Korfballers Pernix lijden massaal uit TOP is allang geen top meer Vrouwen van Lisse zijn verder dan MSV •aturnus kan soms de hele wereld aan BS Leiden lacht weer voorzichtig Sport Sevens-team tiende \NDAG 29 NOVEMBER 1993 071 -356464, PIV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -356463 SASSENHEIM BRAM VAN CENT KORFBALMEDEWERKER Twee jaar geleden speelde TOP in de hoofdklasse, vorig seizoen overgangsklasse en volgend jaar? Een terugkeer naar de lan delijke (sub) top lijkt er nu al niet meer in zitten. Daarvoor was de 11-17 nederlaag tegen Trekvogels, één van de gedood verfde favorieten, te duidelijk. Veelzeggender nog was de 3-13 ruststand, die de ontluistering van de (inmiddels voormalige?) regionale topper compleet maakte. De ambiance in sporthal De Wasbeek is nog altijd perfect. Een bomvolle tribune, een swingend huisorkest en een professionele organisatie. Maar die hele entourage lijkt aan het Sassenheimse vlaggeschip niet meer besteed. Niet de wedstrijd tegen Trekvogels, maar het op treden van Sinterklaas en twee Zwarte Pieten vormde het hoogtepunt van de avond. Na tuurlijk zijn er excuses voorhan den. Coach Theo Korporaal heeft het achttal drastisch ver jongd. Maar liefst drie debutan ten telt de ploeg en van de hoofdklasse-generatie zijn al leen Ron van der Willik en 'ver loren zoon' Anne van der Zaag nog over. Met de routine ver dween echter ook het restje uit straling van onoverwinnelijk heid. Concurrent Tegen het hardwerkende en vooral bij de vrouwen gerouti neerde Trekvogels was dit TOP zaterdagavond volstrekt niet opgewassen. ,,Uit de eerste klasse kom je niet zomaar en Trekvogels is daarbij de gevaar lijkste concurrent", had Korpo raal zijn pupillen voorgehou den, maar zijn waarschuwingen bleken aan dovemansoren ge richt. ,,lk weet niet wat er in de eerste helft gebeurde", bekende hij na afloop, „niemand durfde iets, er werd veel te weinig gelo pen, geen actie, iedereen was bang. Het was gewoonweg ver schrikkelijk." Zonder dat TOP zich enige doelkans wist te verschaffen, liep Trekvogels in de eerste zes minuten weg naar 0-3. Goals van Ron van der Willik en Jolan- da Cornelisse deden even de hoop herleven, maar de Rotter damse trein denderde onver biddelijk verder naar een 3-13 ruststand. Een getergde Anne van der Zaag zorgde voor de derde Sassenheimse treffer voor rust en was ook na de hervat ting tweemaal succesvol. Het vormde de aanzet tot een tus- sensprint van de thuisploeg. Na treffers van Steven Baart, Linda Dannijs en de na tien minuten voor Benjamin van Tol in de ploeg gekomen Gerco Lange- laan bleef TOP op 8-13 steken. Probleemloos In de resterende kwartier hield Trekvogels zich probleemloos staande tegen een wel gedre ven, maar weinig effectief aan vallende tegenstander. Waarvan zelfs het huisorkest overtuigd was getuige het slotnummer. „Dat doet de deur dicht, daar zijn geen woorden voor...". Coach Theo Korporaal was het daar hartgrondig mee eens. DUBAI/LEIDEN PETER KLEIN RUGBYMEDEWERKER Het nationale Sevens-team is bij één van de allergrootste interna tionale rugbytoernooien in Dubai als tiende van de in totaal zestien deelnemende landen geëindigd. Oranje, waarvoor bondscoach John van Altena van de Leidse landskampioen DIOK met Gottfried Bos, Robert Broers, Yves Kummer, Marc Michelsen en Perry Noor- dermeer liefst vijf spelers had geselecteerd, ging in de strijd om de 'plate' (de