Adri van Tiggelen: fit en ambitieus Ab Krook vermijdt 'spitsuur' In België wordt altijd gespeeld' Sport enniscentrum in Zeist JDAG 26 NOVEMBER 1993 chef fead van kaam, 071 -356464. plv -chef &rob onderwater, 071-356463 /olvers in shorttrack-selectie iErsfoort Vincent Wolvers uit Woubrugge is opgenomen in nationale shorttrack-kernploeg. Wolvers neemt de plaats in n Bait Battels. Bartels geeft voorlopig de voorkeur aan zijn stu- e. De begeleidingscommissie besloot vervolgens Wolvers te agen de opengekomen plaats in te nemen. lynamo-volleybaltoernooi afgelast eldoorn - Het traditionele Dynamo-volleybaltoernooi, dat elk ar rond de Kerstdagen in Apeldoorn wordt gehouden, gaat dit ar niet door. Dat heeft het bestuur van de Stichting Internatio- lal Volleybal Toernooi Dynamo gisteren besloten. De Stichting vam tot dat besluit, nadat was gebleken dat de televisie na het haken van het nationaal team niet meer voor het verzorgen itzendingen voelde. )ud-manager MVV in hongerstaking \astricht v Oud-manager Hans Erkens van MW is gisteren een ingerstaking begonnen. Dat deelde zijn vrouw gisteravond ee in het TV-programma Barend en Van Dorp van RTL-5. Er- ins zou hiermee willen protesteren tegen zijn aanhouding in ;t onderzoek van justitie naar de vermeende omkoping van FC trecht door MVV in het seizoen 1990/1991. Het openbaar mi- sterie in Maastricht mag directeur Ron Weijzen van MW van- zaterdag nog maximaal een week gevangenhouden. Dat heeft i Raadkamer van de rechtbank in Maastricht gisteren beslist, et openbaar ministerie had om gevangenhouding met twee )ok Franse bondscoach neemt ontslag lrus Twee dagen na het vertrek van de Engelse bondscoach raham Taylor heeft ook zijn Franse collega Gerard Houllier ïtslag genomen. Evenals de Britse trainer heeft hij zijn conchi es getrokken uit de uitschakeling van zijn land voor de eind- inde van het toernooi om de wereldtitel in de Verenigde Sta- n. Houllier volgde in 1992 oud-international Michel Platini op. laarhuis/Eltingh sterker dan Woody's ihannesburg i;. Patil Haarhuis en Jacco Eltingh hebben zich in ihannesburg geplaatst voor de halve finales van het ATP-dub- ïltoernooi om de officieuze wereldtitel. Het Nederlandse duo on in zijn tweede wedstrijd met 6-3, 6-4 van de Australische ti- lverdedigers Todd Woodbridge en Mark Woodforde. agliari dicht bij laatste acht echelen Cagliari heeft zich vrijwel zeker geplaatst voor de vartfinale van het toernooi om de UEFA-beker. De Italianen igevierden in de uitwedstrijd tegen KV Mechelen: 3-1. Door oelpunten van Oliveira en Pusceddu kreeg de overwinning pas de laatste tien minuten gestalte. 'agan jan en Sjirov beginnen goed lburg Rafael Vaganjan en Alexej Sjirov zijn de kwartfinales m het Interpolis schaaktoernooi in Tilburg goed begonnen. De rmeniër zegevierde met wit over de sterke Alexander Beljavski it de Oekraïne in een partij, die 71 zetten vergde. De Let Sjirov idwong met zwart in 46 zetten de Rus Evgeny Barejev. Tegen Feyenoord kan Aad de Mos voor het eerst beschik ken over het centrum Popescu-Van Tiggelen. Of het duo ook speelt is de vraag. Over de Roemeen was De Mos de laatste tijd niet zo tevreden. Over Van Tiggelen heeft De Mos geen klagen: de 36-jarige verdediger is fit en ambi tieus. eindhoven Henri van der steen Je zou cil met andere clubs pra- gpd-verslaggever Beiden waren lang geblesseerd. Gica Popescu miste allerlei wedstrijden, maar niet de inter land tegen België. Dat werd hem kwalijk genomen door De Mos: boete en een wedstrijd schorsing. Tegen Sparta voor de beker was Popescu er weer bij, maar werd hij al na 20 minuten gewisseld. Popescu: ,,Dat van die interland was uitgepraat in een gesprek met De Mos en het bestuur. 