'Produkt Van Moorse!' is duur geworden Formule 1 kiest voor coureurs Straathof heeft ticket in handen Sport chterlijn ZATERDAG 11 DECEMBER 1993 Bij topsport gaat het om het verkennen en zo mogelijk verleggen van grenzen. Het is daarom niet verwonderlijk dat de formule .1- wereld op z'n kop stond toen de FISA, de internationale auto sportbond, dit seizoen verdere ontwikkeling van de techniek verbood. Stilstand, zo beschouwden de tegenstanders, is achter uitgang. Formule 1-racen is behalve een fysieke confrontatie tussen de coureurs vooral een botsing van de techniek. Het kampioenschap der constructeurs is minstens zo belangrijk als de strijd om de coureurstitel. Ferrari, McLaren en Williams danken hun faam slechts ten de le aan de piloten die de bolides winnend over de eindstreep brachten. Of ze Mansell, Prost, Senna, Lauda, Hill of Verstappen heten. Hun talent is toegevoegde waarde. Maar vooral: inwissel baar. Want het barst van de jonge getalenteerde rijders. Mika Hakkinen, Michael Schumacher, Rubens Barrichello, Eddie Irvi ne en ook Damon Hill. De renstallen zitten echt niet op die ene 'wonderboy' te wachten. En juist dat aspect was een doorn in het oog van de grote bazen, Ecclestone voorop. De formule 1 heeft weer helden nodig, is het credo van de kleine Brit. Hij heeft zijn zin gekregen. Volgend jaar zijn telemetrie - computercon tact met de pits - actieve vering, traction control - wat voorkomt dat de wielen 'spinnen' - verboden. Kortom; de coureurs zullen de dienst weer gaan uitmaken. Het zal de autosport goed doen. De laatste jaren waren Grand Prix' niet meer dan optochten. Dit seizoen niet uitgezonderd. Opnieuw domineerde de Williams, met Alain Prost als absolute topper. Dat was te voorzien. De Fransman was eigenlijk al we reldkampioen op het moment dat hij zijn contract met Williams ondertekende. Zo groot is de overmacht van de combinatie tus sen Renault (motor) en Williams (chassis gend jaar mag Ayrton Senna in de stoel va men. Daar was vorig seizoen al sprake van, hinderde dat. De wispelturige en emotionele Braziliaan is de gedoodverfde fa voriet voor de wereldtitel. Wie zou hem moeten bedreigen? Hij is onbetwist de beste en meest tot de verbeelding sprekende cou reur van het gezelschap. Afgelopen seizoen was hij in de veel langzamere McLaren lange tijd een serieuze bedreiging voor de veel snellere bolide van Prost. Senna won de Grand Prix' van Brazilië en Donington. Vooral dankzij de regen, waarbij het snel- heidsverschil tussen de beide kemphanen werd genivelleerd door de natte baan. De eerzuchtige Braziliaan voegde later in het seizoen nog zeges in Monaco (zijn mooiste dit jaar), Suzuka en Adelaide aan toe. In totaal boekte Senna in zijn loopbaan 41 GP-overwinningen, waarvan 35 voor McLaren. Recordhouder Prost boekte 51 keer winst en behaalde de mondiale titel eerder in de jaren '85, '86 en '89. Overigens ging het ook dit jaar weer tussen Williams en McLa ren. De rest deed niet mee. Slechts Michael Schumacher in de Benetton Ford, zag kans een kleine wig te drijven in de supre matie van beide renstallen. Of Schumacher ooit wereldkam pioen zal worden, hangt af van de ontwikkelingen bij Benetton- /Ford. De kwaliteiten heeft hij. ;n electronica). Vol- Williams plaatsne- naar Alain Prost ver- Leontien van Moorsel won dit jaar de Tour de France voor vrouwen en werd we reld- en Nederlands kam pioen. Aan het einde van dit jaar wordt ze, normaal gesproken, voor de tweede keer sportvrouw van het Jaar. Dat zal de belangstel ling èn haar prijs nog ver der opdrijven. Het 'pro- dukt-Van Moorsel' is duur geworden. 