Wilde staking kan legioen niet stuiten Vrouwen LUSV hebben lek nog niet boven water Jong Oranje weer onderuit Sport Henk Vos droomt van Oranje en WK Belgen zijn er knap nerveus van geworden Polen niet gecharmeerd van aanbod WOENSDAG 17 NOVEMBER 1993 CHEF AD VAN KAAM. 071-356464. PLV -CHEF ROB ONDERWA De lijst van ontberingen voor de Oranje-fan wordt met de dag groter. Het rijtje kou - de temperatuur kwam gis teren in Poznan niet boven nul - files en potentieel doel- Ivvit van criminele Polen werd gisteren uitgebreid met een ander 'tijdrovend' fenomeen: een wilde staking aan de jDuits/Poolse grens bij Frankfurt am Oder. POZNAN EDWIN STRUIS GPD-VERSLACGEVER Daar kwamen vrachtwagen chauffeurs in opstand tegen de onmenselijk lange wachttijden. Een oponthoud van zestig uur is bij deze grenspost meer regel dan uitzondering. Gisteroch tend vroeg pikten ze het niet langer. Door een paar trucks een kwartslag te draaien werden personenwagens en bussen, die wel zonder al te veel problemen i de grens kunnen passeren, ook I tot stoppen gedwongen. Daar raakten ook vier voorlopers van j het grote contingent touring -cars dat Poznan als eindbe- Wstemming heeft, bij betrokken. -i Beweging In de loop van de middag kwam het verkeer rond Frankfurt am Oder weer in beweging. „Vooral de Duitse politie heeft druk uit- geoefend op de betogers", aldus jKees Kerkhof van het CIV (Cen- traal Informatiepunt Voetbal- ■vandalisme). „Ik heb zelfs be- grepen dat de bussen die mor- gen (vandaag, red.) bij de grens arriveren een speciaal escorte meekrijgen om snel de grens over te komen. Nu ook deze tegenslag is overwonnen, lijkt er weinig j meer fout te kunnen gaan. Ook al omdat de samenwerking met de Poolse politie op rolletjes loopt. „Daar zijn we zeer over te spreken", klinkt het enthousiast uit de mond van Kerkhof. „Ze staan open voor suggesties, we mogen meedenken en meepra ten. We hebben echt niets te klagen." Van de aangekondigde crimi naliteit is nog niets te merken. „Die indruk hebben wij ook", beaamt Kerkhof. Toch weigert hij de uitspraken die CIV-colle- ga Eddy Lassche vorige week deed ('De criminaliteit in Polen is hevig en brutaal' en 'De kans dat je zonder auto terug moet is groot') als stemmingmakerij te betitelen. „Deze verhalen zijn echt niet uit de lucht gegrepen. Collega's uit Polen, Engeland, Noorwegen en Duitsland heb ben ons niet voor niets gewaar schuwd." Vijf agenten uit Nederland gaan zich vanavond tijdens de alles beslissende match mengen onder het Nederlandse publiek. Ze zullen als intermediair fun geren tussen fans en Poolse po litie. De Nederlandse agenten zijn niet bewapend. De enige landgenoten die vandaag legaal een wapen mogen dragen zijn de twee lijfwachten van mr. Pie- ter van Vollenhoven en zijn twee zoons Bernhard en Pieter Christiaan. In het Poolse voetbal houden officials en spelers zich meer bezig met de invulling van de functie van bondscoach dan de ontmoeting met het Nederlands elftal. Wie wordt na de mislukte WK-kwalificatie de nieuwe man? Dit is de vraag waar mo menteel in het Poolse trainings kamp alles om draait. Vier kandidaten zijn inmid dels genoemd voor de functie. La to, de ster-aanvaller van wel eer die op drie wereldkam pioenschappen