UVS toont karakter tegen Quick H. SJC gelooft in eigen kunnen Roodenburg blijft met kater achter Alphense Boys wint weer Foreholte klopt Rijswijk VVSB beleeft 'gouden dag' Sport Lugdunum deelt met Hermes DVS MAANDAG 13 DECEMBER 1993 -chef rob onderwater. c De toeschouwers stootten elkaar eens aan. De komst van Hans van Leeuwen voorspelde iets moois. Vanuit de dug out, Arthur van Orssagen moest plaats maken, slenterde de begenadigde middenvelder naar de bal op de rand van het strafschopgebied. Het speeltuig werd door Van Leeuwen eerst nog even goed gelegd, het was voor Quick H. slechts uitstel van executie. De bal krulde langs de muur in de benedenhoek: 2-2. En het is dat zijn linker- voet 'nog koud was'. „Anders had ik hem in het kruis ge- i schoten." leiden mark bakker en om zeep helpen. De ploeg lijkt dan ook te weinig scorend vermogen in huis te hebben voor een toppositie in de eerste klasse. Trainer Désar, vroeger in de spits bij de blauw-witten, neemt zijn voorwaartsen voor alsnog gedeeltelijk in bescher ming. „Het klopt inderdaad dat wij teveel kansen nodig hebben om een doelpunt te scoren. We hebben helaas niemand in de ploeg die de ballen er makkelijk inlegt. Maar ik vind het te mak kelijk om de schuldvraag bij de spitsen neer te leggen. Je kan het namelijk ook van de andere kant bekijken. Als een elftal bij voorbeeld zoveel kansen voor de spitsen gaat creëren, dat ze wel moeten scoren. Dat is bij ons ook niet het geval." Ook Quick H. is nog niet zo ver. De nieuweling in de eerste klasse was in de eerste helft slechts sporadisch gevaarlijk. De gasten hadden dan ook een dood spelmoment nodig om te scoren. Vier minuten voor de rust knalde Dave Jongejan een vrije trap schitterend in de krui sing. Marijn Mokveld, de Leidse goalie, kon alleen toekijken. Na de hervatting leek de j UVS opende verrassend in ei gen huis. Aid Oosterlee, de ex- prof, was op de libero-positie geposteerd. Désar was tot deze keuze gekomen omdat zowel j Marco Akerboom, de vaste vrije verdediger, als Onno Laman, de I tweede keus, niet beschikbaar waren. Oosterlee hield zich j goed staande, de Alphenaar corrigeerde zijn verdedigers en speelde bij balbezit veelvuldig voor zijn verdediging. De aanvallende impulsen van Oosterlee leverde UVS vanaf het eerste fluitsignaal een overwicht op. De kleine en grote mogelijk heden waren evenwel niet aan de Leidse spelers besteed. Zo kwam Walter de Kievit al in de derde minuut net tekort om voorbereidend werk van Gerrie Janssen af te ronden en schoof Edwin Robbers de bal na een doorkopbal van De Kievit langs de buitenkant van de paal. De gasten uit de residentie kwa men niet verder dan een af zwaaiende volley van Albert Spaans. UVS bleef onverdroten doorgaan met kansen Haagse formatie de partij al snel te beslissen. Met dank aan arbi ter Van Rij uit Maasdam. De scheidsrechter zag vanaf de middenlijn Mokveld in de fout gaan. De doelman wilde met een verre uittrap zijn spitsen bereiken en omdat elk metertje er een is, gooide Mokveld de bal vanuit de loop buiten het straf schopgebied om het speeltuig daarna naar voren te knallen. 'Hands' vond de leidsman. De op veertig meter afstand vertoe vende man in het zwart zag dat de Leidse keeper de bal buiten het strafschopgebied losliet. Quick H. wist wel raad met het kadootje. De vrije trap schaafde de spelersmuur maar in de her kansing knalde Sasja de Most van Spijk binnen: 0-2. De thuisploeg toonde toen aan over karakter te beschikken en liet zich door de snelle te genslag niet uit het veld slaan. Oosterlee schoof onmiddellijk door naar het middenveld en twaalf minuten na de tweede Haagse treffer stond de ex-prof aan de basis van