'De situatie is echt levensgevaarlijk' Schuilhut bij Grashof mag voorlopig blijven 'Tegenwoordig leggen ze alles schriftelijk vast' Regio/Rijn enVeenstreek Alphense gevangenis; heet voorlopig gewoo 'huis van bewaring' SP geeft kerstgeschenk w< Radio Ramp één keer terug Schrijven voor gevangenen Voorschoten verbrandt kerstbomen Voor halve ton vernield Warmond praat over hogere koopprijsgrens DINSDAG 28 DECEMBER 1993 Bewoners Bloemenweide eisen hek rond bouwterrein Bewoners van de Bloemenweide in Zoeterwoude eisen dat de gemeente een hek zet rond het bouwterrein aan de Boterbloemlaan. Het afgelopen weekeinde kwamen twee jongens vast te zitten in het drijfzand op het terrein. Zij konden ternauwernood worden gered. „Deze situatie is echt levensgevaarlijk", zegt P. van Leent, bewoner van de Boterbloemlaan. zoeterwoude roy klopper De gemeente voelt er echter weinig voor om een hek rond het terrein te zetten, laat woord voerder M. Geerling weten. De operatie wordt te duur. Boven dien komt er een nieuwe adver tentie met waarschuwing in het huis- aan-huisblad, staan er waarschuwingsborden bij het terrein en is er ook een rol voor ouders weggelegd. „Zij moeten hun kinderen verbieden nog op dat terrein te komen. We plaat sen tenslotte ook geen vangrails langs de stoeprand omdat er weieens een kleuter de weg op rent." De Zoeterwoudse jongens Martin Hansen (10) en Wouter Vink (9) kwamen tweede kerst dag vast te zitten in het drijf zand op het terrein in de nieuw bouwwijk Bloemenweide II, na bij de Klaverhal. Van Leent zag het ongeluk 'toevallig' gebeu ren. „Uit het raam kijkend zag ik dat de jongens in het drijf zand terechtkwamen en steeds verder wegzakten. De oplettende bewoner belde de brandweer, die snel ter plek ke was. Het kostte nog de nodi ge moeite om de jongens te be vrijden, omdat ook de spuitgas ten af en toe werden vastgezo gen. Drie ladderwagens en een klauterpartij boden uiteindelijk uitkomst. De moeders van de geredde jongens praten daags na het voorval alweer volkomen rustig over de situatie. Mevrouw Vink kreeg zondagmiddag een tele foontje van een bewoner van de Boterbloemlaan met de mede deling dat haar zoon vast zat. Ze pakte de auto en kwam nog voor de brandweer aan op het terrein. Echt in paniek is ze niet geweest. „Wouter en Martin za ten tot voorbij hun knieën in de blubber. Het was natuurlijk wel angstig dat ze er niet uit konden komen, maar aan de andere kant: ze zaten niet tot aan hun lippen in het moeras." Nadat de brandweer de kna pen met het nodige kunst- en vliegwerk uit hun benarde posi tie had bevrijd, kreeg mevrouw Vink ze mee naar huis. Met na me haar zoon Martijn had nogal last van kou. „Maar na een goed bad kreeg hij weer praatjes." Mevrouw Hansen hoorde pas uren later van het voorval. „Ik was niet thuis, heb pas achteraf gehoord wat er allemaal is voor gevallen." Hek Wouter en Martin hebben maz zel gehad, maar dat mag vol gens de ouders niet betekenen dat er verder niets gebeurt. „Er moet natuurlijk een hek om het terrein", zo vinden de moeders Vink en Hansen. Ze worden hierin gesteund door Van Leent. Na de angstige momenten van zondag stuurde hij burgemees ter A. Houdijk onmiddellijk een brief op hoge poten met de eis 'passende maatregelen' te tref fen. Van Leent verwacht eigen lijk alleen heil van een hek dat het hele terrein omzoomt. „Dat kost wel wat, maar deze situatie is echt levensgevaarlijk." Van Leent is weinig te spre ken over de gemeentelijke ac ties tot nu toe. In een adverten tie in een huis-aan-huis-blad is gewezen op de gevaarlijke si- tiuatie. „Er zijn maar weinig mensen die dat lezen. En kinde ren natuurlijk al helemaal niet." De gemeente plaatste onlangs een bord