iPORT 5SV maakt het Feyenoord gemakkelijk Perfecte samenwerking leidt tot wereldtitel h KNVB verwacht 'heel spoedig' overeenstemming met Cruijff an Gobbel reekt teen AZ pakt periodetitel estuur van gymnastiekbond treedt af na conflict om begroting ANDAG 29 NOVEMBER 1993 AD VAN KAAM. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 Kwalificatie A —j Schaatsers Gerard I van Velde en Anne- marie Thomas kwalificeer den zich in Berlijn voorde winterspelen. Lachen /i q Er kan weer gela- I -7 chen worden bij BS Leiden. Tegen BV Gronin gen werd eindelijk weer eens gewonnen ans Erkens vrijgelaten tSTRicHTHans Erkens, voormalig manager commerciële za- van MW, is gistermiddag in vrijheid gesteld. Hij werd vorige k woensdag gearresteerd voor een verhoor in „de zaak v". 52-jarige oud-voorzitter Bert L. blijft voorlopig in hechtenis, wordt verdacht van medeplichtigheid aan valsheid in ge- rifte. Ook de algemeen directeur bevindt zich nog steeds in irlopige hechtenis. an Breukelen op de vuist )hoven Hans van Breukelen raakte gisteravond na afloop PSV-Feyenoord slaags met een supporter van Feyenoord. doelman vond dat de Rotterdammer zich vervelend gedroeg haalde bij het verlaten van het veld meteen uit naar diens be- )ezo er. De man ging tegen de vlakte en moest later door mede- rkers van de EHBO in het stadion worden behandeld. Het in ent zou geregistreerd zijn door camera's van de NOS, maar is uitgezonden op televisie. barcelona/zeist jan mennega gpd-verslaggever Jos Staatsen verwacht „heel spoedig" tot overeenstemming te komen met Johan Cruijff. „Ik ben zeer positief ge stemd", aldus de voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal. Staatsen zette zich vrijdag in Barcelona voor het eerst aan tafel met de beoogde Oranje- coach voor de eindronden van het we reldkampioenschap in de Verenigde Staten. Het urenlange onderhoud kreeg de volgende ochtend nog een kort vervolg. Over de inhoud van de gesprekken wil de oud-burgemeester van Gronin gen zich niet uitlaten. „Wij hebben af gesproken daar geen mededelingen over te doen." Staatsen benadrukt ech ter 'dat het goede gesprekken zijn ge weest'. „Het ziet er heel goed uit. Wij moeten nu allebei ons huiswerk doen. Overleggen met onze achterban. Want zoals ik niet alles in mijn eentje kan beslissen, moet Cruijff ook met het be stuur van Barcelona overleggen. Daar na treffen we elkaar weer". Staatsen verwacht dat er voor de WK-loting, op 19 december in Las Vegas, duidelijk heid zal zijn. Staatsen reisde vrijdag alleen naar de Catalaanse metropool. Karei Jansen, het sectiebestuurslid met technische zaken in de portefeuille, bleef thuis. „Uiteraard hebben wij als bestuur de zaak goed voorbereid. Met name Jan sen, penningmeester Theo Aalbers en ik hebben dat gedaan. M3ar om prakti sche redenen was het beter het gesprek met zijn tweeën te doen". Staatsen denkt dat in de volgende gespreksronde met Cruijff knopen zul len worden doorgehakt. „De zaak is vrij simpel", oordeelt hij. „Er was een over eenkomst met Cruijff. Die is ook schrif telijk neergeslagen, met de handteke ningen eronder van het vorige sectie- bestuur. Alleen de handtekening van Cruijff ontbrak. Vrijdag en zaterdag hebben we het vooral over operatione le lcwesties gehad. Hoe we die njoeten aanpakken. We sturen nu aan op een afronding. De volgende keer is het ja of Anderhalf jaar geleden legde de KNVB Cruijff al vast als coach voor de eindronden van het WK in Amerika. In Barcelona bereikten Martin van Rooij- en en Paul Boels, voorzitter en be stuurslid technische zaken van het vo rige sectiebestuur, destijds