BS Leiden pakt kostbare punten Loon voor topjudoka's Bollenstreek maatje te klein voor landskampioen Grasshoppers verliest aansluiting Bij Lisse zijn de rollen omgedraaid TOP nog dieper in degradatienood Sport MAANDAG 8 NOVEMBER 1993 CHEF AD VAN KAAM 071 356464. PIV -CHEF ROB ONDERWATER. 071 -356463 De basketballers van BS Leiden hebben weer eens het zoet van de overwinning mogen smaken. Het degradatie duel in de promotiedivisie tegen Prisma College werd in winst omgezet: 84-71. De mannen van MSV behielden hun ongeslagen status in de eerste divisie B door in de streekderby Lisse eronder te houden: 67-63. De vrouwen- tak van de Noordwijkse club beleefde een mindere dag. Na het verrassende optreden vorige week tegen Grasshoppers bleek Prisma College gisteren te sterk: 57- 67. Gerard van der Worp, die de afgelopen twee jaar aan het roer stond bij Lisse en er het stand punt op nahoudt dat hij twee jaar coacht en dan een jaar rust, heeft de coaching voorlopig overgenomen tot er een ander gevonden is. Hij begon met ver lies tegen koploper MSV. Dat was te verwachten. Het kleine verschil (67-63) was echter ver rassend en een teken dat het met Lisse wat beter gaat. „Als de wedstrijd twee minu ten langer had geduurd dan hadden we hem gewonnen", sprak Van der Worp na afloop. Hij doelde op de inhaalrace van de bezoekers in de laatste vijf minuten. Daarvoor had MSV de wedstrijd gecontroleerd. Via 32- 28 bij rust kwam MSV op een veilig lijkende voorsprong van elf punten: 55-44. Op dat moment moest de Noordwijkse center Jan Koek het veld verlaten met vijf fou ten. Datzelfde gebeurde Ron van Velzen twee minuten voor tijd bij 62-57, terwijl ook Bart Driessen bijna een volle straflijst had. Het eindsignaal kwam voor MSV dus juist op tijd. MSV-coach Frenk van Ma- strigt zweette drie minuten voor tijd nog erger toen Steve Dogo na een fraaie dunk bijna de ring van het bord trok. „We konden gelukkig verder spelen, maar als de scheidsrechters de wedstrijd staken weet ik niet wat de ge volgenzijn." Het weekeinde voor MSV werd nog beter door het verlies van Azimma en ASVU, die nu op zes punten volgen. Scores MSV: Dogo 16, B. Driessen 11, Van Velzen 10. Lis se: Kamps 14, Van der Akker 14, Van der Stoep 10. De vrouwen van MSV speel den het duel met Prima College LEIDEN GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER BS Leiden heeft weer wat adem- ruimte in de zware tijden die de ploeg beleeft. Afgelopen maan dag werd forward Peter ter Haak door Tiemen Winkel uit het team gezet, terwijl center Theo de Bruin vrijdag opnieuw door zijn knie ging en voor lan ge tijd uit de roulatie is. De positie van Ter Haak was wegens ruzie met Winkel on houdbaar geworden. „Het on derling vertrouwen was weg", aldus Winkel. „We hebben wel alles geprobeerd om het zo lang mogelijk te rekken, maar het ging niet. Dus moest ik de knoop doorhakken en hem uit het team zetten." Leiden, dat het geloof in eigen kunnen weer wat aan het terug winnen is, startte matig. De 13- 20 achterstand in de tiende mi nuut werd echter snel omgebo gen naar 40-32 bij rust. Vooral Erik-Paul van Weeren viel op. De guard die weer terug is op het oude nest nam het voor touw en hielp Leiden over de drempel. Met hem was ook de rest in aanvallend opzicht bij de les. In de tweede helft bleef Lei den het niveau volhouden waardoor het zichzelf niet meer in de problemen bracht. Scores BS Leiden: Van der Wetering 15, De Ruijter 15, Gil- liot 12, Hofstede 10, Ginjaar 10, Van Weeren 10. Bij de mannen van Lisse hield coach Peter Lapidaire het van de week voor gezien. „Ik vond de instelling van de spelers zwak", verklaarde Lapidaire zijn besluit. „Ze stonden meer tegen de scheidsrechters te praten dan dat ze zich met basketbal bezighielden. Dan heb ik er geen zin meer in." LEIDEN FRANK BONTE HANDBALMEDEWERKER Bollenstreek kon het karwei