Schrijvende Lezers/Info WOENSDAG 15 DECEMBER 1993 Oud papier Lisse stopt met het inzamelen van oud papier via de vereni gingen. De gemeenteraad kiest voor een ander systeem, na melijk het verzamelen via con tainers, omdat daarmee geld kan worden uitgespaard. I Iet collegevoorstel 'wijziging (lees: beëindiging!) systematiek ophalen en subsidiëring oud papier, heeft de gemoederen in Lisse de laatste weken aardig bezig gehouden. Zonder enig vooroverleg moest en zou dit collegevoorstel de agenda van de raadsvergadering van no vember halen, om daar onder grote druk van het college (bur gemeester) uiteindelijk de de mocratische eindstreep te ha len. Van een onafhankelijk voorzitter heb ik in deze verga dering weinig gemerkt, nee de burgemeester zat helemaal in zijn rol van portefeuillehouder 'financiën' en verdedigde het voorstel namens het college, alsof Lisse binnenkort failliet zou gaan. Na een schorsing van bijna een uur en onder grote druk van het college werd het voorstel uiteindelijk door een meerderheid van de raad aan genomen, met een stemverhou ding van 10-6 (feitelijk 10-9, daar 2 leden van de PvdA en 1 lid van D66 deze vergadering niet aanwezig waren). De balans opmakend kunnen we. samen met het college, het volgende concluderen: a. Veel zeker, dat dit college niet ge charmeerd is van een participa tie-democratie. Dit college doet wel héél erg zijn best om de burger het gevoel te geven, dat college zich wel ten koste van hoeveel. Gaat u maar na: Drie CDA-leden die tegenstemmen (grote interne verdeeldheid), met daarbij een WD-fractie dié on der zeer grote coalitiedruk en ve le 'mitsen en maren' alsnog voorstemden (niet van harte dus). Nog teleurstellender is het feit, dat we nu te maken hebben met een raadsbesluit van een zeer verdeelde gemeenteraad, hetgeen zeker voor Lisse opmer kelijk genoemd mag worden. College is het dit nu allemaal waard? Dit besluit is voor de in woners van Lisse toch niet ge loofwaardig, waarom al die haast ten koste van zorgvuldigheid of, zoals dhr. de Jong (SGP/RP- F/GFP) terecht opmerkte: Lisse gaat toch niet failliet als we dit voorstel 1 maand opschuiven en daarmee de verenigingen en in stellingen meer tijd gunnen om te reageren en wij in overleg met hen tot een goede overgangsre geling proberen te komen. c. Wederom is gebleken, dat bij een zorgvuldige democratische procedure, een inspraakmoge lijkheid (b.v. in eerste termijn tij dens een raadsvergadering) es sentieel is. Diverse vertegen woordigers van de verenigingen en instellingen zaten nu op het puntje van hun stoel, maar mochten niet reageren. Ik denk, dat de gevolgde procedure bij bovengenoemd college-voorstel, wederom veel inwoners van Lis se aan het denken heeft gezet en met de komende raadsverkiezin gen in het verschiet kan dat (ook in Lisse) nog tot interessante ontwikkelingen leiden. koppelde activiteiten vooral be doeld waren om te informeren, bewust te maken en solidariteit te kweken. Helaas moet je in Leiden daarvoor eerst lid wor den van Cultureel Centrum de 'X', die daarmee eigen belang boven maatschappelijk- en, wellicht zelfs, levensbelang stelt. J.M. Rooijen, Herensteeg 15, Leiden. De ombudsman is met vakantie de spraak' mogelijk is, maar er in feite weinig mee gedaan wordt. Na deze ronde moet ik tot mijn teleurstelling toegeven, dat deze gevoelens mij bekend voorko men. 