Sport Feyenoord valt over arbitrage 'Hij is een arrogante, enge kwal ZATERDAG 11 DECEMBER 1993 Eeuwige veteraan Q Kees de Roode Z J stroopt op zijn 41 ste de mouwen nog een keer op voor UDWS Ticket voor Straathof O C Bondscoach Ab 3 Krook heeft al een plaats in het olympisch dorp gereserveerd voor de Zoeterwoudse schaatser Jeroen Straathof Sporting ontdoet zich van Robson lissabon Bobby Robson is niet langer trainer van Sporting Lis sabon. De oud-bondscoach van Engeland vertrok gisteren na goed overleg met het bestuur. Zijn salaris krijgt Robson tot het einde van het seizoen doorbetaald, tenzij hij gedurende de res terende contractperiode een nieuwe werkgever vindt. De En gelsman, die twee seizoenen geleden van PSV naar Portugal ver trok, wordt bij de club van de Nederlandse verdediger Stan Valckx opgevolgd door de Portugese bondscoach Carlos Quei- roz. Hij tekende een contract voor anderhalf jaar, met een optie voor nog een jaar. Sporting werd dinsdag in de derde ronde van het UEFA-bekertoernooi uitgeschakeld door Austria Salzburg. Het sportieve en financiële fiasco was aanleiding voor de breuk tussen Robson en Sporting. Justitie krijgt meer vat op 'zaak MVV' Maastricht» Voor justitie in Maastricht wordt het steeds duidelij ker hoe in de zaak van de vermeende omkoping van FC Utrecht door MW in 1991, het geld van Maastricht in Utrecht is beland. Het openbaar ministerie heeft de hand weten te leggen op een derde rekening van 19.500 gulden, een bedrag dat in deze •affaire telkens terugkeert. Het onderzoeksteam dal de zaak-M W on derzoekt, verrichtte gisteren huiszoeking bij aannemersbedrijf Van den Biggelaar BV in Velddriel (Gelderland), om in de boe ken van het concern aanvullend bewijsmateriaal te vinden. Capriati steelt ring 'per ongeluk' tampa Jennifer Capriati heeft in Tampa (Florida) een bekeuring kregen wegens winkeldiefstal. De 17-jarige tennisster, multi-mil- jonair, liep achteloos weg uit een juwelierszaak met een ring van 25 gulden om haar vinger. Doug Fulton, werknemer in de win kel, zag het incident gebeuren: „Miss Capriati kwam binnen met een vriend. Beiden pasten ze ringen en daarna liepen ze ermee weg. Toen heb ik de bewaking gealarmeerd." Volgens Barbara Perry, een zaakwaarnemer van Capriati, was er geen opzet in het spel. „Het blijft daarom bij een bekeuring", verzekerde de raads- Vialli door voetbreuk uit de roulatie rome» De Italiaanse international Gianluca Vialli is enkele maanden uitgeschakeld. De aanvaller van Juventus ondergaat zaterdag een operatie aan zijn rechtervoet. Hij liep een fractuur op tijdens de midweekse wedstrijd op en tegen Tenerife (1-2), waarin zijn club zich plaatste voor de kwartfinales-van het toer nooi om de UEFA-beker. De medische staf van Juventus ver wacht, dat Vialli pas in april weer speelklaans. Roda JC en scheidsrechter Luinge frustreren landskampioen SCOREBORD Siemons stopt op doktersadvies Wielrenner Mark Siemons heeft gisteren het besluit genomen een punt achter zijn profcarriè re te zetten. De renner uit Zun- dert deed dat op medisch ad vies, na een bezoek aan profes sor Kuijpers in het Nijmeegse Radbout-ziekenhuis. Siemons stelde gisteren direct Collstrop-ploegleider Willy Teir- linck van zijn besluit op de hoogte. De profcarrière van Siemons heeft precies vier jaar geduurd. Drie jaar daarvan was hij in dienst van TVM, het laatste jaar kwam de renner uit voor het Belgische La William. In die vier jaar boekte Siemons geen enke le overwinning. Na een aardig voorseizoen in 1992 brak hij een sleutelbeen. Vanaf die tijd is het sukkelen gebleven voor Sie mons, die het laatste jaar werd geplaagd door een cyste aan zijn zitvlak, veroorzaakt door een chronische ontsteking. Die cyste kost hem nu zijn carrière als profrenner. Siemons werd daaraan dit seizoen maar liefst drie keer, zonder veel suc ces, geopereerd en zocht vervol gens zijn heil bij de autoriteit op dit gebied, dr. Kuijpers in Nijmegen. Die raadde hem, na uitvoerig