in Roermond niet aan. Landskam pioen Visa/Swift was in de tweede helft superieur en won afgetekend met 26-17. Opval lend was in deze wedstrijd dat een toch ervaren speelster als Manja van der Klaauw zich door het stevige ingrijpen van de Swift-defensie flink van de wijs liet brengen. Daardoor be steedde zij meer aandacht aan alles wat naar haar mening door de arbiters onbestraft werd ge laten dan aan haar eigen spel. Dat werd er uiteraard niet beter op. De ruststand (11-9) zou Bol lenstreek toch moed moeten hebben gegeven, maar de Roer- mondse sterren hoefden niet te schitteren om de marge van twee treffers uit te breiden naar negen. Bollenstreek faalde na de hervatting namelijk in de verde diging. Alleen het duo Nicoleta Boriceanu en Gerrie van Jaars veld bleven een royale voldoen de halen. Maar zij konden hun ploeg niet op sleeptouw nemen. Voor Bollenstreek scoorden Gerrie van Jaarsveld (7), Nicole ta Boriceanu (7), Jorinda Koster (2) en Nicole Donners (1). In de tweede divisie won Stompwijk '92 simpel van Snel- wiek: 18-12, rust 14-5. De eerste helft gaf de Stompwijkse ploeg een absoluut verdiende royale voorsprong. Snelwiek begreep toen al dat er een wondertje zou moeten gebeuren om de neder laag af te wenden. Dat wonder tje bleef uit, maar een merk waardig schuchter Stompwijk '92 liet zich wel met break-outs verrassen. Voor Stompwijk '92 scoorden Sylvia Hoevers (8), Eugenie van. Geylswijk (4). Irma van der Bosch (2) en Lenie en Gerda van der Bosch, Tineke Heemskerk en Anita Hoog- eveen. De mannen van Saturnus raakten bijkans gefrustreerd door het geweldige keepen van de Achilles-doelverdediger. Achilles won met 21-10, rust 8- 5. Toen halverwege de tweede helft duidelijk werd dat een ne derlaag onvermijdelijk was en het schotpercentage er niet be ter op werd legde Saturnus het hoofd in de schoot. Voor Satur nus scoorden Jasper Olierook (2), André van Leeuwen (2), Marcel Nieuwenhuis, Hans Blansjaar, Peter Innemee, Dan Olson, Winfred van Boheemen en Jan Tielemans. In de eerste klasse konden de vrouwen van HW '70 op de val reep EDH met 6-5 (rust 2-4) kloppen. De score geeft al aan dat het wedstrijdbeeld werd be heerst door sterke defensies. Het was na 3-5 Monica Zeeuw- Van der Laan die het pleit be slechtte met een break-out. Voor HW '70 scoorden Monica Zeeuw-Van der Laan (5) en Ast- rid Bronke (1). OASE bood Westlandia 2 goe de tegenstand en nam zelfs een 2-0 voorsprong maar met name de hoekwissels van de West- landsen vroegen teveel van de defensieve kwaliteiten van OA SE. Het resultaat was voorspel baar: 6-11, rust 2-7. Anita van der Poel, Coby Hassing (2), Marleen Stipdonk en Wilma Hoogeveen troffen doel. Fore- holte maakte gehakt van AHC '28: 33-14. rust 5-18. Ellen War merdam scoorde liefst twaalf keer en toonde zich bij de break-out een klasse apart op dit niveau. Elly Spreeuw was een goede tweede met zeven treffers. In het geweld van de er varen eredivisie- en eerste divi sie-speelsters liet de Foreholte- -jeugd zich overigens niet on betuigd. Esther Hoek volgde met zes treffers keurig. Verder scoorden Jacqueline de Graaf, Kim Geerlings (3), Maaike Turn hout en Linda Rotteveel. MSV kwam tegen AHC '28 schot kracht tekort: 7-9, rust 2-3. Kei hard verdedigen kostte de Haagse ploeg na rust vier tijd- straffen maar MSV wist daar niet eenmaal uit te scoren. Voor MSV scoorden Joke Knijnen- burg, Anita Spreeuw (2), Fran- coise Beugelsdijk. Ingrid Knij- nenburg en Jacqueline Knijnen- burg. Bij de mannen kon Rijn streek zonder wissels en met een geblesseerde Rene Duiven- bode toch winnen van HW '70: 15-17 na een 7-6 ruststand. De doelpunten van Rijnstreek kwa men op naam van Gerard Reijn (8), Mark Stigter (3), Koen Ol- ders (2), Rene Duivenbode en Bas van Rijn. Peter ter Haak keert niet meer terug bij BS Leiden. De forward kreeg ruzie met coach Tiemen Winkel