Programma's Rtv OENSDAG 22 DECEMBER 1993 JO JEDERLAND 1 Journaal Ja, natuurlijk. Natuurfilmserie. Docu mentaire over de boom klever, de enige vogel soort die met het hoofd fier vooruit zowel omhoog als naar beneden kan klimmen. Hij dankt zijn naam daar ook aan Via Ria. Talkshow. Presentatie: Ria Bremer Boggle. Woordspel. Presentatie: Dodi Apeldoorn Alle dieren tellen mee. Dierenrubriek met Henk Lommers Sesamstraat. Kinderprogramma. Af I Post/brieven Jeugdjournaal Klokhuis. Informatief kindermagazi ne Yoy: Je stapt gewoon in zo'n vliegtuig... Jongerenmagazine. Van daag: Noëlle Beerepoot die een eindexamenscrip tie schreef over Suriname, om er vervolgens een kijk je te gaan nemen Gezicht van Nederland. Serie portretten van Ne derlandse dorpen en ste den. AfIArnhem Uitzending politieke partij en: RPF l Journaal One man's war. Engelse speelfilm uit 1990 van Sergio Toledo. Met: Anthony Hopkins, Norma Aleandro, Fernan- daTorres e.a. I Zonder Ernst. Nederlandse comedyse rie. Af 1.9: De getrouwde man. Klaartje wordt ver liefd op een getrouwde collega. Ze durft dat al leen aan Jet te vertellen, maar Frederique heeft iets in de gaten Voor het nageslacht. 4-delige documentairese rie over traditie en geloof door de generaties heen Terug van weggeweest. Lezing over ontwikkelin gen op het gebied van oor log en vrede. Presentatie: Drs. Leon Wecke Journaal Einde NEDERLAND 2 15.53 16.00 17.58 18.00 18.15 18.41 18.51 19.00 19.30 Nieuws voor doven en slechtho renden Het geheim. (The secret) Amerikaanse jeugdfilm uit 1992 van Peter Hunt. Met: Kirk Douglas, Jesse Tendler, Bruce Boxleitnere.a Foreign affairs. Nederlands-Canadees-Ar- gentijnse soapserie. Gina eist van Marcello excuses voor zijn jaloerse gedrag. Jean-Pierre betrapt Henk en Miranda op heterdaad, wanneer zij elkaar stevig omhelzen. De band tus sen Jan en Noëlla ver diept zich 2 vandaag Journaal 2 vandaag. Actualiteiten. Presenta tie: Janny Fijnvandraat Sportjournaal Het weer en de hoofdpunten uit het nieuws Ik weet het beter. Spelprogramma. Presen tatie: Bert van Leeuwen 50 Kamers. Jongerenmagazine. Mare Dik en Bernard van den Bosch peilen de sfeer bij jongeren die een villa be wonen. Presentatie: Ber nard van den Bosch en Mare Dik Nederland zingt. Koor- en samenzangpro- gramma vanuit de St. Janskerk in Gouda Uitzending politieke partij en: VVD Studio sport. Sportmagazine. Tijdsein. Actualiteitenrubriek De wereld vandaag. Buitenlandcommentaar van Aad Kamsteeg 22.35 King of the jews. Documentaire waarin en kele joden die naar Israël zijn teruggekeerd vertel len over hun geloof 23.25 Reality 3.1. 3-delige serie over ver schillende visies op de werkelijkheid. Afl.2. Pre sentatie: Dr. Michael Green 00.00 Journaal 00.05 Einde 20.27 20.35 22.00 22.28 NEDERLAND 3 18.50 19.20 22.00 22.15 22.30 Impact: De drummer en de gitarist. Actuele documentaire over het uitzichtloze be staan van een aantal Bosnische vluchtelingen, (h'erh.) Dieren centraal. Amerikaanse serie over bijzondere dierentuinen. Afl. 20 Fievel. 