'Ajax is niet te kopiëren' [k word hier als een jojo gebruikt' Galatasaray blij met Duitsers Sport Milla hervat de training Misdag 24 november 1993 25 CHEF AD VAN KAAM. 071 -356464. PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071-356463 angengroep sponsors opgeheven IlAG De Belangengroep Voor Amateur Sponsors, de vereni- )an sponsors in het amateur wielrennen is opgeheven. De lisatie heeft bijna een kwart eeuw bestaan en begon zijn |n de periode dat de gastrenners-verenigingen de top van ationale amateur wielrennen vormden. De herstructurering Ie wielrenunie in het midden van de jaren tachtig beperk- g mogelijkheden van de sponsors door het inkrimpen van intal aangesloten verenigingen, die renners als Zoetemelk, [lertog, Raas, Knetemann, Nijdam en Breukink hebben gebracht. Door de ontwikkeling van de laatste jaren, die het irlandse amateur wielrennen niet vooruit heeft gebracht, je BVAS niet meer voldoen aan zijn doelstellingen, onder re de coördinatie van de belangen van de sponsorclubs. jee Kimball wordt vrijgelaten B Voormalig schoonspringer Bruce Kimball, winnaar veren Olympische medaille bij het torenspringen in es (1984), wordt vandaag na bijna vijfjaar gevangen- li voorwaardelijk vrijgelaten. De Amerikaan werd in januari jegens doodslag tot zeventien jaar veroordeeld. Een half ferder was hij stomdronken (alcoholpromillage van 2,0) met uto op een groep jongeren ingereden. Twee jongens wer- jedood en twee zwaargewond. Drie weken na dit ongeluk [Kimball een (mislukte) poging zich te kwalificeren voor de jpische Spelen van Seoul. Hij kon dat doen, omdat hij na jing van een borgsom van 10.000 dollar (bijna 20.000 gul- op vrije voeten was gesteld. lleybalsters WVV niet bij de les In de volleybalcompetitie gingen de vrouwen van WW !t tweede mannenteam van RW in uitwedstrijden kansloos ruit. De RW-ploeg keek vooral naar de vloer van de koude Wateringen. Verdedigende acties op de grond durfden de burgers niet maken omdat ze bang waren voor lessures. [naast miste RW spelverdeler Ronald Boers. Al met al werd jen trieste partij, die in 3-0 eindigde (15-6,15-4 en 15-12). 'begon slecht in Leidschendam: tegenstander GSC won de |e reeks met 15-6. Vervolgens ging het wat beter met de senaarse equipe, met winst in het tweede bedrijf al gevolg. derde en vierde set maakte WW veel te veel fouten. Het je speldeel was helemaal een ramp (15-4). GSC was vooral edigend sterk. leen Noor wint in Zweden EHAMNDe Nederlandse tafeltennisploeg (vrouwen) heeft in jishamn een slechte beurt gemaakt. In de wedstrijd voor de jpese liga tegen Zweden kwam de enige overwinning op p van Emily Noor: 1-4. Bettine Vriesekoop was in beide en- pelen kansloos. De nederlaag heeft geen verstrekkende ge- pn. Eerder moesten de sterke Zweedse speelsters verrassend jen voor Engeland, dat van Nederland verloor. Over twee pden speelt Nederland een thuiswedstrijd tegen Hongarije. Topcoaches kijken in de keuken van De Meer DUIVENTIL IAATSKALENDER trijden op natuurijs sdag 24 november. aarsgraf, 20.00 uur: mannen, kortebaan. 01844-1388/1314. erdag 25 november. n, 19.30 uur: mannen, marathon. 05926-3120. dag 27 november. Follega, 13.00 uur: mannen, kortebaan. 