Leiderdorpse bridgers dwingen respect af udo-trainers vechten controverse uit Sport nog steeds op schema Graficon/Donar verrast VCS in bekertoernooi Zaalvoetballers Bax —DONDERDAG 9 DECEMBER 1993 25 SCOREBORD SPORTPRIJSVRAGEN Ie vreugde was van korte duur, maar het plezier was er liet minder om. De bridgers Roel Piket en Louk Verhees lp»an het Leiderdorpse Crash smaakten onlangs het ge- joegen om samen met hun maten Ed Hoogenkamp en de Bruijn aan kop te gaan van de landelijke bridge- ompetitie. lIDEN RUUD DOBBELAAR llDGEMEDEWERKER [ij leidden vóór de gevestigde iederlandse orde, met als para- ;paardje het Amsterdamse Jodalfa team. Dat heeft vier in de zes spelers in zijn gele- 3ren die enige tijd terug sensa- Chili de wereldtitel in wacht sleepten. Aan de voor- zond van de slotsessie in de ïtionale competitie staan de rashers' weer met beide be- ■n op de grond. Een serie ne- [erlagen in de voorlaatste com- Jetitieronde deed hen terugval- m naar de vijfde plaats. 'l'och kan zaterdag de vlag :hien nog uit. De achter land van de meesterklasse-de- jutant op nummer twee is na- ïelijk nog overbrugbaar. Bij :es wacht de Leiderdorpse op zondag in het Utrechtse lenksportcentrum De Remise confrontatie met de num- r één. Inzet in dat duel zal log de landstitel vormen. Het feit dat drie Bollenstre- Iers in een Leiderdorps clubver- ^Hand plotseling een voorname spelen in de landelijke brid- pBecompetitie wijt de oudste van rHe vier, de 36-jarige Bas de ^ruijn, vooral aan een speling ^an het lot:Ik woon toevallig al tijdje in Katwijk, maar kom toch niet oorspronkelijk Louk zit hier wel al ran jongsafaan, terwijl Ed vol gens mij in Lisse uit de klei is jetrokken. Maar dan heb je ook jelijk alle bridgers van formaat Jehad, voor de rest stelt het hier liet zo veel voor. In Leiden is flat al wat beter, maar Amster dam is nog verreweg het sterk- jte district." Volgens captain Hoogen- tamp schuilt het geheim vooral in het feit dat allen al zo lang sa menspelen. Directe partner Verhees (29) beaamt dat: „Al heb je individueel nog zulke sterke spelers, je moet onder ling toch goed op elkaar zijn af gestemd om er wat van te ma ken. Het kost heel wat tijd eer het zo ver is. Vooral de nabe spreking van de verschillende partijtjes speelt een belangrijke rol." De vier hebben elkaar lang geleden gevonden, De Bruijn kwam er als laatste bij. Leide- naar Roel Piket liet er zijn eer dere partner voor in de steek. De Bruijn was een jaar daarvoor wegens een minder aangename speelgenoot zelfs even gestopt, om zich vervolgens door het en thousiasme van de Crashers tot een come-back te laten overha len. Verhees: „Het is als speler ten opzichte van je partner een eerste vereiste om fouten toe te kunnen geven en die missers ook van elkaar te accepteren. Jouw medespeler beseft het im mers drommels goed als hij een spelfout heeft begaan. Voor je tolerantiegraad is het daarom wel eens goed om met een zwakkere samen te spelen." Echtscheidingen Bridgepartnerschappen kunnen gemakkelijk worden verbroken, zonder dat dit tot verstoorde verhoudingen op het persoon lijke vlak leidt. Het spelen met de huwelijkspartner wordt daar entegen afgeraden. Verhees: „Dat leidt regelmatig tot echt scheidingen. Tegen je vrouw durf je over het algemeen je gram wek te spuien, tegen je tearpgenoot doe je dat niet. je houdt je met al je spelergernis in, terwijl je tegen je vrouw alles recht voor zijn raap zegt. Onver mijdelijk krijgt die irritatie