13-delige Amerikaanse tekenfilmserie. Afl.: Rin- keldekinkel Journaal Comedy op 3: Maude. Amerikaanse co medyserie. Afl.: Reü- jiietje. Maude krijgt be zoek van een oude school vriendin die nooit ge trouwd is. Dat blijkt ech ter niet dë oude vrijster te zijn die ze verwacht Lingo. Spelprogramma Justice of the land. Australische serie. Afl.2. Een toevallig opgegraven lijk brengt het dorp in rep en roer. De kersverse rechter Peter Lawrence komt er achter dat hij in zijn beroep niet op een privéleven hoeft te reke nen De ronde van Witteman De smaak van Nederland. Wekelijks programma over smaak en persoonlijke be levingvan de Nederlan der. Afl.12: In bed of dan sen? (Slot) In het spoor van de olie. 2-delige documentaire over illegale olielozingen. Afl.2. (Slot) Journaal Sportjournaal Nova. Actualiteitenprogramma Den Haag vandaag. Parlementaire rubriek Trekking dagelijkse lotto Lolamoviola. 8-delige dramaserie. Van avond: Dead souls, het speelfilmdebuut van Bram van Splunteren. Het verhaal van een Neder landse vrouw die na een rampzalig huwelijk een avontuur beleeft in het l#nd van haar dromen: Amerika Nieuws voor doven en slechtho renden ïELECTIE JVOENSDAG oy: 'Je stapt gewoon in zo'n vliegtuig...' pëlle Beerepoot (18) komt uit Span- foek Als eindexamenwerkstuk voorde jschreef ze een scriptie over Surina- eg er een 6.3 voor, maar haal- e haar diploma met gemak. Na de di- a-uitreiking besloot ze moederziel 1 de Atlantische Oceaan over te jeken en naar Paramaribo te gaan, om Elf te gaan kijken wat er aan haar werk- niet deugde. Yoy volgde haar op rtocht, van Spanbroek naar Surina- e, op zoek naar waar- en onwaarheden haar scriptie. |ederland 1 18.58 litenspel door MS In deze documentai- iwordt gesproken met vier topsporters, abrupt einde van hun topsport- irrière kenden om uiteenlopende rede- rofen. Centraal staat René Eijer, de voet veger van Vitesse Arnhem, die het ichtoffer is geworden van de spierziek- X Multiple Sclerose. Eijer is nu opgeno- de technische staf van Vitesse, al zelf niet weer kunnen voetbal,-' (TL 5 20.00 r<|jzeeen keuze hebben moeten maken 'De Smaak van Nederland': Een Marokkaan ontdekte in Nederland de Salsa. (Nederland 3,21.00 uur) tussen wat hun'gevoel hen ingaf en wat het verstand hen zei. Wraakgevoelens vormen het onderwerp waarover in de eerste uitzending wordt gepsroken. Aan het woord komen onder anderen twee slachtoffers van een aanslag door een en dezelfde dader, waarbij de dader voor het ene misdrijf wel en voor het andere niet werd veroordeeld. Bekeken wordt in hoeverre de rechtsgang van invloed is op de wraakgevoelens van de betrokkenen. Nederland 3 20.15 Tineke's Wereld Vandaag reistTineke af naar Schotland, waar ze praat met song writer/zangeres Sam Brown, dochter van de overleden zangeres Vicky Brown. Ver der maakt zij onder andere een portret van modeontwerper Edgar Vos. RTL 4 20.25 De smaak van Nederland: In bed of dan sen? Het hele weekend volledig in bed doorbrengen, dat is het ultieme.genot van Mathilde... M'Barek Alaoui-Abdal- laoui vindt zijn ultieme genot in sals- adansen. Vijfentwintig jaar geleden kwam hij vanuit Marokko naar Neder land en hoorde voor het eerst de klanken van de Merengue en de Salsa. Dansen maakt je vrij en los zonder woorden. Nederland 3 21.00 Voor het nageslacht In de eerste afleve ring van de vierdelige documentaire reeks volgen de makers Maartje van der Heijden en Evert Jan Katwijk tijdens de voorbereiding van hun huwelijk, dat een aantal maanden later zal plaatsvinden. In deze periode wordt met de familie van beiden gesproken over wat trouwen en trouw voor hen betekenen. Is een hu welijk in onze tijd nog 'till death do us Nederland 1 22.36 ;;:ILMS OP TV .Vinnetou und Old Shatterhand im Tal der lten(1968-DU/YU) Western waarin dé emmandant van een fort