Stuntteam is niet welkom in Alkemade 'Zij lieten de schuld zo hoog oplopen' Centrale inkoper levert Alphen ruim drie ton op Rijn- en Veenstreek Laatste geld voor Nooitgedacht Alphense muziekschool biedt ruimte aan dakloze bandjes Onderzoek naar service aan Alphense bevolking DINSDAG 7 DECEMBER 1993 B en W: DOSR-terrein niet geschikt ;r Het stuntteam Hell-Drivers uit Duitsland en de Vere- nigde Staten mag van bur gemeester en wethouders I volgend jaar zomer niet optreden in Alkemade. In september vroeg het auto- stuntteam een vergunning aan voor voorstellingen op een of twee dagen in mei, juni of juli. B en W geven geen toestemming, omdat er geen geschikt terrein is in Alkemade. r- ROELOFARENDSVEEN MARIETA KROFT In Alkemade is slechts één ter- rein dat in aanmerking komt rs voor een dergelijk optreden: het parkeerterrein bij voetbalver- eniging DOSR. Aan het DOSR- terrein kleven echter veel nade- )- len, meent het college. B en W I-! vinden dat dit terrein, waar ook sï vrachtwagens parkeren, zo min )-! mogelijk voor andere doelein- den mag worden gebruikt. Bo- vendien kunnen op de Alkema- delaan gevaarlijke situaties ont staan doordat automobilisten zich door de stunts laten aflei- den, vreest het college. Tevens zijn B en YV er niet van over- tuigd dat de veiligheid van de ij bezoekers is gewaarborgd en il vrezen ze geluidsoverlast. W. Mullens, die het tournee door Nederland begeleidt, is het niet eens met die bezwaren. „Onze enige bron van inkom sten zijn de entreegelden", schrijft ze. „Wij sluiten de loca tie met blinderingsdoeken af, zodat automobilisten absoluut niet worden afgeleid." Mullens heeft inmiddels officieel be zwaar gemaakt tegen het colle- gebesluit. Mullens wijst er op dat in de veertig jaar dat de Hell-Drivers de show brengen, er nog nooit een ongeval is gebeurd waarbij het publiek betrokken was. Door de veiligheidsmaatregelen zijn de stunts niet gevaarlijk: er zijn geen risico's voor het pu bliek maar ook niet voor de stuntmannen zelf, meent Mul- lens. Van geluidsoverlast is ook geen sprake, beweert ze. „Onze voertuigen zijn geprepareerd met een speciale uitlaat die door een kleine handeling (het in- of uitdraaien van een schroef) het geluid voortbrengt van een normale auto of mo tor." De afdeling algemene zaken van de gemeente Alkemade brengt een advies over dit be zwaarschrift uit aan de commis sie bezwaar- en beroepsschrif ten. Deze commissie oordeelt in januari of het stuntteam alsnog mag optreden in Alkemade. Koe ontsnapt bij slagerij ter aar» Om haar trieste lot te ontlopen, ontsnapte gistermorgen rond negen uur een koe bij een slager aan de Korteraarseweg in Ter Aar. Het agressieve beest zorgde voor nogal wat overlast voor het verkeer en werd uiteindelijk door de politie met behulp van omstanders een weiland ingejaagd. De koe werd met een verdovingsgeweer uitgeschakeld en overgebracht naar de slage rij. Daar wachtte alsnog de dood. Vrachtauto rijdt bromfietser aan nieuwveen Een 55-jarige Nieuwkoper is gisteravond-met kneu zingen aan schouders en nek opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden. De man werd op het Blokland in Nieuw veen aangereden door een vrachtauto, die werd bestuurd door een 46-jarige man uit Moerkapelle. De bestuurder van de vrachtauto week volgens de politie door nog onbekende oorzaak naar links uit en reed de bromfietser ondersteboven. alkemade Boerderij Nooitgedacht, een 19de eeuwse boerderij gelegen aan de Pastoor van der Plaatstraat 30 in Rijpwete- ring, is waarschijnlijk één van de laatste panden in Alkemade die nog voor onder- houdssubsidie in aanmerking komen. De provincie heeft de subsidiekraan geheel dichtgedraaid. Bijdragen voor het herstel van beeldbe palende panden komen nu helemaal reke ning van de gemeente zelf. De afgelopen vijf jaar