'Woningen op speelvelden SVLV' Zondag 12 december geopend Regio PvdA Leiderdorp rekent op drie zetels 'of meer' Imm v.d.Vliet Leiderdorp praat met Bestuur optimistisch over nieuw onderkomen ambtenaren bevolking Warmondse VVV wil vleugels uitslaan Stompwijk: geen geld voor onderhoud wegen ZATERDAG 11 DECEMBER 1993 Voetbalclub kan naar Adegeest VOORSCHOTEN -JUDY N De Voorschotense voetbalvereniging SVLV kan verhuizen naar sportpark Adegeest. Het complex heeft velden ge noeg. Als SVLV vertrekt, komt een deel van het Burge meester Van der Hoeven-sportpark vrij. Daar kunnen dan woningen worden gebouwd. Dat concludeert een ambtelijke werkgroep van de gemeente Voorschoten in de discussienota 'Sport(voorzieningen) Nader Bezien'. bouwd tq worden. Als alle voetbalverenigingen op sportpark Adegeest gaan spelen, heeft dat-gevolgen voor de plaatselijke handbalvereni ging: HW. De handballers zou den graag spelen op een van de velden van SVLV in het Van der Hoeven-sportpark. Het huidige sportveld bij sporthal De Vliet- horst laat volgens HW te wen sen over. De gemeente wil de handballers tegemoetkomen door daar nieuwe voorzienin gen te bouwen zoals kleedka- De gemeente Voorschoten heeft de afgelopen tijd bekeken of de drie voetbalvelden en het trai ningsveld van SVLV in het Bur gemeester van der Hoeven- sportpark wellicht vrijgemaakt kunnen worden voor woning bouw. Er is plaats voor negentig woningen. Volgens het Inge nieursbureau Oranjewoud, dat de gemeente bij het onderzoek heeft ingeschakeld, is het goed mogelijk om de voetbalclubs in sportpark Adegeest Van de drie voetbalverenigin gen die Voorschoten telt, spelen er twee in sportpark Adegeest: Randstad Sport en SV Voor schoten. Vooral doordat de voetbalverenigingen de laatste jaren kampen met een teruglo pend ledental, is Adegeest vol gens het bureau groot genoeg voor de drie clubs. In de rapportage van Oranje woud wordt ook gesproken van een fusie tussen ofwel alle drie de voetbalclubs of tussen de twee verenigingen die op zon dag spelen (Randstad Sport en SVLV). In dat laatste geval hoe ven er volgens de berekeningen van het ingenieursbureau geen kantine of kleedruimten bijge- Uit de gemeentelijke discus sienota blijkt verder dat er geen plannen zijn om een tweede sporthal te bouwen. Wel wil de gemeente particulieren met plannen voor het exploiteren van een sporthal bijstaan met 'planologische adviezen'. Voor alle Voorschotense sportorganisaties wordt woens dag 5 januari een informatie avond belegd om 20.00 uur in het Ambachts- en Baljuwhuis. De verenigingen kunnen verder tot 13 januari schriftelijk op de discussienota reageren. De poli tiek buigt zich op 18 januari over de nota. Het college van B en W wil 'in goed overleg tot verantwoorde keuzes komen'. De sportvelden van SVLV. Als het aan de gemeente Voorschoten ligt, fuseert de club met Randstad Sport e Hoeven-sportpark woningen worden gebouwd. 'We kunnen de mooiste club in regio worden VOORSCHOTEN „Wij staan helemaal open voor samenwerking met SVLV. Ik denk dat we elkaar behoorlijk kunnen verster ken. Als we samengaan, zou den we best wel eens de mooiste vereniging in de re gio kunnen worden." Voor zitter W. de Ru van Randstad Sport vindt het de hoogste tijd voor het Voorschotense voetbal om de koppen bij el kaar te steken. Dat een eerdere poging om met SVLV te fuseren op niets uitliep, heeft bij hem geen kwaad bloed gezet. „Ik kijk niet achterom, alleen maar vooruit." Volgens De Ru is het belangrijk om er leden bij te krijgen. „Sommige mensen denken daar anders over. Maar ik vind dat je je moet bedenken dat je er honderden leden bij