'Oegstgeest leefde boven zijn stand' BC Lisse geeft overwinning in slotfase uit handen De Zijl laat Polar Bears ontsnappen Sport Vrouwen Rijnsoever slechts half jaar op hoog niveau AZC ontpopt zich tegen VZC als waterpolotopper MAANDAG 29 NOVEMBER 1993 CHEF AD VAN KAAM. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER, 071 -35€ Jeugdtennissers geplaatst LEIDEN PETER KLEIN TENNISMEDEWERKER Jolanda Mens en Martijn van den Berg hebben zich geplaatst voor het Masterstoernooi in de categorie tot en met zestien jaar van het winter- jeugdcircuit van de lennisbond. Bij de veertienjarigen verzekerden Jur- riaan de la Bey en Henrik Kroon zich van deelname in Almere. Welis waar ging Jolanda Mens in het derde A-toernooi van het Mitsubishi jeugdcircuit in de eerste ronde onderuit, de finaleplaats van de Voor- houtse in het tweede toernooi leverde voldoende circuitpunten op om van deelname in het slotevenement van de zestienjarigen verzekerd te zijn. Bij de jongens moest Marlijn van den Berg ten minste één ronde winnen. De Merenwijker deed dat met overtuiging. Martin Verkerk van het Alphense THAN had dezelfde opdracht, maar kwam gisteren niet tot winst. Bij de veertienjarigen was het district Leiden met vijf deelnemers prima vertegenwoordigd. Jurriaan de la Bey en Henrik Kroon doorston den de eerste ronde. De beloning, een startbewijs in de Mastersstrijd voor de beste zestien jeugdspelers van Nederland. Martine Griekspoor boekte eveneens een zege, maar Charlotte Zandbergen en Torben van der Voorn moesten buigen. In de groep tot en met twaalf jaar waren Niels van Geer en Jaap van Delft tevreden met hun kwalificatie van het B- naar het A-toernooi. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Er heerste bij Oegstgeest in de Vo- scuyl dan ook een allesbehalve vrolijke stemming. Geen wonder. De Oegstgeester ploeg van de on vermoeibare trainer Joly Sojinu had na vijf reguliere wedstrijden een riant uitzicht op de kampioen spoule. Echter twee verschrikkelij ke uitglijders tegen FVT thuis (3-7) en De Veluvve uit (2-8) deed de ambitieuze ploeg in de degradatie poule belanden. De start daarvan tegen De Veluvve stemde de ploeg ondanks het 6-4 verlies hoopvol. Maar die hoop bleek door blessu res van Van der Broek (arm) en Van den Berg (voel) al snel ijdel. Want het mentaal kwetsbare team van Co Claussen struikelde vervol gens hard over Odion (10-0). Het betekende voor het ingestorte Oegstgeest, waarvan de tweede keus ook al degradeerde (uit de eerste divisie), een gevoelige klap. De toekomst wordt er echter be paald niet zonniger op. Integen deel. De ploeg lijkt opgebrand. Fri- so Reitsma: „Het is een koude douche geworden, vooral omdat we goed waren begonnen. Maar in de degradatiepoule hebben we te weinig potten gewonnen. Het zal even tijd duren om weer terug te komen. Misschien hebben we wel een beetje boven onze stand ge leefd", aldus de ontchoogelde Oegstgeest-speler annex -penning- meester, die er sterk aan denkt om op een wat lager plan te gaan spe len. Voor het jeugdige talent Ted van Thies verdacht van Stasi-praktijken Het Stasi-gezwel mag in de sport dan Zo langzamerhand zijn uitgesneden in Duitsland, de uitzaaiingen zorgen nog steeds van tijd tot tijd voor grote schrik en opschudding. Nu wordt prof. Manfred Thiess, bestuurslid van de Duitse sportfederatie (DSB) en districtsvoorzitter in Thüringen, er weer van verdacht de beruchte staatsveiligheidsdienst van de voormalige DDR te hebben geholpen. Als 'patriottische kracht' zou Thiess eind jaren 60 