4-31573. Ajax is uniek in de wereld. In Amsterdam wisten ze dat al een tijdje, de Neder landse bondscoaches van andere sporten weten het nu ook zeker. Een groot aantal trainers mocht gis teren de hele dag kijken en keuren in de keuken van Ajax. Zichtbaar onder de indruk vertrokken ze weer. „Met", zei atletiektrainer Wil Westphal, „een duide lijke boodschap." AMSTERDAM YPE MINKEMA GPD-VERSLAGGEVER De jeugdopleiding is al lang geen kwestie meer van wie het balletje de meeste keren op de schoen kan laten stuiteren. De kleine carrière van de leerling prof heeft niets meer van een spannend jongensboek. Het omslag mag misschien een vleugje romantiek vermoeden, de binnenkant van het bestaan is hard. Het is de wereld gewor den van de computer, van de diëtiste en zelfs van weten schappelijke onderzoekers. „Ajax", stelt Co Adriaanse, di recteur opleidingen, „Ajax is een topsportbedrijf. De jeugd opleiding is de lopende band." Hard en klinisch. Ajax stelt de allerhoogste eisen. Dat kregen de bondscoaches van het Natio naal Coach Platform, van de trainer van de bergbeklimmers tot en met de gevierde ten- niscoach Stanley Franker, te ho ren en te zien. Vanaf hun zevende levensjaar mogen de voetballertjes hopen door Ajax te worden gescout. Op de Ópen Dagen in het eigen stadion De Meer en in de regio mogen de kleintjes hun eerste examen afleggen. Vanaf het mo ment dat ze worden opgeno men in dc Ajax-school begint het nieuwe leven. Ajax heeft in totaal 160 talenten in opleiding. Bijna de helft (45 procent) is al lochtoon. Het doel is simpel. Zo veel mogelijk talentjes in zo kort mogelijke tijd klaar stomen voor het 'grote werk'. In tien jaar wil Adriaanse vijftien voetballers af leveren aan de A-ploeg. Op de geroemde Ajax-manier. Ajax heeft een duidelijke visie. Alle elftallen spelen op precies dezelfde manier, alle teams dra gen dezelfde rugnummers op dezelfde posities. Alle elftallen hebben vier 'linkspoten', vier 'rechtspoten', twee keepers, twee libero's en twee cen trumaanvallers. In De Meer lopen niet alleen de 'gewone' voetbaltrainers rond, maar ook krachttrainers, individuele trainers, een specia le oefenmeester voor de kee pers, een looptrainer en zelfs een aerobic-trainer, studiebege leiders en een diëtiste rond. Een stiekem kroketje te veel is al goed voor een 'huisbezoek'. Met het advies aan de ouders om de eetgewoonten van het Ajax-voetbalkind aan te passen. Computer De ontwikkelingen gaan verder. Ajax heeft een computer Waarin alle gegevens van alle talentjes liggen opgeslagen. Sinds kort snuffelt er zelfs een onderzoeker van de universiteit van Nijme gen. „We weten veel van de kin deren", zegt Adriaanse. „Ten minste, als het over voetballen gaat. Maar wat zich verder af speelt in hun leven, weten we niet. Daar zijn we enorm nieuwsgierig naar. Daarom is Nico van Diepen van de Nij meegse universiteit onlangs be gonnen met een onderzoek dat vier jaar zal duren. De weten schapper probeert de psycho sociale aspecten van het top voetbal voor de jeugd in kaart te brengen. „Je kunt je de vraag stellen: waarom haalt het ene talent het wel en het andere juist niet? Ik probeer daar ach ter te komen. Door de vraag te stellen hoe de kinderen omgaan met spanning, met stress. Wat de rol van de ouders is." De nationale coaches waren onder de indruk. „Geïmpo neerd", was het woord dat Wil Westphal telkens in de mond nam. Maar is Ajax na deze openhartige kijk in de keuken niet bang voor bedrijfsspionage, illegale kopietjes of naaperij? Adriaanse: „Ajax is niet te ko piëren. Al doe je alles precies hetzelfde, dan nog kan geen club er aan tippen." Revolutionair Bovendien ligt er al weer een nieuw, revolutionair plan klaar. Co Adriaanse licht een tipje van de sluier op. „Voetbal in het jaar 2000", kijkt hij al