Wereldbeker blijft in Brazilië Herfstkampioen Ajax krijgt hulp Barcelona walst Valencia plat Sport Meijer 'eindelijk' grote man bij PSV Dennis Bergkamp gelooft in kampioenskansen van Inter MAANDAG 13 DECEMBER 1993 h 16 - Ploegsma in januari terug verwacht eindhoven» De verwachting is dat Kees Ploegsma begin januari zijn werkzaamheden bij PSV hervat. De manager verblijft mo menteel voor onderzoek in het ziekenhuis. Ploegsma mankeert niets ernstigs. Hij heeft last van oververmoeidheid. Tegen het einde van de week wordt hij zeer waarschijnlijnk uit het zieken huis ontslagen. Op advies van zijn dokters zal hij dan een korte vakantie nemen. Roda JC - NAC uitgesteld den haag De voor het komende weekeinde vastgestelde compe titiewedstrijd tussen Roda JC en NAC is verschoven naar 2 febru ari volgend jaar. Het duel zou vrijdag 17 december worden ge speeld, maar beide clubs hadden bezwaren tegen de datum. Ghana en Ivoorkust in de ban abidjan» Alle voetbalclubs uit Ghana en Ivoorkust zijn het ko mende seizoen geschorst voor de drie Afrikaanse bekertoernooi en. De uitsluiting van beide buurlanden is het gevolg van zware onlusten bij een onderlinge wedstrijd Voor het Afrikaans club kampioenschap op 31 oktober. Vitesse en PSV blijven de derde plaats delen. PSV won opval lend gemakkelijk van Volen- dam, 3-0, Vitesse haalde flink uit tegen degradatiekandidaat Groningen, 4-1. Roda JC, dat reeds vrijdag de kampioen uit Rotterdam versloeg, volgt het tweetal op een punt. Opnieuw presteerde NAC zeer behoorlijk. De debutant won met 5-0 bij FC Utrecht. De andere nieuwkomer, VW, be wees eveneens een goede mid denmoter te zijn. De Limbur- j gers versloegen in Waalwijk het sukkelende RKC met 2-1. Op Spangen kon Go Ahead de reeks van goede prestaties niet voor zetten. Dankzij Dennis de Nooijer won Sparta het treurige duel, 1-0. Bij PSV was Meijer de grote man. De van MW overgeno men spits maakte tegen Volen- dam de openingstreffer en be reidde vervolgens de doelpun ten van Hoekstra en Van Anke ren voor. Trainer De Mos con stateerde als grootste pluspunt echter het werk van de Eindho- venaren achterin. Voor de eer ste keer dit seizoen gaf PSV op eigen veld geen kans weg. Kieft speelde zaterdag zijn 250e wedstrijd in het Neder lands voetbal. Hij debuteerde Ajax herfstkampioen en twee punten 'los'. Dik twee seizoenen lang, maand na maand, week in-week uit, moesten de Amsterdam mers tegen de weinig fraaie achterwerken van PSV'ers en Feyenoorders aankij ken. Ajax ergerde zich. Er is immers maar één ploeg die het prachtige Nederlandse voetbal mag vertegenwoor digen. Eindelijk mag Ajax met de borst vooruit. Bij de eerste de beste gelegenheid bleken er in de grote Am sterdamse mond echter iets te veel woorden van grootspraak te liggen. Ajax verdedigde de koppositie namelijk met hulp van Wil lem II, dat met 3-1 verloor. op 4 mei 1980 bij de andere club uit eigen land waarvoor hij uitkwam, Ajax. Van Hooijdonk was opnieuw belangrijk voor NAC. De spits, onder de aandacht van veel bui tenlandse clubs, scoorde twee keer bij Utrecht. Lokhoff, de sterke routinier, deed hetzelfde. Gesthuizen maakte ook nog een doelpunt. FC Groningen werd voorna melijk door Gillhaus onderuit gehaald. De aanvaller van Vites se maakte drie doelpunten. Co- cu scoorde ook nog voor de