excelleerde, Kostka, de voormalige doelman, Wojcic, nu verantwoordelijk voor Legia Warschau en de Olympische ploeg, Kazperczak, de middenvelder die in de jaren zeventig ook als international furore maakte. De vier werden niet gevraagd op het moment dat Strejlau, ziek, zwak en misselijk na de nederlaag aan het begin van het seizoen tegen Engeland, zich zelf terugtrok. Om het toen al uitgebluste zooitje bij elkaar te houden, werd Leslaw Cmickie- wicz aangesteld. Voor slechts drie interlands: Noorwegen. Turkije, Nederland. Tot nu toe heeft hij er twee verloren. Het beleid van Cmickiewicz is van wisselende aard geweest. Hij begon tegen Noorwegen (0- 3) met nagenoeg dezelfde groep als waarmee zijn voorganger werkte. „Ik wilde die jongens nog een kans geven. Zij hebben mij echter zwaar teleurgesteld. Vooral de ouderen. Vervolgens heb ik verjongd. Het Olympisch elftal van Barcelona 1992 had veel talent. De jongens van dat team krijgen nu de voorkeur." Remco Torken kon in Jong Oranje geen potten breken. Hier wordt de oud-UVSer door twee jeugdige Polen het leven zuur gemaakt. foto anp PNIEWY ANP Jong Polen heeft zich gisteren geschaard bij de beste acht jeugdploegen van Europa. Dat gebeurde door een overwinning op Jong Oranje: 2-0. Het was geen verrassing. De Nederland se jeugdploeg, al lange tijd uit geschakeld, had zich in de kwa lificatiewedstrijden van de laatste tijd geen moment onder scheiden. Coach Rinus Israël, verant woordelijk voor het team van onder 21 jaar, bleef ook na zijn mogelijke afscheidswedstrijd aan de positieve kant. Hij ver klaarde zelfs in de lichting die hij onder zijn hoede heeft een stuk of drie kandidaten voor het echte Oranje te zien. „Wie, dat weten jullie zelf wel", sprak Is rael tot de kenners. Niemand wist het. Jong Oranje heeft de laatste anderhalf jaar niets bijzonders gedaan. Zelfs van San Marino werd niet met overtuiging ge wonnen. Israel weigert echter een tekort aan kwaliteit te on derkennen. „Technisch en tak- tisch doen wij voor niemand onder. D.at bleek ook in dit duel. Fysiek echter zijn al onze tegen standers wat sterker. Bij onze spelers komt de kracht pas op wat latere leeftijd. Dat is ons op gebroken." Israel ontkende de winst in Pniewy te hebben weggegeven. In Turkse kringen was dat al vooraf met stelligheid beweerd. De jonge Polen zouden de pun ten krijgen die noodzakelijk wa ren om Jong Turkije te passeren in het eindklassement. In ruil daarvoor zou het echte Oranje woensdag in Poznan de zege op een presenteerblad ontvangen. „Waanzin", concludeerde Is rael. „Ik kan het echt niet ma ken voor de wedstrijd tegen mijn spelers te zeggen dat het beter is te verliezen." Wat Israel de komende tijd gaat doen is nog onduidelijk. Zijn contract met de KNVB loopt nog tot het einde van het seizoen. „Ik heb nog acht maanden salaris voor de boeg", grapte de voormalige interna tional na de uitschakeling. Wat hij daarna gaat doen is ondui delijk. Misschien wordt hij wel de assistent van Cruijff in Ame rika. „Als ik mijn verbintenis verleng ga ik ervan uit dat ik bij de wereldtitelstrijd assistent- bondscoach ben." Of het daarvan komt wist Is rael nog niet. „Misschien komt er straks wel een club die me aanstaat. Ik houd alle mogelijk heden open. Op dit