'94 Leiderdorpse kermis blijft op oude plek 'Liever polder dan een woonwijk' Verkeerslichten bij tunnel bron van ergernis Leiderdorp bergt rode potlood op PvdA Voorschoten wil derde kinderdagverblijf Regio Handbalclub Fairplay kan extra subsidie vergeten Liberalen Oegstgeest vrezen nieuwe partij DINSDAG 7 DECEMBER 1993 973 Meerderheid raad wijst verhuizing af De Leiderdorpse kermis blijft voorlopig aan de Laan van Ouderzorg. Een minieme raadsmeerderheidbleek gister avond overtuigd van de onbruikbaarheid van andere plekken. De gemeenteraad nam gisteren het B en W- voorstel aan om de kermis rond Koninginnedag definitief op de locatie tussen de Roodborstlaan en de Merelstraat te houden. Overigens was er slechts een zeer minieme meerderheid: negen voor, acht tegen. leiderdorp» roy k D66, PvdA en GroenLinks zien niets in het voorstel. Zij huldi gen het standpunt dat de ker mis moet rouleren tussen diver se locaties om de bewoners van de Laan van Ouderzorg niet ie der jaar de pisang te laten zijn. Collegepartijen WD en CDA zijn er evenwel met het college van overtuigd dat de alternatie ve locaties (hoek Hoogmadese- weg/Acacialaan, parkeerterrein De Does) ongeschikt zijn voor het lunapark. Fractievoorzitter V. Molken- boer (PvdA) verweet het college onwil. Hij meent dat B en W zich er wat al te gemakkelijk van af maken door alternatieve ker- misplekken bij voorbaat rich ting prullenbak te verwijzen. CDA en WD betoogden even wel dat het maar eens moet zijn afgelopen met de al jaren sle pende kermis-discussie. „Er zijn nou eenmaal geen alternatie ven, dus laten we nou eens op houden daarover de hele tijd te praten", aldus CDA-raadslid G. Hogervorst. D66 zette overigens vraagte kens bij de noodzaak van een kermis in Leiderdorp. „Ik heb me jarenlang over de streep la ten trekken door de financiële voordelen voor de oranjevereni ging, maar vraag me zo langza merhand af of er geen andere manieren zijn om geld in het laatje te krijgen", liet R. Jolly weten namens de democraten. Met een meerderheid van één stem werd de locatie Laan van Ouderzorg uiteindelijk door de raad aangenomen. Pikant detail hierbij is dat wethouder C. Ker- ner (CDA) meestemde. Haar man is voorzitter is van de Oranjevereniging. Videorecorder gestolen zoETERWQUPE-DORPEen videorecorder is zondagmiddag gesto len uit een woning aan de Van Swietenstraat in Zoeterwoude- Dorp. Gisteren is daarvan aangifte gedaan bij de politie. De da ders hebben de achterdeur van het huis opengebroken. Tuinder betrapt groentedief wassenaar Een 43-jarige inwoner van Barendrecht is gister avond rond zes uur op heterdaad betrapt bij het stelen van groente uit een schuur op een tuin aan de Laan van Pluymèstein in Wassenaar. De tuinder betrapte de man terwijl die zich met een kruiwagen vol groente uit de voeten probeerde te maken. De eigenaar waarschuwde de politie die de Barendrechter inre kende. Volgens een woordvoerder van de Wassenaarse politie wordt de man ook verdacht van het stelen van groente, fruit en 540 eieren uit dezelfde tuin in de nacht van 8 op 9 november. Ook sloeg hij vermoedelijk zijn slag op 29 november toen er 150 eieren en een kist met kroten verdwenen. De man heeft nog niet bekend. Voetganger aangereden op fietspad warmond Bij een aanrijding op het fietspad van de Bisschop slaan in Warmond is gistermorgen een voetganger gewond ge raakt. Het slachtoffer liep op het fietspad en werd geraakt door een passerende personenauto. De gewonde is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Nadere gegevens waren vanmorgen bij de politie niet bekend. Postduivenshow in Stompwijk stompwuk» Ongeveer 300 duiven zijn het komend weekeinde te bewonderen tijdens de postduivenshow in de gymnastiekzaal aan de Dr. van Noortstraat in Stompwijk. De mooiste vogels worden geselecteerd door keurmeesters van de Nederlandse Postduiven Organisatie. Verder kunnen de