Milan sloopt de muur van Porto Reker wil Arnesen als assistent bij Willem II recteur M W is anig van streek' Sport Europa's beste Dopingzaak als 'roman' Katarina Witt wil bewijzen dat er nog geen sleet op zit -JAG 2 DECEMBER 1993 N KAAM, 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 RD oor Frehe' gehandhaafd De commissie van beroep van de KNVB heeft de ,'o zakken Boys-speler Raymond Frehé gehandhaafd. -lammer kreeg onlangs een schorsing van tien duels omdat hij Marco Klaassen van Rijnsburgse Boys een e ;oot zou hebben toegediend, ta) - fc F 1-0. 35 Sfeerlost van zwevend kraakbeen Anderis Wim Jonk is gisteren in het ziekenhuis van Hilver- W' Breereerd aan de linker knie. Chirurg Hermans verwijder- ber: Weide kijkoperatie twee losse stukjes kraakbeen uit het >n geïrriteerd weefsel achter de knieschijf. Van de ope- (Fra^m?een video-opname gemaakt, die aan de clubarts van y (Tur)'. n zal worden gezonden. De middenvelder blijft voorlo- vierde ^er'an<^- Maandag moet hij zich bij Hermans melden i -1, role. Aan de hand van die bevindingen zal het revalida- ity o-o, worden opgemaakt. „Het is een kwestie van weken", „Niet van maanden." doelman hockeyploeg bedankt 'ffH Richard Lemaire heeft bedankt voor de selectie van rlands hockey-elftal. De doelman van hoofdklasser 5 de vaste bankzitter achter eerste keus Bart Looije. urg6" Treeft bondscoach Oltmans medegedeeld dat hij om Drescjnen afziet van de voorbereiding van de ploeg op de wint n^ns Trophy in maart in Pakistan. Hij heeft een passende Rot-Weg gevonden en hij wordt het bankzitten beu. Dynam Tien/Kai °tek opent tegen Korda Richard Krajicek speelt dinsdagmiddag in de Olym- Youngiïan München de openingspartij voor het toernooi om s^LifzJ Slam Cup. De Hagenaar treft dan de Tsjech Petr Kor- speelt Krajicek donderdag tegen de winnaar van het 2\a stuurt Vladoiu weg Het bestuur van de Roemeense landskampioen imamocoekarest heeft het contract met international Ion met onmiddellijke ingang ontbonden. Door toedoen [oiu brak Nicolae Vochin van Sportul Studentesc zater- 3t treffen met Steaua zijn neus.Dergelijke brute spelers n'et gebruiken, ook al zijn ze nog zo goed", verklaar- Emmerich Jenei van Steaua. etballer Laimbeer stopt Bill Laimbeer heeft gisteren afscheid genomen van het vefinaFanse profbasketbal (NBA). De center van de Detroit ?eai Mstond bekend als de gemeenste speler in de NBA. Laim- 3 (Spa| had na dit seizoen willen stoppen, maar rugklachten n hem eerder het profbasketbal vaaiwel te zeggen. De (Gri) die in 1979 prof werd bij de Cleveland Cavaliers, twee 30 (42.talië speelde, ooit begeerd ook door Païker Leiden,.en in gelijfd werd door de Pistons, had met iedereen ruzie. Met Gronjr3nders en eigen ploegmaten. Zo brak spelverdeler Isiah 15 twee weken geleden zijn hand na een schermutseling mbeer tijdens de training. Thomas was Laimbeers beste oij de Pistons, maar de center ontzag zelfs hem niet. leid -stf O 1-26,1 TotO: ppel fit «anp >4,7, t en murw gebeukt ver- !20Ni| W. gisteren het Huis - 3 p raring in Maastricht. In tshotl kring verwerkte hij het wiiwent*en dagen durende trioachter tralies. In gezel- (jan zijn vriendin Uschi, familieleden en vrien- kopfj 1 ^gemeen directeur van 19 *rd gisteren na een een- Totopsluiting van ruim twee Pgj. jfn een politiecel en het teii i\an Bewaring te Maas- ienti©p vrije voeten gesteld. °oo^ndag 15 november was jehouden op verdenking Diude en valsheid in ge- uofbij „Us MW'ke". 