de aansluiting. Vanaf de rechter achterlijn leg de Oosterlee terug op Robbers die de bal verschrikkelijk hard in het dak van het doel knalde. De ploeg geloofde er weer in, zeker nadat Van Leeuwen in het veld was gekomen en gelijk zijn visitekaartje afleverde: 2-2. UVS bleef dan ook zonder libero opereren, het leverde verschei dene kansen op. Maar ook aan de andere kant, voor de neus van Mokveld. doken Hagenaars frequent in vrije positie op. Ze ker toen Kees Tempelaar, de UVS-verdediger Arthur v situatie nog. n Orssagen is ver opgerukt. Doelman Alex Gerbrandy v eindverantwoordelijke van Quick H, Hans Verkaart en Ramond Evenblij in de ploeg bracht. De nummer twaalf en dertien waren razendsnel en pasten uitstekend in het coun terspelletje van de gasten. In het laatste kwartier moest de Haag se equipe zich hiertoe beperken omdat Albert Spaans de rode kaart voorgeschoteld kreeg. De scheidsrechter was de kluts in die fase volledig kwijt. De char ge van Spaans op Gerrie Jans sen was slechts goed voor geel, de rode prent leek dan ook een goedmakertje voor de Leidse onvrede. De Leidenaars waren woedend op Van Rij omdat die opnieuw weigerde de voordeel- regel toe te passen. Ook tegen tien Hagenaars wist UVS de winst niet binnen te halen. De slotfase leverde niet meer op dan een kopbal van Robbers op de.paal en een dóór de muur Robbers 1-2. Scheidsrechter: Van Rij. Geel: Jansen (UVS), De Most van Spijk (Quick H). Teeuwisse (Quick H). Toeschouwers: 500. UVS: Mokveld. Devilee, Robbers. Oos terlee. Van Tol. Roest (Van de Heiden). Gallen. Jansen, Orssagen (Van Leeu wen). De Kievit, De Kruys. leiden lars ulrich voetbalmedewerker Vorige week wist Roodenburg negentig minuten de nul te houden. Gisteren kon Argon tot een ruim kwartier voor het slot signaal de Leidse defensie niet breken. Daarom betekende de nederlaag (3-0) een kater in het Leidse kamp. Evenals AFC'34 doet ook Ar gon mee voor de hoofdprijs. Het was daarom wederom een knappe prestatie die Rooden burg op de mat legde. De ploeg van trainer Eelco Fielemon mocht een gehandicapt elftal genoemd worden. Gisteren moest Argon bestreden worden zonder de nog geschorste Pa trick Heymans en Henk Buyn. Bovendien was donderdag al bekend dat ook Marcel van de Burg niet van de partij kon zijn. De spits lag met griep in bed. Zijn lichaamstemperatuur was van dien aard dat de Leidenaar ook gisteren nog in bed zou lig gen. Een tegenvaller voor Fiele mon, omdat Van de Burg een van de weinige Roodenburgers is die niet tekort schiet wanneer hij in balbezit is. Ondanks dit gemis slaagde Roodenburg erin om Argon, met uitzondering van het laatste kwartier, geen enkele kans te bieden. De Mijdrechte naren waren dan wel bijna de hele wedstrijd in balbezit, een mogelijkheid om de score te openen was tot de 73-ste mi nuut niet aan de orde. De Noord-ploeg daarentegen was tot driemaal toe dichtbij de openingstreffer. Al in de tweede minuut stond Peter Kruit^og in oog met de Argon-keeper. De goalie redde bekwaam. Later in de wedstrijd kopte Rob Pret vrij voor de keeper niet goed ge noeg in om doel te treffen. Ook Michael ten Brinke had de kans om zijn ploeg op voorsprong te zetten aan zich voorbij laten gaan. Een dekkingsfout aan Roodenburg-zijde luidde de grote nederlaag in. Want na de 1-0 liet Argon de gasten het ini tiatief. En juist op dat gebied schieten de mannen van Fiele mon nog tekort. Want evenals vorige week bleek dat de Noordploeg de bal niet lang in eigen bezit kan houden. Het ge mis van Marcel van de Burg kwam daarmee nog eens duide lijk naar boven. Er was wel meer druk op het Argon-doel omdat Peter Pret was opgeschoven naar het mid denveld. Maar dat laatste bete kende ook dat de solide defen sie kwestbaarder was geworden. Argon profiteerde dan ook meteen. Uit een snelle counter moest Marcel Vink voor de tweede maal kapituleren. Dat Argon ook nog een derde keer doel wist te treffen maakte van de uitslag een geflatteerde. Argon - Roodenburg 3-0 (0-0). 