krijgt. Dat is in het belang van het voetbal. Wel of niet samenwerken moet niet af hankelijk zijn van het feit of Jantje Pietje nou wel of niet mag." De voorzitter vai was gisteren niet voi mentaar bereikbaar. SVLV Ministerie weigert alsnog subsidie aan 'Grundelaars' OUDE WETERING Het ministerie van volkshuis!) vesting, ruimtelijke ordening erT milieu weigert alsnog over de brug te komen met subsidie1 voor vijf huiseigenaren aan dea: Grundel in Oude Wetering. Hek bezwaarschrift dat zowel doo£ de gemeente Alkemade als dooij, de huiseigenaren is ingediende' is afgewezen 'omdat men wordff< geacht de wet te kennen'. 1 De eigenaren nemen nu de. Vereniging Eigen Huis in de arm. Deze vereniging voor huis eigenaren laat de zaak onder zoeken door juristen. Als de re sultaten daartoe aanleiding ge ven, probeert de vereniging als nog de subsidie bij het ministe rie los te peuteren. De huizen van de vijf eigena ren vielen 800 gulden te duui uit. Daardoor verviel de subsi die van het Rijk. Vier eigenaren lopen daardoor een subsidit van 40.000 gulden mis en éér een subsidie van 25.000 gulden. De bewoners hebben de ge meente aansprakelijk gesteld voor de geleden schade. De ge meente had moeten weter de wet zodanig is gewijzigd dat ook de notaris- en kadasterkos- ten bij de stichtingskosten moesten worden opgeteld. Om dat daar niet bij is stilgestaan werd de grens voor subsidie overschreden. J. Hermans voert bij de komen de gemeenteraadverkiezingen de PvdA-lijst in Leiderdorp aan. De ledenvergadering heeft daar deze week mee ingestemd. De PvdA-raadsleden V. Molkenboer en M. Holierhoek staan geen van beiden op een verkiesbare plaats. Afdelingsvoorzitter P. Bou- man benadrukt nog eens dat Molkenboer en Holierhoek op eigen initiatief niet terugkeren in de raad en dat een en ander 'absoluut niets' te maken heeft met het wisselende stemgedrag in de raadsvergaderingen over de positie van het college. „Molkenboer heeft te kennen gegeven dat zijn hart meer uit gaat naar het regiobestuur. Wanneer hij in de raad zou blij ven en dan toch de overstap zou maken, is dat voor de conti nuïteit geen goede zaak. Holier hoek was na twaalf jaar in de raad toch al van plan om ermee te stoppen." Zij is nu lijstduwer. Nummer twee op de kandi datenlijst is R. Thunnissen, die wethouder is geweest in Ja- cobswoude. Bouman staat der de op de lijst. Onder hem staan J. van Reyn en oud-raadslid C. Langendorff. De sociaal-democraten ver wachten volgens Bouman vol gend jaar weer met drie zetels terug te komen in de raad, on danks het verlies dat de PvdA volgens de landelijke opiniepei lingen zal leiden. „Drie zetels of meer", zegt Bouman stellig. Kabouterboompjes in Boskoop Op het terrein van het Interna tional Trade Center in Boskoop is van 1 tot 7 februari de Edo Bonsai Show te zien. Naast de miniatuuurboompjes worden ook tuinmeubelen van oriëntale oorsprong geshowd. Bonsai boompjes kunnen uitstekend groeien in het Nederlands kli maat. Dit is een reden geweest om de bonsai-show te organise ren. Twee jaar geleden is voor het eerst aandacht besteed aan 'oosterse sfeer voor de tuin'. De reacties van de bezoekers waren toen zo positief dat is besloten meer van dergelijke exposities te houden. Tijdens de show houdt Erik Heijstraten een le zing over de Japanse tuintradi- ties. Ook wordt een demonstra tie gegeven over de juiste ma nier van het #3 Stacaravans van Sunseeker, Atlas, Likon en Kip: DIE STAAN ALS EEN HUIS! 