Leidse schakers tellen hun winst uit Forescate is Leidse Studenten de baas AZC halve finalist .1 Hockeysters eersteklasser Leiden walsen Strawberries plat Sport Crash neemt wraak Van Iterson verbrijzelt oud record i -MAANDAG 13 DECEMBER 1993 De Leicise teams deden zater dag tijdens de vierde ronde van de landelijke competitie goede zaken. Philidor 1 boekte een voorlopige 3-6 winst bij HMC, terwijl LSG 1 koploper Ortec- /CSV bij een 4-5 stand een ge lijkspel lijkt te kunnen afdwin gen. De opmerkelijke uitslagen bij de concurrentie droegen een verder steentje aan de positieve ontwikkelingen bij. Zo gleed koploper nummer twee, Het Witte Paard uit Sas van Gent, onderuit bij debutant PION. Gewezen favoriet DD maakte het nog bonter met een vierde nederlaag op rij: ditmaal met maar liefst 6 1/2-3 1/2 bij het Haarlemse VHS. De competitie slaat hiermee aardig op zijn kop, met sterke teams als De Pion en DD als puntloze hekke- sluiters. In de hoofdklasse kende Vol- mac/Rotterdam een moeizaam middagje bij rode lantaarndra ger BSG. De winst liep nimmer gevaar, maar de score van 4 1 2-5 1/2 mocht anderzijds niet overtuigend heten. Voorlopig lopen de Rotterdammers ten opzichte van de rivalen van HSG dan ook behoorlijk achter de feiten aan. In Bussum waren de Leidenaars in Rotterdamse dienst niet bijster goed op dreef. Weliswaar tekende John van der Wiel voor een overtuigend punt tegen good-old Kick Langeweg, maar Jeroen Piket ging vanuit een voortdurend gewonnen po sitie alsnog onderuit tegen Rie- mersmal Rini Kuijf bleef steken op een remise tegen Vanhe'ste, terwijl Marcel Piket tegen De Ruiter evenmin verder kwam dan een halfje. LSG 1 liet zich tegen het Ca- pelse Ortec door een snelle 0-3 achterstand niet ontmoedigen. Als eerste zag Peter Passenier een twijfelachtig pionoffer vol ledig in rook opgaan tegen Trimp. Het tweede slachtoffer was Rag de Graaff, die tegen Koster evenmin aan de bak kwam. Toen Henk van Putten er eenmaal achter was dat er tegen Jan de Wit geen eer te behalen viel, gaf hij te kennen te zoeken gen executie'. Een streven waar in De Wit hem volledig tege moet trad: 0-3. Daarna toonden de thuisspelers aan dat er geen reden tot pessimisme was. Ik Oei won vrij soepeitjes van Schrama, Sjaak Sibbing strafte e?n incorrect stukoffer van Wernmers af en Mark Thiele in casseerde een al even regelma tig winstpunt ten koste van Van Doorn: 3-3. Tijdnood Kopman Stefan van Blitterswijk kon een minuspion nauwelijks deren, omdat hij en opponent Rebers het volledig op tijdnood lieten aankomen. Daarin toon de Van Blitterswijk zich het meest koelbloedig en stond de thuisclub zelfs verrassend aan de leiding: 4-3. Edwin van Haastert was toen de aangewezen man om LSG aan ,een eerste matchpunt te helpen. Tegen noodinvailer- captain Wijsman stelde hij, on danks de weelde van twee plus pionnen, op het cruciale mo ment echter zwaar teleur: 4-4. Leon Konings poogde tegen Roobol wanhopig het onnodige verlies van een pion en kwaliteit ongedaan te maken, maar kon zijn noodlot na de tijdnood niet langer afwenden. Omdat Theu- nis Stelling na het langdurig 'uitmelken' van een dame-eind spel met pluspion op winst lijkt te staan tegen Vermeer, is er na afbreken goede Leidse hoop op een 5-5 gelijkspel. In Den Bosch moest Philidor 1 tegne HMC lang voor de pun ten knokken, maar had de ploeg van captain Vergeer zijn zaakjes wel voortdurend onder contro le. Jeroen van de Weijer en An ne Reedijk namen daarbij snelle remises voor hun rekening te gen Van de Besselaar en Olthof. Dat lot was ook Ab Smit be schoren tegen Van Heeswijk, al mocht de Leidse veteraan daar bij nog wel even aan de winst' ruiken. Omdat Wim Vriend vanuit een geode positie zo