en werd door hem de wacht aangezegd. archieffoto loek zuyderduin met als inzet de zesde plaats. Een matige tweede helft zorgde ervoor dat die voorlopig voor de Utrechtse vrouwen is wegge legd. „We hebben het laten glippen na rust. Twee slechte periodes van ongeveer ander halve minuut bepaalden het verschil", merkte coach Rick Driessen op. Vooral in de elfde minuut, waarin Prisma College vier lay-ups op rij noteerde, liet MSV het liggen. „We hebben nu eenmaal een kleine ploeg. Dan gaat het de ene week wat minder dan de andere. Gisteren was het wat minder", aldus Driessen. LISSE GERRIT-JAN VAN GEEN BASKETBALMEDEWERKER De basketbalontmoeting in de vrouweneredivisie tussen de nummers twee en drie, Lisse en Grasshoppers, had veel. Een score van eigen helft, een speel ster die knock-out ging, een ge zonde dosis felheid en nog be langrijker goed basketbal. Het was alleen jammer dat het aan spanning een beetje ontbrak. Lisse controleerde het grootste deel van de wedstrijd, terwijl Grasshoppers verzuimde om de geboden kansen te benutten. Daardoor finishte Lisse uitein delijk relatief gemakkelijk voor Grasshoppers, dat de aanslui ting met de top verloor: 59-47. De vorige wedstrijd in Katwijk was geen graadmeter geweest voor de verhoudingen. Lisse won toen met groot verschil van een gehandicapte Katwijkse ploeg. Ditmaal hadden beiden ploegen te kampen met blessu res al had Grasshoppers ogen schijnlijk meer last van de afwe zigheid van Marianne Schuit dan Lisse van het ontbreken van Mary van Ruiten. Schuit werd vorige week aan haar knie geopereerd en zal zeker tot de kerst niet spelen. Van Ruiten tobt nog steeds met een enkel blessure opgelopen in de wed strijd tegen Tonego. Toch had Grasshoppers kan sen. Het verzuimde alleen die te benutten. In de eerste helft was het nog lichte pech geweest dat Lisse afstand kon nemen. Scho ten die bij Lisse raak vielen stui terden aan de andere kant net van de ring af. Toen Annette Keur in de laatste seconde in een wanhoopspoging de bal van eigen helft door de ring mikte en zo de ruststand op 34- 27 bracht was het eerste gaatje geslagen. Het was overigens een van de weinige keren dat Keur doel trof. De center en tevens het grootste gevaar van Lisse werd de rest van de wedstrijd aan banden gelegd door uitste kend verdedigend werk van Ma- rie-JoséAJlers. Gelukkig voor Lisse staan er dan andere speelsters op die het scorende werk op zich nemen. Esther van der Bosch bijvoor beeld. De guard schoot uit alle standen raak, terwijl Joke van der Heuvel - eveneens een 'kleintje' - andermaal bewees in grote vorm te verkeren. In de tweede helft haperde de scoringsmachine aan beide kanten, al maakte dat het schouwspel niet minder aan trekkelijk op. Aanvankelijk leek Lisse op een grote overwinning af te stevenen. Grasshoppers, dat niet opnieuw door de aarts rivaal naar de slachtbank geleid wilde worden, herstelde op tijd. Via 38-27 was de spanning in de 27e minuut weer helemaal te rug: 38-37. Verder kwam de ploeg niet. Het veroverde wel veel de bal - de balwinst/balver lies verhouding was 18-8 in het voordeel van de Katwijksen -, maar de aanvallen die er op volgden werden slecht uitge voerd. Drie keer vloog de bal in de fastbreak over de achterlijn, wat Lisse in staat stelde om de voorsprong te behouden. Het verschil werd zelfs nog opgevoerd. Een sterke periode van de thuisploeg van de 31e tot de 35e minuut waarin Lisse vijf scores op rij noteerde gooide de wedstrijd op slot. Even daarvoor luidde een incident tot het ein de 'van de wedstrijd voor Mar- loes Driessen en Marleen Droogh. Driessen liep tegen de linkerelleboog van Droogh op en ging gestrekt. Pas een paar minuten later kwam ze bij in de kleedkamer. Droogh, volstrekt onschuldig, was door het onge val zo van de kaart dat ze niet meer in staat was om te spelen. Grasshoppers miste dus de kansen