thuis een staartje, wat op den duur heel vervelend kan worden. Van ons vieren heeft alleen Roel een partner die ook bridget." Maar dat heeft volgens Piket ook zijn beperkingen: „Wij doen louter potjes voor de gezelligheid. In competitieverband spelen wij nooit samen. Ik geloof dat er landelijk bezien maar één paar is dat als uitzondering de regel bevestigt." De bridge-achtergrond van de twee is verschillend. De 29-jari- ge Piket, neef van schaak-groot meester Jeroen Piket, was jaren lang landelijk corppetitiescha- ker. Piket: „Totdat ik mij als 19- jarige realiseerde dat bridgen veel leuker as. Toen ben ik in de voetsporen van mijn vader getreden, die al eerder de om mezwaai had gemaakt. Ik heb daar bepaald geen spijt van. Als je bij het bridgen een blunder maakt, kun je nog altijd winnen. Bij schaken kun je vijf uur lang goed spelen, om vervolgens na het maken van één stom foutje alsnog de boot in te gaan. Daar komt bij dat bridgen ook veel socialer is. Niet voor niets zie je veel schakers naar het bridge overstappen." „In het bridgen ben ik gestaag vooruit gegaan. Toen vijf jaar geleden Crash werd opgericht als topclub voor de regio, heb ik geen moment geaarzeld. Van de club doen ook de lagere teams het goed. Het eerste team is vanuit de onderbond in één ruk naar de landelijke meesterklasse doorgestoomd. Aanvankelijk werden wij door de andere clubs in de regio als vreemde eend in de bijt met een scheef oog bekeken. Dat is nu voorbij, wij zijn volledig geaccepteerd. Leiden telt nu landelijk gezien helemaal mee." Verhees, in de zomer ook nog als B-speler actief op de tennis baan en net als Piket assistent accountant, kreeg het bridgen thuis met de paplepel ingego ten. Ook hij koos samen met di recte maat Hoogenkamp voor Crash: „Dankzij dit initiatief kon ik mijn ambities kwijt, zon der daar veel voor te hoeven rei- Louk Verhees, die recht tegenover zijn gelegenheidspartner Roel Piket (rechts) zit: „Spelen met je huwelijkspartner kan leiden tot een echtschei ding." FOTO JAN HOLVAST UEFA-BEKER zen. Ik draai mijn hand niet om voor vier avonden in de week bridgen, al ben ik blij dat ik daarnaast een baan heb. Onze voorbereiding is overigens be perkt. Met biedsystemen hou den wij ons amper bezig, verder kijk ik alleen maar wat boeken over het afspelen van partijtjes in. Maar dat doe ik eigenlijk ook alleen voor de lol, het komt aan op het goed samenspelen in de grote toernooien." De 33-jarige Lissenaar Hoog enkamp is de enige professional uit het gezelschap. Hij geeft bridgelessen en sinds kort is hij bondscoach van het nationale Hij is daar blij mee, topsport hoeft voor hem niet altijd zo nodig: „Net als ie dere andere topsport heeft ook het topbridgen zijn ongezonde en minder plezierige kanten. Al de stress en spanning die het met zich meebrengt zijn belas tend. Pas na afloop treedt de voldoening van de mooie spel- fragementen ervoor in de plaats. Dat compenseert overi gens al het leed dubbel en dwars." Meesterklasse De tegenwoordig in de landelij ke meesterklasse verplicht ge- Vermoeidheid krijgt geen vat op Stich MÜNCHEN SID/RTR Michael Stich was Boris Becker op de wereldranglijst al gepas- seerd, in de populariteitspolls nog niet. 