een goud- flhat verbergt in een ontoegankelijk dal. [innetou wordt ervan verdacht de schat [hebben gestolen. Regie: Harald Binl. Met: Lex Barker. (liitsland 2 19.25 (ocodile Dundee 1986-AUS) Komedie 1 Peter Faiman rond de Australische an, in eigen land een populaire l-ster, Hier is hij krokodillenjager die 'onturen beleeft in New York. 20.00 Jf|itralarge - Miami Killer (1991-D/l) Her met Bud Spencer waarin een sychopatische moordenaar kleine, zie- :U% meisjes vermoordt. Regie: Enzo G. pOjasterllan. j |RL Television 20.15 i. Tijdens een reünie van oude penden op een ranch wordt de een ver- 'd op de jonge vrouw van de ander. 22.00 e Razor's Edge 1984-USA) Psycholo- [sch drama waarin een jonge Ameri- n (Bill Murray) WOI overleeft en op jek gaat naar de zin van het leven ter- |l zijn vrienden hun eigen persoonlijke Irises doormaken. Regie: John Byrum. 22.45 mitas 1993-D/SU) Historische film n Don Askarian over het treurige lot n de Armeniërs aan de hand van het liensverhaal van de Armeense priester- imponist Soghomon Soghomonian. 'itsland 3 22.50 auf den Ersten Bliek 1991-D) waze liefdesgeschiedenis over werke- ze archeoloog en een alleenstaande gtfturologe. Houterig en zwaar op de I and. Regie: Rudolf Thome. LRD 23.05 Linda Fiorentino en Anthony Edwards in de Amerikaanse thriller 'Got- cha'. (Duitsland 1, 00.50 uur) welijk, een affaire met een vrijbuiter in Amerika begint. Met: Patty Pontieren Dick Rude. Nederland 3 23.20 Gardens of Stone 1987—USA) Goed ge speeld oorlogsdrama van Francis Coppo la over mannen die dienst doen op het Nationale Oorlogskerkhof in Arlington. Met: James Caan en Anjelica Huston. BBC 2 00.30 Gotcha! (1985-USA) Student dierge neeskunde wordt betrokken in spionage- complot door een verleidelijke oudere vrouw. Aardige film van Jeff Kanew met Anthony Edwards en Linda Fiorentomo. Duitsland 00.50 Carry On Matron 1972-GB) Komedie van het CAR RY-ON team door Gerald Thomas. Kraamkliniek-lol rond seks- operaties en anti-conceptie. Met: Sid ney James en Kenneth Williams. BBC 1 00.55 overladen is. Hollands klompendorp staat op stelten omdat de fanfare opge splitst is. Met Hans Kaart en Bernard Super Channel 04.00 DONDERDAG Say it With Flowers (1934-GB) Komedie van JohnUaxter met Mary Clare en Ben Field. Bloemenverkoopsters in financië le nood worden geholpen door hun vrienden. BBC 2 7.50 Nurse Edith Cavell (1939-USA) Anna Neagle als toegewijde verpleegster op het slagveld tijdens WOL Standvastige produktie, regie is van Herbert Wilcox. BBC 2 9.15 Roar 1981 -USA) Avontuurlijke kome die van Noel Marshall die zich afspeelt in een safari-park. Regisseur speelt hoofd van een wetenschappelijk station die herenigd wordt met zijn ex Tippi He- dren. Duitsland 2 14.30 RTL4 15.20 16.10 17.00 18.00 1.20 19.00 19.20 19.30 01.00 01.45 02.30 Santa Barbara. Amerikaanse soapserie The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow 5 uur show. Gevarieerd magazine Zes uur nieuws RTL Club. Magazine met het 600- spel en het programma overzicht, met daarin o.a. nieuwtjes, beelden van achter de schermen, bloopers en muziek. Pre- sentatie-, Manon Thomas Rad van fortuin. Spelprogramma. Presen tatie: Hans van der Togt Avondnieuws Weer The bold the beautiful. Amerikaanse soapserie. Beth smeekt Eric niet met Brooke te trouwen Goede tijden, slechte tij den. Nederlandse dramaserie. Een oude bekende van Robert dient zich onuitge nodigd aan