om revanche te nemen. Coach Lace Strong was dan ook licht teleurgesteld, maar was re ëel genoeg om toe te geven dat de beste ploeg had gewonnen. „Op cruciale momenten misten we de ballen en onze aanval is af en toe terrible. Daar werken we op het moment aan. Maar de mensen hebben een goede wedstrijd gezien. Daar komen ze tenslotte voor", aldus de Amerikaan. Lisse-coach Roy Emanuels zag nog een tweede lichtpunt aan de overwinning. „Mochten we op het eind van de competi tie gelijk staan met Grasshop pers dan zijn we niet te kloppen op onderling resultaat. Deze overwinning telt dubbel, waar door we eigenlijk twee punten extra op Grasshoppers voor staan." Scores Lisse: Van der Bosch 20, Van der Heuvel 15. Grasshop pers: Weeda 17, Allers 14. Fluks opent strijd om de LD-Cup Vanavond worden de eerste voorronden gespeeld van de strijd om de LD Cup. In de Noordwijkhal opent Fluks het toernooi. De winnaar mag vrij dag opnieuw aantreden in de OegstgeesterApollohal. Het programma is als volgt: Fluks - Madjoe (19.00 uur), Vriendenschaar - Velocitas (19.35 uur), Madjoe - Vrienden schaar (20.20 uur), Velocitas - Fluks (20.55 uur), Fluks - Vrien denschaar (21.40 uur), Madjoe - Velocitas (22.15 uur). DEN BOSCH GPD De bondscoach moet zich zor gen maken, maar de bonds coach maakt zich geen zorgen. Wim Visser is kennelijk een ge boren optimist, die achter een staalgrijs wolkendek altijd wel weer een lichtstraaltje ontwaart. „Ik ben een idealist en heb mijn idealen nog niet verloren. Er zijn judoka's die het waard zijn om je voor in te zetten." De lucht is echter pikzwart, de zon is verdwenen, het Ne derlandse mannenjudo heeft zijn schittering verloren. Dat bleek gisteren eens temeer op het NK in Den Bosch. Kampioe nen als Van Kalken (tot 60), May (tot 65) en Steringa (tot 71) zijn nationaal weliswaar top, maar internationaal niet meer dan 'sub'. Visser zag het en conclu deerde. „Ik kan nu geen ploeg van zeven samenstellen die ge schikt is voor de Olympische Spelen. Er is internationaal een groot gat. We moeten enorm beuken om dat recht te trek ken." Jonge talentvolle judoka's wil len niet meer in zichzelf inves teren. Ze zijn zakelijker gewor den, doen het niet meer alleen voor de prestatie, maar ook voor het geld. De toekomst van een topjudoka is onzeker. Je zet er veel voor opzij, leeft als een monnik, maar ziet er niets voor terug. Op een enkele medaille na. Het gevolg: veel judoka's ge ven er vroegtijdig de brui aan. Tot die conclusie was de judo- bond ook al lang gekomen, maar nu pas wordt er ook daad werkelijk wat aan gedaan: de Nederlandse topjudoka's kun nen, waarschijnlijk al komend jaar, rekenen op een minimum loon. Bestuurslid Jan Post: „Het is de bedoeling dat we de spons orgelden gaan investeren in Ne derlandse topjudoka's. De judo ka's die genomineerd worden voor de Olympische Spelen ko men daarvoor in aanmerking. Wil je op EK's en WK's blijven presteren dan moeten we pro fessioneler bezig zijn. Het kan niet meer op amateurbasis. Bij de jeugd zit veel talent, maar het blijkt steeds dat die op late re leeftijd afhaken, omdat er te weinig tegenover staat. In Frankrijk en Duitsland wordt royaal betaald, daar gaat het om duizenden guldens per maand. Wij moeten ook die kant op." De Tilburgse trainer Peter Ooms vindt het een prima idee, maar Ooms zou Ooms niet zijn als hij geen nuance aanbrengt. „Het moet niet zo zijn dat je met je hele ziel en zaligheid dan aan de bond bent gebonden. Natuurlijk zal het verplichtin gen scheppen, maar je moet geen contract met de duivel te kenen. Want voor geld is ieder een te koop." Ooms vindt dat er eerst maar eens wat aan de discipline in de selectie moet worden gedaan. „De vrouwen- en mannenploeg moet je niet bij elkaar in een hotel sloppen. Die dingen die ze dan doen. moeten ze maar gezellig thuis doen." Hij gaat nog een stapje