DIGR0S Stompwijk: Dorpsraad moet blijven Regio Alphen en Alkemade in actie voor voormalig Joegoslavië Hulpvaardige automobilist raakt zwaar gewond op A44 Duiven en doffers Alleen de sneeuw ontbreekt op Alphense winterbraderie 3-DAAGSE SUPERKOOPJES 'Samen kunnen we een grotere vuist maken' MAANDAG 13 DECEMBER 1993 Gaslek na merkwaardige manoeuvre alphen aan den run Een 44-jarige Alphenaar haalde gistermor gen een wat vreemde manoeuvre uit met zijn auto. De man ver loor op de Conradstraat ter hoogte van het Hazeveld vermoede lijk door een te hoge snelheid de macht over het stuur. Via het fietspad, een hek en een paal kwam hij op het talud van de spoorbaan tegen een huisje van het gasbedrijf tot stilstand. Daardoor ontstond een gaslek. De Alphense brandweer had het lek binnen een kwartier gedicht. De chauffeur kwam met de schrik vrij. Zijn auto werd zwaar beschadigd. Inbraken in Oegstgeest en Wassenaar oegstgeest Uit een huis aan de Zonnebloemstraat in Oegstgeest is zaterdagavond 1600 gulden aan papiergeld en munten en een behoorlijke hoeveelheid sieraden gestolen. De daders braken een bovenlicht aan de achterzijde open. Uit een woning aan de Middelweg in Wassenaar hebben inbrekers zaterdagavond au dio- en video-apparatuur weggenomen. Ze kwamen binnen door de achterdeur open te breken. Bewoners aan de Lange Kerkdam in Wassenaar werden zondagochtend rond half vijf wakker van gestommel in huis. Ze zagen nog net twee mannen het huis uit rennen. De inbrekers waren het huis binnengeko men door een slaapkamerraam. Het is nog niet bekend of ze iets mee hebben genomen. Motorrijder zwaar gewond wassenaar Een 36-jarige motorrijder uit Leidschendam is zater dagochtend rond drie uur zwaar gewond geraakt bij een aanrij ding op de kruising van de Landscheidingsweg en de Wittenbur- gerweg in Wassenaar. Een 17-jarige bromfietsster uit Wassenaar reed over de Landscheidingsweg in de richting van Schevenin- gen. De motorrijder, die uit tegenovergestelde richting kwam, remde voor haar af toen ze de Wittenburgerweg wilde overste ken. Bij het remmen ging hij onderuit en kwam tegen de brom fietsster aan. De I.eidschendammer is met een zware hersen schudding, een verbrijzelde arm, diverse gebroken vingers en kaak- en beenletsel opgenomen in het Bronovoziekenhuis in Den Haag. De bromfietsster raakte niet gewond. ,,Iets dat goed draait, moet je niet opheffen", vindt K. Bregman, die al zestien jaar deel uitmaakt van de Stomp- wijkse Dorpsraad. Het zou haar zeer verbazen, als de an dere zes leden daar anders over denken. „De Dorpsraad is de spreekbuis naar het gemeentebestuur." De gemeentebesturen van Al phen aan den Rijn en Alkemade doen mee aan de internationale actie voor inwoners van het voormalige Joegoslavië. Alphe- naren kunnen op zaterdag 18 december een verklaring onder tekenen waarin solidariteit wordt betuigd met de bevolking van het door oorlog geteisterde gebied. Mensen die willen teke nen kunnen daarvoor in het Stadskantoor terecht van 10.00 tot 16.00 uur. Burgemeester M. Paats zet de eerste handteke ning. De actie is onderdeel van de Nederlandse actiedag, op touw gezet door het Platform Ge meentelijk Vredesbeleid en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Het geld dat de ac tie oplevert, wordt direct inge- zet voor noodhulp, om de bur gers in het voormalig Joegosla vië te helpen de winter te over leven. In Alkemade staan vrijdag 17 december van 9.00 tot 13.00 uur enkele raadsleden in een kraam op de weekmarkt. Op zaterdag 18 december van 11.00 tot 15.00 uur zijn raadsleden aanwezig in het gemeentehuis. Bij de kraam en in het gemeentehuis kan men een solidariteitsverklaring ondertekenen of geld storten. Het college van B en W in Leidschendam denkt erover om de Dorpsraad op te heffen. Wat er