'kabouterboompje De gemeente Leiderdorp voert gesprekken met de vier ambte naren van de afdeling bevolking die ervan worden verdacht geld uit de afdelingskas te hebben genomen. De gemeente meldt in een 'voortgangsbericht' dat na de gesprekken 'definitieve besluitvorming plaatsheeft'. Wethouder C. Kerner wil niet reageren op de vraag of dat be sluit betrekking heeft op even tuele ontslagen. „We hebben dit bericht alleen geschreven om aan te geven dat we met de zaak bezig zijn. Verder heb ik geen enkel commentaar", aldus Kerner. Aanleiding van de ge sprekken is de beslissing van de officier van justitie om de vier te dagvaarden. „In januari moeten zij verantwoording afleggen voor' de politierechter", aldus persofficier F. Slits. WARMOND KEES V waterschappen. Het tekort wordt veroorzaakt door de kos ten voor het onderhoud, de ver lichting en het strooien bij glad heid. Elk jaar krijgt een gemeente geld voor onderhoud uit het zo genoemde gemeentefonds. Hoeveel een gemeente krijgt, wordt berekend aan de hand van een bepaalde verdeelsleu tel. Volgens van Erp voldoet de ze verdeling niet. Een gemeente als Voorburg krijgt naar zijn idee te veel: Voorburg telt meer inwoners dan Leidschendam maar heeft minder wegen te on derhouden. De gemeente Leidschendam, waaronder Stomwpijk valt, heeft van het Rijk geen extra geld gekregen voor het onder houd van wegen. Leidschen dam had een bijdrage aange vraagd om de wegen te onder houden die ze van de provincie heeft overgenomen. Wethouder J. van Erp denkt dat de gemeen te hierdoor vier ton te kort komt. Sinds januari van dit jaar heeft de gemeente er dertig ki lometer provinciale weg bij. Voorheen werden deze wegen beheerd door de provincie en Kom nu al kijken naar de mooiste kollektie slaapkamers van 1994. ft-Ci m 'CtS LAAPKAMERS Leiderdorp: Winkelcentrum Winkelhof. Een nieuwe wervingsfolder voor Warmond is al ontworpen, maar het drukken zal nog wel enige tijd op zich laten wach ten. Eerst wil het bestuur van de plaatselijke VW duidelijkheid over een andere huisvesting van de toeristische organisatie in het plassendorp. „Het heeft geen zin om met allerlei folders en nieuwe initia tieven te komen voordat we meer weten over onze toe komst. Vooral de vraag of we onze status van S-kantoor kun nen behouden speelt een rol. Als S-kantoor moet je een be paald aantal diensten verlenen. De aanvraag om deze functie weer voor een jaar te behouden, ligt bij de overkoepelende orga nisatie", legt voorzitter Jan de Winter uit. „Zoals we die dit jaar ook hebben gekregen, ondanks dat ons kantoortje niet aan de voorwaarden voldoet. Ik moet er niet aan denken dat we in navolging van Sassenheim een folderpost voor de VW-Leiden worden. Ergens in het gemeen tehuis een rek met folders over Warmond. Dat kan toch abso luut niet. Een gemeente die zo veel met recreatie te maken heeft." De voorzitter heeft overigens goede hoop dat die aanvraag - waarop de gemeente nug stu deert - weer wordt gehono reerd. „Warmond wordt steeds belangrijker als recreatiege meente. Dat beseft het gemeen tebestuur ook. In de brief aan de ANW heb ben we kunnen aantonen dat de gemeente er alles aan wil doen om de VW uit de proble men te helpen. In de gebou wennota waar de gemeente aan werkt is een ruimte van 40 vier kante meter voor de WV gere serveerd", aldus De Winter. „Met die wetenschap moet het toch lukken dat wij ook in 1994 op de oude voet kunnen door draaien in de boekhandel van De Nie in de Dorpsstraat." Eisen In dat pand is een hoekje voor de VW gereserveerd. Mede werksters van de boekhandel doen daar op vrijwillige basis het VW-werk. Vijfeneenhalf keer per dag wordt een beroep op de VW gedaan, is berekend. „Dat gaat al acht jaar zo en werkt best goed. Maar de landelijke orga nisatie stelt eisen wat betreft