liefhebbers certifica ten kopen voor rasduiven die in 1994 worden geboren. De ver koop is zondagmiddag om 15.30 uur. Zaterdag 11 december is de zaal om 14.00 uur open, zondag 12 december om 13.00 uur. leiderdorp» Burgemeester M. Zonnevylle van Leiderdorp heeft gisteren tijdens zijn eerste raadsvergadering de nieuwe gemeentesecretaris G. van Hofwegen officieel beëdigd. Van Hofwegen gaat op 1 januari aan de slag. Momenteel is hij nog werkzaam in Abcoude. Van Hofwegen is de opvolger van A. Willems die na de geruchtmakende reorganisatie vertrok. foto Bezwaren tegen woningbouw in Broek- en Simontjespolder OEGSTGEEST De bouw van huizen in de Broek- en Simontjespolder is te duur, de verkeersdrukte in Oegstgeest neemt er fors door toe en inwoners van deze ge meente kunnen niet profiteren van een station bij de Leidse Merenwijk. Veertien burgers en verenigingen hebben een be zwaar ingediend tegen de plan nen van Oegstgeest om Leiden te steunen in de aanvraag van een zogenaamde locatiesubisi- die, waarmee bebouwing van de polder kan worden voorbe reid. Vooral de bewoners van de Haarlemmertrekvaart, die nu nog uitkijken over een lege pol der, zijn niet gerust op de plan nen. „Wij zien liever een polder dan een woonwijk. Door hei werkzaamheden kan schade aan onze huizen ontstaan", schrijven zij in hun bezwaar schrift. Ze verwachten ook over last door een toename van het sluipverkeer door 'hun' straat. „Wij hebben geen stoep, wel kuilen in het wegdek die met re genval vol met water staan. Bij passerende auto's spat het wa ter op tegen deuren en kozij- n Simontjespolder in Oegstgeest. Woningbouw in dit gebied ii n bezwaarmakers tegen de woningbouwplannen. De Vereniging Oud Oegst geest wijst in haar bezwaar schrift op de waarde van de pol der als groene buffer tussen Oegstgeest en Leiden. „In zijn algemeenheid in de Vereniging Oud Oegstgeest ongerust over het dichtslibben van het reste rende open gebied tussen het Groene Hart en de kust, waar door het eigen karakter van de diverse kernen verloren gaat." De bezwaarmakers kunnen morgenavond hun protesten toelichten tijdens een hoorzit ting in het gemeentehuis. VRIJE TIJD Slotavond Het jaar van de ouderen wordt in Voorschoten op donderdag 9 december feestelijk afgesloten met een feest in het Cultureel Centrum. Er zijn optredens van diverse koren, een flamenco- groep en een damesorkest. De presentatie is in handen van Jan ten Hoopen. Alle Voorschotense senioren zijn welkom. De bij eenkomst begint om 19.30 uur. De toegang is gratis. Oud Papier Drumfanfare De Rijntamboers haalt zaterdag 12 december weer oud papier op in Zoeter- woude. De opbrengst van de verkoop van het karton en pa pier is bestemd voor het instru mentenfonds, de aanschaf van uniformen en de opleiding van jeugdige muzikanten. Vanaf half tien begint de ophaalploeg met het werk. Ook kunnen papier en vodden werden ingeleverd bij op het parkeerter- de Eendenkooi. Voorschoten pleit bij provincie voor andere afstelling voorschoten judy nihof verkeerslichten bij de onlangs aangelegde tunnel bij de Papelaan West/Dobbe- weg in Voorschoten moeten op een andere manier worden af gesteld. De gemeente Voor schoten vindt dat het verkeer dat richting Wassenaar wil, veel te lang moet wachten voor het rode licht. Ook wil de gemeente dat de lichten 's nachts worden uitgezet. De verkeerslichten bij de nieuwe tunnel zijn tot dusver een bron van ergernis voor au tomobilisten. Aanvankelijk werkten ze niet goed. Door sto ringen moesten auto's soms vier minuten wachten voor het rode licht en dat leverde gevaar lijke situaties op. Veel automo bilisten reden na even gewacht te hebben door rood, omdat ze dachten dat de lichten kapot De storingen zijn enkele da gen geleden verholpen. Toch is Voorschoten nog niet tevreden over de afstelling van de lichten. De gemeente heeft de provin cie, die de lichten beheert, ge vraagd om de auto's