een finan cieel akkoord met Cruijff. De personele samenstelling van het begeleidings team van het Nederlands elftal zou la ter worden besproken. Cruijff heeft inmiddels laten door schemeren Tonnie Bruins Slot, zijn as sistent bij Barcelona, en Pim van Dord, de fysiotherapeut van Ajax. in zijn be geleidingsteam te willen opnemen. Tonnie Bruins Slot moet de tegenstan ders van Oranje in Amerika bekijken, want Cruijff heeft een blindelings ver trouwen in diens haarscherpe analyses. Van Dord. met wie Cruijff in zijn perio de als coach van Ajax uitstekend klikte, wil hij toevoegen aan de medische staf. Hoe het begeleidingsteam van Oran je er in de visie van Cruijff precies uit zal moeten zien, wil Staatsen niet zeg gen. „Cruijff is een perfectionist. Hij wil een professionele aanpak en dat wil ik ook. Wij hebben Cruijff gevraagd om coach te zijn. En als hij die opdracht aanvaardt, dan moet je ook de rand voorwaarden creëren om die opdracht met de meeste kans op succes te kun nen volbrengen". Geruchten als zou Cruijff Carlos Rexach. zijn assistent bij Barcelona, en Barcelona-arts Carlos Bestit in de Oranje begeleiding willen opnemen, rangschikt Staatsen onder de noemer 'indianenverhalen'. ..Cruijff had hele redelijke verlangens. Ik ga daar nu mee terug naar mijn bestuur, maar ik neem aan dat wij zijn verlangens kunnen re aliseren". Op een persconferentie in Barcelona liet Johan Cruijff zaterdag weten in ie der geval niet met 'te veel mensen op pad te willen' „Want dan heb je ook met heel veel meningen te maken en dat wil ik voorkomenStaatsen: „Daar denk ik net zo over". 1 1 -3 verliezen hoeft geen afgang te zijn. PSV verloor leren met 1-3 en dat was wèl een afgang. Koploper enoord was op bezoek en de kampioen was op alle iev<einen beter, voetballend en qua vechtlust, foml iqven henri van der steen it 6( VERSLAGGEVER international, zo zelden opzich tig blunderend, zag een hoge bal van Van der Gaag hoger op- iet moeilijk, maar gezien de springen dan gedacht en was jt'eï'rsomstandigheden nog re- meteen verslagen; Lamptey kon k bespeelbare veld van PSV, de bal binnen schieten: 1 -1 men de punten terecht bij iloeg die daar alle recht op klasse Feyenoord was in de eerste Blinker miste vervolgens een \ma beter, initiatiefrijker en geweldige kans op 1-2, omdat lits lallender, maar moest half- de bal op het moment supreme genoegen nemen met 1-1. opnieuw een onverwachte bots ^overwinning leek na rust maakte. De Mos zag het verschil el^niet meer tot stand te ko- in klasse en vorm ook en liet :yril. tot Kalusha vijf minuten toen al, na een half uur, twee tijd een handje besloot te man warmlopen, Van Tiggelen |fn(jen. en Meijer. Pas een kwartier na e Zambiaan verspeelde een rust besloot PSV's trainer overi- ler gewonnen bal aan Wit- gens tot een wissel, Van Anke- ^ie, die Blinker met een kort ren voor Linskens. tje voor Van Breukelen kon Van Hanegem had liever een in. De afwerking van de buiten was perfect; met ïtiftbal werd Van Breukelen sseerd:1-2. it Feyenoords andere vleu- )its, Gaston Taument, in iuretijd nog voor 1-3 zorgde verandering gezien bij scheids rechter Uilenberg. De coach ka pittelde Uilenberg na afloop omdat die Feyenoords vleugel spelers te weinig zou hebben beschermd. Niettemin maakten Blinker en Taument gisteren het extra pijnlijk voor PSV en verschil. opluchting voor Feyenoord. Dat vond ook Aad de Mos. ijstaanvoerder, bijna halver- „Onze aanvallers hebben geen s de competitie dus nog meter ruimte gekregen, hun ds ongeslagen, speelde im- aanvallers wel. Van der Gaag bij vlagen een wat onge- was heel goed