moment is het zinloos daarover na te den ken. Het is pas november. Be slissingen worden pas later in het seizoen genomen." LEIDEN CHRIS HARTMAN 1 Bij de vrouwen van volleybalvereniging LUSV loopt het dit seizoen nog niet 4 naar wens. De naar de eerste klasse ■nvan het district gepromoveerde stu- 1 dentes zijn meestal individueel niet I minder dan hun tegenstandsters, maar verliezen toch hun wedstrijden. Het feit dat de ploeg geen eenheid vormt is daar debet aan. Van Inter Amicos verloor LUSV op nieuw onnodig. Het werd in Rijswijk 3- 1 (15-9, 15-6, 9-15 en 15-5). Bij LUSV j was voor het eerst sinds lange tijd mid- denaanvalster Eliane van der Veen pre sent. LUSV dacht het lek boven water te hebben toen het - met vier bankzit ters binnen de lijnen - de derde reeks in winst omzette. In het vierde bedrijf evenwel verviel het Leidse team in ou de fouten, waardoor het even slirTime als degelijke Inter Amicos opnieuw kon toeslaan. In dezelfde klasse verloren de RVV- vrouwen met 3-0 van Mov'over. De veldverdediging van de ploeg uit Mon ster bleek een niet te nemen hindernis voor de Rijnsburgsen: 15-11, 15-11 en 15-10. Bovendien had RW weinig ge luk in deze rommelige partij. Tot de tien punten-grens ging het meestal nog wel. Daarna liep het fout. Hetzij door eigen falen, hetzij door warrig op treden door de scheidsrechter, hetzij door een paar vreemde frommelballen van de thuisclub. Orion, dat Linda Sieval node miste, liet de winst aan Den Ouden/Nivoc: 2- 3. De twee teams waren volledig aan elkaar gewaagd. Setstanden: 17-16, 16- 14, 14-16, 11-15 en 14-16. In de eerste periode verspeeld het Hazerswoudse team bijna een 12-4 voorsprong. Een set later viel een 3-11 tussenstand te- noteren. De vrouwen van WW traden in de andere eerste klasse aan tegen het Schoonhovense DOS. De equipe uit Wassenaar verloor de uitwedstrijd nipt met 3-2. Het tweede vrouwenteam van Ley- thon versloeg koploper Netwerk met 3- 1. In Pijnacker deelde Leython meteen een rake klap uit. Het verpletterde de zenuwachtige thuisclub in de eerste set met 15 2. Vervolgens bood Netwerk meer tegenstand. Met name in het der de speldeel toen het een 1-9 achter stand in 15-9 omzette. Leython, geze gend met beduidend meer ervaring, gaf de overwinning echter niet uit han den. Mannen De mannen van SKC konden weder om niet tot puntenwinst komen. Dit keer verloren ze in Leiden van Zovoc 2. Slechts in de derde reeks was setwinst binnen bereik. Na een 13-11 voor sprong moesten de Leidenaars echter toch weer het hoofd buigen: 13-15. Problemen met de stop en de rallypass lagen ten grondslag aan het zesde competitieverlies. Kalinko 2-Grafi- con/Donar eindigde in 3-0. Wederom een bittere pil voor het onberekenbare Donar. RW 2 had de nodige moeite met Mov'over, voor aanvang van het duel een team met nul punten. De Rijns burgers wonnen de uitwedstrijd met 3- 2. Omdat spelverdeler Ronald Boers af wezig was, viel RW terug op een sys teem met twee vormgevers. Marcel Vermeulen en Hennie van der Hulst namen de honneurs waar. De eerste en tweede set werden vrij simpel tot een goed einde gebracht. Daarna kwam de klad in het Rijnsburgse spel. NOVO 2 verloor in Noordwijk met 1-3 van het veel hoger geklasseerde DVC. BUITENLANDS VOETBAL