ARC houdt lang stand in Katwijk •Zwoegend Noord wijk ontfutselt RB punt --SB FC Lisse vervolgt sterke serie met zege bij Marken Volendam laat Katwijk ontsnappen Sport L/U11L err Komst Arnesen naar Willem II waarschijnlijk —MANDAG 6 DECEMBER 1993 M. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 iRDWIJK ROB ONDERWATER Schipper en Noordwijk Rebben nog een lange weg te e^<aan. Met die wetenschap rood-wit zaterdag het (1-1) tegen Rijnsburg- e Boys, een ploeg die voor de oe'orst nog in een dalletje ver keerde. Trainer Schipper was al plielsgelukkig met de vertoonde herkust: „Daardoor bleef het tot laatste moment spannend. 1£ïet voetbal moeten we nog z^iaar even vergeten." ?r? Was is dat toch aan de Duin- ^'tetering? John Eelman moest ia 17 jaar trouwe dienst ver rekken omdat Noordwijk een ^ndere weg wilde inslaan. De Schipper en ien Zwik nieuwe (en terugge- faalde) spelers moesten het loegbeeld gaan vormen van (en frisse ploeg, Bijna halverwege lijdt Noord- ee„vijk pijn in de middenmoot en cj^ingt de nieuwe trainer een oud j-jjiedje. Waar Eelman sprak van 'waarmee je de oorlog bi ^'Quick Boys wint met 5-3 niet kon winnen' heeft Henny Schipper het over 'spelers zon der mentale weerbaarheid'. Al leen de verpakking is dus an ders, voor de rest is alles het zelfde. Schipper probeert in Noord wijk te redden wat er te redden valt. Een poging om stormram Kees Zethof (hij stopte wegens werkzaamheden) weer aan het voetballen te krijgen, mislukte. „Het is tekenend dat Piet Barn- hoorn, een speler uit het tweede elftal, bij ons de .kleunen uit deelde," verklaarde Rick van Dijk, zaterdag bij afwezigheid van de zieke René van Staveren laatste man. „Maar het ging te gen Rijnsburg alweer stukken beter dan tegen Ajax. Vandaag werden er tenminste weer duels gewonnen." Niet gevonden En dat is al heel wat in Noord wijk. Trainer en spelers hebben elkaar nog niet gevonden. Dat wordt dan de hoogste tijd, want anders kan het in de kustplaats wel eens verkeerd aflopen. Rick van Dijk: „Wie er schuld heb ben? Ik denk dat trainer en ook de spelers er de oorzaak van zijn dat het nog niet loopt. Kijk, vandaag hadden we drie ge schorsten (Verdonkschot, Scheurwater, Stolk), een gebles seerde (Pitti) en een zieke (Van Staveren). Dat zijn niet de min sten." Vandaar dat Van Dijk niet wanhoopt. „We moeten gokken op een periode." Trainer Schipper heeft het er maar moeilijk mee. Hij beseft dat zijn selectie onmiskenbare kwaliteiten heeft, maar het komt er maar niet uit. Daar naast heeft de oefenmeester te maken met spelers die niet in de pas willen lopen. Patrick Scheurwater, met veel moeite weer teruggehaald in de selec tie, heeft zich binnen korte tijd ontwikkeld als het enfant-ter- rible. Het leverde de ex-prof van Haarlem al een disciplinaire straf op voor het duel tegen Scheveningen. „Jammer," zegt Gemist Gisteren werd Scheurwater no de gemist. Zoals er zo veel spe lers werden gemist in de derby tegen Rijnsburg, die opvallend weinig belangstellenden (1000) trok. Als er ploeg had moeten winnen, was Rijnsburg de enige gegadigde. De ploeg kreeg een enorme hoeveelheid kansen. Toch keek Rob Kiebert, de trai ner van geelzwart, tevreden om: „Dat we veel kansen hebben ge creëerd, ervaar ik als positief. We gaan weer de goede kant op." De oefenmeester, hij gaat spoedig met het bestuur om de tafel om eventuele contractver lenging te bespreken, heeft geen moment gewanhoopt in de we ken dat RB na een goede serie één schamel puntje haalde uit drie duels. „Maar men vergeet dat Quick Boys en FC Lisse de tegenstanders waren. Van die ploegen kun je altijd verliezen. Ons uitgangspunt blijft een po sitie kort achter de top-drie." Rijnsburgse Boys was giste ren, ondanks de afwezigheid van Vonk en