De Zijl/LGB houdt Nereus van de winst Kringtitelstrijcf schoonspringeij is groot succes Roomburg capituleert voor sterk Evergreen Oegstgeest zakt flink door het ijs Sport Gouden plakken Remco Singeling en Fleur Bakkei De Haas halve finaliste Bondsraad van NTTB is mild voor het hoofdbestuur MAANDAG 22 NOVEMBER 1993 CHEF AD VAN KAAM. 071 -356464, PLV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -35a AZC moeiteloos langs oude rivaal HZC/De Robben LEIDEN «DIRK KLOOS De Zijl/LGB heeft de tweede overwinnig bij kunnen schrijven. Het Zaandarnse Nereus met Marc van Belkum in de gelederen werd met 8-5 verslagen. Jacob Spijker toonde zich een tevreden coach: „Het was een goede wedstrijd. Vooral verdedigend zat het prima in elkaar. Si mon Meyn en Marc van Belkum zijn aanvallend hun sterkste spelers. Deze konden we goed uitschakelen. Al leen in de tweede periode ging het wat minder, maar on ze zege is eigenlijk niet in gevaar geweest." naar het net niet meer konden vjnden. AZPC speelde zeker niet groots maar profiteerde wel. Na 4-3 halverwege werd LZ in de derde periode definitief versla gen. De 7-3 tussenstand bij aan vang van het laatste speldeel gaf geen uitzicht meer op een posi tief resultaat. Het eindsignaal kwam bij 11-6. Goals: Niels Zuidweg 3, Jan Langerhorst 2 en Ben Olde Olthof 1. AZC kende alleen in de begin fase problemen met HZC/De Robben. In deze fase hadden de Hilversummers een aantal kan sen die niet verzilverd werden. De Alphense ploeg wist in de counter vervolgens wel tot sco ren te komen. Fred Kransstau- ber: „Het was niet echt enerve rend. In het begin wist Wim Vermeulen een paar goede bal len te pakken. Als wij ze er dan wel in gooien werkt dat voor de tegenstander niet erg motive rend." Van 2-3 na de eerste pe riode werd het al snel 3-10 en was er van een wedstrijd geen sprake meer. Onder aanvoering van Joeri Stoffels, die vier maal wist ie scoren, werd de eind stand bepaald op 8-17. Vivax verloor in de eerste klasse van Merwede met 13-9. WATERPOLOMEDEWERKER De Zijl/LGB veroverde al snel een 3-0 voorsprong. Echt veel kansen kreeg de Leidse formatie niet, maar het vizier stond pri ma afgesteld. In de tweede pe riode kon Nereus nog wel tot 4- 3 terug komen, maar twee fraaie midvoorgoals van Jason Gast brachten de marge weer op drie goals. Toen Anton Heiden ook nog voor 7-3 zorgde waren de punten binnen. De Zijl/LGB - dal Niels Joor na zijn aanvaring met de scheidsrechter voor een wedstrijd disciplinair had ge schorst - speelde de laatste pe riode rustig uit. Periodenstan- den: 3-0, 4-3, 7-3 en 8-5. Goals: Jason Gast, Marco Kerkvliet. An ton Heiden en Rob Dubbelde- man ieder 2. LZ 1886 verloor in Amersfoort met 11 -6 van landskampioen AZPC. LZ 1886 bediende zich evenals vorige week tegen VZC van een zone-verdediging. Vooral in het eerste part werkte dat prima. De Leidenaars kwa men zelfs op een 1-3 voor sprong. Het was jammer dat de mannen van Hans Parrel in de tweede en derde periode de weg Katwijk op goede weg LEIDEN «DIRK KLOOS WATERPOLOMEDEWERKER Katwijk blijft op de goede weg. Orca werd met 10-8 teruggewe zen. De doelstelling van de Zeekanters na de degradatie uit de eerste klasse was bij de bovenste drie meedraaien. Tot twee wedstrijden voor de winterstop lijkt dit uitgangspunt geen pro bleem. Met slechts een verlieswedstrijd (4-5 tegen Losser) staan de Katwijkers op de derde plaats twee punten achter Losser en UZSC en twee punten voor op De Arner. De wedstrijd tegen