Weer onvrede over plaats voor kermis Gedaantewisseling bij VVD Oegstgeest Oegstgeest niet onder de indruk van Leidse kritiek 'Oversteken Veurseweg veiliger' Regio Hoogte naar keuze Extra paden in Meijendel Rotonde i Adegeest noodzaak 'Bulten' in Leidseweg nog niet w< Ex-werknemer wil 45 mille terugkrijgen van oliehandel VRIJDAG 3 DECEMBER 1993 chef gert visser. 071-356430. plv -chef janet van dijk, 071 -356413 leiderdorp» Bestuurders van wagens hoger dan 2.20 meter hebben een probleem als ze de onderdoorgang van een van de flats aan de Cor Gor dijnsingel in Leiderdorp willen passeren. De hoogte van het tunneltje is volgens de makers van het enkele jaren oude gebouw nabij de Muzen- hof 2,40 meter hoog. Maar volgens het verkeersbord is de doorgang slechts 2,20 meter hoog. Het wachten is nu op de man met de meetlat, of op de eerste automobilist die de hoogte onderschat. foto loekzuyderduin Er moet snel een extra fietspad komen naar het hart van duin gebied Meijendel in Wassenaar. Ook moeten er extra toe gangspaden worden aangelegd voor de wandelaars die het na tuurgebied van de Haagse kant in willen. Op die manier neemt het autoverkeer in het hart van Meijendel vanzelf af, verwacht het Wassenaarse college van B en W. Het gaat het college ech ter te ver om het autoverkeer helemaal uit het hart van Meij endel te weren. Dit zeggen B en W in een re actie op het plan van het Over legorgaan Duinen om het auto verkeer in het centrum van het duingebied drastisch te vermin deren en parkeerplaatsen op te heffen. Het Wassenaarse colle ge, dat zelf ook deel uitmaakt van het Overlegorgaan, wil ech ter niet te snel overgaan tot ri- goreuze maatregelen. ,,De situ atie is nu eenmaal zo gegroeid, dat je met de auto bij de thee tuin kunt komen. Het parkeren daar onmogelijk maken is geen goede zaak", zegt een woord voerder van de gemeente. Eerst moet volgens het college geke ken worden of de aanleg van ex tra fiets- en wandelpaden resul taat geeft. Wellicht huizen ouderen aan Bernhardlaan voorschoten Er moeten woningen komen op de plek van de huidige wijkpost van de afdeling Groen van de gemeente Voorschoten aan de Prins Bernhardlaan, vindt het college van B en W. Daarbij wordt gedacht aan de bouw van ouderenwoningen of aanleun woningen. De wijkpost wordt gesloopt. Het onderkomen is niet meer nodig, omdat alle buitendiensten van Openbare Werken in één gebouw worden ondergebracht. Het kruispunt Van Beethi laan/Mozartlaan in Voorj ten moet snel veiliger wc gemaakt. Het beste is oni rotonde aan te leggen. Cc en politieke partijen vindel dit kruispunt in de wijk geest als eerste van alle on ge punten die Voorschotel moet worden aangepakt, bleek gisteren tijdens een i missievergadering. Op het kruispunt vielcj acht jaar tijd twee dodei verkeersongevallen. Verk deskundigen van de genu denken dat de aanleg var verkeersrotonde soelaas bieden. Probleem is dat voorziening ongeveer 25I gulden kost, en de gemi niet weet waar ze dit geld daan moet halen. Th. Dijksman, hoofd afd weg- en waterbouwkundi verkeer van de gemeente schoten benadrukte dat kruispunt gevaarlijk is gebli ondanks het feit dat er al enige tijd een voorrangsreg geldt. „De tweede dode vi< dens de voorrangssituatie, we daar een rotonde hai gehad, was dat ongeluk nie beurd," aldus Dijksman, college van B en W hoopt i nuari met een definitief voc te komen voor verbetering het kruispunt. voorschoten Verkeerswethouder J. var Poel voelt er niets voor or verkeersdrempels in het i denstuk van het noordelijk van de Leidseweg in Voors ten hals over kop weg te hi Dat zei hij gisteravond tiji een commissievergadering het dringende verzoek om in te grijpen. De raadsli stelden voor om de drem nog voor de feestdagen wc halen. Van de Poel is bang om c haast te werk gaan. „We n ten er binnen het college goed over nadenken. De v is of de drempels alle drie moeten, of alleen maar l moeten worden gemaakt, moet je juist onderscheid ken tussen de drempels ei leen de drempel die het die bij de huizen staat weghalei de andere twee verlagen. D over moeten we ons goed b den." Ook wil Van de Poel nog der bekijken of het instellen een vrachtwagenverbod licht zinvol is. In dat geval de weg wel toegankelijk moi