Leidsch Dagblad Vier doden door zware herfststorm WITLOF EN GEHAKT. Pepsi breekt met Michael Jackson 1.49 3.49 FC Lisse helpt Katwijk aan eerste periodetitel 'Politiek is mij met de paplepel ingegoten BEL: 071-128030 Arnhemse avonturiers vinden dood in Sahara /Pis Open dag GOED NIEUWS MAANDAG 15 NOVEMBER 1993 OPGERICHT 1 MAART 1860 NR 40313 LOSSE NUMMERS 1,60 De storm bracht zondag ook een groot aantal autmobilisten in moeilijkheden. Op de A29 tussen Barendrecht en Westmaas kon de bestuurder van deze auto met caravan de elementen niet meer de baas. foto anp Veel klachten over overlast, maar schade beperkt in Leidse regio De zware storm die gisteren en de afgelopen nacht over Nederand raasde, heeft ver moedelijk het leven gekost aan vier mensen: twee Nederlandse sportvissers en twee Deense zeelieden. Vanmorgen werd nog naar drie van hen gezocht. Vijf mensen raak ten gewond bij een verkeersongeluk op de Al6 bij de Heinenoordtunnel in Rotterdam. In verband met de hoge waterstand sloot Rijkswaterstaat afgelopen nacht de storm vloedkering voor de tweede keer binnen een etmaal. De zware storm dreef het Noordzeewater op tot vlak onder de Scheveningse pier en dat leverde gevaar op voor de vele nieuwsgierigen. De pier en de havenhoofden van Scheveningen werden dan ook afgesloten voor het publiek. foto anp van berkel DEN HAAG GPD Bij de politie in de regio Leiden en Alphen kwamen gisteren bij na 140 klachten binnen over stormoverlast. De schade bleef beperkt tot ontwortelde bomen, weggewaaide dakpannen en bouwmateriaal. Met verkeer on dervond hTer en daar vertraging door. bomen die op de weg te recht waren gekomen. Onder meer moest de Rijksstraatweg in Wassenaar gisteren enige tijd voor het verkeer worden afge sloten. De Leidse politie kreeg een flink aantal meldingen binnen, maar de stormschade bleef overal beperkt. Op twee plaat sen vernielden omgewaaide bo men geparkeerde auto's en een paar abri's konden de harde wind niet weerstaan. De politie in de Bollenstreek had ook de handen vol aan de storm. Het korps tientallen mel dingen te verwerken over om gevallen bomen, ingewaaide ra men en auto's die aan de rol gingen omdat de handrem niet was aangetrokken. Zo woei aan de Industriekade in Sassenheim een auto de sloot in. Ook wer den veel alarminstallaties door de wind in werking gezet. Een dreigende dijkoverstro- ming in Stompwijk zorgde van ochtend voor de nodige paniek onder omwonenden. Het water stond tot een paar centimeter onder de rand. Het waterschap kon met een pomp het grootste gevaar keren. In Zoeterwoude stond het water zo hoog dat de Zuidbuurtseweg blank kwam te staan. De twee sportvissers kwamen gistermiddag op de Amer ter hoogte van Drimmelen in pro blemen. Eén van de drenkelin gen kon aan wal worden ge bracht, maar reanimatie mocht niet meer baten. De andere vis ser wordt nog vermist. De bemanning van een heli kopter van de Koninklijke Mari ne heeft vanmorgen getracht op 30 kilometer voor de kust van Petten twee gewonden van de Deense vrachtvaarder Draco van boord te halen. Pogingen daartoe mislukten gisteravond vanwege de zware storm en ho ge deining. Vier reddingsboten hebben vandaag de zoekactie hervat naar twee beman ningsleden die gisteren over boord sloegen. De hoop dat zij het hebben overleefd is klein. Politie sluit voetballers op in kleedkamer KATWl)K/LEIDEN NOORDWUKERHOUT» Zes voetballers van de Leidse af delingsclub FC Rijnland zijn za terdagmiddag een kwartier op gesloten in een kleedkamer van WSB in Noordwijkerhout. De politie wilde op deze wijze ach ter de identiteit komen van de speler die tijdens de gestaakte wedstrijd WSB 4-Rijnland 1 (vierde klasse Afdeling Leiden) de