Kansloos in topper MSV blijft aan winnende hand Pernix trefzeker tegen Fiks Gretig Bollenstreek droogt Aalsmeer af: 31-7 Crescendo wint opnieuw Sport Fides Pacta te sterk voor KZ Leiden MAANDAG 6 DECEMBER 1993 ROB ONDERWATER, 071-356463 BASKETBALMEDEWERKER In de eerste divisie B blijven de basketballers van MSV aan de winnende hand. De Noordwij- kers hadden gisteren geen kind aan AMVJ Amsterdam. Lisse kreeg zaterdag in eigen huis een nederlaag te verwerken. ASVU profiteerde van de slechte» afronding aan Lissese kant: 60- 74. In de promotiedivisie lever de BS Leiden na de opleving vo rige week een slechte prestatie. In Wychen speelde Leiden voor al de tweede helft dramatisch, wat resulteerde in een fikse ne derlaag: 89-62. MSV is superieur in de eerste divisie B en liet dat gisteren blij ken. Tegenstander AMVJ Am sterdam, die in de onderste re gionen ophoudt, was kansloos in de Northgohal. stuk voorkwam werd Amster dam naar een grote nederlaag gespeeld. De Nigeriaan revan cheerde zich zo voor een matige eerste helft, waarin hij terecht lang op de bank werd gehou den. Scores MSV: B. Driessen 23, Dogo 19, Koek 15. BV Lisse moest het in de wed strijd tegen ASVU stellen zonder Gerard van der Worp. De inte rim-coach moest zelf spelen en kon zo slechts de laatste twee aanschouwen. Alleen de eerste i leek het alsof de bezoekers ge lijkwaardig waren. Het was maar schijn. Zodra MSV het tempo opvoerde kon Amster dam het niet meer bijbenen. De wedstrijd was dan ook snel be slist. MSV liep van 17-18 binnen vijf minuten naar 32-18 en speelde zich zo in veilige haven. Met name de lange bij MSV waren verantwoordelijk voor de demarrage. Bart Driessen en Jan Koek scoorden naar hartelust en heersten in de rebound, terwijl de opponent slechts kon toekijken. Na de rust (40-26), kwamen de bezoekers helemaal niet meer aan fatsoenlijk basketbal toe. Af en toe schoot de ploeg een driepunter raak, maar Am sterdam grossierde vooral in harde fouten. Het kreeg MSV daarmee niet van zijn stuk. MSV ging er zelfs sterker door spelen. Omdat ook Steve Dogo scorend meer in het Jörgen Goudswaard nam de taken waar, maar kon niet voor een verrassing zorgen tegen het als tweede geklasseerde ASVU. Toch was Lisse er zaterdag dicht bij. Zonder Paul Ruygrok - hij viel uit met een zweepslag - en Nanno van Zanten (enkel) bleef de thuisploeg lang in de buurt. De marge bij rust (29-35) werd lang gehandhaafd. Omdat Lisse onzorgvuldig in de afwerking was - de ploeg schoot in totaal 28% - kwam er alleen nooit aansluiting. In de laatste twee minuten bij 60-67 probeerde Lisse nog wel met wilde driepunters langszij, maar ASVU was de enige nog die kon scoren. Scores Lisse: Kamps 13, Ruy grok 8, Koot 7. BS Leiden leverde in Wychen alleen de eerste helft een goede prestatie. Coach Tiemen Winkel was in de rust (38-36) dan ook vol vertrouwen over de goede afloop. In de tweede helft lukte er echter niet veel meer. Zonder Erik-Paul van Weeren (vakantie) en met een halffitte Diederik Hofstede kon Leiden geen potten breken. Wyba liep binnen zeven minuten naar 59- 47. Die tegenslag kwam Leiden niet meer te boven. Scores BS Leiden: De Ruijter 18, Ginjaar 18, Gilliot 18. Vrouwen Lisse hebben het niet op Den Helder De vrouwen van Lisse zijn zaterdag tegen de derde ne derlaag van het seizoen aangelopen. In de topper in de eredivisie tegen Den Helder was Lisse kansloos: 36-55. Grasshoppers