'Inspraak', of liever gezegd 'samenspraak' is pas geloof waardig als de andere partij se rieus wordt genomen en in een vroegtijdig!! stadium in het be sluitvormingsproces betrokken wordt. b. Een weliswaar democra tisch genomen besluit, met een stemverhouding van 10-6 (feite lijk 10-9), zou het college toch aan het denken moeten zetten. Het voorstel is weliswaar door een meerderheid van de raad genomen, maar realiseert het Geen kaartjes Fijn dat ook in Leiden films ver toond worden als onderdeel van de landelijke AIDS filmmanifes tatie. Helaas vindt die vertoning echter voor een belangrijk deel plaats in Cultureel Centrum de 'X'. En daar mag je niet in als je geen lid bent. Ook al vind je AIDS belangrijk genoeg om 's avonds door sneeuw en ijzel richting Haarlemmerstraat te reizen, dan nog houdt de kaart jesverkoper van Cultureel Cen trum de 'X', je tegen. Want als je geen lid bent van de 'X' mag je geen kaartje kopen. En ik nu al die tijd gedacht dat wereld AIDS-dag en alle hieraan ge Woonboten Binnen 30 jaar moeten de woonboten, volgens een plan van D66-gedeputeerde Blok, van de Kagerplassen zijn ver dwenen. Dat plan schiet de ei genaren, die aanvankelijk dachten aan een periode van 80 tot 100 jaar, in het verke- eerde keelgat. Men had juist van een D66-ge- deputeerde anders mogen ver wachten. Twee jaar geleden werd een saneringsplan van de woonboten op de Kaag door Provinciale Staten ingetrokken omdat de onderbouwing met name op milieugebied niet vol doende bleek. De woonboten zouden in dat plan over 80 tot 100 jaar moeten verdwijnen. Ruim overleg met en inspraak van de woonbooteigenaren over een nieuwe regeling werd in het vooruitzicht gesteld, maar de tijd verstreek zonder taal noch teken. Wie schetst onze verba zing dat diezelfde woonboot eigenaren nu door D66-gedepu- leerde Blok bijkans voor een voldongen feit worden gesteld. Twee weken kregen zij de tijd om te reageren op een nieuw plan, waarin vele woonboten al over 30 jaar weg moeten zijn. De waardederving is navenant en wat zo mogelijk nog erger is, een plan waarin geen enkel nieuw argument wordt aange dragen vergeleken met twee jaar geleden. Nee, het moest opeens alle maal binnen enkele weken ge regeld en zeker zo wordt sterk een indruk gewekt, voor 1 janu ari 1994 wanneer de beroeps mogelijkheden voor de burger worden verruimd. Dit had men nou juist niet verwacht van een D66 volksvertegenwoordiger. Of is dit optreden inmiddels alge meen provinciaal beleid gewor den? Dat juist de woonbooteigena ren in alle opzichten water en wal willen beschermen, ook als hiervoor kosten moeten worden gemaakt, staat buiten kijf. Zij zijn het die van heel dichtbij de sporen zien die keer op keer achteloos worden nagelaten door de pleziervaart. De goede niet te na gesproken. Deze bereidheid om mee te werken aan oplossingen voor de milieuproblematiek blijft be staan. Maar dan willen wij wel op een behoorlijke manier door onze gekozen bestuurders wor den behandeld. A. Vriesendorp, Bloemcamplaan 20, Wassenaar. beslissen, inspraak anno 1993 slechts een ritueel, de besturen beslissen wel wat goed voor ons Huren 700,=- 800,= sociaal? J. van Putten, Valeriusstraat 78, Leiden. Vijf Meilaan De waarschijnlijke bouw van flats aan de Vijf Meilaan houdt de gemoederen flink bezig in Leiden Zuid-West. Naar aanleiding van uw artikel 'Bouw Vijf Meilaan gaat door' van 6 december wil ik reageren. Direkteur A.P. Lepelaar van Wo ningbouwvereniging De Sleu tels zegt hierin, dat het dagelijks bestuur van zijn vereniging be grip heeft voor de teleurstelling van een aantal leden, maar geen enkele reden ziet om terug te komen op een democratisch genomen besluit, nl. de leden vergadering op 23 november, waar besloten werd dat de bouw moest doorgaan. Een maand eerder werd op een le denvergadering een tegenge stelde beslissing nl. 