ruimte en diensten. Daar vol doen we simpelweg niet aan." Op welke plaats de VW te rechtkomt, is nog niet duidelijk. Dat kan een zogenoemd dien stencentrum zijn, waar de toe ristische organisatie samen met de politie, de PTT en de wo ningstichting Warmunda in on dergebracht zou worden. „Ook de oude gymzaal is een moge lijkheid. Ik blijf optimistisch. Ik denk dat we wat de huisvesting betreft er komend jaar wel uit komen." Binnen het bestuur van de plaatselijke afdeling wordt al over de toekomst nagedacht. „Op onze begroting staat een post voor vrijwilligers. Instellin gen als de VW kunnen via het arbeidsbureau een beroep doen op herintredende vrouwen of langdurig werklozen. Dan kun je bijvoorbeeld kaarten voor concerten, buskaarten en der gelijke gaan verkopen. Ook wil len de be roepskracht. Dat kan uitzendbureau van de landelijke VW-organisatie. Op die manier hopen we definitief de S-status te krijgen." Het VW-bestuur heeft geen plannen om in hel dorp zelf ac tiviteiten te ontwikkelen. „Als je onze activiteitenkalender ziet is er al behoorlijk veel. Die activi teiten worden door ons gecoör dineerd. Dat verloopt prima. Al leen willen we op die kalender nog een leuke opening van het watersportseizoen. We ver wachten dat de Warmondse on dernemers daar het voortouw in nemen. Als cfat lukt hebben we het gehele jaar door een interes sant programma." Rol De Winter en secretaris Cees van Winsen zien wel een rol voor de VW om het dorp veel meer dan nu het geval is te pro moten. „Wie weet bijvoorbeeld dat Warmond dertien campings heeft. Bijna niemand. Daar wil len we in de komende jaren wat aan doen. Ook willen we dagjes mensen naar het dorp halen. Er is voldoende gelegenheid om te winkelen of een dagje historie op de fiets of te voet. Dat alles bij elkaar vind je nergens", zegt Van Winsen. Jan de Winter (links) en Kees va folderpost is niet interessant." Afperser wilde coke-dealer geen kwaad doen DEN HAAG/ALPHEN PERSBUREAU CERBERUS Tegen een 31-jarige van Alphen is gisteren v rechtbank in Den Haag e vangenisstraf geëist van acht- i tien maanden, omdat hij in au gustus van dit jaar in de Hercu-1 lesstraat in Alphen zijn coke dealer met geweld 5000 gulden afhandig wilde maken. Hij wilde het geld terug dat hij de man had betaald voor de le vering van zijn dagelijkse portie drugs. „Dat spul deugde niet. Het was niet mijn bedoeling hem kwaad te doen, maar ik wilde mijn geld", zei de man tij dens de zitting. De afpersing lukte niet, om dat de dealer het geld niet in huis had. Officier van Justitie L. den Hollander eiste een hoge straf, omdat de Alphenaar in het verleden regelmatig gebruik maakte van geweld. De recht bank doet over twee weken uit spraak. Celstraf geëist voor poging tot doodslag DEN HAAG/ALPHEN PERSBUREAU CERBERUS „Ik was doodziek. Ik moest drugs hebben." Zo verklaarde een 40-jarige inwoner van Al phen gisteren voor de Haagse rechtbank het feit dat hij op 31 augustus van dit jaar met een Stanleymes de rug openhaalde van een drugdealer in Alphen. Kort daarvoor had hij de deur van de woning van de man aan de Van der Doesstraat openge- trapt. „Hij zei dat hij niks in huis had, maar zijn baas had me juist naar hem toegestuurd. Toen werd ik kwaad", zei de Al phenaar. Hij stond ook terecht omdat hij drie dagen eerder de glazen toegangsdeur van een andere fiat met een steen had inge gooid. De officier van justitie eiste een gevangenisstraf van zes maanden, omdat de Alphe naar voor veel overlast heeft ge zorgd in en rond de flats. De rechtbank doet over veer tien dagen uitspraak.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14