3. I l.i Wat vertrouwen kan doen, bleek gisteren in de wedstrijd van SJC tegen Lens. Zowel in negatieve als positieve zin kwam het aan bod. De Noord wijkers vonden de vorm weer terug, terwijl de Hagenaars steeds dieper in de put raakten. Het resultaat was een grote overwinning voor de thuisploeg: 5-0. SJC-trainer Ben van Leeuwen stak zijn ongeloof na afloop niet onder stoelen of banken. Vooraf had de oefenmeester namelijk het gevoel dat hel best een veegpartij zou kunnen worden, maar dan met de Hagenaars aan de positieve kant van de score. In de heenwedstrijd wa ren de Noordwijkers soms weg gespeeld, hetgeen Van Leeu- wen's gevoel verklaart. In de eerste tien minuten leken de bange vermoedens bewaarheid te worden. Lens liet SJC alle hoeken van het veld zien. De Noordwijkers konden niets le gen de persoonlijke acties en het af en toe schitterende com binatievoetbal inbrengen. Nie mand kon zien dat de gasten op de voorlaatste plaats staan. Het overwicht betekende ech ter niet dat Lens echt gevaarlijk voor de grieperige SJC-goalie Ted van der Meer verscheen. Sterker nog, de thuisclub kpn zich beroepen op de beste kan sen in de eerste helft. Zo had Paul Pijpers tweemaal de moge lijkheid om de score te openen. De eerste keer kopte hij van dichtbij recht op Lens-doelman Arno de Jong. Vlak voor rust had de kale spits de 1-0 op zijn schoen. Met buitenkant voet schoot hij echter voorlangs. Een Pijpers in topvorm zou deze twee mogelijkheden zeker heb ben benut, maar de van FC Lis- se afkomstige speler heeft zijn draai nog niet helemaal gevon den in Noordwijk. Teamgenoot Richard Smit, die zelf door een blessure vroegtijdig het veld moest verla ten, sloot zelfs een wedden schap met Pijpers. Als Pijpers een doelpunt zou maken, dan zou als tegenprestatie zijn auto een wasbeurt van Smit krijgen. De ondertoon was de topsco- rerslijst, waarop Smit boven Pij pers staat. Daar wilde de mid denvelder wellicht verandering in brengen. De actie had succes. Smit gaat morgenavond met een emmer sop de auto van Pij pers te lijf. Zeventien minuten na rust zorgde de spits voor de vierde treffer van de Noordwij kers. Op dat moment was er van grote tegenstand geen sprake **•1* Alphense Boys zit niet te sprin gen om een winterstop, maar de gezamenlijk door te brengen wintersportvakantie in Oosten rijk komt nu ook weer niet on gelegen. Na de 1-2 winst van gisteren bij ADO '20 zit de stemming er bij de Alphense hoofdklasser immers weer goed „We hebben uit de laatste vier wedstrijden nu zeven punten gehaald. Daarmee hebben we onze slechte competitiestart toch behoorlijk gecompen seerd", voegde trainer Paul Bahlmann uiterst content twee punten aan het totaal (inmid dels op elf gekomen) toe. „We lopen weer een op een. Het be looft een leuke vakantie te wor den." Op sportpark De Vlotter con stateerde Bahlmann dat vooral de 'organisatie' van zijn ploeg de doorslag had gegeven. „We hadden alles goed onder con trole." De snelle openingsgoal van Marcel de Jong - na twee minuten - uit een vrije trap pas te volledig in het beeld van de eerste helft, waarin Alphense Boys het spel dicteerde. Na ruim een half uur maakte Pieter van Zoest er na voorbereidend werk van Marcel de Jong en Ed Laros 0-2 van. ADO '20 bezon digde zich vooral aan het ge bruik van lange hoge ballen, waar de Alphense defensie - met Macnack voor de zieke Feldmann - wel raad mee wist. Na rust probeerde een actie ver ADO '20 de opgelopen scha de te herstellen. Een twintig mi nuten durend offensief leverde niets op. Maar een Alphense verdedigingsfout bracht uit komst. Jos Peekei zette de ver der onpasseerbare doelman Jo han Garrelfs op het verkeerde been. Voor het overige losten de Alphenaren, die nog wel enkele hachelijke momenten beleef den, de voorgetoverde moeilijk heden koelbloedig op. ADO '20 - AJphensc Boys: 1-2 (0-2). 