Harmonie en, crèche dupe van brand studieplek Het cachot als ideale 'We zijn al zo vaak verhuisd' Regio Record-opbrengst fancy-fair Oud Ade Deloitte Touche De andere manier van werken MAANDAG 8 NOVEMBER 1993 9 Vrouw overlijdt na ongeluk hazerswoude De 24-jarige vrouw uit Waddinxveen die vrijdag avond betrokken was bij een ongeluk in Hazerswoude, is zater dagnacht aan haar verwondingen overleden. Door nog onbe kende oorzaak kwam zij vrijdag op de Hoogeveensweg richting Boskoop op de verkeerde weghelft terecht en botste daarbij frontaal op de auto van een 50-jarige Rijnsburger. Inbrekers hebben geen succes regio Inbrekers in de regio hebben dit weekeinde weinig suc ces geboekt. In een woning aan de Guido Gezellestraat in Ha zerswoude-Rijndijk wisten de daders zaterdagnacht wel via de achterdeur binnen te komen, maar ze werden gestoord en kozen het hazenpad. In Woubrugge slaagden inbrekers er in de stereo toren uit een woning aan de Van Woudeweg op de stoep te zet ten, maar ook zij werden gestoord en moesten de buit laten staan. Aan de Watertoren in Roelofarendsveen werden drie mannen door buren ontdekt toen ze probeerden in te breken. Zij moesten eveneens met lege handen vluchten. Vrachtwagen schaart in Hazerswoude hazerswoude-dorpEen vrachtwagen is afgelopen nacht ge schaard en ernstig beschadigd in Hazerswoude-Dorp. Bij de kruising van de Gemeneweg en de Dorpsstraat remde de chauf feur voor een rood stoplicht, waarop de wagen ging scharen. Pas tegen de heg aan de overkant kwam de combinatie tot stilstand. De vrachtwagen moest worden weggetakeld. Weer inbraak in sportzaak wassenaar Een sportzaak aan de Luifelbaan in Wassenaar is het afgelopen weekeinde voor de tweede keer in korte tijd het doel wit geweest van een snelkraak. In de nacht van zaterdag op zon dag werd een ruit ingegooid met een putdeksel, waarna spullen werden weggegrist. De eigenaar mist ongeveer tien dozen met sportschoenen. Vandalen houden huis op Duinrell wassenaar Vandalen hebben in de nacht van zaterdag op zon dag vernielingen aangericht in attractiepark Duinrell in Wasse naar. Vijf vlaggemasten werden van het dak van de receptie ge trokken. Verder werden een lichtmast, de voorruit van een be stelauto en een tweeënhalf meter grote kunststof kikker kapot gemaakt. Hond vilt paard wassenaar Een paard in een wei op de grens met landgoed Clingendael in Wassenaar is gistermiddag aangevallen door een loslopende hond. De hond hapte het paard in de borst, waarbij de huid over twintig centimeter werd opengereten. Er moest een veearts aan te pas komen om de wond te hechten. Aanhoudingen bij schuurfeest langeraar» Bij een schuurfeest in Langeraar zijn in de nacht van zaterdag op zondag twee inwoners van Rijnsaterwoude aange houden. De mannen, 21 en 23 jaar oud, werden meegenomen nadat ze vernielingen aanrichtten aan een politiewagen. De twee hebben op het politiebureau in Alphen hun roes uitgesla pen. Weer banden lekgeprikt alphen aan den run» De bandenprikkers blijven actief in Alphen. Bij vier geparkeerde auto's aan het Ericapark, de Grashof en de Zeewinde zijn afgelopen vrijdagavond de banden lekgestoken. Vorig weekeinde werden in Alphen van elf auto's de banden ka pot geprikt. Slapende man ramt drie bomen alphen aan den rijn Een 26-jarige Waddinxvener heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag drie bomen langs de Alphense Oostkanaalweg geramd. De