thuisclub in Arnhem. De treffer van Groningen kwam op naam van Ter Avest. Derksen, geleend van Roda JC, maakte tegen Heerenveen zijn eerste doelpunt voor MW. Roelofsen en Visser waren even eens produktief voor de thuis club, die na alle wantoestanden van de laatste weken hard aan een opsteker toe was. Na drie minuten al was Heerenveen op voorsprong gekomen. Tammer scoorde voor de Friezen. Cambuur haalde zijn derde punt dit seizoen door vrijdag gelijk te spelen tegen FC Twen te, 1-1. De ploeg van Korbach heeft nu drie punten. Het diep terecord dateert uit het seizoen 1962-1962 en staat op naam van De Volewijckers, 8 punten uit 30 wedstrijden. gpd-verslaggever Ajax herfstkampioen. De ge schiedenisboeken werden on der het stof van jaren vandaan gehaald. Voor het laatst, zo bleek uit de vergeelde cijfers, mocht Amsterdam in het sei zoen '84-'85 koketteren met de ze volstrekt waardeloze titel. Maar, werd er verder geplozen, in dik zestig procent van de ge vallen werd de herfstkampioen ook de echte kampioen. Leuk Voetbal wordt geliikldg bij de dag beleefd. Of bij het weekend. Afgelopen vrijdag kon in Am sterdam al een heel klein vlag getje uit, toen Feyenoord in Kerkrade onderuit ging. Op de helft van de competitie was Ajax niet meer in te halen. Maar een overwinning op Willem II en dus de voorsprong van twee punten op Feyenoord zou heel wat geruststellender zijn. Ajax won en staat door het doelsaldo nu twee en een half punt voor. Maar zonder Van Arum, die óók voor Ajax scoorde, en Sylla, die niet eens voor zijn eigen ploeg kon scoren, was de ploeg vrijwel zeker niet zo ver gekomen. De nieuwe vertegenwoordiger van het vaderlandse voetbal is direct een flitsende en verfris sende advertentiecampagne be gonnen. De Nederlandse com petitie is één van de beste van Jari Litmanen ontvangt de felicitaties van Finidi George (I), Stefan Petterson en Mare Overmars. foto Europa. En helemaal niet, zoals links en rechts zou zijn gesug gereerd, een soort Mickey Mou- se-competitie. Technisch en tactisch is het voetbal alhier van een uitzonderlijk hoog niveau. Louis van Gaal is helemaal in de ban van het 'Hup-Holland- Hup-gevoel'. De technisch di recteur van Ajax verhief gister middag zijn stem tegen anders denkenden en critici. Het bleef vervolgens even opmerkelijk stil in De Meer. Willem II maakte 'in Amster dam eveneens reclame voor het Nederlandse voetbal. Dat was de ploeg ook verplicht aan Ajax. In Tilburg liggen al jaren de blauwdrukken van de Ajax-leef- wijze. Jan Reker probeert de fi losofie zo nauwgezet mogelijk te volgen. De trainer durfde dan ook, op z'n Amsterdams, de sterke punten van zijn ploeg uit te spelen. Daarom zagen de aanvallers van Ajax drie man dekkers, maar kregen de verde digers drie spitsen tegenover zich. En dat vinden de Amster dammers niet leuk. Vooral tac tisch kwam de lijstaanvoerder voor enorme problemen te staan. Te veel en te groot voor John van den Brom om op te lossen. De 'nummer vier' hield letterlijk het midden tussen spits Hans van Arum en mid denvelder Martin van Geel. Van den Brom verzoop jammerlijk. Willem II maakte sterk gebruik van die zwakke plek. Dat be doelt Van Gaal dus met zijn nieuwe campagne. De voorsprong van Willem II kwam letterlijk en figuurlijk uit de lucht vallen, verrassend was het vreemd