bij Alberts Alberts. Modellenbureau Flash krijgt te maken met een grap, die erg ver gaat Tineke's wereld Programma, waarin Tine ke op pad gaat om inte ressante mensen te ont moeten i Nurses. Amerikaanse comedyse rie. Bij het verwisselen van een lamp stapt Jack in een emmer water en wordt geëlektrocuteerd i Lief en leed. Live programma waarin aan de hand van thema's conflicten binnen relaties worden besproken. Kij kers kunnen telefonisch tijdens de uitzending rea geren. Presentatie: Maya Eksteen i The razor's edge. Amerikaanse speelfilm uit 1984 van John Byrum. Met: Bill Murray, Theresa Russell, Catherine Hicks, Denholm Elliott, James Keach e.a. The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow, (herh.) As the world turns. Amerikaanse soapserie, (herh.) General Hospital. Amerikaanse soapserie, (herh.) RTL5 18.40 19.30 20.30 22.30 23.30 00.00 RTL text Felix the cat. Tekenfilmserie rond de zwarte kat Felix MacGyver. Amerikaanse politieserie RTL Zes uur nieuws Family ties. Amerikaanse comedyserie Miami Vice. Amerikaanse politieserie Paradise Beach. Australische serie. Cooper gaat niet op het aanbod van Anna in. Hij denkt daarbij vooral aan Nick, die door Cooper wordt aangemoedigd om Anna mee uitte vragen Buitenspel door MS. Documentaire over de spierziekte MS, met René Eijer van Vitesse als mid delpunt. De dertigjarige Eijer moest zijn actieve voetbal loopbaan voortij dig beëindigen als' gevolg van zijn ziekte RTL Sport: Vitesse - Lazio Roma I.S.C.H.A. Talkshow V extra. Het late RTL 5-nieuws- bulletin De draagmoeder. Brazil iaansetelenovella over de problemen rond het draagmoederschap, (herh.) Hei elei, kuck elei aktuell. Luxemburgs programma Quantum thuiswinkel RTL text Ischa Meijer. (RTL 5,22.30 uur) BEKIJK 'T MAAR Net voor 20 uur zag ik een landloper uithalen naar Krui meltje. Maar de ontaarde musicalfiguur was zo door drankmisbruik verzwakt dat die lel een aai werd. Ik vrees dat wij die niet mogen meetellen, excellentie! Verder heb ik nog wel mijn best gedaan voor de heer Hirsch Ballin, maar voor de vooravond was het op. Na achten werd ik nog wel een bijstands moeder gewaar die naar haar ballorige zoon dreigde uit te halen, maar ook hier was van geweld nauwelijks meer sprake dan bij de bakkersvrouw die kadetjes voor mij inpakt. Wat mij dan wél opviel was dat de regisseur van de musical Krui meltje er niet in slaagt kinderen een beetje aanvaardbaar te laten zingen en spelen. Maar die van de nieuwe serie 'Mus' op Neder land 3, Ben Sombogaart is daarjuist voortreffelijk in. Nu had Som- bogaart opnieuw de jonge Olivier Tuinier tot zijn beschikking. Deze had hij ook al zo'n prachtige hoofdrol laten spelen in de in binnen- en buitenland bekroonde speelfilm Het Zakmes. Dus dat is een be proefd koppel. Maar je kunt Sombogaart ook tal van andere acteurs toevertrouwen, zo zagen we in 'Mus'. De centrale figuur is een bij standsmoeder met twee jongens. Ze staat aan kleine en grote ver nederingen bloot, maar in het scenario van Selma Vrooland zit niets meewarigs, evenmin iets zoetsappigs. Bij zo'n onderhoudend halfuurtje past niet het zware etiket van 'sociaal drama'. Weliswaar kwam de sociale controledienst wel in de kwade hoek van over- heidsgeweld terecht, maar dat hiermee de maatschappelijke wer kelijkheid werd vertekend, zou ik niet willen zeggen. Het geweld kwam eigenlijk voor het eerst die avond ter sprake in Rondom Tien. „Onze