Protest tegen hoge prijs gemeentehuis Modern gebouw Robot Pompen lokt inbrekers SieMatic Rijn- en Veenstreek Alleen D66 duidelijk over De Kleine Oase Rijnwoude wil klachten inwoners beter afhandelen Asielzoekers kunnen terecht in Alkemade Maand cel voor diefstal van assimilatielampen Wethouders willen ook miljoenen voor Rijnoord en Elisabeth Eerste sleutel woningen Europalaan DONDERDAG 11 NOVEMBER 1993 chef gert visser. 0 Nieuwbouw kost Jcicobswoude tien miljoen jacobswoude marieta kroft De hogere kosten voor het nieuwe gemeentehuis - geen zeven maar tien miljoen gulden - is bij de politieke partij en van Jacobswoude in het verkeerde keelgat geschoten. De WD, Gemeentebelang/PvdA en Politiek '90 willen van B en W weten waar dat geld allemaal voor nodig is. Met nadruk stelt de partij vast dat door de extra kosten voor het gemeentehuis de onroe- rend-goedbelasting niet meer mag stijgen dan trendmatig, dat andere noodzakelijke investe ringen niet worden vooruitge schoven en dat de voorzienin gen op peil blijven. Politiek '90 wil maximaal tien miljoen gul den uitgeven aan het gemeen tehuis, als aantoonbaar is dat het geld echt nodig is. „De nieuwbouw hoeft echt niet te fungeren als statussymbool of prestige-object." „Het is te gek voor woorden dat u met een verhoging van 42,85 procent komt, zonder financiële onderbouwing", sprak WD- ffactievoorzitter J. van Dam vanmiddag tijdens de algemene beschouwingen. „Een misser van u in het kwadraat." En Ge meentebelang/PvdA: „Van ze ven tot tien miljoen gulden is een sprong die wij nog niet heb ben gemaakt." Deze partij vindt dat eerst gekeken moet worden hoeveel geld beschikbaar is voor de nieuwbouw. Daarna moet pas worden nagegaan wat er voor dat geld te krijgen is. De WD vindt het bovendien jammer dat het college niets heeft gedaan met haar advies om de burgers wat meer bij de bouw van het raadhuis te be trekken. Het is, aldus Van Dam, logisch dat er onvrede heerst bij de burgerij. „Die ziet het ge bouw van tien miljoen gulden als verkwisting van het belas tinggeld." Het is de bedoeling dat ook de politie in het nieuwe ge meentehuis wordt gehuisvest. De WD staat hier helemaal achter. Het CDA vraagt zich echter af of het wel zo noodza kelijk is om politiebureaus in de eigen gemeente te hebben. De politie houdt nu zes uur in de week spreekuur in Leimuiden en vier uur in Woubrugge. Gezien de schamele bezetting bij de politie stelt het CDA voor dat mensen die iets willen mel den, naar het hoofdbureau in Leiderdorp gaan. „Als het in en kele gevallen onmogelijk is om jacobswoude» De enige partij die zich dui delijk uitspreekt over het be houd van het openluchtbad De Kleine Oase in Leimui den, is D66. „Dit zwembad is niet meer weg te denken", betoogde E. Manvis vanmid dag tijdens de algemene be schouwingen. „Zonder zwembad zullen de kinderen het vervuilde buitenwater opzoeken." De WD juicht de initiatie ven die vanuit de bevolking worden genomen voor het behoud van het zwembad De Kleine Oase van harte toe. De liberalen erkennen dat de kosten voor het bad de spui gaten uitlopen en hoopt dat de bevolking de uitgaven zo danig weet terug te brengen, dat het zwembad behouden kan blijven. De afgelopen zomer vorm den negen inwoners van Lei muiden een werkgroep die zich inzet voor het behoud van het zwembad. De werk groep richt zich vooral op de politiek. Dit in de hoop dat de partijen, zo vlak voor de verkiezingen een uitspraak zouden doen. Tot nu toe houden de meeste partijen en ook het college zich echter nog op de vlakte. het bureau in Leiderdorp te be- zei fractievoorzitter H. van der zoeken, dan kan de