onderzoek, topsport af. „Dat was een hele koude douche," aldus de renner, „maar je gezondheid gaat voor. Volgens dokter Kuijpers kan ik weer volledig genezen, kan een nieuwe ingreep succesvol zijn, mits ik het wielrennen op pro fessioneel niveau laat schieten. Ik zou anders, na een operatie een kans van één op drie heb ben incontinent te worden. Dat risico was me net even te groot.". Siemons is afgestudeerd meester in de rechten, en pro beert nu op het juridische ter rein werk te vinden. De kampioen die onover winnelijk leek, is verslagen. Feyenoord verloor gisteren in Kerkrade voor het eerst sinds 9 mei (Ajax-uit) een competitiewedstrijd. Sub topper Roda JC was verant woordelijk: 1-0, doelpunt Babangida. De ongeslagen serie duurde twintig wed strijden, waarvan de eerste zestien van dit seizoen. Morgen kan Ajax, dat Wil lem II ontvangt, voor het eerst afstand nemen. De nederlaag was enigszins voorspelbaar. Feyenoord heeft weinig geïmponeerd en had vo rige week, thuis tegen FC Utrecht, zijn slechtste wedstrijd van het seizoen laten zien. De uitslag paste ook wel in de tra ditie van Roda - Feyenoord. Van de twintig onderlinge wedstrij den op Kaalheide sinds 1973 won Roda acht keer, Feyenoord slechts vier maal. In de rommelpot mocht Feyenoord zich iets meer bekla gen over de abominabele lei ding van scheidsrechter Luinge en co. Arbiters krijgen tegen woordig behoorlijk betaald voor hun hobby, maar het zou goed zijn als Luinge zijn gage van gis teren zou terugstorten. Hij was inconsequent, warrig en mar chandeerde. Feyenoord speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Heus kreeg na 23 minuten de rode kaart, nadat hij om het middel van de doorgebroken Van Galen was gaan hangen. De rode kaart was op zich terecht. Scheidsrechter Luinge en zijn hulpje langs de lijn vergaten echter dat Babangida hinderlijk buitenspel liep op het moment dat Hofstede de pass op Van VOETBAL GOLF Feyenoorder Ruud Heus (links) ging tegen RodaJC in de fout, toen hij Barry v veld ruimen van scheidsrechter Luinge. SCHAKEN Roda. Galen verstuurde. Tot de rode kaart betere kansen wel vi Van de Luer miste na twee mi nuten van dichtbij, De Goey redde fraai op een volley van Huiberts. Na de uitsluiting van Heus bleef weinig heel van de Rotterdamse tactiek, die aanval lend was bedoeld. Henryk l^ars- son, die tegen Vitesse het laatste kwartiertje over een keihard be vroren veld meehobbelde, de buteerde in de basis. De Zweed droeg het shirt met nummer zes, dat normaal om de schou ders van Peter Bosz zit. Bosz was geblesseerd, Lars- son is veel aanvallender inge steld. De tweevoudig internatio nal, vrijwel zeker van een plaats in, de WK-selectie van bonds coach Svensson, bewees zich als een aardige voetballer in de Feyenoords trainer Willem van Hanegem ver oordeelde scheidsrechter Luinge na afloop van het verlies bij Roda JC in keiharde, ongenuan ceerde bewoordingen. „Hij is een arrogante, en ge kwal. Hij heeft de nederlaag op zijn gewe ten." „Als we met elf tegen elf spelen, is niets aan de hand. Ik had verwacht dat hij al binnen vijf minuten een speler van ons uit het veld zou stu ren. We raken bij Feyenoord aan hem gewend. Hij heeft het altijd op ons gemunt." Voor Van Hanegem was de rode kaart voor Heus doorslaggevend „Er stonden twee spelers van Roda buitenspel. Babangida en Hofstede. Hij had moeten fluiten voor buitenspel, niet voor die overtreding van Heus." „Luinge is veruit de slechtste scheidsrechter in Nederland. Ik heb hem ooit een wedstrijd zien fluiten van Wageningen waarin hij dronken over het veld liep. Scheidsrechters in Nederland krijgen steeds meer betaald en gaan steeds slechter fluiten. De KNVB wil alles in de hand houden, maar de bond moet leren de scheids rechters in toom te houden. Het interesseert me niets als de uitspraken gevolgen hebben. Ik kan niet tegen onrecht en moest dit even kwijt." combinatie. Hij kon het goed vinden met de andere tikkers in de ploeg, Blinker en Taument. Van de goede