SOCHAUX GPD De aanvoerder van het Poolse nationale elftal, Roman Swew- czyk, is de op een na belangrijk ste voetballer van het Franse Sochaux. De belangrijkste is Henk Vos. De oud-speler van RBC, PSV, Willem II, Germinal en Stan dard Luik kan echter geen boek je open doen over Swewczyk, die wegens een blessure niet zal spelen tegen Oranje. Tot een gesprek is het na vier maanden samenwerking nog niet geko men. Dat is vreemd. Vos: „We hebben twee maan den in hetzelfde hotel gewoond. Maar ja, hij sprak geen woord Frans. Nog niet trouwens. Ik wilde hem best helpen, want ik weet hoe het is zo maar in een vreemde omgeving terecht te komen. Dan nodigde ik hem uit voor een kop koffie aan de bar en deed-ie z'n mond niet open. Een jongen die heel erg in zich zelf gekeerd is." Hoe bevalt hij alsvoetballer? Vos: „Uitstekend. Hier zeggen ze dat Roman een van de beste aankopen is van de laatste ja ren. Hij kan echt heel goed voetballen moet ik zeggen, vooral verdedigend is hij zeer sterk. Bij ons speelt hij stopper of verdedigende middenvelder, doet hij allebei probleemloos." Heb je met hem ook geen woordje uitgewisseld over Polen- Nederland? Vos: „Nee, maar het gesprek van de dag is hier toch Frank- rijk-Bulgarije natuurlijk." Welke wedstrijd bekijk jij? Vos: „Die wedstrijd düs, want ik kan geen NOS ontvangen. Jammer, want ik had Polen-Ne derland erg graag gezien. Naar huis rijden gaat niet, het is toch een kleine 700 kilometer." Hoop jij op kwalificatie van Oranje en Cruijff als bonds coach? Vos: „Het kan natuurlijk best dat Cruijff gecharmeerd is van Henk Vos, iedereen weet ook dat Cruijff erg aanvallend speelt. En ik sta hier derde op de top- scorerslijst, dus zal mijn naam in Nederland ook weieens val len. Maar Cruijff ken ik niet en hij kent mij niet. Advocaat kent Henk Vos wil in Amerika een van de tweeëntwintig zijn. me wel, die heb ik bij de jeugd- selecties meegemaakt, net als Michels, Beenhakker en Van Lingen." Denk je serieus over het WK? Vos: „Ja, want ik wil mee. Per slot van rekening gaan er 22 mee. Ik zit dan te kijken naar de posities van Koeman en Roy, linksbuiten/linkshalf dus. Bij Standard Luik speelde ik ook archieffoto ap linkshalf, maar dan sterk offen sief. Dat lag me wel. Het belang rijkste is dat ik goed moet blij ven spelen bij Sochaux. Robbie Witschge voetbalde sterk bij Feyenoord en dus kwam hij-bij het Nederlands elftal. Nu speelt Erwin Koeman, die moet dus bij PSV ook goed spelen. Dat is wat ik moet doen: goed blijven spe len bij Sochaux. Dan heb ik misschien een kans." Engeland verzwakt BOLOGNA SID Vleugelspeler Stuart Ripley (Blackburn Rovers) maakt vandaag zijn debuut voor het Engelse elftal in de laatste kwalificatiewedstrijd voor het WK tegen San Marino. Bondscoach Graham Taylor heeft in de aanloop naar het duel in Bologna louter tegen vallers te verwerken gekre gen. Tegen San Marino kan hij geen beroep doen op aan valler Shearer, middenvel ders Gascoigne en Steven en verdediger Adams. WARSCHAU AP De spelers van de Poolse'voetbalploeg zijn niet gecharmeerd van het aanbod van de Daily Mirror om hen bij een zege in de wedstrijd tegen Neder land 10.000 pond per persoon te betalen. „We spelen uitsluitend voor onszelf en de Pool se supporters," was