bij het terrein met een opschrift in de trant van 'Drijf zand, levensgevaarlijk'. Een la chertje, zo meent Van Leent. „Dat terrein is vanaf alle kanten te betreden. Dan denkt de ge meente dat één zo'n bordje helpt." Bovendien is het bord sinds vorige week spoorloos verdwenen. De gemeente was hiervan op de hoogte, zo meldt de Zoeterwoudenaar. „We heb ben er nog over gebeld, maar er gebeurde niets." Vangrail Dat klopt niet helemaal, zo meldt zegsman M. Geerling van de gemeente. „Er is onmiddel lijk opdracht gegeven om nieu we borden te plaatsen." Hij kan zich heel goed voorstellen dat de ouders zich een hoedje zijn geschrokken, maar acht het plaatsen van een hek een te du re aangelegenheid. „En het is tenslotte een incident." chef gert visser. 071 -356430. plv.-chef janet van dijk. 071-356413 alphen aan den run» De Alphense gevangenis, waar van de bouw in mei op het voormalige Geniecomplex be gint, blijft voorlopig heel ge woon 'huis van bewaring' he ten. B en W van Alphen voelen er niets voor om de inrichting tijdens de bouwperiode (van mei '94 tot eind 1995) de naam Langerode te noemen. Langerode is een suggestie van CDA-fractievoorzitter H. Habermehl. Al anderhalve eeuw zijn de lange kavel op die plek en de toen aanwezige boerderij bekend onder de oude naam Langenroode, legt Habermehl zijn suggestie uit. Rode betekent volgens hem 'ontgonnen strook grond'. B en W wijzen de CDA'er dat de naamgeving een z& van het ministerie van jut] De toekomstige directeur^ dit huis van bewaring masi voorstel tot naamgeving ir. nen. Om het huis alleen tif' de bouwperiode de naam a gerode te geven, vindt het ge niet verstandig. Die ii raakt dan ingeburgerd, \i door het moeilijk wordt 01 gevangenis een andere na£ geven. Voor Habermehl re^1' troost: de gemeente gaat lu verzoeken om het voorstel0 Habermehl mee te nemen |1( overwegingen om te komef1 een definitieve naam vode la gevangenis. alphen aan den run De gemeenteraadsleden van de SP in Alphen aan den Rijn heb ben hun kerstpakket gegeven aan patiënten van het Rijnoord- ziekenhuis, die daar de kerstda gen hebben doorgebracht. Ge meenteraadsleden krijgen vaak meer dan één kerstpakket, om dat het raadslidmaatschap meestal naast een andere wordt gedaan. Voor de SPft dit de reden om de geschejk te geven aan mensen die ft pakket ontvangen. De SP j0 overigens liever dat alle raaj den afzien van de gescheiL zodat het bedrag aan b|a doelen kan worden besfo Over een hele raadsperiode^ het om ongeveer 6000 guldft De uit het drijfzand geredde Zoeterwoudse Martin Hansen (10) en Wouter Vink (9) op de ladderwagen waar mee de brandweer ze op tweede kerstdag uit hun netelige positie bevrijdde. foto loekzuyderduin ei leiderdorp tenlandse reis ging maken.h dat hij tijdelijk terug is in," Het populaire radioprogramma derland, kruipt hij met a Radio Ramp komt nog één keer broer R. Lamb nog een terug op Radio Leiderdorp. Het achter de microfoon. Op 1 f programma stopte afgelopen ari van 21.00 tot 24.00 uur i zomer omdat een van de ma- jongerenprogramma te lf^ kers, H. Lamb, een lange bui- op 106.1 FM. Man overlijdt na ongeluk alphen aan den run De 66-jarige Alphenaar W. Martens die op 2 december is geschept door een auto, is op tweede kerstdag over leden. De man werd met zijn fiets aangereden door een 43-jari- ge automobilist uit Alphen op het kruispunt van de President Kennedylaan en de Sportlaan in zijn woonplaats. Daarbij liep hij ernstig hoofdletsel op. Vleesvoorraad gestolen uit kelder alphen aan den run Uit een kelderbox aan de Bezembinder in Al phen aan den Rijn is zondagnacht een fiets gestolen. Bovendien namen de inbrekers voor ruim 100 gulden aan vlees mee, dat in de vriezer zat. zoeterwoude