Faber de betere ploeg. Maar na een serie mis sers van Raymond Buis, Piet Janmaat en Peter van Duyn, scoorde Fred Bloem na een krap half uur 1-0 aan de andere kant. De bal viel na interventie van Frank Aboikoni 'ineens' dood voor de voeten van de van Hollandia afkomstige spits, die Schot met een droog schot ver schalkte: 1-0. Een kwartier lang had Noord wijk de illusie dat de wedstrijd in handen was. Aboikoni miste tot tweemaal toe de mogelijk heid op 2-0, toen Richard Hoogervorst met een miracu leuze treffer de gelijkmaker ver zorgde. Doelman Van Heusden verkeek zich op een bal van Rob de Ruijter, waarna Hoogervorst, die het leder nooit meer had verwacht, de bal 'toevallig' te gen het hoofd kreeg en promo veerde de meevaller tot 1-1. Ge- Bloem Net voor die actie was Noord- wijker Fred Bloem afgehaakt met een spierverrekking. Rechtsback Hein van Heek, ja wel, verhuisde naar zijn ver trouwde positie in de spits en Martin van Kins bekleedde de positie van Van Heek. De muta ties deden Noordwijk geen goed. Onder aanvoering van de weer teruggekeerde Marco Klaassen dicteerde RB het spel. In de tweede helft leidde dat tot kansen voor Peter van Duyn, Martin de Louw en Piet Jan maat. De winnende treffer viel niet. Omdat Frank Aboikoni aan de andere kant op de paal mik te, had iedereen bij Rijnsburgse Boys wel vrede met de 1-1 Noordwijk - Rijnsburgse Boys 1-1 (1-1). 24. Bloem 1-0, 34. Hoogervorst 1-1. Scheidsrechter Hoekema. Toe schouwers 1000. Noordwijk; Van Heusden; Van Heek, Barnhoorn, Van Dijk, Smit; De Ridder, Smits, Bakker; Gerlof(Pcter Ruigrok), Bloem (Van Kins), Aboikoni. Rijnsburgse Boys: Schot; Vaartjes, Hoogervorst, Heemskerk, Den Haan; De Louw, Klaassen, De Ruiter Van Duyn, Buis, Janmaat (Wesselius). eri C J Quick Boys heeft zich in een evep curieus als boeiend beter staande kunnen houden dan ARC. de Alphense bezoekers kwalitatief lager inge schaald zijn in de eerste klasse A, maakten zij het de Kat- J^/vijkse trots zaterdag toch behoorlijklastig. Tot zeven mi- tijhuten voor tijd geloofde de Racing ook nog altijd in een resultaat op Nieuw Zuid. wim van wanrooyDe prikkelbaarheid die bij 5n- Van Zwam tastbaar aanwezig erfeen omstreden strafschop, die was, had overigens niets met af- en?en kaartenregen tot gevolg gunst te maken. „Ik heb een erfiad, brak niet alleen het verzet, shit-gevoel aan deze wedstrijd enmaar ook het moreel van de overgehouden. En dat heeft na- zerood-zwarten, die bij vriend en tuurlijk alles te maken met het vijand met het vertoonde spel wedstrijdverloop en de beslis- bewondering oogstten. On- singen die de scheidsrechter danks de 5-3 nederlaag. heeft genomen. Als hij dan toch aan het strooien is met straf schoppen, laat hij het dan aan twee kanten doen. En soms moet je ook een beetje doof zijn, als je de sfeer tenminste „Een dikverdiende overwin- We waren na rust toch pen klasse beter dan ARC", k zwaaide Hans van der Zee zijn m ploeg na afloop op kalme toon een beetje aanvoelt. lof toe. Bewondering, die de Het breekpunt in het enerve- QB-trainer voor de pauze, toen rende duel viel zeven minuten zijn ploeg nog te veel op de au- voor tijd. Een overtreding van piloot vertrouwde, ARC-invaller Paul Dijkman op ni-niet kon bespeuren. En die col- Fred Kanbier leverde bij een 4-3 inglega Wim van Zwam - eerder ichroerganger bij blauw-wit - in verkeerde keelgat schoot. was Quick Boys na beter. Maar een klasse be zitter? Ik denk dat je naar een an- 'andere wedstrijd hebt zitten kij ken", voegde de Bleiswijker Van der Zee toe. „Nee, we zullen in- geen beste maatjes 1-worden. We denken namelijk verschillend over voetbal eens om een gele kaart vroeg en Deen het omgaan met mensen", ook kreeg. Toen pal daarop )e-wilde de ARC-trainer nog wel Ruud