negende en tiende plaats) met 26-21 ten onder tegen de selectie uit Wales, de Crawshays. Dankzij deze door Amstel moge lijk gemaakte trip heeft Nederland zich, vóór Duitsland en Amerika, van een vervolgoptreden op het hoogste mondiale niveau verze kerd. In de eerste ronde-poule had het nationale zevental tegen twee countyploegen uit Zuid-Afrika duidelijk problemen met de aanpas sing aan het harde zandveld en de extreme temperatuur (45 graden Celsius) in dit Arabische oliestaatje. Het laatste pouleduel tegen de Engelse Waterbuffaloos leverde mede daardoor een 14-0 zege op. Martin Geelhoed (HRC) drukte de try's, Michelsen benutte beide conversies. In het aansluitende knock-out systeem opende Oranje door een try van Matts Marcker (Castricum) en de conversie van Michelsen met een overwinning op de Schotse Penquins. Tegen Roemenië drukte Michelsen op een 14-14 stand de winnende vijfpunter, na dat hij eerder try's van Patrick Schrijvers (Hilversum) en Geelhoed had geconverteerd. In de eindstrijd om de 'plate' overrompelden de Welshmen van Crawshays de ploeg van Van Altena in de eerste fase: 26-7. Alleen Broers kon tegenscoren. Na rust speelde Neder land voor zo'n 12.000 bezoekers geïnspireerd Sevens-rugby. Try's van Geelhoed en Michelsen werden door de laatste geconverteerd vooreen 26-21 eindstand. LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER De basketballers van MSV blij ven overtuigen in de eerste divi sie B. Ze krijgen daarbij hulp van de achtervolgers. Gisteren werd Braggarts in Heerlen ver slagen (80-69), terwijl Azimma de winst pakte tegen ASVU: 78- 74. Het verschil tussen MSV en die eerder genoemde achtervol gers is nu tien punten. De man nen van BV Lisse kenden bles sureperikelen en konden het zo niet bolwerken tegen Binnen land: 89-83. In de eredivisie bij de vrou wen is Lisse een stuk succesvol ler dan MSV. In het onderlinge duel gisteren werd dat nog eens duidelijk. Lisse zegevierde in Noordwijk met 71-38. Grasshoppers boekte na vijf op eenvolgende nederlagen weer eens een overwinning. Prisma College was een maatje te klein: 67-49. MSV behield zijn ongeslagen status niet gemakkelijk. De Noordwijkers konden pas in de laatste drie minuten het verschil op het scorebord brengen. Daarvoor had de ploeg de han den vol aan Braggarts. Bij rust was er nog een achterstand (37- 32), die echter snel werd omge zet in een voordelige marge: 46- 39. Braggarts kwam nog wel langszij. Zeven minuten voor tijd was het weer gelijk (59-59), waarna MSV op een zoneverde diging overschakelde. Braggarts hield het daarna nog drie minu ten vol. Via 63-64 werd het ech ter snel 73-67 voor MSV een mi nuut voor tijd. Daarmee was de zege veilig gesteld. Scores MSV: B. Driessen 22, Koek 18, Dogo 11. De mannen van Lisse moes ten hun zegereeks even onder breken. De opgeleefde ploeg had problemen met het spelers- materiaal. Jörgen Goudswaard en Andre Kamps ontbraken, ter wijl Terry van den Akker door een keelontsteking slechts zes tien minuten meespeelde. Van daar dat vooral in de slotfases van beide helften de ploeg lucht te kort kwam. Na 33-33 in de zeventiende minuut leed Lisse maar liefst negen keer balverlies tot de rust. Binnenland liep zo naar 45-37. Toch speelde de ploeg van in terim-coach Gerard van der Worp - hij coacht op 18 decem ber zijn laatste wedstrijd - een goede wedstrijd. Alleen in de re bound waren problemen