213,'lns zijn raadsman mr. was zijn cliënt streek. Hij heeft zich 'innej doktersbehandeling I stellen. Waar hij vooral amoj gebukt gaat, volgens 'Ntetfwicz, 's bat hij tijdens de verhoren als hoofd- !,40;[ite wordt beschouwd, lelijk is of justitie hem 'enkt van zelfverrijking. 29fe-jarige Maastrichtenaar iteren niet te spreken media. Vriendin Uschi ien dat hij een moeilijke iter de rug heeft en rust heeft. Om de ingrijpende Jtenissen emotioneel en "sdJelijk te kunnen verwer- o" gfïet is beter eerst thuis bij en. En we hebben veel te Jken. Het gaat je niet in de kleren zitten. We hebben lel steun gehad. Ook nu ie telefoon niet stil," zei Jndin van W. ich Jtter Karl Dittrich van Ivas gisteren een van de n die W. bezocht. De van de in opspraak ge- j Maastrichtse eredivisie- yerd zelf vorige week met [medebestuursleden ook 0ekjagen in hechtenis geno- j.God zij dank", reageerde °jJh op de vrijlating. ,,Hij is iSeJjangedaan. En dat kan ik (Frioed voorstellen. Ik heb '0°b vier dagen in een politie- peten. Hij het drievoudige. _J. me in zijn gemoedstoe- l verplaatsen. Ik raakte in Portugezen verliezen in Champions League met 3-0 bij AC Feyenoord morde vooral buiten het veld over het af braakvoetbal van FC Porto, AC Milan bracht óp de groene grasmat de bestrij dingsmiddelen voor de be tonnen Portugese afweer in stelling. Met snelle combi naties, beweeglijke spitsen, aanvallend ingestelde mid denvelders en meedenken de verdedigers dwong Milan de eerste overwin ning (3-0) en de koppositie in groep B van de Cham pions League af. milaan anp De overwinning kan Milan goed gebruiken. De ploeg domineert dit seizoen minder dan in voor gaande jaren. Nauwelijks spran kelend voetbal in de Serie A, re bellerende spelers, een moei zaam bereikt gelijkspel in de openingswedstrijd van de Champions League tegen An- derlecht. Trainer Capello onder vond weerstand, maar stuurde gisteren elf gemotiveerde spe lers het veld in. Porto kwam, evenals in het duel tegen Feyenoord, voor een gelijkspel. Net als in Rotterdam, waar het in de tweede ronde een voorsprong van 1-0, met elf man voor het doel verdedigde, lag de nadruk in Milaan even eens op de defensie. Na de te gen Werder Bremen veroverde twee punten (3-2 winst) was dat te verwachten. Zes verdedigers, slechts één spits. Domingos was de enige aanvaller, de Bulgaar Kostadinov moest door een schorsing aan de kant blijven. Capello Milan kon wel gebruikmaken van zijn Oosteuropese krachten. Capello deed weer eens een be roep op de Montenegrin Sa- vicevic, die een week geleden nog weigerde met de ploeg naar Brussel te reizen omdat hem Jean Pierre Papin van AC Milan (rechts) ziet de bal wegspringen, terwijl Porto-verdediger José Carlos de bal volgt. niet meer dan een plaats op re servebank was toegezegd. Eige naar Berlusconi moest er per soonlijk aan te pas komen om Savicevic weer in het gareel te krijgen. Tegen Porto kreeg hij een herkansing. Die greep Savicevic aan. Na ruim een kwartier zette hij de Roemeen Raducioiu, die de plaats van de gepasseerde Laudrup innam, vrij voor doel man Baia. Het betekende 1-0. Raducioiu debuteerde voor Milan in de Europa Cup. De Roemeen werd in april 1990 in het Europese bekerduel tussen Anderlecht en Dynamo Buka- rest door John Blankenstein uit het veld gestuurd. De UEFA schorste hem voor vijf wedstrij den. Na een zwerftocht langs de Italiaanse clubs Bari, Verona en Brescia belandde hij bij de Itali aanse topclub, waar hij gisteren voor het eerst weer aan Europa cupvoetbal kon ruiken. Het duel tegen Anderlecht was de