Bos na obstructie van kwijt. QB-aanvoerder Hans van der de voorsprong een strafschop op voor Quick Boys. Invaller-arbi ter De Wit uit Heukelum wees gedecideerd naar de stip. Dijk man kreeg geel en ARC-aan- voerder Johan Boer na aanmer kingen eveneens. Leonard Pluimgraaff schoot koeltjes raak: 5-3. Boer ging weer over de rooie en mocht van het veld, waarop ook René Lammers nog Plas geen ëlf-meter kreeg, was het onrecht in Alphense ogen geschied. Quick Boys maalde daar niet om. De Katwijkers hielden aan sluiting met dorpsrivaal Katwijk (0-2 bij Volendam) en FC Lisse (0-2 bij Marken) en dat telde. Nonchalance in de achterhoede leidde er toe dat het overigens fris spelende ARC zo lang in een goed resultaat kon blijven gelo ven. Binnen twee minuten kreeg Quick Boys al een duwtje in de rug op weg naar een sma kelijke overwinning toen ARC'er Ard Hoogendoorn Martin Steenvoorden aantikte en Hans van der Plas de toegewezen strafschop benutte: 1-0. De vroege goal had echter een ave rechtse uitwerking. Agressie kwam in het woordenboek van de Katwijkers vanaf dat mo ment niet meer voor. Van der Zee moest er in de rust (3-2) om smeken. Toen was ARC dankzij de alerte Jacques Key twee doelpunten verder en Quick Jtoys door toedoen van Marcel Harteveld en een streep van de uitblinkende Van der Plas met een neuslengte voor sprong de kleedkamer inge gaan. - Om daar als herboren weer uit te komen. Harteveld (Van der Zee: „Hij was geblesseerd, anders had ik hem niet gewis seld") had het veld moeten rui men voor Jaco Heeringa. Het rollenpatroon was meteen be paald. ARC kreeg aanvallend geen lucht meer omdat Key aan banden werd gelegd en Quick ARC'er René Lammers zet Edwin Otte de voet dwars. John van der Meer (links) en Martin Steenvoorden kijken toe. FOTO DICKHOGEWONING Boys kon de toon zetten. In een overigens spookachtige am biance. Want toen vanuit zee een zwart laken over de inmid dels verlichte voetbaltempel werd uitgerold en de regen neergutste op de strijdende par tijen, leek de bal toch weer alle kanten op te kunnen rollen. AR- C-doelman Remco Tuinenburg had tot twee keer toe assistentie van de lat nodig om groter on heil te voorkomen. Jaco van der Hoeven en Van der Plas werden daardoor een succesje onthou den. Maar de terugketser van Van der Plas werd door Kanbier in tweede instantie op de juiste waarde geschat: 4-2. Vijf tellen later ontglipte Key aan de bewa king van Heeringa en daar mocht Ruud Bos van profiteren: 4-6. Zes minuten later werd het pleidooi beslecht. „In de eerste helft brachten we te weinig concentratie en agressie. Daardoor stonden we vooral achterin te schutteren. ARC heeft zich in vergelijking met vorig jaar goed versterkt en het ons lastig kunnen maken. Kortom: het was een leuke wed strijd", vond Van der Zee. „We konden geen afdoend antwoord vinden op hun wissel in de rust. Die Heeringa deed het erg goed op Key. Ik heb Hoogendoorn moeten wisselen omdat hij nie mand meer tegenover zich had. Maar we kwamen niet meer tot ons niveau van de eerste helft. Ik vind dat Quick Boys wat ge lukkiger is geweest. Huh doel punten vielen weer eens op de goede momenten. Dat is wel de klasse van die ploeg. Want dat kunnen ze als geen ander. Heeft met kwaliteit te maken", gaf Van Zwam zich op het oude nest gewonnen. Quick Boys - ARC 5-3 (3-2» 2. Van der Plas 1-0 (str.), 17. Kev 1-1, 27. Har teveld 2-1, 39. Key 2-2, 45. Van der Plas 3-2, 72. Kanbier 4-2, 77. Bos 4-3, 83. Pluimgraaff 5-3 (str Arbiter De Wit. Toeschouwers: 1400. Rood (twee keer geel): Boer (ARC). Geel: Hoogen doorn, Bos. Dijkman. lemmers (allen ARC) Aandewiel (Quick Boys). Quick Boys: Ruwaard; Van Dijk, Pluimgraaf!, Aandewiel, Van der Plas; Van der Hoeven. Otte, Van Duyn; Har teveld (Heeringa). Steenvoorden, Kan- ARC: Tuinenburg; Van der Weijden, Lammers, Kooy, Hoogendoorn (Dijk man); Bloemhéuvel, Van der Meer, Van der Vlist; Boer, Key, Bos Ter Leede weet weer wat winnen is den helder ron hoogendam medewerker Ter Leede heeft na drie ach tereenvolgende gelijkspelen in de tweede klasse weer eens het zoet van een over winning mogen proeven. In Den Helder pakte de forma tie van Wim van Harskamp een verdiende 2-5 overwin ning ten koste van HCSC. Voor Van Harskamp bete kende de zege een opluch ting van jewelste. „Een nutti ge overwinning onder deze omstandigheden", aldus Van Harskamp. De Helderse club moest het overigens stellen zonder de geschorste doel man Goos Spins. En dat was volgens HCSC-trainer Wim Top een forse aderlating. „Laat ik eerlijk zijn, we heb ben uiteindelijk verdiend verloren. Zij maken er vijf, wij twee. Maar bij vier van de vijf treffers blunderde onze reserve doelman Burggraaf aan alle kanten", vond de Helderse trainer, die daar door de matheid in zijn ploeg wel kon verklaren. Ter I>eede kon de opsteker wel gebruiken. De Sassen- hcimse tweedeklasser, die vier punten pakte van HCSC. liet juist tegen 'mindere' ploegen onnodig punten lig gen. Maar Van Harskamp heeft het geloof in zijn ploeg nooit verloren. Al na vijf minuten volleer de spits Peter Scheltus het leer voor de wind in een keer achter de grabbelende inval ler-doelman Burggraaf. Tien minuten later was het libero Mario Faber die het speeltuig uit een vrije trap tot 0-2 pro moveerde. Een kwartier voor rust schoot HCSC uit een goede aanval de 1-2 op de borden. Ter Leede ontsnapte in die fase aan de gelijkma ker omdat een Helders schot via de binnenkant paal in de handen kwam van doelman Jan Blankenspoor. Vervol gens was het Bouwe van Beelen die de bal op het hoofd legde van Scheltus die zijn makkers met een perfec te kopbal met 1-3 liet rusten. Wind mee Na de thee speelde Ter Leede met de wind mee en zag Jeroen Désar zijn poeier via de onderkant lat in het doel ploffen (1-4) en schoot Gert van Beelen uit een moeilijke hoek de 1-5 binnen. De buit was uiteraard al lang binnen en zodoende was de 2-5 uit een corner slechts van be lang voor de statistieken. Met 10 punten uit evenzoveel duels mag middenmoter Ter leede zich vooralsnog richten op de tweede periode (3 uit 2). HCSC - Ter Leede 2-5 (1-3) 5. Scheltus 0-t, 13. Faber 0-2, 30. De Boer 1 -2,40. Scheltus 1-3,60. Dcsar 1-4, 80. Gert van Beelen 1-5. 84. Van Zanten 2-5. Scheidsrechter Van Dongen. Toeschouwers. 150. Geel: Steen. (HCSC), Desar. Van de Zwart (Ter Leede). Rood t2x geel) Sloot (HCSC). MARKEN CHRIS HARTMAN VOETBALMEDEWERKER Voor 'een ploeg in opbouw' (ci- taat trainer Bröring) speelt FC - Lisse al redelijk volwassen. Het toch echt niet kinderachtige r Marken had zaterdag in de B schaduw van de eigen vuurto ren twee helften lang weinig te 1 vertellen. Bij het opmaken van de balans moeten de bewoners t van het schiereiland ongetwij- feld tot de conclusie zijn geko- - men dat er op de 2-0 winst van 5 FC Lisse niets viel aan te mer- 1 ken. Omdat de verlossende tweede f goal van FC Lisse enige tijd op J zich liet wachten, bleef het lang 1 spannend op het winderige I Marken-complex. Pas zes mi- 1 nuten voor het einde maakte invaller Bert van Duivenbode aan alle onzekerheid een einde door de 0-2 achter doelman Rob de Loor te knikken. Net als bij nummer een stond Pieter den Braai aan de basis van de goal. De eerste keer, in de 25ste minuut, bracht de middenvel der vanaf links Mark Ens in stel ling. Diens schot werd door De Loor half gekeerd, waarna het voor Jelle Visser een koud kunstje was de openingsgoal te realiseren. De overwinning op Marken bracht het puntentotaal van de Lissenaren in de laatste vijf competitieduels