'niet bou wen' genomen. Was dit eerdere besluit van de ledenvergadering dan zo ondemocratisch dat het bestuur vond hier wel op terug te mogen komen? Dat de commissie volkshuis vesting van de gemeente op 4 nov. besloot tot de bouw doet aan het eerder besluit van de le denvergadering toch niets af? Deze twee verschillende verga deringen, gemeente en woning bouwvereniging, met hun eigen verantwoordelijkheden, belan gen, mogen en moeten toch zelfstandig kunnen beslissen, juist vanwege de democratie. Misschien is meedenken, mee Tuin In Leiderdorp deden namen de ronde van mensen die hun tuin zouden hebben laten opknap pen door ambtenaren. Onder anderen oud-wethouder Drenth zou daarvoor op zijn vingers zijn getikt. Uw redacteur Roy Klopper gaat met hetgeen hij opgepikt heeft uit een informeel gesprek op een wel heel eigen wijze om. Wat is er gebeurd? Na afloop van de 'milieu-uit zending' van de lokale radio, za terdag 27 november j.l. vanuit café De Haven te Roelofarends- veen, stond ik na te praten met Henk van Tol (presentator van het laatste deel van het radio programma), iemand die ik goed ken en vertrouw. Met hem praat ik vaker over politiek en wat dies meer zij. Iemand - Henk kende hem - voegt zich bij ons: Roy Klopper, naar mij later in het gesprek blijkt. Zonder zichzelf en zijn be doelingen bekend te hebben ge maakt, gaat hij aan de haal met wat hij in de informele sfeer heeft vernomen. Laat ik het maar eufemistisch zeggen: dat is niet erg netjes van Mopper. Zo gaat een serieus journalist niet te werk, die is open en eer lijk. Klopper suggereert in de krant een actieve beschuldigen de rol van mijn kant als hij schrijft dat ik een en ander 'meld'. Dat is niet juist. Ik heb er geen enkele behoefte aan om een zaak die meer dan 15 jaar geleden speelde openbaar te maken. In het gesprek met Henk van Tol ging het er over, dat er in elke gemeente wel eens iets mis gaat. Soms ernstig, soms onbenullig. Dat er vroeger ook wel dingen gebeurden die niet door de beugel konden. En dat vroeger een gemeenteraad dat dan zelf regelde en oploste, zonder dat de buitenwereld daar veel van merkte. Met een van die voorbeelden die ik daarbij gaf is Klopper aan het werk gegaan. Terwijl ik in het algemeen sprak van 'dien sten van gemeentewerken' brengt Klopper dat terug tot diensten van de afdeling Groen. Omdat deze de laatste tijd on der vuur ligt, kwam het kenne lijk beter uit het voorbeeld in dat kader te plaatsen. Het spijt mij dat ik aanleiding ben geworden voor de zoveelste 'onthulling over Leiderdorp'. A. Meerburg p/a Gemeentehuis Alkemade Roelofarendsveen. (Naschrift redactie: Volgens Roy Klopper was u wel op de hoogte van het feit dat hij het Leidsch Dagblad vertegenwoor digde. Informatie is bovendien pas informeel als daarover met de journalist een afspraak is ge maakt). Miskleun SIRE Stelt zich eens voor dat een niet-rokers-organisatie met een poster zou uitkomen waarop mensen staan die- terwijl