het doen en laten van Henner Misersky, toen nog sportstudent in Jena met als specialiteit ski, nu gewaardeerd trainer en vader van olympisch kampioene Antje Misersky, in de gaten hebben gehouden. Degradatie komt hard aan Op de laatste 'beslissende' speeldag van de landelijke ta- feltenniscompetitie hebben de meeste regioclubs de strijd teleurstellend beëindigd. Het sfeerloze degradatie duel tussen Pecos/Oegstgeest en Avanti (3-7) was om des keizers baard. Beide ploegen mogen hun geluk weer gaan beproeven in de eerste divisie waaruit Veldhoven en Shot Wageningen promoveerden. Het roemruchte Leidse Scylla van weleer consolideerde zijn status als tweedivi sionist. LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER De badmintonners van Lisse hebben in de degradatiestrijd in de tweede klasse van de lande lijke competitie bij VSB Drops- hot 4 de overwinning laten glip pen. De overige kopteams uit de Leidse regio kunnen terug zien op een prima negende speelronde. Na vier enkelspelen had de BC Lisse een riant uitzicht op de overwinning. Paul van der Hulst, Mark Anderson en Sandy de Haas klopten hun opponen ten. Slechts Angela Conijn kon, na winst van de eerste game, in de tweede op 8-2 en in de derde op 8-4 niet tot winst doordruk ken en boog met 11-12. Het vrouwendubbel werd wel ge wonnen, maar de 18-17 winst van de tweede game in het mannendubbel kreeg in de der de game de tegenovergestelde uitslag. Conijn had met Ronald Jacksteit opnieuw winstkansen, maar de Lissese mixed liet ook hier de winst glippen. Het Alphense Flair pakte, eveneens in de tweede klasse, uit bij Leyton in Leidschendam. Alleen Bas van Zeist moest een zware strijd leveren. De Alphen se kopman, die de gehele com petitie al soepel tot winst komt, stuitte op een tegenstander, die om geloofsredenen enkel op za terdag speelt. Na drie lange ga mes werd het treffen positief af gesloten. Het mannendubbel met Ronald van der Meer ging echter wel verloren. De 'reser ves' kenden met 't Slot uit Zeist meer problemen. Na de single zeges van Cees-Jan van Vliet en Arnold Duijm, moesten Marielle Padberg en Elise Hoekstra zich gewonnen geven. Het mannen dubbel gaf slechts vijf punten af, maar Padberg en Eline de Lijster verloren met 18-16 in de derde game. Via de beide mixen kwam de 5-3 zege op het score bord. De 7-1 eindstand werd ook op het wedstrijdformulier van de kopteams van Merenwiek en Veglo vermeld. De Merenwij- kers speelden met Patrick Oos- terveld op de plaats van de af wezige Bert van Eijck. De ver vanger bleef met Danny Plug, Rob Burgerjon en Corinne Kor- tekaas ongeslagen. Sandra van der Hart stond tegen Leyton 2 haar enkelspel af. Veglo herstel de zich overtuigend van het on nodige verlies vorige week te gen TYBB. De 100% procent kwam hier op naam van Frits Eulderink, Stefan van Giezen, Randy Thepass en Annelies Smit. Monique Borsboom ver loor tegen Duinwijck 7 als enige haar single. BC Leiden heeft de eerste stap om aan degradatie te ont snappen gezet. SIO 3 werd, on danks de absentie van Bram Se- gijn, met 6-2 verslagen. Thea Turk en Jan Slingerland singel den succesvol en waren met Wilma Breijer en Jan Slats ook in alle dubbels succesvol. Een omzetting bracht de mannen van Wassenaar tegen Eridos 2 uit Zoetermeer nog niet het ge wenste succes. De overwinning kwam door de ongeslagen sta tus van Monique Hilgeman, Si- mone Turk en Margret van Bourgondiën echter niet in ge vaar: 5-3. In de vierde klasse zijn Baclu- vo en Lisse 2 ook na de negen de speelronde nog zonder ver