bij ons, maar het ige wedstrijd. Dat was al te probleem zat 'm in de vleugels." aan de eerste twee goals.Van Hanegem analyseerde de ie van Feyenoord, na een wedstrijd nog wat anders. „PSV i/an rtier van goed, offensief maakte het ons in feite gemak bal van de kampioen, was kelijk, omdat Koeman achter mooie: de steekpass van bleef hangen. Als die bij balbezit ker deugde, de voortzetting naar het middenveld was ge- Taument ook. Van Mol schoven, was het voor ons geklopt, Van Breukelen moeilijkergeworden." isseerd:0-l. PSV was echter niet goed en gelijkmaker was een unie- moedig genoeg voor dit soort ri- eggever van De Goey. De sicovolle acties. De oud-kam pioen wist zich vanaf de eerste minuut de mindere ploeg, hoe lang het verschil in score ook uit bleef. Na rust had PSV nog één kans, toen Kalusha aan een kansrijke rush begon en Lamp tey de bal dacht over te moeten nemen. Dat had de jonge Gha- nees niet moeten doen; hij stond buitenspel. Beste ploeg De Mos kon daarom niet anders concluderen dan dat de beste ploeg had gewonnen. De meest karaktervolle ploeg ook. „Als je De Wolf ziet spelen... Wij willen nog te veel voetballend oplos sen, zij gaan voor elke bal en schoppen 'm ook gewoon de tribune in als het moet." Het moet zuur geweest zijn voor De Mos zo te praten. Voor goed PSV-voetbal heeft de coach nog niet kunnen zorgen, wel voor een nooit eerder ver toonde werklust. Ook op dat vlak werd zijn ploeg, nu vijfde op de ranglijst, dus gisteren af getroefd. Voor Van Hanegem speelde Feyenoord tegen PSV niet meteen de beste wedstrijd van het seizoen. „We hebben al va ker goed gespeeld, tegen Vitesse was het ook een uur lang heel goed. Maar je moet het zien. Ik vond ons vorig seizoen spranke- lender moet ik zeggen. Aan de andere kant zijn we natuurlijk wel aan een serie bezig; we heb ben er nu in anderhalf jaar 49 gespeeld en pas drie verloren. Twee van Ajax. eentje van MW. Dan heb je toch een staat van dienst lijkt me." De Kromme mocht het zeg gen. Hij heeft zijn sterke, homo gene selectie goed in de hand. Tegen PSV liet hij de net van een knieblessure herstelde Kiprich buiten de selectie. „Daar was hij het zelf wel mee Arnold Scholten leidt de polonaise bij Feyenoord. John de Wolf heeft z'n feestmuts opgezet. eens; het zou te gevaarlijk ge- is logisch, maar De Mos moet weest zijn op zo'n veld. Dus wat. Popescu mocht uiteindelijk hebben we er geen probleem nog een kwartiertje invallen, bij." voor Hoekstra. Aad de Mos misschien wel. Het liefst had De Mos waar- Hij liet Popescu en Van Tigge- schijnlijk zes man gewisseld. De len buiten de basis, hetgeen voprhoede Hoekstra-Kieft - vooral de Roemeen een slecht Lamptey kon niks afdwingen, idee zal hebben gevonden. Dat het middenveld Linskens-Ka- lusha-Numan was bleu. Niet voor het eerst verloor PSV dit seizoen van een topclub, niet voor het eerst werd er thuis van Feyenoord verloren. Nooit eer der had PSV thuis echter zo weinig te vertellen. Meer dan de uitslag was dat de afgang voor de oud-kampioen. PSV: Van Breukelen; De long. Van der Gaag. Koeman en Van Mol: Linskens (63. Van Ankeren), Kalusha en Numan; Lamptey. Kieft en Hoekstra (75. Popes- Feyenoord De Goey; Van Gobbel (60. Maas). Fraser, De Wolf (88 Obiku) en Heus; Bosz, Scholten en Witschge; Taument. Van Loen en Blinker. DORDRECHT ANP AZ had gisteren aan een ge lijkspel bij koploper Dordrecht'90 (1-1) voldoen de om de titel van de tweede periode in de eerste divisie binnen te halen. Daardoor kwamen de Alkmaarders op dertien punten uit zeven wedstrijden, drie meer dan Telstar. Zeven spelers van AZ vier den het