man was achter het stuur in slaap gevallen. De auto van de Waddinxvener raakte totaal vernield, hij zelf bleef wonderwel ongedeerd. Tweehonderd cd's gestolen alphen aan den ritnBij een inbraak aan de Krammer zijn in de nacht van zaterdag op zondag 200 cd's, een cd-speler, een tele visie en een videorecorder ontvreemd. De inbrekers kwamen binnen door een jaarn aan de achterkant van de woning open te breken. Klappen bij politiebureau alphen aan den run. Een 41 -jarige Alphenaar is zondagochtend mishandeld op de trappen van het Alphense politiebureau. De man was met zijn auto naar het bureau gevlucht voor een ach tervolger. Een andere automobilist volgde de Alphenaar na een verkeersruzie. Toen de man bijna op veilig terrein was, kreeg hij van zijn belager een schop in de rug en een klap tegen het oor. Derde inbraak in één week alphen aan den run Bij een bedrijf aan de Produktieweg is afge lopen zondag voor de derde keer in een week tijd ingebroken. Dit keer gingen de dieven er vandoor met een computer. Zij kwamen binnen door een raam aan de voorkant open te breken. Het alarm ging af, maar toen de politie ter plaatse was, waren de vogels reeds gevlogen. Boskoper met auto in sloot hazerswoude-dorp Een 29-jarige man uit Boskoop is vanmorgen om vijf uur met zijn auto ondersteboven in een sloot in Hazerswoude-Dorp be land: Bij de kruising van de Hoogeveensweg en de Gemene weg raakte de auto in een slip, vermoedelijk door modder op het wegdek. Daardoor belandde de Boskoper in de sloot, waaruit een vrachtwagenchauffeur hem moest bevrijden. De man had alleen lichte hoofd pijn. Toestel in brand voorschoten Twee jongens van ongeveer 12 jaar hebben zaterdagmiddag rond half zes een speelattribuut in een speeltuintje aan de Van Kinsbergenlaan in Voorschoten in brand gestoken. Omwonenden waarschuwden de brandweer. Deze had de brand snel onder controle. De jongens zijn gevlucht. De 21-jarige Astrid de Roos uit Reeuwijk vond het weieens interessant om een dag 'gevan genisstraf te ervaren. De stu dente Sociaal Pedagogische Hulpverlening had 14 bladzij den nodig om haar ervaringen op te schrijven. De derde vrij williger was de 37-jarige Ruud Natrop uit Gouda. Hij is colum nist bij een Gouds huis-aan- huis-blad en vond het leuk om .in zijn column een dag celstraf te beschrijven. Een dag cel is het drietal goed bevallen. Habben lansen kwam aan het einde van de dag duf van het leren, de cel uit. „Ik heb lekker veel kunnen doen", merkt ze voldaan op. Zowel Na trop als De Roos hebben een deel van hun tijd besteed aan het bestuderen van de in de deuren gekraste teksten. Natrop heeft er een aan toegevoegd: 'Onschuldig, vrijwillig vast tus sen vier muren. Niet één, niet twee, maar acht lange uren. Een ieder die hier naar binnen wordt gedragen, zal denken: 'het was Item in zijn bol geslagen. Hartversterker Het trio werd goed voorzien van koffie, erwtensoep die Natrop deed denken aan een 'hartver sterker tijdens lange schaats tochten', broodjes en fruit. Op verzoek mochten ze onder poli tiebegeleiding een paar keer en- Bezoekers konden zaterdag in het Alphense politiebureau onder meer door het luikje naar de gevangenen kij ken. Drie onschuldigen zaten die dag acht uur lang in een kaal klein hokje. foro bin de bruyn kele minuten de cel uit om te luchten. Toch zijn ze ervan overtuigd geraakt dat je als arrestant daar absoluut niet moet zitten. „Wij