Roodenburg werkt zich naar gelijkspel DOSR bedwingt koploper VVSB Zwakke beurt van Foreholte Slotfase breekt UVS-jeugd op Alphense Boys pakt Aalsmeer Teylingen nu koploper Sport MAANDAG 6 DECEMBER 1993 b onderwater. c Op basis van werklust probeert Roodenburg zich op de been te houden in de eerste klasse. Tegen AFC'34 bleek de inzet genoeg om een punt van de koploper af te snoe pen (0-0). Het kwam echter de aantrekkelijkheid niet ten goede. Dat de wedstrijd eigenlijk bijna geen hoogtepun ten kende lag ook voor een groot deel bij de Alkmaarders. leiden lars ulrichRoodenburger kon zijn actie voetbalmedewerker niet voltooien omdat hij onre- gelmentair van achter van zijn evenwicht werd beroofd. Van een koploper mag meer verwacht worden dan dat wat AFC '34 op het veld liet zien. Slechts tweemaal in de volle ne gentig minuten hield de Roodenburg-aanhang het hart vast. De uitvoering van de inge studeerde vrije trap bracht de hartslag van de Leidse suppor ters echter weer op een rustig niveau. De tweede keer, negen minuten voor het rustsignaal, maakte men zich op voor een strafschop voor de Alkmaarders. Rob Pret wist zich niet staande te houden in duel met Gerro Sanders. De AFC'34-spits kon zodoende zonder tegenwerking van Pret een voorzet afleveren. Het beoogde doel, Marcel Bar- lage. zag tot zijn woede de bal over zich heen gaan, omdat hij zelf op de grond was gewerkt. Roodenburger Maurice Barends zou de dader zijn geweest. Scheidsrechter Van der Schil den wuifde de claim op een strafschop weg, zoals hij dat ook in de 22-ste minuut had gedaan bij Roodenburg. Want toen was Richard van Iterson keurig over de achterlijn op weg naar het doel. De als linkshalf opgestelde Twijfel Het was de eerste helft vooral de thuisploeg die het meeste recht had op een doelpunt. Pe ter Kruit zorgde na lange ballen van achteruit voor het nodige gevaar. Enige keren kon hij zijn tegenstrever de hielen laten zien. Zo ook in de openingsfase, maar hij twijfelde te lang tussen eigen of Van den Burgs succes. Verder dan dit doelgevaar kwam Roodenburg niet. En om dat AFC'34 zichzelf van de slechte kant liet zien was de eer ste helft het aanzien eigenlijk niet waard. Er viel van geen en kele geslaagde combinatie te genieten. Voor Roodenburg is dat niet geheel vreemd. Ook trainer Eelco Fielerrion ontkent dat niet: „We komen voetbal lend tekort in de eerste klasse. Met werklust moeten wij dat compenseren. We hebben een werkploeg, de combinaties ko men pas over een paar jaar. Toch heeft men te grote ver wachtingen van ons. De spelers hebben een paar jaar alleen maar tegen degradatie moeten voetballen in de tweede klasse en dat verandert niet meteen als we promoveren. We trainen wel op combineren, maar de speel stijl zit er nog in." Met dat laatste bedoelt de Roodenburg- trainer dat de bal vrijwel meteen hoog door de lucht naar voren vervoerd wordt. Daar moeten de spitsen Peter Kruit, Marcel van den Burg en Patrick Kamperveen het maar opknap pen. Van achteruit opbouwen zit er meestal niet in. De inzet van de Leidenaars moet dus het tekort aan combinerend vermo gen compenseren. Voor AFC'34, dat het in het afgelopen seizoen verloren ter rein probeert goed te maken, mogen combinaties geen on- overkombare problemen ople veren. Maar wat de Alkmaar ders in Leiden lieten zien was een kampioenskandidaat on waardig. Omdat hoofdtrainer Dick de Boer grieperig verstek moest laten gaan nam assis tent-trainer Arie de Haan de coaching voor zijn rekening. Deze zocht