jongens,, die in het voormalige Joegoslavië vredesdiensten hebben verricht, mochten bij Violet te biecht. Ze getuigden vooral van hun onmacht, waarmee ze moesten aanzien hoe mensen elkaar uitmoorden. Bij sommigen (en dat was vast geen kleine minderheid) had de mening post gevat, dat hun werk daar zinloos is. Zij voelden geen neiging te kiezen voor een der strijdende partijen, omdat alle zich in aan bloedige acties schuldig maken. Hun overheersende verlangen om vooral zelf ongeschon den uit de oorlog te komen, was daardoor zeer begrijpelijk voor de thuiszittende televisiekijker. Ik wil geen kromme praatjes verkopen waarmee ik zou beweren dat de gewelddadigheid eerder te vinden is bij politici, dan bij de gewo ne burgers. Maar de voorgenomen campagne van Hirsch Ballin is wel erg in het wilde weg. In hun eigen programma's zijn de omroe pen de laatste twee jaar bewust terughoudend met het tonen van geweld. Ik geloof inderdaad dat Miami Vice van RTL zo'n beetje de enige slechte uitzondering is. Maar hoewel dit van mij in de afval bak mag verdwijnen, geloof ik geen moment dat dit jongeren met lange messen en gevaarlijk vuurwerk doet rondlopen. HenkSuèr Kinderseries centraal in Omroepmuseum Tijdens de kerstvakantie wor den in het Omroepmuseum aan de Oude Amersfoortseweg 121- 131 in Hilversum tal van beken de kinderprogramma's uit het verre en wat recentere verleden vertoond. Een en ander als om lijsting van de wisselexpositie TV-Toys, die nog loopt tot en met 9 januari. In nauwe samenwerking met de omroepverenigingen, die uit hun archieven tal van afleverin gen beschikbaar hebben ge steld, organiseert het Omroep museum op dinsdag 28 en don derdag 30 december doorlopen de voorstellingen. Op die dagen zijn 's morgens kinderprogram ma's uit de zwart/wit-periode te zien en 's middags uit de kleu- renperiode tussen 1973 tot en met 1986. Jong en oud kunnen bekende Nederlandse kindertelevisie- produkties bekijken, zoals Okkie Trooy, Coco en de Vliegende Knorrepot, Gompie de Walrus, Stratemaker op Zee-shou', Swie- bertje, Kunt U mij de weg naar Hameien vertellen, Theo en Thea en Pommetje Horlepiep. NOS-bestuur unaniem achter Van der Louw HILVERSUM GPD André van der Louw wordt vrij wel zeker benoemd als voorzit ter van de NOS. Het NOS-be stuur heeft aan het ministerie van WVC een unaniem advies uitgebracht. De 59-jarige Van der Louw is de enige kandidaat die door de vertrouwens- /sollicitatiecommissie, die be staat uit een aantal leden van het NOS-bestuur, naar voren was geschoven. Een woordvoerster van de NOS verklaarde dat „we volgens afspraak geen enkele medede ling doen. Alleen dat er een unaniem advies is uitgebracht." De NOS weigerde verder elk commentaar. De naam van Van der Louw werd verleden week voor het eerst naar buiten gebracht door Veronica-voorzitter Joop van der Reijden, die zich 'versprak' in een uitzending van NOVA. Van der Reijden verklaarde er onomwonden voorstander van te zijn Van der Louw tot NOS- voorzitter te benoemen. KRO en de VPRO reageren niet afwij zend, terwijl de overige omroe pen pas willen reageren als de benoeming rond is. Het unanieme, voor Van der Louw positieve advies van het NOS-bestuur is - met argumen tatie - onmiddellijk per koerier naar WVC gebracht. In de brief staat onder andere, dat de NOS graag ziet dat de continuïteit wordt gehandhaafd en dat de nieuwe voorzitter onmiddellijk aan de slag kan