Orca was overigens niet een van de beste. De middenmoter uit Leeuwarden beschikt overeen geroutineer de ploeg. De voorwaartsen moeten dan ook niet te veel ruimte gegund worden want veel kansen hebben zij niet nodig. Hoewel Katwijk de betere ploeg was duurde het tot twee minuten voor lijd alvorens de bevrijdende 10-8 op het scorebord kwam. De resterende tijd werd rustig uitgespeeld- Doelman Leo Schaap: „Geen goede wedstrijd spelen en toch twee punten halen is na tuurlijk ook niet slecht." Goals: Ronald Heemrood 4, Kjelt Boon stoppel 3, Alex Sieval 1Hans Schaap 1 en Martin Jonker 1 Wederom een onnodige neder laag volgens trainer Frits Wel ling. „Het was weer het zelfde liedje als vorige week tegen De Gouwe. We hebben genoeg kansen maar we gooien ze er niet in. Als we in het begin een paar kansen niet verzilveren zie je de besluiteloosheid er inslui pen. Al ga je als trainer dan op je kop staan, daar is niets aan te veranderen." Tot 5-5 in het der de part hielden de partijen el kaar in evenwicht. Daarna pro fiteerde Merwede optimaal van de Oegstgeestse aanvallende matheid. Periodenstanden: 3-3, 4-4, 8-5 en 13-9. Topscorers: Edo den Boef 3 en Hans Trijs burg 3. WZK leed tegen koploper Brandenburg een dikke neder laag. In Bilthoven bleef de teller pas op 15-2 steken. WZK deelt nu met Rotterdam de laatste plaats in de eerste klasse. In de derde klasse blijft Kou dekerk het goed doen. HPC werd na een spannende wed strijd met 7-6 teruggewezen. Het fysiek sterke HPC heeft het Koudekerk heel moeilijk ge maakt. Uiteindelijk kreeg het recht zijn loop en won de ploeg met de betere spelopvatting, Koudekerk dus. Coach Mark Kimpel: „We zijn ons eigen spel blijven spelen en hebben niet gereageerd op hun harde spel. Vanaf de tweede periode heb ben we ze over het hele veld uit- gepresst. Hierop bleven ze uit eindelijk het antwoord schuldig. We draaien prima. Het doel was de eerste zes, maar inmiddels gan we al uit van een plaats bij de eerste drie". Topscorer Kou dekerk: Erik Bergsma 4. Sassenheim blijft stroef draai en. De Futen bleken met 6-7 te sterk. Coach Michel van der Zeeuw: „Als je een press niet goed uitvoert kom je in de pro blemen. We hadden veel meer balbezit maar deden daar niets mee. Een slechte wedstrijd." In de laatste periode beslisten de Amstelveners de wedstrijd. De 5-7 achterstand kon Sassen heim nog wel tot 6-7 terugbren gen maar verder kwam men niet. Topscorer Sassenheim: Raymond Kerkvliet 3. Bij de vrouwen kwam alleen LZ 1886 in aktie. Lijstaanvoer der GZC was in Gouda veel te sterk. Met een 9-2 nederlaag keerde de ploeg van Remco ro man naar Leiden terug. Yvonne Franke verzorgde de Leidse pro ductie. Tavitian en Yelkenci eerste winnaars Ester Sijne in actie. De springster van Saltor werd derde in haar categorie. foto henk bouwman LEIDEN TACO DE VRIES MEDEWERKER Roupen Tavitian op de 3-meter plank en Ared Yelkenci op de 1- meter plank zijn de eerste win naars geworden van de Open Kringkampioenschappen. Met 80 springers van negen vereni gingen zijn de eerste Open Kringkampioenschappen schoonspringen van de kring Gouwe Rijn een groot succes geworden. Springschool Leiden en organisator HVK/AZC uit Al phen aan den Rijn waren de re gionale vertegenwoordigers. AZC organiseerde de Open Kringkampioenschappen ter ere van het 12 1/2-jarig bestaan van haar schoonspringafdeling. Daar de club zelf in de gemeen te Alphen aan den Rijn niet de beschikking heeft over een bad met een 3-meter plank