succes op ludieke wijze. Zij lieten zich als ge volg van een weddenschap na afloop in de kleedkamer kaal knippen. Trainer Piet Schrijvers prees zich gelukkig met het beschikbare spelers materiaal. Vooral Van Die- men, als huurling van FC Utrecht overgekomen, ver diende een compliment. Hij schonk de bezoekers vlak voor rust een voorsprong. Vijf minuten na de hervatting maakte Breetveld gelijk uit een strafschop. Met het on beslist bleef de afstand tus sen nummer één Dordrecht'90 en achtervolger AZ na vijftien wedstrijden drie punten. Telstar verstevigde zijn derde positie door een dui delijke zege van 4-0 bij TOP in Óss. Hoop was de grote man bij de ploeg uit Velsen met drie treffers. Hij scoorde in de laatste vier wedstrijden acht keer. ADO Den Haag is ook het juiste spoor bijster. Het duel tegen een andere voormalige klant uit de eredivisie, Fortu- na Sittard. ging^ in het Zui derpark voor slechts 900 kleumende toeschouwers met 0-1 verloren. Extra pijn lijk was dat verdediger Genti le zijn eigen doelman pal voor rust passeerde. hoven gpd noord vreest dat het tot de erstop geen gebruik meer maken van Ulrich van Gob- De international laat van- foto's maken van zijn 's,Ttervoet. Feyenoords club- Ben van den Bosch wist gis- vond echter al bijna zeker Van Gobbel een teen heeft da oken. e verdediger kreeg in de eer- lelft een trap van Wim Kieft. Gobbel: „Zelf wist ik niet :ies wat er gebeurde. Of-ie u op ging staan of trapte, ik het me niet herinneren. vankelijk wilde ik doorspe- maar ik had zoveel pijn dat iet eens meer normaal kon Het doorspelen van de Wolf vond de medische van Feyenoord ondanks het tdurcnd bloedende voor verantwoord. Van den :h: „Aan de zijkant van het heb ik drie hechtingen bo- zijn oog aangebracht. Maar zaakje sprong weer open." Masters Dubbel voor Haarhuis/Eltingh De buit, zes ton e i beker, is binnen. Paul Haarhuis (I) en Jacco Eltingh zijn het beste tenniskoppel van de wereld <BERGEN ANP bestuur van de Koninklijke 1 derlandse Gymnastiek Bond *JGB) is zaterdag tijdens de 0; ndsvergadering in Beekber- i afgetreden. Een crisiscomi-' bestaande uit zeven leden trachten voor medio februa- wanneer een buitengewone ,tejemene bondsvergadering wordt gehouden, een oplossing voor de problemen te vinden. De aanvankelijk door pen ningmeester Van den Ffout op gestelde begroting viel bij een groot aantal kringen van de bond verkeerd, waarna op 17 november een nieuwe begro ting verscheen. In de nieuwe opstelling van de financiën bleek eep bedrag van een ton bestemd voor het eigen bezit op Beekbergen en 50.000 gul den vermogensaanwas te zijn geschrapt. De vergadering was het daar niet mee eens, wilde twee pos ten terug en wenste te bezuini gen op de wedstrijdssport, waarbij de activiteiten echter wel buiten schot dienden te blijven. Het bestuur wenste echter al leen stemming over een onge wijzigde tweede versie van de begroting en verbond daaraan de vertrouwenskwestie. De voorgestelde contributieverho ging van een gulden per lid, waartegen het merendeel van de afgevaardigden geen be zwaar had, haalde het in de in middels ontstane sfeer van wantrouwen niet. Met 120 te gen 117 stemmen werd de ver hoging afgewezen, waarop het bestuur de consequentie trok en aftrad. Daarna werd het cri siscomité gevormd, dat bestaat uit de heren Vos, Weekers, Daey Ouwens, Wille. Janssen, Molenaar en Wees. JOHANNESBURG ANP Zelfvertrouwen, zekerheid en rust door een bijna volmaakte samenwerking zijn de pijlers waarop Jacco Eltingh en Paul Haarhuis de afgelopen week het grootste succes uit hun tennis- loopbaan hebben