'En dat is maar goed ook', zegt Harrie Jan sen, haar manager. 'Want als iedereen haar zou kun nen betalen, is ze niet meer van het televisiescherm te slaan'. Interviews wijst ze dezer dagen van de hand. „Ik ben dolgelukkig dat ik straks met vakantie ga. Het wordt te gek". Geen ver haal mèt, dan een verhaal óver Van Moorsel. DEN HAAG FRED SEGAAR Als Leontien van Moorsel in Dortmund het startschot lost voor de lokale Zesdaagse of po seert voor een fotograaf van een roddelblad, dan betekent dat dat zij daar vorstelijk voor is be-, loond. Anders was ze niet ver schenen. Voor niets gaat ze zon op. Harrie Jansen, haar manager, heeft voor dergelijke optredens een pittige prijs bedongen. De bedoeling daarvan is 'over-ex posure' (de uitdrukking is van Jansen) te voorkomen. ,,Dat ho ge bedrag blijkt voor velen een barrière en dat is maar goed ook. Anders zou Leontien deze weken permanent op televisie zijn. Ze is voor bijna alle spelle tjes- en praatprogramma's ge vraagd en kan zo in vijf STER- spots optreden. Maar dat is niet goed voor haar marktwaarde. Dan zeggen de mensen na een tijdje: 'daar heb je haar ook weer'. Beter is het om de uit zendingen zorgvuldig uit te kiezen. Maar dan moet er ook flink voor betaald worden" Stroomlijnen Dat blijkt marketing-tech- nisch gezien de beste ma nier om haar tweede gou den WK-medaille en haar tweede achtereenvolgen de zege in de vrouwen- tour te verzilveren. Jan sen: ,,Het lijkt nu mis schien alsof we heel erg bezig zijn met het exploi teren van haar prestaties, maar dat valt heel erg mee. Ik probeer het alleen een beetje te stroomlijnen. Het groeide haar de laatste tijd boven het hoofd. Ik wil voorkomen dat met haar hetzelfde gebeurt als met Yvon ne van Gennip. Die kreeg na de Olympische Spelen in Calgary plots gigantische belangstelling. Lang duurde dat niet. Na een week ging iedereen over tot de orde van de dag en bleef Yvon ne alleen achter. Ze viel in een enorm diep gat. Met Leontien streef ik naar het Knetem'ann- effect. Gerrie is al een tijdje uit- gefietst, maar is een vaste waar de op televisie en bedrijven to nen nog steeds interesse voor hem. Dat wil ik met haar ook. Maar ik ben erg voorzichtig". belangstelling voor Van Moorsel ten spijt, slaagde Jansen er tot nu toe niet in een sponsor te vinden die de oprichting van een eigen ploeg rond de wereldkampioen moge lijk maakte. Een vleesconcern uit haar woonplaats Boekei was één van de geïnteresseerden. Niet bekend is of Jansen afzag van de overeenkomst omdat slagerswaren niet bevoordelijk zijn voor de uitstraling van zijn protégé. Wel geeft hij toe dat hij 'niet zo maar' met elk willekeu rig bedrijf in zee gaat. „Bier- worstjes, maar ook vermage ringspillen.... Dat vind ik nou niet direct de produkten om reklame voor te maken". De afgelopen winter durfde Van Moorsel niet te dromen van zoveel aandacht. Ze was na de Olympische Spelen in een mentale crisis beland. Ze legde zichzelf een dusdanig strak eet-regime op dat er heel weinig overbleef van wat vroeger een ge zellige dikbil was. Ze kon nog slechts in calorieën denken, diëten werden een obsessie voor haar. Het waren verschijnselen die op anorexia wezen. Tinus, haar