moest worden uitgeweken naar Lei den. Voor het eerst werden de wedstrijden op de één en drie meterplank tegelijkertijd ver sprongen. Daardoor werd aan zienlijk veel tijd gewonnen, wat zowel door springers, organisa toren als door het publiek als positief ervaren werd. Opvallend Opvallend was ook dat jongens en meisjes niet apart sprongen en ook gezamelijk voor één klassement streden. Het alge meen ploegenklassement lever de en overwinning op voor het Amsterdamse De Dolfijn. Twee de werd Saltor, eveneens uit Amsterdam en Springschool Leiden van Wessel Zimmerman werd derde. AZC finishte als vijfde. Er werden twee indivii ele klassementen bijgehoudé Namelijk die voor alle deelnj mers en die voor deelnemers P de eigen kring Gouwe Rijn. }f Planken Er werd gesprongen in drie if tegorieën. De C-categorie v<v springers uit 1980 en later, defcj categorie voor degenen uit f en '79 en de A- S-categoL voor deelnemers van voor '77j Kringkampioen op de éd, meter plank in categorie C is L sette Planken (SsL), terwijl cli£ genote Carlijn Pijnakker opT, 3-meter eerste werd. Syl|, Donkersloot (AZC) greep zo\t( de hoofdprijs op de één-mejÉ plank als op de drie-mei, plank in de B-categorie. Dcfj kersloot werd derde van al deelnemers op de lage plank L tweede van allemaal op di meter hoogte. Tanja Frakkifc (SsL) werd eerste in de oudij deelnemersgroep op de éét, meter en tweede op de drie-n*] ter. Op die hoogte was clubjF note Marga Zimmerman narrL lijk net iets beter. o Uitslagen alle deelnemers: Cl: 1. Amanda van GennipX Karlijn Zumvörde, 3. Vilrrf Aarding. C3: 1. Yvette Davis,! Dennis Poos, 3. Daisy Marten! BI: 1. Kirsten Strengers, L Wouter Zumvörde, 3. Syl| Donkersloot. B3: 1. Kirst! Strengers, 2. Sylvia Donkerslof, 3. Karen Lim. Al: 1. Ared Yt kenci, 2. Ronald van der Voo! 3. Ester Sijne. A3: 1. Roupen it vitian, 2. Marga Zimmerman,h Matthew Visser. L LEIDEN TACO DE VRIES ZWEMMEDEWERKER Voor LZ 1886 herhaalden Michael van Schaik, Robert Chaudron en Louis van Scharenburg, allen '83, tijdens de vierde ronde van de Speedo-wedstrijden in het Leidse 5 Mei-bad hun kunststukje van de vorige keer door als nummers e'e'n, twee en drie te eindigen. Ditmaal op de 400m vrije slag in respectievelijk 5.35.8, 5.37.2 en 5.40.0. Aardig was de vierde plaats van Jochem Klein. Dieuwertje Vermeu len ('84) scoorde een eerste plaats op de 400m vrij in 6.10.8. Mariette Onderwater tikte na 6.33.5 aan en werd daarmee tweede. Paul Beij ('82) werd eerste op de 800m vrij in 11.51.3. Met 6.06.4 is Wendy Larivé ('83) derde geworden op de 400m vrij. Voor De Zijl kwam alleen Diederik Huybers ('81) op het podium. Met 10.16.6 werd hij derde op de 800m vrij. Sven Meijers werd vierde in 4.18.6, maar ook hij heeft zich met die tijd waar schijnlijk wel geplaatst voor een plaats in de finale. Tijdens de provinciale kampioen schappen in Spijkenisse haalden Remco Singeling ('78) en Fleur Bakker ('77) ie der twee keer goud. Beiden deden dat op de 100m vrij en op de 100m rugslag. Sin geling finishte in 55.6 en 1.03.2, terwijl Bakker de klusjes in 58.7 en 1.09.0 ge klaard had. Saskia de Keizer finishte als derde op de 100 m rug in 1.10.4. Michael van Schaik werd bij dé jongens onder de tien tweede, overigens in dezelfde tijd als de nummer een, op de 100m vrij: 1.10.0. De Leidse jongeling werd derde op de 100m school in 1.29.4. Natascha Sieii ('79) zwom een gouden tijd op de lOCf. rug en Linda Weyermans ('78) was t runner-up op de 100m vlinder1.12.3,1 