'Nu is het over, nu gaan we pakken punten pakken', zei De Mos. Maar toen hij me tegen Sparta zo snel wisselde, dacht ik: het is helemaal niet over." Dacht je dat clie wissel nog iets met cle interland tegen België te maken had? Popescu: ,,Dat kan niet anders! Het was in elk geval heel verve lend, ik had pas een paar ballen geraakt. Ik ben niet vaak gewis seld in mijn carrière en zeker nog nooit zo vroeg." Zes dagen later speelde je met Roemenië tegen Wales. Jullie kwalificeerden je voor het WK. Hoe speelde je zelf? Popescu: „Heel goed, als verde digende middenvelder. Maar dat is gemakkelijker in de natio nale ploeg dan bij PSV. Ook omdat wij betere spelers heb ben dan PSV, zeker betere mid denvelders, met Hagi, Dumitre- scu, Sabau. We spelen ook al ja ren hetzelfde concept." Enig idee of je speelt tegen Feye noord? Popescu: „Geen idee. Ik heb een goede week gehad op de training. Ik zou het niet begrij pen als ik niet speel. Dan moet er iets gebeuren, zo ga ik niet door. Ik ga niet op de bank zit ten." Popescu: „Ik niet, maar mijn manager, Mircea Petescu, is be naderd door twee clubs. Je moet hem maar vragen welke clubs dat zijn." De Mos heeft Van Tiggelen ge zegd dat hij Erwin Koeman mis schien op het middenveld laat staan en hem dan libero laat spelen. Jij bent een betere libero dan Koeman? Popescu: „Honderd procent. Ik ben sneller, ik ben beter in de lucht, beter in het opkomen. Wat Koeman beter kan is de lange trap geven." Het beste centrum? Popescu: „Popescu-Van Tigge len." Ellende Adri van Tiggelen moet ook te leurgesteld zijn. Wat zijn laatste gloriejaar moest worden, is tot op heden een seizoen van ellen de. In mei brak Van Tiggelen zijn scheenbeen, een blessure die hem tot eind september zou uitschakelen, was de verwach ting. Dat klopte ongeveer. Van Tiggelen: „Eind september kon ik voetballen, maar nog niet op niveau. Ik heb er altijd reke ning mee gehouden dat het wat langer zou duren voordat ik weer in het eerste kon terugko men." Maar toch niet zo lang? Van Tiggelen: „Dat is zo. Ik heb nu zeven wedstrijden in het tweede gespeeld en ik ben in derdaad al enkele weken fit. Maar De Mos maakt de opstel- ling." Je hebt een gesprek gehad met hem. Van Tiggelen: „Toen zei hij, dat hij voorlopig aan Van der Gaag a Adri van Tiggelen: „Na de winterstop wil ik weer in de basis staan." ARCHIEFFOTO ANP de voorkeur geeft, maar dat ik denveld. Maar daar moest hij Van der Gaag raakte vorige wel bij de zestien kom. En dat ik nog over denken. Ik ben er in week bij Jong Oranje gebles- misschien een kans maak libero elk geval niet bang voor om li- seerd. Zou je tegen FC Twente te worden als hij met Erwin bero te spelen, ik heb dat vaker hebben gespeeld als die wed- Koeman doorgaat op het mid- gedaan." strijd was doorgegaan? Van Tiggelen: „Dat weet ik niet, want er is nooit een opstelling bekend gemaakt. We hoorden op zaterdag al dat het waar schijnlijk zou worden afgelast, daarom werd het vertrek naar zondag verschoven. Dan zou ook pas een opstelling bekend zijn geworden." Van der Gaag heeft deze week weer de meeste trainingen ge mist. Als je een kans krijgt, zul je die willen pakken. Is het dan ex tra moeilijk juist tegen Feye noord in het elftal te komen? Van Tiggelen: „Ia, maar dat is niet anders. En ik zal mijn kans willen pakken. Ik zal in