genoeg niet. Sylla en Van Arum kregen vijf minu ten voor rust alle medewerking van de zoekende Ajacieden voor de voorzet en de doeltreffende kopstoot. De twee Tilburgers mochten het zes minuten na rust nog eens over doen. Maar, voor een eerlijke verdeling, nu Van Arum als aangever en Sylla in de glansrijke rol van afmaker. De sierlijke aanvaller uit Guinee wikte en woog, woog en wikte. Doelman Van der Sar wachtte gewoon nóg een fractie langer en tikte de bal weg uit de doel- mond. Reker sloeg de handen voor de ogen. Onvoorstel baar", prevelde de trainer. Zelfs een rollertje door de benen van de keeper vond-ie minder erg dan de aanvallende blunder van Sylla. ,,Op zijn niveau mag dit niet gebeuren." Minder erg, vond Reker, was ook de verdedigende fout van Hans van Arum. De spits werd even bij de hoekschop van Overmars door Frank de Boer een tikje uit het lood geduwd; net genoeg om de bal verkeerd op het hoofd te laten kaatsen. Dat was, binnen de mipuut, geen. 0-2, maar 1-1. Het keer punt in de wedstrijd, zoals dat heet. Jari Litmanen, met een prachtige punter, en Ronald de Boer met de mooiste treffer van de middag, maakten van dat cli ché weer een stukje werkelijk heid. Ajax wordt al jaren verdacht van een te grote mond, arro gantie en hoogmoed. Terecht. De ploeg werd de laatste drie jaar er ook voortdurend voor veroordeeld. De koppositie en de onvermijdelijke verwensin gen van de fans doen het ergste vrezen. Ook al brak Van Gaal dan een lans voor de héle va derlandse voetbal. Maar als de Nederlandse competitie één van de beste competities van Europa is, waar laat dat dan de kóploper van de Nederlandse competitie? Ajax; Van der Sar; Siloov, Blind en Frank de Boer, Rijkaard, Van den -om, Litmanen (84. Kreek) en Seedorf Finidi, Ronald de Boer Overmars. llem II: Jansen; Meijs, Feskens, ïits en Bogers; Van Gastel, Van Geel (57. EHHHi PSV - Volendam 3-0 (2-0). 22. Mei 26. Hoekstré Scheidsrecht 3. Gel i,0bd; 1, 24 Derksen 1-1, 56. Roelofsen 2-1, 78. Visser 3-1. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers. 5000. Gele kaart Groen (Heerenveen) FC Utrecht - NAC 0-5 (0-3). 8. Van Hooijdonk 0-1. 10 Lokhoff 0-2, 20. Brus- "1. Lokhoff 0-^ 5. Scheidsrecht 5.750. Gele I Vitesse - FC Groningen 4-1 (1-0). 27. Gill 1-1, 71. Gill Scheidsrechter: Uilenberg. 4856. Gele kaart: Roossiei rink (Groningen). RKC -VVV 1-2(1-1). 5. Ver Boogers J-1,^73. Janfada 1-2. Schei Rode kaart: 83 Hutten (RKC). Gel Vonk, Boogers, Hutten (RKC). Ajax - Willem II 3-1 (0-1) 40. Van Arum 0- 1, 55, Van Arum 1-1 (eigen doel), 67. Lit manen 2-1, 75. Ronald de Boer 3-1. Sparta - Go Ahead Eagles 1-0 (0-0). 65. Dennis de Nooijer 1-0. Scheidsrechter.- De ADO wint ook zonder Lems De terugkeer van Cor Lems naar Dordrecht heeft Den Haag niet onberoerd gelaten. Gisteren moest scheidsrechter Boot in het Zuiderpark het duel van ADO Den Haag tegen Helmond Sport al na enkele minuten sta ken. Supporters, ontevreden met de transfer van de midden velder, sloopten de stoeltjes van de Aad Mansveld-tribune om die op het speelveld te gooien. Er waren overigens slechts 600 bezoekers, die na twintig minu ten onderbreking het tweede deel van het duel zagen. Vandaag volgt overleg of de bekerwedstrijd van woensdag tegen MW kan doorgaan na de incidenten van zondag. Piet