'Boom Boom' houdt zijn landgenoot nog achter zich. In prestaties echter niet meer. Stich werd onlangs wereld kampioen in Frankfurt, loodste Duitsland afgelopen weekeinde naar de Davis Cup en bereikte gisteren ten koste van de Ameri kaan Malivai Washington de tweede ronde van de met elf miljoen gulden gedoteerde Grand Slam Cup in Frankfurt. Becker zat inmiddels weer thuis bij zijn zwangere vrouw Barba ra. De voormalige nummer één van de wereld werd op de eerste dag uitgeschakeld in de eerste isifltronde, nadat het publiek hem jbij de entree met ovationeel ap plaus had ontvangen. De ontvangst van Stich, op dit moment Duitslands beste ten- jnisser, in de Olympiahalle was gisteren aanmerkelijk koeler. pen^Maar de nummer twee van de ATP-lijsl trok zich er weinig van aan. Tegenstander Washington Imocht iets meer dan een uur spartelen: 6-3 6-1. Van ver- U moeidheid was bij Stich niets te r4Jmerken. Van gebrek aan moti ve was liever Michael Stich beschouwt het toernooi om de Grand Slam Cup als een uitstapje. een weekje op vakantie gegaan, ser, die vorig jaar in München maar ik beschouw de Grand zegevierde. Slam Cup ook als een uitstap- Een lucratief uitje. Want de je", zei de onvermoeibare Duit- kwalificatie voor de laatste acht is alvast goed goed voor ruim een half miljoen gulden. Behal ve Stich plaatsten zich gisteren ook Chang (6-2 4-6 7-5 tegen Masur), Sampras Muster) en Steve gen Pioline), voor (6-3 6-1 tegen n (6-4 7-6 te- de kwart fina- Vrouwen-coach Cor van der Geest wil klacht indienen tegen laster SPORT OP TV TILBURG/HAARLEM. Cor van der Geest laat het er niet bij zitten. De coach van de Nederlandse judovrouwen heeft bij de Judo Bond Nederland (JBN) een officiële klacht ingediend tegen Peter Ooms. De Haarlemmer vindt dat de Til- burgse judotrainer niet het recht heeft hem te beschuldigen van drankmisbruik. Ooms zei in een interview dat op 8 no vember in de GPD-kranten werd afgedrukt: „Het is toch absurd dat een bondscoach zo vaak dronken is. Die komt gewoon in een hotel zat de trap aflopen." Van der Geest haalde een dag eerder met zijn sportschool Kenamju vijf Nederlandse titels, verwachtte hosanna-verhalen, maar haalde de eerste sportpagina vanwege de beschuldigingen van Ooms. „Die vijf titels P waren een hoogtepunt in mijn bestaan. Die "'1 jongens waren allemaal voor de eerste keer kampioen; ze hadden daar jaren naar toe gewerkt. En dan zie je een foto van mij in de krant met de aanklacht dat ik dronken in een hotel heb gelopen. Die jongens werden te kort gedaan; het mentale leed was groot." De Haarlemmer, die het drankmisbruik ontkent, was ontdaan. Ooms concludeerde een paar weken later op het NK voor vrou wen: „Wie de schoen past trekke hem aan." Van der Geest trok de schoen niet aan, maar nam de handschoen op. De Haarlem mer stuurde een brief naar het bestuur van de judobond en vroeg om maatregelen. „Omdat het een vorm van laster is." Voorzitter Frans Hoogendijk ondernam actie en sprak met Ooms. Hoogendijk: „Hij ontkent in alle toonaarden dat hij het zo ge zegd heeft." Maar daarmee is voor Hoogen dijk de kous niet af. „Ik heb hem gezegd dat hij zich kan voorbereiden op wat komen gaat." Want Van der Geest gaat verder. De Haarlemse sportschoolhouder wil dat Ooms op zijn vingers wordt getikt. De tuchtcommissie van de JBN is daarvoor het aangewezen orgaan. Van der Geest ver wacht dat de judobond hem steunt. „Ik wil eerst alle officiële wegen bewan delen. Ik heb een officiële klacht ingediend met het verzoek om er een tuchtzaak van te maken. De beschuldigingen hebben mij ernstig schade berokkend in mijn woon plaats Haarlem. Je kunt natuurlijk niet in schatten of ik financiële schade heb gele den, maar iemand die lid wil worden