door het ontbreken van de lange mensen. Binnenland pakte daardoor zeventien aanvallende rebounds. Omdat Lisse zelf van af de vrijeworplijn niet accuraat was - elf keer werd er gemist - is het verlies snel verklaard. Scores Lisse: Van Schijndel 23, Van der Stoep 15, Van den Akker 14, Koot 13, Ruygrok 12. De derby tussen MSV en Lisse in de vrouweneredivisie liep uit op eenrichtingsverkeer naar de Noordwijkse basket. Daardoor was de wedstrijd nooit span nend. Lisse hield de zaken ver dedigend onder controle en liep twee op één. Tegenover twee Lissese scores stond steeds een Noordwijkse. Aan Noordwijkse kant speelde Dorothy Berghahn een sterke eerste helft. De for ward kon steeds scoren op as- sist van Renate Sluys. Bij Lisse kroop een andere ex- Voorburgse een beetje uit de schaduw van Annette Keur en Esther van der Bosch. Karin Stiefelhagen .verzorgde een hoop assists en kwam zelf ook in de dubbele cijfers. MSV, dat in de eerste helft ge coacht werd door Ria Bröring, kwam er niet aan te pas en be rustte in de nederlaag. Rick Driessen, te laat terug van de mannen wedstrijd in Heerlen, zag zijn ploeg in de tweede helft nog wel wat proberen, maar kwam tot de conclusie dat het er gisteren niet inzat voor MSV. Scores Lisse: Keur 24, Van der Bosch 14, Stiefelhagen 10. Grasshoppers kwam na vijf nederlagen weer eens goed voor de dag. Prisma College, dat sa men met MSV op de zesde plaats staat, was geen partij voor de Katwijkse ploeg. Sterke en zwakke periodes wisselden elkaar af. Aanvankelijk nam Grasshoppers een 9-0 voor sprong, die snel weer genivel leerd werd tot twee punten. Bij rust (42-24) was er al een grote voorsprong opgebouwd. Groter werd die echter niet. De Utrechtse vrouwen kwamen zelfs terug tot 44-31, maar kon den niet doordrukken. Grasshoppers kwam zo einde lijk weer eens aan twee punten, die gezien de stand broodnodig zijn met het oog op de play-offs. Scores Grasshoppers: Kuyt 19. Allers 18. Weeda 17. ieeste clubs uit Leidse regio draaien goed mee W 1IDEN GERRIT-JAN VAN GEEN n ASKETBALMEDEWERKER r kan weer gelachen worden bij BS eiden. De in nood verkerende kl loeg kreeg het weer eens voor el- 31 aar om een wedstrijd in winst om zetten. BV Groningen kreeg in de ijf Meihal klop (97-78) en dat werd itbundig gevierd. In de afgelopen 3 ivee jaar zou zo'n overwinning op e nummer acht in de promotiedi- r isie geen bijzonderheid geweest i ijn. Nu moet Leiden voor elke wee punten knokken. Het kreeg q an ook loon naar werken, al doet w e uitslag vermoeden dat het om ie en simpel karwei ging. 31 Dat viel wel mee. Menig toe schouwer die de verrichtingen van 't eiden volgt, houdt zijn hart vast Is de ploeg op voorsprong staat. Er iodan nog niets te zeggen over de r floop, omdat Leiden de laatste tijd log wel eens wat uit handen geeft ei ls de ploeg op rozen lijkt te zitten. II aterdag ging het bijna die kant op. •9)itmaal echter rolde het balletje ■eunstig voor de thuisploeg, die in II lk geval liet zien dat het plezier in basketbal nog niet weg is. Dat daar bij het hoofd niet altijd gebruikt Uordt is dan een probleem. In dat o eval zou de wedstrijd al veel eer- ei Ier beslist zijn dan, zoals nu het ge- al was, pas in de laatste drie minu- h en. 0 In de eerste helft bijvoorbeeld 'i verd niet zuinig omgesprongen r!net het balbezit. Aanvallen werden II liet of maar half uitgespeeld. Mar in Gilliot wilde te veel zelf