Noordwijkerhoutse doelman te lijf was gegaan. Een kwartier voor het einde bij een 4-2 stand in het voordeel van WSB sloeg de vlam in de pan. Een supporter van FC Rijn land ergerde zich aan de WSB- goalie die zich bezondigde aan tijdrekken. De keeper was uit voorzorg in het doel gezet, na dat hij in de eerste helft als véld- speler nogal 'wild' tekeer was gegaan. De supporter ging de keeper met zijn krukken te lijf. Daarna ontstond een vechtpartij tussen de doelman en andere spelers van FC Rijnland. De keeper raakte aan het oog gewond en moest later op twee I plaatsen worden gehecht. Hij deed aangifte van mishandeling bij een toevallig op het complex aanwezige agent. Die probeerde achter de naam van degene te komen die de doelman in het gezicht zou hebben geraakt. De agent kreeg de naam van de dader echter niet, waarop hij versterking opriep. Veel leverde dat tot nu toe niet op. Alle be trokken spelers ontkenden-de fatale klap te hebben uitge deeld. Katwijk speelde dan wel niet, maar de landskampioen werd de grote winnaar van het afge lopen weekeinde. Omdat FC Lisse Rijnsburgse Boys met 2-0 de baas bleef, werd het 'an dere Oranje' kampioen van de eerste periode. Volgend seizoen is Katwijk dus weer verzekerd van bekervoetbal. In de strijd om de LD-Cup be reikten Docos en RCL de derde ronde. Docos versloeg de zater dagvoetballers van LFC, terwijl RCL De Sleutels vanaf de stip de baas bleef. Dick Advocaat heeft geen twijfels over de opstelling van woensdag. De bondscoach kiest Aron Winter als vervanger van de geschorste Frank Rijkaard. Voorts zal Feyenoorder LJlich van Gobbel zijn opwachting maken ten koste van noot John de Wolf. ARNHEM. ANP/GPD Saskia Noorman-Den Uyl naar Tweede Kamer LEIDEN MEINDERT VAN DER KAAL) Saskia Noorman-Den Uyl staat op de 15de plaats op de PvdA- kandidatenlijst voor de komen de verkiezingen. Zij is daarmee straks een van de vele nieuwko mers in de Tweede Kamer. De partij maakte afgelopen zater dag de kandidatenlijst bekend. Noorman was al drie keer eerder kandidaat voor de Twee de Kamer, maar nooit stond zij op een verkiesbare plaats. Van haar ambities in de politiek heeft de dochter van oud-PvdA- leider Joop den Uyl nooit een geheim gemaakt. „Politiek is mij natuurlijk thuis met de pap lepel ingegoten. Het is voor mij de beste manier om aan oplos singen van maatschappelijke problemen bij te dragen." Over enkele maanden moet het PvdA-congres de zaterdag bekend gemaakte kandidaten lijst voor de Tweede Kamer nog goedkeuren. Tot dat moment onthoudt de directeur van de leidse sociale dienst zich liever van politieke uitspraken. „Wat ik in de Kamer ga doen, zie ik over een half jaar wel." Voordat Noorman in 1990 di recteur van de Leidse sociale dienst werd, was zij al sinds 1974 lid van de gemeenteraad van Heemstede. De laatste vijf jaar van die periode was zij wet houder sociale zaken. „Ik ben op de lijst gekomen vanwege mijn kennis op het gebied van de sociale zekerheid. Maar bin nen de nieuwe fractie zullen wij straks de taken moeten verde len." De Leidse wethouder sociale zaken Jan Laurier 'viel niet van zijn stoel van verbazing' toen hij hoorde dat 'zijn' directeur van de sociale dienst op de vijftien de plaats terecht was gekomen. „Ik wist van haar politieke am bities. Het is jammer dat zij de gemeente Leiden verlaat. Zij heeft blijk gegeven van haar kwaliteiten. Bovendien hebben we in Leiden net een ingrijpen de reorganisatie achter de rug. Als dan een van de vijf dienst hoofden weggaat, betekent dat weer een probleem voor ons. Maar ik zal haar zeker felicite ren", aldus Laurier. Een andere nieuwkomer op de PvdA-kandidatenlijst is Oegstgeestenaar G.J. van Oven. De