richting Wassenaar langer groen licht te geven. Daarmee wil de gemeen te voorkomen dat in de tunnel files komen te staan. Ook is de provincie gevraagd Politie laat informatiebus voorrijden De Wassenaarse politie staat zaterdag 11 december van 14.45 uur tot 17.00 uur met een informatiebus in de Langstraat om het publiek een beeld te geven van het werk van de politie. Buiten kunnen politievoer tuigen worden bezichtigd. Een fanfarekorps zorgt voor de muzikale omlijsting. De activiteiten zijn bedoeld om hel publiek vertrouwd te ma ken met de nieuwe politie organisatie Haaglanden. zoeterwoupe De Zoeterwoudse handbalvere niging Fairplay krijgt geen extra subsidie van de gemeente. Het college van B en W heeft het protest van de handballers te gen de inpassing van de club in de categorie 'verenigingen met een kantine en derhalve barin- komsten' afgewezen. De gemeente heeft die cate gorie in het leven geroepen om onderscheid te maken tussen clubs met eigen inkomsten eij clubs zonder inkomsten. De handballers van Fairplaj menen echter dat zij slechts eer 'half seizoen' gebruik maker van de eigen kantine, omdat de andere helft wordt gesport in de Klaverhal. Dat doet er volgens E en W niet toe. „Binnen dit halve seizoen heeft de club extra in komsten ten opzichte van ver enigingen zonder kantine.' Voor 1994 moeten de handbal Iers het daarom stellen met een bedrag van 280 gulden. Raad kiest voor stemmachines leiderdorp roy klopper Het kostte wat discussie in de gemeenteraad, maar de Leider dorpse kiezers gaan vanaf vol gend jaar elektronisch stem men. Bezwaren van het CDA en het grootste deel van de WD ten spijt, kan het rode potlood definitief de kast in en is het lot van raadskandidaten afhanke lijk van een druk op een knop. De gemeenteraad boog zich gisteravond over het B en W- voorstel om over te gaan op machinaal stemmen. De me ningen hierover waren ver deeld. Vreemd genoeg was het de voltallige oppositie die de aanschaf van negen stemma chines door de raad heensleep- te. CDA en WD waren in meer derheid tegen. Vooral het CDA verwacht weinig heil van -het elektronisch stemmen. Woord voerder G. Hogervorst voorspel de zelfs een chaos. „In Voor schoten klaagt men steen en been omdat er te weinig machi nes zijn. Daar hebben ze nog maar 1700 potentiële kiezen per bureau, hier worden dat ei 2000. Dat worden lange rijen en te laat sluitende stembureaus.' Het grootste deel van de WD- fractie deelde zijn bezwaren. Al leen fractie-voorzitter P. Mullei kon zich wel vinden in zo'n mo derne stemrhachine. „Als ei maar een goede voorlichting komt." De oppositiefracties Groen Links, PvdA en D66 waren he( met Muller eens. Ze pleitten wel voor een zorgvuldige selectie van de stembureaus. Waren dal er voorheen nog zestien, dat aantal wordt nu verminderd tot negen. De raad zou graag zien dat er een evenwichtige sprei ding van lokalen over de gehele gemeente komt. 'Blij met behoud vijf zetels' oegstgeest liesbeth buitink Optimistisch meldde VVD- voorzitter R. Kuggeleijn gister avond dat zijn partij in Oegst geest zes zetels kan halen. Lijst trekker H. Kamphuisen moest dat later echter afzwakken: „We mogen blij zijn als we vijf zetels houden." De WD houdt in Oegstgeest rekening met con-, currentie van Leefbaar Oegst geest. „Ik ben ervan overtuigd dat zij mikken op dezelfde ach terban", aldus Kuggeleijn. „Als we er van uitgaan dat Leefbaar Oegstgeest zetels haalt, is de zesde zetel voor ons misschien wat hoog gegrepen." Het liberale stokpaardje tij dens de verkiezingen is be stuurlijke vernieuwing, bleek gisteravond tijdens de presenta tie van het verkiezingsprogram ma. Niet voor het eerst, bena drukte de afdeling, wijzend op vorige verkiezingsprogramma's. „Maar het is wel beïnvloed door de pressure group Leefbaar Oegstgeest", erkende Kamphui sen. „Het is reden voor ons om er de aandacht op te vestigen." Helderheid moet bij