Leython zit aan alle kanten fou RVV levert te veel ir Zaak De Bruin blijft duister voor unieraac Titel voor badmintonners Bacluvo komt dichterbij Krabbe richt zich op indoorseizoen Boon ongenaakbaar in Lisse Sport MAANDAG 22 NOVEMBER 1993 CHEF AD VAN KAAM. 071 -355464. PLV.-CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356 Scholtes wordt vijfde menaldum Voorschotenaar Rob Scholtes eindigde tijdens de tweede Grand Prix kunstbiljarten op een vijfde plaats. In het Friese Menaldum won hij alleen van Fred Groen (2-1Van Ger Holka en Johan Luising werd verloren. Met nog één Grand Prix te gaan staal Scholtes op vijfde positie in het tussenklassement. De beste acht gaan over naar de Masters welke eind januari wordt gehouden in Voorschoten. Van der Marei wint Super-Prestige ter aar» Jan van der Marei heeft na de hele triathlon van Almere ook het nationale Super Prestige klassement op zijn naam ge schreven. De tri-atleet uit Ter Aar eindigde op 2629 punten, 65 punten voor teamgenoot Rik van Trigt (derde). Beste Leidenaar was Casper van den Burgh met 2419 punten. Met zijn veertiende stek verbeterde de eerstejaars senior zich achttien plaatsen ten opzichte van vorig jaar. Van den Burgh had een grote voor sprong op de enige andere regionale triatleet bij de eerste hon derd, Rijnsburger Harco Schaafsma (93ste met 2103 punten). Jegorova wint marathon Tokyo Tokyo» Olympisch kampioene Valentina Jegorova heeft gisteren de vrouwenmarathon van Tokyo gewonnen. De Russische atle te, die zich door de milde weersomstandigheden erg op haar ge mak leek te voelen, liep na ruim 20 kilometer weg bij haar con currentes en zegevierde onbedreigd in de goede tijd van 2 uur, 26 minuten en 40 seconden. Het was haar eerste zege in Tokyo, waar ze al drie keer eerder aan de start kwam. Leenders kandidaat-voorzitter KNAU Hilversum» Het door de dopingaffaire De Bruin bij het WK in Stuttgart geplaagde bestuur van de KNAU blijkt in de Zuidduitse stad het eerste contact te hebben gelegd met zijn kandidaat voorzitter Theo Leenders. Zaterdagmiddag aan het eind van de unieraadsvergadering in Hilversum werd de beoogde opvolger van de na tien maanden wegens tijdgebrek vertrokken Willem van Breukelen gepresen teerd. De 57-jarige in Vught woonachtige Leenders is als marke tingdeskundige verantwoordelijk voor het wereldwijde sponsor- beleid van de multinational Mars. Leenders zal echter pas vol gend jaar juli in functie treden omdat hij verantwoordelijk is voor de sponsoractiviteiten die Mars volgend jaar vóór en tij dens het WK voetbal in de Verenigde Staten zal ontplooien. Doctor strandt in zicht eindzege hellendoornPech blijft Erwin Doctor dit seizoen achtervolgen. Zaterdag leek de rallycoureur eindelijk verschoond te blijven van misfortuin. Met zijn navigator Theo Badenburg was hij hard op weg naar de eindzege in de Golden Tulip Rally. Problemen met de koppeling van de Opel Calibra in de voorlaatste proef noop ten Doctor de race, die hij al drie keer op zijn naam bracht, te staken. De overwinning kwam onverwacht terecht bij de Duitser Depping, de nieuwe Nederlandse kampioen, in een Ford. Berlijn aan de voeten van Sloothaak berlun» Franke Sloothaak was in het weekeinde de meest gevier de ruiter in Berlijn. De voormalige Fries won in de Deutschland- halle, die het recordaantal van in totaal 50.000 bezoekers mocht begroeten, zowel de wedstrijd voor de wereldbeker als de Grote Prijs. Beide keren droeg de