advocaat-generaal van de Nederlandse Antillen staat op de 34ste plaats. Voor het Leidse Kamerlid Arie de Jong is zater dag definitief het doek gevallen. Hij kwam terecht op een vol strekt onverkiesbare 52ste plaats. Saskia Noorman-Den Uyl: „Wat ik in de Kamer ga doen zie ik over een halfjaar wel." archieffoto hielco kuipers Pagina 2: Rottenberg: 'Beste delegatie voor PvdA'. Pagina 3: Sociaal-economen rukken op in PvdA. De Algerijnse politie heeft vori ge week de lichamen gevonden van twee Arnhemmers die sinds 25 juli in de Sahara werden ver mist. De lichamen moeten for meel nog worden geïdentifi ceerd, maar er is geen twijfel dat het om de vermiste Arnhem mers gaat. Vlak bij hen werd na melijk een dagboek met aante keningen van de Nederlanders gevonden. Het lijkt het toppunt van een avontuurlijke vakantie. Voor een paar duizend gulden een tweedehands auto kopen. Af zakken door Europa en dan dwars door de Sahara trekken. Door leegte, hitte, zandstormen en woest terrein. Om vervolgens de auto te verkopen in Mali of Niger. Dat waren ook de twee Arnhemmers van plan. Op 21 juli vertrokken ze met een Peu geot 505. Het laatste teken van leven kwam enkele dagen daar na uit het Algerijnse Tamanras- set; de poort tot de woestijn. Een toevallig passerende poli tiepatrouille trof eind vorige week zo'n 180 kilometer ten zuidoosten van Tamanrasset de ontzielde lichamen van beide Arnhemmers aan, niet ver van hun uitgebrande auto. Volgens de Algerijnse autoriteiten zijn ze van de piste afgeraakt op weg naar Niger. Dolend door de woestijn moeten ze pech met hun auto hebben gekregen, waarna ze de wagen in brand hebben gestoken om de aan dacht van eventuele passanten NEW YORK/WASHINGTON Rtr/AFP Witlof, 500 gram Gehakt half om half, kilo 1L49 5.99 500 gram @®0® Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 20 november as. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Pepsi heeft de banden met Michael Jackson verbroken. De frisdrankenfabrikant, zette gisteren een punt achter een miljoenen dol lars omvattende, negenjarige sponsorover eenkomst. Dat gebeurde nadat de zanger vrijdag voortijdig een einde had gemaakt aan zijn wereldtoernee. Het resterende deel van de Dangerous Tour, zoals Jackson zijn tournee had ge doopt, komt daarmee te vervallen. Michael gaf in een officiële persverklaring toe dat hij verslaafd is aan pijnstillers. De verslaving zou volgens hem zijn begonnen toen hij be handeld werd aan een brandwond die hij had opgelopen bij het maken van een TV- spotje voor Pepsi. Jackson zei verder mentaal niet langer bestand te zijn tegen de niet bewezen be schuldigingen dat hij een 14-jarige Ameri kaanse jongen seksueel heeft misbruikt. Hij deed de aanklacht van de vader van de jon gen opnieuw af als „een poging tot afper sing". De advocaat van de jongen verklaar de vervolgens dat Michael Jackson mogelijk besloten heeft een poosje uit de spotlights te blijven om geen vragen te hoeven beant woorden van de Amerikaanse justitie. Volgens het oorspronkelijke schema van zijn wereldtournee, had Jackson gisteren in San Juan (Puerto Rico) moeten zijn. Hier mee zou hij voor het eerst voet op Ameri kaanse bodem zetten sinds het gerucht over het misbruik van de jongen op gang kwam.. Vanaf eind augustus werd de Dangerous Tour geplaagd door annuleringen en ver schuivingen van concerten. PepsiCo verklaarde gisteren al langer van plan te zijn geweest het sponsorcontract met Jackson tc beëindigen zodra de toernee voltooid zou zijn. De financiering van de nieuwe concertreis van de zanger werd vo rig jaar door Pepsi gepresenteerd als de grootste individuele sponsoring in de ge schiedenis. Financiële waarnemers schat