Vink, oud-wethouder van onder meer sportzaken in Den Haag, zal pogen te bemiddelen tussen het bestuur van ADO Den Haag en de opnieuw in opstand geko men supportersgroep. ADO Den Haag won zijn eer ste duel uit de derde periode met 2-0 door een doelpunt van Van Eijkeren in de eerste helft en van topscorer Van der Laan in de slotfase, toen De Romijn al met zijn tweede gele kaart naar de kleedkamer was ver dwenen. Met Cor Lems is Dordrecht '90 weer een win nend elftal geworden. Eindho ven werd met .4-0 verslagen, Lems scoorde één keer. 15 0 3 12 3 J 8 - 32 Rieke- 0-1, 13. cheids- 1.200. TOPSCORERS EREDIVISIE 1 Litmanen (Ajax) 18, 2. Gillhaus (Vites se) en Lammers (NAC) 13, 4. Vanr Hooijdonk (NAC) en Hofstede (Roda JC), 11. 6. Roelofsen (MW) 9, 7 Graef (VVV) 8, 8 Lamptey (PSV), Van Loen (Feyenoord) (Go Ahead Eagles) 7. SIE aan (AD0 Breetveld (Dordrecht) 15, 3. Hoop"(Tel EERSTE DIVISIE ADO Den Haag - Helmond Sport 2-0 (1-0). 900. Gele kaart- Ton en Van de Linden (Helmond Sport). Rode kaart. 58. De Ro mijn (ADO Den Haag, 2 x geel). Haarlem - Emmen 4-1 (2-1) 8 Weijers 1- 0 (strafschop), 14. Lipponen 1-1, 29. Mul ders 2-1, 64. Weijers 3-1, 84. Van Dam 4- 1 Scheidsrechter: Van Huiten Toeschou wers: 1.325. Gele kaart: Weijers (Haar- lem), Piebes (Emmen). TOP - De Graafschap 1-1 (1-1). 21. Wate rink 1-0, 26. Van de Brink 1-1. Scheids-' rechter: Houben. Toeschouwers. 1.500. Gele kaart: De Kruif, Arends, Hesp (TOP), Van de Brink, Matthaei (De Graafschap) Dordrecht '90 - Eindhoven 4-0 (3-0). 23. Langerak 1-0, 24. Breetveld 2-0, 31. Lems 3-0, 88. Breetveld Schei tanje, Winkc - NEC 0-3 3 0-3 (0-0). 52. Schreuc 0- Schreur 0-2,^80. Lok 0-3. Scheids- FC Den Bosch 0-1 (0-1). 23. BUITENLANDS VOETBAL BUITENLAND ITALIË: Cagliari-Parma 0-4, AC T madrid» anp Deportivo la Coruha blijft kop loper in Spanje. De club hield een voorsprong van een punt op Barcelana, door met 1-0 te winnen bij Tenerife. Barcelona imponeerde nog meer, door bij Valencia met 4-0 te zegevieren. Real Madrid verspeelde op ei gen veld een punt tegen Sevilla, 0-0. Koeman was uitblinker bij de klassieker tussen Valencia en Barcelona. Hij maakte ook nog een doelpunt door nu, kort voor tijd, wel een strafschop te be nutten. In het Europese duel met AS Monaco had hij woens- dag nog gemist. Stoitsjkov opende de score na - een half uur. Bakero maakte er vervolgens twee, waarvan één op aangeven van Romario. Va lencia speelde de laatste minu ten met een man minder. Doel man Sempere veroorzaakte de strafschop door Romario grof onderuit te halen. Hij kreeg rood. Veldspeler Camarasa was in het doel kansloos tegen de strafschop van Koeman. De supporters van Valencia reageerden zich tijdens het duel af door de naam van Hiddink te scanderen. De Nederlander werd enkele weken geleden ontslagen. Zijn opvolger, Paco Real, valt tot dusver slechts op door taktische missers. Bij Barcelona zat Cruijff voor de 205e keer als coach op de bank bij een competitie-wed strijd. Hij verbeterde daarmee het record van Michels. Die hield het ooit 204 duels vol bij de Gatalanen. Real Madrid had tegen Sevilla voortdurend een overwicht. Tot Duitsland De uitslag 1-1 was populair, za terdag in de twintigste ronde van de Bundesliga. De topper FC Kaiserslautern - Eintracht Frankfurt eindigde aldus. Kop loper Leverkusen en