zijn excuses in de kleine winterstop die koning winter aan voetballend Neder land had opgelegd: „We hadden vorige week niet verwacht dat we vandaag moesten voetbal len. Bovendien konden we deze week niet trainen door de veld- gesteldheid". Vreemd Het mag vreemd genoemd wor den dat de ambitieuze club niet de middelen vrij kan maken om voor goede trainingsfaciliteiten te zorgen. De selectie kwam im mers keurig in een clubkos tuum Sportpark Noord opwan delen. Aan de andere kant lijkt AFC'34 over een zeer krenterige penningmeester te beschikken. De door Roodenburg toege- stuurde toegangskaarten lagen r °c$?rn der SchiUen; jOL^'ou5: enige dagen na verzending weer Wers: 150. Gele kaart: Kruit (Rooden- in Leiden. De Alkmaarders wil- burg). den de strafporto niet voor hun VSjjive?kcrrkndGotöS?rr rekening nemen. Het ging wel- pikaar, Van Iterson; Kruit, Van den geteld om zestig cent. Burg. Kamperveen. voetbalmedewerker De drie bovenste ploegen in de derde klasse lieten punten lig gen. Koploper WSB verloor zijn tweede punt aan DOSR, dat daarmee zijn totaal verdubbel de (2-2). Blauw Zwart ging op eigen veld ten onder tegen Soccer Boys (1-3). SVLV deelde in een aantrekkelijke wedstrijd de punten met UNIO (3-3). DOSR - WSB 2-2 (2-1). 14. Kerkvliet 1-0, 31. Kerkvliet 2-0. 44. Zandvliet 2-1, 73. Aanhane 2-2. Scheidsrechter: Hen- neveld. Toeschouwers: 700. Gele kaar ten: Koek (DOSR), Honkoop (DOSR), Sinds gisteren gooit DOSR het over een andere boeg. De 'Ve- ners' kregen dit seizoen welis waar complimenten van de te genstanders, maar stonden tot aan gisteren nog op een punt. Het gevolg was dat trainer Sut- torp zijn ploeg het veld instuur de om het spel van de. tegen stander te ontregelen in plaats van van de eigen kracht uit te gaan. Collega-trainer Paul van der Zwaan kon er wel begrip voor tonen gezien de slechte positie van de thuisclub, maar voegde daar meteen aan toe dat de nieuwe DOSR-strijdwijze 'niets met voetbal te maken had'. Vooral de eerste tien minuten lieten de gastheren zien wat hun trainer wilde. Echter het woord agressief werd door som mige spelers iets te letterlijk ge nomen, zodat de WSB-spelers het veelvuldig moesten ontgel den. De Noordwijkerhoutse keeper Hans Laros was een van de slachtoffers. Hij moest ge blesseerd het veld r Met snelle uitvallen probeerde DOSR de WSB-defensie te slechten, hetgeen de eerste helft tot tweemaal toe lukte. De Noordwijkerhouters leken on der de indruk van de speelwijze van DOSR, maar hervonden zich in de tweede helft. Echter, de vele kansen waren niet aan de anders zo produktieve voor hoede besteed. Het bleef bij de gelijkmaker. Bijna waren de gasten met lege handen huis waarts gekeerd, maar de gasthe ren.lieten in de laatste minuut een riante kans op 3-2 aan zich voorbij gaan. SVLV-UNIO 3-3 (2-3). 15. Kila 0-1, 21. Van den Bosch 0-2, 45. Bierhuizen 1-2, 46. Snel 1-3, 47. Niels Karremans 2-3, 59. Bierhuizen 3-3. Scheidsrechter: Stramrood. Toeschouwers: 300. Gele kaarten: Niels Koek (SVLV). Bierhuizen (SVLV), Van Waaren, Kila, Van den Bosch en De Goei (allen UNIO). SVLV en UNIO maakten er een niet al te beste, maar wel een spannende happening van. De Voorschotenaren begonnen met enige vrees aan het duel. In de openingsronde van deze competitie werden ze door de ploeg uit Oudewater van het veld gespeeld, maar kon SVLV de 0-0 vasthouden. Ook gisteren was het gelijkspel zwaarbevoch ten. Het verschil was dat er dit maal wel doelpunten vielen. De toeschouwers die door de kou