Aan de vooravond van het nieu we jaar kunnen Zoeterwoude- naren nog een keer brieven schrijven voor politieke gevan genen. Amnesty International houdt de maandelijkse schrijfa- voorschoten De kerstbomen die in de Voor- schotense huiskamers hebben gestaan gaan op 10 januari om 19.00 uur in vlammen op. Als een van de laatste gemeenten in de regio houdt Voorschoten een traditionele kerstboomverbran ding. Vrijwel alle andere ge meenten zijn overgegaan op versnippering van de bomen, omdat verbranding schadelijk zou zijn voor het milieu. De kerstbomen kunnen tot 5 januari worden ingeleverd bij het kantoor van de reinigings dienst aan de Koninklijke Mari nelaan en bij de Plantsoenpost aan de Thorbeckeweg. Voor een bedrag van 49.000 gul den zijn dit jaar vernielingen aangericht aan gemeentelijke eigendommen van Alkemade, zoals lantaarnpalen, verkeers borden en paaltjes. Van een aantal vernielingen, waarvan de totale kosten 11.000 gulden be draagt, is niet bekend wie de dader is. Gemeentesecretaris J. van Elk weet niet of de omvang van de vernielingen dit jaar is toegeno men of juist is verminderd om dat het de eerste keer is dat er een overzicht is gemaakt van de schade aan gemeentelijke ei gendommen. vond op donderdag 30 decem ber in de opnebare bibliotheek aan de Schenkelweg. De brie ven, die tussen 19.00 en 21.00 uur worden geschreven, zijn dit keer bedoeld voor losé del Car men Alvarez Blanco in Colom bia en Baljun in Jemen. alphen aan den run marieta kroft Het omstreden jeugdhonk bij de Grashof in het recreatiege bied Zegersloot hoeft voorlopig niet weg. In het najaar van 1994 wil de gemeente Alphen met omwonenden en jongeren pra ten over overlast in de omge ving. En als daartoe aanleiding is, wordt de hut verwijderd. B en W van Alphen vinden het nu nog te vroeg om daar over te praten omdat de geluid- werende beplanting en de wil- genvlechtschermen nog niet zijn volgroeid. De schuilhut stuit op grote weerstand bij de bewoners van de Grashof. De hut ligt op zo'n 70 meter van hun deuren. Ze zeggen veel hinder te ondervin den van de jongeren. De bewo ners beweren bovendien dat de hut illegaal is gebouwd. De Grashofbewoners hebben de gemeente diverse alternatie ve locaties voor het jeugdhonk aangedragen. Allemaal stuiten ze op grote nadelen, menen B en W. De ene plek ligt te ver in het recreatiegebied, waardoor er nauwelijks sprake is van soci ale controle. Een andere plek ligt nog dichter bij de wonin gen. Het voordeel van de in juli ge kozen plek is dat er een voetbal veld, een skateboardbaan en een basketbalveld naast liggen, aldus het college. Bovendien is de hut dicht bij de bewoonde wereld gelegen, zodat het niet nodig is om dure sanitaire voor zieningen aan te leggen. De gemeente geeft toe dat er een vergunning nodig is voor de hut. De procedures daarvoor gaan beginnen. Bovendien houdt de milieuwachter voort aan een oogje in het zeil. Het collegevoorstel komt vol gende week ter sprake in de commissie algemeen bestuurlij ke zaken. „Wij zijn uiteraard niet blij met dit voorstel", reageert een teleurgestelde Grashof-bewo ner, mevrouw Böing. Verder wil zij niets zeggen omdat ze het collegevoorstel nog niet onder ogen heeft gekregen. Woord voerder R. Kroon van de bewo ners was gisteren niet bereik baar voor commentaar. warmond Warmonders die in de Bollenstreek een huis onder de drie ton willen ko pen, krijgen voor rang. Het plan is om in alle ge meenten in het ge bied de koopprijs grens van wonin gen op te trekken naar drie ton. Dat betekent dat wo ningen onder deze prijs worden gere serveerd voor in woners van de ge meenten in dit ge bied. Datzelfde geldt voor wonin gen met een huur van maximaal 1100 