kregen nog een matras en mochten boeken lezen. Als ar restant zit je daar alleen tussen vier muren, zonder dat je wat te doen hebt", zegt Habben Jan sen. De Roos vult haar aan: „Je bent toch vrij eenzaam. Je mag zo weinig zelf bepalen, alleen wanneer je naar de WC gaat." Districtschef W. Wijnschenk bevestigt dat de arrestanten doorgaans minder privileges krijgen dan de drie vrijwillige gevangenen van vandaag. „Het is niet de bedoeling dat je ple zier hebt in de cel", merkt hij op. „Je moet nadenken over je zonde. Dingen die de arrestant zouden kunnen afleiden moe ten er daarom niet aanwezig zijn." Veel animo om een dag vrij willig de cel in te gaan was er niet. Van de tien cellen zouden er vijf beschikbaar zijn voor 'brave burgers'. Slechts drie mensen reageerden op de op roep. Die drie werden aan het eind van de dag door de politie 'voorbeeldgevangenen' ge noemd. „We maken arrestanten mee die helemaal niet goed worden in de cel", zegt VVijn- schenk. „Dan halen we een arts erbij. Die moet beoordelen of het echt is of toneel." Duizenden Het Alphense politiebureau kreeg zaterdag zo'n 5000 bezoe kers te verwerken. Hoogtepun ten waren een rondrit met een ME-auto, de demonstratie met politiehonden en het bezichti gen van het bureau, het mate rieel van de politie en de boot van het korps landelijke Dien sten (voorheen: Rijkspolitie te water). Wijnschenk vond het een geslaagde dag en meent dat de doelstelling: de afstand tus sen de politie en de burgers ver kleinen' ruimschoots is be haald. De open dag wordt ech ter volgend jaar niet herhaald. „Het vergt te veel tijd om elk jaar zo n dag voor te bereiden", aldus Wijnschenk. oud ade Honderden mensen zijn het afgelopen weekeinde afgekomen op de fancy-fair in het Dorpshuis van Oud Ade. Een bijzondere attractie was de vacaturebank. Dorpsgenoten boden iets aan en de aanwezigen konden daar op bieden. Zo bood boerderij 'Het Klaverblad' aan om met vier personen onbeperkt biest te komen eten. Jan van Schie was bereid om rondvaarten per pont aan te bieden. G. van der Fits uit Oud Ade maakt al 25 jaar de fancy-fair mee. „En ik heb nog nooit een wanklank gehoord", zei hij. De eerste prijs bij de verloting, een reis naar Lichtenstein, werd gewon nen door Piet van Schie. De fancy fair had een re cord-opbrengst van 56.000 gulden. Dat is 4000 gulden meer dan vorig jaar. Dit geld komt ten goe de aan de verenigingen in Oud Ade en Rijpwete- ring. foto ben de bruyk De voormalige Laurentiusschool in Voorschoten is zater dagochtend twee keer getroffen door brand. Een deel van het gebouw, waarin kinderdagverblijf De Hummelhof en de Harmonie Voorschoten waren gevestigd, is verloren gegaan. De brand is ontstaan bij het trappenhuis. De schade wordt geschat op 300.000 gulden. De politie ver moedt dat er sprake is van brandstichting omdat een ge tuige iemand in de omgeving van de school kort na het ontstaan van de eerste brand zag wegrennen. voorschoten marieta kroft De Hummelhof is voorlopig uit geweken naar het leegstaande kantoorgebouw van Innovam aan de Rouboslaan en vangt daar vanaf morgen weer de kin deren op. De circa 60 ouders moeten voor vandaag zelf een oplossing zoeken. De gevolgen voor de Harmonie Voorschoten zijn minstens zo vervelend. De muzikanten hebben geen ver vangende ruimte en muziekin strumenten liepen veel rook schade op. De eerste brand ontstond rond twee uur. De brandweer van