2 Marcel de Jong 0-1, 37. Pieter van Zoest 0-2, 66. Jos Peekei 1-2. Arbiter: Van der Pas. Toeschouwers: 650. Alphense Boys: Garrelfs; Marcel de Jong. Koos van Zoest, Macnack. Van Dijk: Parinussa, Van der Uan. Van der Voorn. Uros, Pieter van Zoest. Beuk (Renéde Jong) SJC-er Michael Steenbergen kijkt toe hoe zijn ploeggenoot Paul Pijpers in duel gaat met Lens-speler Marcel leiden lars ulrich Zaalberg. foto loek zuyderduin voetbalmedewerker Van het kleine beetje ver dat vooraf nog bij Lens was te vinden, was niets meer over. Dit had alles te maken met het feit dat het goede spel in de eerste helft slechts halve kansen had opgeleverd. Bovendien speelde mee dat SJC in de vijfde minuut van de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong was gekomen. Remco Martens maakte een goede actie en le verde een dito voorzet af. Kamil Yener was er als de kippen bij om de 1-0 binnen te tikken. Bij na direct na de aftrap klonk het rustsignaal. Was het Haagse zelfvertrouwen al niet groot ten in de tweede helft was het wat Lens betreft over en sluiten. Verdediger Kees Brouwer had na doorkoppen van Mark van Kesteren de bal onder de Lens keeper getikt: 2-0. Hierna was het SJC wat de klok sloeg. Paul Pijpers, Remco Martens en Kamil Yener waren zo nu en dan onhoudbaar voor de Haagse defensie. Vooral de laatstgenoemde liet zien dat hem heen kan. Zijn acties wa ren een lust voor het oog. Hij kreeg na afloop de beloning die hij verdiende: het van de trainer. Pijpers 4-0, 68. Yener 5-0. Scheidsrech- SJC: Van der Meer (Van der Zalm): Brouwer. De Haas. Van Rooyen, Van Kesteren; Smit (De Ridder). Steenber gen, Marijt; Martens. Pijpers. Yener. Het duel tegen de rode lan taarndrager Hermes DVS (0-0) leek voor Lugdunum de ideale mogelijkheid om zich positief te onderscheiden. De Schiedam mers hadden tot gisteren toe pas drie puntjes bijeen gesprok keld. Maar de Leidenaars gin gen er terecht niet van uit dat het een simpele overwinning zou worden. Vorige week had den de gastheren immers tegen kampioenskandidaat Velo een gelijkspel behaald. Het manco bij Lugdunum is de 'slow-start'. In de beginfase waren de Kikkers niet fel genoeg in de duels en dekten ze te ruim. Het had geen gevolgen voor de stand. Er waren sowieso niet veel mogelijkheden te note- de i 45 Ook in de tweede helft drukte noch Hermes DVS, noch Lugdunum. zijn stempel op de wedstrijd. Echter de kansen wa ren groter. Marcel IJzendoom was dank verschuldigd. De Leidse sluitpost voorkwam en kele malen op sublieme wijze dat zijn ploeg op achterstand werd gezet. De ploeg van trainer Ferry Nij- huis kon ook buigen op kansen. Robert de Roo, die zijn inzet op de lijn weggewerkt zag worden, en Ton de Rooy wisten de bal niet in het doel krijgen. Over de gestaakte wedstrijd van vorige week tegen SJC heeft men bij Lugdunum nog niets vernomen van de KNVB. Op de Kikkerpolder gaat men ervan uit dat de bond eerste alle rappor ten afwacht alvorens een besluit Scheidsrechter Kei voetbalmedewerker Een welverdiende overwinning voor Foreholte in en tegen Rijs wijk. De zege kwam bijzonder moeizaam tot stand. In de laatste minuut zorgde invaller Rob van Duyn voor de winnen de treffer. Hij werd de diepte in gestuurd