Alkemade smeekt om meer woningen 'Stek dicht ais overlast aanhoudt' jaar praten open Regio Glas op kleur Automobilist claimt schade van ongeluk bij Rijkswaterstaat Nieuwe plaatselijke partijen melden zich Dodelijke aanrijding in Boskoop Gemeente Alphen kiest voor zachte aanpak Ijsbaan na negen Gouden tientjes gestolen 8 MAANDAG 6 DECEMBER 1993 'Er is ruimte voor 1500 huizen De politieke partijen in Alkemade maken zich ernstig zorgen over het woningbestand van Alkemade. Volgens het streekplan van de provincie mag deze gemeente tot 2004 geen enkel huis meer bouwen. En dat terwijl Roelo- farendsveen en Oude Wetering nog ruimte hebben voor 1500 woningen, zonder dat afbreuk wordt gedaan aan landschap. In een brief aan de provincie Zuid-Holland, staatssecretaris van volkshuisvesting E. Heerma en de Tweede Kamer smeken de vier politieke partijen om meer 'lucht' voor Alkemade. Alleen GroenLinks-raadslid F. Koek neemt afstand van de brief. alkemade marieta kroft Volgens de initiatiefnemer van de brief, WD-fractievoorzitter H. van Duykeren, dreigt Alke made ernstig in de problemen te komen door het Groene Hartbeleid. Het aantal woning zoekenden is opgelopen tot 450. De gemiddelde woningbezet ting in Alkemade staat op bijna 2,9 bewoners. Landelijk is dat I,8 per woning, weet Van Duy keren. Het onderbrengen van het aantal asielzoekers dat aan de gemeente is opgedragen, is vol gens hem dan ook niet moge lijk. Om nu de eigen bewoners naar de stad te sturen 'is voor ons als gemeentebestuurders onaanvaardbaar', schrijft de li beraal. Bovendien is daar ook geen ruimte. Verstedelijkt Roelöfarendsveen en Oude We tering mogen dan wel officieel in het Groene Hart liggen, in werkelijkheid is het een klein verstedelijkt gebied aan de rand ervan, aldus Van Duykeren. „Er valt nauwelijks enig te bescher men natuur- of landschapsge- bied te bespeuren", schrijft hij. „Daar waar geen huizen zijn ge bouwd, staan bloemenkassen. In dit gebied bevinden zich 3600 van de bijna 5000 huizen. Hier wonen ongeveer 11.000 van de ruim 14.000 inwoners die Alkemade telt. Bovendien liggen er ook nog de Ringvaart, de rijkswegen A4 en A44, de Schiphollijn en binnenkort wel licht ook de Hogesnelheidslijn (HSL). Het argument dat het Groene Hart open moet blijven gaat voor deze twee kernen dan ook niet op." Van Duykeren hoopt dat provincie en Rijk als nog inzien dat meer woning bouw in Alkemade nodig en ook mogelijk is. Voor het geval dat de overheden het niet inzien, vraagt Van Duykeren om een onderhoud. F. Koek (GroenLinks) staat niet achter de brief. „Het is to taal niet relevant om de asiel zoekers als argument voor meer woningen aan te voeren. Wat zijn nu elf woningen op een wo ningbestand van 5000", waagt hij zich af. Ook weigert hij te ge loven in de aanleg van de HSL. „Dat mag dus ook geen argu ment zijn om meer woningen te mogen bouwen." Leiderdorps bedrijf krijgt verdachte nota leiderdorp» Een verdachte nota, maar geen geval van poging tot oplichting. Een Leiderdorps bedrijf maakte de politie dit weekeinde attent op een re kening die in een envelop zat die wat betreft kleur lijkt op die van PTT-Telecom. De ontvanger van de brief wordt verzocht 835 gulden over te maken naar een bankrekening in Panama. In ruil daarvoor krijgt de faxbezitter een vermelding in een telefaxgids. Volgens de politie is er niets strafbaars aan de zaak. „Wie goed leest ziet dat het om een offerte gaat", aldus voorlichter R. Colijn. „Een ongevraagde offerte welis waar, maar dat gebeurt zo vaak. Er staat dat je naam in een gids wordt vermeldt als je betaalt. Of dat gebeurt is natuurlijk een tweede." Volgens Colijn is