bijnaam, was Tinus niet meer. Van de winkelbediende bij Albert Heijn die zo graag uit de schappen snoepte, was geen spoor meer te bekennen. Ze woog rond de jaarwisseling nog slechts 48 kilo. In Elsevier zei ze erover: ,,Het missen van die Olympische me daille heeft me een ontiegelijke knal gegeven Het was alsof er van binnen iets kapot was ge gaan. Mijn wereld was ingestort. Ik wilde niet meer uit eten, niet naar feestjes, zelfs met Kerstmis trok ik me terug op mijn kamer tje Ik stond er mee op en ging er mee naar bed. Bij alles wat ik in mijn mond duwde dacht ik: daar zit zoveel in Na die miskleun sloeg de twij fel toe. Afslanken van 65 naar 48 kilo heeft me ook niets gehol pen, spookte het door mijn hoofd". Haar ouders zijn haar beste vrienden. Moeder brandt, naar goed katholiek gebruik, voor el ke koers een kaarsje. Vader slaat geen wedstrijd over. Toch moesten ook zij het in die pe riode ontgelden. In samenwer king met oud-coach Piet Hoek stra en haar vriendin eri ploeg genoot Daniële Overgaag lukte het hun jongste kind op het rechte pad te brengen. 'Bakkie' Ze kon zich eindelijk weer ver zetten tegen de tirannie van de trainingsdrang. Ruimde weer rijd in voor een 'bakkie' met ma, wuifde weer naar de jongens in de buurt en at zonder schuldge voel een frikadel, zoals ze dat deed in de periode dat ze in een friteskraam werkte. Dat was voordat ze Piet Hoekstra ont- Het tijd fiets nog geen rol van betekenis speelde in haar leven. Ze hing 's avonds een beetje voor de buis. De ambities verdwenen, de "ki lo's verschenen: 65 gaf de weeg schaal op een gegeven moment aan. Dat was in 1989. De Fries Hoekstra wilde bij zijn aantreden als vrouwen- coach pas serieus met haar aan de slag 'als ze eerste die dikke kont kwijtraakt'. 'Anders is een gooi naar de wereldtop onbe gonnen werk', zo hield hij haar voor. Van Moorsel leefde een tijd op droog brood. In twee maanden viel ze ruim twaalf ki lo af. Ze bleek plotseling over een beroepsemst te beschikken die niemand achter haar had gezocht. In '91 werd ze voor de eerste keer wereldkampioen in Stuttg art en een jaar later won ze de Tour Féminin. Van die Ronde bleef de tv-kijker vooral het ge vecht met Jeannie Longo, het Franse kemphaantje, op l'Alpe d'Huez bij. Van Moorsel weiger de tijdens de beklimming kop te nemen, waardoor beiden stil kwamen te staan. In die actie was de hand te herkennen van Piet Hoekstra. Knol De Fries, nu bondscoach van de amateurselectie, speelde ook een rol in de vete tussen zijn pupil en Monique Knol tijdens de Olympische Spelen in Bar celona, destijds breed uitgeme ten. Beiden sloegen flink de na gels uit. De controverse duurt hog steeds voort, maar trekt minder de aandacht omdat Knol geen partij meer voor haar is. „Tussen ons komt het nooit meer goed", zei ze over haar re latie met de sprintster. Met mannen gaat het over het algemeen beter, al moest Frans van Diepen (de opvolger Leontien van Moorsel: 'De vrouwelijke Eddy Merckx'. archieffoto van Hoekstra) wel eerst akkoord gaan met haar wens Knol niet voor het WK te selecteren. Toen dat was gebeurd, stond de deur naar een succesvol 1993 wagen wijd open. Niet dat het daarna vanzelf ging. Van Moorsel moest keihard trainen, maar doet dat met liefde. Harrie Jansen, ook pr-man van de WordPerfect-ploeg: „Het is echt onvoorstel wat ze er alle maal voor doet. Dat kind kan zo ongelooflijk afzien. Daar