blijven voor bestemmii vrachtverkeer. De wethoi wil in januari een voorstel de raad voorleggen. De onlangs aangebrai drempels zijn voor veel om nenden een bron van ergern Laan van Ouderzorg 'minst slechte locatie' oegstgeest den haag/zoeterwoude persbureau cerberus Een uit in Zoeterwoude afkom stige ex-werknemer van smeer- oliehandel Agar uit Zoeterwou de wil van zijn voormalige werkgever een afkoopsom van 45.000 gulden. Zijn advocaat R. Heeren eiste gisteren in een kort geding bij de Haagse recht bank dat het geld zo snel moge lijk wordt vrijgegeven. De kantonrechter kende de ex-werknemer in april van dit jaar een afkoopsom toe. Maar Agar liet beslag leggen op deze 45.000 gulden omdat het bedrijf de voormalige medewerker van fraude verdenkt. Bij Agar zou den vanaf 1989 een aantal ver koopbonnen niet zijn geboekt. Daardoor zou het bedrijf een schade van 35.000 gulden heb ben opgelopen. Agar heeft aan gifte gedaan bij de politie en wil nu het onderzoek afwachten. Blijkt uit de naspeuringen van de politie dat de voormalige medewerker onschuldig is, dan pas wil Agar de 45.000 gulden uitbetalen. In geval van schuld wordt het gefraudeerde bedrag op de afkoopsom verminderd. De Zoeterwoudenaar ontkent echter gefraudeerd te hebben. Volgens zijn advocaat kan ie dereen op het bedrijf een greep in de kas gedaan hebben. Rechter A. van Delden doet op 14 december uitspraak De Oegstgeester WD-fractie ondergaat een gedaanteverwis seling. Wethouder H. Rijks en zijn partijgenoot en fractievoor zitter A. Kuntze keren niet terug in de Oegstgeester gemeente raad na de komende verkiezin gen van 2 maart. De terugkeer van raadslid N. Moonen is on zeker. Hij is op de zesde plaats gezet omdat de WD wil verjon gen én omdat Moonen als enige liberaal bij de omstreden dis cussie over het nieuwe raadhuis afweek van de partijlijn en koos vóór nieuwbouw aan de Lijt- weg. Rijks vertrekt na bijna 14 jaar raadslidmaatschap waarvan 4 jaar als wethouder. Een onge schreven wet bij de WD stelt drie termijnen als maximum. „Bij de komende verkiezingen ben ik 66 en na weer vier jaar ben ik 70 en dus een oude man. Daarom leek het me beter plaats te maken voor jongeren, anders ontstaat toch de angst voor routine", aldus Rijks. Kunt ze, sinds 1982 in de raad, heeft te kennen gegeven dat hij zijn baan niet langer kan combine ren met het raadslidmaatschap. De 51-jarige Moonen keert al leen terug als de WD een zetel meer haalt dan de vijf die de li beralen er nu hebben. Het afde lingsbestuur had nog een derde stek voor hem op het oog, maar de ledenvergadering gaf er de voorkeur aan meer vrouwen op verkiesbare plaatsen te zetten. Bovendien werd de 'Jelgersma- affaire' hem in herinnering ge bracht. Dus passeerden de raadsleden I. Kotterman en M. van den Brandeler hun partijge noot Moonen, samen met de coming man T. Zwart. De bouw van een nieuw ge meentehuis was een van de he te hangijzers in de afgelopen raadsperiode in Oegstgeest. De ambtenaren die moeten werken in het gebouw aan het Wilhel- minapark zijn al jaren te krap behuisd. Maar een oplossing voor dit probleem laat eveneens al jaren op zich wachten. Moonen is nu het slachtoffer geworden van die discussie. Hij stemde vóór nieuwbouw bij de Lijtweg. De rest van de fractie tegen. Een nieuw raadhuis is er nooit gekomen, uiteindelijk werd een voorzichtige keuze ge maakt voor het omtoveren van het Jelgersmagebouw tot de pendance. In landelijke opiniepeilingen staat de WD op winst, maar dat Moonen terugkeert staat aller minst ook al omdat de nieuwe plaatselijke partij Leefbaar Oegstgeest - opgericht uit on vrede over de raadhuis-discus sie - naar verwachting vooral WD-stemmers zal afpakken. Toch menen WD-voorzitter R. Küggeleijn en de nieuwe lijst trekker H. Kamphuisen dat zes zetels 'haalbaar' is. Moonen zelf was niet voor commentaar bereikbaar. De kandidatenlijst van' de WD voor de gemeenteraads verkiezingen van 2 maart wordt nu aangevoerd door het huidige raadslid H. Kamphuisen. Daar na volgen R. Haafkens, Mw. M. van 'der Brandeler, T. Zwart, MW. I. Kotterman en N. Moonen. Op de laatste plaatsen 29 en 30 zijn de lijstduwers H. Rijks en A. Kuntze opgenomen. oegstgeest loman leefmans „Er hoeft geen enkele vrees te