schimmelmerrie Dorina de import- Duitser naar het succes. Volleyballers verkijken zich op aanvangstijdstip en tegenstander In de tweede divisie behielden de mannen van DAC hun koppositie door een 1-3 zege bij Dinto. In de derde divi sie wist alleen Novo de volle winst te behalen (1-3 bij WM); Leython verloor ruim van Radius 2, Gemini/K pakte slechts een punt van Sille/Jupiter (2-3) en LUSV verloor nipt van koploper MVC. op konden krijgen. Pas in de derde set kon LUSV de opge bouwde voorsprong vasthou den tot het eind en in de vierde leek er een verrassing aan te ko men, maar de laatste twee pun ten kwamen net niet, mede om dat een van de beste spelers (Casper van de Schaft) door zijn enkel ging. Gemini/k-Sille/Jupiter 2-3 (15-3,15-10,3-15,6-15,10-15) Na de ruim gewonnen eerste set leek Gemini op 14-3 in de twee de snel af te rekenen met zijn tegenstander. Echter het liet Ju piter in zijn spel komen en tot 14-10 in punten, voor het uit maakte. Die net niet geslaagde inhaalrace gaf Jupiter vleugels en naar naar later bleek was dit ook het breekpunt, want daarna won Jupiter driemaal op rij, ge woon omdat het nu beter was dan Gemini. Achteraf kon Ge- mini zich wel voor zijn kop slaan, dat het niet eerder door gedrukt had. WM63-NOVO 1-3 (13-15,15- 11,9-15,9-15) De start was van beide kanten moeizaam, omdat er weinig ge scoord werd. Daarom kon geen der teams weglopen en was het puur geluk, dat Novo het eerst de laatste punten maakte. In de tweede set liet Novo even de concentratie verslappen en prompt liep WM naar 9-2 uit; Novo stak de koppen bij elkaar, legde er een schepje op, maar kon de achterstand niet meer goed maken. Een wissel (Frank de Vette kwam erin) bracht uit komst. Hij presteerde zelf niet alleen bijna foutloos, maar nam ook zijn ploeggenoten op sleep touw en Novo bleek niet meer te stoppen en nam duidelijk af stand van de onderste regionen. leiden ger renes volleybalmedewerker Dinto-DAC 1-3 (15-9,11-15,12- 15,3-15) DAC startte niet scherp genoeg en had aanvankelijk geen goede pass in huis op de sterke serve van Dinto; daardoor kwam het op een achterstand, die na wat gewissel niet groter werd, maar ook niet meer ingelopen kon worden. De volgende set kende een betere start; DAC ging moeilijker serveren en zette een goed blok Een snelle voor sprong was het resultaat; wel kwam Dinto in een uiterste krachtsinspanning nog tot 10- 10, maar de betere techniek zorgde voor minder fouten en dus winst. Even leek DAC weer terug te vallen (4-3 en zelfs 7-4), maar daarna zakte Dinto weg. In de vierde set zat Dinto stuk en scoorde Robert Maassen aan de lopende band met zijn sprongservices. Leython-Radius 2 0-3 (9- 15,2-15,2-15) De wedstrijd kende van Ley- thon-zijde een rommelig begin, omdat een aantal spelers in de veronderstelling verkeerde, dat de wedstrijd twee uur later zou plaatsvinden. Waarschijnlijk daarom speelde Leython in de eerste set nog het best; onbe vangen kwam het op een 8-2 voorsprong, voor Radius op toe ren kwam. De mixture van rou tine en wat jeugdspelers liet er toen geen twijfel over bestaan, dat er veel kwaliteit in de ploeg school en verpletterde vervol gens de Leythonners. MVC-LUSV 3-1 (15-5,15- 11,7-15,17-15) Het grote verschil tussen MVC en LUSV bestond in feite uit een speler, een Bulgaar, die bij MVC een dominerende rol vervulde en waar de studenten geen vat Vrouwen In de derde divisie toonden de De derby tussen Leython en Gemini vrouwen