politie toch Nagel. wel even langs komen. Dat B en W reageren vanavond op vraagt minder tijd dan al die de algemene beschouwingen uren op een bureau te zitten", van de partijen. Wethouder L. Bruins (openbare werken, verkeer e wijle wat gemakzuchtig', meent de WD. WD uit kritiek op wethouders JACOBSWOUDE De WD is tevreden over het functioneren van burge meester W. van Beek, zo bleek vanmiddag tijdens de algemene beschouwingen. „Maar dat kunnen wij van de wethouders helaas niet zeg gen". betoogde fractievoor zitter J. van Dam. „Ondanks j verwoede pogingen van wet houder Bruins zich de porte feuille openbare werken ei gen te maken, is hij bij tijd en wijle wat gemakzuchtig." Als voorbeeld noemde hij i het tot stand komen van de busbaan van de brug over de Ringvaart naar het kruispunt, waarover de commissie en raad niet tijdig in kennis zijn gesteld. CDA-wethouder De Lange toont een grote inzet, vinden de liberalen. „Maar hem onwelgevallige stand punten - in commissie en raad geuit - verdwijnen wel eens wat te makkelijk uit beeld." De WD vindt het de taak van de burgemeester om een en ander 'te corrige- Inwoners van Rijnwoude die klachten hebben over losliggen de stoeptegels, scheldenden ambtenaren of hoge belasting aanslagen kunnen vanaf 1 janu ari terecht bij een onafhankelij ke klachtencommissie. De com missie vormt het sluitstuk van de regeling die de afhandeling van klachten moet versoepelen. De reden voor de nieuwe re geling is niet dat de gemeente wordt bedolven onder de klach ten, meldt een woordvoerder van Rijnwoude. Maar de ge meente hoopt door de instelling van één meldpunt voor de klachten beter inzicht te krijgen in het ongenoegen van de inwo ners. Nu komen kleine klachten veelal binnen bij de verschillen de afdelingen; zwaardere klach ten worden over het algemeen in een brief aan burgemeester en wethouders gericht. Onder de nieuwe regeling moeten klachten over losliggen de tegels en niet brandende lan taarnpalen binnen een week worden opgelost. Voor klachten over ambtenaren staat een ter mijn van twee weken. En wie het niet eens is met het beleid van de gemeente krijgt binnen drie vyeken antwoord. Wanneer de klager niet tevreden is over de manier waarop de gemeente op zijn klacht reageert, is daar ten slotte de onafhankelijke klachtencommissie die een laatste oordeel mag vellen. alkemade marieta kroft De eerste vier a vijf asielzoekers zijn vanaf volgende week dins dag welkom in Alkemade. De gemeente heeft een huis ge huurd van de Woningbouwver eniging Alkemade. Momenteel wordt deze woning in Oud Ade ingericht. Bij de gemeente Alke made zijn 60 reacties binnenge komen van mensen die tweede hands spullen af wilden staan T oneeluitvoering in Hazerswoude hazerswoude-dorp» 'Gevaarlijk dubbelspel' is de ti tel van het toneelstuk dat 20, 27 en 28 november wordt uitge voerd door de Hazerswoudse toneelvereniging Ontwikkeling Vreugd in het Dorpshuis aan de Pieter de Hooghstaat 3 in j Hazerswoude-Dorp. Aanvang I 20.00 uur. vpor de inrichting van het huis. „Sommige spullen kunnen we ook voor een tweede en een derde huis gebruiken", aldus hoofd welzijn F. Lempers. Het is de bedoeling om dit jaar in totaal aan acht vluchte lingen huisvesting te bieden. De volgende drie tot vier mensen kunnen pas komen zodra een huis vrij komt in Oude Wetering of Roelofarendsveen. Een derde huis in Roelofarendsveen of Ou de Wetering wordt toegewezen aan drie statushouders. Status houders zijn vluchtelingen die inmiddels een verblijfsvergun ning hebben gekregen. Het is ook nog niet bekend wanneer die kunnen komen. De asielzoekers worden bege leid door zes