kun nen de heren wielrenners niet aan tippen. De komende jaren worden heel zwaar voor haar. want ze kan bijna niet méér winnen dan ze tot nu toe heeft gedaan. Maar ze is gesterkt door die nare periode van vorig jaar. Ik denk dat ze alles op de Spe len in Atlanta gaat zetten. Die olympische titel ontbreekt nog, hè. Dat kind is zo verschrikkelijk eerzuchtig. Echt, het is de vrou welijke Eddy Merckx". Succes verandert de mens. Jeroen Straathof, de 21-jarige allrounder uit Zoeterwoude, lijkt de uitzondering die de regel bevestigt. Hij schaatst weliswaar een stuk sneller dan toen hij twee jaar geleden wereldkampioen bij de ju nioren werd, maar hij blinkt nog steeds uit in beschei denheid. Hoewel hij zich onlangs op de olympische ijs baan van Hamar rangschikte bij de beste vijf van de we reld op de 1500 meter, is zijn hoofddoel voor deze winter deelname aan de Olympische Spelen. „Daar wil ik zo hoog mogelijk eindigen." TIM BROUWER DE KONING 'Absolute wereldklasse', noemt bondscoach Ab Krook tijdens een TV-uitzending van het sportjournaal de 1.52,99 die Straathof afgelopen zondag in Hamar op de klokken zette. De Zoeterwoudenaar lacht, maar zou het zelf nooit zo boud heb ben gesteld. Een enthousiaste dorpsgenoot heeft een bordje met de cijfers 1.52,99 langs de kant van de weg gezet. Straathof glimlacht als hij het ontwaart, maar zou zelf zijn opzienbaren de eindtijd op de 1500 meter nooit op die manier wereldkun dig maken. Voorzichtigheid past bij de molenaarszoon die met zijn ou ders woont in het buurtschap Gelderswoude, gemeente Zoe terwoude, met een Zoetermeers telefoonnummer. Voor zo ver hij 's winters tenminste thuis is. Want, zoals het een topschaat- ser betaamt, reist Jeroen Straat hof van hoogtestage naar trai ningskamp naar wereldbeker wedstrijd. Wie hem een jaar geleden had verteld dat er een olym pisch ticket voor hem zou klaar liggen, zou hij stilletjes voor gek hebben verklaard. Immers, in zijn eerste jaar in de senioren kernploeg van Krook kon Straathof de hooggespannen verwachtingen nog niet hele maal waarmaken. De bronzen medaille op de NK afstanden (1500 meter) was een fikse pleister op de wonde, maar vooral de buitenwacht had meer verwacht van de beste ju nior ter wereld. Zijn- plaats in de kernploeg stond op de tocht. Maar toen het duidelijk was dat Krook zich met zes schaatsers mocht voor bereiden op het olympische sei zoen, was Straathof gauw zeker van zijn plaatsje. Alleen maar om zich toe te leggen op zijn specialiteit, de 1500 meter, heette het. Op dat onderdeel gl oorde, in de verte, wellicht olympisch perspectief. Maar zelfs daarvan was niet iedereen overtuigd. „Albert Schipperijn van Studio Sport sloeg mij tij dens de laatste hoogtestage op Tenerife doodleuk over toen hij de kernploegleden interview de", zegt Straathof, nog steeds een tikkeltje verongelijkt. De ijverige Zoeterwoudenaar wil zich onder geen beding in een hokje laten stoppen. „Niet alleen mijn 1500 meter loopt deze winter beter dan vorig jaar. Op de 1000 meter ben ik nog een halve seconde verwijderd van de olympische limiet. Die moet ik sneller kunnen rijden dan in Hamar (1.15,06). Op de 5000 meter bleef ik in Eindho ven met 7.13,42 slechts twee se conden verwijderd van mijn persoonlijk record. Mijn duur- training wijkt dit jaar niet af van die van vorig jaar." Desondanks denkt de MTS- scholier sinds Hamar voorna melijk