het be gin ook heus wel even nerveus zijn als ik speel. Dat had ik al te gen Sparta toen ik moest warm lopen. Net alsof je voor het eerst meedoet." Het zou sneu zijn voor je als je geen reële kans meer krijgt van De Mos. Je bent 36. je hebt een schitterende loopbaan bij elkaar gevoetbald met 56 interlands en je was nog top fit toen je zo onge lukkig je scheenbeen brak. Maar je kent De Mos goed genoeg om te weten dat sentimenten bij hem niet tellen. Van Tiggelen: „Ja." Bij Anderlecht heb je met hem gewerkt, niet over de volle lengte van de relatie een onverdeeld ge noegen; op zeker moment kwam je naast de ploeg te staan en zwoer je nooit meer een woord met De Mos te wisselen. Van Tiggelen: „Begin dit sei zoen hebben we dat uitgepraat. Misschien was ik fout indertijd, misschien Aad, misschien nie mand. Met de relatie met De Mos is op het ogenblik in elk ge val niets mis." Wel dus met je afsclieids-toernee langs de Nederlandse velden. Van Tiggelen: „Misschien wordt die geprolongeerd. Ik wil nog een jaar door. Bij PSV dan, ik ga absoluut niet meer voor een an dere club spelen. En PSV moet ook willen. Ik moet dan na de winterstop wel in de basis staan, anders is het definitief versum anp na vier jaar na de eerste be- eking bij de Nederlandse inisbond (KNLTB) over de luwbouwplannen is de tste hindernis weggenomen, deputeerde Staten van recht gaven gisteren naar nleiding van de hoorzitting 8 november een verklaring i geen bezwaar af. De bouw i het bondsbureau en het na- naal tenniscentrum in Zeist ri beginnen. ,We zijn blij, dat we de twee sportbond van Nederland men onze gemeente mogen rwelkomen", liet burgemees- 4 Rudi Boekhoven weten. De 'derlandse voetbalbond WB) is sinds jaar en dag ver- nden aan de Zeister Bossen, det nieuwe complex van de 1LTB komt op een locatie ten orden van de rijksweg A28 en westen van Huis ter Heide, ld volgend jaar hoopt de |ILTB de openingsreceptie te houden. Naast het bondsbu reau, waarin 35 werknemers een plaats zullen vinden, wor den twaalf buitenbanen aange legd. Ook verschijnt er een hal met acht tennisbanen, vijf squashbanen, een fitness-ruim te en een restaurant. De exploi tatie van het sportcentrum wordt in een aparte maatschap pij ondergebracht. De bouw van het bondsbu reau en de tennishal heeft de eerste prioriteit. In het volgende winterseizoen moeten de eerste bedien indoor worden geslagen. Begin. 1995 worden de buiten banen aangelegd, die bij de start van het zomerseizoen in gebruik worden genomen. De KNLTB wordt met een aandeel van ongeveer dertig procent de vaste gebruiker van de accommodatie. Op de bui tenbanen kan een stadion met ruim 4500 zitplaatsen worden opgetrokken. Binnen bedraagt de capaciteit ongeveer 2500 stoelen. Richard van Kempen slaat toe op natuurijs Ab Krook: vroeg de baan op. ARCHIEFFOTO tcANP berlun anp Ab Krook heeft het 'spitsuur' gisteren aardig vermeden. De 222 deelnemers aan dé eerste wereldbekerwedstrijden schaat sen zorgden voor een ongeken de drukte op de ijsvloer in Ber- lijn-Hohenschönhausen. De coach van de Nederlandse kernploeg stuurde zijn zes vol gelingen daarom extra vroeg de baan op. „Druk is het hier toch nooit in de recreatie-uurtjes", aldus Krook, die zag hoe zijn Oosten rijkse en Russische collega het kunstje afkeken en ook voor de officiële trainingstijden hun rij ders activeerden. „We dachten stiekem te doen", lachte Rintje Ritsma die komend weekeinde drie afstanden rijdt. Vandaag 1500, morgen 1000 en zondag 5000 meter. Bij de eerste inter