laatste van de vijf opgelegde rustdagen. De snelle treffer gaf Milan het noodzakelijke vertrouwen. Kort voor de rust kreeg Porto op nieuw een dreun te verwerken. Uit een hoekschop, van Savice vic, kopte de afgelopen zomer van Genoa gekomen Panucchi 2-0 in. Op de 20-jarige verdedi ger lette geen Portugees. Ivic, de ongeëvenaarde spe cialist in het vergrendelen van een doel, waagde het na de pauze een tweede aanvaller in te zetten en de rest van zijn elf tal door elkaar te hutselen. De wedstrijd werd boeiender. Do mingos, verantwoordelijk voor de uitschakeling van Feye noord, kreeg de kans Porto in de wedstrijd terug te brengen. Zijn lob, in vrije positie voor die periode het gevoel voor ei genwaarde kwijt. Het was een nachtmerrie. Vier dagen in een hok van 2 1/2 bij 2 1/2 meter." Dittrich distantieerde zich vinnig van een artikel in het Limburgs Dagblad van woens dag. De regionale krant meldde dat de voorzitter dinsdagavond tijdens een besloten sponsorbij eenkomst zou hebben toegege ven dat diverse zaken aan de aandacht van het bestuur waren ontglipt. En daar, zo zou Ditt rich volgens de krant hebben gezegd, zal de Club zich voor moeten verantwoorden. Hij zou hebben toegegeven dat MVV onachtzaam heeft gehandeld. ,,Het was een besloten avond. De media waren niet uitgeno digd. Ik heb het artikel niet gele zen, zal het niet lezen en wil het niet lezen", was zijn bitse reac tie. „Ze hebben informatie van derden. En daar reageer ik niet op." Op de vraag of hij zich in de geciteerde bewoordingen heeft uitgelaten, gaf hij een ont kennend noch bevestigend ant woord. Aftreden De voorzitter, in het dagelijkse leven vice-voorzitter van het College van Bestuur van de Rijksuniversiteit Limburg, over weegt als straks de fraude-affai re achter de mg is, af te treden. ,,Voor iemand met een maat schappelijke positie is het geen gemakkelijke opgave alles in de hand te houden. Je moet afwe gen of een functie als voorzitter het risico waard is. Ik zal de club "nu niet in de steek laten, want dan belast ik anderen. Ik vertrek niet eerder voordat de zaak afgerond is." Het onderzoek naar fraude, valsheid in geschrifte en omko ping duurt nog steeds voort. Justitie arresteerde na Ron W. nog acht verdachten. De zaak kwam eind september aan het rollen nadat justitie ex- admini strateur Wim K. had opgepakt. De man werd verdacht van ver duistering. Hij heeft inmiddels toegegeven ruim een kwart mil joen gulden uit de kas van MW te hebben ontvreemd. De club beweert dat meer dan zeven'ton is verdwenen. londen Roberto Baggio wordt de opvolger van Marco van Bas ten. De 26-jarige speler van Juventus is door France Football geko zen tot Europees voetballer van het jaar 1993. Een Frans televisie station liet het nieuws uitlekken door te melden dat de Italiaan met de bij de verkiezing behorende gouden bal voor een fotosessie heeft geposeerd. Baggio werd in 1990 de duurste speler van de wereld. Hij werd door Fiorentina aan Juventus verkocht voor elf miljard lires, 12 mil joen dollar. Hij tekende destijds een driejarig contract tegen een jaarsalaris van een miljoen dollar exlcusief premies. ARCHIEFFOTO EPA tilburg gpd Frank Arnesen wordt wellicht de assistent van Jan Reker bij Willem II. De afgelopen weken hebben Reker en Arnesen meer malen gesproken over een mo gelijke samenwerking. De afge lopen zomer bij PSV ontslagen Deen heeft wel oren naar een contract in Tilburg. Reker verklaarde gisteren in Voetbal International Arnesen te willen benutten zoals hij in