KAMSTEEG Kamsteeg staat er achter Vloeiende vormen en optimale veiligheid VW Veiligheidsvoorzieningen vertegenwoordigen de top De Golf Cabriolet, Variant en Ecomatic De nieuwe Passat: Veilig, veiliger, veiligst. Milieu maatregelen De nieuwe Volkswagen Passat vanaf heden in alle Kamsteeg showrooms Samen werking Volkswagen en Veilig Verkeer Nederland De nieuwe Passat vanaf f 43.996 Kamsteeg Volkswagen noviteiten: ZATERDAG 20 NOVEMBER 1993 903 advertentie De met de Golf en de Vento ingeslagen weg naar een vol ledig voor recycling geschikte auto, wordt met de Passat consequent vervolgd. Bij staalplaat is recycling al volledig mogelijk. Dat geldt ook voor niet-ijzerhoudende metalen. Ook zijn nu al bijna alle ge bruikte kunststof onderdelen geschikt voor hergebruik, voor een deel zelfs in gelijke pro- dukten. De lak van de nieuwe Passat voldoet aan de hoogste eisen ten aanzien van een milieu vriendelijke autofabricage. Hoorn 174 ALPHEN a/d RIJN 01720-21521 - Zeeweg 61 KATWIJK 01718-15141 v.d. Valk Boumanweg 2 LEIDERDORP 071-899212 Geversslraal 30 0EGSTGEEST 071-180120 - Hofweg 39 VOORSCHOTEN 071-316999 KA et zijn opvallende, aansprekende nieuwe carrosserie, de IVI zeer royale binnenruimte en een omvangrijke veiligheids uitrusting wordt door Kamsteeg nu al weer de vierde generatie van de Passat aan het publiek voorgesteld - opnieuw als Li mousine en als Variant. Inmiddels viert deze bestseller zijn twintigjarig jubileum. „Sinds de eerste marktintroduc tie van de Passat zijn er wereld wijd meer dan 6,2 miljoen exem plaren verkocht", zegt adjunct direkteur Jos Sollie. „Ook de nieuwe Passat heeft met zijn fraaie uiterlijk en breed motoren programma, waaronder voor het eerst een TDI-versie, alles in zich om opnieuw een succes te wor den." Vloeiende vormen bepalen het uiterlijk van de nieuwe Passat. In het front zijn de grille en de kop lampen die tot in de spatscher- men doorlopen gezichtsbepa lend. De geheel nieuwe achter kant van de Limousine met zijn grote achterlichten maakt een krachtige indruk. Een opvallende rand aan de achterklep neemt bij alle versies de functie van de achterspoiler over. Het interieur van de nieuwe Volkswagen Pas sat kenmerkt zich door harmo nie tussen vorm en kleur. De bestuurdersruimte is duidelijk opgebouwd rond de bestuurder. Zowel voor de vóór als de ach terpassagiers beschikt de nieu we Passat over opvallend veel ruimte. De bagageruimte is variabel, doordat de achterbank stan daard in twee ongelijke delen neerklapbaar is. Compleet „De uitvoeringen lopen van het compleet uitgeruste CL-basis- model, via de meer op comfort gerichte GL-uitvoering tot de sportieve GT-versie". aldus Jos Sollie. „Daarboven prijkt het topmodel de Passat VR6 Exclu- siv. In deze varianten levert Volkswagen een uitgebreide standaarduitrusting, die onder andere bestaat uit twee airbags, gordelspanners, een vijfversnel lingsbak, stuurbekrachtiging, in- terieurluchtfilter en warmtewe rend glas. Met recht kunnen we dus zeggen dat de nieuwe Pas sat een complete auto is." Motorenaanbod De nieuwe Passat kan worden geleverd met vijf benzine- en twee turbo-dieselmotoren. Het motorenaanbod loopt wat betreft het beschikbare vermo gen uiteen van 55 kW/75 pk tot 128 kW/174 pk. Met een ge middeld brandstofgebruik van 5,3 I/100 km is de nieuwe direct-ingespoten-turbodieselmotor, met een cilinderinhoud van 1,9 I en een vermogen van 66 kW/90 pk. opvallend zuinig. Op 7 oktober jongstleden zet ten voorzitter drs. H.J. van den Bergh van Veilig Verkeer Nederland en mr. H. Th.E.M. Rottinghuis, directeur van Pon's Automobielhandel B. V., hun handtekening onder een samenwerkingsovereenkomst. Begin 1993 werd door de Ne derlandse VW-importeur een groot Veiligheidssymposium gehouden. Naar aanleiding hiervan is het