van VCS aan promotie nog niet uit het hoofd gezet te hebben; nu ging Nivoc68 er met 3-1 aan. Leython versus Gemi ni/K bracht niet wat er ver wacht werd; Gemini won vrij gemakkelijk met 1-3 en houdt de kop. VCS-Nivoc68 3-1 (15-7,17- bracht minder amusement dan verwacht. Gemini won makkelijk met 1-3. zich ergeren aan de leiding en dat gaf VCS de mogelijkheid te rug te komen. In een spannen de slotfase liep de stand van 13- 14 en 15-16 net naar de voor VCS gunstige kant. De Sassen- heimers dachten nu wel een aardige tik uitgedeeld te heb ben, maar vergisten zich in de 16,9-15,15-7) VCS won de eerste set vrij een voudig op basis van een goede serve en een lekkere pass. Via 9- 3 een 11-6 liep het naar de winst, ook al omdat Nivoc veel fouten maakte. Daarna kwam Nivoc beter in haar spel en zette VCS op 3-10. Helaas ging men foto henk bouwm1 veerkracht van hun opponeijJ De verdediging klopte niet mei1 en de aanval sloeg veel in h1 net en Nivoc pakte die set. P na 7-7 in de vierde set kon VI doordrukken, ook weer ome1 Nivoc veel te veel tegen de arl I trage inging en het eigen riti verstoorde. Ongekend debuut in landelijke competitie leiden peter klein badmintonmedewerker Het badmintonteam van Baclu vo heeft een belangrijke horde naar de titel in de vierde klasse van de landelijke competitie ge nomen. In Alphen werd naaste concurrent Flair 3 met 3-5 afge troefd. De regionale derby tus sen Dynamo Sassem en Apollo uit Roelofarendsveen leverde een royale 1 -7 zege voor de be zoekers op. De hoofdmacht van Flair blijft aan kop in de tweede klasse. Het debuut van Bacluvo in de landelijke competitie is onge kend, de eerste helft van de competitie werd ongeslagen af gesloten met naaste concurrent Flair 3 op twee punten. In het duel tussen beide belagers openden de Alphenaren sterk met zeges van Martin Voskuilen op Johan Bakker en van René Wieten op Danny van der Ploeg. De Voorhoutse vrouwen brach ten de stand weer in evenwicht. Bianca de Groot was met duide lijke cijfers de meerdere over Elisa Zandstra, maar Cynthia van der Ploeg moest met 11-5 de eerste game aan invalster Sonja Idzerda laten. In tweede en derde game werden nog maar twee punten afgestaan. Bacluvo nam een 2-4 voor sprong door winst in mannen- en vrouwendubbel. Bianca de Groot zorgde in de mixed met Van der Ploeg voor het vijfde en winnende punt. De Voorhoutse is als enige speelster in deze af deling nog ongeslagen in enkel endubbelspel. Kende het regionale treffen tussen Bacluvo en Flair 3 de no dige spanning, het streekduel in de vierde klasse tussen Dynamo uit Sassenheim en Apollo uit Roelofarendsveen had een een zijdig verloop. De bezoekers wonnen alle singles. Rolf Driessen en Michiel Zwaan klopten Jacco van Dam en Cas per Schmidt in twee respectie velijk drie games. Carol van Oyen hoefde tegen Els Komen niet diep te gaan. Tineke Huig- sloot verhinderde na drie pittige games een succesvolle come back van Karin Elstgeest, die vo rig jaar zwaar geblesseerd raak te, maar dit seizoen in het derde team van Dynamo weer het racket mag hanteren. In het vrouwendubbel bewees Eist- geest haar kracht door met Ko men voor het enige Sassen- heimse punt. te zorgen. In de tweede klasse behield de hoofdmacht van Flair haar ongeslagen positie aan de top van het klassement, 't Gein had weinig plezier aan de komst naar Alphen, want alleen in de single tegen Natasja van Zeist kon de winst gepakt worden. Bianca Dijkstra behield