zodra Max de long begin januari opstapt. De NOS koestert de hoop en ver wacht dat d'Ancona nog deze week de benoeming van de nieuwe voorzitter zal bekend maken. Op dit moment verga dert minister d'Ancona met haar adviseurs over de benoe mingszaak, aldus de NOS. Een woordvoerster van WVC bevestigt, dat d'Ancona deze week met de NOS-zaak bezig is. „Donderdag wordt het in het kabinet besproken. Als ze niet teveel tegengas krijgt, kan de benoeming nog deze week plaatsvinden." BRTN 1 15.00 David Copperfield, tekenfilm. 16.10 Hoogvlieger, jeugdfilm. 16.30 Samson. 17.30 Postbus X, jeugdserie. 17.55 Tik tak, animatieserie. 18.00 Journaal. 18.10The bold and the beau tiful,serie. 18.35 Top score, spelpro gramma. 19.03 Neighbours, serie. 19.25 Meded., progr.-overz. en joker- en lotto- trekking. 19.30 Journaal en sport. 20.00 Mr. Bean, comedyserie. 20.30 De berg- dokter, serie. 21.15 Father Dowling, misdaadserie. 22.05 Op de koop toe, consumentenmagazine. 22.40 Vandaag en sport. 23.05 Boulevard: Wereldoorlog II, documentaireserie. 23.35Coda. 23.40 Einde. BRTN 2 18.50 Journaal19.00 Schooltelevisie: Nasi Goreng. 19.30Capitol, serie. 19.52 Kronieken 20.00 Sportavond. 21.30 Journaal en sport. 22.00 Sportavond. Vervolg. 23.00 Einde. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau. 16.03 Frauenge- schichten, serie reportages. 16.30 Hey, Dad!, comedyserie. 17.00Tagesschau. 17.05 Punkt 5 - Lënderreport. 17.15 Empty nest, comedyserie 17.40 Einde. 17.40 Reg. informatie. 17.50 Einde. 17.50 Tagesschau-Telegramm. 17.51 Einde. 17.55 lm Schatten der Gipfel, se rie. 18.00 lm Schatten der Gipfel. Ver volg. 18.50 Einde 18.50Tagesschau- Telegramm. 18.51 Einde. 18.55 Happy Holiday, serie. 19.58 Progr.-overz 20.00 Tagesschau. 20.15Stundeder Füchse, tv-film. 21.44Tagesthemen-Telegramm 21.45 Süsse Klënge gegen harte Wah- rung, documentaire. 22.20 Skala, geva rieerd magazine. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Nachschlag, satire. 23.05 Das Nacht-Studio: Liebe auf den ersten Bliek, speelfilm. 00.45 Tagesschau: 00.50 Gotcha, speelfilm. 02.30 Zuschauen - Entspannen - Nachdenken. 02.35 Einde. DUITSLAND 2 16.00 Logo, jeugdjournaal. 16.05 Heu- te-Schlagzeilen. 16.06 Alaska Kid, se rie. 17.00 Heute, sporten weerber. 17.15 Lënderjournal. 17.50 Der Landar- zt, serie. 18.00 Der Landarzt. Vervolg. 18.45 Lotto-trekking A en B. Aansl.: Gu- ten Abend. 19.00 Heute. 19.20 Weer ber. 19.25 Karl May: Winnetou und Shatterhand im Tal der Toten, speel film. 21.00Abenteuer Forschung, pop.- wetensch. magazine. 21.45 Heute-jour- nal. 21.47 ZDF Sport extra. Voetbal. 00.00 Heute. 00.05 Think fast, Mr. Mo to, speelfilm. 01.10(Einde. DUITSLAND 3 18.00 West 3 aktuell. 18.05 KuK - Klön und Klaaf, gevarieerd magazine. 18.30 Tele-Praxis, medisch magazine. 18.43 Progr.-overz. 18.45 Aktuel Ie Stunde. 19.25 Fensterprogramme der Landes- studios. 19.45 Mittwochs live, talkshow. 21.00 West 3 aktuell. 21.15 In Zukunft, magazine. 22.00 Die besten Jahre, se rie. 22.50 Komitas, speelfilm. 00.25 SKALA, actualiteiten. 00.35 Nachrich- ten. BBC 1 15.15 Jackaroo, miniserie. 16.50 Pingu, animatieserie. 16.55 Harum Scarum, kinderverhalen. 17.05 Rude dog and the dweebs, tekenfilmserie. 17.20 Mortimer and Arabei, poppenserie. 17.35 Artifax, kunstmagazine. 18.00 Newsround, jeugdjournaal. 18.10Grange Hill, jeugd serie. 18.35 Neighbours, soapserie. 19.00 Nieuws én weerber. 19.30 Reg. nieuws. 