vrijwilligers. Deze zijn daar inmiddels voor opge leid. De gemeente Alkemade heeft de komst van de asielzoe kers zo lang mogelijk uitgesteld omdat ze te weinig woningen heeft. Eigenlijk zou de gemeen te ruim 30 huizen beschikbaar moeten stellen voor asielzoe kers en statushouders. Drie diefstallen in een week den haag/woubrugge persbureau cerberus De Haagse politierechter R. Bouritius heeft gisteren een diefstal van 17 assimilatie-lam pen bij een tuindersbedrijf in Woubrugge met een maand cel bestraft. De rechter liet in zijn vonnis meewegen dat steeds meer tuinders worden getroffen door diefstal van de kostbare lampen. ,.,Het is een ware plaag aan het worden", aldus Bouri tius. De lampen blijken vooral populair te zijn bij hennepte lers. De verdachte die gisteren in Den Haag moest voorkomen, vertelde dat hij de lampen zou hebben gebruikt voor een ge heel andere bezigheid, namelijk het houden van kippen. De 27- jarige man ontkende dat hij en de twee mededaders de lampen uit de kassen hadden meegeno men. Zij zagen de lampen on der een boom in de wei staan, zei hij. Het verhaal dat de ver lichting daar voor het meene men lag, wilde er bij de rechter niet in. „Zeker stomtoevallig dat voetprofielen in de kassen zijn gevonden, die overeenkomen met uw schoenzolen", merkte de rechter cynisch op. „Zeker ook stomtoevallig dat een tang die bij het doorknippen van de bedrading in de kassen gebruikt kan zijn, bij u in de auto lag?" „Mijnheer liegt dat het ge drukt staat", voegde de officier van justitie daar aan toe. Deze eiste voor de diefstal met braak een celstraf van zes weken, waarvan twee voorwaardelijk. De rechter vond dat een uitste kende straf en vonniste over eenkomstig de eis. alphen aan den run/leiderdorp ruud sep Staatssecretaris Simons moet snel een besluit nemen over de toekomst van de ziekenhuizen Rijnoord in Alphen en Elisabeth in Leiderdorp. Door uitstel van die beslissing komt het voortbe staan van het Elisabethzieken- huis ernstig in gevaar en blijft het personeel onaanvaardbaar lang in onzekerheid. Dat schrijft de Leidse wethouder S. de Vree- ze namens de andere wethou ders voor volksgezondheid in de Leidse regio aan de staatssecre- Het Rijnland Ziekenhuis, waaronder het Leiderdorpse Eli sabeth en het Alphense Rijnoord vallen, verkeert in acu te financiële nood. Wanneer er niet binnen een paar maanden een oplossing in zicht komt, dreigen de banken de geldkraan dicht te draaien. Het regionaal overleg ziekenhuizen Zuid-Hol land noord (ROZ) heeft inmid dels geadviseerd om het Al phense ziekenhuis terug te brengen van honderd naar veertig bedden. Op die manier kan het ziekenhuis weer finan cieel gezond worden gemaakt. Om de problemen op de korte termijn op te lossen, moet de staatssecretaris over de brug ko men met de nodige miljoenen. Simons heeft in het verleden laten weten met een besluit over het ziekenhuis te wachten op een advies van de provincie. En de provincie spreekt zich niet eerder dan half december definitief uit over het Rijnland Ziekenhuis. De wethouders voor volksge zondheid in de regio staan ach ter het advies van het ROZ. Zij voegen er echter aan toe dat naar hun mening een zieken huis van veertig bedden in AJ- phen geen eindstation moet zijn. Zij pleiten er voor om een verder uitbouw van het Alphen se ziekenhuis in de toekomst niet bij voorbaat te blokkeren. alphen aan den run De familie Oudshoorn kreeg gistermorgen als eerste de sleutel van een woning aan de Europalaan in Alphen. De sleutel werd uitgereikt door bestuurslid L.W.AJ. Lapidaire van woningbouwvereni ging St. Jozef. Het project in de nieuwe wijk Kerk