Voorschoten was een uur later de brand meester. Om acht uur rukte de brandweer voor de tweede keer uit en had het vuur toen binnen een half uur onder controle. Brandweer commandant J. Herpst: „Het is ons een raadsel waarom er weer brand was. Zeker omdat we de hele nacht het gebouw hebben gecontroleerd." De brandweer heeft kunnen voorkomen dat het vuur uit het dak sloeg. De Laurentiusschool aan de Raadhuislaan zou in januari worden gesloopt. Op die plek komen seniorenwoningen. De r sloop wordt nu vervroegd. De Hummelhof verbleef er tijdelijk en moet nog voor het nieuwe jaar weer terug zijn in zijn eigen pand aan de J.W. Frisolaan. Het huurcontract van de Harmonie Voorschoten liep tot 31 decern ber. De Harmonie Voorschoten zit in zak en as. „We staan op straat", zegt bestuurslid J. Slag molen wanhopig. „We zijn al zwervende sinds de oprichting 1 in 1988. Het is de bedoeling dat we samen met de scouting een ruimte gaan delen in de Kims Hoeve. Maar dat is pas in 1995." De bijna 60 leden van de har monie hebben alleen een oplos sing voor de komende week. Dan mogen ze repeteren in de Bondsgebouw van de Lauren- tiuskerk. „Maar dat is daarna ook over." Uitwijken naar Inno vam is volgens Slagmolen niet mogelijk. „Innovam bestaat uit allemaal kleine kantoortjes. Wij hebben toch wel zo'n 60 tot 70 vierkante meter nodig." Een ge luk was dat het slagwerk en de muziek in een kast met een brandwerende deur waren op geslagen. Kweker moet eiland leegmaken roelofarendsveen Kweker L van Klink moet een in aanbouw zijnde steiger, een schuurtje en een vouwwagen van zijn eilandje bij de Noorderhem weg in Roelofarendsveen verwijderen. Ook mag er niet op het ei land worden gerecreëerd. De commissie bezwaar en beroep van de gemeente Alkemade heeft de bezwaren van Van Klink tegen de aanschrijving van B en W ongegrond verklaard. De bouwwerken mogen niet op het eiland staan, omdat ze in strijd zijn met het be stemmingsplan. De Hummelhof tijdelijk onderdak in kantoor Innovam Onschuldige burgers vrijwillig de politiecel in De tentamenperiode breekt aan. Studenten zwoegen zich dan meestal in het zweet. Maar wat doe je als je voortdurend wordt afgeleid door andere huisgenoten? De 20-jarige The- ra Habben Jansen uit Zwam- merdam vond er een oplossing voor: ze liet zich opsluiten in een cel op het Alphense politie bureau. De studente diergeneeskunde was een van de drie vrijwilligers die zich zaterdag, tijdens de open dag van de politie in het district Rijn- en Aarlanden, acht uur lang liet opsluiten in een kaal hok van 2,5 bij drie meter. In de cel stonden slechts een bed, een bureau, een stoel en een toilet. naar het leegstaande kantoorge bouw van Innovam tegenover het station, waar De Hummel hof zolang intrekt. Een tikkeltje sarcastisch wordt Evelyn Geluk als ze het in allerijl opgeroepen schoonmaakbedrijf 'Vrolijk' ziet aankomen. De Hummelhof is de afgelo pen zomer in de leegstaande Laurentiusschool getrokken. Het eigen pand aan de J.W. Fr isolaan wordt momenteel ver bouwd. Na Kerstmis keert De Hummelhof daar weer terug. „Toen dachten we, we verhui zen nog een keer in ons leven en dat is weer terug naar de Fr isolaan. We zijn immers al zo vaak verhuisd", verzucht Geluk. Ook in Innovam heerst een grote bedrijvigheid. Buiten op straat schrobben ouders kinder- ledikantjes en andere aangeko men meubels schoon. Binnen tracht Jet Groote, een van de twee