20.00 Crocodile Dundee, kome die. 21.30 Sitting pretty, comedyserie. 22.00 Nieuws en weerber. 22.30 Waiting for God, comedyserie. 23.00 Revenge, speelfilm. 00.55 Carry on matron, kome die. 02.25 Weerber. 02.30 Einde. BBC 2 16.00 Nieuws en weerber. Aansl.: Radio nuts, reportage. 16.50 Nieuws en weer ber. 17.00 Audrey Hepburn in her own words, portret. 17.30 A question of sport, sportquiz. 18.00 The food and drink Christmas quiz, culinaire quiz. 18.30 Delia Smith's Christmas, culinai re serie. 19.00 Star Trek, sf-serie. 19.50 Glorious Gower, gesprek. 20.20 Personal best, portret. 21.10 The travel show, reismagazine. 22.00 Seinfeld, comedy serie. 22.25 Stark, serie. 23.20 The hou se that time forgot, reportage. Aansl.: Christmas in Sarajevo. 23.30 Newsmght, actualiteiten. 00.15 Weer ber. 00.20 Feelings, autobiografische portretten. 00.30 Gardens of stone, speelfilm. 02.25 Einde. CNN 17.30 CNN Co. 18.00 NewsHour. 20.00 World business today 21.00 In ternational hour, 22.45 World sport. 23.00 World business today update. 23.30 Showbiz today. 00.00 The world today. 01.00 Moneyline. 01.30 Crossfi re. 02.00 Prime news. 03.00 Larry King live. 05.30 Showbiz today. MTV 16.30 The report. 16.45 At the movies. 17.00 News. 17.153 from 117.30 Dial MTV. 18.00 The soul of MTV. 18.30 Mu sic Non-Stop. 20.00 The real world II. 20.30 Sports. 21.00 All star football challenge 22.00 Greatest hits. 23.00 The report. 23.15 At the movies. 23.30 News at night. 23.45 3 from 100.00 Post modern02.00 Marijne van der Vlugt. 03.00 Night videos. NBC SUPER CHAN- nel 18.00 Today. 19.00 ITN World news. 19.30 On the air. 20.00 Dateline. 21.00 Super sports. 22.00 ITN World news. 22.30 European business today. 22.45 Market wrap. 23.00 The Tonight Show with-Jay Leno. 00.00 Real personal. 00.30 NBC network news. 01.00 Later with Bob Costas. 01.30 Richard Diamond. 02.00 China news Europe 04.00 Classic movie: Fanfare. mousquetaires. 17.05 Une pêche d'en- fer. 17.40 L'aventure. 18.00 Questions pour un champion. 18.30 Nieuws en weerber. 18.55 Afrikaans persoverz. 19.00 Deschiffres et des lettres. 19.30 Belgisch nieuws. 20.00 Temps présent. 21.00 Nieuws en intern, weerber. 21.40 Soirée théêtre: Le maladie imaginaire, komedie van Molière. 23.30 Faut pas rê- ver. 00.25 Nieuws. 00.50 Ex-libris. 02.00 La chance aux chansons. 02.35 Strip-tease. 03.30 Feu vert. 04.00 Parle ment européen. 04.20 Magazine europ- éen 04.55 Université de nuit. RTL TELEVISION 16.00 Hans Meiser. 17.00 Who's the boss? 17.30 Family ties. 18.00 Ruf des Herzens. 18.45 RTL aktuell. 19.10 Ex- plosiv - Das Magazin19.40Gute Zeiten, schlechte Zeiten. 20.15 Extralarge. Mia mi killer, thriller. Aansl.: RTL aktuell 22.10 Stern TV. 23.15 SK 15-Spezial. Aansl: RTL aktuell. 00.00 Northern ex- posure. RADIO 1 leder heel uur nieuws. 17.05 NCRV's Hier en nu. 18.07 NCRV's Hier en nu. Vervolg. 19.04 NCRV's Hier en nu/Praat - radio. 20.04 Langs de lijn, sport en mu ziek. 23.07 Met het oog op morgen. 00.04 Voor wie niet slapen kan. 01.02 Zingen in de nacht. 02.02 De verande ring. 03.02 Gospels van toen. 04.02 De ochtendmix. 05.02-07.00 Wakker op weg. RADIO 2 leder heel uur nieuws. 15.04 Nederland muziekland. 17.04 Alle mensen. 18.04 Ekkel horizontaal. 19.04 Country trail. 20.04 Nederland zingt: EO's sing in. 20.30 Nederland zingt: Licht op jonge renkoren. 21.04 Doelen Kerstconcert 1993. 22.04 Praise op woensdag. 