allemaal in Stompwijk leeft, denkt het college ook te kunnen peilen via twee wijkbezoeken aan Stompwijk per jaar. Derge lijke wijkbezoeken houdt het college in alle delen van Leids chendam. Dat is bovendien goedkoper dan vier keer per jaar met de Dorpsraad om de tafel te zitten. Volgens Dorpsraadslid Breg man is opheffen een slechte zaak. „Uit onze adviezen zijn hele goede dingen voortgeko men, denk maar aan de sport hal." Ook vindt Bregman dat de Dorpsraad zijn bestaansrecht dubbel en dwars heeft bewezen. „Er zitten erg veel Stompwijkers op de publieke tribune. De Dorpsraad wordt beter bezocht dan de gemeenteraad in Leids chendam. Als je dan nagaat dat wij 2000 inwoners hebben en Leidschendam 30.000. De Dorpsraad werd in 1974 in het leven geroepen als adviesor gaan voor het gemeentebestuur van Leidschendam. De reden voor het instellen van een Dorpsraad is de aparte status die Stompwijk heeft binnen Leidschendam. Stompwijk ligt afgelegen en landelijk en de be volking is onderling sterk ver bonden. Overigens krijgen de leden in hun protest tegen opheffing steun van ambtenaren van de afdeling bestuurszaken van de gemeente Leidschendam. Zij denken dat projecten in het dorp vertraging zullen oplopen omdat de bevolking dan indivi dueel om uitleg komt vragen en bezwaar maakt. „De bevolking van Stompwijk weet zich sneller te vinden in beslissingen, als de Dorpsraad zich hierover heeft uitgesproken", luidt het ambte lijk advies. Bregman denkt dat het op heffen puur een bezuinigings kwestie is. „Men zit overal te zoeken naar mogelijkheden om te bezuinigen, dus ook hier." Het is volgens Bregman nog spannend of het college zijn oren zal laten hangen naar de mening van de Dorpsraad, die immers geen bevoegdheden heeft. „Het college kan het ad vies naast zich neerleggen." Een Oegstgeestenaar is zater dagmiddag rond twaalf uur ern stig gewond geraakt bij een on geluk op de rijksweg A44 (Am sterdam-Den Haag) ter hoogte van het Mobil-benzinestation. De man was gestopt met zijn auto om enkele op de weg ge vallen strobalen op te ruimen. Een 43-jarige man uit Lisse zag de Oegstgeestenaar te laat en kon een aanrijding niet meer voorkomen. Met vermoedelijk inwendig letsel is het slachtoffer naar het Elisabeth-ziekenhuis in Leiderdorp vervoerd. stompwuk Duivenliefhebbers konden gisteren en zaterdag hun hart ophalen in de 'gymzaal' in Stompwijk. In het pand, dat binnenkort wordt gesloopt, werd een districtspostduivententoonstelling gehouden. Het was de derde keer dat er in het dorp een dergelijk evenement Werd georganiseerd. Niet minder dan 260 inzenders uit Stompwijk en wijde omgeving hadden de meest fraaie duiven en doffers aangemeld voor de expositie. De jury had zaterdag dan ook uren nodig om de kampioenen aan te wijzen. Daarbij werd de kwaliteit als redelijk hoog beoordeeld. Hoogtepunt op de tentoonstelling van de PV De Kerkduif - met leden in Stompwijk, Zoetermeer en Zoeterwoude - was de verkoop bij opbod van bonnen voor jonge duiven. Dat zijn duiven die in het voorjaar geboren moeten worden. Jonge duiven afkomstig van topliefhebbers in het land. „In de loop van de week waren er al diverse telefoontjes binnengekomen waarin alvast werd gebo den op een van de bonnen. Dat geeft wel aan dat er veel kwaliteit bij zat", vertelt bestuurslid Piet Oliehoek. „De verkoop van de elf bonnen leverde de organisatie dan ook een leuk bedrag op. „Dat moet ook wel want alles bij elkaar kost zo'n tentoonstelling een aardig bedrag." foto eric taal Tevreden gezichten bij ondernemers en klanten Boer zet politie op spoor dieven hazerswoude/waddinxveen Twee Woerdenaars zijn zatcr- dagmorgen vroeg in een schuur van een boerderij aan het Spookverlaat in Hazerswoude aangehouden. De twee worden verdacht van een inbraak in een sportschool