er vol doende onderscheid met de rekeningen van PTr-Tele- com. De rekening is afkomstig van DATEL SA. dat een postbusnummer in Panama heeft. Hoeveel brieven dit bedrijf in de Leidse regio heeft rondgestuurd is onbe kend. wassenaar Inwoners van Wassenaar moe ten in het vervolg de wijnflessen apart hou den van de appelmoespotten. Afgelopen za terdag heeft wethouder B. Aptroot met be hulp van de Sint en zijn Pieten de eerste glas bakken voor op kleur gescheiden glas ge plaatst op het Stadhoudersplein. De nieuwe bolvormige glasbakken zijn ervoor wit, bruin en groen glas. Na de officiële handeling van Aptroot reikte Sinterklaas de prijzen uit van de - hoe kan het ook anders - kleurwedstrijd. FOTO DICK HOOEWONING Delftenaar M. Geerdink stelt Rijkswaterstaat aansprakelijk voor de 7000 gulden schade aan zijn auto die hij onlangs opliep bij een ongeval op de rijksweg A4 in Leiderdorp. Volgens hem had Rijkswaterstaat als wegbe- heerder moeten zorgdragen voor een goed wegdek. In dat geval was het ongeval in zijn ogen nooit gebeurd. Om die re den weigert de Delftenaar ook de vergoeding van 2300 gulden te betalen voor de schade aan de vangrail. Het ongeluk gebeurde op 14 november ter hoogte van de af slag voor het Hotel Ibis. Hij reed 'niet te hard' en belandde met zijn auto in de vangrail. Geer dink wijt zijn ongeluk aan aquaplanning. waardoor auto's gaan 'zweven' als ze door plas sen rijden. Volgens de Delftenaar gebeu ren er vaker ongelukken op de zelfde plaats: „Alleen al in mijn eigen kennissenkring ken ik twee mensen die daar een aan rijding hebben gehadBehalve dat de Delftenaar Rijkswater staat aansprakelijk stelt voor het ongeval, heeft hij bij deze over heidsdienst tevens aangedron gen op het plaatsen van een waarschuwingsbord bij de ge wraakte plek. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat wordt aquaplanning vaak veroorzaakt door te hard rijden of slechte banden. „En dan zijn er natuur lijk altijd mensen die gewoon niet willen betalen en iemand anders aansprakelijk stellen." De plek waar het ongeluk ge beurde staat niet bekend als ge vaarlijk. „Maar we zullen de zaak onderzoeken, zodra de brief binnen is", aldus de zegs man van Rijkswaterstaat. IDA (Inititiatiefgroep Democra tisch Alphen) en ID (Innovatie ve Democraten) doen in Alphen aan den Rijn voor het eerst mee aan de gemeenteraadsverkie zingen. In Jacobswoude heeft zich eveneens een nieuwe partij aangemeld: Gemeentebelang. Deze partij is ontstaan uit een fusie van PvdA/Gemeentebe lang en Politiek '90. In Alkema de, Rijnwoude en Ter Aar heb ben zich geen nieuwe partijen aangemeld voor deelname aan de gemeenteraadsverkiezingen, volgend jaar maart. Gisteren sloot officieel de inschrijvings termijn voor nieuwe plaatselijke partijen. Landelijke groeperin gen hebben de tijd tot 18 janua- In Leiderdorp heeft zich de nieuwe partij BurgerBelangen aangemeld. De nieuwe politieke groepering Leefbaar Oegstgeest heeft zich in Oegstgeest inge schreven. Ook de samenvoeging van de Partij van de Arbeid en GroenLinks - Progressief Oegst geest - heeft zich aangemeld voor de gemeenteraadsverkie zingen. Harde taal burgemeester Boelen hazerswoude-dorp ruud sep Burgemeester M. Boelen dreigt het jongerencentrum Stek in Hazerswoude-Dorp te sluiten wanneer de jeugd voor geluids overlast blijven zorgen. Volgens Boelen komen er bijna wekelijks klachten binnen over harde muziek die soms tot 's morgens vijf uur aanhoudt. „De buren hebben er wel begrip voor dat het gebouw erg gehorig is. Maar als je met kleine kinderen tot vijf uur 's nachts in de herrie zit, dan houdt dat wel op", aldus de burgemeester. Boelen heeft