Jorien Kleiwegt is de grote winnaif geworden van de tweede aflevering vj de clubkampioenschappen van De Zil /LGB. Ze won zowel de 100m vlincf (1.13.5) als de 100m rug (1.08.9). Robi Sprinkhuizen was in 57.8 de snelste 1, de mannen op de 100m vlinder, terw* Chester marsman de titel op de rugslj voor zijn rekening nam: 1.01.1. j„ LEIDEN STEFAN FAAS HOCKEYMEDEWERKER De hockeyers van Roomburg hebben gistermiddag in de eer ste klasse A met 1-0 verloren van Evergreen. De vrouwen van LOHC hielden met een 3-0 overwinning op Alliance de vlag aan top. Het team van Maurits Eikenhout staat na tien speel ronden nog steeds op honderd procent winst in de eerste klasse B. Door de winterse neerslag zijn zelfs op de kunstgrasvelden weinig wedstrijden doorgegaan. In de eerste klasse A leed Roomburg op eigen veld een 1 - 0 nederlaag tegen het fysiek sterke Evergreen. De Leidenaars begonnen met een licht veld- overwicht, maar konden daar geen voordeel uit halen. Met name Bas Koning en Paul van Eerden creëerden namens Roomburg goede mogelijkhe den, maar waren beiden on zorgvuldig in de afwerking. Na dat Evergreen tien minuten voor rust de enige en winnende treffer uit een strafcorner had gemaakt, schakelden de gasten uit Maassluis over op een zeer verdedigend concept. De Leidse middenmoter bleef hierop het antwoord schuldig. Beide teams verdienden vijfstrafcorners. In de derde klasse B behaalde Noordwijk tegen FIT de eerste competitie-overwinning: 2-1. De Amsterdamse gasten pakten na twintig minuten de voor sprong uit een veldsituatie. Noordwijk liet zich echter niet uit het veld slaan en kwam kort na de thee terug in de harde wedstrijd. Philippe Weidema stond op de goede plaats om het gepareerde schot van Cees Vermaas alsnog in te schieten. In de slotfase haalde Frank Hol ten met een direct schot uit een strafhoekslag de twee punten binnen. Derde-klassekoploper Alphen ging thuis met 0-2 ten onder te gen Vianen, dat de tweede plek op de ranglijst bezette. Het duel speelde zich voornamelijk tus sen de 23-meterlijnen af. Via nen kende rond de tiende mi nuut een produktieve periode en stelde de zege met twee veldtreffers veilig. Vierdeklasser Catwijck dolf met 1 -4 het onderspit tegen Castricum. Wouter de Mol was na een kwartier alert bij de voorzet van Martijn Houwaard en tikte 1-0 in. Een ongelukkige misser van laatste man Jiri Har- tog was kort daarna debet aan de gelijkmaker. In het tweede part toonde Castricum zich slagvaardiger met nog drie doel punten. Vrouwen Eersteklasser LOHC kwam met een 3-0 zege terug uit Heemste de, waar het middenmoter Alli ance ontmoette. De Oegstgees- ter ploeg startte voortvarend en kwam binnen vijf minuten via Ellen Palm aan de leiding. Door vervolgens achterin veel ruimte te laten maakte de lijstaanvoer der het zichzelf moeilijk. Na de hervatting schakelde Leiden een tandje bij en kwam met kortere combinaties beter uit de verf. Tijdens een strafcorner in de achttiende minuut schreef Palm ook het tweede doelpunt op haar naam. Met nog één mi nuut op de klok stelde Sophie van Hoytema de eindstand op 0-3. Dat deed ze na een fraaie solo over de rechter flank. Derdeklasser Catwijck boekte in eigen huis een belangrijke 3- 0 overwinning op mede-degra datiekandidaat Gouda. Met een schot in eigen doel bracht een in paniek geraakte Goudse ver dedigster de Katwijkse vrouwen na tien minuten op voorsprong. Een klein kwartier later rondde Marlène Zwitser een actie over rechts af voor