hel nuchtere commentaar van aanvoerder Robert Warzycha. Ook midden velder Dariusz Adamczuk wil zich niet door de Britse winstpremie laten leiden en moet trouwens ook nog zien of het geld er echt komt bij Poolse winst. „Het lijkt me een journalistieke grap. Ik re ken niet op dat geld," aldus Adamczuk. In de Poolse pers werd het initiatief van het Britse tabloid gisteren uitvoerig onder de loep ge nomen. Zonder uitzondering werd de actie van de hand gedaan als „een slechte grap, een verne dering of een opeplijke poging tot omkoping". Als het voor het WK al uitgeschakelde Polen de wedstrijd tegen Nederland wint, is er voor de En gelsen nog kans op kwalificatie. Dan moet de ont moeting tegen San Marino met ten minste 7-0 worden gewonnen. Ook een niet nader genoemde Engelse hotelke ten meldde zich bij de Polen met een winstpre mie in de vorm van een gratis vakantie in Polen. De trainer van de Poolse ploeg, Leslaw Cmikie- wicz, haalde zijn schouders op over de Engelse initiatieven en zei dat hij daar niet in geinteres- seerd is. BRUSSEL GPD Midden februari al waren de Belgen zeker van het WK, dach ten de Belgen. Zes wedstrijden had de ploeg van Pol van Himst gespeeld, alle zes waren gewon nen. Vervolgens ging het een tikje mis. Vanavond moet de kwalificatie in extremis worden afgedwongen, thuis tegen de VTS. De Belgen zijn er behoor lijk nerveus van geworden. Tegen de gehaaide tikkers van de Vereniging van Tsjechië en Slowakije hoeft het maar een beetje tegen te zitten en België kan het WK voor de tv bekijken. De angst in België is zo groot dat iedereen elkaar waarschuwt vooral 'niet te panikeren'. De vraag is echter wie het ongetwij feld bevrijdende Belgische doel punt moet scoren? Marc Degryse is immers ge blesseerd. Luc Nilis, de fijnbe snaarde technicus van An- derlecht, kan- spelen, maar de spits heeft in 22 interlands nog niet één goal gemaakt. Oliveira doet het bij Calgliari leuk, maar heeft er daar ook pas twee ge scoord en is in de nationale ploeg al helemaal geen killer. Spoken Een doelpuntje lijkt België echt nodig te hebben, anders kan het vanavond in het laatste half uur weieens gaan spoken in het Constant Vandenstock-stadion. De (negen) Tsjechen en (twee) Slowaken maken immers ook nog een kans. Dat is verrassend genoeg. Toen België midden fe bruari al quasi-gekwalificeerd was, stonden er achter de VTS pas drie punten. Dus werd de oude maestro weer van stal ge haald: Vaclav Jezek. De oud trainer van FC Den Haag ('69- '72) en Feyenoord ('78-'82) werd vorige maand 70, maar kan het voetbal nog altijd niet laten. Al heeft hij laten weten DUIVENTIL Wilt U iets melden? Bel 071- 356461 (Wim van Duivenbode) dagelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Of schriftelijk naar Post bus 54, 2300 AB Leiden. Peter van Hal heeft in Oostenrijk de Ober- berger Cup op zijn naam geschreven. De Leide- naar is bij het schansspringen op dit moment de beste 'low- lander' De afgelopen week einde afgelaste voetbalwed strijden bij de amateurs wor den voor het weekeinde van 18 en 19 december opnieuw vast gesteld Koudekerker Dirk- Jan Corts won een regionale schaatsmarathon in Den Haag De organisatie van de 'Twin tig van Alphen' wil de inwoners van Alphen meer betrekken