van mijn sportschool heeft dat na de publicaties wellicht niet gedaan. Er is overigens nie mand opgestapt." Klacht De bal ligt dus bij het bestuur van de judo bond. Van der Geest: „Dat is het orgaan dat de zaak aankaarten bij de tuchtcommissie. De werknemer dient een klacht in, de werk gever moet daar wat mee doen." Dat gaat hoogstwaarschijnlijk gebeuren. Hoogendijk loopt al op de zaken vooruit. „Als de tuchtcommissie zich ermee gaat be moeien, krijgt Ooms problemen." Proble men? Hoogendijk: „Een berisping en een voorwaardelijke straf." De voorzitter hoopt dat Ooms zijn uitspraken dan in de toe komst eerst op de weegschaal legt. „We wil len er nu weieens vanaf dat er zomaar wat over personen in de krant wordt geroepen." Peter Ooms zegt dat(hij niet roept over Van der Geest. De Tilburger nu anceert zijn uitspraken van een maand ge leden wel. Hij ontkent dat hij het woord 'dronken' heeft gebruikt. „Ik heb gezegd dat Van der Geest te veel drinkt en met een glas bier in de hand van de trap afkomt. Ik vind ook dat hij te veel drinkt. Er zijn judoka's en collega-trainers die dat kunnen bevestigen. Wie zeg ik niet. Ik vind dat een trainer op toernooien sowieso niet moet drinken. Dat heb ik Van der Geest voor het EK ook al ge- zegd." Mocht het op een tuchtzaak uitdraaien dan neemt Ooms een advocaat in de arm. „En dan gaat-ie verliezen." 16.00-16.30 EURO: Truckracen. 16,30-17.30 EURO: NHL IJshockey, 17.00-17.15 Did 2: Sport Heute, 17.30-18.30 EURO: Motorsports. 18.30-19.30 EURO: Euroski: winter sportmagazine. 18.41-18.51 Ned 2: Studio Sport. 18.45-19.10 RTL Sport. 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 19.30-20.00 BRT 1: Sport. 20.00-21.00 EURO: Boksen. 21.00-22.00 EURO: Autosport. 21.30-22.00 BRT 2- Sport 22.00-00.00 EURO: Voetbal: Europa- cupwedstniden. 22.15-22.30 Ned 3: Sportjournaal 22 20-23.30 RTL 5 Barend en Van D°22 35-23.05BRT 1:Sport. 00.00-01.00 EURO: Karting: overzicht 00.15-01.15 Ned 3: Tennis: Grand Slam in München. 01.00-01.30 EURO. Eurosportnews. VRIJDAG 09.00-10.00 EURO: Paardesport: con cours hippique in Bordeau» 10.00-11.00 EURO: Euroski: wmter- P 11.00-12 00 EURO: Schaatsen: pré-^ 11.25-13.00 Did 2 WorldcupskiSn v» 12.00-13.30 EURO: Skiêm Worldcup voor vrouwen in Zwitserland. 13 00-13.10 BBC 2: Play Chess: cursu 13.00-14.00 RTL 4: Barend en Van Dorp. 13.30-15.00 EURO: Freestyle skiën m '8"00-20.00 EURO- Voetbal: Europese bekerwedst Qn Ff|day. me, 0 a paarderennen in Cheltenham stelde en volgens sommigen onpersoonlijke biedschermen, zien de Crashers niet als een ongemak. Piket: „Dat scheelt een hoop gedonder. De nabe spreking houd je nu na de wed strijd. Onderlinge communica tie over gemaakte fouten blijft daarmee tijdens het spelen ach terwege en dat is wel zo prettig. Bovendien is op deze manier het risico van valsspelen inge damd. Zonder die schermen kan er via het geven van allerlei signalen met het spel gesjoe meld worden. Het effect daar van is soms opvallend. Goed presterende paren zie je tijdens toernooien waar schermen wor den gehanteerd opeens niet meer terug." Voor komende zaterdag staan de ambities op een laag pitje. Piket: „Als debutant zijn wij met wat wij nu hebben bereikt al dik tevreden. Het voordeel is ook dat wij niets te verliezen hebben en niet meer kunnen degrade ren. We zien wel waar het schip strandt. Omdat wij tegen de sterkste drie spelen, teams die onderling ook nog eens tegen elkaar uitkomen, zijn onze kan sen op die tweede