ze met vuurwerk aan het stunten zijn uitroepen: 'Stop met roken want dat schaadt niet alleen de gezondheid van uzelf maar ook van anderen'. Indien u zich daar een goede voorstelling van kan maken be grijpt u natuurlijk ook de bood schap die daaruit spreekt name lijk dat roken zeer gevaarlijk is maar stunten met vuurwerk niet! De poster van de Stichting Ideëele Reclame waarop een si garettenrokend vuurwerksla chtoffer afgebeeld staat wordt nota bene verspreid onder de schooljeugd in die leeftijdscate gorie waartoe ook de tabaksin dustrie zich met veel succes richt. Wij vinden deze poster dan ook een flinke miskleun van SI RE vooral als men bedenkt dat impliciet door dergelijke posters van tabaksdrugfabrikanten het tabaksgebruik onder de jeugd weer toeneemt en er tussen de 20 k 30.000 mensen, alleen al in Nederland, voortijdig komen te overlijden waarvan 2 a 3.000 als ken. Th. M. Vierbergen, Postbus 25, Oudewater. Een herinnering aan de voormalige spoorlijn Alphen- Amsterdam. Het sta tion in Aarlander- veen is in 1913 ge bouwd in opdracht van de Hollandsche Electrische Spoor wegmaatschappij. De verbinding heeft bestaan tot het mid den van de jaren der tig. Het teruglopen van de belangstel ling voor de trein was de reden van de opheffing. Op het traject van de spoor baan werd de pro vinciale weg aange legd. Het vroegere station is nu een woonhuis. Ook aan de Steekterweg in het nabijgelegen Gouwsluis staat nog een station. Onze fotograaf Wim Dijkman doorkruist dagelijks een groot deel van de streek om het nieuws voor de krant in beeld vast te leggen Tijdens die ritten komt hij langs allerlei 'beeldige' plekjes die niet direct maar het zeker waard zijn om te pre senteren. ANNO 1893 - Een treurig geval. Men deelt aan de „Tel." het volgende treurige geval mede. In de Staalstraat No. 6, te Amsterdam, woonde een ge zin op eene kamer ten huize van mejuffrouw N. Door armoede was de vader niet in staat gedurende vijf weken de huishuur te betalen. En wat deed nu de eigenares, om de familie, die nergens heen kon, tot vertrekken te dwingen? Eerst liet zij de deur wegnemen, en ver volgens de vensters, onder voorwendsel, dat ze geschilderd moes ten worden, en toen de menschen door het dichtspijkeren van de openingen met stukken doek het nog uithielden op de kamer, werd hun gisteren de toegang geheel ontzegd. Mej. N. zal zich Vrijdag a.s. voor deze daad moeten verantwoorden voor het 1ste kantonge recht. - Gistermiddag waren te Amsterdam een paar sjouwers aan het zaad-lossen uit een schip in het Westerdok. Eén hunner, Anton bakker, kreeg van den stuurman een stuk vleesch, dat hij juist wilde opeten, toen hij den kapitein zag aankomen. Meenende dat hij iets ongeoorloofds deed of om welke andere reden ook, Bakker wilde het vrij groote stuk haastig doorslikken, misschien om een mogelijk verwijt te ontgaan, helaas, met het noodlottige gevolg, dat hij stikte. De ongelukkige laat een weduwe met zes kinderen na. - Toen H.R., te Wassenaar, Zondagavond van Den Haag kwam rij den, waar hij zijn pasgeboren kind had laten doopen, vroegen twee militairen hem te mogen meerijden. Op zijn weigerend antwoord stak een hunner zijne sabel tusschen de spaken van het wiel. waar door het paard begon te steigeren, en gaf tenslotte R. met zijne sa bel een zoodanigen slag op het hoofd, dat hij eene ernstige wond bekwam. - Bij het Dagelijkschen