dertijd bij Roda JC werkte met Willy van der Kuijlen; vooral voor de individuele training en begeleiding van spelers. Vanaf het seizoen '95-'96 zou Arnesen hoofdcoach kunnen worden, onder Jan Reker, voor wie de functie van technisch directeur zou moeten worden gecreëerd. Voor Arnesen, die volgende zomer zou kunnen beginnen in Tilburg, is het wel een voor waarde dat hij de trainingscur sus in Köln kan volgen. Wat Re ker betreft is dat geen pro bleem. Die wil Arnesen zo graag dat hij bereid zou zijn een deel van het eigen salaris in te leve ren, indien nodig. Voorzitter Groels vindt dat een aardig idee en reageerde ook overwegend positief op de komst van Arne sen. Pettersson Ajax zal Stefan Pettersson en John Hansen geen hoge reke ning presenteren bij hun vertrek uit De Meer. Beide Scandina- viërs willen terug naar hun oude club. De Deen Hansen gaat vrij wel zeker deze maand nog naar Odense BK, de Zweed Petters son hoopt volgend seizoen bij IFK Göteborg aan de slag te kunnen. Beide clubs zal het vel niet over de oren worden gehaald. Hansen werd in '91 voor een half miljoen gekocht. Hij mag voor (veel) minder weg. Petters son mag ook 'onder de prijs' vertrekken. „Natuurlijk zal er een transfersom moeten wor den betaald", zegt Arie van Os, bestuurslid financiële zaken. „Maar we zullen echt niet het onderste uit de kan eisen. Je moet dat zien als een blijk van waardering." Het afscheid van Pettersson komt één jaar eerder dan hij had gehoopt. De spits had bij afloop van zijn driejarig contact nog een verbintenis voor één seizoen willen tekenen. Hij wil zijn laatste sportieve jaren ech ter niet op de bank in De Meer doorbrengen. Pettursson raakte deze competitie, na dik vier sei zoenen, zijn rotsvaste plaats in de spits kwijt aan Ronald de Boer en speelt sindsdien nog een bescheiden rol als invaller. Daarom heeft de 30-jarige aan valler het bestuur van Ajax ver zocht geen gebruik te maken van de optie op contractverlen ging. De club is daar zonder meer mee akkoord gegaan. In zijn Ajax-dienstjaren speel de de spits tot dusverre 134 wedstrijden. Er staan bijna hon derd goals achter zijn naam. John Hansen vertrekt vrijwel ze ker naar Odense BK. Dat is de tegenvallende ontknoping van 'Hansens zoektocht naar een nieuwe werkgever. Odense en Ajax moeten nog rond de tafel om de transferprijs vast te stel len. Hansen kreeg begin dit sei- moskou sid doelman Rossi, mislukte. Milan schrok aanvankelijk te rug van de offensieve daden drang van de Portugezen. De ploeg kreeg meer ruimte en profiteerde ervan. Na een kwar tier stuurde opnieuw Savicevic een afgemeten bal richting Por tugees doel. Massaro rondde de voorzet voorbeeldig koppend af. Voor even deed Milan weer denken aan de ploeg die vorig seizoen met het maximale pun- tenaantal de finale van de Champions League binnenstap te. zoen van technisch directeur Louis van Gaal te horen dat hij naar een andere werkkring mocht uitzien. Die zou in Enge land komen te liggen. Verre gaande contacten met Middles- borough en Newcastle United leverden echter niets op. De Deen kan bij Odense fullprof blijven. Daum Christoph Daum zal voor de winterpauze terugtreden als coach van VfB Stuttgart. De be slissing viel in een gesprek tus sen de veertig-jarige trainer en voorzitter Mayer-Vorfelder. Daum kwam driejaar geleden van FC Köln naar Stuttgart, werd anderhalf jaar geleden Duits kampioen en zag zijn club vervolgens afzakken tot de de- gradatiegroep in dit seizoen van de Bundesliga. Daum is de der