en Zanen bestaat uit 84 woningen en 10 zogenoemde dienstenruimten. De woningen zijn aanpast voor gehandicapten. Een deel van de huizen is dan ook bestemd voor oude ren. Wellicht worden ook enkele woningen toegewezen aan vluchtelingen. De huurprijs ligt tussen 650 en 690 gulden per maand. De woningen zijn ontworpen door Leo de Jonge Architecten in Rotterdam. Intervam West uit Rijswijk is de bouwer. foto jan holvast ie moei ook precies kunnen aan wal mensen willen Dal maakt van een Zweeds concern, werken 67 mensen. Een bedrijf van die omvang kan een verlies van drie computers wel opbrengen, maar het blijft een uiterst on verkwikkelijke zaak. Het door Haak geschetste inbraakscena rio werd in het begin van vorige week voor het eerst uitgevoerd. Daarna op zaterdag en afgelopen zondag weer. De directeur vermoedt dat het inbraakgolfje met de constructie van zijn bedrijfspand te ma ken heeft. „Ons gebouw is modern en heeft veel glas, je kan altijd zien waar de computers staan. We voeren nu gesprek ken met een expert van de verzekerings maatschappij wat we nu het beste kunnen doen. De constructie van de ramen is al veranderd, maar de vraag blijft of we nu gordijnen moeten ophangen of niet. Het nadeel daarvan is dat je dan helemaal niet kan zien wat er binnen gebeurt", aldus Haak. Robot is deze week ook bezocht door de preventiecoördinator van de Alphense po litie die verschillende tips gaf. „En we gaan kijken of we wat extra's kunnen on dernemen om inbraken op het industrie terrein kunnen tegengaan. Het is nog niet bekend wat. Je kan in ieder geval niet van ons verwachten dat we daar de hele nacht voor de deur gaan zitten", aldus politie woordvoerder H. Schimmel. mei goed luisteren Pas als^; en omstandiQ- en zelfs welen waü^ u graag kookt, kunnen we u^ werkelijk perlecl advies geven doen we in de vorm van xj ID. een Individueel Design -*• compleet plan van de keuken^ meesi ideaal is Ook. I helen u graag welkom in on/e een weder/i|dse om rond Ie kijken en op te doen en om hel 180 pagina's dikke SieMahc te halen 7 Lielsl een SieMahc Individueel Design GOEDHART ^0*BOUWHUIS Hoorn 126a (t.o. Avifauna). Alphen a/d Rijn. tel 01720-22100 Openingstijden: ma. t/m vrij 8.30-12.30,13.30-17.30 uur vrij. tot 21.00 uur. zat. 10.00-16 00 uur. De ligging op een afgelegen, industrieter rein waar 's avonds niemand komt, het ve le glas in het gebouw waardoor mensen van buitenaf kunnen zien waar de compu ters staan en de snelle handelwijze van de dieven. Directeur R. Haak van de Alphen se firma Robot Pompen bedacht deze ver klaringen voor het feit dat zijn bedrijf aan de Produktieweg de afgelopen week drie maal is bezocht door inbrekers. Die even- zovele keren een computer weghaalden. Experts moeten er nu aan te pas komen om een vierde keer te voorkomen. „En we zijn op zichzelf goed beveiligd. We zijn aangesloten op een grote alarm centrale, maar de daders zijn telkens nét weg als de politie arriveert en die is nog snel ter plekke ook. De dieven slaan een raam in, springen naar binnen, knippen een draadje van een computer los en zijn zo weer verdwenen", aldus Haak. Robot Pompen is een bedrijf dat grote, zogeheten vuilwaterpompen maakt. Deze worden gebruikt voor de zuivering van water en rioolsystemen. De klanten van het bedrijf zijn waterschappen en ge- QHHHjHIJmeenten. Zeventig procent van de pro- Directeur Haak voor het gebouw van Robot Pompen in Alphen. Het bedrijf werd in korte tijd driemaal doelwit van inbrekers, duktie wordt gëexporteerd. Bij Robot foto ben de bruyn Pompen in Alphen, dat onderdeel uit-

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 17