vroegtijdig de eerste helft lieten wat die was, misten de helft van de doelpunten. Een fout van de UNIO-keeper gaf René Bierhui zen in de 45ste minuut de kans om de aansluiting te verzorgen: 1-2. Een minuut later was de marge weer twee doelpunten. Toch keek SVLV bij de thee slechts tegen een achterstand Patrick van der Meer (DOSR) wordt nauwlettend in de gaten gehouden doorJan v de in een verrassend gelijkspel: 2-2. ft de Berg (5) en John Jansen v van een treffer aan. Niels Karre mans maakte op even schitte rende als onverwachte manier de tweede Voorschotense goal. De tweede- 45 minuten waren eveneens leuk om te zien. René Bierhuizen zette SVLV naast UNIO, hetgeen de terechte uit slag was. In deze aantrekkelijke wedstrijd was de enige dissonant de man in het zwart, die overtredingen met de mantel der liefde bedek- ,r 0-2, 57. Straetenmans 1-2, 85. Van Ruler 1-3. Scheidsrechter: van der Stel. Toeschouwers: 300. Gele kaarten: Peter van der Ploeg (Blauw Zwart), Onno Ja cobs (Soccer Boys). Het is algemeen bekend dat Soccer Boys met veel man ach ter de bal speelt en met mes scherpe counters het vijandige doel bestookt. Ook gisteren was dat het geval tegen Blauw Zwart. In de eerste helft kwa men de Bleiswijkers slechts tweemaal over de middenlijn: het waren direct twee treffers. En omdat bij Blauw Zwart het heilige vuur ontbrak, speelden de Wassenaarders al na de ope ningstreffer een verloren wed strijd. Slechts enkele malen wist de thuisploeg zich een kans te creëren. Een daarvan was het enige Wassenaarse doelpunt. Na een corner werd de bal bij de eerste paal doorgekopt, waarna Roy Straten mans van dichtbij de aansluiting op de borden bracht. De toeschou wers gingen er eens goed voor zitten. Maar verder dan de 1-2 kwam Blauw Zwart niet. Soccer Boys. counterde in de persoon van Ruud van Ruler wel naar de 1-3. leiden lars ulrich voetbalmedewerker Voorburg heeft tot nu toe acht punten weten te bemachtigen. Vier daarvan zijn afkomstig uit duels tegen Foreholte. De Voorhouters speelden gisteren evenals de heenwedstrijd niet al te best. Toen ging de ploeg van trainer Mart de Groot met 2-1 ten onder. Gisteren was het resultaat niet veel beter: 0- A1 in de tiende minuut ging het mis. De buitenspelval werd door de Foreholte-defen- sie opengezet. Het bleek niet afdoende te zijn om Voorbur ger Williams van een treffer te weerhouden. Daarbij moet wel worden aangetekend dat zo wel Foreholte als Voorburg het er over eens was dat de goal wegens buitenspel had moe ten worden afgekeurd. Ook de scheidsrechter twijfelde, maar de Foreholte-grensrechter stak zijn vlag niet omhoog. De tref fer werd dan ook goed ge keurd. Ondanks het mindere spel kon de thuisploeg bogen op enkele kansen. Ruud de Klerk zag zijn inzet op de doellijn, door een speler, gekeerd. Ro nald Verharts schot spatte uit een op de lat, terwijl Gert-jan van Rijn zijn kopbal net naast zag gaan. Vooral in de laatste fase van de eerste helft deden deze kansen zich voor. Foreholte kwam de tweede helft sterk aanvallend uit de startblokken. Niet dat er grote mogelijkheden gecreëerd wer den, maar de Voorhouters hadden het initiatief. De Voor- burgse defensie, onder aan voering van Ron de Vos van Steenwijk, was een te groot obstakel. Voorburg, dat onder de rode streep bivakkeerde, stelde daar gevaarlijke coun ters tegenover. Een daarvan bracht Mario Koswal in een kansrijke positie. De Voorbur ger liet dit buitenkansje zich niet ontglippen: 0-2. Over de oorzaken van het matige spel