de 2-0 ruststand. Tessa Schmitz schreef na de doelwisseling de derde Katwijk- se treffer op haar naam. Gouda kwam vervolgens gevaarlijk op zetten, maar bleef mede door accuraat ingrijpen van links achter Margot Pasmans met le ge handen. Op eigen veld deelde Noord wijk, dat op de derde plek staat, de punten met koploper Voor- ne: 1-1. Nadat de gasten halver wege het eerste deel de voor sprong hadden gepakt, kregen de Noordwijkse vrouwen het heft in handen. Desondanks liet Roomburger Rogier van Horik heeft de keeper van Evergreen al liggen, maar weet het doel niet te vinden. Op de achtergrond kijkt Jasper Mulder toe. foto loekzuyderduin de gelijkmaker lang op zich die voorstopper Maria Benett wachten. Pas tien minuten voor keurig verwerkte, het eindsignaal bracht Monique Waaning, na voorbereidend Alphen kreeg HDS op bezoek werk van Mara van der Heiden en boekte een 3-1 overwinning, en Renate van der Bent, de Halverwege de eerste helft tikte thuisploeg langszij. De kansen Gitta Möller een diepte-pass voor Voorne bleven na de rust van Nicole Jansen in voor 1-0. beperkt tot een drietal counters, Die vreugde was echter maar van korte duur. De Haagse vrouwen kwamen uit een straf hoekslag op gelijke hoogte. Nog voor de thee bracht Mirjam Zuurmeyer de Veenstreekploeg uit de rebound opnieuw op voorsprong. Uit de legio kansen na de hervatting trof alleen Jani- ne Heemskerk doel. BEEKBERGEN. ANP Mariska de Haas en Ronald Vijverberg zijn gisteren doorgedrongen tot de halve finales-van de nationale A-meerkampen tafeltennis. Beiden verkeren met hun team in degradatiegevaar in de eredivisie, maar schaarden zich individueel bij de beste 24 spelers van het land. De Haas versloeg in de ei gen Rijnsoever-zaal vier van haar zes tegenstandsters en dat was precies voldoende om zich als derde te plaatsen. Bij de mannen had Avanti-speler Vijverberg een 'makkie'. Er wisten slechts vier van de acht ingedeelde spe lers de weg naar Enkhuizen te vinden. Zijn teamgenoot Joost Mentink ein digde in Katwijk als vierde in een poule waarin Noordwijkerhouter Ted van den Berg (Pecos) zesde werd. Het hoofdbestuur van de Ne derlandse tafeltennisbond (NTTB) is verlost van een zware verliespost van 115.000 gulden. De bondsraad ging zaterdag ak koord met een eenmalige bij drage uit de afdelingskas. „Dat is één keer, maar nooit weer", verzekerde voorzitter Jacques Tempelaars. Het negatieve vermogen hing als een molensteen om de nek van penningmeester De Gast. Het bedrag bestond uit oude schulden (65.000) en een af koopsom voor oud-bondscoach Jan Vlieg, die in september na een turbulent dienstverband van tien jaar uit zijn functie werd gezet. „Met die schikking van een halve ton hebben we een lange juridische procedure voorkomen", verklaarde Tem pelaars, die het gulle gebaar van de bondsraad uiteraard zeer op prijs stelde. De achterban van de NTTB was zaterdag in Beekbergen op vallend mild voor het omstre den hoofdbestuur, dat voltallig in functie mocht blijven. De uit leg van topsportcoördinator Ca re! Deken over het snelle ont slag van bondscoach Zoran Ga- jic, die na amper zeven weken terugkeerde naar Zweden, werd zonder veel discussie geaccep teerd. Het strenge beleid van de oud-international ten aanzien van de nationale selecties werd evenmin afgekeurd. Ook de be groting voor het komende jaar, ruim twee miljoen gulden waar van drie ton uit eigen middelen voor de topsport wordt gereser veerd, kreeg brede steun. LEIDEN RON HOOGENDAM