contact ont staan tussen Volkswagen en Veilig Verkeer Nederland. Sinds die tijd wordt op een aantal gebieden samenge werkt hetgeen nu heeft gere sulteerd in een officiële over eenkomst. Veilig Verkeer Nederland is erg blij met het partnership van Volkswagen, een merk dat veel aandacht heeft voor de actieve en passieve veilig heid van auto's. Deze aan dacht komt onder meer tot ui ting in veiligheidsvoorzienin gen als speciale versterkingen en de dubbele airbag voor bestuurder en bijrijder, maar bijvoorbeeld ook in de talloze crash-tests waaraan de fabri kant haar produkten onder werpt en die de wettelijke voorschriften ver te boven staan. VVN en Volkswagen zullen in zo concreet mogelijke projec ten gaan samenwerken, zoals activiteiten die gericht zijn op kinderen. Behalve bijzonder fraai, is de nieuwe Volkswagen Passat ook bijzonder veilig Zo is hij standaard voorzien van: dubbele airbag, verstelbare gordelspanners vóór. hoofdsteunen vóór en achter, dwarsverstevigmgen in de voor- stoelen en een achterbank die met plaatstaal is versterkt De portieren kunnen na een aanrijding open en voor komen dat een portier naar binnen dringt Versterkte raamstijlen, stalen dorpels, extra stevige portierstijlen en flankbeschermers bieden bescherming na een botsing van opzij De speciaal ontworpen voorbumpers verdelen de botsenergie over de hele voorzijde, speciale geleiders voorkomen dat de spatborden losraken en verhogen de schokabsorptie. Speciale scharnieren en voorgeprogrammeerde kreukelzones voorkomen dat de motorkap de voorruit raakt terwijl de balk aan de tunnelconsole gevaarlijke vervormingen van de passagiersruimte voorkomt. Kortom, de nieuwe Passat is de veiligste auto in z'n klasse en is bovendien de enige in zijn klasse die voldoet aan de strenge US '94 veiligheidsnormen AUTOBEDRIJVEN rijder. Een elektronische sensor bepaalt bij een ongeval de kracht van de botsing en ont steekt een speciaal drijfgas, waarmee de stootkussens bin nen een fractie van een seconde worden opgeblazen. Vanwege de airbag mag een kinderzitje niet op de bijrijdersstoel worden geplaatst. Het instructieboekje bevat daarvoor duidelijke aan wijzingen. „Wij kunnen de airbag voor de bijrijder eventueel tijdelijk buiten werking stellen", verklaart ad junct directeur Jos Sollie. Gordelspanners Een andere veiligheidsvoorzie ning zijn de gordelspanners aan de bestuurders- en bijrijderszij de. „Zij vergroten de effectiviteit van de bescherming door de veiligheidsgordel", legt Jos Sol lie uit „Bij een frontale botsing met een snelheid van meer dan 15 km/h wordt de gordel binnen 12 milliseconden na de active ring strak gespannen. Daardoor wordt een losjes rond het li chaam liggende veiligheidsgor- del optimaal rond het lichaam gespannen." Veilig zitten De voorste veiligheidsgordels en hoofdsteunen zijn beiden indivi dueel in hoogte verstelbaar Ver sterkte dwarsdragers in de stoe len voorkomen bij een ongeval dat men onder de gordel door glijdt. De rugleuning is versterkt met een beklede plaatstalen achter wand. Hierdoor kunnen zware voorwerpen uit de bagageruimte bij een ongeval niet in de passa giersruimte binnendringen. Volkswagen staat voor veilig heid. En dat geldt uiteraard niet alleen voor de nieuwe Passat. Bij elk type wordt optimale vei ligheid nagestreeft. Bij de nieu we Golf Cabriolet bijvoorbeeld KI aast de nieuwe Passat presenteert Volkswagen nog drie V noviteiten: de nieuwe Golf Cabriolet, de Golf Variant en de Golf Ecomatic. Met de Golf Variant, die naar verwachting begin 1994 op de Nederlandse markt zal worden geïntroduceerd, brengt Volkswa gen voor het eerst een combi uitvoering in de compacte klas se op de markt. De uitsluitend als vierdeurs ver krijgbare Variant is 32 cm langer dan de bekende sedan. „Hier door