valt te gissen, maar het gemis van Stan Uljee (nog steeds geschorst naar aanleiding van zijn rode kaart tegen Lugdunum), Ronald van Velthoven (hij meldde zich za terdagavond ziek af) en Rob van Duvn (geblesseerd) deed zich zeker gelden, 's Morgens kwam daar Nico van Rijn nog bij. De spits meldde zich ziek af, zodat tweede elftal speler Jan Piet van Kesteren pas gis terochtend hoorde dat hij zijn opwachting moest maken in de hoofdmacht. De student wist geen potten te breken, hetgeen ook trainer Mart de Groot niet was ontgaan. Ton -Arroyo mocht zijn neef Van Kesteren in de rust vervangen. Het mocht niet baten, want ook de 35-jarige Arroyo kon het tij niet keren. Marcel Luynenburg had de beste mogelijkheid om wat aan de stand te doen. Tien mi nuten voor het eindsignaal mocht de spits het van elf me ter proberen. Oscar Ligtvoet was onderuit geduwd binnen de beruchte zestien meter. De strafschop ging falikant mis, want de bal verdween een me ter naast de paal. Het was te kenend voor de zwakke dag van Foreholte, die een meer dan terechte nederlaag tot ge volg had. Forehol 10. Williai Scheidsrechter: Vink. Toeschouwers: 350. Gele kaarten: Verwoerd, Bol, Ke- ane (allen Voorburg). leiden ruud pattiapon voetbalmedewerker In de eerste divisie A van de lan delijke jeugdcompetitie leed UVS een onverwachte neder laag tegen ADO. De Leidenaars moesten in de slotfase van de wedstrijd een 1-0 nederlaag in casseren. In de tweede divisie B gaat het nog steeds uitstekend met Quick Boys. De Katwijkers wonnen de moeilijke wedstrijd tegen Xerxes met 3-2. Nog een treetje lager nam Alphense Boys de koppositie van het niet spe lende DWO over door DSO met 4-1 te kloppen. UVS-ADO (0-1)0-0 Een zware domper voor UVS dat al enige wedstrijden in de 'winning mood' was. Ook deze wedstrijd leek punten op te le veren pndanks dat Raymond Nieuwenhuyzen op aangeven van Raymond Bennekers het bestond om de bal naast een leeg doel te schuiven. ADO bleek evenwel een stug verdedi gende ploeg die er in slaagde in de allerlaatste seconde de wed strijd en de punten naar zich toe te trekken. Quick Boys - Xerxes 3-2 (1 -2) De wind speelde een belangrij ke rol waar Quick Boys uitein delijk de minste moeite mee had. Xerxes kwam tweemaal op voorsprong maar een treffer van Nico Guyt, een eigen doelpunt van Xerxes en een strafschop van uitblinker Hicham Rbii (Mart van Beelen was gevloerd) beslisten de strijd in Katwijks voordeel. Derde divisie Dankzij Ramon Barends en We sley Slingerland, die elk drie keer scoorden, Bob Rijsbergen, Tino Filippo, Michael van Wie- ringen, Martijn Storsbergen, Mark Ravensbergen en Arie Siera behaalde een oppermach tig Roodenburg een zeer grote overwinning op Scheveningen, dat zelf twee keer doel trof: 12- 2. Bij Alphense Boys schoten Patrick Kalkema, Tuncay Aksoy, Arjan Hendriks en Pascal ten Berge raak; DSO slechts een maal. Noordwijk pakte Rijns- burgse Boys met 5-0 in. Aad van Duivenvoorde (3x), Geerlig Azier (strafschop) en Albert van der Heide maakten de doelpun ten. ARC verloor met 1-0 van Nieuwerkerk en RCL was bij Ex celsior met 3-2 de mindere. Pe ter Zirkzee en Jeroen Kortekaas scoorden voor RCL. alphen aan den rijn mark bakker voetbalmedewerker Cijfers spreken niet altijd de waarheid. Ze kunnen veel ver bloemen. Alphense Boys weet er alles van. De Alphenaren peur den uit de laatste drie potjes vijf punten. Zonder te overtuigen. Voor de onverwachte winterstop veroverde de Alphense formatie drie punten tegen Hollandia en