TAFELTENNISMEDEWERKER Terwijl de strijd om de herfstti- tel tussen Harkstede en Bartok (5-5) het karakter had van een heuse thriller, zakte Peco- s/Oegstgeest in het cruciale dé- gradatieduel tegen Odion finaal door het ijs: 10-0. Hierdoor zakte de bijkans chronisch zieke ploeg vroegtij1 dig in kelder van de eredivisie en om er vervolgens samen met Avanti (6-4 winst op het sterk verzwakte De Veluwe) volgende week zo goed als zeker uit te vliegen. Oegstgeest mag zijn wonden gaan likken na de 'on verwachte' dreun die Odion, uitdeelde. De Achterhoekers ke ken tot zaterdag tegen een ach terstand van twee punten aan en weesden in eigen huis niet verder te komen dan een maxi male 7-3 winst. Niets was min der waar. Edwin Rensen keek evenals het uitzinnige thuispu bliek achteraf zijn ogen uit. „Het is ongelooflijk. Ze waren duidelijk minder dan vorige keer (Oegstgeest pakte thuis zonder Rensen flink uit met 8- 2). Het verbaast me wel dat ze zo ver teruggezakt zijn." Niet zo verwonderlijk. Im mers de aan zijn arm gebles seerde Herman van der Broek speelde voor wat hij waard was, maar werd kansloos wegge- mept. Ted van den Berg kon zich verschuilen achter zijn ge ringe trainingsarbeid als gevolg van een voetblessure. En 'good- old' Friso Reitsma is er niet de man naar om het zinkende schip van de ondergang te red den. Terug naar af, (eerste divi sie), tenzij Oegstgeest volgende week tegen Avanti de geest krijgt. En koploper Odion De Veluwe ruim neersabelt of an dersom. Avanti greep bij De Veluwe weliswaar een knappe 6-4 winst, maar er heerste geens zins een euforische stemming omdat de afdaling naar de ver trouwde eerste divisie een kwestie van tijd is. Tegen het danig verzwakte De Veluwe I; (Ron van Spanje en Bob Pottijj afwezig) zette Ronald Vijverbet zich met drie winstpartijen wei eens in de schijnwerpers. Db mag van de uitgekiende Joch Mentink ook gezegd word® met zeges op Greve en Polmaf Robert de Groot bond slecht Polman aan de zegekar. b Tweededivisionist Scylla we in Amstelveen de reserves va de gelijknamige club ruim t baas: 7-3. Met nog een spe® ronde voor de boeg (thuis tega Bij maat) stevent de Leid! ploeg af op een keurige der» plaats. Groenewold en V* Meverden lieten zich niet vet schalken. Paul Kanbier wel ml driemaal verlies. n Voor de mannen van De Trefe fers heeft verblijf in de tweet divisie, groep 4 niet langer mt gen duren dan slechts een hel* Rob Thijssen, Hans van dfc Zwet en Koos van Beek kwamt tegen mededegradant SVE nifc verder dan een 6-4 nederlaag, i De confrontatie tussen Comjj en Rijnsoever in de derde dit sie leverde evenals de heenwej strijd een mooie 8-2 overwin ning op voor de Katwijk» waarvan Roald van der Lan» de drie zeges van Cecchi kni evenaarde. Van Meurs wa tweemaal. Ondanks een oi genaakbare Mariska de Hal kwamen de vrouwen vani Rijnsoever in het belangrijk duel tegen Irene niet verder da 5-5. Er is weinig hoop mei voor het jeugdige team. i De vrouwen van Docos zil bezig met een sterke eindspriij Na de 9-1 winst tegen DEt staat de Leidse koploper ea punt voor op Kluis. Volgend week tegen Never Despair hef ben Bik, Bunnig en Nijssen alll in eigen hand. L De vrouwen van Pecos koi* den zich het 7-3 verlies tega Twenty One Up permitteren. I de laatste pot thuis tegen Ank stelveen zullen echter wel all registers open getrokken moji ten worden, want het degradi tiespook waart rond liefst vif ploegen.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 16