aan de Olympische Win terspelen in Noorwegen en niet aan grote allroundkampioen schappen. Dat heeft te maken met nuchterheid. Aan de ene kant heeft hij zich met Schreu der, Ritsma en Zandstra als vierde Nederlander vrijwel ze ker geplaatst voor de olympi sche 1500 meter. „Al moet ik tij dens de Nederlandse afstands kampioenschappen nog wel vormbehoud tonen. Anderzijds erkent hij dat hij op Nederlandse, Europese en wereldkampioenschappen pas wat te zoeken heeft, als hij ook op andere afstanden enorme vooruitgang boekt. „Bovendien komt het WK dit jaar na de Spe len weer als mosterd na de maaltijd. Vooral omdat het (op 12 en 13 maart, red.) op een buitenbaan in Goteborg is, waar de omstandigheden bar slecht kunnen zijn. Vorig seizoen reed ik daar met pijn en moeite 2.14 op de 1500 meter." De specialist op de schaatsmijl hoeft zich deze win ter zelfs zonder die grote toer nooien niet te Vervelen. „Die World Cup-wedstrijden vind ik gezellig, In Hamar bijvoorbeeld hebben we nog Sinterklaas ge vierd. We staan zelfs als Zwarte Pieten op de foto in een Noorse krant. Kijk, dat ben ik, achter Rintje Ritsma, Arjan Schreuder en Falko Zandstra. Dat was een spontaan idee van ons. En Eg- bert van 't Oever, de regelneef Jeroen Straathof weigert zich in een hokje te laten stoppen. archieffoto anp van de schaatsbond, zorgde voor de Zwarte Pieten-pakken." Het mag duidelijk zijn dat Straathof zijn draai heeft gevon den in de kernploeg. Hij kent zijn maatjes Ritsma, Zandstra, Schreuder, Bart Veldkamp en Thomas. Bos („Sportvrienden, niet je echte vrienden, die heb ik buiten het schaatsen") in middels vanbinnen en van bui ten. „Vorig jaar moest ik de kat nog uit de boom kijken, maar inmiddels doe ik volop mee met loltrappen. Waarover wij het dan hebben? Houd het er maar op dat het vaak over vrouwelijk schoon gaat." Zijn vriendin Evelien kan haar lachen nauwelijks inhouden. Zo kent zij Jeroen helemaal niet. Maar zij maakt hem dan ook voornamelijk 's zomers mee. ,,'s Winters", zegt Straathof, „loopt de telefoonrekening nogal op. Vooral als je vanuit Noorwegen moet bellen. Natuurlijk mis ik het thuisfront wel eens, maar om nu te zeggen dat ik me vaak verveel, nee." De schaarse stille momenten benut de schaatsende scholier om zijn studie bij te houden. „Ik krijg van de MTS Leiden mede werking om mijn programma in mijn eigen tempo af te werken. Met een leraar heb ik voor mij zelf een schemaatje opgesteld. Ze kijken niet op' een paar da gen. Het Zoeterwoudse bedrijf Van Cromvoirt Metaaltechnie ken waar ik stage loop, doet ook niet moeilijk. Alleen heb ik soms moeite met het oppakken van de studie, omdat er zo veel andere dingen te doen zijn." Zoals de commerciële neven activiteiten als kernploeglid, waarmee hij het beleg op zijn Bolletje-beschuit verdient. „Dit jaar hebben we zelfs de kans om vóór 20 decemeber een pri- vé-sponsor te strikken. Dat mag het Marketing Topsport Bureau voor mij uitzoeken. Van mijn toelage als kernploeglid en de bijkomende faciltieiten kan ik weliswaar goed rondkomen, maar een spaarpotje voor later is nooit weg. Bovendien streef ik ook in dit opzicht naar een opti- Die professionele aanpak wil niet zeggen dat de amateur in Straathof niet meer bestaat. „Aan al dat reizen in combina tie met dat harde trainen beleef ik enorm veel plezier. Je moet doorgaan zo lang je er zin in hebt. Het liefst in de kernploeg, met