gulden. Over dit voorstel van de huisves tingsambtenaren in de diverse ge meenten spreekt de Warmondse raadscommissie voor maatschap pelijk welzijn op 10 januari. Op dit moment gelden in de Duin en Bollenstreek verschillende koopprijsgrenzen, variërend van twee tot drie ton. In Warmond is dat bijvoorbeeld 210.000 gulden. Als na een perio de van drie maan den de 'goedkope' woning niet aan een Bollenstreker is te slijten, mag het huis pas aan iemand van buiten de regio worden verkocht, zo luidt het ambtelijk voor stel. Alle betrokken gemeenten be spreken de ko mende weken het plan om de koop prijsgrens te ver hogen. Veense notaris stopt na twintig jaar roelofarendsveen marieta kroft Het feest moet eindigen op het hoogtepunt. Dat is voor notaris H. Moussault uit Roelofarends- veen de reden om op 31 decem ber een punt achter zijn loop baan te zetten. Zijn eerste vrije dag, maandag 3 januari, is hij 's ochtends meteen in de Leidse Ijshal te vinden. „Om te oefe nen voor de elfstedentocht in Oostenrijk", vertelt hij. „Ik heb me ingeschreven voor de hon derd kilometer." De notaris schaatst de" tocht op houten Friese schaatsen, want dan kan hij beter uit de scheuren in het ijs wegrijden dan met stalen no ren. De 62-jarige Moussault gaat niet weg omdat hij nu eindelijk eens van het leven wil genieten. „O nee, dat is absoluut niet de reden. Ik zal best genieten, maar dat doe ik nu ook van mijn werk." Hij legt zijn besluit uit: „Met al die veranderende wetgevingen ben je tegenwoor dig bijna vijf dagen per week aan het studeren als je het goed wil blijven bijhouden. Als je ou der wordt, ga je toch dingen sneller vergeten en minder snel opnemen. Dat wil ik voor zijn. Nu kan ik nog vrijwillig en in een goede gezondheid zelf be sluiten om ermee te stoppen." Moussault is bij zijn vertrek precies twintig jaar notaris in Roelofarendsveen en omgeving geweest. Daarvoor was hij kan didaat-notaris in Noordwijk, Haarlem, Wassenaar en Aals meer. In 1964 trouwde hij met Lida Verschoor uit Oegstgeest. Dat zij het vak van apothekers assistent uitoefende, kwam Vertrekkend notaris H. Moussault uit Roelofarendsveen: „Ik moet ontzettend uitkijken dat ik geen anekdotes vertel waar mensen zich in herkennen." foto ben de bruyn goed van pas toen zij hem na zijn nauwkeurig, ze durven ver hun huwelijk ging assisteren, antwoording te nemen en ken- „Apothekersassistentes ofwel nen hun grenzen." gifmengsters hebben drie ei- Het noemen van leuke en hem niet makkelijk af. „Ik moet ontzettend uitkijken dat ik geen anekdotes vertel, waar mensen zich in herkennen." Wat hem genschappen", lacht hij. „Ze minder leuke voorvallen gaat fascineerde in zijn vak was dat hij meegroeide met de mensen en met de bedrijven. „Vader be gint met zijn zoon een firma en komt dus langs. De zoon gaat trouwen en komt weer hier om de huwelijkse voorwaarden op te stellen. Een jaar later komt de zoon voor een langst-levenden- testament, want dan loopt hij achter de kinderwagen met zijn vrouw. Drie generaties maak je dan mee. EnJkele jaren later zie je het kind voorbij fietsen en zegt hij 'Hoi'. Prachtig is dat." Niet uitgepraat raakt hij over alle veranderende wetgevingen, de technische ontwikkelingen (van typemachine tot compu ter) en het feit dat de mensen steeds jachtiger worden ('het liefst moet iets gisteren klaar zijn'). „De maatschappij is har der geworden, grimmiger", zo heeft hij ervaren. „Alles moét schriftelijk worden vastgelegd. Er komen veel meer brieven van advocaten binnen. Mensen die proberen een beroep te doen op je aansprakelijkheid omdat een akte niet goed zou zijn opge steld. Maar ze hebben me nooit aansprakelijk kunnen stellen. Het betekent wel dat je veel meer