Kuylaars slaat Alecto naar minimale winst Gert Jan Egberink is het goudhaantje van Forescate DIOK raakt bij RCH ongeslagen status kwijl Wassenaar neemt tweede plaats over Sport Katwijk uit beker gewip Waterpoloploeg van LZ 1886 gaat als hekkesluiter de winterstop in MAANDAG 6 DECEMBER 1993 tEIDEN» de waterpoloës van Vivax zij 9 de bekercompetitie gemakke een ronde verder gekomen, I wijk daarentegen werd uiti schakeld. Vivax-Oceanus 31-2 Eersteklasser Vivax behaalde gen derdeklasser Oceanus een eenzijdig duel een mi sterscore. Het enige aardige j deze wedstrijd was dat iedere uit de Oegstgeester ploeg a scoren toekwam. Door dit res taat plaatste Vivax zich bij laatste zestien. Onno Sloterd Serge Dietz en Edo den Bi scoorden allen zes keer. SVH-Katvvijk 8-5 Katwijk kwam niet zo ver. 1 verloor verdiend van tweei klasser en ranglijstaanvoerl SVH. Een regelmatig scorev loop leidde tot een 8-5 ned laag voor de Katwijkers. Dq punten Katwijk: Kjelt Boonsti pel, Dirk Haasnoot^ Martin ker, Arco Guyt, Mare Sieval. Chinese Dai zwem-koningii PALMA DE MALLORCA ANP Tien wereldtitels, elf wereld cords. De Chinese zwemstj trokken bij de wereldtitelstij kortebaan als parelduiksti door het water. Op één nui mer grepen de Aziaten ech onverwacht mis: de Amerikat se Allison Wagner voorkwam de 200 meter wisselslag de ell gouden medaille voor de Chii zen door met een wereldrecc de onverslaanbaar geaci Guohong Dai voor te blijven. In Palma de Mallorca kre de lijst met wereldrecords, dc toedoen van de Chinese zwei sters, een fikse opknapbeu Met de onbekende Dai als nie we koningin. Dai, die in se tember bij de Chinese Spel voor het eerst naam maak scherpte donderdag het were record op de 400 meter wiss slag aan, verbeterde een dag ter op de 200 meter schools! twee keer de beste tijd ter v reld, liet zich vervolgens op terdag als snelste vrouw ter v reld op de 100 meter schools! kronen en ging op de slotd het water in voor goud en eerste plaats op de wereldrar lijst op de 200 meter wisselslai De hockeyers van Forescate hebben met 3-1 gewonnen bij de Leidsche en Oegstgeester Hockey Club. Bij de Voorschotense formatie was Gert lan Egberink gisteren met drie goals het goudhaantje. Voorts triomfeerde Leidse Studenten thuis met 5-3 over Evergreen en dolf Roomburg met 2-1 het onderspit tegen het Voorburgse Cartouche. Tweedeklasser Alecto stuurde Woerden met een 5-0 neder laag terug naar huis. Aan de Hofbrouckerlaan kwam Forescate als sterkste naar voren uit het eerste-klasseduel met LOIIC. Leiden startte voortvarend en had in de eerste twintig minuten de touwtjes vol ledig in handen. LOHC'er loost van der Hout stond op de goede plaats om de voorzet van rechts van Friso van Deursen met een tip-in te beslechten (1-0). Forescate nam daarna het initiatief over en zette de Oegstgeester forma tie steeds vaster op de eigen helft. Nadat Eg berink gelijk had gemaakt uit een korte cor ner, werd de ploeg van jack Vrijenhoek steeds zekerder van de eigen kracht. Egberink bracht Forescate met een push tijdens een strafcor- ner aan de leiding (1-2), waarna hij de marge uit een strafbal vergrootte tot 1-3. Van der Hout slaagde er in de slotfase niet in namens LOHC nog iets terug doen. Hij schoot net Leidse Studenten zegevierde op gigen veld met 5-3 over Evergreen. Ivo Blois zette de Lei- denaars al snel op voorsprong, maar die vreugde was van korte duur. Uit een korte corner kwamen de gasten langszij. Na voorbe reidend werk van Taco Vroonhoven bracht Blois de studenten echter weer op voor sprong. Vroonhoven zelf nam het derde doel punt voor zijn rekening. LSHG liet de teugels vervolgens wat vieren, waardoor Evergreen langszij kwam. Otten maakte 4-3 uit een corn ervariant. Bob Finke stelde de eindstand op 5- 3, na voorbereidend werk van Steven Kuik en Blois. In Voorburg dolf Roomburg met 2-1 het onderspit tegen Cartouche. In een