23.04-24.00 Take it easy RADIO 3 leder heel uur nieuws. 15.04 Popsjop (I en II). 17.04 Rinkeldekinkel. 18.04 De Avondspits. 19.04 Spoor 7 20.04 Pa perclip magazine. 21..04 Kerstvilla 65. 00.04 TROS Nachtwacht 02.02 Mol of Mark. 04.02-06.00 Pyjama FM. RADIO 4 16.00 De Nederlanden. Residentie Or kest. 17.00Jacco's keus. 18.04 Kleine zaal. 19.00 Opera magazine. 20.02 Avondconcert: Koninklijk Concertge bouworkest met piano en viool22.30 Thema. 23.00 Jazzspectrum 00.00- 01.00 Vier na middernacht. OPGAVE CRYPTOGRAM Horizontaal: I. Hij onderzoekt of er geschaatst kan worden (5); 3. Weg nemen van korsten (5); 4. Zo zuur zal het toch niet wezen? (4); 7. Meer'voedsel is er niet voor een omnivoor (5); 10. Pech voor hen die de oorlog beu zijn (9); II. Het werk van de kapper koeltjes prij zen (8). Verticaal: 1. Ga niet op tijd weg! (7); 2. Luidruchtige toestand die gefilmd wordt (5); 5. Die sport man sprak zich uit voor een halve docent (6); 6. Dat kon je niet voor zien! (6); 8. Op den duur blijft er geen militair over (5); 9. Om in Sluis te drinken (5). WOORDRAADSEL Horizontaal: I. misdadig; 2. bergplaats, derhal ve; 3. rund, prul, voorzetsel; 4. heili genbeeld; 5. kloos terlinge, nage slacht; 6. vogelei genschap, onheils godin; 7. door mid del van, zijrivier v.d. donau; 8. deel v.e. trap; 9. deel v.d. bijbel, hou ding, Verenigde Naties-, 10. vaste spiritus, verbond; II. dominee. Verticaal: 1. Nar, log; 2. soort, Spaanse uit- roep, voorzetsel; 3. idem, traag, voorzetsel; 4. zuivelprodukt, advies; 5. eveneens, maand; 6. wreed heerser, pressie; 7. bijwoord, besef, voorzetsel; 8. ik, mager, deel v.e. vis; 9. schaakstuk, schans v.e. bol werk. TV MORGEN RADIO 5 TV5 leder heel uur t/m 17.00 leuws. 16.02 De schatkamer. 17.10 Radio UIT 17.50 CDA. 18.02 Op verhaal komen. 19.00 Waar waren we ook alweer? 19.15 Nieuws en act. in het Turks. 19.50 Nieuws en act. m het Marokkaans en Berbers. 20.40 Nieuws en act. in het Chinees. 21.00 Praktijkdiploma infor matica MG I. NEDERLAND 1 07.00 Journaal 07.07 Black Beauty. 07.35 Breakfast club. 08.00 Journaal 08.07 Boggle 08.32 I love Lucy. 09.00 Journaal. 09.05 Via Ria 09,57 Uitz. poli tieke partijen: WD 10.00Total workout 10.15Vrouw-zijn. 11.10 Het kinderzie kenhuis. 11.30 Galg en rad. 12.15 Peter 12.25 Nederland zingt 13.00 Journaal. 13.07 Studio sport 14.39 Van gewest tot gewest 15.09 De band loopt 16.00 Jour naai. 16.11 Ja, natuurlijk. 16.41 Prettig weekend, Nederland. NEDERLAND2 13.00 Nieuws voor doven en slechthoren den 13.07 Einde. 15.33 Nieuws voor doven en slechthorenden 15.40 The world of survival 16.10 B.O.O.S. Jonge renprogramma 16.40 Top 40. Popmu- den. 09.00 Einde. RTL4 06.00 Hei elei kuck elei 06 30 RTL Clas sique. 07.00 Nieuws krantenoverz 07.05 Pinocchio. 07.30 Nieuws kran tenoverz 07.35 Eigen huis tuin 08.00 Nieuws krantenoverz 08.06 T he told and the beautiful. 08.30 Nieuws 08.35 Santa Barbara 09.00 Nieuws kran tenoverz 09.10 Santa Barbara 09.35 Goede tijden, slechte tijden. 10.05 As the world turns 10.50 Sons daughters 11.15 RTL Shop. 11.25 Clip van de dag. 11.30 Rad van fortuin. 12.00 Telekids 13.00Cartoon 13.05 Lief en leed 14,00 Koken met sterren. 14.30 General Hospi tal. 15.15 RTL Shop. 15.20 Santa Barba ra. 16.10 The Oprah Winfrey show RTL5 07.00 Quantum thuiswinkel. 08.30 RTL text 14.30Quantum thuiswinkel. 16.00 RTL text. 16.55 Felix the cat

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 11