vast ver voor uit, „betekent dat een elftal twee systemen perfect moet be heersen. Net als in het basket bal, handbal of ijshockey. In het voetbal is dat veel moeilijker. Je bent met meer spelers en bo vendien is het speelveld veel groter. Maar het moet te doen zijn." De directeur opleidingen heeft al een keer stiekem geoe fend. Tijdens een training. Uit eindelijk zal het in het jaar 2000 geperfectioneerd moeten zijn. Adriaanse: „Dat moet het zo zijn dat als ik mijn rechterveter vast maak, het elftal in een han domdraai heel anders gaat spe len." Het moet Ajax weer licht jaren voorsprong geven op de concurrentie. BUITENLANDS VOETBAL li Kooiman vreest voor reserverol bij Anderlecht EL. EDWIN STRUIS |s even wennen, een Euro- Kjp-ronde zonder Neder- 'je clubs. Maar de inbreng Mohan Cruijff, Ronald Koe- I Dennis Bergkamp, Wim Richard Witschge, Stan a, Jan Boskamp, John Bos- jen Graeme Rutjes vergoedt Ihoop. O ja, en van Wim bian. Toegegeven, zijn n sneeuwt wat onder in het ïld van al .deze |intemationals, maar de pdiger van Anderlecht zit in de selectie die het van- id in de eerste ronde van de Inpions League opneemt (1 AC Milan. i hij aan spelen toekomt is jtweede. De 33-jarige Brug- ar houdt na zijn reserve- k tegen Lommei van afgelo- zaterdag serieus rekening leen plaatsje op de bank. Manks dat je nu al aan je e seizoen voor Anderlecht K bent, blijf je voor veel Ne- anders een onbeschreven Oopt. Dat krijg je als je al [tien jaar weg bent uit Ne derland. En hier beweeg ik me ook tamelijk anoniem voort. Ik ben niet zo iemand die meteen van alles in de pers gaat roepen. Dat is mijn stijl niet." Je hebt er nu wat meer reden toe. „Ja, ik krijg zo langzamerhand het gevoel dat ik hier als een soort jojo wordt gebruikt. In de voorbereiding was ik een vaste waarde voor het team. Stond de hele tijd op het middenveld. Te gelijk met de competitie begon ook het geschuif met mij. Ik heb voorstopper gespeeld, laatste man, tegen HJK Helsinki voor de Europacup stond ik opeens weer op het middenveld. Het lijkt een voordeel als je zo all round bent, maar aan de ande re kant: je kan je nooit eens waarmaken op één positie." En dus kan je ook zomaar op cle bank belanden. „Ja, dat bleek afgelopen zater dag tegen Lommei. Vandaar dat ik weinig hoop heb op een ba sisplaats, vanavond tegen Milan. Als je tegen Lom mei al niet speelt..." Zes Champions League-duels op de baak... „Dat zou vreselijk zijn. Finan cieel blijft het natuurlijk aan trekkelijk, ook als je reserve bent, maar daar doe je het niet voor. Wedstrijden tegen Milan, Werder en Porto wil je toch niet missen. Boskamp ziet in mij blijkbaar de ideale twaalfde man. Ik denk daar toch wat an ders over." Hoe is je relatie met de trai ner? (Lange stilte). „Ehhhm, ge woon. Niet speciaal of zo. Maar als de situatie zo blijft, ga ik de komende maand wel om tekst en uitleg vragen. Nee, niet bij Boskamp, maar bij het bestuur. Ik ben-33, m'n contract loopt aan het einde van het seizoen af, op deze manier heeft het weinig zin om bij Anderlecht door te gaan. Dan kan je beter wat lager gaan voetballen. De naam van Cercle (Kooimans vo rige vereniging, red.) werd al weer gefluisterd. Lekker dicht bij huis, dat wel, maar het was niet meer dan een gerucht." Gaat de wedstrijd vanavond eigenlijk wel door? „Maandag lag er nog een dik Wim Kooiman: overal inzetbaar, dus ook op de bank... archieffoto gpd pak sneeuw op het veld. Als het spel. Verplaatsing zou voor ons een normale competitiewed- niet zo heel slecht uitkomen, strijd betrof, zou het waar- Degryse en Emmers waren al schijnlijk worden afgelast. Nu geblesseerd en daar is Luc Nilis staan er grotere belangen op het ook nog eens bijgekomen." Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 12.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Junior André Möhlmann (Leiden), veteraan Jan van der Tang (Voorhout) en neo-amateur Bram de Groot (Zevenhoven) werden in Hoofd dorp Regio-kampioen veldrij den. Bronzen medailles waren er voor Wobbe van de Kieboom (Leiden) en Noortje de Groot (Zevenhoven) Tot eind de cember hebben de wielrenners de tijd om van vereniging te veranderen. Jeugdrenner Arjan de Boer (Swift/Casba) gaat zijn Leidsestadgenootjes achterna naar De Spartaan. Wobbe van de Kieboom (DOK Den Helder) koos juist voor de Leidse wieler club. Robert Karremans (De Bollenstreek) vertrekt naar het Rotterdamse Ahoy. Aart Vier houten en Marcel van der Vliet (beiden Volendam) kiezen voor Swift/Casba als zij uitverkoren worden voor de nationale selec tie van Piet Hoekstra. De Ameri kaan John Leonard wordt lid bij Swift als hij huisvestiging in de buurt van Leiden kan vinden. Rik van Wetten (Noordwijker- hout) gaat in de topcompetitie rijden voor Noordwesthoek (Hasselt) Veenoord haalt niet de recordboeken voor vroegste schaatswedstrijd op natuurijs. In 1965 werd al op 17 november een wedstrijd in Beesterzwaag gereden Bij het WK jeu de boules kwam Nederland, met Leidenaar Mare Helffer, slechts op de 23ste plaats. Frankrijk werd wereldkampioen Zater dag 27 november in de Leidse Hout een Coopertest en trim- loop bij De Bataven. Aanvang 14.00 uur Judoka Boudwijn Caspari werd eerste bij de Mat- sumae Cup in Wenen. Cobi Dijkshoorn van de Alphense ju doclub Arahi is als eerste ge plaatst in de klasse 66kg bij NK in Den Bosch •Voetbaltrainer Hans Lamers vertrekt bij DUNO en gaat bij zijn oude club SV PTT aan de slag. Cees Tempel- aar stopt aan het einde van dit seizoen bij Quick Den Haag. Tempelaar wil een wereldreis maken De Haagse Houtrust- hal staat op de nominatie ge sloopt te worden. Dat houdt in dat de KNAU haar enige indoor- accommodatie zal verliezen Op de triathlonkalender voor 1994 heeft Alphen aan den Rijn (run-bike-run) zich gemeld voor 10 april. Lisse (13 maart) en Lei den (2 april) staan te boek voor een recreatieve zwemloop De NOS-televisie gaat vrijwel alle wedstrijden van het WK-voetbal van 17 juni tot en met 17 juli volgend jaar in Amerika recht streeks uitzenden. Er komt ook een WK-Joumaal met alle we tenswaardigheden over Oranje op de buis De maand novem ber staat bekend als vergader- maand. Donderdag 25 novem ber: hockeyclub Leiden, vrijdag 26 november: voetbalclub Kat wijk en roeivereniging Die Ley- the, maandag 29 november: de voetbalclubs Roodenburg en RCL en op dinsdag 30 novem ber de Wassenaarse sportver eniging WZK. De laatste club heeft in Menken Van Grieken een nieuwe sponsor Indien het NOC/NSF akkoord gaat, zal Erik de Bruin op 19 december in Calgary tijdens een wedstrijd om de wereldbeker als bob- sleeër debuteren. De discuswer per werd al voor zijn doping-af- faire gepolst om als remmer te fungeren in de tweemansbob van Rob Geurts Martin Ophui- zen (AZ), Marcel Brands (RKC). Peter Bosz (Feyenoord), Edwin Sturing (Vitesse) en Roberto Lanckohr (MVV) zijn gevraagd zitting te nemen in de centrale spelersraad van het betaalde voetbal Bij de verkiezing van de wielrenner(sters) van het jaar behaalde Petra Grimbergen een