op negen. „Je kunt dus gerust stellen dat we aan sterke serie bezig zijn," keek Ruud Bröring terug. „Voor supporters en sponsors aanlei ding om al voorzichtig over een kampioenschap te praten. Spe lers en begeleiders hebben ech ter aan een titel nog geen mo ment willen denken. We zijn een team in opbouw, moeten nog veel leren. Aan de andere kant lopen we natuurlijk niet weg voor een kampioenschap. Als zo'n kans zich voordoet moetje 'm pakken." Hoewel de Lissenaren het be tere voetbal toonden, kreeg ook Marken in de eerste helft enkele kansen. Goed keeperswerk van Werner Kooistra voorkwam dat de thuisclub tot scoren kwam. De oud-speler van AZ maakte een betere indruk dan collega De Loor. Echt vreemd was dat niet, want de sluitpost van Mar ken pakte pas een maand gele den de draad weer op na een af wezigheid op de velden van vie reneenhalf jaar. Omdat doel man Rende Luitjes en stand-in Johan de Waart langdurig uitge schakeld zijn, polste Marken de oud-goalie van ZOB voor een rentree. Bij een halve omhaal van Re né Ras, een afstandsschot van Leon van der Zwet en een inzet van dichtbij van Stefan Spruit toonde De Loor overigens aan het vak niet verleerd te zijn. In de tweede helft kreeg Marken nauwelijks mogelijkheden meer. FC Lisse was veel gevaar lijker. Zo raakte Van der Zwet de lat en trof Den Braai, praktisch op de doellijn staande, de paal. Van Duivenbode, net in het veld gekomen voor Ens, hielp FC Lisse uiteindelijk uit de brand. Ruud Bröring. ARCHIEFOTO LOEK ZUYDERDUIN Ver daarvoor, al na twintig mi nuten, had Emiel Wayer met een enkelblessure het veld moe ten verlaten. Arnold Vermeulen was zijn plaatsvervanger. Marken-FC Lisse 0-2 (O-l) 25. 0-1 Visser, 84. Van Duivenbode 0-2. Gele kaan: Blikslager en Van Geemen (bei den Marken). Scheidsrechten Spier. Toeschouwers: 900. FC Lisse: Kooistra: I. Vermeulen, Spruit, Polman, Wayer (A. Vermeulen): Ras. Van der Zwet. Den Braai; Visser, Ens (Van Dilivcnbode), Vermin. VOLENDAM NICK VERWOERD VOETBALMEDEWERKER Volendam-speler Hein de Boer heeft vroeger te weinig naar Wie van de drie gekeken. Bij dat pro gramma meldde zich uiteinde lijk immers steeds één van de drie kandidaten als de ware vakman. Zaterdag rees bij Vo lendam vlak voor tijd de vraag wie van de drie penaltyspecia listen zich zou aandienen om vanaf de stip te trachten de 1 -1 tegen Katwijk te scoren. Het antwoord bleef voor De Boer blijkbaar te lang achterwege. Hij deed het zelf. Teun van Duy- venbode stopte De Boers trap, waarna Marco de Ridder de eindstand in extremis op 0-2 an !e" Tilburg anp Tuyl niet gepraat. Het bestuurslid verwacht wat dat betreft geen problemen. In principe is gesproken over een verbintenis van drie jaar, ingaande per 1 juli 1994. De eerste twee jaar zou Arnesen als assistent van Willem U's huidige oefenmeester Reker gaan funge ren en in die periode tevens zijn Nederlands diploma willen beha len. Arnesen is ook doende met het Duitse oefenmeester-diploma, maar dat zou, volgens Van Tuyl, zonder praktijkervaring in de Bun- desliga in Nederland niet geldig zijn. In het derde jaar zou Arnesen, intussen gediplomeerd, bij Willem II de functie van trainer-coach krijgen. Reker wordt dan technisch directeur. Het bestuur van Willem II schat de kans dat Frank Arnesen medio volgend jaar bij de Tilburgse club in dienst treedt zeer hoog in. „Ik ben optimistisch", zei bestuurslid technische zaken Van Tuyl gis termiddag. Arnesen en het bestuur voerden zondag een kennismakingsge sprek. De technische inhoud van zijn functie en het beleid van Wil lem II waren de enige onderwerpen. Over salaris werd volgens Van Öefenmeester Ben Steur was na afloop niet erg te spreken over het initiatief van zijn mid denvelder. „Er zijn bij ons drie mensen