kwam wel weer tot winst. Het puntloze BCA '60 werd in Apeldoorn van het begin af aan met de neus op de feiten gedrukt: 88-49. MSV kwam in en tegen Groningen tot een aanvaardbare prestatie. Pas laat in de tweede helft kon de thuisploeg afstand nemen: 79-62. graine-aanval. Het bleek dat Lisse sterk afhankelijk is van de BASKETBALMEDEWERKER Lisse heeft het niet zo op Den Helder. Nog nooit werd er van die ploeg gewonnen. Ook dit jaar wil het maar niet lukken. In Den Helder ging Lisse dit jaar al eens onderuit. En dat terwijl Lisse eigenlijk niets te vrezen heeft van Den Helder. De Noord-Hollandsen zijn immers geen schim meer van de ploeg die de afgelopen jaren steeds meedeed in de strijd om de landstitel. Zonder Linda Moll en Eugenie Lewis, die naar Tonego vertrokken, is Den Helder een ploeg die hard moet knokken om de play-offs te halen. Grasshoppers en Groningen 'an Den Helder dit Lisse zou dat zeker lukken. Maar het ging opnieuw mis. Wat een basket baltopper had moeten worden eindigde in een anti-climax. In de wedstrijd die Lisse bijna defi nitief op de tweede plaats had kunnen zetten liep het niet naar wens. Het verlies betekent dat Lisse Den Helder nu naast zich moet dulden, al heeft Lisse nog een duel tegoed. Winst echter had Lisse een stuk verder ge bracht. In aanvallend opzicht maakte de thuisploeg weinig klaar. Een stroeve start leidde ertoe dat pas na acht(..) minuten de eerst veldscore genoteerd kon wor den. Aanvallen werden te sta tisch uitgespeeld en omdat Esther van der Bosch een off day kende kon Lisse weinig uit richten. Lisse had wel de pech dat Annette Keur nog voor rust moest uitvallen wegens een mi- Het uitvallen van Keur en het falen van Van der Bosch bete kende de ondergang van Lisse. Beide speelsters waren in be langrijke mate verantwoordelijk van de zo succesvolle reeks van Lisse. Waar de thuisploeg het geloof in eigen kunnen verloor, bleven de bezoekers mentaal sterk. Den Helder verscheen aan de start zonder Carla Maas, een belangrijke pion. Toen na rust (16-22) Lisse terugkwam tot 24- 25 en tevens Lia Maas met vijf punten naar de kant ging,'ver slapte de ploeg niet. De gasten bleven sterk re- boundeh, terwijl Lisse langzaam maar zeker verder wegzakte in het moeras van de middelmaat. Alleen Karin Stiefelhagen en Mary van Ruiten vielen in posi tieve zin op, de rest van de ploeg bleef ver onder de maat. Lisse staat weer even met beide benen op de grond en heeft morgen de kans om in het mid- weekse duel met Orca's weer aan het zelfvertrouwen te wer ken. Scores Lisse: Van Ruiten 11, Stiefelhagen 8 Grasshoppers Grasshoppers beleefde in Apel doorn een makkelijk avondje. Het plaatselijke BCA '60 kon ook de vijftiende wedstrijd dit seizoen niet imponeren en blijft derhalve puntloos. Al snel bleek dat de Katwijk- sen niet in de problemen zou den komen. Binnen vijf minu ten kwam Grasshoppers met 10-0 voor. Door de solide verde diging kon BCA '60 maar mond- In aanvallend opzicht beleef de Anja Kuyt een goede dag. De blonde forward had weer een bui waarin ze bijna niet kon missen. Bij rust (46-23) was de score al flink opgelopen. Ook in de tweede helft bleef Grasshoppers de weg naar de basket vinden. Ondanks het wegvallen van Petra Weeda - de international moest de wed strijd staken omdat ze vol op haar neus was geraakt, liepen de bezoekers steeds verder weg. Via 70-35 bleef de teller op 88- 49 