gaf de gemeente Alkemade ge middeld per jaar zo'n 43.000 gulden uit aan het herstel van beeldbepalende pan den. De wethouders Nugteren en Beelen willen het komend jaar 'bij wijze van over gang' nog eenmalig 10.500 gulden be schikbaar stellen. In de daarop volgende jaren moeten de eigenaren helemaal zelf voor hun onderhoudskosten opdraaien. Vanavond praat de raadscommissie ruimtelijke ordening over het voorstel van de wethouders om alleen in 1994 tien mil le op tafel te leggen. Burgemeester Meer burg heeft een ander idee: hij wil jaarlijks 7500 gulden reserveren, voor dat bedrag zouden maximaal drie woningen per jaar 2500 gulden kunnen krijgen om te beste den aan de voorgevel. Als de raad op 20 december inderdaad besluit om 10 mille uit te trekken voor beeldbepalende panden kunnen ook de panden aan Westeinde 79 in Roelofarendsveen en Boekhorsterweg 1 en 19 in buurtschap Zevenhuizen nog pro fiteren van de laatste centen. foto loek zuyderduin Inbraak woning tijdens vakantie ROELOFARENDSVEEN in een woning aan de Floraweg in Roelofarendsveen is gisteren ingebroken. Om binnen te ko men braken de daders een ach terdeur van het pand open. Het is niet bekend wat er weg is, omdat de bewoners met vakan tie zijn. De inbraak werd ont dekt door degene die de plant jes water geeft. Schenking van tachtig mille voor Veense Googermolen roelofarendsveen De Rijnlandse Molenstichting krijgt van de gemeente Alkema de 80.500 gulden voor de res tauratie van de Googermolen in Roelofarendsveen. Dat stellen B en W althans voor aan de raad. Door deze schenking wordt het voor de Rijnlandse Molenstich ting mogelijk om een lening af te sluiten voor de restauratie. De 80 mille kan worden ge bruikt om de rente te kunnen betalen. De totale kosten voor de opknapbeurt worden ge raamd op 1,2 miljoen gulden. Voorzitter L. Dijkman van de Rijnlandse Molenstichting is blij de tegemoetkoming van Alke made. Hierdoor wordt het vol gens hem mogelijk om de res tauratie binnen twee jaar af te ronden, in plaats van over tien jaar. Het voorstel komt deze week ter sprake in de commis sies ruimtelijke ordening en fi nanciën. Fietsster raakt gewond aan rug Woonwagenbewoners protesteren tegen slecht onderhoud alphen aan den run Bij een aanrijding op de krui sing van de Gerard Doustraat en de Meteoorlaan in Alphen is gistermiddag een 28-jarige vrouw gewond geraakt. De wiel- rijdster werd op de kruising aangereden door een personen auto, die werd bestuurd door een 21-jarige Alphenaar. De chauffeur verklaarde de vrouw niet te hebben opgemerkt toen hij de kruising opreed. Het slachtoffer is met rug klachten overgebracht naar het Rijnoordziekenhuis in Alphen. alphen aan den run perk graver Het lange wachten van Alpense popgroepen is toch uiteindelijk beloond. Sinds kort beschikken zij over hun eigen onderkomen. In de plaatselijke muziekschool is een ruimte ingericht waar de groepen hun muzikale talenten kunnen botvieren. De school is jaren geleden be gonnen met zogeheten workshops. In die lessen werd vooral geprobeerd popmuzi kanten met elkaar in contact te brengen. „Vervolgens hebben we geld opzij gelegd om voor de bandjes een aparte ruimte in te richten", legt de directeur L.J. Peys uit. Inmiddels kan een popgroep voor tachtig gulden in de maand drie uur per week oe fenen. Soil Creap is één van de zes tien bandjes die vaak te horen zijn in het immense pand aan het Burgemeester Visserpark. Vier jongens, die elkaar kennen van de middelbare school, lie ten zich beïnvloeden door de uit Amerika overgewaaide Grunge oftewel harde, rauwe gi taarmuziek a la Pearl Jam en Nirvana. „Voorheen konden we nergens oefenen, of het moest in Leiden zijn", zegt drummer Floris Backs. Maar Leiden was eigenlijk te ver voor ze. Toen Jeroen Majoor, de bassist, hoor de dat ze konden oefenen