nationale test in de olympische winter is de man uit Lemmer vooral benieuwd naar de ver richtingen van de Noren Koss en Söndral en de Duitser Ade- berg. Zelf imponeerde Ritsma zaterdag al met een snelle tijd op de 5000 mefer in Eindhoven: 6.56,19. In het Sportforum in het oos telijk gedeelte van Berlijn, ooit een bolwerk van de DDR-sport- filosofie, worden de eerste ver gelijkingen getrokken. Voor Bart Veldkamp, sinds Albertville 1992 olympisch kampioen op de 10 ldlometer, zijn de wed strijden om de wereldbeker het eerste podium waarop hij zijn ambities kan tonen. De Hage naar ontbrak zowel bij de IJssel Cup in Deventer als afgelopen weekeinde bij de Staff Planning Trofee in Eindhoven. Zondag is voor hem de 5000 meter inte ressant. Veldkamp had woens dag last van griepverschijnse- len, maar kon een dag later al weer voluit meetrainen. De uniek royaal uitgemeten startlijsten zijn een kolfje naar de hand van Krook. „Kijk maar eens hoe breed het langebaan- schaatsèn is", aldus de coach bij het zien van alleen al 34 mannen uit de voormalige Sov jetunie. Dertien uit Kazakstan (Alma Ata), elf uit Rusland, vijf uit Wit-Rusland, vijf uit de Oek- raine. In totaal zijn 24 landen vertegenwoordigd. Opvallend afwezig is China, met sprintster Qiaobo Ye. Van Kempen Richard van Kempen heeft gis teren in Gieten zijn eerste sei zoenszege op natuurijs geboekt. De rietdekker uit Nieuwveen was in de sprint sneller dan de plaatselijke favoriet Arend Veenhof. Van Kempen had assistentie van ploegmaat Piet Kleine. De drie waren uit een kopgroep van een acht gevlucht. Kleine maakte indruk met een sterke solo. De drie werden gevolgd door de Duitser Helge Jasch en Ar nold Stam. Bijvde tweede na- tuurijsmarathon verschenen 86 schaatsers aan de start. De eer ste marathon, in Veenoord, werd gewonnen door Edward Hagen. Op een bevroren grasmat kan worden gevoetbald. Maar dan moet het veld wel egaal zijn. )en rob onderwater eller dan verwacht heeft Ko- ig Winter de voetbalvelden klaar gemaakt. Althans, voor amateurs, want de heren ofs worden geacht op de rdbevroren grasmatten uit de eten te kunnen. Of de toe- louwers het leuk vinden om een terpperatuur van min f en een gure 'noordooster' n stel glijdende acteurs te nschouwen is nog maar de lag. Maar het WK in Amerika ikt en het programma in de edivisie moet worden afgeraf- d. Vorst of regen, sneeuw of >rm; competitieleider Jan jybregts laat zich door geen kele weersinvloed van de wijs engen. Hoewel, toch wordt er et onder elke omstandigheid voetbald. De grondtechnische enst van de KNVB ziet er bij- orbeeld nauwlettend op toe de bevroren grasmatten egaal n. „Dat is een voorwaarde or een wedstrijd", zegt •JVB-employé De Jong. „Uit reksels kunnen gevaar opleve rt voor de spelers. Maar als het ld gerold en dus egaal, is oeten de spelers daarop zon- Ir gevaa.r hun wedstrijdje kun- inspele.i." „Want", stelt De Jong, „in an dere sporten wordt bijvoorbeeld op asfalt gespeeld. Als je daar op valt, is het ook hard. De Ne derlandse voetballer is het al leen niet gewend. Dat is het he le verhaal." ADO Den Haag trainer Nol de Ruiter had afge lopen weekeinde geen goed woord over voor het beleid van de KNVB. ADO 'moest' voetbal len bij AZ en deed dat met frisse tegenzin. Volgens De Ruiter werd het publiek een leuke voetbalwedstrijd onthouden. De Jong vindt dat de oefenmeester zeurt. „Kijk naar de uitslag. Den Haag heeft met 3-0 verloren. Ik denk dat mijnheer De Ruiter niets had gezegd als hij had ge wonnen. Ze moeten hier niet