John van der Wiel won overtuigend van good-old Kick Langeweg. maar een vol stuk cadeau deed aan Olbers, keken de Leidena- ren bij het ingaan van de tijd noodfase zowaar nog tegen een 2 1/2-1 1/2 achterstand aan. Doorploeteren ln de tweede zitting begonnen de punten evenwel binnen te rollen. Kopman Nico Kuijf werkte als eerste opponent Ver hoeven langzaam maar zeker van het bord. Henk van Maaren had ondertussen op de dame vleugel winnende actie onder nomen, nadat zijn opponent de MEDEWERKER AZC heeft zich gemakkelijk ge plaatst bij de laatste vier in de strijd om de nationale beker. Het Ravijn werd met 14-10 ver slagen. De Alphenarén kwamen ge handicapt aan de start. Remco pielstroom lag met griep in bed en Bob Brebde was nog maar ternauwernood hersteld van de zelfde kwaal. Dat betekende dat mannen als Mark Hermans en Bart Thomas in de basis 'van start gingen. In de aanvangsfase kon Het Ravijn dan ook redelijk in het spoor van AZC blijven. Aanvalsleider Jan Lodewijk de Vries kon de Nijverdallers zelfs op 0-1 zetten. Het duurde tot aan het eind van de eerste pe riode voordat AZC een passend antwoord kon vinden. John Jan sen scoorde 1-1 en 2-1. Het Ra vijn leek uit een vier meter worp weer langszij te komen maar een goede reactie van doelman Wim Vermeulen voorkwam dei 2-2. De Nijverdallers bleven col-j lectief liggen en wederom Johnj Jansen kon naar 3-1 counteren. In de tweede periode besliste AZC de wedstrijd. Vooral door het goed afronden van de man-j meer-situatie liep AZC uit naai] 6-2. Het vervolg leverde nog wel! veel doelpunten op maar de ze-j ge kwam niet meer in gevaar. Het in redelijke aantallen opge komen publiek verveelde zich niet. Het eindsignaal klonk bij 14-10. Periodenstanden: 3-1, 6-2, 10-5 en 14-10. Doelpunten: John: Jansen 4, Gijsbert van der Leden 3, Bob Brebde 2, Joeri Stoffels 2,| Bart Thomas 2 en Bjom Boom 1. zaken had geforceerd: 2 1/2-3 1/2. Noest doorploeteren van Fred Slingerland in een voor hem licht voordelig eindspel le verde Philidor ten koste van Ha ring een volgend winstpunt op. Heieen de Greef stelde de team zege veilig, door tegen Abeln een pluspion in een dame-eind spel winnend uit te buiten. Het feit dat Carolien Slingerland daarna in een beter eindspel door een eeuwig schaak combi natie van De Rooij werd geflest, kon geen afbreuk meer doen aan de Leidse vreugde: 3-6. In valler Frank Zeven rest nu iri een afgebroken positie de taak om een ongelijk lopereindspel met een minuspion tegen Van de Pol remise te houden. Lukt dat, dan heeft Philidor een 3 1/2-6 1/2 winst in de knip en kan het naar een plaats in de kop van het klassement lonken. Uitslagen en standen: Hoofdklasse: HSG- Amstelveen 7-3; Eindhoven - Cap Volmac/Rotterdam 2 3-7; Van Berkel/BSG - - Cap Volmac/Rotterdam 1 41/2-51/2; Phili dor Leeuwarden - De Variant 31/2- 51/2 voorl; SMB - Utrecht 7-3. De stand, inclusief prognoses: HSG 8- archieffoto anp De bridgers van Crash lieten zich tijdens de slotronde van de landelijke viertalcompetitie op nieuw van hun beste kant zien. Voldoende voor de titel was het niet, maar in het Utrechtse denksportcentrum De Remise nam het eerste, viertal van de Leiderdorpse club wel revanche op een mindere voorlaatste ron de. De Crashers gingen zaterdag nog wel met 14-16 eervol on deruit tegen de nieuwe lands kampioen HOK, maar rolden vervolgens de nummer twee Continental met 22-8 op. Tegen gewezen favoriet Modalfa werd het als laatste competitietreffen een 15-15 gelijkspel. Het Crash- viertal kwam daarmee niet van de vijfde plaats af, maar telt door de goede resultaten tegen de toppers nu wel volop mee. Crasher Roel Piket was dan ook een tevreden man: „Voor een debutant is dit natuurlijk niet