de vertrekkende coach in dit voetbaljaar, Schulte (Schalke) en Entenmann (Nümberg) gin gen hem voor. Gullit Ruud Gullit is alweer strafsch opnemer af bij Sampdoria. Gis teren miste de Amsterdammer een penalty in de bekerwed strijd tegen AS Roma. Gullit schoot vanaf elf meter de bal op de lat. De misser had geen ern stige gevolgen. Sampdoria won de thuiswedstrijd met 2-1. De Romeinen namen in de derde minuut de leiding via een kop bal van Benedetti. Lombardo maakte op slag van het rustsig- naal gelijk. Invaller Salsano be sliste het duel tussen de twee succesvolste Cup-fighters van de laatste tien jaar een kwartier voor het einde. Het had de plot van een keu kenmeidenroman kunnen zijn: een trainer/echtgenoot neemt wraak op zijn overspelige top sporter/vrouw door anabolen door haar eten te roeren. Maar het boek eindigt natuurlijk met het onvermijdelijke happy end. Een rechtbank in Moskou sprak op die gronden Loedmilla Narosjilenko vrij van het ge bruik van verboden stimuleren de middelen. De rechter gaf de atletiekfederatie van Rusland opdracht de schorsing van vier jaar met onmiddellijke ingang op te heffen. De 29-jarige hordenloopster, wereldkampioene in 1991, werd in februari bij indoorwedstrij- den in Frankrijk positief bevon den op het gebruik van anabole steroïden. De atlete zocht de oorzaak in kalmerende midde len. Een maand eerder overleed haar moeder, waardoor ze op doktersadvies haar toevlucht nam tot anti-depressieve medi cijnen. De atletiekfederatie van. Rusland had geen oog voor het verweer en schorste haar voor vier jaar. Gisteren, voor de rechtbank van Moskou, kreeg de zaak de verrassende wending. Haar man en trainer Nikolai gaf voor de rechter toe dat hij de steroï den door haar dagelijkse proteïne-mix had geroerd. Zon der haar medeweten. Hij nam op die manier wraak omdat zijn vrouw (tijdelijk) een relatie was aangegaan met een ander en het echtelijk huis had verlaten. Eerherstel De rechter geloofde Nikolai, die eerder de Russische federatie schriftelijk had ingelicht, op zijn woord en sprak zijn vrouw vrij. De Russische federatie moet de loopster direct rehabiliteren. Se cretaris Oesasjov zei voor de rechter dat uitsluitend de arbi tragecommissie van de IAAF (wereldfederatie) bevoegd is de strafmaatregel in te trekken. Hij weigerde in te gaan op de vraag of de Russische federatie de at lete daadwerkelijk zal steunen bij dat verzoek. De zaak Narosjilenko zal ver moedelijk begin 1994 gelijktij dig behandeld worden met de affaire Erik de Bruin. De discus werper werd door de tuchtcom- missie van de Nederlandse atle- tiekbond vrijgesproken. Hij was positief bevonden tijdens wed strijden in Keulen, voorafgaan de aan de wereldtitelstrijd. Sanchez Torres houdt ermee op almelo anp Manuel Sanchez Torres (33) heeft, geplaagd door blessures, zijn voetballoopbaan beëindigd. Heracles, zijn laatste werkgever, heeft hem een functie in de technische staf van de club aan geboden. Sanchez Torres speel de eerder voor FC Twente, Va lencia, Roda JC en NEC. Geschorst De UEFA heeft twaalf spelers, wegens gele kaarten, geschorst voor de volgende wedstrijd in de Europese beker toernooien. Champions League: Kostadinov en Costa (Porto), Türkiylmaz (Galatasaray). UEFA-beker: Rolff en Bender (Karlsruhe), Winkelhofer (Salz burg), Vavoulas en Moustakidis (OFI), Ravanelli (Juventus), Cul- verhouse, Crook en Butterworth (Norwich). Oud-bestuurder Van der Hoeven overleden J. van der Hoeven, oud-be stuurslid van de KNVB, is maandagnacht op 