door Ruud de Klerk en kon tot vreugde van de in gro ten getale aanwezige Voorhou- ters na het omspelen van doel man Mooiweer de 3-2 binnen- tikken. De zege was zeer terecht. Zelfs de Rijswijkers gaven dat na afloop toe. Foreholte was on danks het ontbreken van be langrijke spelers als Uljee, Luy- nenburg en Rob van Duyn de betere ploeg. De mannen van Mart de Groot kregen in de ope ningsfase kansen via Oscar Ligt- voet, Nico van Rijn en Fred Ar royo. Een doelpunt leek slechts een kwestie van tijd. Het was echter Rijswijk dat na 27 minu ten de roos trof. via Stephan Dekker. Hij besloot een lange rush met een bekeken schot in de hoek. Foreholte was niet uit het veld geslagen en reageerde zoals een goed spelend team behoort te reageren. Namelijk binnen een minuut met een wonderschone treffer. 'Good old' Fred Arroyo knalde een vrije trap vanaf 25 meter met buitenkant rechts in de boven hoek. Rijswijk-goalie Mooiweer stond erbij en keek ernaar: 1 -1 De Voorhouters kregen de zaak weer stevig in handen en hadden eigenlijk slechts van scheidsrechter Willemen gevaar te duchten. De leidsman blonk uit in vreemde beslissingen door menigmaal de grensrech ters te negeren, overigens zon der één van beide partijen te bevoordelen. De ergernis werd dus verdeeld maar had wel tot gevolg dat Foreholte-trainer Mart de Groot libero Ronald Verhart de opdracht gaf om va ker dan normaal achter zijn ver dediging te blijven hangen. Eén van de angels werd op die ma nier uit het spel van Foreholte getrokken. In een mindere fase van de wedstrijd nam Rijswijk opnieuw de leiding. Peter Blijs krulde drie minuten voor rust een vrije trap om de Foreholte-muur. Keeper Ralph van de Hulst ging niet vrijuit. Hij lag in de baan van het schot maar dook over de bal heen. Ondanks de tegen slag hoefde Mart de Groot geen moeite te doen om zijn mannen op te beuren want: „We geloof den er allemaal nog in. Je kan het bluf noemen, maar ik was er zeker van dat we zouden win- De Groot veranderde dan ook niets aan de opstelling en kreeg na vier minuten gelijk. Na een combinatie tussen Theo van Kampen en Ruud de Klerk had Nico van Rijn de bal voor het intikken: 2-2. Na deze gelijkma ker begon voor Foreholte de minste periode. Op een dot van een kans voor Nico van Rijn na, waren de roodwitten niet meer gevaarlijk. Een minuut voor tijd kropen de roodwitten nog door het oog van de naald toen Dille- waard namens de thuisclub vo gelvrij voor de keeper hoog over schoot. Uit de tegenaanval kwam het moment voor de voor Nico van Rijn ingevallen Rob van Duyn. Met drie Rijswijkers op de hielen had hij schijnbaar weinig moeite om de winnende goal te scoren. Mart de Groot straalde van trots: „We waren beter, maar het moest er wel uitkomen. Eer lijk gezegd zag ik het somber in toen die Dillewaard vrij kon aanleggen. Maar dan die prach tige goal van Rob van Duyn, heerlijk. Hij is net hersteld van een hamstringblessure. Hij is wel 100 procent fit, maar had niet genoeg conditie voor ne gentig r leiden lars ulrich voetbalmedewerker Het was een 'gouden zondag' voor WSB. De Noordwijker- houters wonnen van DSO, ter wijl de voornaamste achtervol gers SVLV en Blauw Zwart res pectievelijk tegen Woerden en Nieuwkoop het onderspit moesten delven. DOSR liep te gen zijn zevende nederlaag op. WSB krijgt in de competitie meestal defensief ingestelde clubs tegenover zich.. Gisteren was DSO een positieve uitzon dering, want de Zoetermeerders traden de Noordwijkerhouters met open vizier tegemoet. Maar ook deze strijdwijze kon WSB niet in het nauw brengen. Al na de eerste helft kon de negende overwinning WSB bijna niet meer ontgaan. De thuisclub speelde geconcentreerd en