gebouwd. Winnaars bij hun debuut in de eindstrijd van het sterkst bezet te dubbeltoernooi waarin Tom Okker een kleine vijftien jaar ge leden met Fibak twee keer ver liezer was. De Masters Dubbel, in Johan nesburg afgesloten met winst in drie sets op de Australiërs Woodforde en Woodbridge (7-6 7-6 6-4) leverde de Nederlan ders een prijs op van ruim 600.000 gulden, het loon voor vijf gewonnen partijen tegen de sterkste dubbels van de wereld en de bonus voor het bereiken van de tweede plaats in het jaarklassement na Grant Con- nell (Can) en Patrick Galbraith (VSt). „Wij hebben fantastisch ge speeld", constateerde de 23-ja- rige Eltingh over de afsluiting van het seizoen met zijn vier jaar oudere partner. „Dat moet ook wel, want anders win je geen vijf partijen in een derge lijk toernooi. Het is steeds beter gegaan. Vooral als team hebben wij perfect gewerkt. Goede af spraken gemaakt en goed uitge voerd bovendien." Eltingh en Haarhuis hadden in de groep ook al gewonnen van de 'Woodies', die vrijwel onmiddellijk na de verloren fi nale naar Düsseldorf vertrokken voor de eindstrijd van het toer nooi om de Davis-beker tegen Duitsland. „Wij zijn met goede verwachtingen aan deze tweede partij begonnen", vertelde El tingh, „omdat wij met hun ser vice konden omgaan." „Wij hebben geprobeerd Woodbridge, omdat hij de min dere van de twee is, onder druk te houden. Wanneer je merkt dèt hij geïrriteerd raakt, zelfs zijn racket kapot slaat, dan krijg je zelf een heel prettig gevoel", vulde Haarhuis aan. „Wereld kampioen zijn is trouwens ook een heel fijne ervaring voegde hij er aan toe. Haarhuis en Eltingh hebben hun weg naar de top vooral via de kleinere toernooien ge baand. Eltingh: „De beste veer tien toernooien van ons waren beter dan die van wie ook. Maar de beloning is natuurlijk kleiner dan bij een Grand Slam. Je moet drie van die toernooien winnen om evenveel punten te krijgen als voor het bereiken van een Grand Slam-finale. Daarin heeft het ons niet echt meegezeten. Wimbledon heb ben wij niet gespeeld, bij de an dere drie zijn wij niet tot de laatste acht gekomen. Dat scheelt heel wat punten ten op zichte van de anderen. Maar in Johannesburg zijn wij toch Woodforde en Woodbridge voorbij gegaan en als tweede geëindigd op de ranking van 1993." „Het enkelspel zal ook in 1994 voor ons het belangrijkst blijven", oordeelde Eltingh. „Onze planning richt zich net als dit jaar op de singles met na tuurlijk oog voor de dubbels, ze ker als wij individueel in een toernooi zouden zijn uitgescha keld. Wij zullen dus veel op pad zijn met onze coach Alex Reijn- ders." Tiebreak Eltingh vond de tiebreak uit de tweede set het beslissende mo ment uit de eindstrijd tegen Woodforde en Woodbridge, die zeventien voorgaande toernooi- finales hadden gewonnen en daarmee gedeeld recordhouder zijn met de Amerikanen John McEnroe en Peter Fleming. „In de tweede tiebreak", ver klaarde Eltingh. „hebben wij twee keer een mini-break ach ter gestaan. Terwijl zij geprik keld raakten, hebben wij die achterstand met solide punten weggewerkt en ook de tweede set gewonnen. Op zo'n moment verdwijnt de druk en komt er rust. Je weet dat je nog maar één set behoeft te winnen van de drie die eventueel nog moge lijk zijn. Dat moet kunnen in een serie van vijf wedstrijden waarin wij tot dat moment nog maar twee sets hadden verlo ren. Eén, ondanks een paar set- punten, tegen N'ijssen/Suk in de groep, toen wij al halve-finalist waren en de tweede tegen Con- nell en Galbraith toen wij niet aldoor op ons best speeldeh."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 15