op je tellen moet passen, maar het komt de kwaliteit van het vak alleen maar ten goede." Ongevoelig zegt hij te zijn voor het aanzien dat het notari sambt bij veel burgers geniet. „Je doet je werk. En dat moet je goed doen, of je nu notaris bent of niet." Na een korte stilte ver volgt hij: „Weet je waarom ik het zo leuk vond dat die jongen 'hoi' riep en niet 'dag meneer de notaris'? Dat was ten minste eerlijk en gemeend." Moussault heeft plannen ge- Notariskantoor naar Meerkreuk Het notariskantoor verhuist naar de Meerkreuk, boven de Bondsspaarbank in Oude Wetering. Vertrekkend nota ris H. Moussault verbouwt het huidige kantoor en gaat er in wonen. Vanaf 3 januari kunnen de cliënten terecht bij de opvolger van Mous sault, B. Zuidhof en/of de twee kandidaat-notarissen. De 52-jarige Zuidhof is al en kele jaren werkzaam in het kantoor aan de Langeweg als kandidaat-notaris. Onlangs is hij officieel benoemd tot no taris. Nieuwkomer is de 24- jarige G. Alferink. Hij is de af gelopen zomer afgestudeerd in Leiden en wordt nu twee de kandidaat-notaris in Alke- made. noeg om zijn tijd straks door te komen. Hij is onlangs bestuurs lid geworden van de Leidse Ijs hal, heeft nog rijen boeken te Ie zen, moet nog films monteren gaat een stoomlocomotief ma ken die door zijn tuin moet rij den en begint in het najaar met een studie Grieks. „Ik wil voor komen dat ik precies weet hoe veel de rode kool kost en tegen ik tegen mijn vrouw zeg dat ze verkeerd stofzuigt, want dan zou ik onuitstaanbaar vervelend worden." Krakers wilier koetshuis zelf opknappe' voorschoten perk graver f De gemeente Leiden moep koetshuis op landgoed h Wadding kopen, nu de sljr plannen vrijwel zeker vaip baan zijn. De krakers varfc huis op de grens tussen Lcte en Voorschoten hebben dft een brief aan de Leidse wetp der T. van Rij laten wetenpi vindt het echter niet nodijjg de gemeente het huis koopfe provincie kan volgens henp huis ook verhuren aan de b|d ners. ft o. In mei van dit jaar helfb een man en een vrouwjg' koetshuis gekraakt. De préa cie heeft toen geen juridïr stappen ondernomen oipi het huis toch gesloopt zoukt den. Dat gebeurde uiteind1- niet, omdat de Leidse mik mentencommissie het huijü 'monument'beschouwt. jc De bewoners hebben eeifa lossing voor de gemeent«b< vonden om de hoge opkjz kosten te omzeilen. In hun P* aan de wethouder stellen zé>t 'klussencontract' voor. Dep kers willen met behulp val't 'Vakgroep Utrecht', een i(st groep die helpt bij het opk n pen en aankopen van huZ( het gebouwtje zelf restaur b Daarna willen de bewoner z huren van de gemeente. 1 „Er is een enorm huii^ tingsprobleem in Leiden", 'c Nelleke van het Kraakspree in Leiden, dat de belangen f alle krakers in de regio bt tigt. Het Kraakspreekuur de brief van de koetshuis-b 8 ners ook ondertekend. 11 koetshuis moet een soort d dentenhuis worden, maar11 zo dat je kan kiezen met v\ 'c samen woont." De inwef hebben de benedenverdie b gereserveerd voor optre 8 van bandjes en andere cult activiteiten. „Daar kan ddei meente toch geen 'nee' 18' zeggen?", aldus Nelleke. z Volgens de Leidse wethop Van Rij hoeft de gemeent#1 huis helemaal niet te ko|r Het staat volgens hem op vinciale grond en niet opF* meentelijke grond zoals M Kraakspreekuur beweert. „IP niet in waarom de provinciP' huis niet kan exploiteren", jf31 Van Rij. Daarnaast zijnp sloopplannen van de pro' nog niet officieel afgekeui Eerst was daar een meerdei}0 voor, nu is er een meerdei tegen", zegt hij. Desalnietti acht de Leidse wethoude kans zeer groot dat de provf het huis alsnog zal verh?( aan de bewoners. Bij de pré" cie was niemand aanwezig lr commentaar.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14