scoren, ia erwijl een slim passje naar vrij taande medespelers een betere iplossing leek. Ook Jack Ginjaar lad de smaak te pakken. De noeste tucadoor is de laatste weken op schot en wilde dat de rest laten we ten ook. Ginjaar schoot in elk geval wel veel raak, zodat op zijn schot keuze weinig aan te merken viel. Het bewijs dat hij hot is kwam in de tweede helft, toen hij hangend in de lucht een onmogelijke driepun ter raak schoot. Belangrijkere rollen waren echter weggelegd voor Erik-Paul van Wee- ren en Diederik Hofstede. Eerstge noemde voelt zich weer helemaal thuis in de Vijf Meihal en nam zijn ploeg op moeilijke momenten op sleeptouw. Hofstede fungeerde daarbij als afmaker. Sober spelend scoorde de blonde Leiderdorper in de eerste helft belangrijke punten, waardoor Leiden steeds het verschil op meer dan vijf punten hield. Na de rust (43-32) kwam de thuisplpoeg wel even in de proble men. Groningen, dat er een leuke basketbalvisie op na houdt - er wordt alles of niets gespeeld, terwijl ongeveer iedereen een vrije rol heeft - gooide met de moed der wanhoop er een flinke press tegen aan, die veel balverlies voor Leiden opleverde. De bezoekers slopen dichterbij en waren drie minuten voor het eind tot op zeven punten genaderd: 78-71. Gelukkig voor Leiden was op dat moment Van Weeren al weer in het veld gekomen. De guard lokte fou ten uit en kreeg daarvoor veel vrije worpen die hij dan ook benutte. Met een ouderwets dravende Loet de Ruijter, die in de tweede helft voor de meeste scores zorgde, kwam Leiden over het dode punt heen. De score liep daardoor hoog op. In de laatste drie minuten kwam de thuisploeg tot 19 punten, zodat de Diederik Hofstede (16) hielp BS Leiden op belangrijke momenten aan scores tegen BV Groningen. Het was de vierde zege voor Leiden dit seizoen. foto loekzuyderduin uitslag ietwat geflatteerd werd. cipelen van Tiemen Winkel niet Scores BS Leiden: Ginjaar 21, De Maar dat mocht ook wel een weer terugvallen in het oude pa- Ruijter 21, Hofstede 17, Van Wee- keer. Nu is het afwachten of de dis- troon. ren 12, Gilliot 12. f^e meeste clubs uit de Leidse regio lijken hun draai in de e tal al na twee speeldagen te hebben gevonden. Tempo Crescendo wonnen voor de tweede keer en ook De anaïden en De Algemene zijn nog ongeslagen. Fiks en locitas behaalden hun eerste overwinning. Alleen KZ iden blijft voorlopig achter, want de tweedeklasser -ïvjaat als enige nog op de hatelijke nul. kracht node werd gemist. Er kende schutters als Marcel Keij- zer en Heiko Locher waren al leen in de eerste omgang twee maal trefzeker (5-6 rust). Daar na dicteerde 's lands oudste korfbalclub het scoreverloop, maar Paul Hüsken (2) en Ma rion Peters wisten met 9-9 ten minste een punt te redden. Alleen in de beginfase had Tempo geen greep op ZKV(Za), resulterend in 4-0 na acht mi nuten. De Alphenaren incas seerden in de volgende 47 mi nuten nog slechts twee straf- worpen, met name doordat zij door goed afvangen de vijande lijke aanval behoorlijk ontregel den. Marjan Wielinga (4), Mar- tijn Hooijer (2), Joke Boot, Ro nald Drieduite en Ruud de Jong bouwden in die tijdsspanne een 9-6 voorsprong op, die daarna bekwaam werd verdedigd: 10- 90 winst. Voor De Algemene blijft DKC een lastige tegenstander, want zij speelden net als op het veld gelijk: 11-11. Het achttal van Ed Molloy schudde pas na rust (7- 5) de zenuwen van zich af. Perry