achtste en Marion Borst een tiende plaats. Marco Vermey werd bij de amateurs vijfde Het grootste damesrugbytoer- nooi ter wereld is medio april in Leiden (DIOK) Er komt een tweede kunstijsbaan in Zuid- Holland. De plannen van de ge- meent Capelle zijn in een verge vorderd stadium Het KNSB gewest Zuid-Holland sloot het boekjaar 1992-93 af met een na delig saldo van 127.000 gulden Het wereldkampioenschap zaalvoetbal van 1996 is aan Spanje toegewezen Voetbal trainer Melbi Raboen praat deze week over verlenging van zijn contract bij de Utrechtse club Holland Als de vorst aan houdt, gaan de gewestelijke kampioenschappen op natuur ijs langebaan naar Ammerstol (vrouwen) en Nieuw Lekkerland (mannen), de korte baan naar Bergambacht en de marathon naar Ammerstol. Ter Aar komt in aanmerking voor de toer tochten over 40 en 100 km Si - meko'82 houdt op woensdag 15 december een zaalvoetbaltoer nooi in de Groenoordhal in Lei den. Inschrijven: Aad Siera (071-768484) of Ed Kamerling (071-144404) SCOREBORD YAOUNDE'AFP Roger Milla, die tijdens het WK voetbal in Italië furore maakte met de nationale ploeg van Ka meroen, heeft de training op 41-jarige leeftijd hervat. Hij gaat spelen bij Tonnerre Yaoundé, een van de grootste clubs in het Afrikaanse land. Zijn rentree is met het oog op de wereldtitel strijd in de Verenigde Staten, waarvoor Kameroen zich als een van de drie Afrikaanse ver tegenwoordigers heeft ge plaatst. Het bericht over de rentree van Milla staat in de regerings krant Cameroon Tribune. Milla, voorheen speler van onder meer Bastia, Saint-Etienne, Montpellier en Valenciennes, nam al deel aan de wereldtitel strijd van 1982. Voor het WK in Italië leidde hij eigenlijk al een teruggetrokken bestaan als voetballer, maar keerde hij me de op aandringen van politici terug. Zijn eerste rentree was een succes. Mede door vier doelpunten van invaller Milla, reikten de Ontembare Leeuwen tot de kwartfinales. VOETBAL SQUASH UEFA BEKER OFI Kreta (Gri) - Boavista Porto (Por) 1-4 (0-3). 5. Oliveira 0-1, 23. Oliveira 0-2. 42. Owubokiri 0-3, 54, Oliveira 0-4, 89. Velic 1-4, Scheidsrechter: Quiniou (Fra), toe schouwers: 8000. Girondins Bordeaux (Fra) - Karlsruher SC (Dui) 1-0 (0-0) 77. Zidane 1- O.Scheidsrechter: Cakar (Tur), toeschou wers: 20.000. Gele kaart: Dib (Bordeaux). Rolff, Bender. Carl, Witter (allen Karslruher SC). Eintracht Frankfurt (Dui) - Deportivo la Co- runa (Spa) 1-0 (0-0). 90. Dickhaut 1-0. Scheidsrechter: Steindl (Oos), toeschou wers-. 12.000. Gele kaart: Ribera, Voro (beiden La Coruna). ENGELAND. Blackburn - Coventry 2-1, Everton - Leeds 1-1. SCHAATSEN Uilesprong(Fr) KORTE BAAN: 1Oosterbos (Jubbega), 2. Heuver (Enschede), 3. Hoekstra (Ureterp), 4. Aardema (Ureterp). Karachi WK MANNEN Finale; Jansher Khan (Pak/1) - Jahangir Khan (Pak/16) 14-15 15-9 15-5 15-5 PRIJSVRAGEN Lucky ten, dinsdag 23 november: 3-4-5-7-12 16-19-23-24-2632 -35-36-42-4748-49-51 -53-64 (onder voorbehoud) TOTO 46: eerste prijs: 6 winnaars elk bruto 2351,10, tweede prijs: 76 winnaars 123,70, derde prijs: 768 winnaars 30,60 TAFELTENNIS SCHAKEN 1 Pettersson - Vriesekoop 21-18 21-11, Ma rie Svensson - Noor 26-28 21-13 16-21. Ase Svensson - Keen 21-13 21-15, Svens son/Svensson - Noor/Keen 13-21 21-12 21-18, Marie Svensson - Vriesekoop 21-15 21-14. Stand: 1 Nederland 3-4, 2. Enge land 3-4, 3. Zweden 2-2, 4. Hongari|e 2-2, 5, Frankrijk 2-0. Tilburg INTERPOLIS, tweede partijen vierde ron de: Kaidanov (Rus) - Karpov (Rus) 1/2-1/2, Kamski (VSt) - Joesoepov (Dui) 1/2-1/2, Vaganjan (Arm) - Drejev (Rus) 1/2-1/2, Beljavski (Oek) - Nikolic (Bos) 1-0, Rozen- talis (Lit) - Sjirov (Let) 1/2-1/2, Cvitan (Kro) - Barejev (Rus) 0-1. Georgiev (Bul) - Morozovitsi (Rus) 1/2-1/2, Episjin (Rus) - Ivantsjoek (Oek) 0-1. Barejev, Beljavski. Ivantsjoek en Sjirov naar kwartfinales, de overige partijen krijgen donderdag een bar KOERSEN rage. SPORT OP TV archieffoto cpd ISTANBUL *RTR De spelers van Galatasaray wor den in eigen land gezien als hel den na het bereiken van de Champions League ten koste van Manchester United. Voor de Turken is die status nog niet voldoende. Vanavond, op de eerste wedstrijddag van de bes te acht van het Europese club voetbal, zal de grote favoriet Barcelona er aan moeten gelo ven. Qe oudste club van het land, gezeteld in Instanbul, heeft het volk op één lijn gekregen. Meer nog dan de nationale ploeg, die in aanloop naar de wereldtitel strijd opzij werd geschoven door Nederland en Noorwegen. Zelfs de eerste minister, Tancu Ciller, is zich er mee gaan be moeien. Na het onderuithalen van Manchester United stelde zij al lereerst een premie van onge veer anderhalf miljoen gulden beschikbaar aan de club. Ver volgens probeerde zij het succes voor andere doeleinden te ge bruiken. „We zijn niet toegela ten tot de Europese Gemeen schap, maar hebben wel een club in de Champions League. Dat betekent dat we er gewoon bijhoren." Uit Straatsburg is nog geen reactie vernomen. De basis werd gelegd door de Engelse coach Brian Birch, die de formatie in het begin van de jaren zeventig naar drie opeen volgende kampioenschappen voerde. Belangrijker nog was de komst van Jupp Derwall, voor malige bondscoach van Duits land, in 1984. Hij zette de ontwikkeling van het huidige Galatasaray in gang. Zijn werk werd voortgezet door landgenoten. Eerst Sigi Held, vervolgens de man die Kai- serslautem naar grote hoogte stuwde, Karlheinz Feldkamp. Sinds 1 juli is Rainer Hollman verantwoordelijk. Vooral op eigen veld is Gala tasaray nauwelijks te verslaan. In 1982-1983 was Austria Wien eens te sterk in Intanbul, in 1991-1992 sloeg Banik Ostrava een keertje toe in het Ali Sami Yen-stadion. Verder won de laatste tien jaar niemand in Eu ropees verband bij Galatasaray. Barcelona, Spartak Moskou en Monaco zijn gewaarschuwd. Volgens Hollman, de tech nisch leider van dit moment, heeft zijn ploeg daarmee bewe zen tot de groten te behoren. „We hebben nu de plicht te be wijzen dat we niet voor niets zo ver zijn gekomen. Dat we echt op dit niveau thuishoren. We hebben een marathon van zes topwedstrijden voor ons liggen. Geen problemen. Tegen top- ploegen leveren we altijd onze beste prestaties." Galatasaray kent een mix van jeugd, routine en Duitse (Stumpf, Götz, Gütschow) kracht. „Mede daardoor is er sprake van een eenheid," zegt hij, „de tijd van de individualis ten ligt ver achter ons." WOENSDAG 16.00-17.00 EURO: Keltisch voetbal. 17 00-1 7.15 Did 2 Sport Heute. 17.00-18 00 ÉURO: Atletiek triathlon Alanya in Turkije. 18.00-19.00 EURO. Paardesport: World Cup springen in Berlijn. 18.30-20,15 RTL+: rechtstreeks Brondby- Borussia Dortmund 18.41-18.51 Ned 2: Sportjournaal, 18.45-19.10 RTLSport. 19.00-19.30 EURO: Olympische Winter spelen: in Lillehammer 19.30-20.00 BRT l Sport 19.30-20.00 EURO: Eurosportnews. 20.00-21.30 EURO: Boksen 20.00-22.00 BBC 1 Sportsnight Special live-verslag van de wedstrijd Norwich City- Inter Milaan in de derde ronde van het UEFA-Cuptoernooi. 