bij het atletiekevenement. De plaatselijke bevolking wordt opgeroepen om massaal mee te lopen Herman Vermeer is bij UVS benoemd tot erelid. De ex-doelman van het eerste elf tal is het tiende erelid van de Leidse zondag eersteklasser Rugbyclub DIOK, met 10 pun ten uit 5 wedstrijden op een derde plaats op de ranglijst, speelt vanavond een inhaal wedstrijd tegen Haarlem Yep Kramer kan zijn aspiraties op de KNSB Cup vergeten. De ma rathonschaatser uit de Klerks- ploeg moet wegens gekneusde ribben voor onpebaalde tijd volstrekte rust houden Ajax heeft het jeugdtalent Mike Of- fenberg, wegens steeds terug kerend wangedrag wegge stuurd. Het talent speelt nu op proef bij PSV Ondanks het ontslag van bondscoach Van Veen keert basketbalster Anet- te Keur (BV Lisse) niet terug in het Nederlands basketbalteam. Renate Sluys en Margreet Vis- scher hebben die plannen wel Paul Meka is nog steeds de beste bowler van Alphen aan den Rijn. Ron Oskam bezet de tweede plaats Servais Knaven is gekozen tot de beste ama teurwielrenner van het jaar. Leon van Bon en John den Braber bezetten de tweede en derde plaats Fotografen in de Tour de France mogen niet meer achterstevoren zitten op de motor Pernix is met 320 leden de grootste korfbalvere niging van Leiden. De groei van de Merenwijkclub zit voor al in de leeftijdscategorie tot 14 jaar. KZ Leiden (306), De Da naïden (251), Fedes Pacta (211en Crescendo 133) zijn de nummers twee tot en met vijf op de lijst. Ook Tempo (Al phen) en TOP (Sassenheim) zijn bij de jeugd flink in de groei Morgen speelt in Den Haag het junioren selectieteam van Rijndelfland een onderlin ge oefenwedstrijd. Petra van Niekerk, Steven Baart en Mi- chiel Kok (allen TOP) zijn na mens de Leidse regio van de partij Op de nationale schaatsranglijst bezet Sassen- heimer Martin Hersman mo menteel de achtsteplaats Jeroen Straathof (Zoeterwou- de) is door de KNSB ingeschre ven voor de eerste wereldbe kerwedstrijd op 26, 27 en 28 november in herlijn Niet al leen Monique, maar ook broer Mare Velzeboer (Oud Ade) is genomineerd voor de Olympi sche Spelen in Noorwegen De wielervereniging Zoeter- meer'77 houdt op 1 januari 1994 op met bestaan. De club gaat nu op in de Goudse wie lerclub Excelsior Wielertrans- fers in de regio. Herman de Jong (Het Stadion) en Mark Rasch (Kennemerland) verla ten Swift/Casba. De amateurs Peter van der Vleuten (Mierlo) en John Navarette (Nieuw Zee land) praten binnenkort over een overgang naar de Stichting Casba Wonen Het bijschrij ven bij wielerwedstrijden is volgend jaar onmogelijk. Wel mogen de renners voortaan bij een criterium afschrijven als ze een klassieker moeten rijden Voetbalveren igi ng I.ugd u n u m bestaat volgend jaar 75 jaar en zoekt oud-leden voor de reünie Gymnastiekvereniging Brun- hilde uit Leiden zoekt leiding voor de jeugd Zondag 21 no vember houdt de trimclub N.L...M.L. een recreatieloop in het park Cronesteijn. aanvang 10.30 uur •Voetbalvereniging VWssingen moet 36.000 gulden aan de fiscus betalen. Dit zijn de naweeën van de financiële wanorde uit het verleden Op zaterdag 20 november de tweede nationale competitie wedstrijd shorttrack in Zoeter- meer Eveneens op 20 novem ber Speedo-zwemwedstri jden in het vijfmeibad in Leiden SVLV houdt een algemene ver gadering op dinsdag 23 no vember Voor het eerst in de geschiedenis van de Vereniging De Friese Elfsteden neemt een vrouw zitting in het bestuur SCOREBORD VOETBAL Kwalificatie EK voetbal onder 21 jaar Groep 1 Vaietta Malta Schotland 0-1 (0-1) 16. Thomas 0-1 Pniewy: Polen Nederland 2-0 (1-0). 