is een royale auto ont staan", zegt adjunct directeur Jos Sollie. „De bagageruimte is, binnen de populaire compacte klasse, opvallend groot, toch oogt deze Variant niet als een 'bedrijfswagen'." De nieuwe Golf Variant zal wor den geleverd in een functioneel complete CL-versie, in een GL- versie waarbij de nadruk meer op comfort ligt en tenslotte in de sportieve GT-versie. „De nieuwe Golf Variant heeft alles in zich om zowel de privé als de zakelijke rijder aan zich te binden", aldus Jos Sollie. „De verwachtingen op succes van deze Golf zijn dan ook hoog ge spannen." Golf Ecomatic Met de Golf Ecomatic brengt Volkswagen voor het eerst een model voorzien van door eigen technici ontwikkelde ecotech- niek in serieproduktie op de markt. Deze eerste effectieve! milieu vriendelijke oplossing is dan ook uniek in zijn soort, zonder verge lijkbare concurrent. De speciale ecotechniek bestaat uit een combinatie van een die selmotor met katalysator die computergestuurd gebruik maakt van kinetische (bewegings)energie. De Golf Ecomatic werkt in principe als volgt: de motor schakelt altijd automatisch uit, wanneer hij niet wordt gebruikt - bij het stoppen voor een rood verkeerslicht, bij het uitrollen, of bij het bergaf waarts rijden. „De kern van deze techniek wordt gevormd door de koppe ling die bij het gas loslaten de verbinding tussen de motor en de aandrijving verbreekt", legt Jos Sollie uit, „en een elektro nisch gestuurde automaat die de motor stilzet wanneer de be stuurder zijn voet van het gaspe daal neemt en weer start als de bestuurder opnieuw gas geeft." De voordelen van het automa tisch uitschakelen van de motor komen vooral in het stadsver keer tot hun recht. Hier is de tijd dat de motor stilstaat vaak bij zonder groot. En dat betekent minder brandstofverbruik, ge- luidsproduktie en uitlaatgas. Golf Cabriolet De nieuwe Golf Cabriolet combi neert rijgenot en individualiteit met de voordelen van de huidige Golf-generatie: met aanzienlijk meer interieur- en bagageruimte, hogere rijprestaties en meer aandacht voor veiligheid. De nieuwe Golf Cabriolet is een moderne auto met alle functio nele voordelen die daarbij ho ren: veel ruimte voor de inzitten den, alle aandacht voor veilig heid en een lage luchtweer- stand. „De nieuwe vormgeving is bovendien nog aantrekkelijker geworden, doordat de zijruiten bij het naar beneden draaien volledig in de zijkant van de auto! kunnen verdwijnen", verklaart Jos Sollie. „De Golf Cabriolet heeft een eigen uitstraling, niet alleen door de rolbeugel, maar ook door de koplampen, met geïntegreerde verstralers, de ge heel eigen bumpers, de nieuwe velgen en de vergrote spoor breedte. En door een achterkant met een opvallend en sportief ui terlijk door de spoilerrand die de ontwerpers op de achterklep hebben aangebracht." De nieuwe Golf Cabriolet: aan zienlijk meer interieur- en baga geruimte, hogere rijpresaties en meer aandacht voor veiligheid. De in de nieuwe Volkswagen Passat standaard ingebouwde veiligheidssystemen ter bescherming van de inzittenden, vertegenwoordigen de top van de op dit moment beschikbare technieken. De nieuwe Passat is uitgerust met een airbag voor zowel de bestuurder als de bijrijder. De airbags zijn ondergebracht in het stuurwiel voor de bestuurder en in het dashboard voor de bij- „Ook de nieuwe Passat heeft met zijn fraaie uiterlijk en breed motorenprogramma alles in zich om opnieuw een succes te wor- ISamsteeg is zeer compleet op autogebied. „Wat voor ande- i\ re autobedrijven bijzaken zijn, hebben wij binnen onze or ganisatie tot hoofdzaken gemaakt", zegt adjunct direkteur Jos Sollie. „Dit omdat we ervan uitgaan dat gebundeld specialisme noodzakelijk is om daadwerke lijk de beste prijs/kwaliteitsverhouding te le veren. Binnen Kamsteeg