rommelig eerste part creëerden Lukas van Schaik en Bas Koning nog wel kansen voor de Leidenaars, maar waren beiden niet slagvaardig. Tegen de verhoudingen in nam Cartouche in de tiende minuut na de doelwisseling een voorsprong. Een kwartier later vergrootte de Voorburgse formatie de marge tot 2-0. Met het puntje ver zorgde Rutger van Schaik de tegentreffer. Tweedeklasser Alecto behaalde op eigen veld een 5-0 overwinning op Woerden, wat gezien de veldverhouding enigszins geflatteerd was. Edwin Gravestein opende na een kwartier de score uit de rebound. Hij deed dat met een lobje over de keeper. De tweede en derde goal kwamen van de stick van rechtsbuiten Alexander Hagen. Halverwege het tweede deel vergrootte Eric Kruis de marge tot 4-1, waarna Tim Verpoorte het karwei afmaakte: 5-1. Almere trok met 2-1 aan het langste eind in de derde-klassewedstrijd met Noordwijk. Al mere kwam in de beginfase van de tweede helft op voorsprong, waarna Frank Holten de Noordwijkers terug in de wedstrijd bracht. Hij stond op de goede plaats om het gekeerde schot van Erik Verdoorn alsnog over de doel lijn te werken. Spoedig kwamen de gasten echter opnieuw op voorsprong. Een laatste poging van Noordwijker Stefan Berkhout werd in de slotseconden van de doellijn ge houden. In de vierde klasse B was Catwijck duidelijk een maatje te groot voor Hisalis: 6-0. De Lis- sese ploeg toonde na de openingstreffer van Catwijck, die al na een halve minuut viel, wei nig veerkracht en liet het erbij zitten. Wouter de Mol (4x), Luuk Lakeman en Ernst Jan Ho- gewoning troffen doel. Katwijker Martijn Houwaard miste zowel voor als na rust een strafbal. De vrouwen van hockeyclub Alecto hebben gistermiddag met 1-0 gewonnen van Nijmegen. LOHC liet weer eens zien dat promotie naar de overgangsklasse niet ver meer weg is. Ditmaal moest Craeyenhout het met 5-1 ontgel den. In de tweede klasse B deelde Roomburg de punten met Leusden (1-1) en zegevierde LSHG met 5-1 over Baarn. LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De ontmoeting tussen Alecto en Nijmegen eindigde in een 1-0 overwinning voor de thuisspe- lende Leiderdorpse vrouwen. De ploeg van Carina Benninga kreeg voor rust goede mogelijk heden, maar was vaak net een fractie te laat. Bovendien maak te de thuisploeg het zichzelf dikwijls moeilijk. De aanvallen verliepen praktisch altijd door het midden. Na de hervatting stak het organisatorisch bij Alecto beter in elkaar. Met een strafcornergoal werd Antoinette Kuylaars na een kwartier matchwinnaar. Zij werd be diend door Sylvia Karres. Bezoeker LOHC bond Craeyen hout met 5-1 aan de zegekar. Karin Melzer (ex-Craeyenhout) verzorgde al in de vierde mi nuut de Oegstgeester openings goal. Het team van Maurits Ei kenhout kreeg vervolgens legio kansen, maar had te weinig scherpte. Een verdedigingsfout was debet aan de Haagse gelijk maker. Na de hattrick van Ellen Palm in het tweede deel liet Sophie van Hoytema Leiden met 5-1 veilig de haven binnen De reis naar Amstelveen leverde Forescate in het eerste-klasse duel met Randwijck een 2-0 ze ge op. De Voorschotense vrou wen, die van meet af aan een veldoverwicht hadden, kwamen in de tiende minuut via Marije Wiegant op voorsprong. Op aangeven van Marja Sprey stel de Lorainne v.an IToek vijf mi nuten voor rust de zege veilig met een tweede treffer. De kan sen voor Randwijck bleven be perkt tot drie counters, die Fo- rescate-doelvrouw Larissa Ga- briëlse knap veiwerkte. Tweedeklasser Roomburg deel de op eigen veld de punten met Leusden: 1-1. De equipe van Robert Montanus had het gehe le eerste part een veldoverwicht, maar haalde daaruit geen voor deel. Tegen de verhoudingen in trof Leusden na twaalf minuten doel. Merel Bern bracht de Leid se vrouwen, na een voorzet van Muriël van Iperen, langszij. Inge Oudkerk Pool schoot op haar weg naar 2-1 op de paal tijdens een strafhoekslag. In de