het jongeren centrum eind oktober officieel een laatste waarschuwing gege ven. '"„Eerdere waarschuwingen hebben niet geholpen", weet de burgemeester. „Als de politie komt om te vragen of het wat zachter kan, staat de muziek na tien minuten weer net zo hard. We accepteren op zaterdag nog muziek tot één uur 's nachts, maar daarna moet het afgelo pen zijn." De overlast ontstaat door een combinatie van snoeiharde mu ziek en een gebouw dat zo lek is als een mandje. Zou de overlast geen aanleiding kunnen zijn om zo snel mogelijk een nieuw ge bouw neer te zetten voor het jongerencentrum? Boelen wil daar geen harde uitspraken over doen. „Het onderzoek naar een eventueel nieuw gebouw voor het Stek loopt op dit moment. Ik wil niet vooruit lopen op de uitkomsten daarvan." De harde taal van Boelen heeft duidelijk effect gehad. „Om één uur is het hier afgelo pen", verklaart Stek-voorzitter Ralf Bakker. „Maar wat ik nou zo vreemd vind: hier naast in het Dorpshuis staat tot half drie een band te spelen en daar hoor je niemand over." Het bestuur van het Hazers- woudse jongerencentrum heeft zijn hoop nog altijd gevestigd op een nieuw gebouw. Volgens oude afspraken tussen het Stek en de gemeente Hazerswoude had dat nieuwe Stek er vorig jaar al moeten staan. Maar doordat zowel de gemeente als het jongerencentrum bijzonder slecht bij kas zit, is het daar tot nu toe niet van gekomen. Wel heeft Rijnwoude inmiddels en kele tonnen gereserveerd voor de nieuwbouw. Als die reserve de op handen zijnde bezuini gingsoperatie overleeft, zou vol gens de meest optimistische planning nog volgend jaar met de bouw van een nieuw jonge rencentrum kunnen worden be gonnen. Vier gewonden bij aanrijding alphen aan den run Bij een aanrijding op het Goudse Rijpad in Alphen zijn gistermiddag rond drie uur vier mensen gewond ge raakt. Een 53-jarige automobiliste uit Boskoop gaf volgens de politie geen voorrang aan een 61-jarige man uit Drachten die vanuit de J.C. Hoogendoornlaan met zijn auto het Goudse Rij pad opreed. De man uit Drachten werd met gekneusde ribben en vermoedelijk inwendig letsel naar het Bleuland-ziekenhuis in Gouda overgebracht. Zijn 60-jarige echtgenote werd met adem halingsmoeilijkheden en mogelijk ook inwendig letsel in hetzelf de ziekenhuis opgenomen. De vrouw uit Boskoop liep buik- en beenletsel op. Een 20-jarige passagier kreeg een shock. Beiden werden naar het Rijnoordziekenhuis in Alphen overgebracht. Automobilist rijdt voetgangers aan ter aar Een 16-jarige inwoner van Ter Aar is gisteravond met ernstig letsel opgenomen in het Academisch Ziekenhuis in Lei den. Een 15-jarige plaatsgenoot werd ter observatie naar hetzelf de ziekenhuis gebracht. De Teraarders kwamen samen in een sloot langs de Zevenhovensweg terecht, nadat zij door een ach teropkomende personenauto, die werd bestuurd door een 38-ja- rige man uit Ter Aar, waren aangereden. De twee liepen met hun bromfiets langs de weg. De automobilist zegt dat hij werd verblind door de koplampen van een tegemoetkomende perso nenauto. Ondanks hevig remmen kon de Teraarder een aanrij ding niet meer voorkómen. De twee slachtoffers werden door de automobilisten uit het water gehaald. Zilverwerk gestolen uit woning wassenaar Een grote hoeveelheid zilverwerk en sieraden is gis termiddag gestolen uit een woning aan de Lange Kerkdam in Wassenaar. De inbreker kwam binnen door het slot van de voor deur te forceren. De waarde van zijn buit is nog onbekend. Tus sen zaterdagmiddag en zondagmiddag is ook ingebroken in een woning aan het Van Polanenpark. Daar nam de dader een onbe kende hoeveelheid geld en sieraden mee. boskoop Een 23-jarige