steken. Scores Grasshoppers: Kuyt 26. Driessen 15. Allers 14. Wcè- da 11 MSV wisselde in Groningen goede periodes af met slechte. In het begin leek de Noordwijk- se ploeg op een vette nederlaag getrakteerd te worden. Gronin gen liep snel naar een voor sprong van twintig punten. Daama stokte het bij de thuis ploeg. waardoor MSV terug in de wedstrijd kon komen. Bij rust (34-26) was al een groot deel van de achterstand wegge werkt. MSV kwam zelfs brutaal op voorsprong. Omdat bij Groningen de cen ters in foutenlast kwamen leek MSV hij 50-51 voor een verras sing te gaan zorgen. Zover kwam het niet. De bezoekers namen wat gas terug, zodat Groningen kon profiteren. Bin nen de kortste keren was het gat al weer boven de tien punten, zodat de thuisploeg de wed strijd kon uitspelen. Voor MSV komt de elite B- poule nu erg dichtbij. De Noordwijksen hebben welis waar evenveel punten als Pris ma College, maar tevens een wedstrijd meer gespeeld. Bo vendien is het onderling resul taat in het voordeel van de Utrechtse vrouwen, waardoor MSV bij gelijk eindigen buiten de boot valt. OEGSTGEEST BRAM VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Drie weken geleden nog scha kelde Fiks Pernix uit voor de eindronden van de Leidsch Dagblad-Cup. Zaterdag waren de róllen omgekeerd en werd hel tot favoriet gebombardeer de Fiks slachtoffer van een bij zonder gedreven en trefzeker Pernix: 10-13. Reeds in het eerste kwartier deelde Pernix de beslissende slag uit. Coach Cor Gravekamp had lering getrokken uit de re cente nederlaag in Oegstgeest. „Onze taktiek pakte goed uit", aldus de Rijnsburger. ,,In de verdediging hebben we han gend gespeeld om Theo Vreek en uit te schakelen, terwijl we in het andere vak het Jaap Rietdijk en Matthijs de Visser onmoge lijk maakten de dames te lance- Ook aanvallend verraste Pernix de thuisploeg volkomen. Na twee minuten hadden Tanja van Sluis en Bert Vanhaelen de stand al op 0-2 gebracht en door goals van Lian Tieleman, Erick Lepelaar, Helene Zuur mond en opnieuw Van Sluis en Vanhaelen werd het 3-7. „Het voorverdedigen was ons grote struikelblok", erkende Fiks- coach Henny Piket, „daar had den we geen antwoord op. Een maal op vier goals achterstand raakte de ploeg wat geïrriteerd. Het duurde te lang eer er men er weer bovenuit kwam". Ondanks een dubbele bewaking bleef Theo Vreeken één van de gevaarlijkste Oegstgeester schutters. Met drie strafworpen en twee veldgoals nam hij op nieuw de helft van de Fiks-score voor z'n rekening. Aan de ande re kant viel de inbreng van Erick Lepelaar op. Kort voor rust (6-8) liet hij een strafworp onbenut en na rust nog twee. Hierdoor bleef het verschil beperkt en LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER Tempo, De Algemene en Crescendo hebben op de derde speeldag hun ongeslagen status be houden. De beide eersteklassers speelden gelijk tegen KVR (11-11) en Sponing West (12-12) en de derdeklasser klopte DES (17-15). Deze uitsla gen betekenden dat Tempo en Crescendo op de eerste plaats in hun afdeling terecht zijn geko men. Pernix en Fides Pacta wonnen de derbies tegen Fiks (10-13) en KZ Leiden (25-16). Daar mee is de laatstgenoemde ploeg nog altijd als enige puntloos. Zelfs met een dame meer was Tempo niet in staat afstand te nemen van KVR: 11-11. De Alp- henaren speelden niet fanatiek genoeg en had den aanvallend en verdedigend te weinig re bound, zodat zij na 