plaats in elk geval nog meer dan theore tisch." MEDEWERKER De zaalvoetballers van Bax lig gen keurig op schema. De Voor- houters staan halverwege de competitie ongeslagen aan de leiding van de eerste divisie. Nadat zij in De Gaasbak ook De Visscher met 8-2 hadden versla gen, mag Bax zich herfstkam- pioen noemen. Het gaat McDo nald's aanzienlijk minder voor de wind. De Leidenaars leden tegen Brezan gisteravond een nieuwe nederlaag: 6-4. Bax was gisteravond, zonder Hennie Koet en Mario Faber. even het spoor bijster. Na drie minuten nam Brezan via Van Tol de leiding, maar Arthur van Orssagen bracht de thuisploeg kort daarna op gelijke hoogte: 1-1. Bax nam direct het initiatief over en sloot de eerste helft, via twee treffers van Mohammed Bougrine, met een 3-1 voor sprong af. Na de pauze ging Bougrine, met zijn derde doel punt, op dezelfde voet verder: 4-1. Het Volendamse verzet was nu totaal gebroken, waarna Bax het klasseverschil in duidelijke cijfers kon uitdrukken. Patrick S.cheurwater(2x), Wim Hooy- mans, en Gerry Jansen comple teerden de acht Voorhoutse LEIDEN CHRIS HARTMAN VOLLEYBALMEDEWERKER De vrouwen van volleybalver eniging NOVO hebben in de eerste klasse van de districts competitie met 3-1 gezegevierd over Sovicos 2. Het tweede mannenteam van Gemini/Kan- geroes was minder succesvol. Het verloor met 3-0 van Metal- /Radius3. Sovicos probeerde het in Noordwijk na verlies in de eer ste set (15-9) met plaatsballen. NOVO had het daar even moei lijk mee (13-15). Vervolgens liep het echter moeiteloos weg naar 3-1 (15-9, 15-4). Sovicos. de nieuwe naam van de fusievere- niging SVC/Oikos, had in de derde en vierde set geen ant woord op de lastige service van de thuisclub. Bovendien haalde NOVO, en dan met name Mary van der Plas, alles van de grond. De mannen van Gemini 2 kwamen door het verlies tegen Radius nog vaster op de tiende plaats te staan in 1B. Zoals het er nu naar uitziet is dat een de gradatieplaats. De Voorschote naren missen duidelijk spelrit- me. Elke week verschijnen ze in een andere samenstelling en daarnaast worden de trainingen slecht bezocht. Radius, een ge routineerd team, wist wel raad met de wanorde aan de andere kant van het net: 15-5, 15-12, 15-7. Bij Gemini fungeerden in eer ste instantie René Duynesveld en Sieb Louws'ma als spelverde lers. Dit omdat vaste vormgever Ronald Meijer absent was. Later in het duel schakelde Gemini terug naar het 1-5-systeem (met Duynesveld als spelverdeler), maar ook dat mocht niet baten. Gemini-speler John Kalmeijer: „Er stonden bij Iers in het veld, maa hang ontbrak. We rdes i geen Derde ronde, tweede wedstrijd Inter (Ita) - Norwich (Eng) 1-0 (0-0) 88 Bergkamp 1-0. Scheidsrechter: Krondl (Tsj). Toeschouwers. 30.00. Gele kaart Fontolan (Inter). Eerste wedstrijd 1-0. Inter naar kwartfinales Cagliari (Ita) - KV Mechelen (Bel) 2-0(1-0) 14 Fir.cano 1-0, 79 Allegr. 2-0. Scheids rechter: Schmidhuber (Dui). Toeschou wers: 32 000 Gele kaart: Van Gompel. Sanders (Bel). Eerste w 1-0 (1-0) 29. Zore 1-0. rijd; 3-1. Cagli- Bröndby (Den) wedstrijd: 1-1. Dortmund r Solar 2-1. Scheidsrechter-, f Toeschouwers: 19.800. Gele k, mpton - Ipswich 0-1. West F M Manchester United 19-48, Leeds ;burn 18-32, Newcastle 18- 31, Arsenal 19-31, Aston Villa 19-31. treffers. Het tweede doelpunt van Van Tol bracht de eind stand op 8-2. McDonald's viste gisteravond weer achter het net. Zonder de vaste krachten Hans van Mar wijk, Gert Jan de Graaf en Ro nald van den