lies. Voor de ploeg uit Voorhout moesten Johan Bakker en Dan ny van der Ploeg het mannen dubbel aan hun geroutineerde tegenstanders van Sportline Velo 6 laten. Bianca de Groot en Cynthia van der Slot leden geen verlies. Voor Sandra Bon had de ontmoeting bij SIO 4 een teleur stellend verloop. Apollo uit Roelofarendsveen achtervolgt Lisse 2 op vijf pun ten, maar heeft als eventuele beste nummer twee ook pro motiekansen. Tegen DKC 7 boog Michiel Zwaan ia het en den Berg (18) liggen de zaken ech ter veel gevoeliger. Hij mag naast Var. der Broek zijn 'zonden' gaan bedenken in de eerste divisie. Dat trieste gegeven geldt evenzeer voor de 17-jarige Avanti-topper Ronald Vijverberg (driemaal winst), wiens percentage ver boven het eredivi siegemiddelde ligt. Voor De Groot, Vente en last but not /ras/Mentink (winst op Reitsma) daarentegen zal de afdaling een verademing be tekenen. Scylla sloot zijn laatste thuis- beurt af met een regelmatige 6-4 overwinning op Bijmaat. Het Leid se team, waarvan Martin Groene- wold zich met drie zeges een heu se kopman toonde, eindigde op een veilige derde plaats onder kampioen Combi en De Koren beurs. De mannen van het Roelo- farendsveense De Treffers beslo ten hurw laatste tweede divisie-op treden met een nette 5-5 tegen mededegradant De Kroon. Het trio Thijssen (3x), Van derZwet (2x) en Van Beek (Ox) prijzen zich deson danks gelukkig met de promotie van de 'reserves' naar de tweede divisie. Het Zutphense Torenstad kroonde zich tot kampioen. De sterke eindsprint van man nen van Rijnsoever (10-0 winst uit bij VTV) leverde de Katwijkers de tweede plaats op achter promo vendus Spaarne 2 (8-2 winst tegen de Sprint). Een keurige prestatie van het trio Marco Cecchi, Johan van Meurs en vooral van de pas 13-jarige Roald van der Lande, die kan terugkijken op een sterk de buut in de derde divisie. Docos speelster Mirjam Bik concentreert zich op de service. De Leidse s er na een goede start niet in haar overige twee partijen in winst om te zetten. Haar ploeg won wel met 7- foto henk bouwman KATWUK RON HOOGENDAM De vrouwen van tafeltennisvereniging Rijnsoever hebben hun kunsten in de eredivisie slechts één seizoenshelft mo gen vertonen. „Uithuilen en opnieuw beginnen", stelde coach Hans Bonsën resoluut. „Het is alleen jammer voor de ontwikkeling van het team. Want de eer ste divisie is duidelijk zwakker. Ik ben er dan ook zeker van dat we weer snel pro moveren." Aan inzet heeft het niet ontbroken bij het jongste eredivisie team van Neder land. Met name Mariska de Haas, vorig seizoen op uitleenbasis bij Oegstgeest in de tweede divisie spelend, heeft zich met haar verfijnde backhand en een scherpe service ontpopt als een bekwame speel ster. Echter met evenveel uitschieters naar boven als naar beneden. Met name in thuisduels ontbeert zij zelfvertrouwen, wat zij in het verloren duel zaterdag te gen Hoonhorst (4-6) andermaal bewees. Ditmaal stond Maroesja Bonsen met drie overwinningen op scherp en voegde haar 'mindere' zus Cora er één punt aan toe. Wisselvalligheid troef derhalve. „Dat kun je wel stellen", zei Bonsen, doelend op het 8-2 verlies en 5-5 tegen Irene en het 7-3 verlies en 5-5 tegen Hotak'68. Qua percentage doen De Haas en Maroesja Bonsen (33 en 43 procent) niet veel voor elkaar onder. Zus Cora blijft met 10 procent ver achter. Niettemin zal het Katwijkse vlaggeschip spoedig een gunstige koers varen. In de tweede divisie konden de Leidse vrouwen van Docos een 6-0 voorsprong tegen het Bossche Never Despair niet vergroten. De