hebben we ons dan ook toegelegd op een aantal specialismen." Kamsteeg is gespecialiseerd in het inbouwen van autotelefoons en heeft monteurs die juist hier voor zijn opgeleid. Naast het aanbod van nieuwe auto's, heeft Kamsteeg ook een groot aantal gebruikte. „Het merendeel van de meer dan 200 occasions die we in portefeuille hebben, is gegroepeerd in Voor schoten en Oegstgeest", vertelt Jos Sollie. „Voor ieder bedrijf en voor ieder persoon leveren we maatwerk, ook als het gaat om financierin gen èn assurantiën. De klant kan bij ons terecht voor alle soorten mobiliteitsverzekerin gen, met veelal de mogelijkheid om in één gang alles door ons te laten verzorgen, wanneer ie mand genoodzaakt is een be roep te doen op één van deze verzekeringen." Schade aan het automobiel wordt bij Kamsteeg op vakkun dige wijze hersteld. Dit is met name van groot belang om de veelal lange carrosseriegarantie te kunnen waarborgen. Goede .contacten tussen Kam steeg en de meeste verzeke ringsmaatschappijen zorgen er voor dat de belangen van de klant optimaal worden behar tigd. Bedrijfswagens De afdeling Bedrijfswagens van Kamsteeg kent alle ins en outs van bedrijfswagens tot 5000 kg GVW. „Ook hier geven we uiter aard advies bij het maken van een keuze betreffende noodza kelijke technieken en uitvoerin gen, maar ook op het gebied van financiële kwesties." Voor de bedrijfswagens heeft Kam steeg in Oegstgeest een aparte werkplaats. Waar nodig, is er de 24-uurs ser vice van Kamsteeg. Kamsteeg Auto Lease Kamsteeg Auto Lease richt zich als middelgroot, niet merkge- bonden leasebedrijf voorname lijk op de regio Rijnland. „Vanuit de visie dat de bij'alle leasevormen horende service niet op afstand beheersbaar z zijn, hebben we gekozen voor een zo sterk mogelijke positie in de regio Rijnland en het omlig- i gende gebied", legt Jos Sollie uit. Ook dit groepsonderdeel be-! kleedt al geruime tijd een toppo-! sitie in de regio. Dit is te danken aan onze werkwijze die is geba seerd op samenwerking met de klant en de bestuurder. Kamsteeg Auto Rental De goede naam die het Kam steeg concern inmiddels in de regio heeft opgebouwd, geldt zeker ook voor Kamsteeg Auto Rental. Een uitgebreid wagen park van zo'n 100 auto's van de merken Volkswagen en Audi, scherpe prijzen en uitstekende service garanderen dat Kam steeg Auto Rental hoge kwaliteit kan bieden. „Tot. het eind van dit jaar heb ben we speciale tarieven voor weekend- en maandhuur. Ook voor de bestelauto's hebben we heel aantrekkelijke aanbiedin gen." Als extra service brengt Kam steeg Auto Rental de auto's bij bedrijven en haalt ze ook weer Kortom, ook Kamsteeg Auto Rental staat in voor het leveren van maatwerk. Want Kamsteeg staat er achter. houdt Volkswagen vast aan de gevolgde veiligheidsfilosofie ten aanzien van de rolbeugel. Hier door doet de veiligheid van deze auto nauwelijks onder voor die van de normale, gesloten versie. De rolbeugel is bestand tegen een belasting van vele tonnen. Bovendien is een vaste rolbeu gel voortdurend gereed, zonder toepassing van kostbare tech nieken die ervoor moeten zorgen dat de beugel in geval van nood omhoog komt of opklapt. Een ander voordeel van de rolbeugel is de mogelijkheid om in hoogte verstelbare gordels te monteren. Ook kent de Golf Cabriolet za ken als een kracht- en afrolbe- grenzer voor de bestuurdersgor del, portieren met speciale ver sterkingsprofielen ter bescher ming tegen botsingen van opzij, bijzonder stabiele voorruit en portierstijlen, versterkte dorpels en zeer effectieve kreukelzones vóór en achter. Adjunct direkteur Jos Sollie: Wij gaan er. van uit dat gebun deld specialisme noodzakelijk is om daadwerkelijk de beste prijs/kwaliteitsverhouding te leve ren."

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 22