aangewezen om straf schoppen te nemen: Edwin Kei zer, Nico Buis en Jan Tuip. Ik wist niet wat ik zag toen ik Hein naar de bal zag lopen. Ik heb nog geschreeuwd dat hij hem niet moest nemen, maar hij deed het toch. Ik ben daar echt verschrikkelijk kwaad over. Hij heeft nog nooit een penalty ge nomen." Voor Katwijk-doelman Teun van Duyvenbode zou dat een probleem kunnen zijn. Van Duyvenbode: „Meestal heb je vooraf al informatie over hoe een speler een penalty neemt. Van één van hun spelers wist ik dat ook wel, maar niet van hem. Hij was rechtsbenig en daarom gokte ik op de rechterhoek." Een gouden gok. Als de gelijk maker er inderdaad was geko men, zou de tweede Katwijkse treffer namelijk niet zijn geval len. De alles of niets spelende Volendammers kregen in de slotminuut de rekening gepre senteerd voor de risico's, die zij namen. Een snelle tegenstoot van de koploper eindigde bij De Ridder, die fraai 0-2 liet aante kenen. En dus kon de luidruch tige Katwijk- aanhang opge lucht ademhalen. Net als Kees Guyt, die zijn team complimen teerde voor de getoonde inzet, maar over het spel niet tevreden was. „We speelden een van on ze mindere wedstrijden. We startten goed maar daarna zakte de discipline weg, vooral wat betreft de bezetting van de posi ties. Daardoor hadden we de wedstrijd minder onder contro le. Na rust ging het aardig op en neer. De geluksfactor - zij scoor den bij kansen niet en wij ten slotte wel - bepaalt dan wie er wint." Juiste weergave Guyts woorden vormden een juiste weergave van het duel. De ditmaal in Barcelona-kleuren gehulde Katwijkers zetten vanaf het eerste fluitsignaal van de strak in het pak zittende arbiter Daalmeyer het Noordhollandse Oranje onder druk. De beloning leek er al te komen in de derde minuut. De moeilijk af te stop pen De Ridder werd door Hans Zwaan vrij voor doelman Cor Verhoeven aangespeeld, waama de linkerspits de goalie uitkapte en gevloerd werd. Daalmeyer wilde van geen elfmetertrap we ten. Vreemd. Na een paar kans rijke situaties waarbij de eind- pass onvoldoende was, kreeg de Guyt-formatie halverwege de Marco de Ridder. eerste helft opnieuw een prima mogelijkheid. De Ridder legde de bal op het hoofd van Zwaan, die van dichtbij net naast kopte. Volendam, dat allengs meer grip kreeg op het spel, was af en toe gevaarlijk via de behendige Edwin Keizer. De zoon van oud- arbiter Jan was het ook, die door Carlo van Zeist in een per spectief biedende situatie werd teruggetrokken. Een sanctie bleef uit. In de slotfase van de eerste rondgang demonstreerde De Ridder zijn ijver door de bij na doorgebroken Guido de Boer een halt toe te roepen. Na de thee probeerde Katwijk het vooral met afstandsschoten. De te veel door het centrum aan vallende bezoekers misten ech ter de precisie, al moest Verhoe ven een paar keer in actie ko men bij pogingen van De Rid deren Langemaat. ARCHIEFFOTO HENK BOUWMAN Aangezien het counterende Volendam het in de afwerking eveneens liet afweten (Keizer. De Boer en Buis) leek de 0-0 het einde te halen, totdat een vrije trap van Marco van der Plas via het hoofd van Van Zeist voor de voeten van Pim Langcveld be landde, die van dichtbij 0-1 in tikte. Een cadeautje van Daal meyer voor Volendam - Keizer viel nad.it Van Duyvenbode de bal voor zijn voeten had wegge tikt - dreigde de Katwijkse vreugde te verstoren, maar ge lukkig voor de bezoekers kwam De Boer toen met zijn surprise voor de dag. Volendam - Katwijk 0-2 (0-0) 83, Lui geveld 0-1, 90 De Ridder 0 2 Scheids rechter Daalmeyer. Toeschouwers: 500. GeeL Bond (Volendam) Katwijk. .m Duyvenbode Lm dei Marei, Pouw, '«njww», Ven ZdHj Braaf. langcveld. Van der Plav Kraycnoord, /waan, De Ridder

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19