RCII. Ook gisteren pakte een ma tig acterend Alphense Boys twee punten. Aalsmeer, een oude be kende, kreeg in een saaie wed strijd met 2-0 klop. Keepen heet een vak apart te zijn. Bernie Duwel, de doelman van Aalsmeer, weet er alles van. De sluitpost stond tegen Alphen se Boys zeventig minuten alleen slappe rollertjes op te rapen. De vrije trap van Marcel de Jong leek eveneens een peuleschilletje. Vanaf dertig meter schoot de Al phense vleugelverdediger een vrije trap op de verkleumde Du- wel. De goalie liet de bal, tot ver bazing van alle aanwezigen, van af zijn borst met een vreemde kronkel over de doellijn stuiten. Alsof het een stuiterbal was. Het was het verdiende loon voor de angsthaas. Aalsmeer, net als Alphense Boys in de rechter kolom bivakkerend, was voor een punt naar Alphen gekomen. Hans Jimmink, de Aalsmeerse oefen- meester, had met Arie Bouwman slechts één spits opgesteld. De .routinier is door Jimmink terug bij de standaard-elf gehaald. Bouwman speelde al weer een tijdje voor zijn lol, na een jaren lang dienstverband bij het vlag- geschip, in een gezelligheids team. Het was de eenzame spits aan te zien. „Hij heeft de conditie van een wijkagent", was ook Paul Bahlmann opgevallen. „Al na een half uur liep hij te zeuren om een wissel. Mark Feldmann heeft hem volledig uit de wedstrijd ge speeld. Hij had niets in te bren gen." Na een uur werd Bouwman uit zijn lijden verlost. Michel Wiesener nam de plaats van Bouwman in, het systeem bleef gehandhaafd. De gasten bleven met tien man achter de bal ope reren, zonder enige aanvallende intentie. Bahlmann had in de rust geha merd 'op geduld hebben'. „We moesten disciplinair blijven spe len. Tegen zo'n ploeg kan je niet teveel risico's nemen. Mijn jon gens hebben dat goed opgepikt, als die goal niet was gevallen dan hadden we de wedstrijd simpel op 0-0 uitgespeeld. Wij missen momenteel de vorm om een par tij open te breken." Alphense Boys kon inderdaad niet anders. De thuisploeg miste op 'De Bijlen' veel creativiteit, doordat Marco Parinussa, Peter Ouwerkerk en René de Jong c verschillende redenen waren. De laatste twee zaten voor geval van nood op de reserve bank. Door de absentie van maar liefst twee potentiële spelverde lers was Bahlmann genoodzaakt om Patrick van der Voorn op de midhalf-positie te posteren. De nieuwkomer, net als het meren deel van de 'Boys-talenten' uit Nieuwkoop afkomstig, bleef ver dedigend op de been. Aanvallend schoot Van der Voorn echter te kort. De Nieuwkoper was niet bij machte om het Alphense aan- valspel op te zetten. „Logisch", verklaarde Bahlmann. „Patrick is een echte verdediger. Hij speelde op het middenveld dan ook met ups en downs. Maar momenteel mogen we niet meer van hem verwachten." Vlak voor de gelukkige ope ningstreffer van Marcel de Jong kreeg Van der Voorn de eerste grote mogelijkheid van de wed strijd. In kansrijke positie stuitte de doorgebroken middenvelder op het glijdende been van Jan van Vliet. Dezelfde Van der Voorn stond in het slotakkoord aan de basis van de tweede rood-witte treffer. Negen minuten voor tijd veroverde hij de bal op het mid denveld waarna hij Pieter van Zoest op de zestien-meter bereik te. De flegmatieke spits legde de bal breed op Sander Beuk die met een koele schuiver de wed strijd besliste: 2-0. Alphense Boys kreeg zelfs nog enkele mogelijk heden om de score verder op te laten lopen. Beuk en Pieter van Zoest verzuimden dit echter. Het was te veel geweest wist ook trai ner Bahlmann., „Over de