Venema verschalkte zijn heer op 8-8 tweemaal onder de paal (8-10), maar daarna werden er te veel kansen gemist. Diana Hoppenbrouwer moest drie mi nuten voor tijd zelfs nog het dikverdiende punt redden. Fides Pacta maakte van zijn eerste ^.wedstrijd in de tweede klasse tegen ONDO(sGr) gelijk iRFBALMEDEWERKER xnix gleed in de nieuwe sport- De Hangmat letterlijk en fi- urlijk onderuit tegen Rheko: J 5-13. De volgelingen van Cor ■avekamp durfden op de glad- vloer nauwelijks aan te zet- voor doorloopballen en joesten daarom alles zetten op :t afstandschot. Dat leek voor ist niet zo'n probleem, want iène Zuurmond (3), Karin en bin Arnoldus legden na 5-4 ver zuiver aan (7-9 rust). Na 10 verlamde de angst voor Itglijders het Leidse spel zoda- g, dat er een kwartier niet :rd gescoord. De thuisclub :p intussen door naar 15-10 en winst. Dankzij een indrukwekkende Indspurt bemachtigde Fiks bij ~C(Ha) een 19-18 zege. De rdloeg van Henny Piket had tot ■8 steeds het initiatief door de erjer goals van Theo Vreeken en latthijs de Visser, die Henrik p looimeijer uit de basis heeft lefrdrongen, om dan achterop te iei|ken (14-10, 18-15). Na een ge- 0(iiste strafworp maakten Jaap ra4etaijk en opnieuw Vreeken en d ]je Visser toch nog gelijk, waar- invalster Adinda Hooimeijer p ommekeer compleet maakte. >h Tijdens de tweede helft zat De anaïden aanvallend vast tegen 1Si TV, blijkens de magere drie 2-)als. Coach Ruud Schreuder ,5pn geen beroep doen op San- vcfa Kalthoff (werk), wier schot een waar doelpunten-festijn: 27-17. De fusieclub kon René van der Vooren weer opstellen, die zich na een half jaar pauze toch weer beschikbaar stelde voor het eerste. Hij gaf met een hattrick aan het scoren niet ver leerd te zijn, maar Frank Peter de Haas (8), Jan Willem Meijer (7) en Bettina Buikstra (4) ble ken nog beter op schot. Na een kwartier stond KZ Lei den mede door vier strafworpen 2-5 achter op Olympiek. De rood-blauwen toonden echter veerkracht en kwamen door Ro nald Siera (4), Annelies van der Blom, Ronald van Leeuwen en Aldo Spadon even op 7-5 en 8- 7. Ook een tweede uitlooppo ging van de bezoekers (8-10) werd geneutraliseerd (10-10), maar na 10-11 kon ook invalster Els van Lunteren geen redding meer brengen: 10-12. Zowel Crescendo als Hespa joeg hartstochtelijk op de winst, wat een enerverend duel ople verde. De formatie van Ruud Niesing dicteerde na 2-5 en 5-5 tot 10-9 het scoreverloop, maar kwam toch weer 10-11 achter. In de laatste dertien minuten hielpen Peter Baak, Gert Jan Hensing (2) en Saskia Baak hun club alsnog aan een 15-11 winst. Velocitas bezorgde trainer Klaas Bosman een aardig ver jaardagscadeau met een 12-9 overwinning op NIO. De jarige had de opstelling geheel veran derd en het duurde ruim twintig minuten, voordat de spelers el kaar vonden (1-3, 5-4 rust). Na een korte inzinking (7-6) legden Paul Meerburg, sterk op dreef met vier goals, Arjen Bakker, Steven de Ronde en invalster Rita Beens met 11-7 de funde ring voor een degelijke winst. TOP-pers Linda Dannijs (links) en de onzichtbare Steven Baart zijn volstrekt kansloos in dit duel onder de korf. TOP leed zaterdag een smadelijke 11-17 nederlaag tegen Trekvogels. ^afeNDBALMEDEWERKER t bllenstreek pakte in een harde needstrijd twee punten tegen "UjSV, 15-13, 8-7. Fysiek kon PSV uaet tegen Bollenstreek op en ei- zinlijk gaf dat de doorslag, hiaarbij kwam dat PSV de