40. Swierczewski 1-0. 71 Kubica2-ü Jong Oranje Moens, Vierklau. Van der Gaag (54 Van As). Van Gastel en Busker- TFMNI^i molen. Verhagen Van Hoogdalem en livivij Klomp (67 Rori|e); Pahlplgtz. Torken en Milos (Bra) - Andersson (Zwe) 0 1. Cvitan (Kro) Azmaiparasjvili (Geo/1 11/2 1/2. Dorfman (Fra) Smirm (Isr) 1/2-1/2, Bare lev (Rus/6) - Vladimirov (Ka?) 1 0. Rogers (Aus) - Razoevejev (Rus) 1/2 1/2. Miles (Eng) - Adams (Eng/10) 0 1. Morozevitsj (Rus) - Van Wely (Ned) 1/2-1/2. Georgiev (Bul/7) Bologan (MoD 1-0. Akopjan (Arm)- Damlianovic (FIDE) 10. EpiSjin (Rus) Poloegaievski (Rus/15) 10. Vaisser (Fra) Siabalov (Let) 1/2-1/2. ivanlsioek (0ek/2) - Hellers (Zwe) 1-0, Agdestein (Noo) - Dolmatov (Rus) 1-0 dat het duel van vanavond, on geacht de uitslag, absoluut zijn laatste als coach is. Jezek heeft een wondertje verricht met zijn ploeg. Winst vanavond is genoeg om volgend jaar mee te doen in de Verenig de Staten. Roemenië en Wales vechten intussen in Cardiff voor hun kansen. Wales moet met 2- 0 winnen (en hopen op een ze ge van België), de ploeg van Gi- ca Popescu heeft aan een gelijk spel genoeg. En Jezek heeft het in Brussel al twee dagen over de mogelijkheid dat zowel zijn team als de Belgen naar de VS gaan; dat gebeurt als het van avond in Brussel 0-1 wordt en Wales met niet meer dan één goal verschil Roemenië klopt. De Belgen missen niet alleen Degryse, maar ook keeper Preud'homme en verdediger Grun. De 35-jarige Michel de Wolf van Anderlecht sluit der halve de verdediging, voor doel man De Wilde, die zijn debuut maakt in een interland om de punten. Voor de Anderlecht- keeper staan overigens nog ge noeg routiniers: ook ploegmaat Philip Albert bijvoorbeeld, die de lange Skuhravy moet dek ken. Op het middenveld maakt Bru no Versa vel van Anderlecht na anderhalf jaar zijn rentree. Dat gaat ten koste van zijn ploegge noot Danny Boffin. Hoekstra. Polen 10-14 Engeland 9-9 Turkije 10-14 Nederland 10-8 Noorwegen 10-13 San Marino 9-0 Polen gekwalificeerd voor volgende ronde EK Resterende wedstrijd: 17/11 San Ma rino- Engeland Cadiz Spanje - Denemarken 1-0(1-0) 14 Guerreo 1-0. Resterende wedstrijd 14/12: Spanje Duitsland. Spanje geplaatst voor volgende Moeskroen Be'gié Tsjechie/Slowakije 0-2 (0-0). 64 Smicer0-1. 81. PoborskyÓ-2' Ebbw Vale Wales - Roemenie 1-2 (0-0) 68. Hartson 1-0, 84 Gilca 1-1. 87. Bucu- rel 1-2 Tsjechie/Slowakije geplaatst voor volgende Athene Griekenland - Rusland 2-2 (0-1) PRIJSVRAGEN Lucky 10 van dinsdag 16 november, 3 - 6 -9 - 13-20 21 -24-26-28-34 35-36 -38-40-49 53-54-72-76-77 (onder voorbehoud) FRANKFURT/MAIN Eerste ronde. Stan Smith-groep: (VSt) - Courier (VSt) 6-4 6-0. Stich Medvedev (Oek) 6-3 6 4 Arthur Ashe groep Edberg (Zwe) B> ra (Spa) 6-2 6-4 KOERSEN SCHAKEN TILBURG Interpolistoernooi, tweede ronde, eerste partij: Romanisjin (Oek) Karpov (Rus/1) 1/2.1/2, Vizmanavin (Rus) - Tsjernm (Hon) 1/2-1/2. Piket (Ned/16) Hertneck (Dui) 0-1. Campora (Arg) - Kaïdanov (Rus) 1/2- 1/2. Alterman (Isr) Kamski (VSt/8) 0-1. Knoppert (Ned) - Atahk (Tur) 0-1. Joesoe pov (Dui/9) - Hodgson (Eng) 1-0. Lutz (Dui) Curt Hansen (Den) 0-1. Drejev (Rus) Gelfand (5) 1/2-1/2. Hjartarsson (ijs) Ma- laniuk (Oek) 0-1. Lautier (Fra/12) Jerm- olinski (VSt) 0-1, Speelman (Eng) - Vagan- jan (Arm) 0-1, Petursson (IJs> Timman (Ned/13) 1/2-1/2, Beijavski (Oek) Kortsj- noi (Zwi) 1-0, Salov (Rus/4) - Joedasjin (Isr) 1/2-1/2. Nikolic (Bos) Goerevitsi (Bel) 1-0. De Firmian (VSt) - S|irov (Let/3) 0-1. Leko (Hon) - Mozetiz (FIDE) 1/2-1/2. Sokolov (Bosl4) - Rozentalis (Lit) 1/2-1/2. HILVERSUM Eerste koers (2440 m) 1 Ht and Run HA (Van Voorst ir 3 18 4 121.3. ?DoRe- member Me S. 3 High Moon Toto win nend 2 30 plaats 1.60 1.70 koppel 7.70. trio 59.30 Tweede koers (2000 m) 1 Hills T.ara (Gnll) 2 41.7 1 ?0 9 2 Hei. nette Baker 3 Hans Tempeihol Niet ge start Hedy Volann en Goida Dakota Toto winnend 1,70, plaats 1.80 7,80. koppel 13.80. trio 135.30 Derde koers (2000 m): 1 Gengis Khan (Van Eykelenborg) 2 38,8 - 1 19,4, 2. Hellas W, 3 Goodwill Alja Niet gestart Glimpse Nobo Toto winnend 8.60. plaats 2,30 5,40 3,60. koppel 50,10, trio 590,20 Vierde koers (2000 m) 1 Harry Morgan (Heynen) 2 42.0 1.21,0, 2 Haila B. 3 Hambleto man Toto winnend 1,90, plaats 1.40 4,50 3,30, koppel 25,20. tr.o 103.10 Vijfde koers (2000 m) 1 Gregor Badi (De Leeuw) 2.37,2 1,18,6,2 Fadina, 3 Far. ny Belwin Winnend 5,30, plaats 3,60. 8,10 7.10, koppel 65.90, too 4035.00 Zesde koers (2000 m)i 1 Felix Hanover (Van der meer) 2 40,0 1 20.0. 2 Gaia 0. 3 Hello Nora Toto winnend 121,80. plaats 5,70 1,30 1,40, koppel 204,70, trio 3905,00 Zevende koers (2440 m> 1 Giant K (Pools) 3 16.8 I 20.7. 2 Ejadon, 3. Elstar Hallinrk Toto. winnend 3,30. plaats 2,00 1,50 3,40, koppel 10.40. tno 258.40 Achtste koers (1609 m) 1 Frouwke (De Veen) 2 04.6 I 1 7.4. 2 Grando la Fusee, 3 Gunnar da Capo Niet gestart Flower Queen en Heavenly Spirit Toto winnend 5.00, plaats l .60 6.50 3.60. koppel 55.10. tno 651.20 Dubbel winnend 12 9 338.20 Negende koers (2000 m) 1 Domingo Pitt (Brouwer) 2 36,8 1 18.4. 2 Favorite d'Amour. 3 Tarragon L-obeii Toto winnend 13,20, plaats 4.80 5.80. koppel 63.60 tvio 17.58.20 Tiende koers'2900 m) 1 Eddy Oostland (Op de Hoek) 3 48 8 1 18 9 2 Denme H. 3 Dispatch Toto winnend 4.20. plaats 3.10 4.50 1.70. koppel 52.50. tno 385.90 El«de koers 1609 m) 1 Hester Sunlight (Tesselaar) 2 05,8 1 18.2. 2 Fast Atlantic. 3 Tropic Fiowpr Toto winnend 9.60, plaats 5,60 6 20 4.00, koppel 119 10 tr,o 1763.80 Tota- SPORT OP TV jngersdo WOENSDAG 17.00-17 15 Did 2 Sport Heute 17 30-18 00 BBC 2 A question of sport 17 30-18.30 EURO Ze-len magazine 18 05-20 15 Did 2 Sport extra voetbal. Duitsland-Brazihe. ter Stadion in Keui« 18 37-18.47 Ned 2 Sportjournaal 19 50-22.15 BBC 1 Sportsmght special voetbal (WK Kwalificatiewedstrijd San Man- no-Engeiand. vanuit Bologna) 19 51-21 55Ned2 StudioSpod voetbal, rechtstreeks verslag van het WK-kwahfica- tieduel Polen-N» Ierland 20 00-22 00EURO Tenms 20*00^22 Oo'bRT 2 Sport» verslagen van WK-t.wanhcat. potige van het Belg s: h Oiy leagje <EC i voetbal) 22 15-22 30 Ned 3 Spotje 23 00-01 00 EURO W«-k* DONDERDAG

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 25