verder. Hij wei gert zijn jonge judoka's samen met de vrouwenploeg op pad te sturen. „De bondscoach komt in en hotel gewoon zat de trap aflopen. Het is toch absurd dat zo'n man vaak dronken is. Hij moet het goede voorbeeld ge ven. Visser vindt ook dat het aan discipline schort." „Ja, de trainers hebben mij gebeld," beaamd Wim Visser, bondscoach van de mannen. Ik stel me ten opzichte van het da- mesbeleid bedeesd op. Ik zorg er in elk geval voor dat mijn jongens wel discipline hebben." LEIDEN PETER KLEIN BADMINTONMEDEWERKER De drie teams van Merenwiek in de landelijke badminton- competitie kenden een goed weekeinde. Het eerste team speelde in de derde klasse ge lijk, terwijl de teams twee en drie zich met zeges uit de geva renzone werkten. Ook Flair 1 en 2, Veglo en Wassenaar behaal den de volle winst. Het eerste team van Flair kan de Leidse regio weer een verte genwoordiger in de eerste klas se bezorgen en daarmee even eens het vroegere terrein her winnen. De Alphenaren zege vieren voortdurend met grote cijfers. Zo ook gisteren in eigen zaal, al was de tegenstand van Velsen verdienstelijk. Vijf partij en werden in drie games beslist, alleen de mixed van Maaike van den Berg en Ronald van der Meer ging verloren. Bianca Dijkstra en Natasja ep Bas van Zeist bleven ongeslagen. De 're serves' boekten in de derde klasse bij KBV 2 in Amersfoort eenzelfde score als het vlagge- schip. Na zeven winstpartijen ging ook hier de laatste mixed van Elise Hoekstra en Arnold Duym verloren. Eline de Lijster, Marielle Padberg en Cees-Jan van Vliet leden geen verlies. Ook Lisse speelde eens eerste klasse. De thans een niveau la ger opererende hoofdmacht zal alles op alles moeten zetten om ook hieruit niet te degraderen. Onderlinge meningsverschillen over de bezetting van de plaat sen in het hoogste team, leidde tot de opstelling van Christien van Santen, Erik Mesman en Bert de Geus in het tweede team. De onervarenheid bij de nieuwkomers is er de oorzaak van, dat Lisse 1 met een lage positie op de ranglijst genoegen moet nemen. Tegen DKC 3 kwam Paul van der Hulst des ondanks tot twee zeges, het en kelspel en de mixed met Sandy Het vrouwendubbel tegen San dra Bon en Dekker-Koop lever de de enige Alphense winst en de eer op. Merenwiek kende een prima weekeinde. Het eerste team, zonder de in Parijs vertoevende Bert van Eijck, werkte een 3-0 achterstand tegen DKC 5 weg door singlewinst van Corinne Kortekaas en zeges in de dub bels van Rob Burgerjon en Dan ny Plug, en Kortekaas met San dra van der Hart. De mixed van Van der Hart en Plug leverde het vierde punt en het gelijkspel op. Team 2 werkte zich uit de gevarenzone door DKC 7 met een 7-1 nederlaag naar huis te sturen. Paul Roelantse verloor als enige het enkelspel. Patrick Oosterveld was een prima ver- de Haas. Mark Andersen verloor vanger van de geblesseerde Ad tweemaal in de verlenging. Het van de Brand en Peter Tengeler. te sterke team 2 wordt daardoor in de vierde klasse met vlag en wimpel kampioen. Van Santen, Mesman, De Geus en Annette Dekker-Koop zetten hun res pectieve opponenten van Flair 4, Jan van der Meer,' Dennis Tönjes, Astrid Dijkstra en Aletta Verkerk snel op een 4-0 achter stand. Het mannendubbel was spannend, maar Lisse won toch. Het derde team verlaat de de gradatieplaats. Bas van de Goorbergh en Miranda de Mos singelden tegen Sportline Velo 6 succesvol. Het mannen- en vrouwendubbel en de mixed van Saskia de Mos en Willem Baart maakten de vijf punten en de zege tot een feit. Veglo behaalde een nuttige 5- 3 winst op Leyton 2, waarmee de Leidse ploeg weer tot de middenmoot behoort. Wasse naar klopte met 6-2 gastheer VSB/Dropshot 5. Na het single- verlies van John van Egmond (met 17-18 in de derde game) en Léon van Leeuwen, werd door Monique Hilgeman, Simo- ne Turk, Margret van Bourgon- diën en de mannen geen partij