de 100% in haar enkelspel. Lisse hield de schade tegen Zijderveld tot 2-6 beperkt. Angela Conijn boekte haar eerste seizoenszege in het eerste vrouwenenkelspel. Ook Mark Anderson bracht de een tegen een in drie games tot een goed einde. Merenwiek, zonder Danny Plug, ondervond bij het nog puntloze Duinwijck 7 nauwe lijks enige tegenstand. Rob Bur- gerjon, Bert van Eijck en Corin- ne Kortekaas scoorden 3 uit 3. Sandra van der Hart moest haar single afgeven. Veglo leed een kostbaar verlies bij TYBB. De Leidse ploeg miste node Frits Eulderink, terwijl Stefan van Giezen en Randy Thepass de enkelspelen na drie games ge wonnen moesten geven. In valster Ellen van der Voort won wel. Thepass herstelde zich met Van Giezen in het mannendub- bel en met Monique Borsboom in de mixed. Wassenaar miste met Leon van Leeuwen en Simone Turk zelfs twee speelsters. Voor John van Egmond, Richard Rem merswaal, Monique Hilgeman en Margret van Bourgondiën geen reden om de zegereeks te vervolgen. Van Egmond stuitte op een sterke invaller, die hem in single en mixed de voet dwars zette. Bij Flair 2 moest Arnold Duijm verlies in het mannendubbel met Cees-Jan van Vliet en de mixed met Elisa Hoekstra incasseren. Thea Turk redde voor Leiden de eer tegen het bezoekende Delft 3. In de vierde klasse verbeterde Lisse 2 haar koppositie aanzien lijk door de 1-7 overwinning bij DKC 7 en de 6-2 nederlaag van het toch al op vier punten af stand staande Flair 4 in de re gioderby bij Merenwiek 2. Het derde team van de Lei den aars sloot zowel de afgebroken thuisontmoeting als de regulie re strijd tegen STC op 4-4 af. leiden ger renes volleybalmedewerker In de promotieklas kon SVC/Oi- kos het Rijnsburgse RW slechts een punt afhandig maken; VCS leed een dikke 3-0 nederlaag bij Be Fair in Waddinxveen. SVC/Oikos 2-RW 2-3 (15- 10,3-15,10-15,15-5,3-15) RW kon wel weer beschikken over Marcel Aemoutse, maar door een trainingsachterstand was hij niet volledig inzetbaar. Sjors Leenen is vermoedelijk volgende week weer aanwezig; daardoor waren er nogal wat omzettingen noodzakelijk, die de smalle basis van RW niet optimaal uit de verf deden ko men. Het moest nu allemaal te veel van Arjen de Mare, Kees van de Meent en Martin Broere komen en dat was iets te veel gevraagd. Met een komplete ploeg waren gezien de overige setcijfers er geen twee sets ver loren gegaan. Be Fair-VCS 3-0 (15-8,15- 8,15-8) Bij VCS ontbrak Hans Geerlings en mocht de nieuwe spelverde ler Dennis Verwey (ex-DAC) nog niet spelen, omdat de pa pierwinkel nog niet in orde was. Eigenlijk was elke set identiek; tot 8-8 bleef de strijd boeiend, daarna maakte VCS geen punt meer, zodat Be Fair, dat nog on der VCS bivakkeert, simpel won. Vrouwen Bij de vrouwen won DAC bij Voy met 0-3 en was Gemini/K 2 te sterk voor.Ridderveld (1-3). Ridderveld-Gemini/2 (15-10,6-15,13-15,5-15) In de beginfase werd Gemini overrompeld door de direct i in tweëen teruggespeelde ball van Ridderveld; gevolg: geen te late reactie. Bovendien w de serve slecht verzorgd a Gemini-kant. Op 2-0 in tweede set kwam Anneke Vt steeg van Gemini aan de opsl en zij seveerde haar ploeg na 2-9. Op 5-9 vond Gemini welletjes, verhoogde het tem| en kwam vervolgens niet me in gevaar. De derde set was leukste; op 11-9 besefte Gemii dat het nu moest gebeuren. 