alle facilteiten van dien. Onder de bezielende leiding van Krook. In Hamar zei hij te gen mij: 'Ik heb al een plaatsje voor je gereserveerd in het olympisch dorp'. Zo geeft hij je iets extra's. Al liet hij mij meteen merken, dat ikzelf moest zorgen dat ik er zou ko- door: Gert-Jan Onvlee Het voetbalseizoen is enige maanden onderweg. En dus werden inmiddels al weer heel it wedstrijden gestaakt. Van de meeste van die voortijdig afgebroken partijen horen of we niks. In de kelders van de afdeling wordt daar ook niet 3 moeilijk over gedaan. Het feit dat FC Trappelzak 6 en de v WZDG (We Zullen Door Gaan) 8 het einde niet haalde, heeft nu ook niet direct veel nieuwswaarde. Tenzij er echt bloed aan de paal is gekomen, natuurlijk. Anders wordt het als het stan daardteams betreft. Zo haalde het gestaakte duel tussen Her togstad en Vlijmense Boys, derde klasse KNVB zondag, in september van dit jaar zelfs de landelijke pers. Daar dient wel bij te worden gezegd dat scheidsrechter Bos uit Vlissin- gen in den Bosch al na vijfen veertig minuten liet inrukken omdat het thuispubliek de Marokkaan Nordin Koetabi uitschold. Met andere woor den: het betrof hier het eerste voetbaltreffen in Nederland dat wegens racistische uitlatin gen werd gestaakt (hebben de scheidsrechters bij Ajax toch oi jaren de kans op een pri- ur laten liggen, maar dit ter zijde). Nog 'interessanter' wordt het als het standaard-elftallen zijn "in onze onvolprezen, nu negentig jaar bestaande Leidse afdeling actief zijn. VNA - Meerburg, Altior - SJZ. Zo maar twee voorbeelden die de tong en wat meer in beweging heb ben gebracht dan die eerder genoemde duels. Opvallend i in beide gevallen dat de inmiddels weer afgeschminkte Zwarte Piet aan de scheids rechter werd toebedeeld. In het geval van VNA stelde thuistrai- r Per Chrispijn dat scheids rechter Van het Einde de sfeer absoluut niet aanvoelde, terwijl trainer Dick Blijleven van Altior meende dat scheidsrechter Van de Boor 'te autoritair' was i 'de zaak niet in handen' had. Van dat soort opmerkingen krijg ik altijd een kriebelig ge voel rond de maagstreek. In deze gevallen treft de scheids rechter immers vrijwel nooit eep blaam van betekenis. Zoals ik ook zondag weer mocht constateren bij Lugdunum - SJC. Goed, scheidsrechter Verbeek floot niet foutloos. Maar dat hij twee ir de 'sfeer' doorslaggeven - de akkefietjes (tussen Harm de Vos en Michael Steenbergen en tussen Cees van Tongeren dezelfde speler van SJC) miste, kon hem niet worden aangerekend. In beide gevallen was de bal minstens twintig meter van de plek des onheils verwijderd. En ogen in de rug mag je bij niemand verwach ten. De op het laatste voorval vol gende redelijk massale klop partij kon de scheids uit Rot terdam dan ook absoluut niet worden aangerekend. Dat hij vervolgens besloot niet meer met beide teams door te gaan, verdriette mij zeer, maar de beslissing was daarom niet minder terecht. Want, en dat moet ik echt even kwijt, zelden zag ik twee elftallen nadrukke lijker in woord, gebaar en ge vecht vragen, nee smeken, om het staken van een wedstrijd als de spelers van Lugdunum en SJC, zondag in de Kikker- polder. Johan Olav Koss schaatst de pannen van het hou ten dak, benadert twee wereldrecords (1500 en 10.000) tot op fracties van seconden en verbetert de beste rijd op de 5000 meter. De Amerikaan Dan Jansen rijdt het record op de 500 meter