titelverde diger Werder Bremen verspeel den een punt tegen degradatie kandidaten. Bayern München had vrijdag al gelijk gespeeld te gen Dynamo Dresden. Leverkusen overwintert de komende twee maanden als koploper. Met het gelijkspel te gen Wattenscheid kon de ploeg niet tevreden zijn. De twee doelpunten vielen beide in de dertigste minuut. Sane, afkom stig uit Senegal, bekroonde een lange solo met de 0-1. Kirsten, voetbalprodukt uit de DDR, maakte gelijk na een verdedi- gingsfout. Zonder spelmaker Schuster (geschorst) was de thuisclub kwetsbaar. Het laatste half uur speelde Leverkusen met tien man na de rode kaart voor verdediger Melzig. Frankfurt had voor de uitwed strijd tegen FC Kaiserslautern ruim 400 minuten geen doel punt meer gemaakt. Een verde diger brak de ban, Binz. Het be tekende na 18 minuten de ge lijkmaker. Kuntz had na twee minuten zijn vijftiende treffer van het seizoen gemaakt. De in ternational, door bondscoach Vogts uitgenodigd voor de trip naar Amerika en Mexico, maak te indruk met een even harde als fraaie volley. De thuisclub liet daarna vele mogelijkheden onbenut. Veteraan Stein speel de in het doel van Frankfurt een goede wedstrijd. De wereldbeker voor clubtearhs blijft in Brazilië. Het treffen tus sen Sao Paulo en AC Milan, le verde een overwinning met 3-2 voor de Zuidamerikaanse kam pioen op. De Italianen fungeer den als vervangers van de Fran se Europese titelhouder Olym- pique Marseille, die wegens een omkoopschandaal door de we reldvoetbalbond FIFA is ge schorst. Een fout van de Milanese doelman Sebastiano Rossi be sliste het matige duel voor 52.000 toeschouwers in het na tionale stadion van Tokyo vier minuten voor het einde. Rossi kwam bij een Braziliaanse aan val te vroeg uit zijn doel, raakte de bal maar half waarna Muller voor de winnende treffer kon zorgen. Hij bezorgde Sao Paulo daarmee voor de tweede ach tereenvolgende maal en de zes de keer in totaal de beker. In het duel, dat door de Fran se scheidsrechter Joel Quiniou herhaaldelijk moest worden on derbroken voor kleine overtre dingen, had AC Milan voortdu rend een licht overwicht. Sao Paulo gebruikte de spaarzame kansen echter beter. De Brazi lianen sloten de eerste helft dan ook af met een voorsprong van 1-0. In de negentiende minuut nam Palhinha op de rand van het doelgebied de bal laag aan en passeerde Rossi voor de eer ste maal. Het was de enige mo gelijkheid van de Brazilianen in de eerste 45 minuten, waarin zij de Italianen frusteerden met stug op de man verdedigen. Sao Paulo kwam in de eerste helft goed weg. Eerst bij een volley van Massaro die de lat trof en vervolgens bij een actie van Pa pin. Het schot van de Fransman werd door doelman Zetti slechts met moeite met de linker voet Ook na de hervatting was AC Milan sterker. Het leverde al na drie minuten succes op door een treffer van Massaro, die van dichtbij na aangeven van Desailly kon scoren: 1-1. De oudste speler op het veld, de 38- jarige Toninho Cerezo, hielp Sao Paulo in de 59e minuut weer aan de leiding. De uitblin ker liet Rossi met een schot van korte afstand kansloos: 2-1. De Italianen kregen negen minuten voor het eindsignaal de belo ning voor hun betere spel. Oud- Olympique Marseille speler Jean-Pierre Papin passeerde Zetti met een kopbal. De toeschouwers maakten