2-0 en 2-2 hooguit één doel punt voorsprong konden nemen. Halverwege de tweede helft kreeg een aanvalster van KVR rood voor een trappende beweging. Deze uitsluiting leek van doorslaggevende betekenis te worden, want Martijn Hooijer maakte prompt 10-9. In de ondertal-situatie produceerde KVR echter een gelijkmaker om vervolgens ook 10-11 aan te te kenen. Uiteindelijk moest Ronald Drieduite twee minuten voor tijd nog de remise veilig stel len. „Het was een matte vertoning en we kon den geen enkele aanspraak maken op de over winning", gaf coach Nico Oskam eerlijk toe. Toch bleek de gelijkmaker van Drieduite ach teraf goed voor de koppositie. De Danaïden, de komende tegenstander van Tempo, incasseerde bij DKV(IJ) de eerste neder laag van het seizoen met 17-14. „Wij zaten niet lekker in de wedstrijd. Dat was deels onze eigen schuld, deels van de scheidsrechter. Wij misten te veel kansen en hij gaf te gemakkelijk strafwor pen. Daardoor was er veel onzekerheid in ons spel", analyseerde coach Ruud Schreuder. Zijn selectie, met Casper van Nierop voor de afwezi ge Heiko Locher. was alleen in het tweede ge deelte van de eerste helft behoorlijk op dreef, want in die fase werd een 10-6 achterstand ge heel weggepoetst (10-10 rust). Daama liep de nog puntloze thuisclub vier punten uit en de goals Barbro Heijman, Marion Peters, Richard Dikken en Marcel Keijzer konden deze kloof niet meer dichten. Zowel De Algemene als Sporting West hadden vrede met een puntendeling en maakten na 12- 12 de resterende zes minuten rustig vol. Beide ploegen waren steeds in eikaars buurt gebleven en alleen met 7-5 (rust) was er sprake van een duidelijk verschil. Dat was het gevolg van een inzinking van de blauw-witten, die na 4-5 der tien minuten zonder score bleven. Na de paal- wisseling maakten Perry Venema en Alfred Lambooy echter meteen weer gelijk (7-7). In de laatste tien minuten brachten Amoud (2) en .Alf red Lambooy hun club wel drie maal aan de lei ding, maar in de volgende tegenaanval werd steeds gelijk gemaakt. TOP herstelde zich bij Diamco uitstekend van de teleurstellende thuisnederlaag tegen Trekvo gels. Coach Theo Korporaal had Steven Baan en Benjamin van Tol van vak laten wisselen. Deze omzetting kwam de beginaanval zeer ten goede, want na zesendertig minuten hadden Chantal van Duijn, Steven Baart (3), Anne van der Zaag (2) en Jolanda Cornelisse al negen maal raak ge schoten. Dat leverde een ruime 6-12 voorsprong op. Korporaal hoopte door het inzetten van Mo nique Wiegerink en Gerco Langelaan ook de tweede aanval op gang te brengen, maar deze ingrepen veranderden weinig aan het spelbeeld. In de laatste tien minuten moest de thuisclub zonder coach en aanvoerder verder, want zij ontvingen rood voor commentaar op de leiding. De 9-16 tussenstand gaf weinig aanleiding op gewonden te raken en het duel eindigde rustig meteen 10-18 eindstand. Pas in het slotkwartier kwam Crescendo voor bij DES, dat na 3-1 en 3-3 tot 8-10 het scorever loop had gedicteerd. De acht van Ruud Niesing had wel meer balbezit, maar verzuimde zijn kansen naar behoren af te ronden. Invallers Wijnand Alberts en Marlies Brouwer brachten in de slotfase wel vaart en variatie in de stroef draaiende aanval. Ilone Kooloos (3). Saskia Baak, Peter Baak, Gert lan Hensing en de beide invallers zorgden voor 17-14, waarmee de derde zege op rij alsnog verzekerd werd: 17-15 eind stand. Voor de tweede keer dit seizoen ging Veloci- tas in eigen omgeving onderuit, ditmaal tegen HKC(H). Selma Hulst, Steven de Ronde en Pau! Robert Nugteren, terug van een blessure, zorg den voor 1 -0. 