uiteindelijk 7-3 winst was echter niet genoeg voor de titel die een prooi was voor Kluis uit Geleen dat met 10-0 Westa voor bleef. Karin Bunnig (3x), Manon Nijssen (2x) en Mirjam Bik kwa men in elk geval op een eervolle tweede plek. De vrouwen van Pecos Oegstgeest wonnen verrassend van het overigens in complete Amstelveen, iris Sjaardema en Miranda Karsdorp (beide tweemaal) én Karin van der Heiden bleven in de ver scherpte degradatieregeling Unicum, Rijnsoever 2 en Twenty-one Up voor. ALPHEN AAN DEN RIJN DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER AZC heeft bewezen tot de sterk- sten in de Nederlandse water- polocompetitie te behoren. Wat een topper had moeten zijn werd een eenzijdig duel. Het nog ongeslagen VZC droop na een 14-9 nederlaag af met gebo gen hoofd. AZC was de gehele wedstrijd beter. In de eerste twee perio den kon VZC nog wel aanklam pen, maar ook toen al hadden de Alphenaren het initiatief. Met snel aanvalsspel hielden de mannen van Fred Kranstauber VZC onder druk. Voor de veste van de nationale doelman Bert Brinkman was het dan ook het meest te beleven. De kansen kwamen, maar het enige manco bij AZC in deze fase was het ver zilveren van die mogelijkheden. Alleen daardoor kon de trotse lijstaanvoerder in het spoor blij ven (5-4). In de derde periode bleek AZC ook kdrisen te kunnen be nutten. Binnen twee minuten stond er vooral door toedoen van Bob Brebde en John Jansen een 8-4 stand op het scorebord en was de wedstrijd beslist. VZC was niet meer bij machte om ook maar iets wat leek op een tegenoffensief in te zetten. AZC combineerde rustig verder en produceerde enkele fraaie tref fers. Zo was de backhand waar mee Brebde 10-5 scoorde er eentje om in te lijsten. De laatste periode had alleen nog statistische waarde. AZC leek bij 13-7 even op weg naar een monsterscore. Zo ver kwam het echter niet. De concentratie werd minder, zodat VZC de schade kon beperken tot slechts' 14-9. De tevreden AZC-trainer Kranstauber na afloop: „We hadden naar deze wedstrijd uit gekeken. We hebben alleen te gen Polar Bears gelijk gespeeld. Verder hebben we het in Leiden tegen De Zijl moeilijk gehad, maar de rest hebben we ruim gewonnen. Dit was toch een ploeg die acht wedstrijden had gewonnen. Nu konden we het bewijzen en dat is prima gelukt. Zo langzamerhand moeten we ons gaan richten op de hoogste plaats. Die eerste plaats geeft toch wel voordelen in de play offs; je speelt dan tegen num mer vier en dat is toch gemak kelijker." Periodestanden: 2-1, 5-4, 10-5, 14-9. Goals AZC: Jan sen 5, Brebde 3, Remco Piel- stroom 2, Joeri Stoffels 2, Björn Boom en Kimmo Thomas. LZ komt na nederlaag in de problemen LEIDEN «DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl/LGB heeft met 10-6 ver loren van Polar Bears. Een on nodige nederlaag volgens team manager Nico Reijneveld. ..Po lar Bears is geen geweldige ploeg zonder Hans Nieuwen - burg. We kregen kansen ge noeg, maar we gooiden ze er niet in. Jammer, want als we ooit een punt tegen Polar Bears hadden kunnen halen, was het Twee perioden lang bleven hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Via 2-2 stond er hal verwege 3-3 op het scorebord. In de derde periode ging het mis voor De Zijl/LGB. De Edese doelman Posthuma had enkele fabelachtige reddingen in huis. Bij 6-4 stopte hij zelfs een \ier- meterworp van Rob Dubbelde- man. Polar Bears counterde di rect naar 7-4 en het beslissende gat was geslagen. Polar Bears speelde de laatste periode ge routineerd uit. De eindstand werd bepaald