1 toonde meer vechtlust, gi dieper serveren en maakte bruik van de plaatsbal. Riddf veld had hier geen antwoo meer op en verloor kansloos. hilversum» anp Katrin Krabbe tijdens de persconferentie van zaterdag waarin ze aan kondigde naar de burgerrechter te stappen. foto epa lisse wilmar kortleever atletiekmedewerker Na een solo van start tot finish pakte Willem Boon de overwin ning in de tien Engelse mijlen van De Spartaan. De Yoorhou ter had met zijn tijd van 52.01 bijna drie minuten voorsprong op nummer drie Peter Zwiers. De kou speelde een hoofdrol in de Lisser wedstrijd. Ook Boon was vooraf bevreesd, maar kwam snel in zijn ritme. „Het ging voorbeeldig," analyseerde hij achteraf. „Ik heb niemand gezien onderweg, wat eigenlijk alleen maar jammer is. Ik hoef de helemaal niet diep te gaan of zo." Achter Boon moest ieder een de kou solo trotseren. Peter Zwiers hield in de laatste kilo meters Spartaan-veteraan An ton Hens nog ruim achter zich (54.25 om 54.48). Hazeleger In de Zevenheuvelenloop maakten Paul Overbeek, Jan- Dirk Hazeleger en Jo Ferket hun wedstrijdrentree na hun na jaarsmarathons. Overbeek bleek meteen de beste regioatleet. Ondanks een gebrek aan tem potrainingen finishte de Bataaf na ruim zestien kilometer op de dertigste plaats in 46.28. Club genoot Hazeleger moest een kleine twintig tellen toegeven. Ferket liep lang gelijk op met Jaap van Duyvenvoorde, maar de man uit Valkenburg moest de Katwfjker vier kilometer voor de finish laten gaan (49.35 om 49.46). Mare Koopmanschap werd de vijfde Bataaf onder de vijftig minuten. In Dorst was ve teraan Willem Ravensbergen weer verreweg de snelste in zijn klasse. Over ruim acht kilome ter moest hij dit keer iets meer terrein prijsgeven op clubge noot Bertus Kerkvliet (derde in de klasse II). monte carlo/berlijn sid/dpa Vandaag wordt ze 24. Reden voor een feestje heeft Katrin Krabbe niet. Het hoogste rechtsorgaan binnen de Inter nationale Amateur Atletiek Fe deratie, de arbitragecommissie, onderschreef zaterdag de eerder door het bestuur opgelegde schorsing van de sprintster en haar landgenotes Gritt Breuer en Manuela Derr tot 23 augus tus 1995. Het drietal laat het er op nieuw niet bij zitten, overweegt de burgerrechter in te schake len. „We trainen verder en be reiden ons voor op het indoor seizoen", verklaarde Krabbe na het vernemen van het oordeel. Krabbe, Breuer en Derr wer den in juli 1992 tijdens een con trole van de Duitse bond (DLV) betrapt op het gebruik van het middel clenbuterol, dat een anabole werking wordt toege schreven. De destijds-op grond van lAAF-regels uitgesproken straf van vier jaar werd door de beroepscommissie van de DLV ongedaan gemaakt, omdat het eigen dopingreglement niet aan dat van IAAF was aangepast. Het trio werd echter op grond van onsportief gedrag, misbruik voor medicijnen, alsnog buiten spel gezet. Krabbe en Breuer voor een jaar, Derr voor acht maanden. Het bestuur van de IAAF nam met die verkapte maatregel geen genoegen en verlengde eigenhandig in au gustus, op de slotdag van het WK in Stuttgart, de ban tot au gustus 1995. Tot woede van de Duitsers. Vier uur boog de driekoppige arbitragecommissie zich over het door de Duitse bond aan hangig gemaakte beroep. De ar bitragecommissie beoordeelde die handelwijze van het bestuur als legaal. „Een eenvoudige zaak", vatte IAAF-secretaris Ist- van Gyulai het onderzoek van de commissie samen. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie heeft Erik de Bruin kort voor midder nacht van zondag 15 augustus, ongeveer tien uur voor het begin van zijn wedstrijd, teruggetrokken van het WK atletiek in Stuttgart. Dat bleek zater dag bij de unieraadsvergadering in Hilversum. De bond deed het destijds voorkomen of de discus werper pas op maandagochtend uit de wedstrijd was gehaald. De leden van het unieparlement, die verwachtten uitvoerig geïnformeerd te worden over de zaak, kwamen echter bedrogen uit. „Uit juridische overwegingen is het niet ge wenst dat de affaire De Bruin plenair bij de unie raadsvergadering wordt besproken", had juri disch adviseur mr. Fred Kollen het bestuur van de KNAU op 10 november via een fax laten weten. Mr. Kollen herinnerde het bestuur aan het feit dat De Bruin, die op 1 augustus bij een wedstrijd in Keulen positief reageerde bij een dopingcontrole, de unie aansprakelijk heeft gesteld voor alle scha de die hij als gevolg van deze affaire zou lijden. „Zowel bestuur als unieraad zijn organen van de KNAU. Zij kunnen verenigingsrechtelijk bezien het beleid van de KNAU bepalen. Uitlatingen en gedragingen van beide organen kunnen de KNAU worden toegerekend. De Bruin kan argumenten ontlenen voor zijn aansprakelijkheidstelling in dien de unieraad het beleid van het bestuur in de kwestie De Bruin openlijk ter discussie zou stel len. Het zou immers kunnen betekenen dat ook naar de opvatting van de unieraad het uniebe- stuur niet juist in deze kwestie zou hebben ge handeld", aldus het advies van Mr.Kollen. Munitie De juridisch adviseur van de atletiekunie stelt dat het weliswaar voor De Bruin niet eenvoudig zal zijn tot een daadwerkelijke juridische aansprake lijkheidsstelling van de KNAU te komen. „Mede in dat verband is het juist van belang dat de Un raad geen munitie aandraagt voor de door Bruin in een eventuele gerechtelijke procedure gen de KNAU te poneren stellingen." De 37 aanwezige leden van de unieraad en vele belangstellenden kregen van penningmees Hans van Hassel wel een chronologisch overzii van de gebeurtenissen vanaf 12 augustus toen opnieuw positieve uitslag van de contra-expert bekend was geworden. Een dag later besloot 1 KNAU-bestuur De Bruin, die afgelopen maand door de tuchtcommissie werd vrijgesproken het hem tenlastegelegde, de atleet terug te tn ken van het WK. Op 14 augustus kwam De Bn toch naar Stuttgart. Dezelfde avond volgde gesprek met de dopingcommissie van de IA die zijn standpunt echter niet wijzigde. Een c later werd De Bruin gevraagd zich terug te tri ken. Hij ging niet op dat verzoek in waarna in avonduren opnieuw een gesprek met de IA volgde. De wereldbond wijzigde zijn standpi niet. De aanwezige KNAU-bestuurders kregen verstaan dat pogingen tot starten door De Bn zouden kunnen leiden tot schorsing van KNAU. Enkele uren later namen de in Stuttg aanwezige bestuursleden en hun in Nederla geraadpleegde collega's het besluit tot terugtri king. De unieraad spartelde even tegen met een n tie, die in de lunchpauze was opgesteld en waa men constateerde dat „niet alle vragen in kwestie waren beantwoord en dat de uniera zich het recht voorbehield op de affaire De Bn terug te komen." Omdat De Bruin op 3 septe ber van Mr. Schuman, de president van Utrechtse rechtbank, in een kort geding een st« vegunning kreeg voor de competitiefinale Eindhoven en daar metterdaad startte, werd d< wedstrijd door het terugtrekken van een j_ aantal ploegen, een farce. Het KNAU-besti bood daarvoor zaterdag zijn excuses aan en 1 loofde clubs schadeloos te stellen.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18