4-3 en 5-4, maar daar bleef het bij door talrijke plaatsfouten. Na de rust stonden de Leiderdorpers niet meer op voorsprong. In de slotfase zag Paul Meerburg een doorloopbal net doel missen en de tegenaanval werd wel met succes afgerond: 8-9, Deze treffer bracht de thuisclub op de voorlaatste plaats, een onaange name surprise voor coach Bosman en zijn selec tie. LEIDEN BRAM VAN GENT KORFBALMEDEWERKER De 24-15 uitslag van de derby tus sen Fides Pacta - KZ Leiden be vestigde de voorafgaande resulta ten van beide ploegen wel heel duidelijk. De formatie van Steven Tims was gestart met een afgete kende 27-17 zege, terwijl het achttal van Herman Godefroy twee 'nullen' op het conto had staan. De verschillen op de rang lijst zijn navenant met Fides op een theoretisch koppositie en KZ op de laatste plaats van de rang lijst. De eerste twintig minuten van het duel gaven niettemin een tamelijk gelijkopgaande strijd te zien. Fi des Pacta scoorde er driftig op los, maar bood in de verdediging KZ alle ruimte. Na een kwartier was de score al tot 9-7 opgelopen. „We speelden voorverdedigend", verklaarde coach Steven Tims de ze 'Braziliaanse' spelwijze. „Maar dat hebben we gauw afgeschaft. KZ speelde op de doorbraak, waarbij fysiek geweld niet werd geschuwd, en kwam zonder paal- bezetting in de problemen." Nog in de laatste twaalf minuten van de eerste helft viel er een aan zienlijk gat: 15-10. Onzekerheid over de hoogte van de uitslag gaf in de tweede helft nog enige spanning aan de derby. Fides Pacta kon door een goede re bound veelvuldig aanleggen en etaleerde een zuiver afstandschot. Daarentegen kwam KZ Leiden nauwelijks aan soepele acties toe en scoorde hoofdzakelijk vanaf de stip. Specialiste Annelies van der Blom (vijf strafworpen. drie raak) groeide zo uit tot topscorer van KZ Leiden, terwijl bij Fides Pacta Frank Peter de Haas (7). Dimitri IJzerman (5) en René van der Vooren en Jan Willem Meijer (bei den 4J de kar trokken. Mathijs de Visser vangt de bal stijlvol af voor Fiks en laat Pernix-verdediger Robin Arnoldus geen enkele kans. Pernix trok in de derby evenwel met 10-13 aan het langste einde. foto dickhocewoninc kon Fiks weer terug in de wed strijd komen. Een echte bedrei ging vormde de .thuisclub ech ter niet meer voor Pernix, want ook met Carola van Rijn en Henrik Hooijmeier voor Mar leen Boomgaard en Jaap Riet dijk bleef de afwerking zwak. Toen Robin Arnoldus even later 10-13 scoorde was het pleit duel definitief beslecht in het voor deel van Pernix. LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Bollenstreek heeft Aalsmeer vol gens de verwachting afge droogd: 31-7, rust 13-3. In Nieuw- Vennep was het een richtingverkeer met als enige vraag op hoeveel treffers Bollen streek de marge zou bepalen. Hoe gretig Bollenstreek aanval lend was, blijkt uit de voorlaats te treffer van Gerrie van Jaars veld. Een halve minuut voor tijd meende zij dat de arbitrage de wedstrijd zou gaan beëindigen. Met als resultaat een treffer vanaf de middenlijn: 30-7. De afsluiting kwam echter van An- gelique Sch jnk, 31-7. Aalsmeer kon met de uitgedun de formatie van Bollenstreek nauwelijks tegenstand bieden en moest met lede ogen aan zien dat