zich reeds op voor een verlen ging toen een uitval van de Bra zilianen leidde tot de fout van doelman Rossi. ,,Het was een fout van onze keeper", gaf de teleurgestelde Italiaanse coach Fabio Capello na afloop zijn sluitpost Rossi verschillende malen de schuld. AC Milan ver overde de wereldbeker in 1969, 1989 en 1990. Tele Santana, de trainer van Sao Paulo die kandi daat was als coach voor het Ja panse elftal maar te hoge finan ciële eisen stelde, gaf toe dat zijn elftal gelukldg was geweest. „Het doelpunt was deels een fout van de keeper. Op het mo ment dat het weer gelijk werd, hield ik ernstig rekening met een verlenging." De rentree van Ruud Gullit in stadion San Siro is mislukt. Gullit, jarenlang ve dette van AC Milan, verloor met Samp- doria van de tweede bespeler van het imposante stadion. Internazionale - Sampdoria eindigde in 3-0, met een doelpunt uit een strafschop van Berg kamp. Door de nederlaag van Sampdoria bleef AC Milan koploper. De kampioen verloor de wereldbekerfinale in Tokyo en zag de competitiebeurt tegen Udi- nese verplaatst naar 23 december. Van de top verloor niet alleen Sampdoria, maar ook Juventus. De nederlaag van Sampdoria teken de zich af in het eerste half uur, toen Inter op 2-0 kwam door een kopbal van Battistini en een eigen doelpunt van Jugovic. ,,We hebben de laatste wedstrijden telkens een doelpunt weg gegeven in de eerste minuten", zei Gullit na afloop. Later herstelde Samp doria zich. Of, in woorden van Gullit: ,,Als een toeschouwer pas de tweede helft was gekomen, had hij gedacht dat Sampdoria voorstond." Bergkamp, scoorde in de 57e minuut uit een straf schop. Het was zijn vijfde competitie treffer. Bergkamp: ,,We speelden echt om zo snel mogelijk te scoren. Wat dat betreft is het perfect verlopen. Ons tempo lag bovendien aanmerkelijk ho ger dan dat van Sampdoria." Berg kamp verwacht dat Inter zich gaat mengen in de strijd om het kampioen schap: ,,We hebben nog niet echt goed gespeeld, maar toch halen we resulta ten. Als we het goede ritme te pakken krijgen en een goede serie kunnen neerzetten, doen we mee voor de ti tel." Bryan Roy kan het scoren niet laten bij Foggia. In zijn gehele loopbaan bij Ajax maakte hij in bijna 127 competi tiewedstrijden slechts zeventien doel punten. Zijn treffer van gisteren, het laatste in het met 4-1 gewonnen duel bij Genoa, was zijn achtste van het sei zoen, waarmee hij vier doelpunten achterstand heeft op Silenzi van Tori no. Bij Genoa zaten Van 't Schip en Vink op de tribune. Paul Gascoigne maakte bij Lazio Ro ma zijn rentree met een doelpunt te gen Juventus. Lazio won met 3-1. Halve misstap Manchester Manchester United mag zich voorlopig onbedreigd aanvoer der van de hoogste afdeling van het Engelse voetbal wanen. Maar zaterdag verspeelde de kampioen een punt tegen New castle, dat in een bijzonder aan vallende bui was: 1-1. De voor sprong van de Mancunians be draagt dertien punten. Naaste belager Leeds speelt zijn uit wedstrijd tegen Norwich pas vandaag. Newcastle pikte in augustus op Old Trafford ook al een puntje en won vijf van de laatste zes wedstrijden. Met gepaste agressie ontregelde Newcastle, vierde op de ranglijst, keer op keer de verdediging van United. Op het moment dat Manchester met de rug tegen de muur stond, bracht Paul Ince verlich