naar de geschiedenis en schrijft zelf historie door als eerste onder de 36 seconden te duiken. Jansen doet het een dag later nog eens dunnetjes (want tweehonderdste van een seconde 'trager') over. Gunda Niemann verwijdert de naam van Yvonne van Gennip uit de recordboeken door de vijf kilometer een seconde sneller af te leggen dan de Haarlemse zes jaar eerder in Calgary. Met dat ijs in Hamar was vorig weekeinde, zo denk je dan, niet veel mis. Dat hebben die Noren aardig voor elkaar ge kregen, want er was nog wel wat kritiek, in voorgaande we ken en maanden. Maar dan nu die wereldrecords en al die na tionale en persoonlijk toptij den - nee, die hebben de zaak in dat Vikingschip mooi op tijd op de rails gekregen. Mooi fout gedacht dus. Er deugde niks van dat ijs, daar in Noorwegen. Vooraf al had Ber- tus Butter het duidelijk gezien. Vanuit Haarlem had deze in ternationaal hoog aangeslagen ijsmeester geconstateerd dat er daar in Hamar weer helemaal niets van klopte. Een conclusie die door Butter na drie dagen topschaatsen in het Noorse vreemd genoeg niet werd herzien. „Nee. Het ijs was, ondanks die wereldre cords niks. Dat zag ik meteen op televisie." „De Noren hebben de mazzel gehad dat er zaterdagmiddag om een uur een zeldzaam lage-drukgebied van 970 millibar boven Hamar hing. Daardoor is er zo snel ge schaatst. Niet omdat efgoed ijs lag." Bertus zegt er ook nog bij dat iedereen hem nu wel als 'stronteigenwijs' zal zien. Ik vind dat, beste Bertus, per soonlijk nog wat zachtjes uit gedrukt. Maar geef eerlijk toe dat ik het zelf niet anders zou kunnen zeggen. Er zijn van die dingen, daar be staan echt geen woorden voor. We kunnen rustig gaan slapen. Meester Erik Vilé heeft de zaak Utrecht - MW nog even voor ons uitge zocht. En gelukkig, hij heeft geen aanwijzingen gevonden die duiden op een fout een- tweetje tussen Utrecht en MW in het seizoen '90-'91. Er gingen geruchten dat de uit slagvan die wedstrijd (1-1)in dertijd al vooraf was vastge steld. Dat MW, tegen betaling van een kleine 20.000 gulden een puntje en het verblijf in de eredivisie had veilig gesteld. De Utrechtse 'meester' die in het verleden al twee keer voorzitter was van het sectiebestuur be taald voetbal, heeft nu echter 'na uitgebreid onderzoek' laten weten dat daar geen sprake Vilé vertelde dat deze week al lemaal zonder zelf in lachen uit te barsten. Niet erg natuurlijk. Als je zelf schaterend aan de andere kant van de buis zit, is je avond toch al goed. Ga zelf maar na, waarde lezer, lieve lezeres. Mr. Eric Vilé, clubadvocaat van FC Utrecht, die op verzoek van FC Utrecht bekijkt of FC Utrecht is omge kocht. Koddiger kan het bijna Begrijp me goed, geen kwestie van een gebrek aan vertrou wen hoor, absoluut niet. Ik ben de laatste die de integriteit van de meester in kwestie in twijfel zal trekken. Maar er zijn altijd minder goedgelovige figuren te vinden die wel vraagtekens plaatsen bij de onpartijdigheid van een dergelijk persoon. Zo heb ik begrepen dat het openbaar ministerie in Maas tricht het onderzoek naar frau duleuze handelingen in 'de zaak MW' gewoon voortzet. Zelfs heb ik via via mogen ver nemen dat de KNVB er nog al tijd rekening mee houdt dat er een heuse omkopingszaak uit de bus rolt. En dat terwijl meester Erik Vilé heeft gezegd dat daar geen sprake van is. Onbegrijpelijk toch.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25