Boskoper raakte za terdagmiddag zeer zwaar gewond bij een on geval op de Boskoopseweg in zijn woon plaats. Op weg naar het ziekenhuis overleed hij aan zijn verwondingen. De Boskoper ver loor in een S-bocht door nog onbekende oor zaak de macht over het stuur van zijn motor en botste frontaal op een personenauto, die werd bestuurd door een plaatsgenoot. Zowel de automobilist als zijn passagier werd met onbekend letsel in het Bleuland-ziekenhuis in Gouda opgenomen. De Boskoopseweg is twee uur lang voor alle verkeer afgesloten ge weest. FOTO HIELCO KUIPERS alphen aan den run vervolg van voorpagina Omdat de gemeente Alphen niet in staat is een vuist té ma ken tegen de woonwagenbewo ners die weigeren de verhoogde staanplaatsgelden te betalen, is gekozen voor een zachte aan pak. Vorige week hebben burge meester M. Paats en wethouder A. Kromhout-den Dunnen (fi nanciën) een eerste gesprek ge had met de bewoners van het Goudse Rijpad. Volgens een woordvoerder probeert de gemeente aan een voorschoten Bij een inbraak in een huis aan de Carel Fabriciuslaan in Voor schoten zijn gisteren girobetaal kaarten en een aantal gouden tientjes gestolen. De daders hebben de voordeur openge broken om binnen te kunnen aantal bezwaren van de bewo ners tegemoet te komen. Op die manier hoopt Alphen alsnog de verhoogde staanplaatsgeleden binnen te krijgen. De staanplaatsgeleden zijn sinds 1988 flink verhoogd. Vijf jaar geleden bedroeg het stand plaatsgeld nog 16 gulden per week, inmiddels is dat gestegen tot 37,90 gulden. De woonwa genbewoners zijn het niet eens met die verhoging en blijven ge woon het oude bedrag betalen. De schuld is inmiddels zo ver opgelopen dat de gemeente tot actie over wil gaan. komen. In een woning aan het Jan van Goyenplantsoen werd gisteravond eveneens ingebro ken. Uit dit pand werd voor zo ver nu bekend is de videorecor der gestolen. Ook bij deze in braak werd een deur openge broken. alphen aan den run ruud sep Afgelopen woensdag draaiden de laatste schaatsliefhebbers nog hun rondjes over de Al- phense ijsbaan. Zaterdag was er van de baan niet meer over dan een grote plas. Toch was het feest op de ijsbaan. Bijna negen jaar nadat een groep Alphena- ren bij elkaar kwam met als doel een landijsbaan te stichten, kon sportwethouder W. de Jong de baan officieel openen. De Alphense schaatsers heb ben al ruim een week gebruik kunnen maken van het ijs. Maar doordat het bestuur van de ijs baan nogal werd overvallen door de vroege vorst, ging dat niet zonder problemen. Er stond nog geen hek om de ijs baan, zodat mensen van alle kanten het ijs konden bereiken. Na één dag schaatspret werd het ijs door vandalen zo zeer vernield dat de baan een dag moest worden gesloten. Toen de medewerkers een laagje wa ter op de baan lieten lopen om het ijs weer mooi glad te krij gen, ging een schoolklas de baan op voordat de bovenlaag goed en wel was bevroren. En weer moest de ijsbaan een dag dicht. Baanveger Volgens secretaris H. Hopman had de' iets te vroege vorstperio de echter niet alleen nadelen. „Men weet dat de baan er is en men weet hem te vinden. Hoe wel de vereniging pas aanstaan de woensdag officieel wordt op gericht, hebben we al minstens zestig aanmeldingen." Inmid dels staat er een hek om de ijs baan en Hopman hoopt zeer binnenkort een baanveger aan te kunnen schaffen. Als het deze winter weer gaat vriezen, is dat in elk geval goed geregeld. Voor een geluidsinstallatie wordt nog gespaard. De Alphense ijsbaan C.P. Mulder is zaterdag officieel geopend door sportwethouder W. de Jong (rechts). FOTO BEN DE BRUTE

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 9