77-jarige leeftijd overleden. Van der Hoe ven bekleedde van 1957 tot 1986 diverse bestuur- en com missiefuncties bij de KNVB. Van der Hoeven was drager was het bondsinsigne in goud. Katarina Witt weet vrijdag, bij het ijsgala van Frankfurt, waar zij staat. De nu 28-jarige kunstrijdster, die in de ijzige DDR velen ontdooide, wil be wijzen dat er nog geen sleet is op haar geweldige talent. De bezoekers zullen kennis kunnen ■3,r maken met haar vrije kür die de weg moet vrijmaken naar een hernieuwd olympisch optreden. Witt wil terug op het ijs nu de Spelen open staan voor profes sionals na een opmerkelijke loopbaan die olympisch goud bracht in 1984 en '88 naast vier wereld- en zes Europese titels. De kunstrijdster heeft zich per fect voorbereid op haar terug keer in de wedstrijdsport na bij na zes jaar professionele ijs- shows. Zij rijdt op de melodie van „Wo sind alle Blumen". Een topper voor miljoenen Duitsers, want Mariene Dietrich zong het ruim dertig jaar geleden bij haar eerste na-oorlogse optreden in de Bondsrepubliek na haar te rugkeer uit de Verenigde Staten. Zij koos voor een begeleidings- ploeg die zijn weerga niet kent in de geschiedenis van het schaatsen. Voor het schaatsge- deelte werd zij opnieuw ge traind door Jutta Müller, haar vroegere Oostduitse coach. Haar lichamelijke fitheid is op peil gebracht door de Britse at- ietiekcoach Franck Dick, de choreografie liet zij verzorgen door de Canadese Sandra Bezie, de muziek is bewerkt door Kurt Masur, de Oostduitse dirigent die tegenwoordig voor de New York Philharmonic staat. Het unieke begeleidingsteam bewijst dat Witt niet zo maar een plannetje heeft. Zij streeft nadrukkelijk naar een nieuwe plaats aan de top. Frankfurt, een ijsgala zonder jury, zonder druk, zonder wedstrijdelement, is hiaar het eerste sprongetje voor een ijsster, die juist op dit punt achter blijft bij de huidige generatie. De weg voor Witt is lang. Half december zijn de Duitse kam pioenschappen in Heme en al leen een plaats op het erepodi um brengt haar naar de Eu ropese kampioenschappen in Kopenhagen, waar Duitsland drie deelneemsters mag in schrijven. In de Deense hoofd stad kan zij haar plaats in de Duitse ploeg voor de Winter spelen verdienen, indien niet meer dan één landgenote haar voorgaat in het eindklassement. Witt heeft de uitstraling van zowel de grote ster als de fraaie vrouw, maar zij zal de twijfe laars er toch in de eerste plaats van moeten overtuigen dat er varing een voordeelpunt is in de tak van sport die juist de laatste jaren steeds atletischer en tech nischer is geworden. Doel Waarom dit alles „Omdat je een doel in je leven moet heb ben. Omdat je beter spijt kunt hebben van dingen die je ge daan hebt dan van dingen die je achterwege hebt gelaten. Ik zou graag bewijzen dat je nog steeds op sportgebied iets kunt preste ren als je in de buurt van de dertig komt." Europees kampioene Surya Bonaly uit Frankrijk is daarvan niet overtuigd. Zij behoort tot de groep die denkt dat Witt be ter haar lauweren kan koesteren dan haar nek uilsteken. „Ik denk dat haar tijd voorbij is. Het is leuk dat zij wil terugkeren in de competitie, maar ik denk dat zij de grote wedstrijden aan ons moet laten." I liefst een SieMatic keuken van Goedhart Bouwhuis Bezoek onze showroom met de meest komplete SieMotic presentatie van de hele regio, art Bouwhuis, Hoorn 126a (tegenover Avifauna), Alphen o/d Rijn, of maok een ofspraok: tel. 01720-22100

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25