I loogen bleek Bre zan uiteindelijk te sterk. Na de openingstreffer van Sjaak de Boer nam de Helderse ploeg nog voor de rust de leiding: 2-1. Een vrije trap van Herman van Marwijk bracht de Leidenaars weer naast Brezan. maar een ongelukkige actie van Nico La- kenberg luidde een zwakke fase van McDonald's in. In hoog tempo liep Brezan uit naar 5-2 en leek de strijd gestreden. Twee snelle doelpunten van Herman van Marwijk en Gijs Diemei brachten de spanning weer terug (5-4), totdat Brezan de wedstrijd kort voor tijd be sliste: 6-4. In de tweede divisie leek De Sleutels tegenstander Kawin simpel aan de kant te schuiven. Een hattrick van Gé Tegelaar en een treffer van Ron Hendrikse bezorgden de Leidenaars een ruime 4-1 voorsprong bij rust. In de tweede helft kwam Kawin echter sterk terug. De Leerdam mers bleven tot opluchting van De Sleutels steken op 4-3. BILJARTEN VIJFDE TOERNOOI WERELDBEKER DRIE- PAARDESPORT Nootdorp KOERSEN Eerste koers, 2000 m: 1Happin 2.70 plaats 2,00 9,30 koppel 85.00 ti 1.742,30. Tweede k i. 2000 m; l.Gra Way (Van Houwelingen) 2 57.1 .6, 2. Giet. 3. Hegalino. Toto: win 3.50 plaats 1.60 10,00 koppe 15.70 trio 248.30 Vierde koers. 1 Daisy (Van Houwelingen) 2 48.7 1.24.4, 2. Fatal Action. 3 Gerke Dupont. Toto: winnend 3,20 plaats 2.10 5,60 kop pel 18.50 tno 105,60. Vijfde koers. 23é0 m: 1. Gimmick Wedeflec (Post) 3 20.0 1.24,7. 2 E»press Hazelaar. 3 Elton Bui tenzorg. Toto winnend 7,30 plaats 2.40 2.60 3,70 koppel 14.70 trio 176.80. Zes de koers. 2000 m: 1 Fleur (Langeweg) 2.54.3 - 1.27.2. 2 Hickory Champs. 3. Helene Jorishof Niet gestart: Flash Toto: winnend 3,30 plaats 1,80 2,70 koppel 5,80 trio 79,80. Zevende koers. 164Ó m: 1. In The Beginning (Hetteling) 2.15,7 1.22.7, 2. Everyway. 3. Gnfty Sunshine. Toto: winnend 5.20 plaats 2,50 2,70 kop pel 9.90 trio 81.90 dubbel winnend 32.40. Achtste koers. 2000 m 1 Elo. Shoeing. (Pimlott) 2.46.6 - 1.23,3, 2. Count Oostland, 3. Cinanne. Toto: winnend 15.00 plaats 5.50 8,00 koppel 183.20 ':rio 1.547,80. Negendi nend 3,30 plaats 2,50 3,30 koppel 10,60 trio 59,40 Tiende koers. 2000 m 1Elv.a nend 3,40 plaats 3,30 3,40 koppel 8,40 trio 125,00. Elfde koers, 2380 m: 1 Dispatch (Wester veld) 3,16,0 - 1.24.4, 2. Atomic Power, 3 Fighting Champ Toto> winnend 14,20 plaats 4.00 3,00 koppel 1 7,60 trio 8.95 Twaalfde koers, 2000 m 1 U 0 Me Abba (Oorthuijssen) 2 46.2 - 1 23.1. 2 Wise Impulse, 3. Flying Butcher. Niet gestart Toto winnend 3,70 o 233,20. Omzet to- SKIËN WERELDBEKER NOORDSE COMBINATIE Beker In het bekertoernooi verraste Graficon/Donar met een 3-2 overwinning op promotieklas- ser VCS (7-15. 15-10, 15-13, 8- 15, 17-15). De Leidenaars mis ten Bas Bloem. Invaller Oebo Brouwer stal merkwaardig ge noeg de show. Hij werd in het tweede bedrijf ingebracht en maakte zich uiterst verdienste lijk met tal van blokkerende ac ties tegen VCS-uitblinker Dick van Elk. In het beslissende spel- deel kon VCS bij een 13-14 stand een matchpoint niet ver zilveren. den) 433. 3. 429,5. 4 Duitsland l (Abratis/Deimel) 415, 5 Estland l (Markvardt'Levand.) 412, 6 Frankrijk I (Guillaume/Baud) 398.5 Eindstand na skilopen: 1 Japan I 43.31,5. 2 Noorwegen I (Lundberg/Elden) 01.33.0. 3 F inland I 01 49.6. 4 Frankr,,k II (Mi chon/Guy) 02 29.9. 5 Estland I 03.08.5. 6 Japan ll 03.08.6 TENNIS EK TEAMS. PROMOTIEDIVISIE Eerste ronde: Portug.il Marques Wibier 6 4 6-4 6-4 Nederland morgen Couto - Bok 6 4 'Tu".em

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25