bestaan dat Oegstgeest niet tij dig zal beslissen". Dat is de re actie van het Oegstgeester colle ge van B en W op de aantijgin gen van de Leidse wethouder T. van Rij. Van Rij zei woensdag dat Leiden en Oegstgeest wel eens een subsidie van tien mil joen gulden kunnen mislopen voor de ontwikkeling van de Broek- en Simontjespolder door de trage besluitvorming bij het gemeentebestuur van Oegst geest. Voor de woningbouwplannen is het vijf voor twaalf, waar schuwde Van Rij. Als de twee gemeenten niet samen, voor de jaarwisseling bij het ministerie van volkshuisvesting een zoge heten locatie-subsidie aanvra gen, verspelen ze de kans op tien miljoen gulden. „En dat is op een investering van 35 mil joen toch een belangrijk be drag", vond Van Rij. De Leidse wethouder twijfelt of Oegstgeest wel mee wil werken aan wo ningbouw in de polder, die nu nog Oegstgeester grondgebied is. „Als Leiden zich zou permit teren wat andere gemeenten in de regio zich menen te kunnen permitteren, dan zou de ruzie" niet meer uit de wereld raken", zei Van Rij. Op het Oegstgeester gemeen tehuis wordt de aanval van van Rij met een kort briefje gepa reerd. „Aanstaande woensdag 8 december is er een extra com missievergadering in Oegst geest. In deze vergadering wordt het voorstel van ons col lege besproken om de Leidse aanvraag voor locatie-subsidie te ondersteunen. Deze datum is al lang geleden bekendgemaakt, ook aan de gemeente Leiden. Ons college doet er alles aan om in goede samenwerking met Leiden alle noodzakelijke be sluiten tijdig te nemen". Een abonnement is nóg voordelige' Het Motorhui Vondellaan 80, Leiden Telefoon 071 -35 18 00 De Koninginnedag-kermis in Leiderdorp wordt in 1994 weer op de Laan van Ouderzorg gehouden. Tenminste, als het aan B en en W ligt. De omwonenden denken daar anders over en dreigen met bezwaarschriften. De ge meenteraad spreekt zich volgende week uit over de kwestie. Voorzitter B. Olivier van 'de commissie beroep, en bezwaar had dit voorjaar een vooruit ziende blik. „De kermislocatie komt bij deze commissie vol gend jaar waarschijnlijk weer aan de orde." En zo gaat het ook gebeuren indien de raad volgende week maandag B en W hun zin geeft. Die zijn van zins het lunapark rond Konin ginnedag 1994 wederom haar tenten te laten opslaan langs de Laan van Ouderzorg, op het ge deelte tussen de Merel- en Roodborstraat. En de omwo nenden aldaar gaan hiertegen opnieuw bezwaar maken. Ze kregen al eerder gelijk, en ho pen op nieuw succes. „De ker mis op deze plaats is veel bewo ners nog altijd een doorn in het oog," aldus woordvoerder J. Kok. Eerder dit jaar sprak de com missie beroep en bezwaar al een 'onaanvaarbaar' uit over de kermis langs de Laan van Ou derzorg. De commissie meende dat de gemeente de belofte aan omwonenden moet nakomen dat de kermis slechts tijdelijk voor hun deur zou staan. Die belofte stamt uit de tijd dat de omgeving van zwembad De Does werd heringericht, waar door de kermis daar even niet kon staan. Het zwembad is al jaren klaar, maar de kermis is er nooit te ruggekomen. De gemeente Lei derdorp wil het lunapark het liefst langs de Laan van Ouder zorg handhaven. Daar staan de Gewonden bij aanrijding wassenaar Bij een botsing op de kruising Groeneveltlaan en Kempenaerstraat in Wassenaar zijn gisteren een 53-jarige Was senaarder en een 31-jarige Leiderdorper licht gewond geraakt. De Wassenaarder moest voor de kruising onverwacht remmen en week uit naar de linkerkant van de weg. Daar botste hij op de bestelauto van de Leiderdorper. Beide slachtoffers zijn in een ziekenhuis behandeld. De auto's werden zwaar beschadigd. Antiek schrijfgerei gestolen wassenaar Bij een inbraak in een huis ana de Oranjelaan in Wassenaar zijn een antiek schrijfgerei en een porseleinen beeld gestolen. De inbrekers kwamen het pand binnen na het open breken van een serredeur. De inbraak is gepleegd in de nacht van woensdag op donderdag. Gokkasten opengebroken voorschoten Bij een inbraak in een café annex patatzaak in het Planciusplantsoen in Voorschoten is vannacht de inhoud van de gokkasten gestolen. De daders braken een deur van het pand open. Binnen werden de gokkasten opengebroken. Uit de kasten werden de buizen met het geld gehaald. De