tweede klasse B haalde Leidse Studenten op eigen veld met 5-1 uit tegen Baarn, dat nauwelijks tegenstand bood. Milou Heiligers opende al vrij snel de score. Christine Elias was kort daarna alert en werkte het gepareerde schot van Ima Boevé, die de derde treffer op haar naam schreef, alsnog over de doellijn. Een verdedigings fout tijdens een korte corner vlak voor rust benutte Baarn voor de tegentreffer. Nadat Elias 4-1 had gescoord, deed Jet van Beuningen met 5-1 ook een duit in het zakje. Catwijck, dat continu in de aanval was, boekte een 1-0 overwinning op middenmoter Pijnacker. Catwijck-keeper Jen nifer van Drunick hield haar ploeg in de eerste helft met uit stekende reddingen overeind. Na de thee werd Petra Doelen tijdens een cornervariant matchwinnaar. Middenvelder Astrid Peters, die eerder een strafbal miste, verzorgde de af schuif. Derdeklasser Alphen won met 1-0 bij Gouda. De Veenstreek- ploeg had het grootste deel van de eerste helft in handen, maar liet het afweten bij de afron ding. Elf strafcorners bleven on benut. Na de thee kwam een feller Gouda binnen de lijnen, maar desondanks haalde Bar bara Smiet de twee punten voor Alphen binnen. Mirjam Zuur- meyer deed het voorbereidende werk. Het uitduel van Noordwijk met Dopie eindigde in een 2-2 ge lijkspel. Mara van der Heiden smaakte op slag van rust het ge noegen van de openingsgoal. Kort na de hervatting kwam de Delftse middenmoter op gelijke hoogte uit een strafcorner. Renate van der Bent zette de kustbewoonsters echter op nieuw op voorsprong. Met een verzilverde strafbal kwam Dopie toch weer langszij. Duel om de bal bij Leiden - Forescate. Op de voorgrond (rechts) kruist Eric Kruysmuller de stick met Bert Bonsing v staat Hans Dullaert paraat. titel kan het Alphense team daardoor nauwelijks meer ont gaan. Gisteren was de strijd te gen rode-lantaarndrager Thiela een ABC-tje voor Bianca Dijk stra, Natasja en Bas van Zeist en Ronald van der Meer: 8-0. Ook team 4 van de club uit Amers foort verloor, zodat Flair 2 in eens weer een bedreiging voor de fiere koplopers kon worden. Niet voor lang. Het onderlinge duel gisteren eindigde in Amersfoorts voordeel. Arnold Duijm leed zijn eerste singlever- lies in drie jaar. Gewonnen wer den alleen de dubbels van Duijm met Cees-Jan van Vliet en Marielle Padberg met Elisea Hoekstra. In de vierde klasse kon Dynamo Sassem koploper Lisse 2 lange tijd bedreigen. Enerzijds omdat Petra van Dam Christien van Santen haar eerste nederlaag in het enkelspel bezorgde. Ander zijds omdat het team uit de Bol lenstreek kopman Erik Mesman miste en daardoor de dubbels aan de koppels Sjaak Plug en Casper Schmidt, en Van Dam en Els Komen moest afstaan. In de laatste mixed ontglipte Dy namo toch nog het verdiende gelijkspel. Het eerste team van Lisse leed een kostbaar verlies tegen Pearle 4, dat een A2-spe- ler had ingezet. Volgend seizoen komen beide teams in de derde klasse uit. In de derde klasse staat Meren- wiek met 5-1 voor bij Lotus, dat een speelster geblesseerd zag afhaken en de strijd staakte. Het tweede team van de Leidenaars drukte met 6-2 SIO 4 nadrukke lijker op de degradatieplaats. Apollo uit Roelofsarendsveen kende geen genade met Flair 4: 7-1. Bacluvo en Flair 3 haalden beide met de maximale 8-0 zege fors uit. Bianca Dijkstra bleef net als haar teamgenoten HILVERSUM PETER KLEIN FOTO »BEN DE BRUYN RUGBYMEDEWERKER DIOK heeft zijn ongeslagen status in de ereklasse van de landelijke rugbycompetitie verloren. RCH toonde zich na een 3-3 ruststand in de tweede helft veel slagvaardiger dan de vijfvoudige Leidse landskampioenen: 25-10. Door de zege is de ploeg uit het Gooi koploper. In de eerste klasse klopten The Bassets uit Sassenheim in Etten Leur het onderaanstaande REL met 19-5. Op de overwinning van RCH viel niets af te din gen. De ploeg uit het Gooi was duidelijk sterker in de scrums, tackelde