meer afgestaan. BC Leiden ver toeft in de gevarenzone. Tegen Sportline Velo 5 scoorden Jan Slingerland en invaller Marco Stouten (Bram Segijn en Jan Slats zijn geblesseerd) alleen in het mannendubbel. Thea Turk raakte haar ongeslagen single record kwijt. In de vierde klasse gaat Ba- cluvo onverdroten door met winnen. Danny van der Ploeg ging in de een tegen een in drie games ten onder. Johan Bakker, Bianca de Groot en Cynthia van der Slot kenden in de overige zeven partijen geen enkel pro bleem. Apollo kwam eveneens tot winst. De ploeg uit Roelofs- arendsveen zag Tineke Huig- sloot in het enkelspel en de mixed met Rolf Driessen ten onder gaan. Carol van Oyen en Michiel Zwaan behielden de score van honderd procent. LEIDEN MICHEL VAN GENT KORFBALMEDEWERKER vlagen heel goed aanviel maar verdedigend teveel ruimte liet. Na de paalverwisseling dicteer- Met drie inhaalwedstrijden -den de bezoekers eerst weer het werd er dit weekeinde een punt scoreverloop (6-8, 8-9 en 9-12). Wijnand Alberts (rechts) vecht samen met een ALO-speler een luchtdu el Uit. foto ben de bruyn gezet achter de eerste helft van de veldkorfbalcompetitie. TOP moest zich met liefst 5-14 ge wonnen geven tegen KVS. Fides Pacta en Crescendo behaalden tegen DKV(IJ) (13-13) en AI.O (11-9) wel punten winst. De Al- gerriene en De Tovers moesten aan de kant blijven, want het veld in de Leidse Hout bleek onbespeelbaar. TOP zit na de 5-14 nederlaag te gen KVS dieper in degrada tienood. Dat is een geduchte te genvaller voor de formatie van Theo Korporaal, die vorig jaar ook al uit de hoofdklasse viel. Eerder dit seizoen werd in Sche- veningen slechts met 11-10 ver loren, zodat er enige hoop be stond op een goed resultaat. De Sassenheimers openden echter zeer zwak en legden weinig overtuiging en zuiverheid in hun aanvallen. KVS stond na twintig minuten op 0-3 en ook het inzetten van routinier Bar bara Romsom bracht geen lijn in het spel (1-6). Vlak voor rust maakten Gerco Langelaan (strafworp) en Chantal van Duijn 3-6, maar dat bleek een kortstondige opleving. In de tweede helft was de koploper namelijk oppermachtig en en kel Aad Wiegerink en invaller Steven Baart scoorden nog eens tegen. Gezien het spelverloop was de puntendeling van Fides Pac ta en DKV1J) wel terecht. Jan Willem Meijer en Henk van der Waals (2) bogen een 1-3 achter stand in zeven minuten tijd om in 5-3, waarna het bij rust toch 5-5 werd. Dat was kenmerkend voor de acht van Tims, die bij .Wij waren niet fanatiek genoeg in de verdediging, we lieten ze maar combineren en aanleg gen. Gelukkig werd er aan het einde van de wedstrijd wel fel verdedigd", oordeelde coach Steven Tims achteraf. In het slotkwartier kwam zijn ploeg mede door het goede invallen van Sander de Haas inderdaad sterk terug. Henk van der Waals (2), Frank Peter de Haas en Jan Willem Meijer wisten het even wicht nog bijtijds te herstellen. 13-13. Crescendo boekte op de val reep van de eerste veldhelft een nuttige 11 -9 zege over ALO. Aanvankelijk raakten de groen witten driemaal op achterstand, maar daarna namen zij het heft in handen. \Vi|n.uul Alliens j Neel van Egmond en Gert Jan Hensing zorgden nog voor de thee voor 6-4. In de tweede helft was de verdediging bijzonder goed op dreef, want bijna elk schot van ALO werd afgevan gen. Daardoor kon de aanval goed gevoed worden, wat resul teerde in twee treffers van Gert Jan Hensing en Edwin van der Kraan (10-5). De resterende twaalf minuten werden toch nog spannend, omdat de be zoekers een slotoffensief ontke tenden en tot 10-8 naderden. Een geslaagde doorloopbal van Ilone Kooloos maakte aan alle onzekerheid een einde. „Deze overwinning is zeer welkom: we staan nu weer op *.«n punt per wedstrijd. Zo kunnen we ten minste met een gerust gevoel de zaal in", stelde coach Ruud Niesing tevreden vast.

Leidsch Dagblad | 1993 | | pagina 21