in de Alphense school, schreef de band zich onmiddellijk in. Peijs: „Een aantal bands be staat uit leerlingen en oud-leer lingen van deze school. Als ze binnen het schoolverband sa men een groep vormen, hebben wij ons doel bereikt. Bovendien leren ze in een band ook sneller een instrument goed te bespe len." Naam Verschillende groepen die oefe nen in de ruimte hebben in de regio al een zekere naam opge bouwd, zoals Baseline en Main stream. Soil Creap is echter nog niet zover. De bandleden zijn drie weken geleden voor het eerst 'de studio in gegaan'. „Maar ik denk dat we over een half jaar wel rijp zijn voor optre dens", denkt Majoor. Apparatuur waarmee de bands hun geluid kunnen ver sterken is eveneens beschik baar. Voor gitaren, bassen en keyboards moeten ze zelf zor gen. Dat de versterking aanwe zig is, komt de bandleden van Soil Creap goed uit. Voor hen zijn de kosten van dure boxen, de microfoons en de mengtafel nog te hoog. Voor jongeren die wel in een band willen spelen maar nog begeleiding nodig hebben, heeft de school sinds september het Poppodium, een eenjarige mu ziekopleiding voor aankomende bandleden. Er staan nu vijfen twintig jongeren, tussen de 15 en 25 jaar ingeschreven. Die oe fenen in de basisbezetting van een bandje: zang, gitaar, toetsen en drums. „Ze komen twee keer per week naar school. In januari worden ze ingedeeld in bands en gecoacht door docenten om op die manier te leren in een popband te spelen", vertelt Peys. Hij overweegt na het suc ces van dit jaar meer curcussen te geven. alphen aan den run ruud sep De deurwaarder doet er wijs aan zich niet te vertonen op het woonwagenkamp aan het Goudse Rijpad in Alphen aan den Rijn. Peter Schaaf is er heel duidelijk over. Deurwaarders hebben hier niets te zoeken. De huurachterstand voor de stand plaatsen is een zaak tussen de bewoners en de gemeente, waar zo'n meneer zich niet mee heeft te bemoeien. „Wij zoeken het zelf wel uit met de gemeente", meldt Schaaf resoluut. Staand in de keet van de au tosloperij bij het kamp legt woordvoerder Schaaf uit waar om de bewoners al vijf jaar lang geen verhoging van het staan- plaatsgeld betalen. In hun ogen is er heel wat mis met het kamp. „Dat begon al bij de aan leg van het terrein zo'n zestien jaar geleden. De gemeente heeft toen uit Den Haag 7000 gulden gekregen voor de aanleg van een sportterreintje hier achter. Dat is er dus nooit gekomen." Al voor de aanleg hebben de latere bewoners overigens aan gedrongen op een staanplaats dichter bij het stadscentrum. De plek waar ze nu terecht zijn ge komen geeft een mooi uitzicht over de polders en de trein naar Utrecht. Maar dicht bij het cen trum - nee, niet bepaald. „In het begin hadden we alle maal van de gemeente een gei ser in de schuur. Daar betaal den we dan 1,50 gulden per week voor. Zo'n ding moet twee keer per jaar worden nageke ken. Nou, ze zijn nooit geweest. Maar wel kregen we na drie jaar bericht dat we genoeg hadden betaald aan de geisers en dat ze nu van ons waren, inclusief de lasten!" Zak Gebrekkig onderhoud blijkt op meer terreinen voor te komen. „Vijftien jaar lang heeft de ge meente het geld voor het onder houd gewoon in de zak gesto ken. Alleen het hoogstnoodza- Peter Schaaf bij de verrotte bielzen van een opgehoogd tuintje. „Vijftien jaar lang heeft de gemeente het geld voor het onderhoud gewoon in de zak gestoken." foto henk bouwma kelijke werd gedaan en daar moest je dan nog zeven keer voor bellen. Pas het laatste jaar wordt er echt iets gedaan." Maar ook het onderhoud dat nu wordt gepleegd stelt weinig voor, vindt Henk van Rijn. „Ze zijn nu begonnen met nieuwe daken op de schuren leggen. Maar dat gebeurt ook weer in etappes. Verder zijn de deuren van de schuren aan de onder kant helemaal verrot. Daar za gen ze het onderste stuk af en