ten de waarde ervan tussen 7 en 10 miljoen dollar (13 en 19 miljoen gulden). Jackson heeft nog steeds een langlopend platencontract met het Japanse bedrijf So ny. Hiermee is een bedrag gemoeid van ze ker 65 miljoen dollar, ruim 120 miljoen gul den. Inclusief afspraken over marketing, rechten op muziek en teksten en afspraken om tot een eigen label en artiestenstal te komen zou het contract met Sony uit een veelvoud van 120 miljoen bestaan. Nog geen abonnee? ABONNEE SERVICE HET WOORD IS AAN Eric Nordholt Mijn dienders voelen zich vaak als de bakker die een taart heeft ge bakken en aan het eind van de dag geeft iemand er met een grote hamer een klap in. Weg taart dus. VANDAAG Economie/Beurs Familieberichten Feiten en meningen - Info- HETWEER Verwachting van het KNMI tot morgenavond Vorst Heldere nacht met weinig wind en minimumtemperatuur omstreeks i een graad. Overdag zonnig. Middagtemperatuur ongeveer 4 graden. Zwakke tot matige oos tenwind, 2 a 3. Dagboek geeft uitsluitsel over identiteit te trekken. Uiteindelijk zijn ze van dorst omgekomen in de zinderende zon die de tempera tuur overdag tot zo'n 50 graden kan opjagen. Het rijden door de woestijn vraagt het uiterste van een auto. Wegen zijn er niet, hooguit een spoor en het is maar de vraag of je dat kunt volgen. Raak je van de kilometers brede piste af, slechts gemarkeerd door half onder het zand gewaaide paal tjes en verder afgezet met au towrakken, dan ben je in veel gevallen hopeloos verloren. „Wie de piste om welke reden ook verlaat, vraagt om moeilijk heden. Want het risico is groot dat je vast komt te zitten in het mulle zand", aldus de ervaren Nijmeegse woestijnreiziger F. Boom. De Algerijnse autoriteiten ra den toeristen af om de Sahara- woestijn in te gaan zonder gids. Geregeld verdwijnen daar men sen en vinden er berovingen plaats. „Het is opvallend, dat juist ervaren woestijnreizigers het voorzichtigst zijn", aldus Boom. I 6 5 f HOGESCHOOL G G&M Gezondheidszorg, Gedrag Maatschappij Helenastraat 15: Sociaal Pedagogische Hulpverlening (vt/dt) Maatschappelijk Werk en Dienstverlening (vt/dt) Saffierhorst 105: Culturele en Maatschappelijke Vorming (vt/dt) Personeel en Arbeid (vt/dt) Wegastraat 44: Beleid, Bestuur en Management Opleidingen (vt/dt) Voltijdse en deel tijdse opleidingen Hoger Beroeps onderwijs Informatie en Mao had passie voor groepsseks met jonge meisjes LONDEN CEES VAN ZWEEDEN CORRESPONDENT Mao Zedong had een passie voor groepsseks. Dat blijkt uit een documentaire die de Britse omroep BBC volgende maand zal uitzenden. De Chinese leider bracht zaterdagavonden ge woonlijk door op zijn slaapka mer in gezelschap van een aan tal meisjes van 16 tot 20 jaar. Jeremy Bennet, de maker van de documentaire, omschrijft de in 1976 overleden Chinese lei der als hypocriet. „Mao stelde er prijs op te worden gezien als een halve feminist. Hij benoem de vrouwen op hoge posities, maar pleegde tegelijkertijd on tucht met meisjes." Mao's seksleven is al eerder in opspraak gekomen. In 1991 re fereerde de Amerikaanse schrij ver Harrison Salisbury in zijn boek The New Emperors aan Mao's vijf huwelijken en negen affaires. Tussen 1951 en 1974 zou de Chinese leider 29 secre taresses en verpleegsters heb ben versleten, van wie er 21 „onheus behandeld of aange vallen waren". LcidscKtGA Dagblad NIEUWE ABONNE ONTVANGEN DE KRANT DE EERSTE 2 WEKEN GRATIS. la, dat is goed nieuws Dus neem Ik nu een abonnement. (I.v.m. controle bezorging) Na de eerste 2 weken betaal ik mijn abonnement: Per maand automatisch 28,75) Per kwartaal via acceptgiro 82,85) automatisch 82,85) Nr. bank/giro: Of bel 071-128030

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 1