20.00-22 05 RTL 5: Sport voetbal: l.ve-ver slag van de wedstri|d Norwich City-Inter Mi laan m de derde ronde van het UEFA-Cup- 20 00-23.30 BRT 2: Sportavond l.ve-ver- slag van de wedstrijd FC Anderlecht-lnter Milaan in groep A van de Championsleague 20.15-22.20 RTL+: Champions League rechtstreeks verslag van de wedstri|d FC Porto-Werder Bremen in groep B 20.20-22.25 Ned 2: Studio Sport Europa cupvoetbal, rechtstreeks verslag van de wedstrijd Galatasaray-FC Barcelona in groep A van de Champions League 21.00-22 00 Super: Sports 21.30-22.00 EURO: Autosport Rac-Rally vanuit Birmingham. 22.00-23 00 EURO Motorsport* 22.15-22.30 Ned 3; Sportjournaal. 22.45-23.10 BRT 1: Sport 23.00-01.00 EURO. Voetbal; Europacup wedstrijden 23.08-00.00 Ned 2 Studio Sport Europa- cupvoetbal, samenvattingen van de wed strijden in groep A van de Champions Lea gue tussen AS Monaco en Spartak Moskou en in groep B Anderlecht-AC Milan en FC Porto-Werder Bremen 23.50-01.00 BBC 1: Sportsnight snooker (Britse kampioenschappen) en autosport (rac-rally). 01 00-01 30 EURO Eurosportnews 01.00-02 50 BBC 2 Snooker Britse kam pioenschappen. DONDERDAG 08 30-09 00 EURO Aerobics 09 00-10 30 EURO: Autosport Rac-Rally vanuit Birmingham 10.30-12.00 EURO: Autosport stockcarra- 12 00-14 00 EURO Voetbal: Europacup- wedstri|den 14 00-14 30 EURO: Autosport: Rac-Rally HILVERSUM Eerste koers, 2440 m; 1. High Top Swoll (Op de Hoek) 3.18,7 1.21.4. 2 George Wielinga. 3. Hendri D Niet gestart. Grieto Belwin en Hittepetit. Toto winnend 1.90 plaats 1,30 2,30 1,80 koppel 8,60 trio 53,60. Tweede koers, 2000 m: 1. Going Alone (Suykerbuyk) 2.41,5 120,8. 2 Hymphrey Flevo, 3 Helga Toto: winnend 6.30 plaats 1.60 2.00 2.10 koppel 9,90 trio 284,90. Derde koers, 1609 m: 1 Iderza M (Bakker) 2.11,7 - 1.21.9, 2, Iva Laurelton, 3 Ilse Renka. Toto: winnend 23,70 plaats 7,10 3,10 koppel 54,50 trio 829.30 Vierde koers, 1609 m 1. Felix Hanover (Van der Werf) 2 06,4 1.18,6. 2 Griet Buitenzorg, 3. Gracia Westland Toto: win nend 14,50 plaats 6,40 2,60 koppel 17.00 trio 278,20 Vijfde koers. 1609 m: 1 Fastboy H (Van Dooyeweerd) 2.05,3 1.17.9,2 Fleur Uil huizen. 3. Griffy Sunshine Niet gestart. Ebony Space en Fanny Belwin Toto- win nend 14,70 plaats 6,90 4.90 koppel 41,40 trio 731.00 Zesde koers. 2000 m: 1 Victory at Z (Van Di|k) 2 42,1 - 1.21,1, 2. Huib Buitenzorg, 3 Helvetia V. Niet gestart Gigant Pride Toto: winnend 47.10 plaats 11.00 5,50 5,40 koppel 142,30, trio met geraden Zevende koers. 2000 m 1 Gwendolyn Dean (Ruiigrok) 2 37,9 1 19,0, 2 Gre vinne Friesma, 3. Guy Buitenzorg Toto: winnend 2,90 plaats 1,40 2,80 1.20. kop pel 35,50 trio 329,70 dubbel winnend 3-2 106.50 Achtste koers, 1609 m: 1. Hor Royalty Bo ko (Mollema) 2.05,9 - 1.18.2. 2 Fabiola B, 3. Flo Jo Hanover Niet gestart: Hickory Zorgwi|k. Toto. winnend 2,80 plaats 2,20 2,40 koppel 35,60 trio 482,40. Negende koers. 1609 m 1 Fan Swager man (Op de Hoek) 2 03.9 1.17.0, 2 De hli S. 3 Ebely W Niet gestart Early Bird Toto: winnend 3.10 plaats 1.40 1.60 3,20 koppel 7,00 trio 291,70 Tiende koers, 2000 m 1 Alleen (Van Toor) 2.40.6 1 20.3. 2 Deventore B, 3. Dave Shoeing Niet gestart Coba Jorishof, Colorado Pitt. Got it Together. Dazraff B Toto: winnend 7.60 plaats 1,50, 1,20 1,10 koppel 10.90 trio 151,70 Elfde koers. 2000 m 1 First Dream (Roelofsen) 2.38,6 - 1 19,3, 2 Gonfleur Frisia, 3. Florida Gesture Toto winnend 28.60 plaats 3,50 1,50 3,40 koppel 83,30 trio 2 034.00. Omzet totalisator. 167.594,00.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25