ting. Zijn treffer, na een pass van de Litouwer Andrej Kans- jelskis, verraste Newcastle na een uur. Het was de eerste keer dat Ince dit.seizoen raak schoot. Toch volhardde de thuisploeg in de aanval. Dat had elf minu ten later resultaat; Andy Cole te kende voor zijn 23e*seizoentref- fer. Liverpool past dit slechts bescheidenheid. De club voorkwam op Anfield Road de vernedering van een nederlaag tegen Swindon Town, dat dit seizoen in twintig wedstrijden slechts een keer won. Het werd 2-2. Verdediger Mark Wright redde Liverpool vier minuten voor tijd. Liverpool had voort- dure'hd achter de tegenstander aangelopen. John Moncur en Keith Scott produceerden de treffers voor Swindon. De eerste gelijkmaker kwam op naam van John Barnes. België Cercle Brugge heeft aangetoond dat Anderlecht ook in de Belgi sche competitie niet onkwets baar is. De degradatiekandidaat gooide zout in de wonden, die woensdag in Bremen waren ontstaan. De kampioen en lijstaanvoer der verloor een punt (1-1), maar werd er niet armer van omdat Club Brugge gelijk speelde (0-0 bij RWD Molenbeek) en de Waalse subtoppers Seraing en Charleroi vier doelpunten deel den. Tussen Anderlecht en Club Brugge gaapt een gat van vier punten, Seraing heeft nog drie verliespunten meer. DUITSLAND Karl: ïburger SV 1-0, SC I r.Dortmund 4-1, B.Leverku SPANJE: Valencia-Barcelona 0-4, Madrid-Sevilla 0-0, Sp.Gijon-R.Soci 3-2, Celta V-Albacete 1-4, Logrones-, goza 2-2, R.Vallecano-Osasuna 1-0, LaCoruna 15-22 Real Madr. 15-19 Barcelona 15-21 Bilbao 15-19 Sp.Gijon 15-20 Sevilla 15-17 •2, Manchester City-Tottenh; castle Utd-Manchester Utd jrn R. 1-2, Sheffield U hampton-Queen n-Coventry 3-2, Jn 1 -r - 1 Manch.L Leeds Ul Blackburn 19-35 QP Rangers 20-31 1-1, Oldhar 0, Southampton-Queens Park Ham-Covent Wedn 1-0, Nórwich-Leeds Utd maandag h.Utd. 20-49 Arsenal 20-34 Utd 19-36 Newcastle 19-32 BELGIE: Gent-Oos 1-2, FC f- 4-0, Genk-Germ.Ekeren 1-3, Lyon-Angers 1-1, Martigues-Montpellier 1- 1, FC Metz-Sochaux 1-1, AS Monaco-St.E- tienne 1-1, FC Nantes-Toulouse 4-0, Paris StG-Strasbourg2-0. Paris StG 21-33 Auxerre 21-24 Marseille 20-27 AS Monaco 21-24 Bordeaux 21-27 FC Nantes 21-24 PORTUGAL Amadora-Benfica 0-1, G.Vicente-FC Porto 1-1, Salgueiros-Braga 5-1, Belenenses-Maritimo 2-1, V.Setubal- 1-0, Sporting L-Beira Mar i Benfica 12-19 Boa Sporting 11-17 Guu 11-15 I 12-15 12-14 SCHOTLAND Aberdeen-Partick afg, FC arnock-Raith 1-0, GI.Ran- d 0-3, St Johnstone-Hearts Gl.Rangers 22-27 cGI. 2-26 Hibernian 22-25 j 21-25 22-24 ZWITSERLAND: Aarau-Luzern 1-2, Kriens- Sion 1-1, Servette-Lausanne 3-2, Xamax N-Lugano 0-0, Yverdon-Young Boys 0-0, FC Zürich-Grasshoppers 0-1 Grasshopp. 22-31 Servette 22-25 Sion 22-31 Lausanne 22-24 YoungB. 22-25 Lugano 22-22 GRIEKENLAND: Athinaikos-Larissa 1-1, Kalamaria-lraklis 1-1, Doxa Dr-Aris 1-0, j likos-Panionios 3-1, Olympiakos-Le- ollon 0-0, OFI 15-33 ArisS. 15-27 15-26 j 15-23 TURKIJE Besiktas-Fenerbahce 1-2, Gala- 1 tasaray-Sariyer 2-0, Karsiyaka-Samsunspor 0-2, Kocaelispor-Genclerbirligi 3-0, Trab- zonspor-Kayserispor 3-1. Gaziantepspor- Altay Izm. 1-0, Karabukspor-Bursaspor 1- 2, Ankaragücü-ZeytinburnusporO-3. Galatasar. 14-35 Besiktas 14 Fenerbahce 14-29 Trabzonsp. 14-25 14-25 I Samsunsp. 14-26 Kocaelisp 14-2

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16