zeuren. In België wordt altijd gespeeld." Zeist gaat ervan uit dat profs zich aanpassen. De amateurs worden bij vorst 'in de stal ge houden.' Ze mogen wel voetbal len, maar dan vriendschappe lijk. „Dat kan heel goed", zegt De Jong, „als het veld maar vlak is." Als Koning Winter een lange periode blijft regeren, dan pie kert de KNVB er niet over om het beleid aan te passen. De Jong: „Dit stelt helemaal niets voor. Ik heb wel ergere winters meegemjAkt." Afgelopen weekeinde werd er op zaterdag op bescheiden schaal gevoetbald. Dat terwijl de velden in Nederland goed deels waren opgevroren. De Jong: „De situatie was niet overal hetzelfde. Daarom heb ben we geen algehele afgelas ting afgeroepen." In Katwijk kon bij Quick Boys bijvoorbeeld worden gespeeld. Op een goed veld, terwijl de overige velden op Nieuw Zuid 'stijf bevroren waren. Consul Bergman: „Op veld 1 mag contractueel slechts een beperkt aantal wedstrijden worden gespeeld. Er staat dus veel gras op. En dicht aan de kust wil het wel eens een paar graadjes schelen. De invloed van de zee is merkbaar. Op vrij dagavond wist ik al dat er zater dag kon worden gespeeld. De vorst zat slechts een paar centi meter in de grond. De verwach-, ting was dat er op de wedstrijd dag een zonnetje zou schijnen. Dat gebeurde er daardoor kon er worden gespeeld. Toch is Bergman niet altijd een voorstander van voetballen op harde velden. „De kans be staat dat je het kapot trapt", zegt hij, al 25 jaar 'opzichter' van Nieuw Zuid. „Als de vorst niet diep genoeg in de grond zit, beschadig je de wortels van het gras. Wat mij betreft kan er wel op gespeeld worden, als de hal diep genoeg in de grond zit." Leiden De sector Sport en Rekreatie van de gemeente Leiden ziet er streng op toe dat er niet wordt gespeeld op bevroren velden. Deze week stelde 'baas' Edzes de clubconsuls van het besluit van S&R op de hoogte. „Het is geen verbod", zegt Edzes. „Als de clubs het netjes vragen en de consul heeft er geen problemen mee, dan kan er worden ge speeld. Maar dat is bij wijze van uitzondering, want de velden worden er niet beter van. Als er voortdurend op een bevroren veld wordt gespeeld, sterft het grasplantje af." Edzes beseft dat hij met de maatregel geen vrienden maakt onder de Leidse voetballers. „Maar wij hebben er niets aan als het veld kapot wordt getrapt. En ik kan me voorstellen dat de voetballer liever speelt op een goed veld. We moeten in deze tijd een beetje begrip hebben voor elkaar." Afkeuringsbeleid Ondanks het 'plezier' van de ge wonnen wedstrijd tegen Rijns- burgse Boys, plaatst Bergman een grote vraagteken achter het afkeurings"' eleid van de 'Leidse' KNVB. Leiden was afgelopen zaterdag één van de weinige af delingen waar gevoetbald kon worden. De Katwijker vindt het belachelijk dat er voor „die paar wedstrijdje., een heel apparaat in werking moest blijven. Wat denk je dat zoiets kost aan moeite en telefoonkosten? En voor wie doe je dat allemaal? Er kon volgen*" mijn informatie op twee velde.i bij Rijnsburg, in Lisse en in Ter Aar worden ge speeld. Is het de moeite wel waard voor die paar wedstrijd jes?" Districtsconsul Albert Klunder zegt dat de Afdeling Leiden so- FOTO '.LOEKZUYDERDUIN wie-so altijd één van de laatste in het rijtje van afgelastingen is. „Omdat we nu eenmaal de re gel hebben, dat als er ergens ge voetbald kan worden, dat ook moet gebeuren. Daarmee kun jp het eens zijn of niet." 'Y TOYOTA IUAVIUOi «OK3*5 *•*9- imm t

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 19