Bestuur der Gemeente Wassenaar bestaat hel voornemen, om de brandspuiten zoodanig in te richten, dat ze door paarden kunnen worden voortgetrokken. - Met moedwil sloeg gisteravond een persoon van ongeveer 30 ja ren in de Spuistraat te 's-Gravenhage twee spiegelruiten van zeer groote afmeting met een hamer stuk. Reeds des ochtends had hij aan een agent van politie gezegd, 's avonds iets te zullen doen om voor eenigen tijd onder dak te komen. Het inslaan der ruiten was de oorzaak van een grooten volksoproer. ANNO 1968 - Kruidendokter W. van de Moosdijk uit het Oost-Brabantse Caste ren is niet van plan het erbij te laten zitten. Hij overweegt om vit zijn raadsman, de Eindhovense advocaat mr. N. van Bakel, bij de officier van justitie een klacht in te dienen tegen Willem Duys, die vrijdag een deel van zijn „Vuist" wijdde aan de praktijken van „de Raspoetin" van Brabant, zoals de kruidendokter wordt genoemd. De Hilversummer Eerenberg noemde in deze uitzending de krui denspecialist een „oplichter". Eerenberg vertelde 35 piek te hebben betaald voor een zak kruiden, waarvoor één van de zeventien chauffeurs, die voor Van de Moosdijk de boer op gaan, aanvanke lijk meer dan 100 gulden zou hebben gevraagd. Willem Duys zou de kruidendokter tijdig telegrafisch uitgenodigd hebben om zich te komen verdedigen, maar van die gelegenheid heeft de wonderdok ter uit Casteren geen gebruik gemaakt. Deze ontkent nu een tele gram te hebben ontvangen. ZIEKENHUIZEN ONGEVALLENDIENST Elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13 00 tot woensdag 13.00 uur (Diaconessenhuis) en van vrijdag 13 00 tot zaterdag 13 00 uur (Elisabeth Ziekenhuis). EHBO ziekenhuis Rijnoord elke dag geopend. I, BEZOEKUREN DIACONESSENHUIS I (tel. 071-178178). dagelijks 14.30-15,15 uur en 19.00-19.45 uur. Afdeling1 intensieve zorg 10.30-11.00 uur en 19.00-19.30 uur en na overleg Kinderafdeling: 10.30-19.00 uur, na overleg met de dienstdoende verpleegkundige. Jongerenafdeling: 14.30-15.15 uur en 19.00-19.45 uur. RIJNLANDZIEKENHUIS vestigingSt. Elisabeth (tel. 071-454545): volwassenen 14.00-14.45 uur en 18.30-19.30 uur. I Klasse I en II ook 11.15-12.00 uur. Kraamafdeling gynaecologie: 14.30-15.15 uur en 18.30-19.30 uur, alleen voor vaders bovendien van 19.30-21.00 uur. Afdeling hartbewakmg. 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Intensive care: 14.00-14.30 uur en 19.00-19.30 uur. Kinderafdeling: ouders gehele dag. Overige bezoekers 14.30-19.30 uur. opgenomen kinderen is er een ruime bezoel mogelijkheid in overleg met de hoofdverpleegkundige. Voor andere bezoekers gelden de volgende tijden: keel-, neus- en oorheelkundf neurologie- 14.15-15.00 uur en 18.30-19.30 uur; oogheelkunde en 18.30-19.30 uur. Extra bezoek medium care: 11.00- 11.30 uur. Kraamafdeling: bezoek voor vaders de gehele dag in overleg met hoofd afdeling.Overige Kinderafdeling: I afdeling. Overigen van 14.30-15.15 u BIOSCOPEN LEIDEN LIDO 1,2, 3, 4 en STUDIO, tel: 071-124130/133210, Steenstraat. LIDO 1. Jurassic Park al., dag. 18.45, 21.15, vr t/m zoen woe ook 14.15. Monstermovie van Steven Spielberg. Via genetische mani- pulatie wandelt een stel dino's rond op een tot pretpark gebom- diee eiligheidsinspectie en sn tot hun schrik dat e beesten niet zo sul lij er uitzien. zijn alsz LIDO 2. Aladdin al., dag. 19.00,1 en woe ook 14.30. Nieuw sprook je uit de Walt