gaf DSO nauwelijks de kans om in de buurt van WSB-keeper Hans Laros te komen. De ploeg van trainer Paul van der Zwaan was daarentegen verscheidene ke ren gevaarlijk bij het DSO-doel. Rober Marijnen was met zijn twee doelpunten de grote man. Na de rust verslapte WSB enigszins, hetgeen DSO de kans gaf om terug in de wedstrijd te komen. Na een kwartier was de aansluiting een feit. Peter Korf- maker had de penalty verzil verd, die Hans Laros had ver oorzaakt. De gastheren zetten het meteen weer recht. Hierna speelde WSB de negende ge wonnen wedstrijd van deze competitie. Woerden - SVI.V 2-1 (0-1). 30. Bierhui zen 0-1. 73. Vonk 1-1, 80. Vonk 2-1. Scheidsrechten Govers. Toeschouwers: 300. Rode kaart (2x geel):-Canter Vis- scher(SVLV). Op het moeilijke bespeelbare veld van Woerden gingen de mannen van trainer Fokke van der Reijd ten onder. Het eigen slechte spel was debet aan de nederlaag. Hoewel SVLV de eer ste helft een niet al te beste in druk achterliet, konden de Voorschotenaren wel met een 0-1-voorsprong van de thee gaan genieten. De Woerden keeper verwerkte een terug speelbal zo slecht dat Niels Kar- remans de bal in de voeten ge schoten kreeg. De kleine Voor- schotense spits speelde direct door op René Bierhuizen, die dit buitenkansje niet liet ont- glippen De druk op het SVLV-doel was er >il na de 0-1, maar nam 35 minuten voor het slotsignaal toe. Het was het gevolg van een domme gele kaart, die scheids rechter Govers Björn Canter Visscher voorschotelde voor commentaar op de leiding. Het betekende namelijk zijn tweede prent, hetgeen hem een voortij dige douche opleverde. Het was vechten tegen de bierkaai voor SVLV. De Voorschotenaren gin gen dan ook ten onder. Olympia - DOSR 4-0 (1-0). 38. Boom stroo 1-0, 60. Boualhoun 2-0, 64. De Jong 3-0, 69. Renö van der Zwet 4-0. Scheidsrechter: Baldcer. Toeschouwers. 350. Vorige week snoepte DOSR met een defensieve laktiek koploper WSB een puntje af. Gisteren was deze methode niet vol doende om Olympia terug te kunnen wijzen. Tot zeven mi nuten voor de rust hadden de 'Veners' stand weten te houden. Een klein beetje concentratie verlies was een voldoende voor waarde voor de Gouwenaren om de 1-0 binnen te schieten. De ploeg van trainer Rob Sut- torp probeerde wat terug te doen. maar had de pech dat het viagsignaal van de Olympia- lijnsman telkens weer voor vol werd aangezien door scheids rechter Bakker. Enige malen redde de vlag de thuisploeg. Met het 4-0-verlies en de winst van naaste concurrent Nieuwkoop wordt de positie er niet veel rooskleuriger op. DOSR-keeper Arno Schouten heeft echter de moed nog niet opgegeven: „We doen er alles aan. Bovendien mag je de hoop nooit opgeven." Nieuwkoop Blauw Zwart 3-1 (2-1). 6. Van der Belt 1-0. 40. Minneina 1-1, 45. Fauth 2-1. 50. Fauth 3-1. Scheids rechter Rijsbergcn. Toeschouwers: Bjom Canter-Visscher: tweemaal geel. Ploeg (Blauw Zwart). Martin (Blauw Bij Blauw Zwart zijn ze hard aan de winterstop toe. Evenals ver leden week ontbrak het heilige vuur bij de mannen van trainer Boudewijn de Geer. Bovendien werden er veel onnodige fouten begaan. Blauw Zwart er Ron Martin was daar gisteren het beste voorbeeld van. Bij twee van drie tegentreffers ging de doelman niet vrijuit. Al in de ging hij onder de bal door, met de 1 -0 als gevolg, in de slotfase van de eerste hem ging hij bij een corner de fout De tweede helft was niet best. Bil de stand van 2 i hoefde Nieuwkoop niet, terwijl Blauw Zwart het niet kon. Er waren weinig hoogtepunten. Een posi tieve: de 3-1en een negatieve; de rode kaart voor Patrick Vre- man wegens het maken van een natrappende beweging.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17