een van de sterren van het oude kampioensteam uit de bloemenstad, Manja van der IGaauw nu een hoofdrol vertolkt in de Bollenstreek gelederen. Met Gerrie van Jaarsveld en ui teraard Nicoleta Boriceanu is zij gangmaakster in de Bollen streek gelederen. Voor Bollen streek scoorden: Gerrie van Jaarsveld 10, Nicoleta Boriceanu 8. Manja van der Klaauw 5, Ni cole Donners 3, Simone Lake- man en Elly van Leeuwen 2 en Angelique Schonk 1 Stompwijk '92 verspeelde de ongeslagen status tegen Her mes. In Den Haag werd het 14- 12 na een ruststand van 8-6. De open defensie van Hermes dwong Stompwijk '92 tot een- tegen-een-acties en dat is niet bepaald het geliefkoosde pa troon voor de Stompwijkse handbalsters. Zij moeten het meer hebben van combinaties en het lanceren van de schut ters Sylvia Hoevers en Irma van der Bosch. Afspeelfouten en slechte breedtepasses waren het beoogde gevolg van de succes volle Hermes-tactiek. Voor Stompwijk '92 scoorden: Sylvia Hoevers 7, Lenie van der Bosch 4 en Eugenie van Geylswijk 1. Probleemloos De mannen van Saturnus won nen zonder probleem van S en K: 14-12, Rist 10-7. De Satur- nus-defensie gaf aanvankelijk te veel ruimte in de hoeken, maar toen dat euvel was verholpen bleek dat S en K zijn kruit had verschoten. Na rust liep Satur nus moeiteloos naar een 18-9 voorsprong. De verre uitstap op de opbouwer Fedor Brugman en gelijktijdig aanpakken van de hoekaanvaller ontlokte Brug man enkele afspeelfouten die S en K in staat stelden de score een plezieriger aanzien te ge ven. Maar daar bleef het bij, omdat de keepers Rob Otten en Martin Kok geen medewerking wilden aan de pogingen van de ploeg uit Blokker. Voor Satur nus scoorden: Jasper Olierook 5, André van Leeuwen en Dan Ol- sen 4, Dirk IGok. Peter Innemee, Fedor Brugman en Winfied van Boheemen en Hans Blansjaar 2. In de afdelings eerste klasse herstelde Foreholte zich van de dreun van Westlandia door in een eenzijdige wedstrijd het Delftse EDH met 26-6 (rust 13- 2) af te troeven. Voor Foreholte scoorden: Elly Spreeuw en Ellen Warmerdam 9 en Esther Hoek en Kim Geerlings 4. Oase pakte het eerste puntje door Animo in Roelofarends- veen op 11-11 te houden. Rust 7-7. Voor Oase scoorden Wilma van Hees 4, Anita van der Poel 3, Marleen Stipdonk 2 en Ella van der Poel en Wendy Hoog- eboom 1. Off-day HW '70 had een offday tegen i >s<en verloor met 11 -20, rusi 8-12. Voor FJVV '70 scoorden Monica Zeeuw van der Laan 6. Anneke Gijsman 2 en Carola van Egmond. Esmee Kooistra en Nina Krosschell 1. MSV verslikte zich in AHC '28. dat in Den Haag won met 21- 10, rust 7-4. Voor MSV scoorden Jacqueline Knijnenburg, Clau dia van Rijn en Karins van Schic 3 en Anita Spreeuw 1. Bij de mannen won Rijn streek in een prille ochten dexercitie (aanvang 8.00 uur in den Haag! van Hennes 2 12 15, rust 5-6. Voor Rijnstreek scoorden: Gerard Rijn 8. Coer Olders en Mark Stigter 3 en Re ne Duivenbode 1. De reserves van Saturnus za gen in de laatste minuut DI05 in Den Hoorn nog winnen dooi een vrije worp: 18-17, rust 7-6 Voor Saturnus scoorden: Andri van Es en Anton klok 5, Bar van de Boonard en i eo i m sen rn Ah Dieben, Axnoli Nieuwenhuis en Jan Wolter Ijs sel de Schepper 1. n flinke tik van Den foto dick hogewoning Marleen Droogh van Lisse wordt verdedigd door Suzanne Mulders (15). Lisse kreeg Helder in de basketbaltopper: 36-55.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21