die be stuurlijke vernieuwing voorop staan. Fractievoorzitter A. Kunt- ze: „We hebben lange tijd niet staan te trappelen bij het idee van een burgerpanel, maar nu zijn we er voorstander van om dat het concrëet wordt gebruikt. Maar als we de indruk zouden wekken dat de burgers de be sluiten voor de raad gaan ne men, dan draaien we ze een rad voor ogen. We willen een helde re rolverdeling, waarin de bur gers een toegevoegde waarde nen boter verwoorden, erkenl de WD. „We moeten de goede snaar bij de mensen weten te raken om te zorgen dat dfi boodschap die niet altijd even vrolijk is, goed overkomt", aldus Kuntze. Die boodschap is vol gens de WD dat de gemeente binnenkort miljoenen guldens minder van het Rijk krijgt. Kuntze zet dan ook vraagtekens bij de belofte van Leefbaai Oegstgeest dat de belastingen niet zullen worden verhoogd, „Ik vraag me af hoe Leefbaai Oegstgeest dat kan waarmaken. Want om die herverdeling van het gemeentefonds kunnen we niet heen. En wij willen wel ver tellen wat er aan de hand is." Naast de bestuurlijke vernieu wing wil de WD ook werken aan een schoner Oegstgeest. Kamphuisen: „Samen met de' burgers, dan hoeft het niet duur te zijn. En dan denken we aan de rommel op straat, het straat- vuil, die toestanden die in dej bermen waaien." Verdere ver stedelijking van Oegstgeesf moet volgens de liberalen wor den voorkomen. Een grootscha lig centrum bij de Lange Voort wijst de WD daarbij af. RAADSVERKIEZINGEN De politici moeten de plan- voorschoten De nieuwe verkeerslichten bij de Dobbeweg ii licht op groen springt. om de lichten van 19.00 uur tot 7.00 uur uit te zetten. „Als die lichten de hele nacht e hebben omwonenden last van auto's die stoppen en weer op trekken. Dat is helemaal niet nodig," zegt T. Dijksman, hoofd afdeling Weg- en Waterbouw kunde en Verkeer van de ge- Voorschoten. Alle lich ten in het dorp die de gemeente zelf beheert, staan 's nachts uit. Uitbreiding van de kinderop vang is nodig in Voorschoten. Nu het streefgetal van 120 kind plaatsen is bereikt, blijven er lange wachtlijsten bestaan. Een derde kinderdagverblijf zou het best in Vlietwijk of Starrenburg kunnen komen. Dat is een van de speerpunten in het verkie zingsprogramma van de PvdA in Voorschoten. Sportvelden zijn er in Voor schoten te over, vindt de PvdA. Bekeken moet worden of de schaarse grond niet voor andere doeleinden kan worden ge bruikt. De partij vindt verder dat de gemeente snellere en betere service moet verlenen aan de bevolking. Er moet een 'erger- nissenpotje' komen voor het di rect verhelpen van kleine erger nissen in de omgeving. Brieven en klachten van burgers moeten sneller worden behandeld. Het gemeentebestuur moet meer contacten leggen met vertegen woordigers in de wijken. De PvdA vindt het belangrijk dat de mensen zich veilig voelen in Voorschoten door goede straat verlichting, laag gesnoeid groen, direct herstel van beschadigin gen aan telefooncellen en snel schoonmaken van graffiti. Ook buurtbeheerders in bepaalde woonwijken dringen vandalis me en kleine criminaliteit terug. Wat de verkeersveiligheid be treft, vindt de Pvda dat langs doorgaande wegen ook door gaande trottoirs moeten lopen, die niet onderbroken worden door zijstraten. Voorbeelden daarvan zijn nu al te vinden aan de Raadhuislaan en de Prins Bernhardlaan. Kruisingen met belangrijke zijstraten, waar het trottoir niet door kan lopen,; mogen geen voorrangskruisin gen worden. Anders gaat het verkeer alleen maar harder rij den en dat is niet de bedoeling, vinden de sociaal-democraten. De PvdA sluit niet uit dat de onroerend-goedbelasting moet worden verhoogd als de ge meente steeds minder geld krijgt van het Rijk. „Maar wij zullen hier alleen mee akkoord gaan als het college van B en W de noodzaak daarvan hard kan aantonen", aldus de partij in het verkiezingsprogramma.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 14