buizen werden bui ten leeg teruggevonden. Vandaag of morgen kiest ook voor milieuvriendelij autowassen in de nieuw ultramoderne wasstraal van Het Motorhuis. Optimaal reinigen kost i bij ons bovendien nog geen drie minuten. En da alles voor een uiterst bescheiden prijsje. Raadslid Moonen zakt op kieslijst botsauto's en suikerspinnen mooi centraal tussen het oude en nieuwe dorp, iets waarover de kermis-exploitanten erg en thousiast zijn. Die vrolijkheid wordt niet ge deeld door verscheidene bewo ners van de omliggende flats. Zij trillen volgens zegsman Kok hun bed uit door de herrie, niet alleen veroorzaakt door de at tracties, maar vooral door ko mend en gaand volk. Met de uitspraak van beroep en bezwaar in de hand, hebben B en W de kermis-kwestie de af gelopen maanden weer eens te gen het licht gehouden. Ze ko men toch tot de conclusie dat de Laan van Ouderzorg de 'minst slechte' locatie is. Alter natieve locaties zijn volgens het college ongeschikt. Zo is een aantal te ver uit de bebouwde omgeving (Bloemerd, Elisa- bethhof), en acht het college de op het oog aantrekkelijke stek op de hoek Acacialaan/Hoogmadeseweg te gevaarlijk voor verkeer. Warmonds vuil in Leidse wagens warmond Het afval van het buitengebied van Warmond gaat voortaan in 'Leidse' wagens. Het ophalen van huisvuil buiten de bebouw de kom - onder meer in de Klin- kerbergerpolder, het gebied Wasbeek en de Zweilandpolder - is nu nog in handen van een particulier bedrijf. Warmond heeft voor samen werking met Leiden gekozen omdat de wagens die momen teel worden ingezet niet overal kunnen komen. Bovendien zijn de voertuigen dermate zwaar dat - vooral bij vorst - nogal eens schade aan het wegdek ontstaat. De Veurseweg in Voorschoten is levensgevaarlijk voor fietsers. De PvdA dringt in een nota aan op maatregelen. PvdA Voorschoten wil ongemakken voor fietsers wegnemen voorschoten judy nihof Op diverse plekken in de Veur seweg in Voorschoten moeten middenbermen komen. Het is veel te gevaarlijk voor fietsers om de weg ter hoogte van de Essenlaan, Woelwijklaan, Rouwkooplaan, Rosenburgher- laan en de Gouden Leeuw in één keer over te steken. Ook op andere plekken in het dorp moeten fietsers in etappes kun nen oversteken. Die aanbevelin gen doet de PvdA-werkgroep 'Voorschoten fietst?!' in een on langs gepresenteerde notitie. De strekking van de notitie van de PvdA'ers is dat het fietsen in Voorschoten een stuk veiliger en comfortabeler kan worden gemaakt. Dat hoeft de gemeen te volgens hen bovendien am per geld te kosten. De afgelopen maanden boog de werkgroep 'Voorschoten fietst?!' zich over de knelpunten en ongemakken die fietsers in Voorschoten tegenkomen. Daarbij is niet gelet op de groot ste knelpunten, omdat de ge meente deze zelf al heeft gesig naleerd. Sommige van deze knelpunten worden bovendien momenteel al aangepakt. Volgens de PvdA-werkgroep is heel Voorschoten goed be reikbaar per fiets. Wie van het noorden naar het zuiden van de gemeente wil, moet ongeveer 4,5 kilometer, of een kwartier fietsen. Inwoners van de wijk Noord-Hofland moeten onge veer tien minuten fietsen om bij het centrum te komen. De knel punten zitten dan ook niet in de eerste plaats in de afstanden die gemaakt moeten worden, maar in de ongemakken en onveilige situaties die de fietsers onder weg tegenkomen. Veilig rijden en oversteken met de fiets is er op bepaalde punten in Voorschoten niet bij, vindt de werkgroep. Daarom moeten de Raadhuislaan en de oversteek van het Nicolaespad naar Rijksweg-11-Nee-pad een middenberm krijgen. Ook pleit de werkgroep voor een opstel plaats voor fietsers die van de uitgang van de Papelaan/Veurseweg in de rich ting van het dorpscentrum wil len. De zuidzijde van de Bachlaan moet worden voor zien van een fietsstrook. Soms helpt het ook al om struiken te snoeien waardoor je het verkeer beter kunt zien, zoals bijvoor beeld in de bocht van de Bad huisstraat en de Professor Ein- steinlaan. Op sommige plekken moet fietsen worden toegestaan waar dat nu nog verboden is, bijvoorbeeld in de doorgang van 't Wedde naar de Voorwate ring, en na 18.00 uur in het Am bachtspad en de Tramstraat in het dorpscentrum.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 12