaar terug haalde de veiling nog een omzet van 26 miljoen gulden. Toch doet Katwijk het nog beter dan andere veilingen, die dit jaar omzetverliezen leden van vijf tot vijftien procent", aldus di recteur B. Vooijs. De omzetverbetering is voor een deel te danken aan de was- peen, verreweg het belangrijkste produkt, die in het eerste half jaar voor een goede prijs de vei ling verliet. „In de tweede helft van het jaar was het resultaat minder. Dat kwam door een overvloed aan andere produk- ten, waardoor de huisvrouw de keuze had uit diverse groen ten." Ronduit slecht deden de kasprodukten het dit jaar. Voor al tomaten en paprika's ver- De winstcijfers zijn nog niet bekend, maar echte zorgen maakt Vooijs zich daar niet over. „Ondanks de lage omzet haalde de veiling vorig jaar nog een winst van zo'n driehon derdduizend gulden. Ik zie het voor dit jaar daarom niet som ber in." |Üs Piet Krekelaar aan Leiden "ugdenkt komt er een wee- >edige blik in zijn ogen. Dan hij, zelfs in de trekken om mond, iets van Carmiggelt een kroegverhaal voorleest. ,,ar hij zegt Leiden zonder 1 emoed te verlaten. De Sleu- ;tad heeft hem nog maar inig te bieden. In de horeca hij als 51-jarige niet meer de slag. Nadat hij stopte ;:t 'De Kreek' aan de Turf- - rkt, de dag na 3 oktober n )2, heeft hij 'geestelijk' al af leid genomen. let cafébestaan van Kreke- r begon in 1966 in de Pieters- kchoorsteeg. Daar opende als 23-jarige, het jongeren- de Vicolo. „Iedereen kon nog een kroeg beginnen. i jaar later kwam er een wet arin allerlei eisen aan hore- nensen werden gesteld." Be- ikén aan café De Grot aan de ;stenmarkt (het huidige jazz- The Duke) brachten Kreke- rtot zijn stap. „In die tijd zat in de kunstbloemen en zo am ik in De Grot. Een prach- b zaak. Zoiets wil ik ook, :htik." et Krekelaar begint oud-Hollands café op Curaao [)en aap rietveld (t klimaat van Curgao lonkt. 1 fs nu, in de regentijd, schijnt een buitje van vijf minuten de zon. Het fiscaal klimaat kt evenzeer. Twintig cent op gulden afdragen aan de be tingen, daar had Piet Ketelaar zijn Leidse horecatijd voor ekend. Na vijf Leidse kroe- in 27 jaar te hebben gerund, trekt de 'zwervende' kroeg- is zondag definitief naar Wil- •istad. Waar zijn nieuwe i intuur begint in Club Paradi- De Bierbengel op de Antil- foto loek zuyderduin maar het is heerlijk. Als ik daar ben denk ik heel weinig aan Lei den. Ik ga graag zondag weg. Prima." Ook het Leidse kroegleven zal hij niet missen. „De enige zaak waar ik nog kom is de Spijker- bak. Dat is eigenlijk de laatste echt Leidse kroeg. En Van Mel- sen. En de Beurs misschien nog, maar dat is niet mijn publiek. Verder zijn ze allemaal weg. Ik kom in de kroeg voor een bil jartje, een kaartje, een potje lek ker ouwehoeren. Gezellig. Maar dat heb je bijna niet meer. D'r is zat, maar niet voor mensen die wat ouder zijn."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 13