op 10-6. Goals De Zijl/LGB: Niels Joor 4, Jason Gast en Anton Heiden. Ook LZ 1886 kwam niet tot winst. Het Barendrechtse ZPB was met 7-4 te sterk. Zo langza merhand pakken zich donkere wolken samen boven de Leide- naars. Met slechts drie punten uit negen wedstrijden staat al leen PSV er met twee punten nog slechter voor. Het (te) hard spelende ZPB sloeg al in de eer ste periode het gat. De zone van ZPB bleek voor de mannen van Hans Parrel niet te slechten. ZPB had minder moeite de goe de richting te vinden en stond na de eerste zeven minuten comfortabel op 3-0. In het res tant was de Leidse ploeg zeker gelijkwaardig, de marge was echter te groot. Via 4-1 en 6-3 werd de eindstand bepaald op 7-4. Doelpunten LZ: Niels Zuid- weg 2, Michel van der Zeeuw en Jan Langerhorst. Vivax speelde tegen koploper Brandenburg een goede wed strijd, maar kon weer niet win nen. De Oegstgeestenaren kwa men flitsend uit de startblok ken. De eerste periode werd met een 4-1 voorsprong afgeslo ten. Brandenburg maakte dank baar gebruik van het vele Oegst geester balverlies. De snelle voorwaartsen counterde al in de tweede periode naar 5-5. Frits Welling: „Het is jammer dat de Brandenburgse aanvalsleider Hardeman er in deze fase niet werd uitgegooid. Met twee per soonlijke fouten op zak bleef hij zich met het spel bemoeien, toen hij er uit gestuurd was. Dat is een strafworp en zijn derde p. In eerste instantie besloot Hans 't Hdrt hiertoe, later na samen- sprak met zijn collega Remkes werd dit teruggedraaid, omdat Hardeman niet geweten zou hebben dat hij er uit moest, on zin natuurlijk." Hardeman had hier lak aan en gooide er vervol gens nog vier in. Hij legde daar mee de basis voor de 13-9 eind stand. Topscorers Vivax: Hans WZK kwam niet tot winst. De ploeg van Albert Spijker was een maatje te klein voor het sterk in de eerste klasse debuterende Al liance. Via 4-2, 5-3 en 9-5 werd de eindstand bepaald op 12-8. Topscorer WZK: Hugo Bregman 4. Katwijk leverde een prima pres tatie door de uitwedstrijd tegen De Amer winnend af te sluiten. De Zeekanters kwamen al snel op 3-0. De Amer kon nog wel tot 3-3 terugkomen, maar Kat wijk was op tijd weer bij de les. Het liet zich niet van de wijs brengen door het harde spel van de Amersfoorters. De ploeg van Hugo Boonstoppel, die voor het eerst dit seizoen een com plete selectie had. bleef de bete re en drukte dit uit in de eind stand (12-9). Topscorer Katwijk: Ronald Heemrood 6. Koudekerk verloor in Zaandam met 6-4 van ZWV. De ploegen stonden beide een punt achter Coach Frits Welling van Vivax (midden) wond zich nogal op over het scheidsrechterlijke optreden tijdens de wedstrijd tegen Brandenburg. foto archief leider KZC. Door deze neder- HPC. Door de 6-5 nederlaag Bij de vrouwen won LZ 1886 laag haakt Koudekerk voorlopig zakken de Sassenheimers nu door een goal in de laatste se- af in de strijd om de eerste wel ver weg. Na de winterstop conden met 7-6 van Njord uit plaats. moet uit een ander vaatje wor- Veldhoven. De Zijl/LGB verloor Sassenheim verloor nipt van den getapt. in Delft met 8-5 van DZV. kelspel en de mixed met Cal van Oyen. Flair bleef met a landelijke teams ongeslagd Het derde team blijft Baclq op vier punten volgen na j maximale zege in de streekdl by op Merenwiek 3, dat slecli met één speelster aantra Team 4 bleef in eveneens a regioderby met 6-2 de baas oJ Dynamo Sassem, dat daarrrl weer drager van de rode Ia taarn werd. Astrid Dijkstra fq citeerde haar Sassenheimse genstandsters na de single het vrouwendubbel met