voornemens bleef na het heenzenden van Heus weinig over. Witschge, die zijn schrijnende gebrek aan vorm weer eens uitgebreid toonde, mocht linksback gaan spelen. Van Loen moest meer dan hem lief was achterin tot steun zijn. Tot de pauze kreeg Roda nog een prachtkans. Hof stede ging alleen op het doel af, maar De Goey was op tijd bij de grond. Van Galen gaf Van Loen daarop een onbesuisde duw. Het arbitrale trio bleek voor goed de weg kwijt. Het onder kennen van buitenspel was te veel gevraagd, Luinge floot voor allerlei wissewasjes en was de voordeelregel pardoes vergeten. Hij floot voor bijna vijftig over tredingen. De coaches van Roda, Stevens en Versluys, wa ren zo vriendelijk hun ploeg vrijwillig tot tien voetballers te reduceren. Ze lieten Van Galen staan, terwijl de nummer tien zich sinds het begin van de tweede helft hinkend voortbe woog. Van doordacht voetbal was allengs minder sprake. Roda hoopte op de snelheid SKI 24,95, 2 Breen (VSt) 23,60, 3. Ore van Babangida, die ten koste van De Wolf een strafschop dacht te versieren. De aanvoer der reageerde woedend. Halver wege de tweede helft liep de vervelende wedstrijd bijna uit de hand na een opstootje rond Scholten en Hofstede. Natuur lijk stond ook Van Loen voor aan. Voor de Kerkraadse fans was hij de gebeten hond. Ter wijl Van Loen vijf jaar geleden toch een waardevolle kracht was in een periode dat Roda nog Europa inmocht. Feyenoord dacht de wedstrijd op 0-0 uit te spelen, maar een slechte uittrap van De Goey bleek fataal. Van de Luer stuur de Babangida op weg. De Nige- (Spa/3) 4-6 6-0 6- riaan passeerde de internatio nal-doelman keurig. Fraser kreeg in het slotoffensief de bes- VOLLEYBAL te kans, maar hij schoot naast. De Wolf, aanvoerder, weigerde I n 1 u A Mamer (Lux) Luinge na afloop de hand te europa cup 2 schudden. Tweede ronde, eerste we TENNIS (VSt/) 7-6 6-3, Korda (Ts|) stede. Huiberts (90. IhaJauw) WATERPOLO Fraser. Heus; Schoften. Larsson (80. Lsajas), Witschge; Taument, Van Loen, Blinker (77. Obiku) LSRC mikt op handhaving «leiden frank bonte squashmedewerker De hoogst spelende ploeg uit de Leidse regio in de squashcom- petitie, de vrouwen van LSRC, zijn door het vertrek van Claire Freling naar Papendrecht, ere- i divisie, en het niet meer be schikbaar zijn van Karin Swiers danig verzwakt. Met Anja van Gondele, Brigitte Corsius, Kitty Klaassen en Elly Tuithof is handhaven het doel en dat is stellig niet eenvoudig. Met twee overwinningen en een neder laag op punten lijkt handhaving mogelijk. Alphen, dat in dezelfde klasse uitkomt, moet zich proberen te handhaven met Angelique Ko men, Ingrid Merkenhof, Jacque line den Adel en Miranda Goos en de reserves Sanny Bombeek en Andrea Steffes. Tot dusver kon Alphen nog maar drie pun ten pakken en bezet het op de ranglijst de laatste plaats. An drea Steffes boekte overigens tegen Reflex het enige winst punt voor Alphen. De vrouwen van Dekker Squash hebben het vizier in de competitie gesteld op promotie naar de eerste divisie. Welis waar was de start niet florissant, maar dat lag aan het feit dat Dekker Squash in de eerste zes wedstrijden niet in de sterkste opstelling kon spelen. Volledig moet Dekker Squash met Jac- queline van Wijk, Vivienne Aal- ders, Carla van der Berg en Frie da Juray voldoende punten kunnen pakken om de promo tie te realiseren. Dekker won van Kralingen, Squash Hillegom en Dicky Squash 3 zonder punt verlies en van HSRC 5 met 3-2, maar verloor van Diepput, 1-4, en op punten van Squash Utrecht. Chang laat Sampras zweten Pete Sampras kreeg de overwinning tegen Michael Chang gisteren niet cadeau. Pete Sampras heeft werken voor zijn centen. In het met elf miljoen gulden gedo teerde toernooi om de Grand Slam Cup was Michael Chang gisteren een taaie kluif voor de beste tennisser van de wereld. De Amerikanen stopten pas na 93 minuten met hun verbeten slagenwisselingen: 7-6 6-3. Petr Korda plaatste zich als laatste voor de halve finales door een zege in