in Waddinxveen. Bij de inbraak werd een derde in woner van Woerden door de sportschoolhouder in de kraag gevat. De andere twee - 19 en 17 jaar oud - verdwenen in het duister. Aan de Rijndijk in Ha zerswoude werd de auto even later gezien door agenten in een surveillancewagen. De auto werd tot stilstand gedwongen waarop de twee inzittenden \ia een sloot verdwenen. Een speurhond kon de verdachten niet meer vinden. Een telefoon tje van een boer aan het Spook verlaat bracht de oplossing. Politie haalt drughandelaars van de straat De Alphense politie heeft dit weekeinde vier mensen aange houden die worden verdacht van handel in cocaïne en heroï ne. Zaterdagavond rond elf uur werden een 22-jarige Leimuide- naar en een 18-jarige Boskoper ingerekend die in de Wagenma ker drugs verhandelden. De co caïne en heroïne zijn in beslag genomen. Gistermiddag deed de politie een inval in een huis aan de Wagenmaker. Daar werden een 41-jarige man en een 33-jarige vrouw uit Alphen ingerekend. In het pand werden drugs aange troffen. Over de hoeveelheid wil de politie in verband met het onderzoek nog geen medede lingen doen. De politie hield het pand al enige tijd in de gaten, naar aanleiding van klachten uit de buurt. Spaargeld weg uit bejaardenwoning roelofarendsveen Uit een bejaardenwoning aan de Rembrandt van Rijnsingel in Roelofarendsveen is in de nacht van zaterdag op zondag onge veer 2300 gulden gestolen. Het geld zat in diverse potjes en laatjes. Om binnen te komen braken de daders een deur 'Eindelijk op zondag wat leven in de brouwerij'. Dat was giste ren een veelgehoorde opmer king op de Alphense winterbra derie in het winkelgebied aan het Thorbeckeplein en omge ving. „Hartstikke gezellig. Alleen had er een dik pak sneeuw moeten liggen, dan was het een echte winterbraderie geweest", aldus een bezoekster uit Bos koop. Die gezellige sfeer werd door meer mensen als positief beoor deeld. „Het lijkt de jaarmarkt wel", was een veelgehoorde op merking. „Leuk zo'n paar uur lekker over de markt lopen. Dat is toch een andere zondag dan we altijd gewend zijn. Wat mij betreft mogen ze het herhalen", zei K. van Harten uit Alphen. Rond het middaguur was het dan ook al knap druk tussen de 80 kramen en in en rond de winkels. De winkeliers en de kooplieden deden goede zaken. Vanaf één uur, toen de mu ziek aan mocht en de.kerstlied jes over de hoofden van de be zoekers werden uitgestrooid, werd het nog drukker. Om de sfeer nog winterser te maken werden glaasjes glühwein ge schonken. „Het duurt nog twee maanden, maar door die sfeer hier denk ik al aan de winter sport", aldus mevrouw Hen driks uit Alphen. De winterbraderie ii Tevredenheid ook bij de marktkooplieden. „Een prima zet van de winkeliersvereni ging", aldus J.H. Hoogcarspel uit Alphen. „Leuk dat Alphen de r de jeugd de moeite waard. Veel kinderen deden gisteren foto eric taal lieten horen. eerste gemeente is in deze om- gok of het geving waar iets dergelijks den. Als het giet komt er geen wordt georganiseerd. Dat idee is hond, maar dit was prima. Ik Lentemarkt goud waard. Daar ben ik best ben uiterst tevreden." Een ge- Voorzitter Daan de Looy van de een beetje trots op. Het was een luid dat veel van zijn collega's organiserende winkeliersvereni- VAN MAANDAG T/M WOENSDAG OP OP! AFDELING HOLLANDS WITLOF 119 HEEL POND ELDERS I# ORIGINELE NUR DIE ZIJDEGLANS PANTY'S actuele beenmode transparant met zijdeglans. Superelastisch, diverse kleurer ging Hooftstraat/Koopstraat kijkt dan ook terug op een ge slaagd evenement. „Hoeveel mensen er geweest zijn daar heb ik geen idee van. Een aantal is niet zo belangrijk. Het gaat er ons om hoe de bezoekers het ervaren. Dat zit denk ik wel goed. Iedereen was tevreden. Het publiek, maar ook de koop man en de winkelier." Gezien