Dani le Tap. De zeges van Ilse Sp rings, Jeanette Peerdeman de mixed van Peerdeman ra Ad van de Brand waren onvj doende voor een totaaloverwi ning van Merenwiek 2 in D Haag op Onder Ons. Zwemmers LZ en De Zijl negende LEIDEN TACO DE VRIES Tijdens de derde ronde van A-competitie is LZ 1886 n 5375.9 als totaalscore als negt de geëindigd. De Zijl/LGB nishte als negende: 5399.3. B-'ploeg van LZ verstevigde voorsprong en lijkt hard op v\ naar promotie. Voor LZ zwom Fleur Bakl een goede wedstrijd. Op 800m vrij voor vrouwen werd eerste in 9.01.0. Daarmee v\ ze sneller dan Natascha Sier die derde werd: 9.20.7. Bakl herhaalde haar prestatie op 200m wissel in haar eigen le tijdsgroep ('77) in 2.23.6. Siet zegevierde zelf op de 20( school (2.52.3) in haar jaargai '79. In diezelfde leeftijd werd 1 geborg Hoeks op de 100m i eerste in 1.03.8. I Bij de jongens werd Steph van Iterson nummer éi 2.23.8. Ook de 100m vrij was, 59.6, een prooi voor de LZ- Jan Langerhorst won met 1.5! brons op de 200m vrij vo mannen. De estafetteploeg van LZ werden allebei derde. mannen op de 4x1 OOrn vrij 3.49.3 en de vrouwen op 4x1 OOrn wissel in 4.45.6. i Voor De Zijl opende Jorif Kleiwegt de prijzenreeks. Op 800m vrij voor vrouwen zef vierde ze in 9.20.6. Wandy Ka werd derde in 9.56.1. Ches Marsman zwom het snelst de 400m wissel voor mann< 4.40.1. Daarmee was hij ru zeven tellen sneller dan nui mer twee Robin Sprinkhuizi die 4.47.6 noteerde. Sprinkh zen revancheerde zich ten c zichte van Marsman door tw< de te worden op de 200m (1.56.8), terwijl Marsman derj werd in 1.58.5. Marcel de Naü werd eerste: 1.56.8. Ria Willej se won de 100m school va vrouwen in 1.20.9 met Wanj Kater als tweede in 1.211 Bij de meisjes '79 werd Brej da Lindhout eerste op de 10Q vrij in 1.02.4. Jorien Kleiwa zwom in dezelfde jaargang e gouden race (2.54.7) op j 200m school. Broer Robert (1 werd eerste op de 50m vrij! 26.0 en tweede op de 200 school: 2.42.2. Joachim Ruijsscher werd derde in 2.4! Leeftijdgenote Alexandra derwater werd derde na 20( wisselslag en 2.41.8. Bij meisjes '81 werd Andrea vi Leeuwen tweede (1.22.3) opj 100m vlinder en Joleen van fl sen derde (1.22.5) op de 100 rug. Twee eerste prijzen war! er bij de estafettes. De vrouw zegevierden op de 4xl00m wj sel in 4.42.8, terwijl de mann 3.36.9 nodig hadden voor 4x1 OOrn vrij. In de B-competitie onverslaanbaar. Rosan ('79) greep goud op de 10d vrij voor vrouwen (1.07.6) J voor haar eigen leeftijdsgroi 1.07.9. Tweede werd ze op 100m school in 1.32.0. Anne Haas ('77) werd eerste in hi categorie op de 100m vlinder wissel: 1.16.9 en 1-.17.0. Bij vrouwen werd ze derde op 100m vrij: 1.08.3. Monii Chaudron werd twee keer twi de. Op de 100m vrij bij de mi jes '79 in 1.12.8 en op de 101 school voor vrouwen in 1.2f Erik Weijersmans (1.18.4) voor Martijn Koole (1.20.1) ste op de 100m wissel voor ji gens '79. Koole werd zelf eei op de 100m vrij: 1.10.0. Robert Janson ('77) werd ei ste op de 100m school in 1.11 en derde op de 50m vrij in 2f Leeftijdgenote Femke de Gi won zilver (1.22.7) op de 101 vlinder, evenals Esther Slats de 100m rug voor meisjes 1.31.0. In dezelfde groep haalde Angelique den Os br< in 1.40.9 op de 100m vlin< Jan Schrama evenaarde prestatie door 1.14.1 te reali: ren op de 100m vrij voor ji gens '79. De estafette levei voor de vrouwen een eei plaats op. 5.19.5 voor 4xl0d wissel. Brons was er voor j mannen die 4.27.9 nodig ha| den voor 4x1 OOrn vrij. ieii vuui tie blijkt Dsan Bakk

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18