drie sets op Sergi Bruguera. Sampras streek alleen al door zijn verschijnen in de Olympia- halle in Mtinchen een half mil joen dollar op. Door zijn makkie tegen Muster (6-3 6-1) en de strijd met Chang wist hij dat be drag inmiddels al bijna te ver dubbelen. Wint Sampras ook zijn volgende twee partijen, dan mag hij vier miljoen gulden in nen. Het toernooi in München is het meest lucratieve, alleen boksers kunnen omgerekend in verhouding tijd-geld sneller rijk worden. Chang toonde gisteren ook wel zin te hebben in het spek ken van zijn bankrekening. Hij gaf Sampras niets toe. In de tie break had Chang zelfs het ini tiatief, maar de bonus (setpunt) bleef ongebruikt. Op de super snelle baan stapte Sampras via 9-7 uiteindelijk toch als winnaar naar zijn stoel. In de tweede set was het verzet van Chang ge broken: 6-3. Na Stich, Edberg en Sampras is Korda met zijn achtste plaats op de wereldranglijst de laagst geklasseerde van de vier overge bleven spelers in München. PORTPARK "KIKKERPOLDER ZONDAG A S. AANVANG 14.00 UUR EERSTE KLASSE UVS - QUICK -x I lp Crab assurantiën BV, tel. 224700. C Q O) Crab makelaardij og BV, tel. 225135. Rijnsburgersmgel 61, Leiden. FIFA benoemt groepshoofden ZAALVOETBAL De FIFA heeft de zes landen be kendgemaakt die op 19 decem ber tijdens de loting voor de eindronde van het WK in Las Vegas als groepshoofd funge ren. Het zijn gastheer Verenigde Staten, titelhouder Duitsland, Argentinië, Brazilië, Italië en België. Over de indeling van de achttien andere deelnemers wordt op 16 december een be slissing genomen tijdens een vergadering van het organisa tiecomité. De FIFA heeft plannen ont wikkeld voor een nieuw, revolu tionair wereldbekertoernooi voor clubteams. Secretaris Sepp Blatter kondigde de lancering van het evenement aan in een vraaggesprek met een Zwitserse krant. Indien het dagelijks be stuur van de FIFA volgende week in Las Vegas akkoord gaat, wordt in de zomer van 1995 het openingstoernooi gehouden met zestien deelnemende Een woordvoerder van de FI FA bevestigde de onthulling van Blatter. De zegsman sprak van een tweejaarlijks toernooi, dat in de oneven jaren moet wor den afgewerkt om een botsing met het eindtoemooi van het WK en het olympisch voetbal toernooi te voorkomen. „We hebben'de plannen tot dusver geheim gehouden, omdat het bestuur nog goedkeuring moet verlenen", gaf de voorlichter aan. „Als toestemming uitblijft, gaat het hele project niet door." Blatter liet weten,-dat tot het toernooi waarschijnlijk acht teams uit Europa en twee ploe gen elk van de vier andere con federaties worden toelaten. Kwalificatiewedstrijden zijn niet aan de orde. Met de nieuwe opzet van de Champions League heeft de UEFA zich bij de FIFA niet po pulair gemaakt. Volgens de we reldvoetbalbond gaat de invoe ring van de zogenaamde Eu ropese divisie met zestien clubs lijnrecht in tegen de internatio nale democratiseringspolitiek van de FIFA. „In deze formule worden de rijke clubs steeds rij ker en de arme clubs steeds ar mer". stelde secretaris Blatter in een Zwitserse krant. „We zijn uitermate bezorgd over het nieuwe systeem", vervolgde de FlAF-topman. ..De ontwikkeling van het voetbal in Europa wordt hierdoor geremd. De jeugd zal zich minder met de clubs iden tificeren, omdat de kansen op internationaal topvoetbal een stuk kleiner worden." Becker blij met Bollettieri MÜNCHEN SIP Nick Bollettieri heeft de niet eenvoudige opdracht Boris Bec ker weet aan het tennissen te krijgen. De 62-jarige Amerikaan is de zevende trainer in het kiel zog van de drievoudig Wimble- don-winnaar. Bollettieri bege leidde de Duitser dinsdag in de eerste ronde van de strijd om de Grand Slam Cup. Zonder suc ces, Becker verloor. Becker be perkte zich gisteren tot een schriftelijke verklaring. „Bollet tieri is één van de meest ervaren tennisexperts. Ik ben ervan overtuigd dat ik met hem de doelen kan halen, die ik mezelf voor 1994 heb gesteld."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21