uitslag ben ik tevreden, met het veldspel kan ik slechts gedeeltelijk content zijn. Zeker aanvallend gezien speelden we vandaag niet sterk. Maar ik kon vandaag, gezien de voorgaande ijsperiode en het lijstje met afwezigen, ook niet meer verwachten. Ik ben dan ook heel blij met de twee punten. Nu lopen we bijna weer een op een." Door de overwinning passeerden de Alphenaren Aalsmeer op de ranglijst. Afgaande op het spel van gisteren meer dan terecht. Zelfs na de openingstreffer wei- gerden de gasten aan te vallen. De ploeg kon blijkbaar niet over schakelen op een offensiever spelletje. Alphense Boys kwam dan ook geen enkele keer in ge vaar. Doelman Johan Garrelfs had een malckelijke middag. Net als zijn collega aan de andere kant de eerste zeventig minuten. Alphense Boys - Aalsmeer 2-0 (0-0). 70. Marcel de Jong 1-0, 81. Beuk 2-0. Scheidsrechter: Van Eijk. Geel: During (Aalsmeer). Toeschouwers: 400. Alphense Boys: Garrelfs, Marcel de Jong, Koos van Zoest, feldmann, Van Dijk, Laros, Van der Laan, Van der Voorn, Macnack, Pieter van Zoest, Beuk. leiden. aad siera voetbalmedewerker De afdeling zondag kent na dit weekeinde een andere koploper. Na het verlies (0-1) van Stomp- wijk '92 tegen Teylingen voert die Sassenheimse equipe nu de ranglijst aan. Warmunda blijft ook in de race voor de titel. De ploeg won zoals ver wacht van het zwalcke Leiden (0-2). Leidsche Boys blijft de puntjes bij elkaar sprokkelen. Tegen FC Rijnland werd met 2-2 gelijkgespeeld. Een uitslag die volgens Warmunda-trainer Koos Schouten veel te laag is uitgevallen. „Het had makkelijk 0-8 kunnen worden." Enige commotie kende de wedstrijd wel. Nadat de gemoederen wat overhit waren geraakt, legde scheidsrechter Lens de wedstrijd voor Stompwijk '92 - Teylingen 0-1 (0-0). 77. Paul Haver 0-1. Een toptreffen dat afstevende op een gelijkspel. Totdat Stompvvijker Chris Duyvestein in de fout ging. Goaltjesdief Paul Haver was er als de kippen bij om het foutje af te straffen. ASC - KJckers '69 1-2 (0-2). 5. Robert Klein 1-0, 44. Peter Kickers toonde zich weinig slagvaardig, scoorde wel al snel de openingstreffer. In de vijfde minuut tekende Robert Klein met een kopbal a la Wim Kieft voor de eerste goal. Doelman Ronald Mullens van Kickers '69 maakte nog een straf schop onschadelijk. Een minuut voor rust was het Peter van de Zwaan die de score verhoogde naar Ö-2. Ook na rust bleef Kickers '69 het spelbeeld bepalen. Toch was het ASC'er Martin Schonau die in blessuretijd zijn ploeg alsnog een doel- puntje schonk. Leidsche Boys - FC Rijnland 2-2 (2-1). 10. Ben Ion de Rid der 1-0, 20. Richard Filemnn 1-1, 40 Rohert Valk 2-1. 70. Chris Tisseur 2-2. Toeschouwers 300 Scheidsrechter J. Evenwel. Gele kaarten: (hiel Slicrings (FC Rijnland), Peter Koolc, Robert Valk (beiden lx-idschc Boys). Beide ploegen, die op de ranglijst in de midden moot bivakkeren, maakten er gistermiddag voor het ruim opgekomen publiek een aantrekkelijke wedstrijd van. Zowel de thuisploeg als FC Rijn land vermorste nogal wat kansen. Toch werd er nog viermaal gescoord. Alphen) Vooraf werden beide teams gewaarschuwd dat bij de scheidsrechter de kaarten los in het zakje zou den zitten. Ondanks het sportieve karakter van het duel vielen er toch een aantal kaarten te note ren. Echt bont maakte Dirk Britsemmer het. Na een overtreding trok arbiter Alblas de tweede gele kaart voor de Alphenaar wat een voortijdige uit sluiting betekende. ?T>V.V.üïï'*'

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17