GOED NIEUWS IS SOMS GEWOON GOED NIEUWS ZATERDAG 13 NOVEMBER 1993 9 05 18 De koningin op officieel staatsbezoek in Nieuw- Zeeland. Een vertegenwoordiger van de oorspronkelijke bevolking, de Maori's verwelkomt haar op traditionele wijze met een neuszoen. U ziet het in de krant. Omdat het koningshuis een belangrijke plaats inneemt in de samen leving. Goed nieuws, en dan bedoelen we kwalita tief goed nieuws, hoeft niet altijd over vervelende zaken te gaan. Soms is nieuws gewoon nieuws. Wat u in de krant niet ziet, is sensatie-journalis tiek zoals we die uit Engeland kennen. Waar het om gaat is journalis tieke integriteit. Een belangrijke regel daarbij is dat de privacy van mensen gerespecteerd wordt. Zelfs als ze in een glazen huis wonen. Maar die terughoudendheid zal nooit ten koste gaan van de kritische rol die de krant nu eenmaal ook vervult. De media hebben de taak de overheid kritisch te volgen. En die rol geldt evenzeer ten opzichte van het koningshuis. Zo berichtte deze krant als eerste uitvoerig over de alom vermeende rijkdom van de Oranjes. Journalistieke nieuwsgierigheid leidde tot een reeks vragen aan de Rijks voorlichtingsdienst. En daarop volgde een gedetailleerd overzicht van de bezittingen. Met als conclusie: Oranjes veel minder rijk dan beweerd. Of neem de affaire King-Kong. Tot op de dag van van daag houdt deze spionageaffaire uit de Tweede Wereldoor log de gemoederen bezig. Een gevoelige zaak omdat prins Bernhard daarin een rol speelde. De krant bijt zich er in vast en publi ceert er over. Natuurlijk ontsnapt met name de regionale overheid niet aan die kri tische blik. De lokale ambtsdragers worden door ons op de vingers gekeken. Zij geven ten slotte uw geld uit en nemen besluiten die direct ingrijpen in het dagelijks leven van alle maal. De krant doet haar werk en volgt nauwlet tend of dat zorgvuldig gebeurt. Journalistiek speurwerk brengt soms zaken aan het licht waarmee niet iedereen blij is. Persvrijheid is een verworvenheid die verplichtingen schept. Indien nodig zorgen we ervoor dat de onderste steen boven komt. En gelukkig is goed nieuws dan soms gewoon goed nieuws. Mr. A. Ph. Maandag Redacteur Leidsch Dagblad

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 18