agressiever en strafte de slor digheden in DIOK's driekwartlijn bekwaam af. De opening was niettemin voor de Leidenaars, die al na twee minuten via een dropgoal van Mare Mi- chelsen op voorsprong kwamen (3-0). De mini male marge bleef ondanks een licht overwicht van RCH tot ver in de eerste helft gehandhaafd. In die periode kon DIOK nog verbergen, dat 'de scherpte er niet was en leken de enkele kansen ook geschapen mogelijkheden. De waarheid was anders. De Hilversummers verdedigden zich ook in de vier keren dat DIOK tot een meter van de achterlijn doordrong uitstekend. De harde tegen wind voorkwam echter steeds een succesvolle counter. Tot twee minuten voor de rust, toen in ternational Martijn Nagtegaal uit een penalty de gelijke stand liet aantekenen. Na de pauze en met wind mee viel RCH fana tiek aan, al steeg daarmee ook het aantal overtre dingen fors. Fysiotherapeut Patrick Verra kreeg overwerk om zijn manschappen fit te houden. In de dertiende minuut viel Frank Beers, die in de eerste helft al tien minuten door John Stadhouder, was vervangen, definitief uit. De licht geblesseer de Yves Kummer, die de gehele eerste helft had gevlagd, nam zijn plaats in. Ook Bert Wisse kon met een nare knieblessure niet meer verder. Zijn taak werd door Robbert van der Vlist overgeno men. De inmiddels opgelopen achterstand kon er niet mee worden goedgemaakt. RCH had door een dropgoal van Vermeulen, een try van Michiel Tielrooy en de conversie 1 geslagen: 13-3. In de twintigste minuut drukte Robert Balkes- tein opnieuw een try voor de gastheren. Opnietl lag ongelukkig balverlies van Marcel Chaudn aan de basis van de Hilversumse vijfpunter. Na tegaal converteerde voor een 20-3 tussenstar Een kwartier later leek de afgang compleet, toi Wim Slomp de bal eenvoudig uit DIOK-handi kreeg aangespeeld en tot de achterlijn moe doorlopen: 25-3. Zo'n afstraffing verdiende DIOK niet, al haddi de kwalificatie voor de World Cup en het Sever toernooi in Dubai bij de Leidse internationals w hun sporen achtergelaten. Die afgang verdient zeker Peter Koenen niet, die na een langdurii blessure een sterke rentree maakte en vooral de line-out niet af te troeven viel. Maar met Ch! Hogg kon de lange Leidenaar niet voorkome dat vele scrums toch in Hilversums voordeel ei! digden. In blessuretijd leefde DIOK op. Per Noordermeer drukte een try, Michelsen conve teerde voor een toch nog draaglijk 25-10 verlies. De eerste nederlaag in zes jaar van DIOK tegt RCH brengt de spanning aan de top van het kla sement volledig terug. De ploeg uit het Gooi vanwege haar doelgemiddelde koploper, mal ook AAC uit Amsterdam heeft slechts twee ve liespunten. Castricum en de Delftse studente van DSRC zijn tevens in de race voor de titi Donderdagavond om 20.00 uur werkt DIOK 0 eigen veld het inhaalduel af tegen de studente uit Delft. In de eerste klasse kwamen ook The Basse niet tot hun beste spel. Van het onderaanstaand REL was echter geen direct gevaar te duchtei, Ondanks het lage tempo en de vele spelonderbri kingen door een overdreven vaak fluitend scheidsrechter werd in de eerste helft regelmatl gescoord. In de achtste minuut drukte Tinus va Harskamp de eerste vijfpunter op aangeven va Wilco Meeuwissen. Marco van der Heiden coi verteerde met een'zuivere trap. Broer Rob zorgd vier minuten later voor een 12-0 voorsprong. Vi minuten voor de pauze stelde Meeuwissen vi een break trainer Van Harskamp opnieuw in sta! een try te drukken. De benutte conversie beti kende een 19-0 ruststand. In de tweede hel scoorde REL tegen via een push-over try. Door d zege zijn The Bassets vrijwel zeker van deelnam in de kampioens play-offs. wedstrijd in een nederlaag berusten. Niets was echter mii der waar. De ploeg begaf zie met volle overgave aan de wet BADMINTONMEDEWERKER Wassenaar heeft dankzij een herboren John van Egmond de tweede plaats in de derde klasse van