slecht. In feite hebben de punten tegen de zwakkere teams laten liggen. Heb je niet zo'n beroerde vierde ronde, dan zouden we zelfs een serieus telkandidaat zijn geweest. Nu kon het ook nog wel, maar dan had zaterdag wel alles met moeten zitten. Na het verlies te gen HOK was het natuurlijk be keken. Dat team had duidelijk de vorm van de dag. Normaal gesproken had Modalfa toch kampioen moeten worden, maar die jongens zijn denk ik wat bridgemoe en spelen die reden momenteel toch wat minder." De eindstand bovenin de lan delijke meesterklasse: HOK 1 458, Continental 446, Modalfa 437, HOK 2 428, Crash 420. Om de titel: Hok 1 - Continen tal 137-103. Eerste klasse B: VHS - DD 61/2-31/2; PION - Het Witte Paard (SvG) 1 51/2- 41/2; De Pion - Het Witte Paard (SvG) LSG-Ortec/CSV 4-5 progn 2, DD 0-17, De Pion 0-14 Zeven tafeltennissers naar NK In Enschede hebben Peter Paul de Vrind, Gerard Bakker (beiden Scylla), Ted van den Berg, Ron Schipaanboord (beiden Oegst- geest) en Ronald Vijverberg (Avanti) zich voor de NK van volgende week in Zwolle ge plaatst. Bij de vrouwen kwalifi ceerden de Rijnsoever-speel sters Maroesja Bonsen en Ma- riska de Haas zich. Tijdens limietwedstrijden de Nederlandse winterkam pioenschappen voor juniorer zijn vier kringrecords gesneu veld. LZ'er Stephan van Itersor haalde maar liefst zevei twintig seconden af van he de record op de 1500m vooi t€ mannen en bracht het op e, 16.58.0. Deelnemers waren Kat wijk, NZ&PC uit Noordwijk er LZ1886. le Stephan van Iterson realiseer B' de niet alleen een nieuw kring record op de 1500m, maar ver< Li beterde en passant ook nog he n staande record op de 800m g< middels een tussentijd: 9.00.2 z' Robert Jan Bakker werd op deze V( race tweede met 18.02.5 ervv Marten van der Meyden werevv derde in 19.19.8. De andere t£ twee kringrecords kwamen op naam van de estafette-ploegir van LZ voor jongens onder de S1 tien. Op de 4xl00m wisse sl zwommen Louis van Scharen- b burg, Robert Chaudron, Mi-n chael van Schaik en Jolger Kleir L 5.28.3. En met 2.54.8 werd ooi d het record op de 5x50m vrij h met Bart van Zwicht als vijfde zwemmer, verpulverd. Mirjam b Pakes van Katwijk won de lOÖrr wissel voor meisjes in die leef tf tijdsgroep: 1.31.5. Daarmee waf e ze iets sneller dan Mariette On- 11 derwater (LZ) en clubgenote Es- n ter Nijgh, die respectievelijk h 1.31.8 en 1.32.0 realiseerden Mark Drenth werd eerste bij de L jongens op die discipline e 1.29.4. Hij was sneller dan Jar T Slats (1.39.0) en Remco Boon g (1.44.7). Fleur Bakker streek met 4 de eer op de 200m school voor, b vrouwen in 2.47.3. Marieltè E Kraan en Saskia de Keizer ble- P ven ruim vijftien seconden ach- L ter. Bij de mannen won Bart v Vermeulen (2.50.5) voor Patriclc Kraan en Robert Janson. Bij de clubkampioenschap-j pen van LZ 1886 zijn een aantal limieten gezwommen voor de NWK voor junioren. Stephan van Iterson zwom 1.06.7 op de 100m rug voor jongens '79. Na- t tascha Sierag tikte na 1.09.5 aan op de 100m vlinder voor meis jes '79 en Remco Singeling ('78j - deed 1.02.2 over lÖOm rugslag: Fleur Bakker zwom een limiet voor de NWK voor senioren, de r Leidse bleef onder de i (59.0) op de 100m vrij meisjes '77. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeysters van Alecto zijn gistermiddag in het duel met Hurley tegen de eerste competi tienederlaag opgelopen: 1-0. Eersteklasser Leiden bleef daar entegen wel op het goede spoor. Het boekte een 7-0 over winning op het in de degrada tiezone verkerende Strawber ries. In de tweede klasse A ver loor bezoeker Roomburg met 2- 0 van Baarn en deelde LSHG de punten met het Hilversumse Be Fair. In de overgangsklasse A kwam Alecto met een 1-0 ne derlaag terug uit Amsterdam, waar het Hurley ontmoette. De Leiderdorpse ploeg had in Am sterdam allerminst de uitstra ling van een koploper en over tuigde geen moment. Het fysiek sterke Hurley stichtte daarente gen ook maar weinig gevaar. Een strafbal, die via de stick van keepster Marieke Lips het doel in ging, werd het team van Ca rina Benninga halverwege het tweede deel noodlottig. Beide ploegen verdienden drie korte comers in de overigens harde strijd, waarin stick-tackles de boventoon voerden. Aan de Hofbrouckerlaan be haalde LOHC tegen Strawber ries de elfde overwinning op rij: 7-0. In de tiende minuut smaakte Charlotte Kokke uit de derde korte corner het genoe gen van de openingstreffer. Vier minuten later schoof Kokke ook 2-0 langs de Velsese doelvrouw, waama Ellen Palm met een re- bounddoelpunt de ruststand op 3-0 bepaalde. Na de thee gooide het team van Maurits Eikenhout er nog een schepje boven op en hield de wedstrijd probleemloos onder controle. Binnen twee minuteri al kwa men de Oegstgeester vrouwen via Sophie van Hoytema en Kat- telijne van Raad op 5-0. Nadat Palm een één-tweetje met Van Hoytema had afgerond voor de zesde goal, maakte Kokke het karwei af: 7-0. Eersteklasser Forescate kreeg op eigen terrein een 1-0 neder laag te verwerken tegen Craeyenhout, dat voornamelijk op de counter loerde. Uit een doorbraak een kwartier na rust pakte de Haagse formatie de volle winst. De cornerverhou ding was drie tegen één in het voordeel van Forescate. In Hilversum eindigde het duel tussen Be Fair en een ge havend Leidse Studenten in een 1-1 gelijkspel. Al na zeven minuten bracht invalster Fanne Galjaard de ploeg van Duco Wildeboer op voorsprong. Dat deed ze na voorbereidend werk van Milou Heiligers. Het condi tioneel betere Be Fair voerde de druk vervolgens op en schoot op slag van rust naar 1 -1 In en tegen Baarn leed Room burg een 2-0 nederlaag. De Leidse vrouwen hadden van meet af aan een veldoverwicht, maar haalden daar geen voor deel uit. Baam maakte voor het openingdoelpunt in de achtste minuut gebruik van foutief in grijpen van Roomburg-keepster Sigrid Cleef. Vijf minuten voor rust stelde de thuisploeg de ze ge veilig met een counterdoel- punt. Lieselore Jansen van der Slighten en Mathilde Alberts kregen namens Roomburg goe de kansen om iets terug te doen, maar hadden beiden het vizier op onscherp. Derdeklasser Catwijck won op eigen veld met 2-0 van Ca- pelle. De kustbewoonsters had den voor de doelwisseling een licht overwicht, maar te klein om aanspraak te maken op een voorsprong. In het tweede deel zat Catwijck beter in de wed strijd en kwam via Tessa Schmitz, die een strafpush ver zilverde, op voorsprong. Schmitz rondde even later ook een rush van Auketien Dijkstra af voor de 2-0 eindstand. Thuisploeg Noordwijk zege vierde met 3-1 over Pijnacker. De Noordwijkse vrouwen kwa men al vrij snel aan de leiding door Renate van der Bent, maar die vreugde was van korte duur. Een verdedigingsfout was vijf minuten later namelijk debet aan de gelijkmaker. Een kwar tier na de hervatting was Mar- lous de Jong alert bij het gepa reerde schot van Van der Bent en schoot 2-1 in. Mara van der' Heiden vergrootte de marge vervolgens tot 3-1 uit een straf push. Op eigen veld verloor Alphen met 0-1 van Dopie. De thuis ploeg kende een matige start met in de eerste vijf minuten al vier gemiste kansen. Met een dubieuze strafcornertreffer streek de Delftse middenmoter de volle winst op. Alecto beteugelt Spirit De mannen van hockeyclub Forescate hebben gistermid dag in de eerste klasse A met 4-3 gewonnen van regioge- noot LSHG. Voorts pakte Roomburg de volle winst in het thuisduel met AMHC '65 (1-0) en zegevierde LOHC met 5-0 over Delftsche Studenten. Tweedeklasser Alecto tri omfeerde in Schiedam over Spirit: 3-1. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER Thuisploeg Forescate zegevier de in het eerste-klasseduel over Leidse Studenten: 4-3. Het Voorschotense team was duide lijk sterker en had van de eerste tot de laatste minuut een veld overwicht. Gert Jan Egberink bracht Forescate met twee straf- cornergoals rond de tiende mi nuut meteen op flinke op voor sprong: 2-0. Profiterend van een Voorschotense uitverdedigings- fout scoorde Herman Plantenga even later tegen, maar vlak voor de doelwisseling herstelde Oli vier Kist de marge echter en bracht de ruststand op 3-1. Na de thee speelde LSHG achterin één op één, waardoor Forescate meer speelruimte kreeg. Na voorbereidend werk van rechts achter Robert Cohen de Lara bracht Koen Ramakers de stand op 4-1. Forescate nam vervol gens wat gas terug. Het gevolg was dat de studenten via Mar lijn Obermann en Steven van Randwijck (strafbal) tot 4-3 te rug kwamen. Forescate-aan- voerder Wouter Eikenhout had nog pech met een wegens ver meend buitenspel afgekeurd strafcomerdoelpunt. Een constant aanvallend LO HC was in Delft duidelijk een maatje te groot voor DSHC: 0-5. Friso van Deursen, Joost van der Hout en Sander Vinkesteijn verzorgden de 3-0 voorsprong met rust. In het tweede deel ging DSHC meer drukken, waardoor er nog meer gaten vielen in de Delftse defensie. De goals in de tweede helft kwa men wederom van de stick van Van Deursen en Vinkesteijn. Middenmoter Roomburg ontving het nog puntloze AM HC '65, waarop het een 1-0 zege behaalde. De matig en opportu nistische spelende Leidenaars kregen buiten vier korte corners voor rust nauwelijks kansen. In Amstelveen hield Noord wijk de eerste helft in het der de-klasseduel met koploper Myra nog verdienstelijk doel puntloos, maar boog na rust toch voor de Amstelveense sco ringsdrift: 5-0. In de derde klasse C zegevier de thuisploeg Alphen met 3-0 over Nieuwegein. Het Veen- Forescate-speler Koen Ramakers aan de bal, terwijl Marciano Feririer van Leidse Studenten loert op een steekslag. Olivier Kist (links) kijkt toe. fo- to hielco kuipers streekteam creëerde in het eer- scoorde op aangeven van Mark In Opmeer dolf het in de de- ste deel veruit de beste kansen, Duffhues 1-0, waarna Jasper de gradatiezone verkerende Hisalis in de wedstrijd, maar boog een maar was onzorgvuldig in de Grauw na een solo over de lin- met 1-0 het onderspit tegen kwartier voor tijd toch. Martijn afronding. Na de hervatting ker flank 2-0 in de kruising Spire, dat derde van onder van Schaveren en Maarten slaagde Alphen er wel in het schoot. Tijdens een fast-break staat. Doelman Eelco Schouten Osieck kregen namens Hisalis veldoverwicht in treffers uit te in de slotfase stelde Duffhues de hield het team van Peter Flipse nog kansen, maar schoten bei- drukken. Dimitri Bloemen eindstand op 3-0. met fraaie reddingen lange tijd den net naast. Keeper Wietze Engelsman be hoedde Roomburg in het eerste deel tot viermaal toe soms met enig geluk voor een achter stand. Na de hervatting kreeg Roomburg meer scoringsmoge- lijkheden. Rutger van Schaik haalde in de slotfase namens Roomburg de twee punten bin- De confrontatie tussen lijst aanvoerder Alecto en Spirit ein digde in een 3-1 overwinning voor de uitspelende Leiderdor pers. Eric Kruis opende in de eerste minuut de score voor Alecfo uit een strafcorner. Alexander Hagen bracht de ruststand vervolgens op 0-2. Hij pushte hoog in de touwen. Uit een discutabele strafbal kwam de thuisploeg een kwartier voor tijd terug in de wedstrijd, maar Bart van der Salm vergrootte de marge niet veel later weer tot 1 - 3.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20