zes cjjdstraffen die Bollenstreek w^oest incasseren niet optimaal \|ist te benutten. De Eindho- erjsnse produktie bleef uit die atjvertal situaties tot drie treffers ejeperkt. vq Vijf minuten voor tijd was de mtore nog gelijk: 13-13. Nicoleta oriceanu en Gerrie van Jaars- rejeld brachten Bollenstreek ech- x toch nog langs PSV. Voor ollenstreek scoorden: Nicoleta oriceanu 6, Gerrie van Jaars- ld en Simone Lakeman 3, Jo- nda Koster 2 en Anja van der laauw. De vrouwen in Stompwijk krijgen toch wat last van hun ongeslagen status in de tweede divisie C. Anders zou het Rijs- wijkse Hercules er niet met een toch redelijke score, 16-13 (rust 7-6) vanaf zijn gekomen. Stompwijk '92 beheerste de wedstrijd, maar had duidelijk problemen met de favorietenrol en met een volgepakte tribune. De arbiters kwamen met de speelsters niet onder de span ning van de wedstrijd uit en na men soms op zijn minst won derlijke beslissingen. De individuele kwaliteiten van de Stompwijkse aanvalsters gaven de doorslag. Irma van der Bosch en Sylvia Hoevers bleken voor de Rijswijkse verdedigsters moeilijk af te stoppen. De winst van Stompwijk '92 was niet aantastbaar. Voor Stompwijk scoorden: Irma van der Bosch en Sylvia Hoevers 5, Hanneke Martens 3 en Lenie van der Bosch, Eugenie van Geylswijk en Hanneke Martens. De mannen van Saturnus zijn in deze competitie in staat te verliezen van de staartploe- gen en te winnen van de koplo per. Gisteren was het Apel- doornse Achilles, lijstaanvoer der in de tweede divisie D, aan de beurt om dat te ervaren. Sa turnus won met 16-19, rust 10- 11. Een goed begin is het halve werk. ,Die stelregel leek Satur nus als uitgangspunt te hebben genomen voor deze wedstrijd. Het werkte, want voordat Achil les goed en wel in de wedstrijd zat, was de score al 5-0. Daar kwam Achilles, dat per wed strijd 25 treffers pleegt te sco ren, niet meer onderuit. Niet in het minst door het foutloze op treden van de Satumus-keepers Rob Otten en Martin Kok. Voor Satumus scoorden: Peter Inne- mee 7, Hans Blansjaar en Fedor Brugman 3, Dirk Klok en Dan Olsen 2 en Winfried van Bohee- men en André van Es. In de afdelings eerste klasse waren de vrouwen van MSV niet opgewassen tegen het Delftse EDH, 18-5, rust 10-1. Voor MSV scoorden: Joke Knij- nenburg 3 en Claudia van Rijn 3. Foreholte kan de kampioens kansen voorlopig op een laag pitje zetten. In de wedstrijd van de waarheid in Voorhout beslis te Westlandia 2 de strijd om de eerste plaats op de ranglijst met 19-9, rust 9-7, duidelijk in zijn voordeel. Voor Foreholte scoor den: Kim Geerlings 3, Esther Hoek, Elly Spreeuw en Ellen Warmerdam 2. Oase verloor royaal van DSO, 5-15, rust 9-1. Voor Oase scoor den: Anita van der Poel 2 en Wilma van Hees, Coby Hassing en Ella van der Poel. HW '70 speelde gelijk tegen HEC 7-7, rust 2-5. Voor HW scoorden: Anneke Gijsman 3, Monica Zeeuw van der Laan 2 en Rena te van der Geest en Carola van Egmond. Bij de mannen verloor Rijn streek, dat volkomen van slag lijkt, kansloos van Hercules 2: 12-22, rust 8-9. Voor Rijnstreek scoorden: Gerard van Rijn 4, Mark Stigter 3, Coen Olders en Rene van Duivenbode 2 en Bas van Rijn. Saturnus 2 veegde HW '70 met 23-9, rust 12-7 van de kaart. Voor Saturnus scoor den: Anton Klok, Bart van de Boogaard, Jan Tielemans en Leo Lucassen 5, Ab Dieben 2 en Ar no Nieuwenhuyzen.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19