hoofden, de zaak in goede banen te leiden. Tijdens een rondleiding is goed te zien hoe de leegstaande leslokalen er langzaamaan uit gaan zien als peuterspeelzaaltjes, baby- en slaapkamers. „Een schitterende ruimte", zegt Groote enthou siast. „Ik ben er zo ontzettend blij mee.' Vrijwilligers aan het werk in kinderdagverblijf De Hummelhof. De spullen werden overgebracht naar het gebouw van Innovam aan de Rouboslaan. foto hielco kuipers er brand was. „Toen ik hier aan kwam, viel het allemaal wel mee", vertelt ze. „De brandweer had het vuur snel onder contro le. Er waren geen ruiten kapot. Er was alleen rook- en water schade. Vanochtend om acht uur was er opeens weer brand. Toen ik hier aankwam, was het gebeurd. Er zat een groot gat in het dak. Er was geen redden Zou de brandweer de eerste brand niet goed hebben ge blust? „Die conclusie mag abso luut niet worden getrokken", reageert Geluk resoluut. Brand stichting? „Daar zeg ik niets op." Een man loopt voorbij. „Dit is toch aangestoken. Dat kan toch niet anders", kijkt hij vragend naar Geluk. Zij laat het echter over aan de politie om die conclusie te trekken. In het gebouw heerst een sfeer van verbroedering. Geluk beaamt dat. „Kijk, we zijn één grote familie", wijst ze door het raam naar buiten. Er wordt heen en weer gelopen en ge sjouwd. Boxen, kasten, luiers, stoelen, ledikantjes en tafeltjes worden buiten op het straatje neergezet. Een vrachtwagen van de gemeente wordt volgeladen. Als deze vol is, rijdt de wagen Postcode: Telefoonnr. voorschoten marieta kroft In de Laurentiusschool hangt een sterke rooklucht. Hier en daar liggen plassen op de vloer en druppelt het water naar be neden. De tekeningen op de ra men en aan de muren zijn de laatste herinneringen aan kin derdagverblijf De Hummelhof. Een vader van een van de kin deren van De Hummelhof, die hoorde van de brand en even ging kijken, houdt zich sinds dien bezig met het losschroeven van kapstokken en borden. „Een paar maanden geleden heb ik het allemaal nog vastge zet. Triest is het allemaal", zegt hij hoofdschuddend. Kinderwa gens staan nog met zwarte roet vlekken onder de trap naar de tweede verdieping. Voor die trap hangt een rood-wit lint. „Niemand mag naar boven. Dat is nog niet vrijgegeven. Het is nog te gevaarlijk", waarschuwt Evelyn Geluk, administrateur van De Hummelhof, herhaalde lijk. Ze is al vanaf zaterdagoch tend half drie in touw. Op dat tijdstip werd zij door de politie gebeld met de mededeling dat HOE WORDT UW BEDRIJF BETER VAN ZIEKTEVERZUIM? Voor het Nederlandse bedrijfsleven staan veel veranderingen in de Ziektewet en de Arbowet voor de deur. Eigen risico voor werkgevers, bonus/malus-regeling, premiedifferentiatie en verplichte aansluiting bij de Arbodienst. De terugdringing van verzuim wordt steeds belangrijker. Het bedrijf dat daarin het best slaagt, neemt een voorsprong op de concurrentie. Maar hoe wint u deze verzuimconcurrentieslag? Deloitte Touche schreef in samenwerking met het GAK de brochure 'Gezond of gewond', boordevol nuttige aanbevelingen voor een effectief verzuimbeleid. U kunt deze gratis aanvragen. Bel de heer T.P. Meirink RA van Deloitte Touche: 071-352352. Oojckufft u voorftreer Inf&rm^ejmUfiötaande coupon invullen. Stuur mij vrijblijvend de brochure 'Gezond of gewond' d Bel mij voor een afspraak over een effectief verzuimbeleid.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 9