de landelijke badminton- competitie overgenomen. In de vierde klasse vormde Dynamo Sassem lange tijd een reële be dreiging voor koploper Lisse 2. Het topteam van Flair gaat door de nederlaag van concurrent ABC uit Amersfoort met vier punten voorsprong aan kop in de tweede klasse. Wassenaar boekte als team vijf overwinningen op rij, terwijl John van Egmond in het enkel spel steeds weer een persoonlijk verlies moest accepteren. De vorm was totaal 'pleite', maar zaterdag was ze er ineens weer. Van Egmond won het gevecht met zichzelf en bezorgde zijn opponent in de derde game een inzinking. Het was het startsein voor een revanche tegen 'PIP, waar reeds vanaf de oprichting het pluimpje verdwenen is, maar dat toch de tweede plaats in de afdeling bezette. Leon van Leeuwen en Monique Hilgeman verloren, maar Simone Turk veegde met haar tegenstandster de vloer aan. Na de verloren dubbelspelen van Richard Rem merswaal met Van Leeuwen en Margret van Bourgondiën met Hilgeman leverden de mixen van Van Bourgondiën en de herboren Van Egmond, en van Turk met Remmerswaal zeges op. Door het gelijkspel tegen de ploeg uit Berkel Rodenrijs en het betere gemiddelde staat Wassenaar op de tweede plaats van de afdeling. Concurrent ABC 3 ging dit weekeinde kansloos ten onder tegen 't Gein, waardoor het winnende Flair vier punten los kwam van de Amersfoorters. De LEIDEN» AAP SIERA WATERPOLÜMEDE WERKER Het laatste weekeinde voor de winterstop heeft de ploegen uit de regio slechts gedeeltelijk suc ces opgeleverd. AZC Alphen stelde teleur: 8-8 tegen Nereus. Bij De Zijl/LGB gaat het inmid dels een stuk beter. Ondanks hevig tegenspartelen van Het Ravijn hielden de manschappen van Jacob Spijker met 11-9 het hoofd boven water. Met LZ 1886 gaat het slecht. Ditmaal verloor het met 11-9 van PSV. Nereus-AZC Alphen 8-8. Sur prises zijn aan het Alphense team in deze dagen niet be steed. Net als een exact een jaar geleden - het verloor toen van regiogenoot LZ - kwam AZC niet tot winst. Zonder John Jan sen (Amerika) toog de equipe van Fred Kransstauber naar Zaandam. Achteraf een onover komelijk probleem. Want hoe wel de ploeg steeds leidde trok de Zaanse formatie de zaken steeds weer recht. Evenwel leek AZC in de derde periode een beslissende voorsprong te for ceren (4-6). Leek, want ook nu kwam de thuisploeg terug. Hoe wel het spel aan Alphense zijde niet best was, vestigde Gijsbert van der Leden met vier treffers de aandacht op zich. Overige doelpunten: Kimmo Thomas 2x, Bart Thomas, Joeri Stoffels. De Zijl/LGB-Het Ravijn 11-9. Anton Heiden en Pascal Bontje schakelden de gevaarlijke Jan Lodewijk de Vries uit. Mede door dit tweetal was al snel dui delijk dat de Kooibewoners aan de winnende hand waren. Na dat de ploeg van een press naar een zone-verdediging was over gegaan, bleek ook sluitpost Martin Nederlof in goede vorm te steken. Tot het vierde part had De Zijl alles onder controle. Even leek de ploeg uit Nijverdal terug te komen. Na een domme overtreding van Bontje kwam Het Ravijn nog tot 10-8. Verder liet De Zijl het niet komen. Top scorers de Zijl/LGB: Rob Dub- beldeman 4x, Heiden 2x. PSV-LZ1886 11-9. Terwijl de ene ploeg uit Leiden de zon weer ziet schijnen gaat het met de andere Leidse ploeg een stuk minder. Hoewel LZ 1886 niet slecht speelt, blijft het aan de negatieve zijde van de score. Ook afgelopen zaterdag moest het tegen PSV een nederlaag slikken. Omdat de gebroeders Langerhorst en Ben Olde Olthof zich meer ziek dan fit voelden, leek de Leidse ploeg al voor de strijd. Het euvel van de Parrè equipe blijft het scoren. Wat hoewel er vele kansen worde gecreëerd, blijven deze tot o heden onverzilverd. Daardoc staat LZ inmiddels op de laatsl plaats van de ranglijst. Doe! punten LZ 1886: Niels Zuidwe 3x, Aarjan Meierink 2x, Jan Lar gerhorst 2x, Ben OWe Olthof 2x

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 20