zetten er een plank tegenaan. Maar zo gaat dat niet", vindt Van Rijn. Op de sloperij - een weiland met opgestapelde auto's - zit een man achter het stuur van een wagen op de derde verdie ping. Hij heeft blijkbaar iets van zijn gading gevonden en begint iets los te maken. Schaaf en Van Rijn leiden ons over het terrein om staaltjes van slecht onder houd te laten zien. Schaaf houdt stil bij een met bielzen opgehoogd tuintje. De architect heef zich duidelijk laten leiden door het woonerf-idee. Maar ook hier heeft de verwaarlozing toegeslagen. „Hier, die bielzen zijn helemaal verrot en dat groen is nooit bijgehouden. Haal die zooi weg en hebt er twee parkeerplaatsen bij." Van Rijn weet nog wat moois. De sloot om het kamp is door de gemeente uitgebaggerd. Maar alle troep die uit de sloot omhoog kwam ligt nog altijd op de kant. „Als het toch blijft lig gen, kun je het net zo goed niet opbaggeren. Op deze manier komt het vanzelf weer in de sloot terecht." Verdubbeld Alle dertig bewoners gezinnen op het Alphense woonwagen kamp weigeren sinds 1988 de staangeldverbogingen te beta len. In de afgelopen jaren is het tarief meer dan verdubbeld van 16 gulden per week vijf jaar ge leden naar 37,90 nu. Schaaf schat de schuld per gezin op zo'n 4000 gulden. Afgelopen woensdag heeft hij burgemees ter M. Paats heel duidelijk ver teld dat de gemeente naar die achterstand kan fluiten. „Dat geld krijgen ze nooit. Zij hebben de schulden zo hoog op laten lopen. Dat gesprek van vorige week had ook drie jaar eerder kunnen gebeuren." Over een verhoging van het staangeld valt overigens best wel te praten. „We willen wel meer betalen, maar niet meer dan 25 tot 30 sulden. i n dan verder geen verhogingen meer. In één keer verhogen en dan blijft het zo. Ik snap toch niet waarom dat stukkie grond nu ineens meer waard is dan twin tig jaar geleden." Remko Klumpers, Michiel Papenhove, Floris Backs en Jeroen Majoor van Soil Creap tijdens hun wekelijkse oefensessie in de Streekmuziekschool van Alphen. foto ben de bruyn alphen aan den run Alphenaren die het Stadskan toor bezoeken, opbellen of een brief schrijven naar de gemeente, lopen de komende weken de kans ondervraagd te worden over de service van het Alphense ambtenaren korps. De enquête wordt gehou den bij de verschillende balies (met uitzondering van bur gerzaken) en bij de afdeling bouwen en wonen en sociale zaken. Het onderzoek heeft niet direct als doel het roer bij klachten radicaal om te gooi en. De resultaten van de en quête worden gebruikt om te bekijken of de dienstverlening is verbeterd als volgend jaar het servicecentrum ouderen en gehandicapten open gaat. Een groot aantal diensten voor die twee doelgroepen wordt daarin gebundeld. alphen aan den run» De centrale inkoper die sinds eind vorig jaar voor de gemeen te Alphen aan den Rijn actief is, brengt zijn geld dubbel en dwars op. Tussen november vo rig jaar en juli dit jaar heeft de inkoper 555.000 gulden kunnen besparen op allerlei zaken die door de gemeente worden ge kocht. Het honorarium van de inkoper over die periode be draagt 210.000 gulden, zodat voor de gemeente een voordeel van 345.000 gulden over blijft De inkoper die op free lance basis werkt, heeft in een kleine acht maanden voor 4.3 miljoen gulden spullen gekocht voor de gemeente. Grote zaken zoals vrachtwagens en computers werden door de inkoper per soonlijk besteld. Voor de paper- clips en de gummetjes heeft hij een contract afgesloten met een leverancier, zodat de ambtena ren daar met korting zelf kun nen bestellen. De gemeente verwacht dat de centrale inkoper ook de komen de jaren geld bespaart. De inko per zelf zal in de toekomst steeds minder nodig zijn, zodat het voordeel voor de gemeente alleen maar toeneemt.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15