Disney-studio's. Aladdin, een kruimeldiefje, leeft met zijn aapje Abu op straat. Hij weet Jasmine, de weggelopen dochter van de sultan, te redden en wordt verliefd op haar. Maar prinsessen trouwen nu eenmaal nooit met straatjongens. Aladdin krijgt hulp van de Geest. Nog gaat alles niet van een leien dakje want de kwaadaardige vizier Jafar gooit steeds roet in het eten. Ne derlandsgesproken. LIDO 3. The Fugitive 12 jr., dag. 18.45, 21.15, vr t/m zo woe ook 14.15. Andrew Davies maakte een film versie van deze tv-serie uit de ja ren zestig. Dr. Richard Kimble (Harrison Ford) slaat op de vlucht nadat hij van moord op zijn vrouw wordt verdacht.' The Firm 16 jr., dag. 20.30, zo ook 14.00. Thriller van Sydney Pollack naar het boek van John Grisham. Ambitieuze advocaat Mitchell Mc.Deere (Tom Cruise) kan voor veel geld gaan werken opp een advocatenkantoor in Memphis. De firma blijkt een mantelorganisatie te zijn van de maffia. STUDIO Farewell to my concubine al., dag. 20.30. De Chinese actrice Gong Li werd ook in het Westen vermaard door haar hoofdrollen in films van Zhang Yimou. In deze rolprent van Chen Kaige is Gong Li echter slechts een ondersteu nende kracht. Leslie Cheung en Zhang Fenguy zijn twee acteurs van de beroemde Peking Opera. Door hun belevenissen is de toe schouwer getuige van de roerige twintigste eeuwse geschiedenis van China. De produktie werd met een Gouden Palm onderscheiden. IUXOR tel: 071-121239, Stations weg. Sleepless in Seattle al., dag. 19.00, 21.15, zo ook 14.30. Re gisseuse Nora Ephron vindt dat romantiek lijden is en ze laat haar publiek en personages dan ook flink lijden. Sam is weduwnaar en stort zijn hart uit tijdens een ra dioprogramma. Annie hoort dat op de autoradio en weet dat Sam haar ware is. Voordat het tweetal bij elkaar komt, is er heel wat el lende gepasseerd. Ephron schreef het script voor 'When Harry met Sally'. Maar dit keer is ze heel wat minder spiritueel. TRIANON tel: 071-123875, Bree- straat. The Piano al., dag. 19.00, 21.15. Fascinerende en meeslepende film van Jane Capion. In zichzelf gekeerde Britse vrouw wordt uit gehuwelijkt agn Nieuwzeelandse pionier. Sinds haar zesde heeft deze Ada niet meer gesproken. Haar liefste bezit, de piano, neemt ze mee naar het nieuwe land. Dit levert een prachtige scè ne op. Beklemmende beelden van een wereld vol schoonheid en dr oefenis. KIJKHUIS tel: 071-142895. The house of the spirits do 9 t/m woe 15. alleen 20.30. Bille Au gust verfilmde de gelijknamige bestseller van Isabelle Allende met sterren als Meryl Streep, Je remy Irons, Glenn Close, Winona Ryder en Vanessa Redgrave. Oeroegdi 14,20.00,22.15. Naar de roman van Hella Haasse. Zelf noemde de schrijfster deze verfilming'eerlijk en integer'. Re gisseur Hans Hylkema liep tien jaar met het idee rond om de ge schiedenis van de planterszoon Johan en kampongjongen Oeroeg te verfilmen. Met jeroen Krabbé als de vader van johan en peter fa- ber die zelfs een ploert een men selijk gezicht weet te geven. Enchanted April woe 15, 20.00, 22.15. Beetje afgezaagd drama over vier vrouwen die hun vakan tie in Toscaanse villa doorbren gen. Komst jongeman brengt de tongen los. X tel: 071-123568, Haarlemmer straat 52. Queen Kelly di 14/12, woe 15/12 20.30 uur. Fascinerend, buiten sporig decadent melodrama van Erich von Stroheim uit 1922 dat nooit werd voltooid. Gereconstru eerde versie met