het succes denkt De Looy dat er zeker een vervolg aan zit. „Niet alleen in de win ter, maar we spelen ook met het idee van een lentemarkt. We hebben vandaag gezien dat Al phen en omgeving rijp is voor dergelijke activiteiten. Dan moet je het niet bij die ene keer laten. Leuk ook dat het in Avifauna bij de kerstmarkt zo druk was. Bij de VW was men aanvankelijk wat huiverig dat de braderie ten koste zou gaan van hun markt, maar dat was zeker niet het geval. Ook daar was ie dereen enthousiast. De gratis pendelbus tussen het vogelpark en het winkelge bied trok dan ook veel belang stelling. „Het is voor ons ge woon een lekker dagje uit. Eerst naar Avifauna geweest. Schitte rend al die mensen die zo actief zijn op creatief gebied. Daarna 's middags naar de markt en de winkels. Wat mij betreft mogen ze elke maand wel zoiets op touw zetten. Dat gebeurt er ten minste wat in het dorp." Jongen bedreigt winkelpersoneel Een 16-jarige jongen uit Den Haag bedreigde zaterdag het personeel van een supermarkt aan het Stadhoudersplein in Wassenaar met een schroeve- draaier. Kort daarvoor werd hij door de personeelsleden op he terdaad betrapt bij het openbre ken van het kopieerapparaat. De jongen kon wegvluchten en stapte een bus in. Even later werd hij aangehouden door de politie. N. Wütz heeft grote moeite met de deur van de Sassenheimse biblio theek. „Misschien kan het platform bewerkstelligen dat deze duwdeur wordt vervangen door een meer praktische schuifdeur." foto dick ho Warmond heeft gehandicaptenplatform sassenheim/warmond irene nieuwenhuuse Warmonders en Sassenheimers die minder goed ter been zijn, kunnen voortaan voor hulp aankloppen bij een gehandi captenplatform. „Tot nu toe hadden zowel ouderen als ge handicapten vaak geen flauw idee waar z'c met dit soort vra gen terecht konden", zegt N. Wütz, secretaris van het onlangs opgerichte Platform Gehandi capten Beleid Sassenheim/War mond. Het platform, dat is gehuis vest in De Kastanjehof aan de Anthoniuslaan in Sassenheim, is een initiatief van de verschil lende patiënten-, gehandicap ten- en ouderenorganisaties in de twee gemeenten. Sassen heim en Warmond zijn overi gens de laatste dorpen in de Duin- en Bollenstreek waar een dergelijke organisatie van de grond komt. Aanleiding voor de oprichting is een nieuwe wet, de zogeheten Wet Voorzieningen Gehandi capten, die volgend jaar in wer king treedt. Dit betekent dat vanaf die datum de gemeente de verantwoordelijkheid voor een aantal belangrijke voorzie ningen voor gehandicapten krijgt. Hieronder vallen bijvoor beeld het vervoer, de wo ningaanpassing en het verstrek ken van hulpmiddelen zoals rol stoelen. Tot nu toe regelde de le aspecten van de nieuwe wet is dat in de toe komst ook ouderen recht krij gen op deze voorzieningen. Wütz: „Dit kan een groot voor deel zijn. Een voorbeeld: tot nu toe moesten ouderen een rol stoel vaak gedeeltelijk zelf beta len. In de toekomst krijgen ze een stoel viel de nieuwe wet vol ledig vergoed." Daarnaast wil het platform al lerlei zaken aankaarten bij de gemeente. Wütz denkt onder openbaar toilet in plaatsing van een bushalte nabij nieuwe senioren-woningen in Postwijk. „In het verleden trok ken allerlei individuele patiën ten, ouderen- of belangenorga nisaties bij de gemeente of an dere overheden aan de bel. Wij gaan de wensen bundelen en kunnen daardoor .samen een grotere vuist maken." verder wil het nieuwe platform in de toe komst allerlei thema-bijeen komsten organiseren en is het de bedoeling dat het platform zich sterk gaat maken voor het zo lang mogelijk zelfstandig functioneren van gehandicap- Het telefoonnummer van het Gehandicaptenplatform is 02522-31805. Dagelijks te be reiken tusen 09.00 uur en 12.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 9