stilstaande film beelden en ondertitels. ALPHEN AAN DEN RIJN EUROCINEMA tel: 01720-20800 Van Boetzelaerstraat EURO 1. Aladdin al., dag. 14.00, 18.45, 21:30, vr za 14.00, 18.00, 20.00, zo 14.00, 16.00, 18.00, 20.00. EURO 2. Jurassic Park al., dag. 13.'30, 18.30, 21.15, zo 13.30, 16.00, 18.45,21.30. Tina, What's love got to do with it 12 jr., vr za zo 22.00. Verfilming van het leven van Tina Turner. EURO 3. Sleepless in Seattle al., dag. 13.45, 18.45, 21.30, zo ook 16.15. EURO 4. The firm 16 jr., dag. 20.45, vr za zo ook 21.30. The fugitive .12 jr., dag. 13.30, 18.45, zo ook 16.00. PARKFILMHUIS tel: 01720- 95600, Cornells Geellaan 2 Scent of a woman vr 102 en za 11/12 20.30. Tragi-komedie van martin Brest met Al Pacino en Chris O'Donnell. Pacino kreeg voor diens rol een Oscar voor de beste acteur. Blinde ex-kolonel Slade (Pact- no) wil alvorens zelfmoord te ple gen, genieten al het aangenaams- dat New York te bieden heeft: eer suite in het Waldorf Astoria, ritjes^ in peperdure Italiaanse auto's, nooie vrouwen en vopral veel whisky. O'Donnell iszijn 'blinde- geleidehond' Charlie. Gaandeweg worden de twee dikke vrienden. j| VOORSCHOTEN KINDERBIOSCOOP CC tel: 071- €14354 Prinses Marijkelaan 4 i, Bambi (Ned. gesproken) al., za zo- woe 14.00. De ongelooflijke reis al., za zo wo^ 15.00 uur. X DEN HAAG ASTA1. tel: 070-3463500, Spui 1 27. Sleepless in Seattle al., dag. p 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. AST/b 2. The House of the Spirits 16 jr., h dag. 13.15, 16.30, 20.15. ASTA3f, RisingSun 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. BABYLON 1. tel. 070-3471656, P naast Centraal Station. The Firm J.6l jr., dag. 13.15, 17.00, 20.30. BA BYLON 2. Aladdin al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30, woe alleen f 16.00, 18.45, 21.30. BABYLON 3.( Farewell to my Concubine al., dag. 13.15, 16.45,20.15. CINEAC l.TUSCHINSKI tel: 070- 3630637, Buitenhof 20. Aladdin al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2. In the line offireï 16 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. CINEAC 3. The Crush 12 jr dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. e METROPOLE 1. tel: 070-3456756A Carnegielaan 15. Jurassic Park al., dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. r METROPOLE 2. Tina....what's love got to do with it 12 jr., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. METROPOLE 3. The Firm 16 jr., dag. 13.15, B 17.00, 20.30. METROPOLE 4. Theli Fugitive 12 jr., dag. 13.15, 16.00, b 18.45, 21.30. METROPOLE 5. n Night and the city al., dag. 13.15, 16.00, 18.45, 21.30. ODEON 1. I tel: 070-3462400/3462401, He- rengracht 13. Hard target 16 jr., f dag. 13.15, 16.00, 18.45,21.30. ODEON 2. The real McCoy 16 jr.. V dag. 13 15, 16.00, 18.45, 21.30. C ODEON 3. Jurassic Park 16 jr.dag|- 13.15, 16.00, 18.45,'21.30. r ODEON 4. Riksbioscoop. The distin-j. guishedgentleman al., dag. 11.45, l 14.15,16.45,19.15,21.45. r HAAGS FILMHUIS tel: 070- f 3656030, Spui 191. Zaal I The 1 Wedding Banquet dag. 13.15, f 21.45, zoook 14.00 uur, vrzaook 24.00 uur, woe ook 15.00, Do Ma t Fang 16 jr., dag. 19.30, March j comes in like a Lion 16 jr., dag. 21.45, zoook 16.15. Diverse films van Rainer Fassbinder in zaal 3, f Kindermatinee: Dunderklompenal.,' zo 14.00, woe 15.00, Mio, mijn Mio al.,zo 14.00, woe 15.00.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 10